UA141003U - Система формування книги в електронному (цифровому) форматі - Google Patents

Система формування книги в електронному (цифровому) форматі Download PDF

Info

Publication number
UA141003U
UA141003U UAU201902513U UAU201902513U UA141003U UA 141003 U UA141003 U UA 141003U UA U201902513 U UAU201902513 U UA U201902513U UA U201902513 U UAU201902513 U UA U201902513U UA 141003 U UA141003 U UA 141003U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
code
book
unique
electronic
digital
Prior art date
Application number
UAU201902513U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Олександрович Афонін
Original Assignee
Андрій Олександрович Афонін
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Андрій Олександрович Афонін filed Critical Андрій Олександрович Афонін
Priority to UAU201902513U priority Critical patent/UA141003U/uk
Publication of UA141003U publication Critical patent/UA141003U/uk

Links

Landscapes

  • Facsimiles In General (AREA)
  • Storage Device Security (AREA)

Abstract

Система формування книги в електронному (цифровому) форматі, що включає елементи для генерування, зчитування та перетворення на унікальний локатор ресурсів для доступу до книги, причому включає сервер для збереження книги в електронному (цифровому) форматі, матеріальний інформаційний носій та сканувальне обладнання, причому система додатково включає веб-портал для генерування унікального QR-коду, в якому зашифрований унікальний локатор ресурсів для доступу до файлу із книгою в електронному (цифровому) форматі на сервері і який завантажують в пам'ять комп'ютера, з подальшим нанесенням унікального QR-коду на матеріальний інформаційний носій, з якого користувач зчитує його за допомогою сканувального обладнання, та із надсиланням зчитаного зображення унікального QR-коду на процесор комп'ютеризованого пристрою для його обробки і перетворення на унікальний локатор ресурсів для доступу до книги в електронному (цифровому) форматі на сервері.

