UA143922U - Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок - Google Patents

Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок Download PDF

Info

Publication number
UA143922U
UA143922U UAU201911202U UAU201911202U UA143922U UA 143922 U UA143922 U UA 143922U UA U201911202 U UAU201911202 U UA U201911202U UA U201911202 U UAU201911202 U UA U201911202U UA 143922 U UA143922 U UA 143922U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
organic fertilizer
waste
organic
content
biogas plants
Prior art date
Application number
UAU201911202U
Other languages
English (en)
Inventor
Євген Володимирович Скрильник
Анжела Миколаївна Кутова
Вікторія Анатоліївна Гетманенко
Катерина Сергіївна Артем'єва
Юрій Миколайович Товстий
Original Assignee
Національний Науковий Центр "Інститут Ґрунтознавства Та Агрохімії Імені О.Н. Соколовського"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Науковий Центр "Інститут Ґрунтознавства Та Агрохімії Імені О.Н. Соколовського" filed Critical Національний Науковий Центр "Інститут Ґрунтознавства Та Агрохімії Імені О.Н. Соколовського"
Priority to UAU201911202U priority Critical patent/UA143922U/uk
Publication of UA143922U publication Critical patent/UA143922U/uk

Links

Landscapes

  • Fertilizers (AREA)

Abstract

Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок включає змішування основного компонента з домішками. Як основний компонент використовують дигестат суміші шламу дегідрованого, силосу соргового, курячого посліду з підстилкою, а як домішки застосовують бентоніт і солому в співвідношенні 1:1,5:1,5:0,5.

