UA137435U - Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі - Google Patents

Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі Download PDF

Info

Publication number
UA137435U
UA137435U UAU201902425U UAU201902425U UA137435U UA 137435 U UA137435 U UA 137435U UA U201902425 U UAU201902425 U UA U201902425U UA U201902425 U UAU201902425 U UA U201902425U UA 137435 U UA137435 U UA 137435U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
hypothyroidism
osteoarthritis
treatment
thyroxine
chondroitin sulfate
Prior art date
Application number
UAU201902425U
Other languages
English (en)
Inventor
Дмитро Сергійович Носівець
Валентина Іванівна Опришко
Віталій Йосипович Мамчур
Original Assignee
Державний Заклад "Дніпропетровська Медична Академія Моз України"
Дмитро Сергійович Носівець
Валентина Іванівна Опришко
Віталій Йосипович Мамчур
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Заклад "Дніпропетровська Медична Академія Моз України", Дмитро Сергійович Носівець, Валентина Іванівна Опришко, Віталій Йосипович Мамчур filed Critical Державний Заклад "Дніпропетровська Медична Академія Моз України"
Priority to UAU201902425U priority Critical patent/UA137435U/uk
Publication of UA137435U publication Critical patent/UA137435U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі включає комплексну терапію, з використанням диклофенаку натрію як нестероїдного протизапального препарату, причому додатково з першої доби впливають внутрішньом'язовими ін'єкціями хондроїтину сульфату як хондропротекторним засобом і надають замісну терапію L-тироксином як тиреоїдним гормоном, за показаннями виробників.

Description

Корисна модель належить до застосування терапевтичної активності хімічних сполук або лікарських препаратів, зокрема лікарських засобів для лікування розладів ендокринної системи, нестероїдних протизапальних засобів, лікарських препаратів для лікування захворювань опорно-рухового апарату, кісткових тканин, і може бути використана в медичній практиці, біології, ветеринарії, ендокринології, ревматології, ортопедії, фармакології та клінічній фармакології.
Недостатній рівень тиреоїдних гормонів в органах і тканинах призводить до зниження процесів ремоделювання кісткової тканини, підтверджуваних зниженням рівнів кальцитоніну, маркерів кісткоутворення (остеокальцину, щитовидного фактора) у сироватці крові, екскреції пірідиноліну з сечею, дезоксипіридиноліну, підвищенням рівня кальцитролу, розвитку дистрофії тканин, через просочування тканин мукополі-сахаридами, з формуванням слизового набряку (мікседема), розвитку "гіпотиреозних" артропатій, міопатій та "гіпотиреозних масок", до яких належить остеоартроз.
Вважається, що при призначені замісної гормональної терапії створюються умови для відновлення структури гіалінового хряща суглобів, однак в клінічній практиці це не завжди так
М. Лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі проводять за протоколом симптоматичної фармакотерапії, як і лікування "звичайного" вторинного остеоартрозу, за допомогою нестероїдних протизапальних засобів.
Відомий спосіб лікування гіпотиреозу, що включає вплив засобами базисної терапії, з використанням І! -тироксину як тиреоїдного гормону, натще, щонайменше за 30 хв. до сніданку, у початковій дозі 25-100 мкг/добу, з її наступним збільшенням через кожні 2-4 тижні на 25-50 мкг, за необхідністю, до 125-250 мкг/добу у цілому. Оптимальну індивідуальну добову дозу І- тироксину визначають шляхом лабораторного дослідження та оцінки клінічних показників.
Заміщення тиреоїдних гормонів призводить до нормалізації процесів метаболізму, значного зниження рівня холестерину, зумовленого гіпотиреозом за рахунок оптимізації дозового навантаження тиреоїдним гормоном (1). Недоліком запропонованої замісної терапії є необхідність індивідуальної дозової оптимізації Іі-тироксину, через ризик погіршення кардіальних симптомів (підвищення артеріального тиску, появу стенокардії, тахікардії) (2), що стримує ефективність надаваної терапії на початку лікування, особливо при сполученні
Зо гіпотиреозу з остеоартрозом.
