UA141574U - Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами - Google Patents

Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами Download PDF

Info

Publication number
UA141574U
UA141574U UAU202000132U UAU202000132U UA141574U UA 141574 U UA141574 U UA 141574U UA U202000132 U UAU202000132 U UA U202000132U UA U202000132 U UAU202000132 U UA U202000132U UA 141574 U UA141574 U UA 141574U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
balls
shooting
firing
barrel
target
Prior art date
Application number
UAU202000132U
Other languages
English (en)
Inventor
Костянтин Павлович Міщенко
Original Assignee
Костянтин Павлович Міщенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Костянтин Павлович Міщенко filed Critical Костянтин Павлович Міщенко
Priority to UAU202000132U priority Critical patent/UA141574U/uk
Publication of UA141574U publication Critical patent/UA141574U/uk

Links

Landscapes

  • Absorbent Articles And Supports Therefor (AREA)

Abstract

Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами, при якому проводять прицілювання та постріл. Постріл проводять за допомогою пристрою для стріляння, який виготовляють з пластичної маси та який містить ствол, ствольну коробку, в якій встановлюють повітряно-ударний спусковий механізм, рукоятку, яку встановлюють на пристрої для стріляння. В магазин вводять несмертельні боєприпаси, приводять в дію повітряно-ударний спусковий механізм, а як несмертельні боєприпаси використовують гідрогелеві кульки, які містять у складі фосфор, співполімер карбонової кислоти та воду. При цьому на гідрогелеві кульки, введені в магазин, діють силою повітря, яке штовхають повітряно-ударним спусковим механізмом, та виштовхують гідроглеві кульки зі ствола шляхом перетворення потенційної енергії гідроглевих кульок в кінетичну енергію гідрогелевих кульок.

Description

Корисна модель належить до способів проведення стрільби, до способів ведення стрільби зі зброї з несмертельними боєприпасами та призначена для тренування й навчання учасників тренування, зокрема операторів, у прицілюванні і стрільбі на зразках озброєння без витрати реальних боєприпасів, з урахуванням балістичних даних зброї та польових правил стрільби.
Відомий спосіб управління наведенням і вогнем бойової машини реактивної системи залпового вогню, який використовується як елемент автоматизованої системи управління (АСУ) наведенням і вогнем бойової машини реактивної системи залпового вогню. Відповідно до цього способу, використовують автономну топографічно-геодезичну прив'язку і орієнтування бойової машини, здійснюють автономний розрахунок установок стрільби і даних польотного завдання по координатах точок прицілювання, безприцільне наведення пакета направляючих. За допомогою системи автономного орієнтування визначають початковий азимут, а за допомогою навігаційної апаратури (системи навігації) - початкові координати бойової машини, після чого на базі системи навігації безперервно визначають місцеположення і орієнтацію бойової машини, що відображають за допомогою системи на фоні топографічної карти. Після отримання цілевказання через блок прийому-передачі даних за допомогою АСУ також відображають дальність (відстань) до цілі і напрям заїзду на стартову позицію. На стартовій позиції за допомогою АСУ визначають задані кути наведення для поточних координат бойової машини, а також безперервно визначають розбіжність їх з поточними кутами наведення. За допомогою приводів наведення по цих розбіжностях здійснюють наведення пакета направляючих.
Недоліками способу управління наведенням і вогнем бойової машини реактивної системи залпового вогню є його складність, висока вартість і неможливість використання для проведення тренувань операторів, зважаючи на відсутність засобів імітації стрільби, а також відсутність можливості урахування впливу метеорологічних умов на балістичні характеристики засобів ураження.
З рівня техніки відомий спосіб орієнтування на місцевості на базі використання вогневого засобу і за участю спостерігача, що реалізується за допомогою відповідного пристрою орієнтування на місцевості. Цей спосіб включає попереднє збирання не менше двох комплектів індивідуального обладнання спостерігача (учасника тренування), а також комплекту групового обладнання, при цьому кожен з комплектів індивідуального обладнання спостерігача збирають
Зо у складі датчика кута місця, датчика азимута, пристрою визначення власних координат, пристрою управління і обчислень, приймача-передавача, а комплект групового обладнання збирають у складі групового приймача-передавача, пристрою управління і обчислень із цифровою моделлю рельєфу, причому перший, другий, четвертий і шостий входи пристрою управління і обчислень з'єднують з відповідними виходами датчика кута місця, датчика азимута, пристрою визначення власних координат і приймачем-передавачем комплекту індивідуального обладнання спостерігача, вхід якого з'єднують з першим виходом пристрою управління і обчислень, приймач-передавач комплекту індивідуального обладнання спостерігача по радіоканалу сполучають з груповим приймачем-передавачем, вихід якого з'єднують з другим входом пристрою управління і обчислень з цифровою моделлю рельєфу, а перший вихід пристрою управління і обчислень з цифровою моделлю рельєфу з'єднують зі входом групового приймача-передавача. Після цього по радіоканалу передають дані про відносне розташування спостерігача і розподілену йому ціль через приймачі-передавачі в індивідуальний пристрій управління і обчислень, в якому проводять їх порівняння з даними, отриманими від датчиків положення в просторі по куту місця і азимуту, а результуючий різницевий сигнал передають на індикатори-покажчики вертикального і горизонтального повороту, які вмонтовані в оптичний пристрій спостерігача. Недоліком даного способу орієнтування на місцевості є неможливість його використання для проведення тренувань, зважаючи на відсутність засобів імітації стрільби і ураження, відсутність зносу ствола і неврахування різних метеорологічних умов при імітації стрільби і ураження (патент ВИ Мо 2247921, МПК 7 Г41С23/00, 0155/02, опубл. 20.02.2004 г).