Description

Корисна модель належить до сільського господарства й може бути використана для отримання високоефективного органічного добрива призначеного для органічного землеробства з відходів біогазової установки (тверда фракції), які містять у своєму складі поживні речовини в доступній для рослин формі.
Оскільки анаеробна переробка впливає не тільки на доступність поживних елементів зброджуваної сировини, але і на інші якісні показники ефлюенту. Тверда речовина, яка залишається після анаеробного процесу бродіння, що відбувається в установках для виробництва біогазу містить значно меншу кількість патогенів, а також личинок і яєць глистів, в порівнянні з традиційним гноєм. Знезаражуючий ефект тим вище, чим більше температура і час перебування субстрату в реакторі. Таким чином загибель збудників хвороб і паразитів починається вже під час мезофільного режиму бродіння (33-38 "С) і досягає максимуму за термофільного режиму (53-55 "С). Тому відходи біогазових установок мають значну перевагу, як сировина для отримання органічного добрива порівняно з компостом, гноєм та свіжим послідом.
Відомо спосіб приготування комплексного органічного добрива (ОА Пат. на винахід Мо 98555
Технологічний процес приготування комплексного органічного добрива), що здійснюють шляхом обезводнення відпрацьованої біомаси з біогазових установок, сапропелю та торфу на трьох універсальних вакуумних сушарках з завантажувальними бункерами, кожна з яких виставлена на певний температурний режим для збереження біологічно активних речовин від теплового руйнування. Обезводнені тверді частинки відпрацьованої біомаси подрібнюють на трьох молоткових дробарках і подають у приймальні бункери, а з приймальних бункерів через дозатори подають у змішувач, після чого одержане комплексне органічне добриво подають у бункер готової продукції, і звідти - у розфасувально-пакувальну машину, де затаровують у герметичну тару.
Недоліком цього способу приготування комплексного органічного добрива із відпрацьованої біомаси з біогазових установок, сапропелю та торфу, що характеризуються низьким вмістом поживних речовин в готовому добриві та надмірною енергозатратністю, що робить цей процес економічно недоцільним.
Відомо спосіб застосування ефлюенту біогазової установки в якості добрива для органічного землеробства (див. Тарасов С.И., Ковалев Д.А. Караеєва Ю.В Применение
Зо зффлюента биогазовой установки в качестве удобрения для органического земледелия.
Вестник УГСА. 2018. Мо 1. С. 91-97.)3. Безпосереднє внесення різних типів субстратів (напіврідкий гній ВРХ, рідкий гній свиней, рідкий пташиний послід) після термофільного та мезофільного режимів роботи біогазової установки в умовах дерново-підзолистих грунтів сприяло підвищенню урожайності сільськогосподарських культур на 4,2-6,4 95.
Незважаючи на ефективність даного способу, до грунту надходить недостатня кількість органічної речовини, яка бере участь у процесах гумусоутворення та підвищує ефективну родючість грунту.
За сукупністю ознак найбільш близьким до запропонованої корисної моделі є спосіб отримання органічного добрива (ША Пат. Мо 86095 Спосіб отримання органічного добрива), що включає змішування твердих відходів птахівництва з підстилкою, а в якості цільової домішки використовують суміш цибулі або часнику у співвідношенні 1:71 та суміш гірчиці білої та плодів гіркого стручкового перцю у співвідношенні 1:1, підсушують у повітрі і отримують органічне добриво з вмістом М:Р:К-2-2,5:3-4:3-4 і відсутністю патогенних мікроорганізмів.
Недоліком способу є те, що застосування рослинних домішок, які знезаражують відходи птахівництва від патогенної мікрофлори не виконують додаткові функції (відсутність сорбційної здатності).
В основу корисної моделі поставлено задачу розробки способу отримання органічного добрива з відходів біогазових установок за рахунок розширення основних компонентів що сприяють підвищенню його сорбційних властивостей, відсутністю патогенної мікрофлори та злежуванню добрива, сприяє охороні навколишнього середовища та не є енергозатратним.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок, що включає змішування свіжого посліду разом з рослинними домішками, згідно з корисною моделлю, як основний компонент використовують дігестат суміші шламу дегідрованого, силосу соргового, курячого посліду з підстилюою, а як домішки застосовують бентоніт і солому в співвідношенні 1:1,5:1,5:0,5 та одержують органічне добриво вологістю 48 95 з вмістом органічної речовини 55 95, вмістом М:Р:К у співвідношенні 1,6:2,6:1 та відсутністю патогенної мікрофлори для застосовування в органічному землеробстві.
Солома, як наповнювач, поглинає зайву вологу без енергетичних витрат, а бентоніт основним компонентом якого є монтморилоніт, що характеризується підвищеними сорбційними властивостями, що перешкоджає злежуванню добрива та непродуктивним втратам елементів живлення з органічного добрива як у процесі зберігання так і після внесення в грунт.
Отримане органічне добриво не містить неорганічних та хімічних домішок, патогенних мікроорганізмів і може застосовуватись у органічному землеробстві.
Приклад виконання способу. В лабораторії органічних добрив і гумусу ННЦ "ІГА імені О.Н.
Соколовського" були визначені агрохімічні показники дігестату суміші шламу дегідрованого, силосу соргового та курячого посліду з підстилкою вологістю 63,5 96, з лужною реакцією (рн 9,1), вмістом загального вуглецю 33,5 95, загального азоту на сиру речовину 0,56 95, загального фосфору - 2,43 95, загального калію - 0,38 95. Дігестат змішували з послідом вологістю 52 95, бентонітом вологістю 10 95 та соломою у співвідношенні 1,5:1:1,5:0,5.
Наприклад на 300 г дігестату необхідно 200 г посліду, 300 г бентоніту та 100 г соломи. За необхідності тверді частинки відпрацьованої біомаси та органічної сировини подрібнюють на молоткових дробарках. Суміш ретельно перемішують за певного температурного режиму (не більше 60 "С) для збереження біологічно активних речовин від теплового руйнування. За необхідності суміш гранулюють у звичайному грануляторі і отримують 900 г органічного добрива, яке характеризується близькою до нейтральної реакцією (рН 7,5 95), вмістом азоту, фосфору та калію у співвідношенні 1,6:2,6:1, вмістом органічної речовини 55 9о та відсутністю патогенної мікрофлори.
У виробничих умовах одна тонна органічного добрива на основі дігестату містить 6,3 кг азоту, 10,1 кг фосфору та 3,8 кг калію.
Органічне добриво що пропонується поліпшує мінеральне живлення сільськогосподарських культур та підвищує ефективну родючість грунту. Згідно вимог до органічного землеробства для запобігання збільшення вмісту нітратного азоту в грунті і надходження нітратів у підгрунтові води необхідно розраховувати дози внесення органічних добрив, за вмістом у їх складі азоту, що не перевищують норму внесення 170 кг азоту на гектар за рік.
За результатами вмісту загального азоту на сиру речовину в органічному добриві на основі дігестату, розраховані дози внесення під сільськогосподарські культури. Під овочеві сільськогосподарські культури рекомендується внесення органічного добрива в дозі 10-20 т/га, під зернові - 15-25 т/га, під соняшник - 20-25 т/га, під плодові дерева - 25-30 т/га.
Запропонований спосіб дає можливість залучити відходи біогазових установок, що працюють на рослинній сировині та місцеві сировині ресурси (солома зернових культур, пташиний послід, бентоніт) до господарчої діяльності та розширити ринок добрив для органічного землеробства, що характеризуються значним удобрювальним потенціалом.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок, що включає змішування основного компонента з домішками, який відрізняється тим, що як основний компонент використовують дигестат суміші шламу дегідрованого, силосу соргового, курячого посліду з підстилкою, а як домішки застосовують бентоніт і солому в співвідношенні 1:1,5:1,5:0,5 та одержують органічне добриво вологістю 4895 з вмістом органічної речовини 55 95, вмістом МР:К у співвідношенні 1,6:2,6:1 та відсутністю патогенної мікрофлори для застосовування в органічному землеробстві. 000 КомпютернаверсткаЛ.Ціхановська.д (00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
    вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201911202U 2019-11-18 2019-11-18 Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок UA143922U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911202U UA143922U (uk) 2019-11-18 2019-11-18 Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911202U UA143922U (uk) 2019-11-18 2019-11-18 Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143922U true UA143922U (uk) 2020-08-25

