UA139030U - Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон - Google Patents

Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон Download PDF

Info

Publication number
UA139030U
UA139030U UAU201909959U UAU201909959U UA139030U UA 139030 U UA139030 U UA 139030U UA U201909959 U UAU201909959 U UA U201909959U UA U201909959 U UAU201909959 U UA U201909959U UA 139030 U UA139030 U UA 139030U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
water
aerated concrete
concrete
fact
amount
Prior art date
Application number
UAU201909959U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Степанович Фрицький
Original Assignee
Сергій Степанович Фрицький
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сергій Степанович Фрицький filed Critical Сергій Степанович Фрицький
Priority to UAU201909959U priority Critical patent/UA139030U/uk
Publication of UA139030U publication Critical patent/UA139030U/uk

Links

Landscapes

  • Curing Cements, Concrete, And Artificial Stone (AREA)

Abstract

Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон містить цемент, водорозчинну сіль, лужний компонент, газоутворювач і воду, причому додатково містить спучений перліт.

Description

Корисна модель належить до штучних пористих каменеподібних матеріалів мінерального походження, які, поряд з пінополімерами та технічними ватами, застосовуються як додаткова (ефективна) теплова ізоляція огороджувальних конструкцій будівель і споруд.
З рівня техніки відомими є ніздрюваті бетони неавтоклавного тверднення, отримувані з газопоризованих сумішей на основі портландцементу як в'яжучого, газоутворювача та додатків, які прискорюють схоплення та тверднення цементу, без застосування у складі сумішей твердих мінеральних заповнювачів.
Бетони, що можуть бути використані як додаткова теплова ізоляція, повинні мати меншу густину (не більше 200 кг/м3, краще у діапазоні від 30 до 180 кг/м3) при високій міцності, та низький коефіцієнт теплопровідності (не вище 0,08 Вт//м.К). Також вимогами до бетону є висока технологічність виготовлення та транспортування.
Найближчим аналогом до запропонованого технічного рішення є "ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНИЙ
НЕАВТОКЛАВНИЙ НІЗДРЮВАТИЙ БЕТОН" за патентом України на корисну модель ША1329090) (винахідники: Лобойко О.П., Римар Т.М., опубл. 11.03.2019). Згідно з цим рішенням, бетон складається із сировинної суміші з наступним складом компонентів, у мас. ч. відносно цементу: цемент - 1, водорозчинна сіль - 0,0075-0,175, лужний компонент - 0,001-0,05, газоутворювач - 0,006,3-0,0080, вода - 0,78-0,94. У варіантах виконання цього бетону як цемент використовується портландцемент марки 42,52. Водорозчинною сіллю є більш бажано хлорид кальцію або хлорид натрію, або хлорид калію, або їх суміші, або хлорид заліза або хлорид алюмінію, менш бажано нітрат кальцію або нітрат натрію, або форміат натрію, або їх суміші, або сульфат натрію або сульфат алюмінію. Лужним компонентом є більш бажано вапно негашене мелене, менш бажано сода каустична, а газоутворювачем є більш бажано алюмінієва паста або алюмінієва пудра, менш бажано феросицилієва пудра.
З метою інтенсифікації охоплення портландцементу суміш додатково може містити соду кальциновану у кількості 0,002-0,003 мас. ч. З метою підвищення міцності виробів шляхом зменшення потреби у воді затворення без зниження рухливості суміші вона додатково може містити пластифікатор або суперпластифікатор у кількості 0,0001-0,05 мас. ч. З метою підвищення міцності виробів суміш додатково може містити високоактивний метакаолін у кількості до 0,07 мас. ч. З метою підвищення міцності виробів суміш додатково може містити
Зо вапнякове борошно у кількості до 0,03 мас. ч. З метою зміцнення структури цементного каменю шляхом ініціації утворення додаткової кількості гідросилікатів кальцію внаслідок реакції діоксиду кремнію з вапном, як тим, джерелом якого є гідратація цементу, так і додатково введеним, суміш додатково може містити мікрокремнезем у кількості 0,04-0,10 мас. ч. З метою виключення появи і розвитку усадкових тріщин виробів суміш додатково може містити поліпропіленові волокна у кількості 0,003-0,005 мас. ч. З метою підвищення міцності матеріалу у ранні строки твердіння суміш для його отримання може додатково містити колоїдну суспензію двоводного гіпсу, виготовлену на основі напівводного гіпсу, у кількості з розрахунку від З до 5 грамів напівводного гіпсу на 1 грам газоутворювача.
Внаслідок здійснення цього рішення отримують ніздрюватий бетон об'ємною вагою 130-160 кг/м3, з коефіцієнтом теплопровідності 0,044-0,048 МУ/(Іт.К), та міцністю на стиск МПа, 28 діб 0,29-0,47.
Вказаний бетон може бути вдосконалений зменшенням об'ємної ваги та коефіцієнта теплопровідності, при збереженні міцності та покращенні технологічності виготовлення.
В основу корисної моделі поставлено задачу, що полягає у створенні композиції інгредієнтів для отримання твердого пористого матеріалу - теплоіїзоляційного неавтоклавного ніздрюватого бетону, придатного для застосування як ефективної будівельної ізоляції (тепло-, звуко-), з низькою густиною при достатньому рівні опору руйнуванню (міцності) та деформації (твердості), який має скорочений час виготовлення, шляхом зміни співвідношення та додавання інгредієнтів.
Поставлена задача вирішується тим, що теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон містить цемент, водорозчинну сіль, лужний компонент, газоутворювач і воду.
