UA144666U - Установка для отримання деревного вугілля - Google Patents

Установка для отримання деревного вугілля Download PDF

Info

Publication number
UA144666U
UA144666U UAU202005140U UAU202005140U UA144666U UA 144666 U UA144666 U UA 144666U UA U202005140 U UAU202005140 U UA U202005140U UA U202005140 U UAU202005140 U UA U202005140U UA 144666 U UA144666 U UA 144666U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pyrolysis reactor
retorts
charcoal
pyrolysis
retort
Prior art date
Application number
UAU202005140U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Борисович Шипук
Original Assignee
Олег Борисович Шипук
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олег Борисович Шипук filed Critical Олег Борисович Шипук
Priority to UAU202005140U priority Critical patent/UA144666U/uk
Publication of UA144666U publication Critical patent/UA144666U/uk

Links

Landscapes

  • Solid Fuels And Fuel-Associated Substances (AREA)

Abstract

Установка для отримання деревного вугілля містить щонайменше два однакові піролізні корпуси реакторів з виймальними ретортами, а також оснащену димоходом топку, вихід якої сполучений з порожнинами піролізних корпусів реакторів. Піролізні корпуси реакторів лежать на одній горизонтальній площині, одні зовнішні торцеві грані піролізних корпусів реакторів змонтовані між собою у єдиний топковий простір топки для всіх виймальних реторт, а на другому - вільному торці кожного піролізного корпусу реактора, встановлені ворота чи двері для завантаження/вивантаження реторти з сировиною/деревним вугіллям. 6

