UA144645U - Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу - Google Patents

Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу Download PDF

Info

Publication number
UA144645U
UA144645U UAU202003670U UAU202003670U UA144645U UA 144645 U UA144645 U UA 144645U UA U202003670 U UAU202003670 U UA U202003670U UA U202003670 U UAU202003670 U UA U202003670U UA 144645 U UA144645 U UA 144645U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
drain tank
drain
tank
equipment according
pneumatic
Prior art date
Application number
UAU202003670U
Other languages
English (en)
Inventor
Любов Антонівна Паронова
Original Assignee
Любов Антонівна Паронова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Любов Антонівна Паронова filed Critical Любов Антонівна Паронова
Priority to UAU202003670U priority Critical patent/UA144645U/uk
Publication of UA144645U publication Critical patent/UA144645U/uk

Links

Landscapes

  • Vehicle Waterproofing, Decoration, And Sanitation Devices (AREA)
  • Sanitary Device For Flush Toilet (AREA)

Abstract

Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу містить щонайменше один вакуумний туалетний модуль з чашею, компресорний модуль, зливний бак, який обладнано щонайменше однією магістраллю відкачування, основну систему обігріву зливного бака, систему зливу, яка сполучає туалетний модуль зі зливним баком, пневмосистему, сполучену трубопроводами з туалетним модулем, систему подачі води, яку під’єднано до системи водопостачання залізничного транспортного засобу та до туалетного модуля, електросистему, яку під’єднано до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу та містить блок керування зливним баком. Туалетний модуль додатково містить проміжну ємність, яку сполучено з чашею через шибер впуску та зі зливним баком через магістраль зливу і шибер випуску та обладнано датчиком тиску/вакууму всередині проміжної ємності, ежектор, який сполучено з проміжною ємністю та з пневмосистемою через пневморозподільник, дозатор, який сполучено з системою подачі води та з пневмосистемою через пневморозподільник і виконано для подачі води у чашу з регулюванням подачі в об’ємі від 0,2 до 0,5 л за один цикл змивання, а також контролер, який виконано для керування подачею стисненого повітря пневморозподільником до дозатора і ежектора, для відкриття і закриття шибера впуску та шибера випуску за допомогою пневморозподільника та для отримання даних датчика тиску/вакууму проміжної ємності.

Description

Корисна модель належить до залізничного транспорту, а саме до санітарно-тгігієнічного обладнання, яке використовується в туалетних системах замкнутого типу (з вакуумним туалетним модулем), що встановлюються на пасажирських, службово-технічних вагонах, вагонах електропоїздів нової побудови, модернізованих, а також при капітально- відновлювальних ремонтах.
Відомі аналогічні обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу, серед яких найближчим аналогом є обладнання, описане у патенті КО 2516916 С2, опублікованому 20.05.2014, яке використовується для збору, зберігання та відведення продуктів життєдіяльності людини у залізничного транспортного засобу, наприклад, пасажирському вагоні тощо. Таке обладнання містить вакуумний туалетний модуль з чашею, компресорний модуль, зливний бак з блоком керування зливним баком, обладнаний магістраллю відкачування, основну систему обігріву зливного бака, систему зливу, яка сполучає туалетні модулі зі зливним баком, пневмосистему, сполучену трубопроводами з туалетним модулем, систему подачі води, під'єднану до системи водопостачання залізничного транспортного засобу та до туалетного модуля, електросистему, під'єднану до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу. Крім зливного бака, обладнання за найближчим аналогом містить проміжний бак-накопичувач та проміжну ємність, розташовані по шляху проходження продуктів життєдіяльності людини від туалетного модуля до зливного бака та сполучені зливними трубопроводами з туалетним модулем та зі зливним баком. На зливних трубопроводах встановлені відсічні клапани, керовані повітряними клапанами. При цьому, на проміжній ємності, на проміжному баку-накопичувачі на самому зливному баку встановлені датчики рівня для визначення максимального і мінімального заповнення цих ємностей. Датчики та приводи відсічних клапанів пов'язані з блоком керування зливним баком. За рахунок наявності проміжного бака-накопичувача та проміжної ємності, а також датчиків рівня та приводів відсічних клапанів, пов'язаних з блоком керування зливним баком, забезпечують надійність і довговічність обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу одночасно з поліпшенням екології довкілля за рахунок відсутності забруднення залізничного полотна.
Проте описана конструкція обладнання не дозволяє підвищити надійність його роботи при
Зо низьких температурах довкілля через можливість виходу з ладу основної системи обігріву зливного бака, а також знижує надійність та довговічність роботи через регулювання наповненості зливного бака тільки через визначення максимального і мінімального рівнів, що може призвести до переповнення ємності. При цьому відведення продуктів життєдіяльності людини з чаші туалетного модуля за допомогою проміжної ємності та проміжного бака- накопичувача описаної вище конструкції до зливного бака не виключає забруднення залізничного полотна, що погіршує екологію. Також відсутність автоматичного керування системою подачі води до чаші туалетного модуля у попередньо визначеному об'ємі для видалення продуктів життєдіяльності людини до зливної магістралі і зливного бака призводить до недостатньої економічності роботи туалетного модуля у складі обладнання.