Відомий спосіб визначення координат точки влучення кулі у відеомішень при навчанні у стрільбі, у якому формують на проекційному екрані зображення фоново-цільової обстановки, реєструють точку влучення кулі в проекційний екран з наступною програмною обробкою результатів вимірювання координат в комп'ютері, який відрізняється тим, що рівномірно підсвічують проекційний екран інфрачервоним випромінюванням, за допомогою якого формується зображення кульових пробоїн в відеокамері з інфрачервоним світлофільтром, здійснюють в комп'ютері безперервне по кожному кадру телевізійної розгортки порівняння поточного зображення з попереднім, сформованим відеокамерою з інфрачервоним світлофільтром, при наявності пробоїн від куль в проекційному екрані обчислюють координати кожної нової точки влучення кулі, крім того, після пострілу у ту ж мить здійснюють індикацію пробоїни на проекційному екрані у вигляді кольорової відмітки (патент ОА 56636, опубл. 15.05.2003 р.).
Відомий класичний спосіб ведення стрільби з лука чи спортивної зброї, згідно з яким спортсмен займає відповідну позицію, затримує подих на 7-10 секунд з одночасним прицілюванням Після закінчення зазначеного часу стрілок натискає спусковий гачок чи звільняє тятиву лука (див. Торопов В.А., Колдунов С.А. Служебноеє оружие, устройство, применение, обучение. - СПб. 1997, 112 с.).
З рівня техніки відомий спосіб стрільби несмертельними кулями із однозарядного пістолета калібру 40-38 мм, призначеного для стрільби несмертельними та сигнальними снарядами (див.
Стрелковое оружие 80-х годов. Изд-во Мин. об. ПНР. -1985. - с. 73.). Недоліком цього способу є мала кількість патронів (один у стволі), що складає труднощі при застосуванні такого засобу для стріляння.
Відомий спосіб ведення стрільби зі спортивної зброї, що включає прицілювання, здійснення контролю за натягом лука чи віссю зброї і постріл, при якому додатково здійснюють затримку пострілу, при цьому затримку і постріл здійснюють за допомогою блока затримки часу (патент
ОА 53552, опубл. 15.01.2003 р.). Даний спосіб не можна застосовувати у складних та змінних метеорологічних умовах.
Відомий спосіб моделювання стрільби зі стрілецької зброї, що оснований на вивченні основних положень правил стрільби. Замість командирського ящика КЯ-83 використовують персональну електронно-обчислювальну машину із відповідним програмним забезпеченням для відтворення реальних умов стрільби зі стрілецької зброї з урахуванням балістичних даних зброї та польових правил (патент ОА 71891, опубл. 25.07.2012 р.). Відомий спосіб є складним, громіздким.
Відомий спосіб стрільби несмертельними кулями, який включає в себе стрільбу з напівавтоматичного пістолета, згідно з яким стрільбу проводять через насадку, яка зменшує початкову швидкість польоту кулі, причому як насадку використовують пристрій безшумної стрільби інтегрального типу. Насадка складається із корпуса глушника, в якому є демпфувальні прокладки, розширювальна камера для порохових газів, які попадають в камеру через отвори в стволі. Інтегральний глушник має кріплення байонетного типу і кріпиться на стволі за
Зо допомогою штифтів. Перед корпусом на стволі також є отвори для виходу порохових газів.
Робота насадки для здійснення способу полягає в наступному: порохові гази після проходу кулі несмертельної дії у процесі пострілу, проходячи по стволу, виходять у отвори перед корпусом пристрою, завдяки чому швидкість кулі зменшується до допустимої (патент ОА 35727, опубл. 16.04.2001 р.). Даний спосіб не призначений для застосовування у складних та змінних метеорологічних умовах.
