UA140357U - Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота - Google Patents

Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота Download PDF

Info

Publication number
UA140357U
UA140357U UAU201905910U UAU201905910U UA140357U UA 140357 U UA140357 U UA 140357U UA U201905910 U UAU201905910 U UA U201905910U UA U201905910 U UAU201905910 U UA U201905910U UA 140357 U UA140357 U UA 140357U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
branches
tool
oral cavity
electrodes
branch
Prior art date
Application number
UAU201905910U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Андрійович Бойко
Олексій Леонідович Нікрітін
Ігор Юліанович Худецький
Original Assignee
Національна Медична Академія Післядипломної Освіти Імені П.Л. Шупика
Ігор Юліанович Худецький
Микола Андрійович Бойко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національна Медична Академія Післядипломної Освіти Імені П.Л. Шупика, Ігор Юліанович Худецький, Микола Андрійович Бойко filed Critical Національна Медична Академія Післядипломної Освіти Імені П.Л. Шупика
Priority to UAU201905910U priority Critical patent/UA140357U/uk
Publication of UA140357U publication Critical patent/UA140357U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота містить дві електрично ізольовані одна від одної бранші, з прикріпленими на дистальному кінці, на внутрішній поверхні кожної з них, робочими поверхнями з електродами, та два контакти (штекерного роз'єму), що знаходяться на нижніх кінцях бранш, для підключення електричного струму високої частоти від біполярного високочастотного джерела живлення. Інструмент виконано довжиною 12 см, що може вважатися як мікрохірургічний і може застосуватись в передніх відділах порожнини рота. Бранші інструменту розширено в напрямку до робочої поверхні від проксимальної до дистальної частини, розширення на дистальній частині виконано краплеподібно. Бранші інструменту щільно зафіксовано в ковпачок з роз'ємом (електроізоляційну втулку). На дистальних кінцях бранш, з внутрішньої сторони під кутом не менше ніж 70° градусів і не більше ніж 80° градусів до осі бранш, розташовано губки-електроди, з зубцями у два ряди з кожної сторони бранші та у два поверхи. Один ряд виконано вище, інший нижче, з можливістю перекривати один одний при зімкнені бранш. Відстань між губками-електродами у розімкнутому положенні інструменту більша від середньої товщини слизової оболонки порожнини рота і складає ~2 см, висота зубів (Н) губок-електродів не менша їх діаметра.

Description

Корисна модель належить до сфери медицини, зокрема до хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, і являє собою електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин під час хірургічних втручань у передніх відділах порожнині рота.
Нині, є багато способів з'єднання м'яких тканин та гемостазу: клейові композиції, кліпси, діатермокоагуляція, однак, найпоширенішим методом з'єднання м'яких тканин, в тому числі і слизових оболонок, залишається лігатурний метод за допомогою ниток з різних матеріалів, однак кожна з методик має свої недоліки, у вигляді різної частоти ускладнень, тривалості виконання, не ергономічності, проблемою стороннього тіла у рані тощо.
З'єднання країв хірургічної рани слизової оболонки порожнини рота за допомогою клейових композицій не є цілком виправдане, що пояснюється специфікою розташування ран при втручаннях у порожнині рота, та фізіологічною рухливістю анатомо-топографічних ділянок, у зв'язку з фізіологічними потребами людини (прийом їжі, акти мовлення, позіхання тощо). Тому існує загроза у розгерметизації (порушенням цілісності) клейового з'єднання та розвитку як наближених так і віддалених ускладнень.
При використанні методу діатермокоагуляції для отримання гемостазу слизової оболонки, негативною стороною є надлишкова коагуляція, що призводить до карбонізації м'яких тканин, а її площа залежить від форми електрода, бічного розсіювання тепла, визначення робочих параметрів апарату, правильності заданої програми, потужності інвертора.