Згідно з корисною моделлю, бетон додатково містить спучений перліт при такому співвідношенні інгредієнтів, мас. ч.: цемент 1 водорозчинна сіль від 0,006 до 0,007 лужний компонент від 0,05 до 0,06 газоутворювач від 0,005 до 0,006 спучений перліт від0,01 до 0,1 вода від 1 до 1,05.
Як варіант, водорозчинною сіллю є хлорид кальцію або хлорид натрію, або хлорид калію або їх суміші у кількості 0,03-0,05 мас. ч.
Більша, ніж в найближчому аналогу, кількість водорозчинної солі обумовлена тим, що цим пришвидшують початковий час схоплення цементу без збільшення ризику виникнення явища усадки бетону, тобто бетон скоріше починає твердіти, що є необхідним при такому співвідношенні інгредієнтів бетону.
Як варіант, лужним компонентом є вапно негашене мелене у кількості 0,05-0,06 мас. ч.
Більша, ніж в найближчому аналогу, кількість лужного компонента обумовлена тим, що цим збільшується лужність, яка впливає на швидкість процесу газоутворення без зниження міцності бетону.
Як варіант, газоутворювачем є алюмінієва паста. Менша, ніж в прототипі, кількість газоутворювача обумовлена тим, що такої кількості достатньо для отримання бетону із заданими параметрами, якщо у складі бетону є спучений перліт.
Як варіант, суміш для його отримання додатково містить поліпропіленові волокна у кількості 0,002 до 0,003 мас. ч.
Поліпропіленові волокна, додані у меншій кількості, ніж у в найближчому аналогу, обумовлено тим, що наявний у композиції спучений перліт також виконує функцію запобіганню появі і розвитку усадкових тріщин.
Як варіант, бетон додатково містить водний лужний розчин силікату натрію і силікату калію від 0,007 до 0,01 мас. ч. Додавання такої присадки покращує міцність.
Як варіант, бетон додатково містить водну емульсію на основі похідних жирних спиртів від 0,007 до 0,01 мас. ч. Додавання водної емульсії на основі похідних жирних спиртів покращує твердість, бетон не дає усадки.
Додавання спученого перліту у суміш в заданій пропорції дозволяє зменшити густину бетону при одночасному покращенні теплоізоляційних властивостей. Це дає суттєві переваги на всіх етапах виробництва та використання цього бетону, а саме: - пришвидшується його виготовлення завдяки вологопоглинальним властивостям спученого перліту; - спрощується його транспортування внаслідок меншої ваги необхідного об'єму; - значно покращуються теплоізоляційні властивості стінок, виготовлених з такого бетону, як за рахунок зменшення його теплопровідності, так і за рахунок більшої можливої товщини стінок
Зо за рахунок зменшення його густини.
При цьому додавання спученого перліту впливає на міцність (здатність протистояти руйнуванню) та твердість бетону (здатність протистояти усадці), та технологію його виготовлення. Це, в свою чергу, вимагає зміни співвідношення інгредієнтів суміші та (як варіанти) додавання додаткових інгредієнтів.
Спучений перліт поглинає частину води, тому його наявність у складі бетону впливає на кількість використаної води та співвідношення інших інгредієнтів. Також його додавання дозволяє пришвидшити перемішування, що економить час та енергію.
Використання заявленої композиції дозволяє одночасно вирішити всі ці задачі, і досягти поставленої мети корисної моделі - отримати бетон, придатний для застосування як ефективної будівельної ізоляції (тепло-, звуко-), з низькою густиною при достатньому рівні опору руйнуванню (міцності) та деформації (твердості), який має скорочений час виготовлення.
ПРИКЛАД КОНКРЕТНОГО ВИКОНАННЯ:
Послідовність дій у прикладі конкретного виконання така: подають воду до змішувача при температурі від 35 до 45 С; завантажують сухі інгредієнти - солі кальцію, портландцемент марки 42.5, вапно негашене мелене та спучений перліт до змішувача, що працює; перемішують сухі інгредієнти з водою; завантажують газоутворювач - попередньо підготовлену алюмінієву суспензію - до працюючого змішувача із сумішшю сухих інгредієнтів з водою; перемішують суміш сухих інгредієнтів з водою та алюмінієву суспензію; зливають готову суміш до формоутворюючої ємкості при температурі від 38 до 42 С; спучують і формують структуру суміші; відстоюють суміш у формоутворюючих ємностях; звільняють готовий масив (префабрикату) матеріалу від формоутворюючої опалубки; розрізають префабрикат на вироби заданого розміру. Готовий виріб з твердого пористого матеріалу може бути використаний як елемент, призначений для термічної ізоляції огороджувальних конструкцій або фасадів будівель і споруд, як акумулятор вологи огороджувальних конструкцій будівель і споруд, або як елемент для будівництва.
Отримують твердий пористий матеріал густиною 100-160 кг/м із коефіцієнтом 60 теплопровідності 0,04-0,046 М//т.К), та міцністю на стиск МПа (28 діб) 0,32-0,51. Цей матеріал є різновидом пористих матеріалів мінерального походження і має, в порівнянні з відомими та найближчим аналогом, такі переваги як підвищені екологічність, теплоефективність, паропроникність та стійкість до дії експлуатаційних факторів, практично необмежений строк корисного використання, а також можливість виконання двох додаткових корисних функцій - осушування зволожених шарів конструкції та тимчасової акумуляції шаром матеріалу зайвої вологи в періодах її підвищеної присутності. При цьому завдяки присутності спученого перліту матеріал за корисною моделлю виконує ці функції краще за найближчий аналог, а його виготовлення займає менше часу та енергії.
Запропонований спосіб може бути використаний у промислових умовах, на базі наявного на підприємствах такого профілю обладнання (змішувача, формоутворюючих елементів та інших).

