UA142095U - Троакар для дренування гнійних порожнин - Google Patents

Троакар для дренування гнійних порожнин Download PDF

Info

Publication number
UA142095U
UA142095U UAU201911967U UAU201911967U UA142095U UA 142095 U UA142095 U UA 142095U UA U201911967 U UAU201911967 U UA U201911967U UA U201911967 U UAU201911967 U UA U201911967U UA 142095 U UA142095 U UA 142095U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
stylet
tube
drainage
trocar
stainless steel
Prior art date
Application number
UAU201911967U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Власович Хацко
Олександр Євгенович Кузьменко
Ірина Федорівна Полулях-Чорновол
Дмитро Валентинович Вегнер
Володимир Володимирович Потапов
Поліна Анатоліївна Ласько
Original Assignee
Володимир Власович Хацко
Олександр Євгенович Кузьменко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Власович Хацко, Олександр Євгенович Кузьменко filed Critical Володимир Власович Хацко
Priority to UAU201911967U priority Critical patent/UA142095U/uk
Publication of UA142095U publication Critical patent/UA142095U/uk

Links

Landscapes

  • External Artificial Organs (AREA)

Abstract

Троакар для дренування гнійних порожнин складається з пустотілого подовженого тубуса і гострого стилета для проколу тканин. Тубус виготовлений з нержавіючої сталі, має приварену муфту на проксимальному кінці, різьблення для загвинчування торцевої накидної гайки і виріз, через який проходить стилет. Вузол стилета має форму циліндричного плунжера, виговленого з нержавіючої сталі з лезом трикутної форми для полегшення формування потрібної форми зрізу. Протилежний кінець стилета має отвір для гвинта для кріплення до стилета попередньо насадженої муфти - регулятора глибини різання і поглиблення з бортиком для фіксації торця пружини стиснення, розташованої посередині навколо стилета. Після вилучення вузла стилета з тубуса в останній вводять гільзу (кондуктор), закриту з обох кінців круглими пластинами, що мають симетричні круглі отвори (від 1 до 7), через які вводять в гнійну порожнину дренажні трубки відповідного розміру з 2-3 бічними отворами на внутрішньому кінці.