В основу корисної моделі поставлена задача підвищити ефективність та економічність видалення продуктів життєдіяльності людини з чаші унітаза туалетного модуля до зливного бака одночасно із забезпеченням гарантованого їх видалення не більше як за два змивання та забезпеченням екологічності роботи обладнання за рахунок включення до конструкції додаткових конструктивних елементів, призначених для контролю подачі води та стисненого повітря. Додатковою задачею є підвищення надійності та довговічності роботи обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу за рахунок додаткових конструктивних елементів, призначених для обігріву зливного бака, а також за рахунок їх налаштування та зміни налаштування основної системи обігріву зливного бака. Ще додатковою задачею є зміна налаштування засобів визначення рівня вмісту зливного бака для ступінчатого визначення його наповненості з відповідною індикацією та автоматичним регулюванням рівня вмісту. Ще додатковою задачею є підвищення енергоефективності роботи обладнання при забезпеченні його працездатності при низьких температурах.
Поставлена задача вирішується тим, що в обладнанні екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу, що містить щонайменше один вакуумний туалетний модуль з чашею, компресорний модуль, зливний бак, який обладнано щонайменше однією магістраллю відкачування, основну систему обігріву зливного бака, систему зливу, яка сполучає туалетний модуль зі зливним баком, пневмосистему, яку сполучено трубопроводами з туалетним модулем, систему подачі води, яку під'єднано до системи водопостачання залізничного транспортного засобу та до туалетного модуля, електросистему, яку під'єднано до бортової 60 системи електропостачання залізничного транспортного засобу та містить блок керування зливним баком, згідно з корисною моделлю, туалетний модуль додатково містить проміжну ємність, яку сполучено з чашею через шибер впуску та зі зливним баком через зливну магістраль і шибер випуску та обладнано датчиком тиску/вакууму всередині проміжної ємності, ежектор, який сполучено з проміжною ємністю та з пневмосистемою через пневморозподільник,
Б дозатор, який сполучено з системою подачі води та з пневмосистемою через пневморозподільник і виконано для подачі води у чашу з регулюванням подачі в об'ємі від 0,2 до 0,5 л за один цикл змивання, а також контролер, який виконано для керування подачею стисненого повітря пневморозподільником до дозатора і ежектора, для відкриття і закриття шибера впуску та шибера випуску за допомогою пневморозподільника та для отримання даних датчика тиску/вакууму проміжної ємності.
Наявність проміжної ємності, яку сполучено з чашею через шибер впуску та зі зливним баком через зливну магістраль і шибер випуску та обладнано датчиком тиску/вакууму всередині проміжної ємності, а також ежектора, який сполучено з проміжною ємністю та з пневмосистемою через пневморозподільник, дозволяє забезпечити вакуумування проміжної ємності і тим самим забезпечити екологічність роботи обладнання. Застосування дозатора, який сполучено з системою подачі води та з пневмосистемою через пневморозподільник і виконано для подачі води у чашу з регулюванням подачі в об'ємі від 0,2 до 0,5 л за один цикл змивання, підвищує ефективність видалення продуктів життєдіяльності людини з туалетного модуля і при цьому підвищує ефективність витрат води і стисненого повітря. Наявність контролера, який виконано для керування подачею стисненого повітря пневморозподільником до дозатора і ежектора, для відкриття і закриття шибера впуску та шибера випуску за допомогою пневморозподільника та для отримання даних датчика тиску/вакууму проміжної ємності, дозволяє додатково підвищити ефективність роботи обладнання за рахунок автоматичного виконання контролером циклограми роботи туалетного модуля залежно від сигналів та даних датчиків, які отримує контролер.