Family

ID=72339927

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911202U UA143922U (uk) 2019-11-18 2019-11-18 Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143922U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102718594B (zh) 一种动物粪便类有机肥及其制备方法
Girotto et al. Animal waste: Opportunities and challenges
CN108840780A (zh) 一种农业环保有机肥料及其制备方法
CN104003773A (zh) 一种生物有机肥及其制备方法
CN109400376A (zh) 一种适用于养虾稻田的复合肥料及其制备方法
JP2010235360A (ja) 肥料の製造方法、肥料
CN109279934A (zh) 一种生物废弃物高腐殖质肥料及其制备方法
CN104446723A (zh) 一种酒糟和猪粪混合生产有机肥方法
EA028181B1 (ru) Способ изготовления органического удобрения
RU2214990C1 (ru) Способ переработки органических отходов
CN104692970B (zh) 一种油菜专用生物活性有机肥及其应用
CN107602302A (zh) 一种有机肥生产工艺
CN104892172A (zh) 一种添加有贝壳粉的有机肥生产工艺
Soto et al. Vermicomposting of tomato wastes
UA143922U (uk) Спосіб отримання органічного добрива з відходів біогазових установок
RU2702768C1 (ru) Способ переработки птичьего помета в органоминеральное удобрение
RU2726650C1 (ru) Способ переработки органических и биологических отходов в комплексные органоминеральные удобрения
Rautela et al. Vermicompost is boon to enrichment of micronutrient content in soil
CN103992154A (zh) 一种有机肥的生产工艺
RU2792771C1 (ru) Способ приготовления пометно-торфяного компоста на основе птичьего помета
KR19980076071A (ko) Fly ash를 수분 조절재로 이용한 비료의 제조방법과 수도용 완효성 노동력 절감형 비료
RU2722072C1 (ru) Способ получения органоминерального удобрения на основе куриного помета и устройство для его реализации
RU2365570C1 (ru) Способ утилизации пухо-перовой крошки методом компостирования
RU2693888C1 (ru) Органоминеральное удобрение (варианты)
CN105503381A (zh) 一种具有育苗功能型肥料及制作方法