Description

Корисна модель належить до медичної техніки, а саме до хірургічних інструментів, призначених для проведення дренування, видалення рідини та секвестрів з різних порожнин, санації порожнин у хворих в хірургічних, торакальних, проктологічних, гінекологічних відділеннях.
В даний час відомі троакари різних конструкцій, що складаються, як правило, з порожнистого подовженого корпусу (гільзи) і засобу для проколу тканин (стилета). Прикладом такої конструкції може служити троакар по а.с. СРСР 585840 |1|, що містить засіб для проколу тканин і порожнистий подовжений корпус з аспіраційними бічними отворами у робочого кінця. У таких троакарах стилет, крім здійснення проколу, виконує роль заглушки порожнини корпусу, розташовуючись уздовж її поздовжньої осі.
Недоліки цього троакара: коаксіальне розташування порожнистого подовженого корпусу і засобу для проколу не дає можливості зменшити поперечний переріз корпусу інструменту і є причиною травматичності відомих троакарів. Крім цього, через гільзу неможливо одночасно провести кілька дренажів для дренування порожнин великих розмірів. До недоліків також можна віднести складність конструкції та багатодетальність.
Відомий троакар (2), взятий які найближчий аналог. Він складається з гільзи з каналом посередині і стилета, розташованого в каналі гільзи, і відрізняється тим, що гільза додатково має 2 бічних отвори на кінці, штуцер з каналом посередині для відведення рідини. Клапан розташований на гільзі за штуцером щодо робочого кінця троакара з можливістю перекриття каналу гільзи. Клапан складається зі штока з головкою на одному кінці та перекриваючої частини на іншому, притискуючої пружини та фіксуючої шайби, установленої між перекриваючою частиною та головкою штока.
Недоліками найближчого аналога є: він має ускладнену конструкцію; через гільзу неможливо одночасно провести кілька дренажів для дренування порожнин великих розмірів; за допомогою такого троакара неможливо видаляти секвестри з гнійної порожнини.
В основу корисної моделі поставлена задача створення такого троакара, який би був позбавлений вказаних недоліків і дозволяв би одночасно вводити через гільзу троакара від 1 до 7 дренажів для дренування гнійних порожнин різних розмірів з метою зменшення кількості післяопераційних ускладнень і підвищення ефективності лікування.
Зо Поставлена задача вирішується тим, що у троакарі для дренування гнійних порожнин, який складається з пустотілого подовженого тубуса і гострого стилета для проколу тканин, згідно з корисною моделлю, тубус виготовлений з нержавіючої сталі, має приварену муфту на проксимальному кінці, різьблення для загвинчування торцевої накидної гайки і виріз, через який проходить стилет; вузол стилета має форму циліндричного плунжера, виготовлений з нержавіючої сталі з лезом трикутної форми для полегшення формування потрібної форми зрізу; протилежний кінець стилета має отвір для гвинта для кріплення до стилета попередньо насадженої муфти-регулятора глибини різання і поглиблення з бортиком для фіксації торця пружини стиснення, розташованої посередині навколо стилета; після вилучення вузла стилета з тубуса в останній вводять гільзу (кондуктор), закриту з обох кінців круглими пластинами, що мають симетричні круглі отвори (від 1 до 7), через які вводять в гнійну порожнину дренажні трубки відповідного розміру з 2-3 бічними отворами на внутрішньому кінці.
Троакар для дренування гнійних порожнин пояснюється кресленнями, де на: фіг. 1 - загальний вид троакара; фіг. 2 - регулятор глибини розрізу тканин; фіг. З - накидна гайка тубуса; фіг. 4 - стилет в зборі без пружини; фіг. 5 - тубус з муфтою; фіг. 6 - гільзи (кондуктори) для дренажних трубок (від 1 до 7).
Троакар для дренування гнійних порожнин складається з порожнистого подовженого тубуса 1 ї вузла стилета 4. Порожнистий тубус виготовляють з нержавіючої сталі з привареною муфтою 2 з різьбленням на проксимальному кінці. Тубус має довжину 80-100 мм, діаметр - 22-25 мм, товщину - 1 мм. Муфта 2 має різьблення для загвинчування торцевої накидної гайки З і круглий виріз, через який проходить стилет.
Вузол стилета має форму подовженого циліндричного плунжера, який виготовлений з нержавіючої сталі Плунжер має клиноподібний скіс торця для полегшення формування потрібної форми зрізу. На кінці стилета є лезо б трикутної форми, жорстко з'єднане з ним.
Протилежний кінець стилета має отвір 8 для гвинта для кріплення до стилета попередньо насадженої муфти-регулятора 7 глибини різання і поглиблення з бортиком 9 для фіксації торця пружини стиснення 5.
Після вилучення вузла стилета з тубуса в останній вводять гільзу (кондуктор) (фіг. б) довжиною 100 мм, діаметром 20-24 мм, товщиною 1 мм, закриту з обох кінців круглими пластинами, що мають симетричні круглі отвори (від 1 до 7) діаметром від 5 до 19 мм, через які вводять в гнійну порожнину дренажні трубки відповідного діаметра, довжиною до 25 см, що мають на внутрішньому кінці 2-3 бічних отвори.
В результаті досліджень встановлено, що найбільш ефективним є троакар з зовнішнім діаметром тубуса, рівним 22-25 мм. Зазначені метричні параметри складових частин троакара також є оптимальними.