Description

Корисна модель належить до лісохімічної промисловості і може бути використана для переробки деревини і її відходів піролізом, а саме стосується конструкції установки для отримання деревного вугілля, зокрема для металургійної промисловості, кальянів і барбекю.
Найбільш близькою до пропонованої за кількістю суттєвих ознак є установка для отримання деревного вугілля, що містить щонайменше два однакові піролізні корпуси реакторів з невиймальними ретортами, а також оснащену димоходом топку, вихід якої сполучений з порожнинами піролізних корпусів реакторів |Патент на корисну модель Мо 137359 Україна, МПК
С1ов 47/06 (2006.01); С10ОВ 53/00; С10В 53/02 (2006.01). Опубліковано 10.10.2019, бюл. Мо 19/20191.
Недоліком описаної установки є її досить висока собівартість, оскільки в ній використана вертикальна схема завантаження виймальних реторт, для чого потрібно застосовувати транспортер. Крім сказаного, кожний піролізний корпус реактора оснащений димоходом для випуску димових газів у атмосферу, а все згадане суттєво збільшує собівартість установки та зменшує коефіцієнт корисної дії димових газів.
В основу пропонованої корисної моделі поставлена задача створення такої установки для отримання деревного вугілля, яка б мала меншу собівартість та виключити перезавантаження сировини після процесу сушіння деревини з сушильних корзин в невиймальні реторти.
Поставлена задача вирішується за рахунок створення умов для використання горизонтальної схеми завантаження виймальних реторт, в яких поєднані всі процеси: сушіння сировини, піролізу та охолодження вугілля і, окрім сказаного, дозволила б використати лише один димохід для будь-якої кількості піролізних корпусів реакторів з виймальними ретортами, що включені в установку.
Пропонована, як і відома установка для отримання деревного вугілля, містить, щонайменше два, однакові піролізні корпуси реакторів з виймальними ретортами, а також, оснащену димоходом топку, вихід якої сполучений з порожнинами піролізних корпусів реакторів. Згідно з корисною моделлю піролізні корпуси реакторів лежать на одній горизонтальній основі, одні зовнішні торцеві грані піролізних корпусів реакторів змонтовані між собою у єдиний топковий простір топки для всіх виймальних реторт, а на другому - вільному торці кожного піролізного корпусу реактора, встановлені ворота чи двері для завантаження/вивантаження реторти з
Зо сировиною/деревним вугіллям.
Завдяки горизонтальному розташуванню однакових піролізних корпусів реакторів з виймальними ретортами пропонована установка для отримання деревного вугілля, на відмінність від установки - найбільш близького аналога, не потребує використання транспортера для завантаження реторт з сировиною у піролізні корпуси. Фронтальне - через ворота чи двері - вивантажування чи завантажування виймальних реторт здійснюють за допомогою звичайного вилкового навантажувача.
Пропонована установка може містити або два, або чотири, або шість однотипних ідентичних за розмірами та з'єднувальним кріпленням піролізних корпусів реакторів.
Виймальна реторта також виконує роль ємності, в якій охолоджується отримане деревне вугілля. Тобто, після закінчення піролізу реторту вилковим навантажувачем переносять з корпусу реактора в місце охолодження. Після охолодження деревне вугілля висипають з реторти, а потім знову завантажують деревною сировиною для подальшої установки в попередній сушильний бокс з подальшим переміщенням в корпус реактора.
Оскільки пропонована установка має лише одну топку, топковий простір якої утворений торцевими ділянками піролізних корпусів реакторів, для її роботи достатньо одного димоходу, а не по одному для кожного піролізного корпусу реактора, як у найближчому аналозі.
Суть корисної моделі пояснюється за допомогою схематичного кресленням (фіг. 1) та з аксонометричною проекцією установки (фіг. 2).
Як приклад пропонована установка для отримання деревного вугілля містить шість однакових піролізних корпусів реакторів 1, розташованих горизонтально. Всередині кожного з корпусів реакторів 1 вільно розміщена виймальна реторта 2. Кожний піролізний корпус реактора 1 може мати форму призми, нижня бічна грань якої горизонтальна. Однією основою всі призми - одні торці піролізних корпусів реакторів 1, змонтовані між собою за допомогою спеціальних модульних вставок у єдиний топковий простір топки З для всіх виймальних реторт 2. Топка З служить генератором теплоносія для всіх реторт 2. На другій основі призми - на вільному торці кожного піролізного корпусу реактора 1 встановлені ворота 4 чи двері для фронтального завантаження/вивантаження реторти 2 з сировиною/деревним вугіллям, що дозволяє використовувати для цього звичайний вилковий навантажувач і не потребує використання спеціальних транспортерів, як у найближчому аналозі, що зменшує собівартість установки. бо Реторта 2 має форму циліндра чи перерізаного конуса, основа якого є його дном. Дно має отвір,
прикритий знімною решіткою, призначене для вільного проходу через порожнину реторти 2 продуктів піролізу деревної сировини. Нижня основа реторти 2 лежить на внутрішній циліндричній поверхні піролізного реактора, що вмонтований в корпус реактора 1. Нижня основа реторти 2 може бути зміцнена металевими кутиками /не показано/ для її утримування вилковим навантажувачем під час завантажування/вивантажування в/з корпусу реактора 1.
Установка також має димососи з відповідними регульованими шиберами /не показано)/, призначеними для регулювання рівня тяги шляхом керування оборотами димососів і аварійний димоход 5 з кришкою /не показано/. Установка має комплекс попереднього висушування деревної сировини, який включає сушильні бокси 6 - по одному на кожний корпус 1. Порожнини сушильних секцій б з'єднані з топковим простором топки З з можливістю подання до них димових газів. До складу установки входить і система управління /не показано/, яка має комп'ютер з програмним статком, призначеним для автоматичного підтримування оптимальних режимів шляхом керування оборотами димососів і послідовності виконання стадій технологічного процесу отримання деревного вугілля, а також таймером, датчиками температури, розташованими у порожнинах корпусів 1 з ретортами 2 і в сушильних боксах 6 /не показано/, підключених до відповідних входів комп'ютера, а також встановленим у аварійному димоході 5 регульованим шибером, рушій якого /не показано/ електрично з'єднаний з відповідним виходом комп'ютера.
Пропонована установка для отримання деревного вугілля працює так:
Попередньо у топці З спалюють паливо, наприклад деревинну сировину - відходи лісопереробної промисловості, і отримують димові гази з температурою 500-550 "С.
Виймальну реторту 2 наповнюють відходами деревини і за допомогою вилкового навантажувача розміщують у відповідному сушильному боксі б, де через шар сировини у ретортах 2 постійно пропускають теплоносій - димові гази з топки 3, висушуючи сировину і готуючи її до піролізу. Коли вологість сировини суттєво зменшується, відчиняють ворота 4 визначеного корпусу реактора 1 і виймальну реторту 2 з висушеною сировиною за допомогою вилкового навантажувача завантажують до порожнини корпусу реактора 1 та зачиняють ворота 4. Завантаження реакторів 1 ретортами 2 здійснюють послідовно зі зсувом у часі, для рівномірного оснащення безперервної роботи топки З шляхом вироблення теплоносія в
Зо результаті спалювання піролізного газу та інших продуктів розпаду деревини у топковому просторі. Димові гази подають до реторт 2, які омивають і розігрівають її шляхом передачі променистої і конвективної енергії від стінок до порожнини реторти 2 і до сировини, нагріваючи останню. Всередині реторт 2 розпочинається процес нагрівання і досушування сировини, який супроводжується виділенням горючої парогазової суміші з температурою близькою до 300 "С.
Відпрацьований теплоносій - димові гази - від реторти 2 за допомогою димососа /не показано/ подають до певного сушильного боксу 6, де відбувається висушування чергової партії деревної сировини перед її поданням до наступної реторти 2, що дозволяє зменшити витрати на виробництво теплової енергії для отримання деревного вугілля, підвищити економічність установки в цілому і зменшити токсичність викидів установки. Одночасно у ретортах 2 продовжується процес нагрівання і висушування сировини, який переходить у стадію її піролізу.
Оскільки стадії піролізу у ретортах 2 не співпадають, топка З працює у стабільному режимі.
Станом (положенням) шибера у димоході 5 керує комп'ютер. Після завершення стадії піролізу відкривають ворота 4 і вивантажують реторту 2 з отриманим деревним вугіллям за допомогою вилкового навантажувача /не показано/ для її подальшого охолодження і розвантаження, а на звільнене місце у порожнині корпусу реактора 1 завантажують наступну реторту 2 з підсушеною у певному сушильному боксі 6 сировиною і процес продовжується.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Установка для отримання деревного вугілля, що містить щонайменше два однакові піролізні корпуси реакторів з виймальними ретортами, а також оснащену димоходом топку, вихід якої сполучений з порожнинами піролізних корпусів реакторів, яка відрізняється тим, що піролізні корпуси реакторів лежать на одній горизонтальній площині, одні зовнішні торцеві грані піролізних корпусів реакторів змонтовані між собою у єдиний топковий простір топки для всіх виймальних реторт, а на другому - вільному торці кожного піролізного корпусу реактора, встановлені ворота чи двері для завантаження/вивантаження реторти з сировиною/деревним вугіллям.
    вах У шк «Х // те 7 ан шин ЩІ що і НН ча ау ши
    Фіг. 1 Фіг
UAU202005140U 2020-08-07 2020-08-07 Установка для отримання деревного вугілля UA144666U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005140U UA144666U (uk) 2020-08-07 2020-08-07 Установка для отримання деревного вугілля

