UA14213U - Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance - Google Patents

Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance Download PDF

Info

Publication number
UA14213U
UA14213U UAU200509158U UAU200509158U UA14213U UA 14213 U UA14213 U UA 14213U UA U200509158 U UAU200509158 U UA U200509158U UA U200509158 U UAU200509158 U UA U200509158U UA 14213 U UA14213 U UA 14213U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
bag
cavity
roll
cracks
cavities
Prior art date
Application number
UAU200509158U
Other languages
English (en)
Inventor
Volodymyr Mykolaiovych Nosov
Ihor Vasyliovych Dukhin
Viktor Viktorovych Lotous
Kostiantyn Viktorovych Lotous
Volodymyr Petrovych Martynenko
Original Assignee
Close Corp Oentpr With Foreign
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Close Corp Oentpr With Foreign filed Critical Close Corp Oentpr With Foreign
Priority to UAU200509158U priority Critical patent/UA14213U/uk
Priority to RU2006109456/22U priority patent/RU62152U1/ru
Publication of UA14213U publication Critical patent/UA14213U/uk

Links

Landscapes

  • Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
  • Drilling And Exploitation, And Mining Machines And Methods (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до галузі гірничої справи і призначена для ущільнення й ізоляції порожнин і 2 тріщин у твердому масиві порід і може бути використана для запирання свердловинного заряду, герметизації усередині трубного простору, ущільнення порожнин і тріщин у тоннелях, свердловинах, будівельних спорудженнях, а також для розпору порожнин і тріщин при проведенні аварійно-рятувальних робіт.
Відоме пристосування для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини, по патенту Росії Мо2187783 від 2001.01.11, 70. МПК 7 г4201/08, опубл. 2002.08.20. містить ущільнюючий елемент з елементом підвіски.
Причиною перешкоджаючою досягненню очікуваного технічного результату є те, що ущільнюючий елемент, для свердловинного заряду виконаний у виді диска з матеріалу, що володіє пам'яттю форми, при цьому диск оконтурений еластичним матеріалам, що ускладнює, здорожує пристосування й обмежує його функціональні можливості. Обумовлено це залежністю ущільнюючого елемента у виді диска, від форми і діаметра порожнини, 12 тобто свердловини.
Найбільш близьким по сукупності ознак до корисної моделі, що заявляється, є спосіб розосередження заряду в свердловині по патенту Росії Мо2235971 від 2003.07.25, МПК 7 Р4201/08, опубл. 10.09.2004, у якому використовується пристосування для ізоляції свердловинного заряду, містить герметичну податливу оболонку з елементом підвіски і джерело створення в ній тиску для її радіального розширення.
Причиною що перешкоджає досягненню очікуваного технічного результату є те, що для створення тиску в герметичній податливій оболонці використовують пересувне джерело стиснутого повітря й оснащення для його приєднання, що ускладнює процес оперативного використання пристосування для ущільнення і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді ВВ.
Приведені пристосування неприйнятні для використання в важкодоступних місцях, а також при 22 аварійно-рятувальних роботах, де не мається можливість для підключення і розгортання засобів підведення -о стиснутого повітря, що обмежує його застосування.
В основу корисної моделі поставлена задача, удосконалити пристосування для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини, шляхом зміни елементів конструкції і взаємозв'язку між ними, спростити пристосування і за рахунок о цього розширити область його застосування. «--
Задача вирішена тим, що в пристосуванні для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини, що містить герметичну сч податливу оболонку з елементом підвіски і джерело створення в ній тиску для її радіального розширення, «І відповідно до корисної моделі, податлива герметична оболонка утворена набором різнотипних герметично 3о закритих мішків, що вставлені один в іншій і згорнуті в рулон, джерело створення тиску розміщено усередині -- герметично закритого мішка утворюючий внутрішню поверхню рулону і виконане у виді окремих герметичних пакетів, кожний з яких заповнений одним з компонентів газогенеруючого складу, при цьому герметично закритий мішок утворюючий внутрішню порожнину рулону містить клапани, що повідомляють його порожнину з « ю порожниною навколишнього його мішка, а межа міцності на розтягання мішка (суеу) узята (10-15)одаю Де (спак З - межа міцності на розтягання пакета. с Мішки і пакети виконані з еластичного прозорого матеріалу. "з Виконання податливої герметичної оболонки у виді набору різнотипних герметично закритих мішків, що вставлені один в інший і згорнуті в рулон, джерела створення тиску для її радіального розширення у виді окремих герметичних пакетів, кожний з яких заповнений одним з компонентів газогенеруючого складу і його з 75 розміщення усередині герметично закритого мішка утворюючий внутрішню поверхню рулону дозволило виключити трудомісткі операції підключення і розгортання засобів для підведення стиснутого повітря, їх забезпечити процес самороздування податливої герметичної оболонки і за рахунок цього спростити і здешевити пристосування, підвищити оперативність при його використанні, а також розширити область його застосування. о Виконання мішків і пакетів з еластичного прозорого матеріалу забезпечує оглядовість стану мішків у - 70 рулоні, і контроль виникнення хімічної реакції в мішку. с Межа міцності на розтягання мішка ( суед) узята (10-15) межі міцності на розтягання пакета встановлена експериментально. Зміна граничних параметрів убік збільшення чи зменшення робить пристосування непрацездатним.
