UA143470U - Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози - Google Patents

Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози Download PDF

Info

Publication number
UA143470U
UA143470U UAU202001819U UAU202001819U UA143470U UA 143470 U UA143470 U UA 143470U UA U202001819 U UAU202001819 U UA U202001819U UA U202001819 U UAU202001819 U UA U202001819U UA 143470 U UA143470 U UA 143470U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ability
control
results
posture
vertical stability
Prior art date
Application number
UAU202001819U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Максимович Корягін
Зіновій Матвійович Микитюк
Оксана Зіновіївна Блавт
Григорій Іванович Барило
Тетяна Вікторівна Людовик
Тетяна Валентинівна Гуртова
Original Assignee
Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет "Львівська Політехніка" filed Critical Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority to UAU202001819U priority Critical patent/UA143470U/uk
Publication of UA143470U publication Critical patent/UA143470U/uk

Links

Abstract

Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, згідно з яким здійснюють контроль утримання стійкого вертикального положення тіла протягом визначеного часу та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання. Суб'єкт контролю балансує на підставці, де розміщують електронний пристрій автоматизованого контролю, у якому танзорезисторами реєструють інформативні сигнали, які надають у модуль, і бездротовим зв'язком подають на персональний комп'ютер та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання і за значенням яких судять про здатність збереження вертикальної стійкості пози.

Description

Корисна модель належить до галузі фізичного виховання і спорту і призначена для оцінки здатності збереження вертикальної стійкості пози, а саме до способів контролю утримання стійкого положення тіла осіб, які займаються фізичною культурою і спортом.
Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, згідно 3 яким здійснюють контроль утримання стійкого вертикального положення тіла протягом визначеного часу та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання, який полягає у виконанні спеціалізованої тестової вправи ІСергієнко Л.П. Тестування рухових здібностей школярів. - К.: Олімпійська література:, 2001. - 439 с...
Однак, при такому способі, за яким враховують кількість спроб, які суб'єкт контролю витрачає на стійке балансування на опорі протягом 1 хвилини, існує певна залежність суб'єктивної оцінки сприйняття особи, яка здійснює контроль, у стандартизації дотримання усіх методичних вимог тестової вправи, що встановлюють візуально при реалізації контролю.
Зокрема, реєстрації моменту втрати стійкості пози, а також існує ймовірність похибки визначення результатів виконання вправи при підрахунку кількість спроб, які суб'єкт контролю витрачає на збереження стійкого положення та балансування на опорі протягом 1 хвилини, що унеможливлює та ускладнює отримання достовірних інформативних результатів контролю, відповідно вони не можуть свідчити про ефективність навчально-тренувального процесу.
В основу корисної моделі поставлена задача створити спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, в якому за рахунок нових дій, можна було б здійснювати оперативний контроль стійкого балансування на опорі без втрати стійкості пози й за рахунок цього забезпечити термінове отримання об'єктивних й достовірних даних оцінювання задля забезпечення ефективності контролю у навчально-тренувальному процесі для підвищення його дієвості.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, згідно з яким здійснюють контроль утримання стійкого вертикального положення тіла протягом визначеного часу та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання. Суб'єкт контролю балансує на підставці, де розміщують електронний пристрій автоматизованого контролю, у якому танзорезисторами реєструють інформативні сигнали, які надають у модуль, і бездротовим зв'язком подають на персональний
Зо комп'ютер та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання, і за значенням яких судять про здатність збереження вертикальної стійкості пози.
Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, згідно 3 яким здійснюють контроль утримання стійкого вертикального положення тіла протягом визначеного часу та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання, згідно з корисною моделлю, суб'єкт контролю балансує на підставці де розміщують електронний пристрій автоматизованого контролю, у якому танзорезисторами реєструють інформативні сигнали, які надають у модуль, і бездротовим зв'язком подають на персональний комп'ютер та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання і за значенням яких судять про здатність збереження вертикальної стійкості пози.
Тестування здатності утримання стійкого положення тіла, що полягає у балансуванні суб'єктом контролю на одній нозі на підставці протягом 1 хвилини, виключає суб'єктивне визначення результатів тесту, пов'язане зі сприйняттям особи, яка реалізує тестовий процес, а також дає змогу отримати його динамічну картину, оскільки у тестуванні використовують електронний пристрій автоматизованого контролю виконання даного тесту, який вмонтований у нижню поверхню підставки. В конструкції пристрою використано чотири тензосенсори.
Танзорезистори з високим рівнем точності реєструють силу натиску на підставку ноги суб'єкта контролю. Інформація про величину сили натиску надходить на безпровідний модуль УМІ-РІ, який розміщено також у пристрої посередині підставки. Даний модуль передає дані на персональний комп'ютер або інший сумісний пристрій (наприклад смартфон). З використанням розробленого для опрацювання результатів даного тесту програмного забезпечення, проводиться запуск тесту та визначення тривалості його проходження. Кінцеві результати відображаються на екрані з допомогою програмного інтерфейсу користувача й за значенням яких й оцінюють здатність збереження вертикальної стійкості пози, що дозволяє забезпечити об'єктивність, достовірність та оперативність отримання результатів тестування та суттєво розширити інформативність контролю задля підвищення його ефективності, що є основою формування компетентних управлінських рішень, скерованих на забезпечення дієвості процедур контролю.
Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, згідно 3 яким здійснюють контроль утримання стійкого вертикального положення тіла протягом визначеного 60 часу та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання, полягає у тому, що для виконання тесту суб'єкт тестування стає на підставку однією ногою та збалансовує своє тіло. У підставці розміщують електронний пристрій автоматизованого контролю з танзорезисторами. Коли суб'єкт контрою стабільно збалансовує стійке положення тіла протягом двох-трьох секунд, сенсорами передають інформацію і на екран виводиться повідомлення про готовність проведення тесту. Після його підтвердження (з клавіатури персонального комп'ютера) запускають таймер, яким фіксують час утримання вертикальної стійкості пози.
Втрата стійкості пози викликає зміну величини початкових значень сенсорів. В автоматичному режимі сенсорами фіксують різке зменшення навантаження, оскільки частина ваги тіла суб'єкта контролю переноситься на другу ногу. Пристроєм контролюють короткочасні відхилення значень сенсорів, уникаючи можливість повторного балансування. В автоматичному режимі, або з допомогою програмного забезпечення через інтерфейс користувача по закінченні часу (однієї хвилини), фіксація результатів виконання тесту зупиняється. Керування роботою пристрою автоматизованого контролю, накопичення та зчитування результатів тестування здійснюють дистанційно через Віцейооїй інтерфейс між персональним комп'ютером та пристроєм вимірювання. Для цього використовують розроблене програмне забезпечення.
Отримані результати відображають за допомогою СО дисплея персонального комп'ютера, порівнюють з тестовими шкалами оцінювання і за значенням яких судять про здатність збереження вертикальної стійкості пози.
У персональному комп'ютері здійснюють також запис, візуалізацію та аналіз отриманих результатів оцінювання, відповідно до алгоритму функціонування внутрішнього програмного забезпечення. Крім оперативного відображення результатів пристрій уможливлює збереження їхніх значень у внутрішній пам'яті задля аналізу динаміки стану здатності зберігати вертикальне положення тіла.
Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози забезпечує отримання достовірних оперативних об'єктивних результатів контролю спортсменів у різних видах спорту та осіб, які займаються фізичною культурою, що дає змогу комплексно вирішувати питання поточного контролю стану їхньої фізичної підготовленості та з достатньою обгрунтованістю зробити висновок про необхідність внесення коректив у програму занять відповідно до отриманих результатів контролю задля науково обгрунтованого вдосконалення навчально-
Зо тренувального процесу та підвищення його ефективності.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози, згідно з яким здійснюють контроль утримання стійкого вертикального положення тіла протягом визначеного часу та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання, який відрізняється тим, що суб'єкт контролю балансує на підставці, де розміщують електронний пристрій автоматизованого контролю, у якому танзорезисторами реєструють інформативні сигнали, які надають у модуль, і бездротовим зв'язком подають на персональний комп'ютер та порівнюють отримані результати з тестовими шкалами оцінювання, і за значенням яких судять про здатність збереження вертикальної стійкості пози.
UAU202001819U 2020-03-16 2020-03-16 Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози UA143470U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001819U UA143470U (uk) 2020-03-16 2020-03-16 Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202001819U UA143470U (uk) 2020-03-16 2020-03-16 Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA143470U true UA143470U (uk) 2020-07-27

