UA142788U - Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів - Google Patents

Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів Download PDF

Info

Publication number
UA142788U
UA142788U UAU202000365U UAU202000365U UA142788U UA 142788 U UA142788 U UA 142788U UA U202000365 U UAU202000365 U UA U202000365U UA U202000365 U UAU202000365 U UA U202000365U UA 142788 U UA142788 U UA 142788U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
processing
grinding wheel
shaft
axis
grinding
Prior art date
Application number
UAU202000365U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Сєгійович Сєргєєв
Володимир Олександрович Анділахай
Дмитро Федорович Новіков
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Приазовський Державний Технічний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Приазовський Державний Технічний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Приазовський Державний Технічний Університет"
Priority to UAU202000365U priority Critical patent/UA142788U/uk
Publication of UA142788U publication Critical patent/UA142788U/uk

Links

Landscapes

  • Grinding Of Cylindrical And Plane Surfaces (AREA)

Abstract

Пристрій для обробки внутрішньої поверхні містить електропривод, шліфувальний круг, укріплений на валу, вісь обертання якого розташована перпендикулярно осі вала електропривода, згідно з корисною моделлю, він забезпечений додатковим шліфувальним кругом, розміщеним на валу електроприводу з встановленою на ньому конічною передачею, в одну з шестерень якого вбудований вал першого шліфувального круга.