Відомий спосіб тренування без куль у стрільбі з пневматичної зброї, що полягає в імітації пострілу, при цьому в ствол зброї при натисканні на спусковий курок надходить порція стиснутого повітря, що викликає віддачу зброї та звук пострілу, що відповідає умовам реального пострілу з кулею (патент ОА 61871, опубл. 25.07.2011 р.). Даний спосіб не призначений для застосовування у складних та змінних метеорологічних умовах.
Відомий спосіб заряджання зброї, який складається з наступних кроків: - початок процедури заряджання у комбінації з видачею команди відкрити вогонь у перший момент, - введення боєприпасів у щонайменше один патронник або кілька патронників револьверного барабана, при цьому обертання револьверного барабана відбувається щонайменше приблизно зі швидкістю, яка відповідає нормальній швидкості стрільби зброї, а револьверний барабан продовжує обертатися щонайменше, поки перший патрон не досягне положення стрільби, - приведення в дію спускового механізму зброї у другий момент, який слідує безпосередньо за першим моментом, в результаті чого вогонь відкривається практично без затримки, при цьому черга стрільби завершується при досягненні третього моменту та, якщо не надходить інша команда відкрити вогонь, зброя з наступного моменту розряджається, так що з певного кінцевого моменту зброя буде розрядженою (патент на винахід ОА 107624, опубл. 26.01.2015 р.). Даний спосіб не призначений для застосовування у складних та змінних метеорологічних умовах, пропонований у даному винаході спосіб стрільби веде до зносу ствола зброї та зменшення його живучості.
Відомий спосіб навчання стрільби з пістолета на основі дії зворотного зв'язку гумової стрічки з ціллю, який відрізняється тим, що гумову стрічку закріплюють одним кінцем зверху пістолета з втулкою, іншим закріплюють на мішені й цим відтворюють проекцію прямої лінії та зворотний 15 бо зв'язок з ціллю, сила натягання гумової стрічки функціонально забезпечує прикладання силових зусиль рукою з пістолетом при її знаходженні у стартовому положенні опущеною донизу і створює цим м'язову напругу руки в цілому, і за умови зменшення напруги (послаблення м'язів- антагоністів) опір руки - зменшується відносно натягнутої гумової стрічки, сила натягання гумової стрічки виводить руку з пістолетом вперед у ціль безпосередньо самою ціллю (патент на винахід ОА 100443, опубл. 25.01.2012 р.). Даний спосіб не призначений для застосовування у складних та змінних метеорологічних умовах, спосіб стрільби, пропонований у даному винаході, веде до зносу ствола та зменшення його живучості.
Відомий спосіб імітаційної стрільби лазерними імітаторами стрільби та ураження, при якому проводять екіпажем пошук, знаходження, розпізнавання цілі (групи цілей), приймають рішення на атаку цілі (або цілі з групи цілей), проводять прицілювання, вибирають тип боєприпасів, за допомогою лазерного імітатора стрільби опромінюють ціль (або ціль з групи цілей) і таким чином імітують стрільбу, а цілі, по наявності лазерного опромінювання, приймають рішення про своє ураження, при цьому індикація ураження цілі проводиться з використанням звукових та піротехнічних пристроїв, згідно з яким після проведення вибору цілі (або цілі з групи цілей), попередньо опромінюють ціль лазерним вимірювачем відстані, отримують за його допомогою відстань до цілі, виконують повторний замір відстані за допомогою радіовимірювача відстані, виконують порівняння відстаней, що отримані за допомогою лазерного та радіовимірювача відстані і їх запам'ятовують, по даних порівняння відстаней, що отримані за допомогою лазерного та радіовимірювача відстаней, проводять розрахунок балістики по вибраному типу боєприпасів, передають на ціль запам'ятовану відстань через радіовимірювач відстані, виконують до прицілювання шляхом оптичного супроводження вибраної цілі (або цілі з групи цілей), виконують імітаційний постріл лазерним опромінюванням цілі, а прийняття рішення на ураження цілі виконує на підставі порівняння прийнятої через радіовимірювач відстані від стріляючого та повторного виміру відстані за допомогою лазерного та радіовимірювача відстаней, при цьому співпадіння зафіксованих відстаней у першому та другому вимірюванні, з урахуванням балістичних характеристик вибраного типу боєприпасів і характеру переміщення цілі (або цілі з групи цілей) та стріляючого, забезпечить спрацьовування звукових та піротехнічних пристроїв імітації стрільби та ураження (патент ОА 32112, опубл. 15.12.2000 р.).
Даний спосіб вибраний як прототип. Недоліком даного способу є технологічна складність
Зо проведення стрільби, оскільки використовують складне лазерне обладнання, небезпечність способу для здоров'я людини за рахунок використання лазерного випромінювання, а також неможливість використання способу у складних метеоумовах та при зміні метеоумов.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити спосіб стрільби несмертельними боєприпасами, в якому враховані, виявлені та усунені недоліки відомого рівня техніки, що дозволить застосовувати заявлений спосіб для стрільби у складних та змінних метеоумовах, без загрози життя й здоров'я людини.