Family

ID=80116715

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202001819U UA143470U (uk) 2020-03-16 2020-03-16 Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA143470U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2013546016A (ja) Cpr監視システム
US8282209B2 (en) Systems and methods for testing and/or training near and far visual abilities
KR20120062728A (ko) 적응가능한 시각적 표시를 이용한 시력 테스트 및/또는 훈련
MX2013007965A (es) Sistema posturografico utilizando una plataforma de balance.
CN101327125A (zh) 步行评价系统、步行计、步行评价程序和记录介质
CN103083025A (zh) 步态分析装置
CN101657146A (zh) 用于测试和/或训练远近视觉能力的系统和方法
CN106659432A (zh) 促进患者恢复的系统和方法
EP3370220B1 (en) System for the formative testing of cardiopulmonary resuscitation skills
CN111062844A (zh) 一种智慧校园智能控制系统
UA143470U (uk) Спосіб оцінювання здатності збереження вертикальної стійкості пози
US20160225273A1 (en) Methods and systems for evaluating user
CN103816643B (zh) 平衡木及平衡木训练检测系统
CN107847791B (zh) 指导适合性判定装置、系统、方法以及记录介质
CN107242877B (zh) 一种情绪稳定性感统训练的测评系统及其测评方法
JP5823767B2 (ja) ゴルフスイングの計測解析システム及び計測解析方法
US20180233058A1 (en) Information processing device, information processing method, and program
CN110251926B (zh) 一种体质检测方法
CN106618586A (zh) 运动损伤检测装置及系统
US11141094B2 (en) Method and system for assessing a balance and posture of a subject
UA145571U (uk) Спосіб оцінювання параметрів фізичної підготовленості
CN113520316B (zh) 一种平衡测试装置及方法
KR101576886B1 (ko) 동기부여 서비스를 수행하기 위한 휴대용 디바이스, 그리고 이를 이용한 동기부여 서비스시스템 및 동기부여 서비스방법
JP7164138B1 (ja) 重量検知装置、重量計測プログラム、情報処理装置、重量計測システム及び重量計測方法
RU2011145754A (ru) Способ диагностики интеллектуальной потенции обучаемого (группы обучаемых) и последующей коррекции обучающего воздействия