Відомий спосіб лікування артропатій у хворих з гіпотиреозом, що включає комплексну терапію, з використанням замісної терапії І-тироксином і нестероїдного протизапального препарату, де як нестероїдний протизапальний препарат залучають німесулід, при впливі коротким курсом впродовж 1-1,5 міс., в індивідуальних дозах, і довготривалий курс терафлексу як хондропротектора, за дозовим режимом виробника |З). Аналог виключає оптимізацію доз тиреоїдного гормону як нестероїдного протизапального препарату, та проведення ретельних лабораторних досліджень, що надає лікувальний ефект вже на початку лікування за рахунок дії фармакологічної основи, яка не лише зменшує прояви суглобового синдрому, але й сприяє відновленню компонентів хряща. Недоліком процесу є невисока ефективність («І непристосованість до лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі. Це зумовлене властивостями застосовуваної фармакологічної основи й частими ускладненнями станів ШКТ,
ССС, процесів коагуляції крові, через довготривалість курсу протизапального лікування німесулідом і недостатній вплив на структури хрящової тканини.
Найближчім аналогом є спосіб лікування остеоартрозу, що включає комплексну терапію, з використанням диклофенака натрію як нестероїдного протизапального препарату, та аплікації лікувальною сумішшю, складеною з гепарину, но-шпи, продектину й димексиду, при заданому кількісному співвідношенні компонентів і курсовому режимі накладення аплікацій. Диклофенак натрію ("Диклоберл", виробництва "Вегпіп-СПпетіє АС") не викликає побічних дій, покращує позитивну динаміку імунологічних, клінічних, біохімічних серологічних показників крові під час протизапального лікування, надає виражений протизапальний ефект, жарознижуючу, знеболюючу, протинабрякову дії за рахунок інгібітування синтезу простагландинів.
Опрацювання техніки введення ліків в організм підвищило ефективність лікування остеоартрозу, зі зменшенням агресії нестероїдного протизапального препарату на гастродуоденальну зону І|І4). Недолік найближчого аналогу полягає в недостатній ефективності лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі. Це зумовлене тим, що при остеоартрозі на фоні запалення завжди розвиваються структурні дегенеративно-дистрофічні зміни з боку гіалінового хряща суглобових поверхонь, у вигляді мікротріщин та пошкоджень поверхні хряща, які при тривалому перебігу остеоартрозу набувають необоротних змін та зумовлюють фіброзне та кісткове анкілозування суглоба.
Неефективність лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі за умов наведених аналогів випливає з невизначеності ролі нестероїдних протизапальних засобів та хондропротекторів, зокрема хондроїтину сульфату, у процесах дегенеративно-дистрофічних змін суглобів та ступінь їх впливу на гормональний дисбаланс, невідома їх активність, у залежності від порушеного гормонального статусу, недоказаним є вплив хондроїтину сульфату на процеси ремоделювання хрящової тканини |51І.
Задачею корисної моделі є вдосконалення способу лікування остеоартрозу, застосування котрого сприяло б збільшенню ефективності лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі шляхом опрацювання складу фармакологічної основи.
Технічний результат досягається тим, що при використанні у способі лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі, що включає комплексну терапію, з використанням диклофенаку натрію як нестероїдного протизапального препарату, відповідно до корисної моделі, додатково з першої доби впливають внутрішньом'язовими ін'єкціями хондроїтину сульфату як хондропротекторним засобом, і надають замісну терапію І -тироксином як тиреоїдним гормоном, за показаннями виробників.
Новизна корисної моделі полягає у додатковому впливі з першої доби, внутрішньом'язовими ін'єкціями хондроїтину сульфату як хондропротекторним засобом, і надаванні замісної терапії І - тироксином як тиреоїдним гормоном, за показаннями виробників.
Причинно-наслідковий зв'язок сукупності запропонованих ознак з вищезазначеним технічним результатом полягає в наступному.
Збільшення ефективності лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі грунтується на виразному хондропротекторному впливі хондроїтину сульфату, протизапальній, знеболюючій дії диклофенаку натрію, замісному гормональному впливі І -тироксином, можливості істотного зменшення вираженості структурно-функціональних порушень, тривалості й перебігу гіпотиреозу.