При використанні лігатурного методу з'єднання слизової оболонки порожнини рота, не завжди можна досягти адекватного з'єднання країв рани та гемостазу, у зв'язку з чим і підвищується ризик віддалених ускладнень, таких як пізні кровотечі, розгерметизація ушитої ділянки, запальні ускладнення, зумовлені наявністю стороннього тіла у рані, що є джерелом накопичення мікробної бляшки (нальоту), травмування кінчиками швів ніжної слизової оболонки порожнини рота, як наслідок, виникнення точкових крововиливів по типу петехій, що може також призвести до небажаних запальних ускладнень тощо. Все це впливає як на фізичний, так і на психологічний стан пацієнта, болісно переноситься ним та подовжує терміни лікування. Варто зазначити, що з'єднання країв рани за допомогою швів потребує затрат часу (залежить від індивідуальних практичних навичок лікаря-хірурга), напряму залежить від розміру рани,
Зо анатомо-топографічної ділянки на якій проводитиметься ушивання, також важливим є психо- фізичний стан пацієнта на момент виконання маніпуляції, що може подовжити етап з'єднання тканин при незадовільному самопочутті, виникненні ускладнень з боку органів та систем (у разі виконання маніпуляції в амбулаторних умовах).
Відомий інструмент для з'єднання м'яких біологічних тканин (1), взятий нами за аналог, що має 2 бранші, з'єднані у верхній частині інструмента через діелектрик, штекер, та електроди на робочій частині інструмента. Недоліком цього інструменту є обмеження власне по конструкції для застосування при хірургічних втручаннях на передньому відділі слизової оболонки та м'яких тканин порожнини рота, оскільки товщина слизової оболонки порожнини рота (СОПР) не є рівномірною, та коливається від 0,1 до 1,5 см, відповідно відстань між робочими поверхнями (електродами) бранш, може бути меншою за потрібну. Форма електродів відомого інструменту
ПЇ не забезпечує належний захват, фіксацію, та з'єднання країв рани, у зв'язку зі специфікою застосування. Відсутній візуальний контроль за ділянкою, на якій виконується зварювання тканини, у зв'язку з формою електродів, що не адаптовані для роботи зі слизовою оболонкою порожнини рота.
Відомий інструмент для з'єднання м'яких біологічних тканин тварин і людини |21, взятий за аналог, що має 2 бранші, з'єднані у верхній частині інструмента через діелектрик, штекер, та електроди на робочій частині інструмента. Недоліком цього інструменту є те, що робоча поверхня запропонованих електродів виконана у формі одного виступу з гострими краями, що у формі западини з гострими краями, улоеможливлює його застосування для використання їх при зварюванні слизової оболонки, бо дана структура є досить тонкою та піддатливою і не адекватно реагує на механічне проколювання поверхневого шару зварюваних тканин та подальше їх розтягування, т. я., це може привести до різного роду ускладнень, як під час виконання етапу зварювання, так і в післяопераційному періоді. Робочі поверхні електродів при зварюванні стикаються під кутом 90", що не є достатнім для ефективного захвату, фіксації та з'єднання слизової оболонки в передніх відділах порожнини рота.
Найближчим аналогом є електроінструмент для біполярного високочастотного зварювання біологічних тканин (ІЗ), що складається з двох електрично ізольованих одна від одної бранш, з прикріпленими на кінці кожної з них, з внутрішніх їх поверхонь, робочих поверхонь з електродами, двох контактів (штекерного роз'єму). Недоліком цього інструменту є те, що: в бо проксимальній та дистальній частинах інструмента виконано вигини у площинах розташування обох бранш, що не є зручним при використанні його для з'єднання слизової оболонки в передніх відділах порожнини рота з точки зору громіздкої конструкції. Конфігурація та розташування губок-електродів не є ефективними при захопленні, фіксації та з'єднанні слизової оболонки порожнини рота.
Тому, прийнявши до уваги описані вище технології було вирішено розробити електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки порожнини рота, основною відмінністю та перевагою якого над існуючими є малий розмір, бранші відповідної конфігурації, адаптовані електроди для ефективного захвату та з'єднання слизової оболонки, що забезпечило можливість підведення електроду до переднього відділу порожнини рота, що робить, власне, захоплення та з'єднання тканин шляхом електрозварювання більш точковим, направленим та керованим.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення електрохірургічного мікроіїнструменту для біполярного високочастотного зварювання біологічних тканин порожнини рота при хірургічних втручаннях, в якому шляхом зміни та удосконалення певних конструктивних елементів, досягається можливість забезпечити отримання надійного гемостазу та зварного шва слизової оболонки порожнини рота.