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202005140U UA144666U (uk) 2020-08-07 2020-08-07 Установка для отримання деревного вугілля

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144666U true UA144666U (uk) 2020-10-12

Family

ID=73717899

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202005140U UA144666U (uk) 2020-08-07 2020-08-07 Установка для отримання деревного вугілля

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144666U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4050880A (en) Method and apparatus of baking carbonaceous molding
UA144666U (uk) Установка для отримання деревного вугілля
WO2013011520A1 (en) Charcoal generation with gasification process
EP0228255B1 (en) Method and system to provide thermal power for a power plant
RU116855U1 (ru) Установка для получения древесного угля
UA122462C2 (uk) Спосіб одержання біовугілля і відповідна установка
WO2021074679A1 (ru) Установка для получения древесного угля
RU2784767C1 (ru) Модульная пиролизная установка для получения древесного угля
RU226251U1 (ru) Реторта углевыжигательного комплекса
RU2628602C1 (ru) Устройство для получения древесного угля
RU216919U1 (ru) Устройство для получения древесного угля
RU2808872C1 (ru) Способ получения древесного угля и комплекс получения древесного угля
RU2508388C2 (ru) Способ и установка для получения древесного угля
UA137359U (uk) Установка для отримання деревного вугілля
JP2003064374A (ja) 炭化方法および炭化装置並びに炭化装置の運転方法
RU2429273C1 (ru) Установка для получения древесного угля
RU218204U1 (ru) Устройство для получения древесного угля
RU2045568C1 (ru) Устройство и способ получения древесного угля
RU193166U1 (ru) Установка для пиролиза древесины
RU76912U1 (ru) Установка для получения древесного угля
RU2027735C1 (ru) Установка для производства древесного угля
RU2726085C1 (ru) Пиролизная печь для утилизации твердых бытовых и промышленных отходов
RU53668U1 (ru) Установка для получения древесного угля
UA140909U (uk) Установка для отримання деревного вугілля
RU82214U1 (ru) Кассетная установка пиролиза для получения угля