В основу корисної моделі поставлена задача створити високоефективний спосіб несмертельними боєприпасами, який дозволить проводити стрільбу в умовах складної метеорологічної обстановки, у тому числі, при застосуванні димових завіс, при зміни балістичних характеристик польоту боєприпасів незалежно від тиску, сили і напряму вітру під час стрільби, із відсутністю зносу ствола пристрою для стріляння, без порушення цілісності несмертельних боєприпасів.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб стрільби несмертельними боєприпасами, при якому проводять прицілювання та постріл. Постріл проводять за допомогою пристрою для стріляння, який виготовляють з пластичної маси та який містить ствол, ствольну коробку, в якій встановлюють повітряно-ударний спусковий механізм, рукоятку, яку встановлюють на пристрої для стріляння. В магазин вводять несмертельні боєприпаси, приводять в дію повітряно-ударний спусковий механізм, а як несмертельні боєприпаси використовують гідрогелеві кульки, які містять у складі фосфор, співполімер карбонової кислоти та воду. При цьому на гідрогелеві кульки, введені в магазин, діють силою повітря, яке штовхають повітряно-ударним спусковим механізмом, та виштовхують гідрогелеві кульки зі ствола шляхом перетворення потенційної енергії гідроглевих кульок в кінетичну енергію гідрогелевих кульок.
Технічний результат, який досягається при здійсненні заявленого рішення, полягає в спрощенні способу стрільби, збільшенні надійності способу стрільби за рахунок відсутності явищ зносу ствола пристрою для стріляння, в відсутності явищ зниження живучості такого ствола, відсутності шкоди для життя й здоров'я при відпрацюванні без бойової стрільби в обороні і наступі в польових умовах та в умовах складної метеорологічної обстановки з стрільбою й ураженням, а також - зменшенні нанесення шкоди оточуючому середовищу за рахунок використання біо розкладних несмертельних боєприпасів.
Представлена сукупність суттєвих ознак забезпечує вирішення поставленої задачі та досягнення технічного результату.
Технічною особливістю представленого даною корисною моделлю способу є те, що як несмертельні боєприпаси використовують гідрогелеві кульки, які містять у складі фосфор, співполімер карбонової кислоти та воду.
Заявник несподіваним чином виявив, що гідрогелеві кульки вказаного вище складу, досі застосовні у рослинництві, у флористиці й у декорі, при їх застосуванні як несмертельних боєприпасів при стрільбі з пристрою для стріляння, виготовленого з пластику, забезпечують проведення такої стрільби, у якій, по-перше, не відбувається зносу пластикового ствола пристрою для стріляння, за рахунок чого не відбувається явища зниження живучості такого ствола (оскільки не відбувається сильного тертя гідрогелю із внутрішньою поверхнею ствола); по-друге, вони є придатними для проведенні стрільби у змінних та складних метеорологічних умовах, за рахунок наявності у складі кульок фосфору; по-третє, вони дозволяють вести стрільбу без нанесення шкоди оточуючому середовищу (оскільки є порозкладаними); й, по- четверте, дозволяють вести стрільбу без нанесення шкоди для життя й здоров'я, оскільки при влученні у ціль (у людину), за рахунок гідрогелевої структури, при правильному використанні, вони не лишають синців та синяків, не викликають відчуття болю при контакті із тілом людини: при влученні у ціль, вони розлітаються на мікроскопічні дуже маленькі шматочки (піщинки), котрі не мають гострих країв (при розлітанні інших кульок на шматки при влученні у ціль можливо попадання гострих шматків кульок на тіло людини та нанесення шкоди здоров'ю). Отже, самим оптимальним чином відбувається перетворення потенційної енергії гідрогелевих кульок в кінетичну енергію гідрогелевих кульок при виштовхуванні їх зі ствола, під дією на них силою повітря від руху ударно-спускового механізму.
Заявник дослідним шляхом встановив, що при використанні як несмертельних боєприпасів кульок, що мають фізичну форму затверділого гелю (тобто, не гідрогелю), відбувається явище зносу ствола, оскільки гелеві кульки мають високу силу тертя об ствол при русі кульки у стволі, також при влученні у ціль (у людину), за рахунок гелевої структури, гелеві кульки лишають синці та синяки, такі кульки викликають відчуття болю при контакті із тілом людини при влученні у ціль, вони розлітаються на великі шматки при влученні у ціль, внаслідок чого шматки гелевих
Зо кульок можуть потрапити у око людини та нанести шкоду органу зору. Отже, перетворення потенційної енергії кульок, що мають фізичну форму затверділого гелю, в кінетичну енергію кульок, що мають фізичну форму затверділого гелю, при виштовхуванні їх зі ствола, під дією на них силою повітря від руху ударно-спускового механізму, відбувається не оптимально, із вказаними вище недоліками.