Згідно з одним із переважних варіантів виконання обладнання, дозатор сполучено з системою подачі води через фільтр та зворотний клапан. Фільтр захищає воду, яка надходить із системи подачі води, від механічних забруднень, а зворотний клапан запобігає зворотному відтоку води у зливну магістраль під час роботи дозатора, що підвищує надійність та
Ко) довговічність роботи обладнання.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, дозатор виконано для подачі води у чашу через клапан води і систему форсунок, вбудовану в чашу, що забезпечує підвищення ефективності видалення продуктів життєдіяльності людини з чаші за рахунок більш рівномірної подачі води та обмивання чаші.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, використано дозатор об'ємної дії мембранного типу, що додатково забезпечує економічність видалення продуктів життєдіяльності людини з чаші унітаза за рахунок подачі заданої кількості води (у межах об'єму від 0,2 до 0,5 л) за рахунок впливу стисненого повітря, за певний проміжок часу, на мембрану клапана.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, ежектор сполучено з проміжною ємністю та з пневмосистемою через зворотний клапан, чим запобігають зниженню тиску у проміжній ємності у процесі її наддуву (при створенні вакууму, який контролюється датчиком тиску/вакууму), а також потрапляння "брудного" повітря в атмосферу через глушник пневморозподільника та потрапляння "брудного" повітря у пневмоциліндри шиберів.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, воно додатково містить резервну систему обігріву зливного бака, а електросистему обладнано датчиком температури, який розташовано у зливному баку і налаштовано на видачу сигналу автоматичного включення основної системи обігріву зливного бака при зниженні температури рідини у зливному баку нижче попередньо заданої температури Ті та видачу сигналу автоматичного включення резервної системи обігріву зливного бака при зниженні температури рідини у зливному баку нижче попередньо заданої температури Т2, яка нижче температури Ті. Це сприяє підвищенню надійності та довговічності роботи обладнання та забезпеченню його працездатності при низьких температурах за рахунок наступного. Основну систему обігріву зливного бака призначено для обігріву бака при мінусових температурах довкілля. Обладнання зливного бака датчиком температури, який налаштовано на видачу сигналу автоматичного включення основної системи обігріву зливного бака при зниженні температури рідини у зливному баку нижче Ті, дозволяє автоматично запобігати замерзанню продуктів життєдіяльності людини, які зберігаються у зливному баку у рідкому вигляді, що може призвести до зупинки роботи обладнання та його пошкодження. Додаткове включення резервної системи обігріву зливного 60 баку до обладнання та налаштування датчика температури зливного бака на видачу сигналу автоматичного включення резервної системи обігріву зливного бака при зниженні температури рідини у зливному баку нижче Т2 дозволяє підвищити надійність роботи обладнання у випадку непрацездатності основної системи обігріву зливного бака, а також автоматично запобігти замерзанню продуктів життєдіяльності людини при приближенні їх температури до 0"сС і відсутності спрацювання основної системи обігріву зливного бака, що забезпечує працездатність обладнання при низьких температурах і підвищує його довговічність.
Випробування корисної моделі підтвердили, що така подвійна система управління обігрівом зливного бака забезпечує підтримання температури всередині зливного бака не нижче З "С при температурі навколишнього середовища від -3"С до -50 "С. При цьому такий результат досягається як при застосуванні системи обігрівом зливного бака, яка використовує теплову енергію системи опалення транспортного засобу (рідинна система), так і при використанні системи обігрівом зливного бака у вигляді електрообігрівачів, що живляться від бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу (бортової електромережі).
Згідно з одним із переважних варіантів виконання обладнання, зазначений датчик температури налаштовано на видачу сигналу автоматичного відключення основної системи обігріву зливного бака при підвищенні температури рідини у зливному баку до попередньо заданої температури Тз та видачу сигналу автоматичного відключення резервної системи обігріву зливного бака при підвищенні температури рідини у зливному баку до попередньо заданої температури Т., яка нижче температури Тз, чим забезпечують підвищення енергоефективності роботи обладнання в автоматичному режимі при забезпеченні його працездатності при низьких температурах.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання обладнання, зливний бак обладнано двома магістралями відкачування, розташованими по обидва боки залізничного транспортного засобу та обладнано системою обігріву магістралі відкачування, що спрощує обслуговування зливного бака за рахунок можливості його спорожнення з обох сторін залізничного транспортного засобу, а також додатково підвищує надійність роботи обладнання при низьких температурах за рахунок обігріву магістралі відкачування.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, воно додатково містить датчики рівня вмісту зливного бака, які налаштовані на щонайменше три ступеня рівня вмісту
Зо зливного бака та сполучені з блоком керування зливним баком, який обладнано засобами індикації наповненості зливного бака, чим забезпечують ступінчате визначення його наповненості з відповідною індикацією та автоматичним регулюванням рівня вмісту і тим самим підвищують надійність роботи обладнання.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, воно додатково містить щонайменше два підвагонні індикатори наповненості зливного бака, які розташовані у місцях підключення магістралей відкачування до вакуумної асенізаційної машини або до стаціонарного комплекту відкачування, що додатково спрощує обслуговування зливного бака, а також забезпечує додаткову індикацію наповненості зливного бака.