Description

Корисна модель належить до області металообробки і може бути використана для шліфування отворів, зокрема гідро- та пневмоциліндрів.
Відомий пристрій для фінішної обробки внутрішньої поверхні гідро- і пневмоциліндрів, званий - хонінгувальною головкою |див. Куликов С.І. Хонінгування. Довідковий посібник. -М.:
Машинобудування, 1973. -168 с.)Ї. Зазначений пристрій забезпечує зворотно-поступальний рух абразивних брусків уздовж твірної отвору, при одночасному обертанні оброблюваного циліндра.
Цей пристрій характеризується низькою продуктивністю, отже, високою трудомісткістю при його використанні для обробки отворів. Основний час на виконання обробки може становити від до 30 хв. |Захаров Ю.А., Булатов Р.Р., Перевірочний розрахунок модернізованого пристрою 10 для електромеханічної обробки робочої поверхні гільз циліндрів автомобільних двигунів внутрішнього згоряння //Сучасні наукові дослідження та інновації. - 2015. - Ме З (Електронний ресурс! ОВС: пир:лиер.зпацйКа. Ви/і55й0е5 /2015/03/50073|. Причиною низької продуктивності є зворотно-поступальний рух інструмента, який в кожен зворотній хід знижує швидкість до нуля, тобто швидкість обробки проходить через "крайні мертві точки".
Відомий пристрій, в якому фінішна обробка внутрішньої поверхні гідро- і пневмоциліндрів здійснюється абразивним кругом з паралельними осями обертання абразивного круга і оброблюваного циліндра, наприклад на внутрішньошліфувальних верстатах |Див. Корчак, С..
Продуктивність процесу шліфування /С.Н. Корчак. - М.: Машинобудування, 1974. - 278 с.|.
Недоліком цього пристрою є те, що в процесі обробки оброблювальні сліди, тобто сліди, які утворюються від впливу абразивних зерен спрямовані перпендикулярно по відношенню до утворюючої оброблюваного отвору. Оскільки поршні (штоки) в процесі роботи переміщуються в осьовому напрямку, тобто вздовж утворюючої, а отже, поперек оброблювальних рисок, останні піддаються підвищеному зносу, що негативно позначається на довговічності ущільнень, крім того, в процесі експлуатації оброблювальні риски є причиною додаткового осьового зусилля, яке повинен подолати поршень при створенні необхідного корисного зусилля.
У зазначеному пристрої фінішна обробка здійснюється після розточування на токарному, розточувальному або свердлильному верстатах. При подальшому внутрішньому шліфуванні оброблювальні риски збігаються за напрямком з западинами і виступами, що утворилися після розточування, в результаті чого висота мікронерівностей зменшується незначно, хоча і
Зо з'являється блиск рельєфної поверхні.
Як найближчий аналог вибрано пристрій, в якому обробка внутрішньої поверхні циліндрів містить розточування внутрішньої поверхні циліндра різцем з подальшим шліфуванням шліфувальним кругом, при шліфуванні вісь шліфувального круга розташовують перпендикулярно до осі обертання циліндра, див. Патент України Мо 125568 МПК В230 15/02.
При цьому в процесі обробки оброблювальні сліди, тобто сліди, які утворюються від впливу абразивних зерен спрямовані перпендикулярно по відношенню до попередніх оброблювальних слідів, які утворилися при розточуванні оброблюваного отвору різцем у попередньому технологічному переході.
Недоліком цього пристрою є те, що для забезпечення отримання поверхні високого класу шорсткості треба знаходити такі параметри фінішної обробки, які б дозволили зрізати попередні сліди після розточування, але не відтворити нові глибокі сліди тепер вже вздовж твірної циліндра. Тому виникає необхідність періодично змінювати напрям оброблювальних слідів, як це передбачається при отриманні шліфів.
Таким чином, недосконалість згаданих пристроїв полягає в тому, що хонінгування забезпечує утворення поперечних оброблювальних рисок, однак характеризується низькою продуктивністю, внутрішнє шліфування не згладжує оброблювальні риски від попередньої обробки, а шліфування кругом, який залишає поздовжні риски, не дозволяє виконувати цей перехід декілька разів, оскільки виникають тепер уже повздовжні риски.
В основу корисної моделі поставлена задача - удосконалити пристрій для обробки внутрішніх поверхонь циліндрів, в якому за рахунок одночасного шліфування з забезпеченням отримання поперечних і повздовжніх оброблювальних рисок, досягається підвищення продуктивності обробки та класу шорсткості поверхні.
Для вирішення поставленої задачі пристрій для обробки внутрішньої поверхні, що містить електропривод, шліфувальний круг, укріплений на валу, вісь обертання якого розташована перпендикулярно осі вала електропривода, згідно з корисною моделлю, забезпечений додатковим шліфувальним кругом, розміщеним на валу електроприводу з встановленою на ньому конічною передачею, в одну з шестерень якого вбудований вал першого шліфувального круга.
При цьому шліфувальний круг, вісь якого паралельна осі оброблювального циліндра, бо розташований попереду шліфувального круга, вісь якого перпендикулярна осі цього циліндра,
завдяки чому останній шліфувальний круг залишає оброблювальні риски, які співпадають з напрямом твірної оброблюваного отвору циліндра.
Суть корисної моделі пояснюють креслення, де на фіг. 1 і 2 представлений головний вид та вид А.
На головному виді представлений пристрій до електродвигуна 1, до якого приєднаний корпус 2, з валом 3, на якому встановлений шліфувальний круг 4 і конічна шестірня 5, яка у свою чергу, з'єднана з конічною шестірнею б, встановленою на валу 7. На цьому ж валу встановлений шліфувальний круг 8. Діаметри шліфувальних кругів мають такі розміри, що дозволяють одночасно обробляти внутрішню поверхню циліндра 9, стрілка 10 вказує на обертання оброблювального циліндра 9, стрілка 11 - на обертання шліфувального круга 4, стрілка 12 - на обертання шліфувального круга 8.
Запропоноване технічне рішення дозволяє виключити переустановлення циліндра з токарного верстата на внутрішньо шліфувальний, оскільки фінішна обробка виконується на токарному верстаті в порядку остаточного переходу.
Пристрій використовується наступним чином. Обробний циліндр 9 встановлюють на токарний верстат і піддають чистовому розточуванню, розточувальним різцем.
Після розточування в різцеутримувач токарного верстата (на схемі не показаний) встановлюють пристрій з шліфувальними кругами 4 і 8, осі яких перпендикулярні одна до одної, при цьому шліфувальний круг 4, вісь якого паралельна до осі оброблювального отвору циліндра 9 знаходиться попереду шліфувального круга 8, вісь якого перпендикулярна шліфувальному кругу 4, тобто завершення обробки забезпечується шліфувальним кругом 8, який залишає повздовжні риски. Шліфувальні круги 4 і 8 приводяться в обертання електродвигуном 1.
Таким чином, пристрій забезпечує комплексну обробку внутрішньої поверхні циліндра, яка може повторюватись декілька разів з почерговою зміною взаємно перпендикулярних напрямків.
Завдяки почерговій зміні напрямків шліфування м'якими шліфувальними кругами, наприклад, повстяними, фетровими або тканинними шорсткість обробленої поверхні становить близько Ва 0,4-01 мкм, що являє собою дзеркальну поверхню.
Коо)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій для обробки внутрішньої поверхні, що містить електропривод, шліфувальний круг, укріплений на валу, вісь обертання якого розташована перпендикулярно осі вала електропривода, який відрізняється тим, що він забезпечений додатковим шліфувальним кругом, розміщеним на валу електроприводу з встановленою на ньому конічною передачею, в одну з шестерень якого вбудований вал першого шліфувального круга. ! ще КО Н Я Я й в і У і : ї Ні сяекбоі в, Я я / ї ши 5: ши. ЕН ї ни а В нефеккюєєкєтєк учіння НУ Н в і водою тю ДО КД п с в а я
    ФІГ.
UAU202000365U 2020-01-22 2020-01-22 Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів UA142788U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000365U UA142788U (uk) 2020-01-22 2020-01-22 Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000365U UA142788U (uk) 2020-01-22 2020-01-22 Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142788U true UA142788U (uk) 2020-06-25