Description

Система, що заявляється, належить до сфери виробництва, видавництва, поліграфії, комп'ютерних технологій, розробки програмного забезпечення
В сучасному світі попит на електронні книжки - версії в електронному (цифровому) вигляді - постійно зростає через зручність читання, зберігання, транспортування, можливість використання мультимедійних та гіпертекстових технологій, меншу вартість виготовлення та розповсюдження.
Такі книжки можна читати за допомогою комп'ютерів, мобільних телефонів чи спеціалізованих (комп'ютеризованих) пристроїв. Електронні (цифрові) книжки істотно розширюють доступ до них користувачів за допомогою електронних бібліотек, знижують витрати на придбання кожного конкретного примірника книги, дозволяють легко одержувати та зберігати книгу.
Однак, електронні книги мають і ряд недоліків. По-перше, електронні книги іноді закодовані видавцем для обмеження кола користування. По-друге, електронна книжка не є спонтанною покупкою, що ускладнює вихід на ринок новим авторам і маленьким видавництвам. По-третє, технічно складніше запобігати піратському розповсюдженню. По-четверте, якщо електронна книга розміщена на відкритому ресурсі, без відповідних програмно-апаратних засобів неможливо відстежити кількість примірників, які завантажені з такого ресурсу. Крім того, втрачається одна із важливих функцій книги - електронна книга не може слугувати подарунком.
На сьогодні досить широко застосовуються двовимірні цифрові коди, із застосуванням матеріального носія для їх нанесення з метою спрощення доступу користувачів до них. Один з прикладів використання таких кодів на матеріальному інформаційному носії розкрито в патенті на корисну модель 82525 (бюл. Мо 5, 12.08.2013), в якому розкрито систему для ідентифікації та перевірки даних щодо оригінальності товару "захист оригіналу".
З рівня техніки також відома заявка КА20110130891 від 22.07.2013, де розкрито фотокнигу в комбінації із веб-сайтом та спосіб одержання такої системи для зручного сполучення із сервером, на якому збережена електронна фотокнига, шляхом застосування зчитування першого ОВ-коду, який надрукований на фотокнизі що уможливлює відкриття книги на зовнішньому носії. Відповідно до запропонованого рішення користувач генерує електронну книгу шляхом застосування даних, які збережені на сервері управління фотокнигами, і
Зо програми-редактора на такому сервері. Перший ОВ-код, який включає уніфікований локатор ресурсів, друкують на обкладинці електронної фотокниги. Другий ОА-код, який включає інформацію щодо розміщування даних (контенту) фотокниги, генерують на внутрішньому аркуші електронної фотокниги. Фотокнигу генерують шляхом друкування електронної фотокниги, першого ОВ-коду і другого ОВ- кодів, що полягає в завантаженні контенту фотокниги на відповідний сервер, редагуванні електронної фотокниги, генеруванні першого та другого ОВ- кодів та друкуванні фотокниги із застуванням принтера.
Недоліком відомого способу є те, що він передбачає виготовлення і необхідність придбання користувачем повноцінного примірника електронної фотокниги, що є досить дорогим, для подальшого генерування ОВ-кодів виключно для друку книги на принтері.
З рівня техніки також відома заявка М/О 2017198184, що розкриває спосіб, пристрій та систему для формування електронних книжок. Згідно з даною заявкою розкрито книгу із графічним кодом, яка включає прихований двовимірний код для сканування користувачем з метою одержання цифрової (електронної) версії книги, а також спосіб опублікування електронної книги, при якому користувач сканує прихований код на книзі, що містить ідентифікаційний номер книги, надсилає його на відповідний сервер, після чого цифрова версія відповідної книги надсилається користувачу.
Недоліком даного способу є необхідність виготовлення та придбання користувачем повноцінної друкованої книги, в той як користувачу фактично потрібна книга на електронному носії.
В основу корисної моделі поставлено задачу створити систему забезпечення доступу до електронної книги з використанням будь-якого зручного для користувача носія шляхом простого зчитування ОВ-коду із доступного матеріального інформаційного носія, який є дешевим у виробництві, може бути придбаним у будь-якому місці, із одночасним забезпеченням доступу до даних на сервері, програмно-апаратний комплекс якого виконує завдання збереження електронної (цифрової) книги. Додатковою задачею є забезпечення унікальності кожного окремого ОВ-коду, а відповідно унікальності кожного скачування цифрової книги, для подальшого обліку скачувань та продажів.
ОВ-код - це матричний код (двовимірний штрих-код), в якому зашифрована інформація, в тому числі текстова та графічна. Основна перевага ОВ-коду - це легке розпізнавання 60 скануючим обладнанням (в тому числі й камерою мобільного телефону або іншого комп'ютеризованого пристрою), що дає можливість використання в торгівлі, на виробництві, в логістиці.
Поставлена задача вирішується за допомогою системи, яка передбачає наявність принаймні наступних елементів: сервер для збереження книги в електронному (цифровому) форматі; веб-портал, через який здійснюють доступ до серверу, на якому зберігається файл із книгою в електронному (цифровому) форматі, а також генерують унікальний ОВ-код, в якому міститься унікальний локатор ресурсів, за яким можна здійснити доступ до файлу із книгою в електронному (цифровому) форматі, шляхом відправлення відповідної команди на сервер; пам'ять комп'ютера, куди завантажується ОВ-код із унікальним локатором ресурсів, за яким можна одержати доступ до файлу із книгою в електронному (цифровому) форматі на сервері; матеріальний інформаційний носій для нанесення на нього ОВ- кодів; сканувальне обладнання для зчитування ОВ-коду; процесор для обробки відсканованого камерою ОВ-коду, перетворення ОВ-коду на уніфікований локатор ресурсів, за яким можна одержати доступ до книги в електронному (цифровому) форматі за допомогою відповідного програмного забезпечення та завантаження її в пам'ять комп'ютеризованого пристрою для подальшого перегляду за допомогою програмного забезпечення для перегляду електронних книжок.
Варіант втілення технічного рішення описаний нижче.
Система формування книги в електронному (цифровому) форматі, що включає елементи для генерування, зчитування та перетворення на унікальний локатор ресурсів для доступу до книги, включає сервер для збереження книги в електронному (цифровому) форматі, матеріальний інформаційний носій та сканувальне обладнання, причому система додатково включає веб-портал для генерування унікального ОВ-коду, в якому зашифрований унікальний локатор ресурсів для доступу до файлу із книгою в електронному (цифровому) форматі на сервері, і який завантажують в пам'ять комп'ютера, з подальшим нанесенням унікального ОВ- коду на матеріальний інформаційний носій, з якого користувач зчитує його за допомогою сканувального обладнання, та із надсиланням зчитаного зображення унікального ОВ-коду на процесор комп'ютеризованого пристрою для його обробки і перетворення на унікальний
Зо локатор ресурсів для доступу до книги в електронному (цифровому) форматі на сервері.
Друковані книги переводять в електронний (цифровий) формат, а саме верстають в цифровому форматі ЕРОВ, ЕВ2, МОВІ та ін., внаслідок чого формують файл, що містить текст, графічні та мультимедійні елементи, інформацію про розмітку (абзаци, переноси), гіперпосилання тощо. Файл зберігають на сервері - спеціалізованому програмно-апаратному комплексі, призначеному для виконання сервісного програмного забезпечення, яким можуть бути пам'ять комп'ютера, тверді диски (вінчестери), пристрої флеш-пам'яті, хмарні сховища, тощо.
Доступ до вказаного файлу забезпечує через веб-портал авторизований користувач, який має майнові права на використання відповідного твору - є автором, видавцем відповідного твору або адміністратором веб- порталу.
Авторизований користувач за допомогою комп'ютерної мережі або каналів зв'язку надсилає на сервер команду "згенерувати код". Необхідна кількість ОВ-кодів вказується при створенні запита "згенерувати код". Програмне забезпечення по генеруванню формує необхідну кількість
ОВ-кодів, утворюючи з них архів, де кожен ОН-код представлений у вигляді зображень у графічному форматі, як правило - УР або СІРЕ, із наскрізною послідовною нумерацією файлів з кодом. Кожне графічне зображення складається з унікального ОН-коду і рядку з набором символів під ним, що також є унікальним і є ідентифікатором файлу книги на веб-порталі, а також є необхідним для формування додаткового запиту на завантаження файлу з книгою в разі збою при скачуванні за допомогою зчитування ОВ-коду або безпосередньо зі сторінки книги на порталі.
Відтак, на веб-порталі забезпечують генерування унікального ОН-коду з прихованим посиланням (ВІ) на файл із книгою за допомогою спеціального програмного забезпечення.
При кожній генерації унікального ОВ-коду із посиланням (СВІ) на файл із книгою дані про таку генерацію фіксують із застосуванням автоматичного лічильника, а відповідну інформацію відображають на веб-порталі та/або передають за допомогою комп'ютерної мережі або каналів зв'язку авторизованому користувачу, що надає можливість забезпечити облік згенерованих ОВ- кодів та, відповідно, проданих примірників твору.
ОВ-код із посиланням (ШВІ) на файл із книгою в електронному (цифровому) форматі завантажують в пам'ять комп'ютера для подальшого нанесення на матеріальний інформаційний бо носій.
Матеріальним інформаційним носієм може бути етикетка, наліпка, елемент пакування товару або будь-який інший паперовий або пластиковий носій. В переважному варіанті втілення таким матеріальним інформаційним носієм є вітальна листівка або вітальна картка, що може друкуватися на будь-якому стандартному поліграфічному обладнанні, включаючи побутове або офісне, та розповсюджуватись будь-якими каналами роздрібної торгівлі.
В залежності від варіанту втілення код може бути надрукований будь-яким можливим способом друку, наприклад лазерною мікроперфорацією, із нанесенням зверху захисного скретч-покриття, з метою повного або часткового приховування коду, або із покриттям коду іншими засобами, що унеможливлює його зчитування без пошкодження початкового вигляду або форми носія, або захисту.
Засіб захисту коду виконаний невідновлюваним - тобто, при порушенні цілісності (стиранні), наприклад, захисного скетч-покриття, відновити такий засіб захисту коду буде неможливим.
Додатково на матеріальному інформаційному носії, крім коду, розміщують інструкцію з його використання, зокрема, дані про програму для читання електронних книг, інструкція про введення рядку символів під кодом в спеціальне поле на сторінці книги на веб-порталі, якщо користувач хоче читати книгу за допомогою комп'ютера тощо.
Користувач, придбавши матеріальний інформаційний носій, сканує код за допомогою сканувального обладнання, наприклад камери.
Камерою може бути будь-який пристрій вводу, який фіксує оптичне зображення і оцифровує його в електронне зображення, представлене у вигляді бінарних даних. Камера може бути цифровою камерою, що зазвичай включає сенсор зображення (наприклад, ССО - пристрій із зарядовим зв'язком), оптичну лінзу і отвір для фокусування і підвищення гостроти діапазону фіксування зображення камерою, а також процесор для обробки зображення. Зокрема, в як камера може бути використана камера персонального пристрою мобільного зв'язку або іншого комп'ютеризованого пристрою, що має обладнання для сканування кодів, наприклад комп'ютера, портативного комп'ютера, терміналу мобільного зв'язку, айпода, КПК тощо, і інших відповідних пристроїв. Камера може бути сполучена із процесором для обробки зображення в одному пристрої або передавати згенероване зображення за допомогою каналів зв'язку.
Процесор, що обробляє зображення, може бути процесором персонального пристрою
Зо мобільного зв'язку користувача або іншого аналогічного пристрою, наприклад комп'ютера, портативного комп'ютера, терміналу мобільного зв'язку, айпода, КПК тощо, і інших відповідних пристроїв, в оперативну пам'ять якого може бути встановлена комп'ютерна програма для зчитування кодів.
Користувач за допомогою програми зчитування кодів здійснює розпізнавання і перетворення
ОВ-коду на унікальний локатор ресурсів - посилання, за яким забезпечують доступ до файлу, що містить текст книги у вигляді графічних зображень, і надсилає на процесор персонального пристрою мобільного зв'язку користувача або інший аналогічний пристрій команду про завантаження файлу в пам'ять комп'ютеризованого пристрою, після чого він може бути переглянутий у встановленій на пристрої програмі для читання електронних книжок.
Унікальність кожного ОВ-коду унеможливлює повторне завантаження файлу за цим кодом.