Згідно зі ще одним із переважних варіантів виконання обладнання, основну систему обігріву зливного бака виконано як рідинну систему, яку обладнано насосом з бачком та сполучено з системою опалення залізничного транспортного засобу, що підвищує енергоефективність роботи обладнання одночасно із забезпеченням надійності роботи обігріву зливного бака.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання обладнання, основну систему обігріву зливного бака виконано як систему електрообігрівачів, які під'єднано до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу, що є альтернативним варіантом забезпечення надійності роботи обігріву зливного бака та підвищення енергоефективності роботи обладнання.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання обладнання, резервну систему обігріву зливного бака виконано як систему електрообігрівачів, які під'єднано до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання обладнання, резервну систему обігріву зливного бака виконано для блокування системи зливу при температурі всередині зливного бака нижче 3 "С.
Згідно з іншим переважним варіантом виконання обладнання, датчик температури вмісту зливного бака та датчики рівня вмісту зливного бака виконані як датчики-реле з сухими контактами, які розташовані у внутрішній порожнині зливного бака, чим досягають підвищення надійності та довговічності роботи обладнання за рахунок видачі сигналів сухими контактами датчиків-реле на автоматичне включення/виключення основної або резервної системи обігріву зливного бака.
Приклад виконання обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу та приклад його використання, зокрема при низькій температурі довкілля. Приклади проілюстровані наступними графічними зображеннями, де: на Фіг. 1 зображено загальну структурну схему обладнання, на Фіг. 2 - вигляд зліва туалетного модуля у перерізі з демонстрацією його внутрішньої конструкції, на Фіг. З - вигляд справа туалетного модуля у перерізі з демонстрацією його внутрішньої конструкції. Наведений приклад не обмежує інших можливих варіантів виконання обладнання, згідно з корисною моделлю, а тільки пояснює її суть. У Таблиці використано умовні позначення магістралей на фіг. 1.
Таблиця
Умовні позначення магістралей
На Фіг. 1 показано компонування обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу з рідинною системою обігріву зливного бака. Обладнання, згідно з Фіг. 1, містить вакуумні туалетні модулі 71, встановлені у туалетних відсіках, розташованих у тормозному та нетормозному кінцях залізничного вагона. Може бути встановлено від одного туалетного модуля до семи модулів (група модулів). На Фіг. 1 показано обладнання з двома туалетними модулями 1. До складу обладнання також входить компресорний модуль 2, обладнаний маностатом З та ресивером 4, зливний бак 5, обладнаний двома магістралями відкачування 6, розташованими по обидва боки залізничного транспортного засобу, основна система обігріву зливного бака 7, система зливу з магістраллю зливу 8, яка сполучає туалетні модулі 1 зі зливним баком 5, пневмосистема, яка містить повітряну магістраль 9, що сполучає трубопроводами пневмосистему з туалетними модулями 1, систему подачі води, що містить водяну магістраль 10, під'єднану до системи водопостачання залізничного транспортного засобу, наприклад, водяний бак 11, і до туалетних модулів 1, та електросистема 12, яка під'єднана до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу 13, 110
В або 50 В, через перетворювач напруги 14 та містить блок керування зливним баком 15, блок керування туалетними модулями 16, датчики рівня вмісту зливного бака 17 та датчик температури вмісту зливного бака 18. Електросистема 12 через перетворювач напруги 14 здійснює живлення напругою 220 В внутрішнього електрообладнання туалетного модуля, електрообладнання компресорного блоку та системою обігріву магістралей відкачування 6.
Зо Електросистема 12 може опціонально містити пульт керування для контролю роботи, управління роботою та сервісного обслуговування модуля або групи модулів, які встановлені у транспортному засобі, а також пульт сервісного обслуговування з сервісними кабелями для проведення діагностики та контролю стану туалетного модуля або групи модулів 1, з'єднаних інформаційною мережею через пульт керування.
Основна система обігріву зливного бака 7 виконана як рідинна система, обладнана насосом 19 з бачком 20 та сполучена з системою опалення залізничного транспортного засобу. Як варіант, основна система обігріву зливного бака може бути виконана як система електрообігрівачів, під'єднаних до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу. Обладнання додатково містить резервну система обігріву зливного бака 21, виконану як система електрообігрівачів, під'єднаних до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу.
Датчики рівня вмісту зливного бака 17 налаштовані на щонайменше три ступеня рівня вмісту зливного бака 5. Датчик температур 18 налаштований на видачу сигналу автоматичного включення основної системи обігріву зливного бака 7 при зниженні температури рідини у зливному баку нижче Ті, наприклад 10 С, та видачу сигналу автоматичного включення резервної системи обігріву зливного бака 21 при зниженні температури рідини у зливному баку нижче Ті, наприклад З "С. При цьому резервна система обігріву зливного бака 21 виконана для блокування системи змиву при температурі всередині зливного бака нижче З "С. Також датчик температури у зливному баку налаштований на видачу сигналу автоматичного відключення основної системи обігріву зливного бака 7 при підвищенні температури рідини у зливному баку до Тз, наприклад 16 "С, та видачу сигналу автоматичного відключення резервної системи обігріву зливного бака при підвищенні температури рідину у зливному баку до Та, наприклад 9 "С. Датчики рівня вмісту зливного бака 17 та датчик температур 18 виконані як датчики-реле з сухими контактами, розташованими у внутрішній порожнині зливного бака 5, та сполучені через клемну коробку 22 з блоком керування зливним баком 15.