Заявник також дослідним шляхом встановив, що при використанні як несмертельних боєприпасів кульок, що виготовлені з пластичної маси та мають фізичну форму твердого тіла, також відбувається явище зносу ствола, оскільки тверді кульки мають високу силу тертя об ствол при русі кульки у стволі, також при влученні у ціль (у людину), за рахунок фізичної структури твердого тіла, такі кульки лишають синці та синяки, вони викликають відчуття болю при контакті із тілом людини при влученні у ціль, також вони розлітаються на великі шматки при влученні у ціль, що мають гострі краї, внаслідок чого шматки кульок у формі твердого тіла можуть потрапити у око людини або у іншу частину тіла людини та нанести шкоду органу зору або іншим органам тіла. Отже, перетворення потенційної енергії кульок, що виготовлені з пластичної маси та мають фізичну форму твердого тіла, в кінетичну енергію кульок, що виготовлені з пластичної маси та мають фізичну форму твердого тіла, при виштовхуванні їх зі ствола, під дією на них силою повітря від руху ударно-спускового механізму, відбувається не оптимально, із вказаними вище недоліками.
Отже, заявник виявив, що оптимальними для стріляння через пластикове дуло (ствол) є гідрогелеві кульки.
Отже, одною з причин, за рахунок чого відбувається досягнення технічного результату за рішенням, є те, що як несмертельні боєприпаси використовують гідрогелеві кульки, які містять у складі фосфор, співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти та воду.
За рахунок того, що у склад несмертельного боєприпасу входить фосфор, співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти та вода, які утворюють гідрогель у формі кульок, боєприпас є несмертельним. При влученні у ціль розірвані кульки падають на землю та є повністю біорозкладеними, завдяки чому не наноситься шкода оточуючому середовищу.
За рахунок гідрогелевої фізичної форми кульок та того, що у склад кульок входить фосфор, бо співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти та вода, кульки здатні зменшувати швидкість польоту боєприпасів до допустимої, що робить боєприпас не тільки несмертельним, а й додатково дозволяє вести безпечну для здоров'я й безболісну стрільбу: не залишати на тілі людини синців та синяків від влучення боєприпасу у тіло. Від контакту гідроглевих кульок із тілом людини відсутні больові відчуття.
За рахунок гідрогелевої форми кульок та того, що у склад кульок входить фосфор, співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти та вода, не відбувається такого явища як знос ствола, що збільшує надійність способу стрільби.
За рахунок гідрогелевої форми кульок-несмертельних боєприпасів, й того, що у склад кульок входить фосфор, співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти та вода, а також за рахунок того, що постріл проводять за допомогою пристрою для стріляння, який виготовлений з пластичної маси та який містить ствол, ствольну коробку, в якій встановлений ударно-спусковий механізм, рукоятку, причому магазин пристрою виконаний з можливістю розміщення несмертельних боєприпасів, пропонований спосіб дозволяє проводити стрільбу в умовах складної метеорологічної обстановки, зокрема при застосуванні димових завіс, при зміні балістичних характеристик польоту гідрогелевих кульок незалежно від тиску, сили і напряму вітру під час стрільби.
Як карбонову кислоту переважно, але не обмежуючись, використовують ненасичену одноосновну карбонову кислоту, зокрема, акрилову кислоту.
Як співполімер похідного карбонової кислоти переважно, але не обмежуючись, використовують співполімер акриламіду та акрилату натрію.
Додатково, у склад гідрогелевих кульок можуть входити такі додатки як гідроксид натрію та барвник.
За рахунок того, що співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти у формі кульок при будь-якій кількості води утворює гідрогель, припустимо будь-яке співвідношення між водою та співполімером як карбонової кислоти, так й співполімером похідного карбонової кислоти. Переважно, але не обмежуючись, гідрогелеві кульки містять у складі до 9595 води, решту - співполімер карбонової кислоти або її похідного, разом із додатками. Можливе інше застосування кількісного складу та співвідношення складових компонентів гідрогелевих кульок із досягненням заявленого технічного результату.
Зо Ствол (дуло) пристрою для стріляння виконаний з можливістю перетворення потенційної енергії використовуваного фізичного ефекту в кінетичну енергію боєприпасів та служить для напрямку польоту кульок - несмертельних боєприпасів.
Ствольна коробка (рамка) пристрою для стрільби пристрою.
Магазин пристрою виконаний з можливістю розміщення гідрогелевих кульок, які містять у складі співполімер карбонової кислоти або співполімер похідного карбонової кислоти та воду.