Family

ID=80742125

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202000365U UA142788U (uk) 2020-01-22 2020-01-22 Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142788U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR20140061456A (ko) 가공물 마무리 방법 및 장치
KR20140061454A (ko) 가공물 마무리 방법 및 장치
MX2014002383A (es) Metodo y dispositivo para acabado de piezas de trabajo.
UA142788U (uk) Пристрій для обробки внутрішньої поверхні циліндрів
US3683558A (en) Grinding machine
CN110919468A (zh) 一种新型蠕动磨床
US1734908A (en) Method of machining compression recesses in cylinder heads
JP2916141B1 (ja) ホーニング砥石用オシレーション装置およびホーニング装置
US2176316A (en) Honing machine
CN211708833U (zh) 一种新型蠕动磨床
UA125568U (uk) Спосіб обробки внутрішньої поверхні циліндрів
US2232228A (en) Crankpin grinder
US2431126A (en) Metalworking machine
DE912041C (de) Vorrichtung zur spanabhebenden Formbearbeitung von Drehwerkstuecken, insbesondere von Kolben fuer Brennkraftmaschinen, unter Zuhilfenahme eines Profillineals
CN2423062Y (zh) 数控凸轮轴磨床
UA135893U (uk) Спосіб обробки внутрішньої поверхні циліндрів
US2242578A (en) Broaching machine
JP2006043851A (ja) ホーニング加工方法およびホーニング盤
JP3612726B2 (ja) 歯車ホーニング盤における内歯車形ホーニング砥石の機上成形方法
RU2317884C1 (ru) Способ отделочно-упрочняющей обработки устройством с пружинным вибратором
RU2182067C2 (ru) Способ плоского шлифования
RU2314906C1 (ru) Вибрационное устройство для отделочно-упрочняющей обработки
US2195051A (en) Lapping apparatus
RU83959U1 (ru) Сборная шлифовальная головка
RU2120369C1 (ru) Способ прецизионной обработки отверстий цилиндров двс и алмазная развертка для его осуществления