Так, хондроїтину сульфат є хондропротекторним засобом, впливаючим на синтез протеогліканів і колагену 2 типу, як структурні компоненти матрикса хряща, що піддаються пошкодженню при впливі простагландинів на запалений суглоб. Особливість використання хондроїтину сульфату зазвичай зв'язується з потребою відсутності запалення суглоба, що
Зо зменшує ефективність. Диклофенак натрію, як нестероїдний протизапальний засіб, з вираженою протизапальною дією, зв'язаною зі зменшенням кількості простагландинів при запаленні суглоба, при окремому використанні не впливає на структуру гіалінового хряща, а його високі дози (2150 мг/добу) призводять до розвитку ускладнень ШКТ, у вигляді пептичних язв і кровотеч. І -тироксин, як гормональний засіб, впливає на всі ланки обміну. При гіпотиреозі, на фоні недостатньої кількості ендогенного тироксину, виникають умови для дегенеративно- дистрофічних змін суглобових хрящів, внаслідок просочування хрящової тканини мукополісахаридами, руйнування протеогліканів і колагену 2 типу, які формують хрящовий матрикс, ініціюють розвиток запалення, викид простагландинів і необоротні дегенеративно- дистрофічні зміни хрящових тканин. В окремому вигляді І-тироксин слабко впливає на структуру гіалінового хряща, стримує належне відновлення хрящової тканини і остаточне усунення явищ запалення, у зв'язку із тим, що остеоартроз починає розвиватися, як окреме, самостійне захворювання.
Сумісне ж призначення хондроїтину сульфату та диклофенаку натрію допускає зниження колагенолітичної активності простагландинів як ферментів запалення, підвищення синтезу, продукції компонентів хрящового матриксу, виключає необхідність призначення високих доз диклофенаку натрію, разом з його агресією на гастродуоденальну зону, що істотно збільшує ефективність лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі. Призначення І-тироксину, поряд з хондроїтином сульфатом і диклофенаком натрію, компенсує патологічні зміни обміну речовин, зменшуючи цим просочування хрящової тканини мукополісахаридами, інтенсивність запалення та викид простагландинів.
З огляду на вищевикладене, встановлено, що жоден з наведених препаратів не спроможний в окремості підвищити ефективність лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі.
Синергетична залежність препаратів зумовлена впливом кожного з них на окрему ланку патогенезу остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі, що призводить до підвищення ефективності лікування та зниження ризику розвитку ускладнень.
Запропонована комплексна терапія остеоартрозу на фоні гіпотиреозу характеризується тим, що використовуються терапевтичні дози диклофенаку натрію, які не перевищують 150 мг/добу, стримуючи розвиток ускладнень ШКТ. Сумісне використання хондроїтину сульфату, диклофенаку натрію та І-тироксину не впливає на процеси коагуляції крові, розвиток 60 ускладнень ССС, внаслідок позитивної фармакодинамічної взаємодії.
Отже, сукупність ознак способу лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі є суттєвою, через причинно-наслідковий зв'язок з реалізацією вищезазначеного технічного результату, та відповідає критерію "новизна", оскільки не випливає з досліджуваного рівня техніки явним чином.
Властивості способу лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі були апробовані в лабораторіях ДЗ "ДМА МОЗ України".
При експериментальній перевірці вищезазначеного технічного результату оцінювали ефективність знеболюючої, протизапальної та хондропротекторної терапії в умовах експериментальних моделей гіпотиреозу та остеоартрозу. В експерименті вивчали рухово- дослідницьку активність, емоційний стан лабораторних тварин за тестом "відкрите поле" та оцінювали гістоморфологічні зміни у суглобовому хрящі дорослих нелінійних білих щурів лінії
Вістар обох статей.
Експериментальний остеоартроз моделювали шляхом однократного внутрішньосуглобового введення розчину монойодоцтової кислоти у колінний суглоб, з розрахунку З мг на 50 мкл стерильного фізіологічного розчину.
Експериментальний гіпотиреоз моделювали шляхом ентерального введення 0,02 95 розчину карбімазолу (мерказолілу), з розрахунку 5 мг на 250 мл фізіологічного розчину, з б тижневим питним раціоном.
Гістологічне дослідження колінних суглобів експериментальних тварин здійснювали за допомогою мікроскопу ар ХУ-В2Т, дотримуючись загальноприйнятих методик.
Статистичну обробку даних здійснювали за допомогою програмного пакета "Зіаїйівзіїса" вер. 6.1 С еіагой Іпс", в/п АФАНООЗЕ415822 А).
При аналізі результатів дослідження за тестом "відкрите поле" було встановлено, що комбіноване введення диклофенаку натрію з І-тироксином більш ефективне, ніж введення диклофенаку натрію або призначення лише І-тироксину, що сприяє відновленню рухово- дослідницької активності експериментальних тварин (див. Табл).