Технічним результатом впровадження такого мікроінструменту є з'єднання країв рани та гемостаз слизової оболонки порожнини рота без накладання швів та використання додаткових методів з'єднання (клейових композицій, шовних матеріалів, діатермоксагуляції, тощо), скорочення часу відведеного на з'єднання тканин, зменшення об'єму втрати крові, як наслідок полегшення праці хірурга, відсутністю стороннього тіла у рані, як наслідок зменшення вірогідності запальних ускладнень, забезпечення візуального контролю за місцем зварюваних тканин при обмеженому доступі до операційного поля, відсутність потреби у додатковому візиті пацієнта для зняття швів, зменшення витрат на медикаменти (протизапальні препарати тощо) та витратні матеріали (шовні матеріали, стерильний хірургічний матеріал).
Поставлена задача вирішується тим, що електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота, що містить дві електрично ізольовані одна від одної бранші, з прикріпленими на дистальному кінці, на внутрішній поверхні кожної з них, робочими поверхнями
Зо з електродами, та два контакти (штекерного роз'єму), що знаходяться на нижніх кінцях бранш, для підключення електричного струму високої частоти від біполярного високочастотного джерела живлення, згідно з корисною моделлю, інструмент виконано довжиною 12 см, що може вважатися як мікрохірургічний, і може застосуватись в передніх відділах порожнини рота, бранші інструменту розширено в напрямку до робочої поверхні від проксимальної до дистальної частини, розширення на дистальній частині виконано краплеподібно, бранші інструменту щільно зафіксовано в ковпачок з роз'ємом (електроізоляційну втулку), на дистальних кінцях бранш, з внутрішньої сторони під кутом не менше ніж 70" градусів і не більше ніж 80" градусів до осі бранш, розташовано губки-електроди, з зубцями у два ряди з кожної сторони бранші та у два поверхи, один ряд виконано вище, інший нижче, з можливістю перекривати один одний при зімкнені бранш, відстань між губками-електродами у розімкнутому положенні інструменту більша від середньої товщини слизової оболонки порожнини рота і складає «2 см, висота зубів (Н) губок-електродів не менша їх діаметра.
Загальний вигляд електрохірургічного мікроіїнструменту представлено на Фіг. 1, 2, 3. На кресленнях приведено загальний вигляд мікроінструменту у горизонтальній (Фіг. 1), латеральній (Фіг. 2) та фронто-латеральній проекціях (Фіг. 3). Електрохірургічний інструмент складається з двох прямих бранш (1), що мають робочу частину з губками-електродами (2), бранші з'єднані між собою через циліндричну електроіїзоляційну втулку (3), позаду якої наявні два контакти (штекерний роз'єм) (4), який служить для підключення електроінструменту до джерела живлення. Кожна з бранш інструменту (1) з'єднана з відповідним контактом (4) на відповідній стороні. Кожну з бранш мікроінструменту розширено в напрямку до робочої частини з проксимальної частини до дистальної. На дистальній частині кожної з бранш, виконано краплеподібне розширення (Фіг. 2), після чого бранші інструмента звужуються в напрямку електродів, та переходять в робочу частину з губками-електродами (5, 7) (Фіг. 3). Губки- електроди розташовані з внутрішньої сторони під кутом не менше ніж 70" і не більше ніж 80" до осі бранші і мають зубчату форму на кінцях та паз (6) посередині електродів, вздовж осі бранші до краплеподібного потовщення, для лінійного контактування тканин при стисненні бранш при зварюванні. Причому нижня губка-електрод трохи довша, ніж верхня. Довжина робочої частини (У), від краплеподібного розширення бранш, складає не більше 15 95 від загальної довжини бранш. Ширина електродів (робочої частини) (В) в 5 разів менша від середньої ширини бранш
(Фіг. 2). В розімкненому положенні електроінструменту більша від середньої товщини слизової оболонки порожнини рота і складає «2 см.