Магазин (обойма) пристрою, виконаний з можливістю розміщення кількість пострілів.
Пристрій для стріляння виготовлений із пластичних мас (пластик).
Спосіб реалізується за допомогою пристрою для стріляння, схематичне умовне зображення якого пояснюється за допомогою доданого креслення.
На кресл. зображено загальний вигляд імітаційного пристрою для стріляння, магазин якого виконаний з можливістю розміщення гідрогелевих кульок.
На кресленні використано наступні позначення; 1 - ствол 2 - ствольна коробка
З - ударно-спусковий механізм 4 - рукоятка 5 - приціл б - магазин.
Тактико-технічні характеристики імітаційного пристрою для стріляння відповідно до пропонованого способу наведено нижче. 1). Автомат для орбізболу ЕхЗ 14.
Дальність стрільби - близько 30 м
Прицільне попадання - близько 20 м 10 кульок в секунду (автоматичний режим)
Режим поодиноких пострілів і режим черги
Універсальний роз'єм для акумулятора
Вбудований 20-міліметрова рейки для допоміжних елементів (лазерний приціл, ліхтарик й інші)
Розміри: 60 - довжина разом з прикладом 70 см
- висота 30 см (від обойми до прицілу)
Тип прикладу: складаний
Матеріал: пластик
Джерело: літій- полімерний акумулятор 7.4 М-11.1 У
У комплект, що видають бійцям, входить: автомат, обойма (магазин), батарея 11.1 М 1400 тА, зарядний пристрій, захисні окуляри, комплект кульок 500 шт. 2). Автомат для орбізболу РМ 4.
Дальність стрільби - близько 20 м
Прицільне попадання - близько 15 м 8 кульок в секунду (автоматичний режим)
Режим поодиноких пострілів і режим черги
Універсальний роз'єм для акумулятора
Вбудована 20-міліметрова рейка для допоміжних елементів (лазерний приціл, ліхтарик і інші)
Розміри: - довжина разом 66.5 см (складений приклад « 10 см) - висота 31 см (від обойми до прицілу)
Тип приклада: розсувний
Матеріал: пластик
Джерело: Літій-полімерний акумулятор 7.4У-11.1У
У комплект, що видають бійцям, входить: автомат, обойма (магазин), батарея 7.4 М 1200 тА, зарядний пристрій, захисні окуляри, комплект кульок 500 шт. 3). Автомат для орбізболу АК 47 Вавіс І опд Дальність стрільби - близько 20 м Прицільне попадання - близько 15 м 8 кульок в секунду (автоматичний режим)
Режим поодиноких пострілів і режим черги
Універсальний роз'єм для акумулятора
Вбудована 20-міліметрова рейки для аксесуарів (лазерний приціл, ліхтарик і інші)
Розміри: - довжина разом 93 см (разом з прикладом і глушником-висота 27 см (від обойми до
Зо корпусу)
Тип приклада: знімний
Матеріал: пластик
Джерело: Літій- полімерний акумулятор 7.4М-111У
У комплект, що видають бійцям, входить: автомат, обойма, батарея 7.4 М 1200 тА, зарядний пристрій, захисні окуляри, комплект кульок 500 шт.
Спосіб стрільби та ураження реалізовано за допомогою обладнання, до якого входять: 1) пристрій для стріляння, магазин якого виконаний з можливістю розміщення гідрогелевих кульок, які містять у складі співполімер карбонової кислоти та воду; 2) несмертельні боєприпаси - гідрогелеві кульки, які містять у складі фосфор, співполімер карбонової кислоти та воду.
Спосіб реалізують таким чином. При тренуванні команда бійців проводить пошук, знаходження, розпізнавання цілі, прицілювання і прийняття рішення на атаку цілі. Стріляючий проводить прицілювання по цілі за допомогою прицілу (5), тримаючи пристрій для стріляння за рукоятку (4), натискає ударно-повітряний спусковий механізм (3) пристрою для стріляння й проводить постріл. При натисненні на пусковий механізм несмертельні кулі з магазину потрапляють у ствол (дуло) пристрою для стріляння й, за рахунок перетворення потенційної енергії куль в кінетичну енергію куль, відбувається постріл шляхом вилітання кулі із ствола (1).
Стріляння проводять з урахуванням балістичних даних зброї та польових правил стрільби.