Під комплексним впливом диклофенаку натрію, хондроїтину сульфату та замісної терапії І - тироксином, після змодельованого гіпотиреозу та остеоартрозу, у досліджуваних тварин підвищувались горизонтальна, вертикальна і дослідницька активність, спостерігали позитивну
Зо динаміку відновлення структур гіалінового хряща колінного суглоба.
На зображеннях гістологічних зрізів гіалінового хряща колінного суглоба щура показані суглобовий хрящ колінного суглоба щура з остеоартрозом на фоні гіпотиреозу, при забарвленні гематоксіліном та еозіном, у 100х збільшенні (Фіг. 1) і суглобовий хрящ колінного суглоба щура з остеоартрозом на фоні гіпотиреозу після введення хондроїтину сульфату, диклофенаку натрію та І-тироксину, при забарвленні гематоксіліном та еозіном, у 200х збільшенні (Фіг. 2). На Фіг. 1 позначені: синовіальна капсула 1, хрящ 2, кісткові трабекули 3, на фіг. 2 - охрястя 1, основна речовина хряща 2, субхондральна кістка 3, кістковий мозок 4.
Гістологічна оцінка стану кісткової та хрящової тканин при експериментальних гіпотиреозі та остеоартрозі на фоні призначення хондроїтину сульфату виявила позитивну динаміку у відновлені структури хрящової тканини (Фіг. 1, 2).
Також досліджували ефективність і безпеку застосування диклофенаку натрію та хондроїтину сульфату серед хворих на остеоартроз на фоні гіпотиреозу. Залучали 118 хворих на остеоартроз (віком 20-86 років), яким був показаний курс знеболюючої, протизапальної та хондропротекторної терапії. Призначали диклофенак натрію, з розрахунку по 1 табл. (50 мг) 2-3 рази/добу, протягом 3-7 діб (відповідно до показань виробника). Для симптоматичної терапії і профілактики ускладнень остеоартрозу вводили хондроїтину сульфат, по 1 мл внутрішньом'язово, через день, а після 4 ін'єкції, дозу хондроїтину сульфату збільшували до 2 мл/добу, протягом 2 міс.
Для оцінки впливу диклофенака натрію, хондроїтину сульфату і Г-тироксину на больовий синдром серед пацієнтів вивчали динаміку зміни ступеню вираженості болю за шкалою ВАШ.
Аналіз отриманих результатів виявив щоденне статистично значуще зниження відчуття інтенсивності болю (ре0,05) після їх прийому (Фіг. 3).
Аналізуючи кінцеві результати (табл. фіг. 1), дійшли висновку, що виразний хондропротекторний вплив хондроїтину сульфату, протизапальна і знеболююча дія диклофенаку натрію, разом із замісним гормональним впливом І -тироксину, істотно зменшують вираженість структурно-функціональних порушень, тривалість і перебіг гіпотиреозу, які не досягаються при окремому застосуванні цих препаратів.
Відомості, які підтверджують можливість відтворення корисної моделі, з реалізацією вищенаведеного технічного результату, полягають в наступному.
Сутність. Для здійснення способу лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі залучають диклофенак натрію ("Диклоберл", виробництва "Вегіп-Спетіе Ас", Німеччина), хондроїтину сульфат (Артеджа ін'єкції" ПрАТ "Лекхім-Харків", Україна) і І-тироксин ("- тироксин Вепіп-Спетіє", виробництва "Вегпіп-Спетіє АС", Німеччина).
При відтворенні способу лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі, впливають диклофенаком натрію, з розрахунку по 1 табл. (50 мг) 2-3 рази/добу, протягом 3-7 діб (відповідно до показань виробника), вводили хондроїтину сульфат, по 1 мл внутрішньом'язовим чином, через день, з наступним збільшенням дози після 4 ін'єкції, до 2 мл/добу, протягом 2 міс., і надають замісну терапію І -тироксином, з розрахунку 25-50 мкг на добу на початку лікування, з підвищенням дози на 25-50 мкг через 2-4 тижні, з моменту початку лікування під контролем ТТГ,
Т3, Т4 сироватки крові, відповідно до показань виробника. В динаміці лікування диклофенак натрію нормалізує симптоматику суглобового синдрому, хондроїтину сульфат відновлює структуру гіалінового хряща, запобігає ускладненням остеоартрозу, а І -тироксин надає замісне гормональне лікування, вірогідно з покращенням умов для відновлення структури гіалінового хряща суглобів. Знижується колагенолітична активність простагландинів, як ферментів запалення, підвищується синтез, продукція компонентів хрящового матриксу, виключається необхідність призначення високих доз диклофенаку натрію, разом з його агресією на гастродуоденальну зону, компенсуються патологічні зміни обміну речовин, зменшується просочування хрящової тканини мукополісахаридами, інтенсивність запалення та викид простагландинів. Понадсумарний результат комплексного впливу препаратами полягає в ранньому усунені запальних явищ та болю у суглобі, у відновленні структурних порушень гіалінового хряща, компенсації порушень обміну речовин та профілактиці ускладнень остеоартрозу, що не досягається при окремому впливі кожним з препаратів. Досягнуте щоденне зниження відчуття інтенсивності болю за оцінкою ступеня вираженості болю (Фіг. 3).