Сутність корисної моделі пояснюється кресленнями, де на: 59 Фіг.1 - загальний вид пристосування; с Фіг.2 - загальний вид пристосування в перетині по А-А;
Фіг.3 - представлене пристосування в розгорнутому виді;
Фіг.4 - пристосування в перетині по Б-Б.
Пристосування для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних 60 проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини, містить герметичну податливу оболонку 1 з елементом підвіски 2 і джерело створення в ній тиску для її радіального розширення. Податлива герметична оболонка 1 утворена набором різнотипних герметично закритих мішків 3, 4, 5 які вставлені один в іншій і згорнуті в рулон. Джерело створення тиску розміщено усередині герметично закритого мішка 5, що утворить внутрішню поверхню рулону, і виконане у виді окремих герметичних пакетів б, 7 кожний з яких заповнений одним з бо компонентів 8, 9 газогенеруючого складу. При цьому герметично закритий мішок 5, що утворить внутрішню порожнину рулону, містить клапани 10 які повідомляють його порожнину з порожниною навколишнього його герметично закритого мішка 4. Межа міцності на розтягання мішка ( суед) узята (10-15) сдаю Де (сдак) - межа міцності на розтягання пакета. Мішки 3, 4, 5 і пакети 6, 7 виконані з еластичного прозорого матеріалу.
Пристосування для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини, використовується в такий спосіб.
Попередньо заготовлюють пристосування відповідно до заданих параметрів, зокрема максимальний об'єм радіального розширення, необхідний для створення заданого замикаючого зусилля в порожнині свердловинного заряду. Глибину введення пристосування в свердловину чи порожнину задають довжиною підвіски 2. 70 Для утворення порожнини в свердловинному заряді ВВ використовують дане пристосування в такий спосіб.
Пристосування на підвіску 2 опускають у свердловину. Перед тим як опустити пристосування в свердловину, до нього прикладають згинаючі зусилля. Ця операція виконується вручну шляхом охоплення пристосування з торців руками і перегинання його навколо коліна ноги користувача чи іншої опори. Такого зусилля досить для того щоб пакети б, 7 з компонентами газогенеруючої суміші зруйнувалися. У результаті змішання цих 75 Компонентів виникає хімічна реакція з виділенням газу. Під тиском газу в герметично закритому мішку 5, утворюючий внутрішню поверхню рулону, відкриваються клапани 10, і гази спрямовуються в порожнину навколишнього його герметично замкнутого мішка 4. В міру витікання в нього газів, мішок 4 роздувається.
Виникаючі при цьому радіальні зусилля впливають на навколишній його герметично закритий мішок 3, який розкручується і замикає порожнину. Для хімічної реакції з виділенням газу використовують, наприклад газогенеруючі компоненти, такі як оцет і сода.
Таким чином, створюють повітряні проміжки при формуванні стовпчика свердловинного заряду ВВ. У залежності від параметрів повітряного проміжку в колонці свердловинного заряду вибухової речовини чи порожнин у свердловині змінюють параметри мішків і масу газогенеруючих компонентів.
При наявності великої повітряної порожнини перевищуючої максимальні розміри одного роздутого пристосування, можливе використання декількох пристосувань, за допомогою яких компенсується повітряна порожнина, що залишилася, чим досягається надійне запирання великих рваних порожнин. У результаті чого З дані пристосування набули широкого застосування. Наприклад, заявлене пристосування у виді мішків, що самороздуваються, добре себе виявили в будівельній промисловості, де їх використовують для запирання тріщин і порожнин у будівельних спорудженнях і будинках, а також при аварійно-рятувальних роботах для со
Зо звільнення об'єктів з під завалу. При використанні пристосування, що заявляється, для запирання тріщини чи порожнини у твердому масиві гірничих порід чи будівельних споруджень герметичну податливу оболонку 1.00077 розміщають безпосередньо в порожнині чи тріщині. Одночасно з її розміщенням у порожнині чи тріщині в ній Га викликають хімічну реакцію з виділенням газу. Для хімічної реакції з виділенням газу використовують, наприклад газогенеруючі компоненти, такі як оцет і сода. В міру виділення газу, у герметичній податливій в оболонці 1 створюється тиск, під дією якого оболонка 4 роздувається і замикає порожнину чи тріщину. «--
Параметрами замикаючих властивостей цих оболонок можна варіювати в залежності від параметрів самої оболонки форми її виконання і маси компонентів, що виділяють відповідний обсяг газів. Це дає можливість використовувати згадані оболонки для герметизації порожнин і тріщин в обводнених свердловинах, тунелях і будівельних конструкціях. « - с