Стріляння проводять в умовах димової завіси, а також у змінних метеорологічних умовах. Після проведення пострілу несмертельні кулі попадають у ціль (ціль - це жилет, шолом бійця чи інші місця як на тілі бійця, так й поза тілом бійця й тому подібне). Жилет містить датчики, шолом також може містити датчики. Жилет та шолом з'єднані за допомогою кабеля. На жилеті розташовано порти для підключення кабеля. На жилетах може бути встановлено різну кількість датчиків вібрації, котрі збирають сигнали від улучення кулі у жилет, передають його на плату, встановлену на шоломі. Джерело живлення встановлюють на шоломі, також джерело живлення можна встановлювати автономно на жилетах, або джерело живлення встановлюють й на шоломі й на жилетах. Усі дроти (кабель) припаюють до електронної плати. На шоломі ззаду розташовано блок управління, електронна плата, котра поміщена у пластиковий корпус, до плати припаяно циферблат із лічильником, роз'єм для батареї, роз'єм для димової шашки.
Лампочки, світлодіодні стрічки й інші пристрої встановлюють на жилетах, також їх можна бо встановлювати на інших місцях на цілі. Встановлюють у блоку управління заздалегідь завдану кількість пострілів (так звані "кількості життя"). Реєструють попадання кулі у ціль. За рахунок вібрації (чи удару) спрацьовують датчики, сигнал від датчика передають на шолом до блока управління. На шоломі встановлено лічильник влучень та центр управління. На шоломі встановлено динамік. При влученні у ціль (наприклад, при попаданні у жилет), сигнал від датчика передають на блок управління, який встановлюють на шолом ззаду. Відбувається голосовий сигнал, відбувається світловий сигнал (мигають лампочки та/або світлодіодна стрічка). Після чого знімають один завданий постріл. Після того, як всі завдані постріли закінчаться, лампочки та/або світлодіодна стрічка загоряються та продовжують постійно горіти, не блимаючи. У разі використання світлодіодної стрічки багатобарвного світіння, по мірі виставлення у блоку управління заздалегідь завданих пострілів, збільшується й запас зеленого кольору на стрічці. Після влучення у ціль, при використанні світлодіодної стрічки багатобарвного світіння, спочатку відбувається миготіння стрічки червоним кольором, після чого яскравість світіння зменшується шляхом згасання світла на одній ділянці стрічки зеленого кольору. По стрічці лишаються ділянки світла, кількість котрих відповідає "життям" на блоці управління. На шоломі також можна встановити світлодіодну стрічку та/(або лампочку. У блоці управління встановлюють завдану кількість влучень. Лічильник влучень, центр управління зв'язані із датчиками, встановленими на шоломі та на жилеті бійця. Центр управління зв'язаний із динаміком, світлодіодною стрічкою та/або лампочкою. Команду передають від блока управління до динамку, світлодіодної стрічки, лампочки. При влученні у жилет чи шолом, шляхом передання сигналу від датчика до центру управління та лічильника, у центрі управління відбувається автоматичне "зняття" завданих кількостей влучень. Шолом можна виключити чи включити. Додатково, на цілі (шолом) може бути встановлено порт для димової шашки. При закінченні кількості завданих пострілів, на контакти, що знаходяться у порту для димової шашки подають електрику, яка передаються на контакти, що встановлені на димовій шашці, за рахунок чого спрацьовує запал й відбувається димлення шашки. Наприклад, реалізація дії світлового/світлодіодного сигналу та голосового сигналу відбувається таким чином. Після того, як куля потрапила у ціль, реєструють вібрацію кулі, спрацьовує датчик, блок управління автоматично "знімає" один постріл із заздалегідь завданої кількості пострілів. Одночасно із зменшенням заздалегідь завданої кількості пострілів звучить голосовий супровід, наприклад,
Зо голос людини на англійській мові, після чого звучить сирена, яку повторюють три рази. Під час сирени починає миготіти лампочка (у разі, якщо застосовують лампочку). Після чого лампочка виключається. Після того, як використано усю кількість заздалегідь завданих пострілів, звучить голосовий сигнал у вигляді голосового супроводу, звучить сирена, миготить лампочка, котра не виключається. У разі застосування світлодіодної стрічки, також використовують голосові сигнали у вигляді сирени та голосового супроводу, миготить червоним світлом світлодіодна стрічка, встановлена на шоломі, після чого світлодіодна стрічка міняє колір на зелений, при цьому кількість ділянок зеленого світла зменшується на кількість, котра відповідає кількості влучення у ціль. При цьому заздалегідь завдана кількість пострілів у ціль відображається у вигляді кількості ділянок зеленого кольору на світлодіодній стрічці. У разі, коли використано усю кількість заздалегідь заданих пострілів, світлодіодна стрічка миготить червоним світлом, без включення зеленого світла на стрічці. Світловий та голосовий сигнал реалізуються за рахунок програми, на котру запрограмована мікросхема. Динамік встановлено на шоломі, світлодіодну стрічку або лампочку встановлено на шоломі. Динамік, світлодіодну стрічку або лампочку підключено до блока управління на шоломі. Пристрої для індикації влучення можуть бути різного кольору, різного розміру та можуть бути розташовані у будь-якому місці на цілі й поза ціллю. Також можливо використання різних поновлень у пропонованому способі, котрі будуть спрямовані на ідентифікацію влучення.