Опрацювання складу фармакологічної основи у пронованому вигляді забезпечує збільшення ефективності лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі на 54-60 95.
Приклад
Пацієнтка К., 1972 р. н., знаходилася на лікуванні у ендокринолога з приводу первинного аутоїмуного гіпотиреозу у стадії декомпенсації, 21.01.2019 направлена на консультацію
Зо ортопеда-травматолога з приводу болю в області колінних суглобів. Клінічна картина до лікування: Ходить самостійно, без додаткової опори, кульгає на обидві нижні кінцівки. Під час огляду колінні суглоби збільшені у розмірах, контури згладжені за рахунок набряку.
Пальпаторно симптом "балотування надколінка" негативний, виражений біль в ділянці суглобової щілини. Обсяг рухів у правому колінному суглобі 30 градусів, лівому - 40, виражений біль під час рухів. Периферична іннервація та кровообіг не порушені. На рентгенограмі колінних суглобів - остеоартроз І-ІЇ ступеня.
Під час терапії впливали диклофенаком натрію, у кількості - 1 табл. (50 мг) 2 рази/добу, протягом 7 діб, відповідно до показань виробника, вводили хондроїтину сульфат, по 1 мл внутрішньом'язово, через день, з наступним збільшенням дози, після 4 ін'єкції, до 2 мл/добу, протягом 2 міс., і І -тироксин - по 100 мкг/добу.
Через 7 діб спостерігали покращення клінічних показників: больовий синдром усунений, набряк колінних суглобів в динаміці зменшився, ходить самостійно, без додаткової опори, кульгавості немає. Ускладнень від прийому диклофенаку натрію немає. Хвора продовжила прийом хондроїтину сульфату по 2 мл/добу до 2 міс. та І -тироксину по 100 мкг на добу. Через 2 міс. стан хворої значно покращився, під час огляду больовий синдром не турбував, набряк колінних суглобів був відсутнім, обсяг рухів у суглобах фізіологічний, безболісний. На рентгенограмі колінних суглобів - без негативної динаміки.
Наведений приклад клінічного використання способу демонструє можливість розв'язання проблеми лікування та профілактики порушень з боку опорно-рухового апарату при гіпотиреозі, їх перебігу й тривалості шляхом хондропротекції у комплексі із засобами симптоматичної і нестероїдної протизапальної дії що надали реалізацію прийнятної ефективності при використанні.
Таким чином, комплексний вплив диклофенаком натрію, внутрішньом'язовими ін'єкціями хондроїтину сульфату і І -тироксином, з першої доби, надає можливість лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі з перевершенням вищенаведеного технічного результату більшою ефективністю.
У зв'язку з тим, що частота гіпотиреозу у чоловіків становить 0,2-3,0 95, серед жінок «10 Об, а у осіб »70 років до 13-14 95, запровадження способу лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі в медичній практиці, біології, ветеринарії, ендокринології, ревматології, ортопедії, бо фармакології та клінічній фармакології, сприятиме більш ефективному поліпшенню процесів обміну речовин у хрящовій тканині, сповільненню субхондрального склерозу кісткової тканини, гальмуванню процесів дегенерації та дистрофії хрящової тканини, перешкоджанню ущільненню сполучної тканини, поліпшенню рухливості суглобів, нормалізації продукції синовіальної рідини, необхідної для відтворення основної речовини кісткової та хрящової тканин, сповільненню прогресування остеоартрозу, нормалізації обміну глікозаміногліканів, створюватиме умови для регенерації суглобового хряща, зменшуватиме виразність запалення і болю в уражених суглобах. Запропоноване рішення задачі вирішуватиме проблеми надання адекватного терапевтичного лікування і доцільності хірургічних втручань, поліпшуватиме якість життя хворих на остеоартроз при супутньому гіпотиреозі, що відповідає критерію "промислова придатність".