Блок керування зливним баком 15 обладнаний засобами індикації наповненості зливного бака. Обладнання також містить підвагонні індикатори наповненості зливного бака, розташовані у місцях підключення магістралей відкачування до вакуумної асенізаційної машини або до стаціонарного комплекту відкачування. Як засоби індикації можуть бути використані світлові сигнали.
Туалетні модулі 1 містять чашу 23, проміжну ємність 24, ежектор 25, дозатор 26, пневморозподільники 27 та контролер 28. Проміжна ємність 24 сполучена з чашею 23 через шибер впуску 29 та зі зливним баком 5 через магістраль зливу 8 і шибер випуску 30. Проміжна ємність 24 обладнана датчиком тиску/вакууму 31 всередині неї. Ежектор 25 сполучений з проміжною ємністю 24 та з пневмосистемою через пневморозподільники 27 та зворотний клапан 32. Дозатор 26 сполучений з водяною магістраллю 10 системи подачі води через фільтр 33 і зворотний клапан 34 та з пневмосистемою через пневморозподільники 27. Дозатор 26 виконаний для подачі води у чашу 23 через клапан води 35 і систему форсунок 36, вбудовану в чашу 23 з регулюванням подачі в об'ємі від 0,2 до 0,5 л за один цикл змивання. Для цього використано дозатор 26 об'ємної дії мембранного типу. Контролер 28 виконаний для керування подачею стисненого повітря пневморозподільниками 27 до дозатора 26 і ежектора 25, для відкриття і закриття шибера впуску 29 та шибера випуску 30 за допомогою пневморозподільників 27 та для отримання даних датчика тиску/вакууму 31 проміжної ємності 24. Перед пневморозподільниками 27 встановлено повітряний фільтр 37. Проміжна ємність 24 також обладнана перетискним клапаном 38. Чаша 23 встановлена на каркасі 39.
Використовують описане вище обладнання наступним чином.
За допомогою туалетного модуля 1 здійснюють збір, видалення та транспортування продуктів життєдіяльності людини з чаші унітаза 23 у зливний бак 5 з наступним видаленням через магістралі відкачування б. При натисканні на кнопку змиву, якою обладнано кожний туалетний модуль 1, включається автоматичний цикл змиву: через систему форсунок 36 до чаші 23 подають воду з системи подачі води через магістраль 10 та дозатор 26, потім вміст чаші 23, продукти життєдіяльності людини відсмоктують у проміжну ємність 24, звідки під тиском через систему зливу з магістраллю зливу 8 вміст потрапляє до зливного бака 5, де зберігається протягом рейсу залізничного транспортного засобу. За допомогою зливного бака 5 здійснюють приймання та зберігання продуктів життєдіяльності людини, які надходять із туалетних модулів 1, підтримання цих продуктів у рідкому стані та забезпечення можливості відкачування вмісту бака асенізаційною машиною до її приймального бака або стаціонарним комплектом відкачування через магістралі зливу. Роботу туалетних модулів 1 під час руху транспортного засобу і на його стоянках забезпечують за допомогою стисненого повітря, яке виробляється компресорним модулем 2 і подається у безперервному режимі пневмосистемою через повітряну магістраль 9. Потужність такої пневмосистеми дозволяє отримати тиск повітря в ній у межах від 0,6 до 0,8 МПа. При досягненні у пневмосистемі тиску повітря 0,8 МПа маностат З компресорного модуля 2 розмикає ланцюг живлення електродвигуна компресора і він припиняє роботу. У процесі роботи комплекту при зниженні тиску повітря до 0,6 МПа маностат З компресорного модуля 2 замикає ланцюг живлення електродвигуна компресора, включає компресорний модуль 2 і тиск у пневмосистемі підвищується. Цей процес повторюється автоматично з тривалістю і кількістю циклів, що визначаються частотою натискання кнопок змиву туалетних модулів 1. Для зменшення кількості вмикання компресорного модуля 2 та зменшення для цього навантаження у ланцюгу живлення використовують ресивер 4. Подачу води до туалетних модулів 1 здійснюють за допомогою системи подачі води через магістраль 10, під'єднану до водяного бака 11. Робочий тиск системи подачі води залежить від тиску і типу системи водопостачання транспортного засобу і складає від 0,005 до 0,025 МПа (для безнапірної системи) або від 0,2 до 0,35 МПа (для напірної системи). За допомогою електросистеми 12 забезпечують необхідні параметри електроживлення складових обладнання від бортової електромережі 13, а також здійснюють управління, контроль та індикацію роботи обладнання. Номінальна напруга електроживлення від бортової мережі транспортного засобу складає 110 В або 50 В. Споживана потужність такої електросистеми складає не більше 1300 Вт при напрузі 110 В (від бортової мережі).