Нижче наведено варіанти здійснення пропонованого способу.
Варіант 1. Проведення тренування - бойове завдання "Вижити і захопити". Завдання: захопити прапор, принести його на базу противника і утримати його до кінця тренування, при цьому залишитися в живих і нанести шкоди команді противника. Усі постріли під час виконання завдання проводять за допомогою пропонованого даним технічним рішенням способу.
Варіант 2. Проведення тренування - бойове завдання "Секретна задача". У цьому бойовому завданні до версії завдання "Вижити і захопити" додане завдання знайти спеціальні бонусні бали для команди бійців. Усі постріли під час виконання завдання проводять за допомогою пропонованого даним технічним рішенням способу.
Варіант 3. Проведення тренування - бойове завдання "Шалений день". У цьому бойовому завданні перша команда бійців - спецзагін, який потрапив в полон. Потрібно вибратися із полону й дістатися до пункту призначення. Друга команда бійців шукає першу команду. Задачі другої 60 команди - перешкодити першій команди бійців і завершити своє завдання. Усі постріли під час виконання завдання проводять за допомогою пропонованого даним технічним рішенням способу.
Додатково, пропонований спосіб може бути використано при проведенні тренувальних спортивних ігор, тактичних ігор, розважальних спортивних ігор.
Слід розуміти, що описані вище приклади та варіанти втілення є лише ілюстративними, і спеціалістам у даній галузі пропонуються різні модифікації та зміни, які охоплюються суттю цієї заявки та обсягом формули технічного рішення.
Слід розуміти, що наведена вище інформація ніяким чином не обмежує обсяг прав за заявкою.
Заявлена корисна модель є промислово придатною.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами, при якому проводять прицілювання та постріл, який відрізняється тим, що постріл проводять за допомогою пристрою для стріляння, який виготовляють з пластичної маси та який містить ствол, ствольну коробку, в якій встановлюють повітряно-ударний спусковий механізм, рукоятку, яку встановлюють на пристрої для стріляння,
    причому в магазин вводять несмертельні боєприпаси, приводять в дію повітряно-ударний спусковий механізм, а як несмертельні боєприпаси використовують гідрогелеві кульки, які містять у складі фосфор, співполімер карбонової кислоти та воду, при цьому на гідрогелеві кульки, введені в магазин, діють силою повітря, яке штовхають повітряно-ударним спусковим механізмом, та виштовхують гідроглеві кульки зі ствола шляхом перетворення потенційної енергії гідроглевих кульок в кінетичну енергію гідрогелевих кульок.
    ВК о ОО 5 Кк І КО 55 БО Бу «дня оса си щу й
UAU202000132U 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами UA141574U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000132U UA141574U (uk) 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202000132U UA141574U (uk) 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141574U true UA141574U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118332

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202000132U UA141574U (uk) 2020-01-08 2020-01-08 Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141574U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5641288A (en) Shooting simulating process and training device using a virtual reality display screen
US5281142A (en) Shooting simulating process and training device
US7306523B1 (en) Etroops infrared shooting game
US6059573A (en) Mortar training device with functional simulated propelling charges
US8777226B1 (en) Proxy target system
CN107441712B (zh) 一种遥控飞机
US9297618B2 (en) Personal casualty simulator
WO2015093680A1 (ko) 모의 총기용 적외선 발사유닛
CN209310607U (zh) 一种40火箭筒激光模拟训练装置
UA141574U (uk) Спосіб стрільби несмертельними боєприпасами
US11359887B1 (en) System and method of marksmanship training utilizing an optical system
RU99145U1 (ru) Стрелковый тренировочный комплекс с системой ответного огня
RU81793U1 (ru) Метательное устройство для имитации боевых действий и метательный снаряд для имитации боевых действий
CN210268352U (zh) 一种迫击炮对抗模拟器
UA141575U (uk) Спосіб індикації влучення при стрільбі несмертельними боєприпасами
RU2583018C1 (ru) Стрелковый видео тренажёр
CN2580394Y (zh) 打靶用训练炮弹
CN213751477U (zh) 一种军事模拟系统
CN114353582B (zh) 一种基于四点合一技术的枪械射击物理拟真系统
US11662178B1 (en) System and method of marksmanship training utilizing a drone and an optical system
KR200180922Y1 (ko) 레이저를 이용한 사격조준 연습장치
KR20020007677A (ko) 대공사격 훈련 시스템
EP0184564A1 (en) Practice target
CN105066774A (zh) 激光模拟射击对抗训练系统
EP1102026B1 (en) Electro-optical out-door battle-field simulator based on image processing.