Експериментальним шляхом встановлено, що висота зубів (Н) електродів не менша їх діаметра.
Електрохірургічний мікроінструмент використовують таким чином.
Після виконання певного оперативного втручання з етапом роз'єднання слизової оболонки порожнини рота, адаптують та співставляють краї рани за допомогою металевого хірургічного пінцета, після чого захоплюють обидва краї рани за допомогою бранш пристрою. Під візуальним контролем, електроди підводяться до ділянки, де необхідно виконати з'єднання та гемостаз країв рани слизової оболонки за допомогою біполярного високочастотного електричного зварювання, бранші зближаються.
При отриманні необхідного контакту губок-електродів з краями рани, вмикається програма апарата (режим) високочастотного струму, виконується задана програма зварювання, оцінюється якість зварного шва та ступінь гемостазу.
Зварювання країв слизової оболонки виконується по всій довжині хірургічної рани, з обох сторін, через кожні 4-6 мм. Як правило, краї слизової оболонки зварюються між собою з утворенням первинного зварного шва, з забезпеченням необхідного інтраопераційного гемостазу, що усуває потребу у накладанні швів.
Електрохірургічний інструмент забезпечує достатньо високий ступінь нагріву м'яких тканин, затиснутих між електродами високочастотним електричним струмом. Разом з цим, температура нагрівання тканин в ділянці дії високочастотного струму піднімається в межах 40-70 "С, що не викликає некрозу тканин та мінімізує ефект бічного розсіювання тепла.
Запропонований електроїнструмент для біполярного високочастотного зварювання біологічних тканин успішно апробований у відділенні експериментальної хірургії Національного
Інституту Хірургії та Трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України на середніх різностатевих, статевозрілих лабораторних тваринах (кролях) породи "Шиншила", від 2,5 до 5,8 кг.
Технічний результат, що досягається, - з'єднання слизової оболонки порожнини рота без накладання швів та використання стерильного матеріалу (тампонів), зменшення затрат часу на
Зо хірургічне втручання, підвищення ергономічних показників втручання, як наслідок полегшення праці оператора (хірурга) досягається за рахунок часткової гіпертермії м'яких тканин в ділянці дії високочастотного струму що подається через робочі губки - електроди біполярного пристрою, та виникнення ефекту електротермоадгезії тканин за рахунок часткової електродеструкції білкових структур м'яких тканин, зменшення економічних витрат на шовні матеріали, знеболюючі препарати, відсутність потреби додаткового відвідування для зняття швів.
Після з'єднання країв хірургічної рани слизової оболонки порожнини рота експериментальних (лабораторних) тварин з використанням вищевказаної методики, в більшості випадків були відсутні грубі деформації слизової оболонки порожнини рота, знижений ризик запальних післяопераційних ускладнень та збережена очисна функція оперованого місця.
Таким чином, апробація нового електрохірургічного мікроінструменту показала, що запропонований електроінструмент забезпечує: з'єднання країв рани слизової оболонки порожнини рота без накладання швів, клейових композицій та використання мінімум стерильного матеріалу, надійний гемостаз оперованого місця, підвищення ергономіки, зменшення інфекційно-запальних ускладнень в післяопераційному періоді, як наслідок пришвидшення репаративних процесів у рані, скорочення часу втручання.
Джерела інформації: 1. Патент Мо 74881 Україна, МПК Аб1818/12. (2006). ЛНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ
І.М. Є.О. ПАТОНА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ. Заявка Ме и2003109500; Заявл. 22.10.2003; Опубл. 15.02.2006, Бюл. Мо 2. Інструмент для з'єднання м'яких біологічних тканин. 2. Патент Мо 74901 Україна, МПК Аб61818/12 (2006.01) ЛНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ
ІМ. Є.О. ПАТОНА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ. Заявка Ме а 2004010146; Заявл. 09.01.2004; Опубл. 15.02.2006, Бюл. Мо 2 Інструмент для з'єднання м'яких біологічних тканин тварин і людини.