За допомогою датчиків рівня вмісту зливного бака 17 здійснюють контроль рівнів заповнення зливного бака 5. Як рівні вмісту для контролю використовують відмітки у 10 95, 80 95 60 та 9595 заповнення зливного бака 5. Також здійснюють індикацію рівнів 80 95 та 95 95 на вагонному блоці керування зливним баком 15 та рівнів 10 95, 80 95 та 95 95 на підвагонних індикаторах наповненості зливного бака (у випадку їх встановлення) або сигналізацію для рівня 10 95. При спрацьовуванні датчика рівня заповнення зливного бака 17 на 80 95 на пульті блока керування зливного бака 15 включається світловий сигнал жовтого кольору. При спрацьовуванні датчика рівня заповнення зливного бака 17 на 10 95 на підвагонному індикаторі наповненості зливного бака при його включенні включається світловий сигнал жовтого кольору.
При видачі світлового сигналу сухими контактами датчика-реле рівня заповнення бака 17 на 95 95 здійснюють автоматичне блокування роботи вакуумних туалетних модулів 1.
При роботі основної системи обігріву зливного бака 7 та резервної системи обігріву зливного бака 21 для забезпечення підтримання температури всередині зливного бака не нижче З "С при температурі навколишнього середовища від -3 "С до -50 "С здійснюють видачу сигналів сухими контактами датчика-реле температури 18 на автоматичне включення основної системи обігріву зливного бака 7 при зниженні температури в баку нижче ніж 10 "С (у випадку рідинної системи 7 включається насос 19 з бачком 20, який подає теплоносій від системи опалення залізничного транспортного засобу, або у випадку системи електрообігрівачів включаються електрообігрівачі з живленням від бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу) та її відключення при підвищенні температури до 16 "С, а також видачу сигналів сухими контактами датчика-реле температури 18 на автоматичне включення резервної системи обігріву зливного бака 21 при зниженні температури в баку нижче ніж З "С та її відключення при підвищенні температури до 9 "С. При цьому здійснюють видачу наступних світлових сигналів на пульті блока керування зливного бака 15: світлового сигналу жовтого кольору при зниженні температури в зливному баку нижче ніж 10 "С, який гасне при підвищенні температури до 16 "С, та миготливого сигналу червоного кольору при зниженні температури в зливному баку нижче ніж З "С, який гасне при підвищенні температури до 9 "с.
Роботу туалетного модуля 1 з видалення продуктів життєдіяльності людини здійснюють наступним чином. Стиснене повітря з пневмосистеми через повітряну магістраль 9 подають до пневморозподільників 27 через повітряний фільтр 37. Керування роботою пневморозподільників 27 у заданій послідовності і з заданими часовими інтервалами (циклограмою роботи модуля) здійснюють за допомогою контролера 28. Воду з системи подачі води за допомогою водяної
Зо магістралі 10 подають до туалетного модуля 1 через водяний фільтр 33 та зворотний клапан 34 до дозатора 26. Зворотний клапан 34 запобігає відтоку води до водяної магістралі 10 під час роботи дозатора 26. За допомогою дозатора 26 об'ємної дії забезпечують подачу заданої кількості води шляхом впливу стисненого повітря на його мембрану. При знятті тиску повітря мембрана дозатора 26 встановлюється у вихідне положення під дією пружини. При натисканні на кнопку змиву згідно з циклограмою роботи модуля виконують змивання вмісту чаші 23 водою з форсунок 36, для чого електричний сигнал від контролера 28 подають до пневморозподільника 27, який подає стиснене повітря до дозатора 26. Одночасно відкривають клапан води 35 та подають порцію води до системи форсунок 36, чим рівномірно омивають чашу 23. При закінченні змиву електричний сигнал від контролера 28 подають до пневморозподільника 27 на припинення подачі стисненого повітря у дозатор 26, який знову заповнюється водою. При цьому закривається клапан води 35 і припиняється подача води до форсунок 36. Потім подають контролером 28 електричний сигнал до пневморозподільника 27 на подачу стисненого повітря до ежектора 25. При цьому відкритий перетискний клапан 38 та закриті шибер впуску 29 і шибер випуску 30. За допомогою ежектора 25 виконують вакуумування проміжної ємності 24 до тиску 0,04...0,06 МПа, який контролюють датчиком тиску/вакуума 31. При досягненні заданої величини розрідження контролер 28 отримує сигнал від датчика тиску/вакууму 31 і надсилає сигнал до пневморозподільника 27 на припинення подачі стисненого повітря. Після подають контролером 28 електричний сигнал до пневморозподільника 27 на відкриття шибера впуску 29 і вміст чаші 23 всмоктується до проміжної ємності 24 з наступним закриттям шибера впуску 29 контролером 28. Потім контролером 28 закривають перетискний клапан 38 та подають стиснене повітря через ежектор 25 до проміжної ємності 24, в якій знаходиться вміст чаші 23, чим створюють у проміжній