Троакаром користуються наступним чином. Троакар, його складові частини, кондуктори (гільзи) з дренажними трубками стерилізують за загальноприйнятим способом. Операційне поле обробляють антисептичним розчином. Проводять пошарове місцеве знеболення за О.В.
Вишневським. Відтягують ручку вузла стилета 4, щоб стиснути пружину 5. При цьому троакар знаходиться в зведеному стані (фіг. 2). Послаблюють муфту-регулятор 7 глибини різання і встановлюють необхідну глибину.
Встановлюють троакар в потрібну позицію, контролюючи орієнтацію леза б стилета.
Відпускають ручку стилета, під дією розпрямленої пружини 5 стилет з лезом виконує прокол- різання шкіри, підшкірної клітковини, поверхневої фасції, м'язів, парієтальної очеревини (плеври). При значній товщині шкіри попередньо роблять її розріз завдовжки до 1 см скальпелем. Потім вводять тубус в рану на потрібну глибину. Відкручують накидну гайку З тубуса і витягають вузол стилета. Вводять в тубус гільзу (кондуктор) з необхідною кількістю дренажних трубок (від 1 до 7). Гільзу видаляють, залишаючи дренажі в гнійній порожнині.
Дренажі фіксують до шкіри вузловим швом. Накладають асептичну пов'язку. Для ендоскопії або видалення секвестрів з гнійної порожнини через гільзу вводять більш широкий 1 дренаж.
Приклад. Хворий К., 46 років, госпіталізований в 1 хірургічне відділення клініки зі скаргами на виражений біль в епігастральній ділянці, блювоту, температуру тіла 38,2 "С. Ці скарги з'явилися 2 доби тому після прийому алкогольних напоїв і рясної жирної їжі. Загальний стан середнього ступеня тяжкості. Шкіра і слизові звичайного пофарбування. Симптомів подразнення очеревини немає. Симптоми Керте, Мейо-Робсона, Воскресенського - позитивні. Лейкоцити крові 15х109, амілаза крові - 596 од/л. Після комплексного обстеження поставлений діагноз: гострий
Зо панкреатит, середнього ступеня тяжкості, вогнищевий панкреонекроз, черевна флегмона. Після короткочасної передопераційної підготовки виконана операція за допомогою розробленого троакара в лівій поперековій ділянці - розтин і дренування заочеревинної флегмони. На початку в гнійну порожнину введені дренажі діаметрами 1,8 і 0,6 см. Через широкий дренаж видаляли некротичні тканини, згустки фібрину. Щодня порожнину через дренажі промивали озонованим антисептичним розчином. Після відходження некротичних тканин введені 4 дренажу в різні відділи гнійної порожнини для її санації. Проводилась комплексна антибактеріальна і інфузійна терапія. Гнійна порожнина очистилася на 20-ту добу. Виписаний в задовільному стані на 24-ту добу на амбулаторне лікування за місцем проживання. При контрольних оглядах через З і 6 місяців - стан пацієнта задовільний, отримує замісну ферментну терапію.
Переваги заявленого троакара для дренування гнійних порожнин: прискорення процесу очищення гнійної порожнини від некротичних тканин, згустків фібрину, особливо під контролем ендоскопії, видалення токсичних гнійних виділень на будь-якому етапі лікування, забезпечення умов для безпечної атравматичної заміни дренажів різних діаметрів, скорочення на 5-7 діб терміну госпіталізації.
Заявлений троакар доступний для практичного застосування в хірургічних відділеннях.
Апробація в умовах клініки підтвердила його високу ефективність і надійність.
Джерела інформації: 1. Патент СССР на изобретение Мо 585840. Мороз М.А. Троакар. Опубл.17.01.1978. Бюл. Мо 48. 2. Патент України на корисну модель Мо 4472. Міміношвілі О.І., Ярощак С.В., Самородов
М.О., Самородова Т.К. Троакар. Опубл. 17.01.2005. Бюл. Мо 1.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Троакар для дренування гнійних порожнин, що складається з пустотілого подовженого тубуса і гострого стилета для проколу тканин, який відрізняється тим, що тубус виготовлений з нержавіючої сталі, має приварену муфту на проксимальному кінці, різьблення для загвинчування торцевої накидної гайки і виріз, через який проходить стилет; вузол стилета має форму циліндричного плунжера, виготовленого з нержавіючої сталі з лезом трикутної форми бо для полегшення формування потрібної форми зрізу; протилежний кінець стилета має отвір для гвинта для кріплення до стилета попередньо насадженої муфти - регулятора глибини різання і поглиблення з бортиком для фіксації торця пружини стиснення, розташованої посередині навколо стилета; після вилучення вузла стилета з тубуса в останній вводять гільзу (кондуктор), закриту з обох кінців круглими пластинами, що мають симетричні круглі отвори (від 1 до 7), через які вводять в гнійну порожнину дренажні трубки відповідного розміру з 2-3 бічними отворами на внутрішньому кінці. Її - я -
    ГУ. Її ї ще кош ее 1. я й я х Є о т є й с А дет, шк ШИ М М ЕНН МЕ НІ ох кА дя і і ів он р | МО) Е їі : ЩІ ня сек аниниини. Сни Рх нин ун и ния ЯИИВОИОВ
    Фіг. 1 КО оон вв: Пн кн жу а в ВУ о НН С Но В о в я Ми МК
    Фіг. 2 п а
    Фіг. З х со дя в КОСА ет шк ш-
    Фіг. 4 й о Фо ш
    0. х Й я
    Фіг. З . я З ОКО щ бе З п І 5. п о» т З . ВХ : 5 Я ЩО» х о. Бе ї ше З о ОХ х ОКХ С СП ПЕК, З 5 ОО о, шо : ще БО В п З З шо оо ОО С ОХ Ох г ОКХ хх й ПП» ОКХ З т о с ПЕН СОЯ ТШЩЕ Й п 555 і щ 5 В що Ов З : З ОБОВ КО я в ОКО ж ЕВ В 5 еЕВОО ОО ВБе» і ОО
    Фіг. й
UAU201911967U 2019-12-17 2019-12-17 Троакар для дренування гнійних порожнин UA142095U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911967U UA142095U (uk) 2019-12-17 2019-12-17 Троакар для дренування гнійних порожнин