З. Патент Мо 51363 Україна, МПК АбІВ 17/00. (2009) /Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Заявка Мо 0О201001218; Заявл. 08.02.2010; Опубл. 12.07.2010. Бюл. Мо 13, 2010 р. Електроінструмент для біполярного високочастотного зварювання біологічних тканин.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота, що містить дві електрично ізольовані одна від одної бранші, з прикріпленими на дистальному кінці, на внутрішній поверхні кожної з них, робочими поверхнями з електродами, та два контакти (штекерного роз'єму), що знаходяться на нижніх кінцях бранш, для підключення електричного струму високої частоти від біполярного високочастотного джерела живлення, який відрізняється тим, що інструмент виконано довжиною 12 см, що може вважатися як мікрохірургічний і може застосуватись в передніх відділах порожнини рота, бранші інструменту розширено в напрямку до робочої поверхні від проксимальної до дистальної частини, розширення на дистальній частині виконано краплеподібно, бранші інструменту щільно зафіксовано в ковпачок з роз'ємом (електроіїзоляційну втулку), на дистальних кінцях бранш, з внутрішньої сторони під кутом не менше ніж 70" градусів і не більше ніж 80" градусів до осі бранш, розташовано губки-електроди, з зубцями у два ряди з кожної сторони бранші та у два поверхи, один ряд виконано вище, інший нижче, з можливістю перекривати один одний при зімкненні бранш, відстань між губками- електродами у розімкнутому положенні інструменту більша від середньої товщини слизової оболонки порожнини рота і складає «2 см, висота зубів (Н) губок-електродів не менша їх діаметра. ен НОЙ : В а катання ТЕ я Шон я Ж ка
    Фіг. 1
    Фіг. 2 шо шк в Й и и ШЕ оон с, В
    Фіг. З
UAU201905910U 2019-05-29 2019-05-29 Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота UA140357U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905910U UA140357U (uk) 2019-05-29 2019-05-29 Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201905910U UA140357U (uk) 2019-05-29 2019-05-29 Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA140357U true UA140357U (uk) 2020-02-25

Family

ID=71115755

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201905910U UA140357U (uk) 2019-05-29 2019-05-29 Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA140357U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20100087814A1 (en) Device for cutting and coagulating tissue
KR20080018190A (ko) 수술 절차를 수행하는 방법 및 장치
JPH06225886A (ja) 双極電気外科用鉗子
JPH11137563A (ja) 複合型の双極性鋏および把握器
JP6054979B2 (ja) 実質的に無疼痛の治癒を供する穏やかな痔核治療
US11957370B2 (en) Simplified vasectomy methods
JP3701978B2 (ja) 外科用器具
KR100797010B1 (ko) 쌍꺼풀 수술용 핀셋
UA140357U (uk) Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин у передніх відділах порожнини рота
US20110264118A1 (en) Surgical Device
UA140358U (uk) Електрохірургічний затискач для біполярного високочастотного зварювання слизової оболонки та м'яких тканин в задніх та бічних відділах порожнини рота
UA139161U (uk) Електрохірургічний мікроінструмент для біполярного високочастотного зварювання передніх та глибоких відділів слизової оболонки та м'яких тканин порожнини рота
RU201241U1 (ru) Щипцы для эндоназальной кистэктомии
RU194915U1 (ru) Тампонодержатель для обработки раневой поверхности
RU134779U1 (ru) Игла для ушивания перфорации перегородки носа
Peterson The use of electrosurgery in reconstructive and cosmetic maxillofacial surgery
RU177222U1 (ru) Микрохирургический тендодержатель для выполнения сухожильного шва
Kirchner et al. Microcauterization in otolaryngology
Louie et al. Surgical techniques and tools
RU198788U1 (ru) Рабочая насадка кондуктора лигатурного
CN213156392U (zh) 一种带负压防漏电移动式腹腔镜下电外科器械
Altman Radiosurgery
RU143443U1 (ru) Устройство для наложения анастомозов полых органов желудочно-кишечного тракта
RU194231U1 (ru) Устройство для обработки раневой поверхности
RU2254094C1 (ru) Способ трансцервикальной внутритрубной стерилизации