Claims (6)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Теплоіїзоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон, що містить цемент, водорозчинну сіль, лужний компонент, газоутворювач і воду, який відрізняється тим, що додатково містить спучений перліт, при такому співвідношенні інгредієнтів, мас. ч.: цемент 1 водорозчинна сіль від 0,006 до 0,007 лужний компонент від 0,05 до 0,06 газоутворювач від 0,005 до 0,006 спучений перліт від0,01 до 0,1 вода від 1 до 1,05.
2. Ніздрюватий бетон за п. 1, який відрізняється тим, що водорозчинною сіллю є хлорид кальцію або хлорид натрію, або хлорид калію, або їх суміші у кількості 0,03-0,05 мас. ч.
3. Ніздрюватий бетон за п. 1, який відрізняється тим, що лужний компонент є вапно негашене мелене у кількості 0,05-0,06 мас. ч.
4. Ніздрюватий бетон за п. 1, який відрізняється тим, що газоутворювачем є алюмінієва паста.
5. Ніздрюватий бетон за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що суміш для його отримання додатково містить поліпропіленові волокна у кількості від 0,002 до 0,003 мас. ч.
6. Ніздрюватий бетон за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить водний лужний розчин силікату натрію і силікату калію від 0,007 до 0,01 мас. ч.
1. Ніздрюватий бетон за п. 1, який відрізняється тим, що додатково містить водну емульсію на основі похідних жирних спиртів від 0,007 до 0,01 мас. ч.
UAU201909959U 2019-09-23 2019-09-23 Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон UA139030U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909959U UA139030U (uk) 2019-09-23 2019-09-23 Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909959U UA139030U (uk) 2019-09-23 2019-09-23 Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA139030U true UA139030U (uk) 2019-12-10

Family

ID=71114638

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909959U UA139030U (uk) 2019-09-23 2019-09-23 Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA139030U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN110776289B (zh) 一种轻质高强陶粒混凝土及其制备方法和应用
JP5685760B2 (ja) 軽量セメント系スラリー及びその製造方法、並びにセメントボード
KR101808663B1 (ko) 단열 재료 및 그의 제조 방법
CA2876447C (en) Lightweight concrete with low thermal conductivity
WO2013048351A1 (en) Gypsum-based composition for construction material and system
WO2015095778A1 (en) Improved fire core compositions and methods
JP2014152101A (ja) 耐火モルタル
JP2011502944A (ja) 低内包エネルギー壁板およびその製造方法
CN102070353A (zh) 一种轻烧白云石发泡轻质隔墙板
US20150240163A1 (en) Fire core compositions and methods
CN101891440B (zh) 墙体保温系统专用的以脱硫石膏为基料的罩面砂浆
CN108546034A (zh) 一种隔音保温的混凝土组合物
Saiyed et al. Aerated Autoclaved Concrete (AAC) blocks: Novel material for construction industry
Singh Effective uses of light weight concrete
Arum et al. Making of strong and durable concrete
CN115215606B (zh) 一种适用于负温环境下的砂浆及其制备方法
Mulgund et al. Light weight concrete
RU2358931C2 (ru) Композиционный высокопрочный гипсовый материал и способ его получения
UA139030U (uk) Теплоізоляційний неавтоклавний ніздрюватий бетон
CN113004055B (zh) 一种绿色高热阻的自保温砌块及其制备方法
WO2013076503A1 (en) Building material
TW201228994A (en) Thermal insulation material and method for making the same
WO2020101631A1 (ru) Теплоизоляционный неавтоклавный ячеистый бетон
JP7312385B1 (ja) コンクリート組成物の製造方法、及び、コンクリートの製造方法
Panchenko et al. Water-resistant gypsum expanded-clay concrete technology