Claims (8)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Система формування книги в електронному (цифровому) форматі, що включає елементи для генерування, зчитування та перетворення на унікальний локатор ресурсів для доступу до книги, яка відрізняється тим, що включає сервер для збереження книги в електронному (цифровому) форматі, матеріальний інформаційний носій та сканувальне обладнання, причому система додатково включає веб-портал для генерування унікального ОВ-коду, в якому зашифрований унікальний локатор ресурсів для доступу до файлу із книгою в електронному (цифровому) форматі на сервері і який завантажують в пам'ять комп'ютера, з подальшим нанесенням унікального ОВ-коду на матеріальний інформаційний носій, з якого користувач зчитує його за допомогою сканувального обладнання, та із надсиланням зчитаного зображення унікального ОВ-коду на процесор комп'ютеризованого пристрою для його обробки і перетворення на унікальний локатор ресурсів для доступу до книги в електронному (цифровому) форматі на сервері.
2. Система за п. 1, яка відрізняється тим, що скануючим обладнанням є камера комп'ютеризованого пристрою.
3. Система п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що комп'ютеризованим обладнанням є пристрій персонального мобільного зв'язку (мобільний телефон, смартфон), комп'ютер, портативний 60 комп'ютер, айпод, КПК тощо.
4. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що унікальний ОВ-код нанесений на матеріальний інформаційний носій друкуванням, лазерною мікроперфорацією, висічкою або іншими аналогічними способами.
5. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що на унікальний ОВ-код на матеріальному інформаційному носії нанесене захисне покриття, таке як скетч-покриття, або код, прихований у інший спосіб, що унеможливлює зчитування ОВ-коду без пошкодження початкового захисту.
б. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що матеріальним інформаційним носієм є етикетка, наліпка, елемент пакування товару або будь-який інший паперовий або пластиковий носій.
7. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що матеріальним інформаційним носієм є вітальна листівка або вітальна картка.
8. Система за будь-яким з попередніх пунктів, яка відрізняється тим, що кожен ОВ-код є унікальним.
UAU201902513U 2019-03-14 2019-03-14 Система формування книги в електронному (цифровому) форматі UA141003U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902513U UA141003U (uk) 2019-03-14 2019-03-14 Система формування книги в електронному (цифровому) форматі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902513U UA141003U (uk) 2019-03-14 2019-03-14 Система формування книги в електронному (цифровому) форматі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141003U true UA141003U (uk) 2020-03-25