Claims (2)

Формула винаходу ;»
1. Пристосування для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини, що містить герметичну податливу оболонку з - елементом підвішування і джерело створення в ній тиску для її радіального розширення, яке відрізняється тим, що податлива герметична оболонка утворена набором різнотипних герметично закритих мішків, що вставлені ве один в інший і згорнуті в рулон, джерело створення тиску розміщено усередині герметично закритого мішка, ГІ утворюючого внутрішню поверхню рулону, і виконано у вигляді окремих герметичних пакетів, кожний з яких Заповнений одним з компонентів газогенеруючого складу, при цьому герметично закритий мішок, утворюючий - внутрішню порожнину рулону, містить клапани, що з'єднуютоють його порожнину з порожниною навколишнього сю його мішка, а межа міцності на розтягання мішка (сі) узята (10-15) спаю Де (спак) - межа міцності на розтягання пакета.
2. Пристосування для ущільнення й ізоляції порожнин і тріщин у твердому масиві порід і створення повітряних проміжків у свердловинному заряді вибухової речовини за п. 1, яке відрізняється тим, що мішки і с пакети виконані з еластичного прозорого матеріалу. 60 б5
UAU200509158U 2005-09-28 2005-09-28 Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance UA14213U (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200509158U UA14213U (en) 2005-09-28 2005-09-28 Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance
RU2006109456/22U RU62152U1 (ru) 2005-09-28 2006-03-24 Приспособление для уплотнения и изоляции полостей и трещин в твердом массиве пород и создания воздушных промежутков в скважинном заряде взрывчатого вещества

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200509158U UA14213U (en) 2005-09-28 2005-09-28 Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA14213U true UA14213U (en) 2006-05-15

Family

ID=37457942

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200509158U UA14213U (en) 2005-09-28 2005-09-28 Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU62152U1 (uk)
UA (1) UA14213U (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102010050494B4 (de) * 2010-07-08 2013-08-01 Wulf Splittstoeßer Verschluss für ein Bohrloch

Also Published As

Publication number Publication date
RU62152U1 (ru) 2007-03-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2110638C (en) Expansion foam borehole plug and method
MXPA06013668A (es) Un metodo y un dispositivo para expandir un cuerpo bajo sobrepresion.
CN107014264B (zh) 一种用于钻孔爆破的钻孔填塞装置及其制备方法
UA14213U (en) Appliance for compaction and insulation of cavities and cracks in solid massif and formation of air gaps in well charge of explosive substance
AU2011237288B2 (en) A rock breaking product
US4633946A (en) Bore hole plug
CN106705765A (zh) 用于一次性气体破岩装置的气化器
CN114264207B (zh) 一种炮眼自动封堵炮泥装置及炮眼封堵方法
AU2012100894A4 (en) Inflation Medium
DE50111370D1 (de) Gaspatrone und verfahren zum füllen
AU2013222055B2 (en) A bore hole plug
RU2362114C2 (ru) Способ рассредоточения заряда взрывчатого вещества в скважине
KR100646384B1 (ko) 파쇄체의 수용용기
KR910006768B1 (ko) 무진동암반발파공법
CA2621259C (en) Method of breaking brittle solids
UA12979U (en) Method for compaction and insulation of gavities and cracks in solid rock massif
RU2086771C1 (ru) Устройство для подавления пожаров в горных выработках шахт
CN114608399A (zh) 一种用于矿山掘进爆破的便捷式封孔方法
CN214276684U (zh) 一种用于硬岩隧道施工的二氧化碳致裂器
AU4245499A (en) Plug assembly for borehole
UA31419U (uk) Пристрій для розосередження заряду вибухової речовини в обводненій свердловині
JPH03100221A (ja) 地盤改良方法
RU2788239C1 (ru) Скважинная забойка
KR101029531B1 (ko) 팽창재를 이용한 굴착장치 및 이를 이용한 굴착방법
UA62042A (en) Method for destructing rocks with a charge of explosive substance and appliance for its implementation