ємності 24 тиск 0,16...0,18 МПа, контрольований датчиком тиску/вакууму 31. При досягненні потрібного тиску контролер 28 керує пневморозподільником 27 на припинення подачі стисненого повітря до ежектора 25. Наступним контролер 28 керує пневморозподільником 27 на відкриття шибера випуску 30 і за рахунок різності тисків у проміжній ємності 24 та зливного бака 5 вміст проміжній ємності 24 потрапляє до зливного бака 5 через магістраль зливу 8. Потім виконують долив води у чашу 23 для створення водяного затвору і усунення проникнення неприємних запахів з проміжної ємності 24 до туалетного модуля 1. Після скидання вмісту бо проміжної ємності 24 до зливного бака 5 та доливання води у чашу 23 контролер надсилає сигнал пневморозподільнику 27 на закриття шибера випуску 30. Цим закінчують виконання туалетним модулем 1 цикл змиву і він знову готовий до виконання наступного циклу змиву.
Таким чином, завдяки корисній моделі досягають підвищення ефективності та економічності видалення продуктів життєдіяльності людини з чаші унітаза туалетного модуля до зливного бака одночасно із забезпеченням гарантованого їх видалення не більше як за два змивання та забезпеченням екологічності роботи обладнання, підвищення надійності та довговічності роботи обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу, ступінчатого визначення наповненості зливного бака з відповідною індикацією та автоматичним регулюванням рівня вмісту та підвищення енергоефективності роботи обладнання при забезпеченні його працездатності при низьких температурах.

Claims (15)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу, що містить щонайменше один вакуумний туалетний модуль з чашею, компресорний модуль, зливний бак, який обладнано щонайменше однією магістраллю відкачування, основну систему обігріву зливного бака, систему зливу, яка сполучає туалетний модуль зі зливним баком, пневмосистему, сполучену трубопроводами з туалетним модулем, систему подачі води, яку під'єднано до системи водопостачання залізничного транспортного засобу та до туалетного модуля, електросистему, яку під'єднано до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу, та містить блок керування зливним баком, яке відрізняється тим, що туалетний модуль додатково містить проміжну ємність, яку сполучено з чашею через шибер впуску та зі зливним баком через магістраль зливу і шибер випуску та обладнано датчиком тиску/вакууму всередині проміжної ємності, ежектор, який сполучено з проміжною ємністю та з пневмосистемою через пневморозподільник, дозатор, який сполучено з системою подачі води та з пневмосистемою через пневморозподільник і виконано для подачі води у чашу з регулюванням подачі в об'ємі від 0,2 до 0,5 л за один цикл змивання, а також контролер, який виконано для керування подачею стисненого повітря пневморозподільником до дозатора і ежектора, для відкриття і закриття шибера впуску та шибера випуску за допомогою Зо пневморозподільника та для отримання даних датчика тиску/вакууму проміжної ємності.
2. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що дозатор сполучено з системою подачі води через фільтр та зворотний клапан.
3. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що дозатор виконано для подачі води у чашу через клапан води і систему форсунок, яку вбудовано в чашу.
4. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що використано дозатор об'ємної дії мембранного типу.
5. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що ежектор сполучено з проміжною ємністю та з пневмосистемою через зворотний клапан.
6. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що додатково містить резервну систему обігріву зливного бака, а електросистему обладнано датчиком температури, який розташовано у зливному баку і налаштовано на видачу сигналу автоматичного включення основної системи обігріву зливного бака при зниженні температури рідини у зливному баку нижче попередньо заданої температури Ті: та видачу сигналу автоматичного включення резервної системи обігріву зливного бака при зниженні температури рідини у зливному баку нижче попередньо заданої температури Т», яка нижче температури Ті.
7. Обладнання за п. 6, яке відрізняється тим, що датчик температури налаштовано на видачу сигналу автоматичного відключення основної системи обігріву зливного бака при підвищенні температури рідини у зливному баку до попередньо заданої температури Тз та видачу сигналу автоматичного відключення резервної системи обігріву зливного бака при підвищенні температури рідини у зливному баку до попередньо заданої температури Та, яка нижче температури Тз.
8. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що зливний бак обладнано двома магістралями відкачування, які розташовано по обидва боки залізничного транспортного засобу та обладнано системою обігріву магістралі відкачування.
9. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що додатково містить датчики рівня вмісту зливного бака, які налаштовані на щонайменше три ступеня рівня вмісту зливного бака та сполучені з блоком керування зливним баком, який обладнано засобами індикації наповненості зливного бака.
10. Обладнання за п. 8 та п. 9, яке відрізняється тим, що додатково містить щонайменше два 60 підвагонні індикатори наповненості зливного бака, які розташовані у місцях підключення магістралей відкачування до вакуумної асенізаційної машини або до стаціонарного комплекту відкачування.
11. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що основну систему обігріву зливного бака виконано як рідинну систему, обладнану насосом з бачком та сполучену з системою опалення залізничного транспортного засобу.
12. Обладнання за п. 1, яке відрізняється тим, що основну систему обігріву зливного бака виконано як систему електрообігрівачів, яку під'єднано до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу.
13. Обладнання за п. 6, яке відрізняється тим, що резервну систему обігріву зливного бака виконано як систему електрообігрівачів, яку під'єднано до бортової системи електропостачання залізничного транспортного засобу.
14. Обладнання за п. 6, яке відрізняється тим, що резервну систему обігріву зливного бака виконано для блокування системи зливу при температурі всередині зливного бака нижче З "С.
15. Обладнання за п. 6 та п. 9, яке відрізняється тим, що датчик температури вмісту зливного бака та датчики рівня вмісту зливного бака виконані як датчики-реле з сухими контактами, які розташовані у внутрішній порожнині зливного бака. : 12 ІЗ х В де нн нн - шення того оон то КАЖУ ЮЖА КО ГАК К і р нин нині зи - у ів щі ; ше з т і в 15 св. висту пиття МЖК ре І з їБб У реко ТВ То р Б МЕ 1 НО ве ще З 3 : є под що рн ПИ ЕК ! Ї ння чн ше гм фаднної КАБ В ї ут пшвтчанолоютаой ї Ж ня ше нин ! нш ме ши а : мий, а і рії | ї і ; х кам сою 1 Ку ЗЕ с, ще с ше ке шин шле ве ян ! кеш Її і і З Я ух Е, Н пе тя - | ей ІС Й : ! ГЕ ом: немюмами чі дн нн ЩО: : «рт р чи й у 15 нн ни В Ка з що ож ; У се ї В б Що! : | г за КЕ І Е : КЕ М вже св тух Н ! Ж -5 її причи : ці дат я не В : НЕ ми НІ Шан - КОРУ мае я пи и пт ОН ВВА - о ТМ тенет СУ ; ро нан нина в зу ень я з Ка -йа -
ши. я. а мч - - ки у ко г Ка - сет ЖК Ка лк не чи А ща:
Фіг. 1
UAU202003670U 2020-06-18 2020-06-18 Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу UA144645U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202003670U UA144645U (uk) 2020-06-18 2020-06-18 Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202003670U UA144645U (uk) 2020-06-18 2020-06-18 Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA144645U true UA144645U (uk) 2020-10-12

Family

ID=73717554

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202003670U UA144645U (uk) 2020-06-18 2020-06-18 Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA144645U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN209467140U (zh) 一种列车用真空集便系统
CN109291864A (zh) 用于交通工具的灰水污物收集系统、控制方法及交通工具
CN209336644U (zh) 用于交通工具的灰水污物收集系统及交通工具
CN109278781A (zh) 一种用于交通工具的给水卫生系统、控制方法及交通工具
US20100125941A1 (en) Sanitary washing device
JPS6234578B2 (uk)
WO2007019854A1 (en) A vacuum toilet
CN105564455A (zh) 紧凑式集便系统
JP2008534828A (ja) 圧縮空気を使用した便器用洗浄システム
CN111140476A (zh) 一种轨道车辆用给水系统及其控制方法
KR100751279B1 (ko) 진공식 화장실 제어시스템
US20030229939A1 (en) Positive pressure waste transfer system
UA144645U (uk) Обладнання екологічно чистого туалету залізничного транспортного засобу
RU2516916C2 (ru) Туалетный модуль
CN105523054B (zh) 一种真空排污式集便系统
CN110539765A (zh) 一种新型紧凑型中转式真空集便器
CN211995578U (zh) 一种轨道车辆用模块化真空中转式集便系统
CN111688745B (zh) 一种列车用集便系统、控制方法以及列车
CN111169499B (zh) 一种轨道车辆用模块化真空中转式集便系统
EP0515134B1 (en) Improvements in and relating to vacuum sewage systems
CN113085932A (zh) 真空集便机车卫生系统及冲洗、排空方法
CN220465489U (zh) 一种机车卫生间排污系统
RU24980U1 (ru) Туалет транспортного средства
CN218204770U (zh) 双源节水粉碎式马桶
CN116890888A (zh) 一种机车卫生间排污系统及使用方法