Family

ID=71115175

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201902513U UA141003U (uk) 2019-03-14 2019-03-14 Система формування книги в електронному (цифровому) форматі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141003U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Subba Rao Electronic books: a review and evaluation
US20170322932A1 (en) Method for automatically taggin documents with matrix barcodes and providing access to a plurality of said document versions
CN1653463B (zh) 用于处理使用权利表达的方法和装置
US8156115B1 (en) Document-based networking with mixed media reality
US9530050B1 (en) Document annotation sharing
US20070177824A1 (en) Document management method using barcode to store access history information
US9600456B2 (en) Automatically performing a web service operation
US20130117665A1 (en) System and method for individualized media publishing
JP2006178975A (ja) 情報処理方法及びそのコンピュータプログラム
US20130290326A1 (en) System for dynamically linking tags with a virtual repository of a registered user
DE202010018557U1 (de) Verknüpfen von gerenderten Werbeanzeigen mit digitalen Inhalten
Perey Print and publishing and the future of Augmented Reality
JP2006191624A (ja) マルチメディアドキュメント集合のセキュアスタンピング用の方法、製品及び装置
US20130159396A1 (en) System for storing and retrieving data
US20140310380A1 (en) System for storing and retrieving data
US9633062B1 (en) Document fingerprints and templates
KR20130074853A (ko) 바코드 문서의 생성 및 획득 방법
US20140027504A1 (en) Multi-layer barcode for print on demand document management
US20130182974A1 (en) System and method for obtaining and routing electronic copies of documents
Akporhonor Innovative Tools for Records Management in Electronic Era.
UA141003U (uk) Система формування книги в електронному (цифровому) форматі
US20120246559A1 (en) Method and system for estimating variable data document conversion time
US20140040472A1 (en) Providing access to the data of a single digital book
JP2009064220A (ja) 印刷物の関連情報を公開するウェブサイトへのアクセスを、印刷物の所有者のみへ許可する方法およびシステム
JP2011518390A (ja) 恒久的なデータ記録を提供するシステム及び方法