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911967U UA142095U (uk) 2019-12-17 2019-12-17 Троакар для дренування гнійних порожнин

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142095U true UA142095U (uk) 2020-05-12

Family

ID=71116080

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911967U UA142095U (uk) 2019-12-17 2019-12-17 Троакар для дренування гнійних порожнин

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142095U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9888937B2 (en) System and method for minimally invasive tissue treatment using ultrasonic cannula
US7320694B2 (en) Obturator tip
RU184517U1 (ru) Устройство для установки дренажей в полостные образования
Rizzatti et al. Endorotor-based endoscopic necrosectomy as a rescue or primary treatment of complicated walled-off pancreatic necrosis. A case series
RU160304U1 (ru) Устройство для эндоскопического удаления гипертензивных внутримозговых гематом
UA142095U (uk) Троакар для дренування гнійних порожнин
CN102499735B (zh) 腹腔镜下使用的可吸引和可冲洗超声刀
RU2754737C1 (ru) Комбинированный троакар
RU2396929C1 (ru) Микрохирургический кератотом-экстрактор мисюна для удаления инородных тел роговицы глаза любой локализации
Kitano et al. Peritoneoscopic cholecystectomy has opened the door to minimally invasive surgery
RU194899U1 (ru) Устройство для чрескожного дренирования полостных образований
RU197290U1 (ru) Устройство для удаления тканей
EA043702B1 (ru) Комбинированный троакар
RU110967U1 (ru) Устройство галимова о.в. для фиксации желчного пузыря
RU30072U1 (ru) Устройство для гемостаза паренхиматозных органов
RU2630356C2 (ru) Набор хирургических инструментов для лечения эхинококкоза печени и способ хирургического лечения эхинококкоза печени
RU195088U1 (ru) Устройство для расширения хирургического доступа
SCHULTZ et al. Retrograde laparoscopic appendectomy: report of a case
RU179640U1 (ru) Устройство для эндоскопического удаления гипертензивных гематом и образований глубинной локализации
RU150872U1 (ru) Устройство для дренирования гнойных полостей
RU160780U1 (ru) Спиральный фиксатор желчного пузыря для лапароскопической холецистэктомии
RU2796322C1 (ru) Устройство для расширения пункционного канала
CN215018197U (zh) 瘘道缝合器
CN202263033U (zh) 一种可吸引和可冲洗超声刀
RU185840U1 (ru) Троакар для эндоскопической хирургии щитовидной железы