Таблиця
Рухова та дослідницька активність щурів під впливом диклофенаку натрію за умов моделювання гіпотиреозу та остеоартрозу доза тестом "відкрите поле"
І група нірки 77777711 8543 | 2542 | 225056
ЕГ'ЕОА (п-20)
І група /- т мк. (п-20)
І! група дикиюфенак натрію 5 мік (п-20)
М група диклофенак |нірки | 962,59 | 1,75'60,34 | 8754149 КЦ( натріючі.- тироксин (п-20)
Примітка: ЕГ-ЕДА - експериментальний гіпотиреоз та остеоартроз "без лікування"
Джерела інформації: 1. Пашковська Н.В. Лікування гіпотиреозу згідно із сучасними клінічними настановами /Н.В.
Пашковська /Международньй зндокринологический журнал. - 2016. - Мо 6 (78). - С. 23. 2. Герасимов Г.А. Лечение препаратами тироксина больньїх с заболеваниями щитовидной железьі, зарубежньй опьїт и его использование /Проблемьї зндокринологии. - 1996. - Мо 1. - б. 30-34. 3. Спосіб лікування артропатій у хворих з гіпотиреозом: Пат. 16090 України, МПК АЄ1К 35/32 / Лисенко Г.І., Ткаченко В.І. (Україна); Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.
Шупика (Україна). - Мо 200601839; заявл. 20.02.06; опубл. 17.07.06. 4. Спосіб лікування хворих на остеоартроз: Пат. 41781 України, МПК АЄТК 31/00 / Ткаченко
Т.І.,, Катеренчук І.П. (Україна). - Мо 2001042469; заявл. 12.04.01; опубл. 17.09.01. 5. Рациональная фармакотерапия болевого синдрома различного генеза комбинированньми нестероидньми противовоспалительньми средствами /Мамчур В.И.,
Носивец Д.С., Налетов С.В., Гурьянов В.Г. и соавт. /Монографія. - К.: ЧАО "Випол", 2018. - 78 с.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі, що включає комплексну терапію, з використанням диклофенаку натрію як нестероїдного протизапального препарату, який відрізняється тим, що додатково з першої доби впливають внутрішньом'язовими ін'єкціями хондроїтину сульфату як хондропротекторним засобом, і надають замісну терапію І -тироксином як тиреоїдним гормоном, за показаннями виробників. епвкВк, "хан УВО в БО ЗО ШУ . о - Б ХУ НИ У КК АК Е п. й. і й п .: 0. її. хх й КК ож ВХ Зх АК ХЕ КО ПЕОМ о ЕКО о КА Е ВО хх Й У і | 5: ж З МО ООН з Е КЕ ВК ОКХ АК : МОЯ М нене х с ОО о. ПО ОХ СХ о Ко со ХОХНННЯ х і і і . ї ї Е В У ОКХ хх ОМ КО КВК В о я и и НО Е З
UAU201902425U 2019-03-12 2019-03-12 Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі UA137435U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902425U UA137435U (uk) 2019-03-12 2019-03-12 Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902425U UA137435U (uk) 2019-03-12 2019-03-12 Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137435U true UA137435U (uk) 2019-10-25

Family

ID=71112951

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201902425U UA137435U (uk) 2019-03-12 2019-03-12 Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA137435U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Müller-Fassbender Double-blind clinical trial of S-adenosylmethionine versus ibuprofen in the treatment of osteoarthritis
Henderson et al. Safety and Efficacy of Bromfenac Ophthalmic Solution () Dosed Once Daily for Postoperative Ocular Inflammation and Pain
Cen et al. Glucosamine oral administration as an adjunct to hyaluronic acid injection in treating temporomandibular joint osteoarthritis
Yilmaz The evaluation of the effectiveness of intra-articular steroid, tenoxicam, and combined steroid–tenoxicam injections in the treatment of patients with knee osteoarthritis
García-Padilla et al. Effectiveness of intra-articular injections of sodium bicarbonate and calcium gluconate in the treatment of osteoarthritis of the knee: a randomized double-blind clinical trial
JP5240925B2 (ja) 変形性関節症を処置するための方法および組成物
Wang et al. Acupotomy contributes to suppressing subchondral bone resorption in KOA rabbits by regulating the OPG/RANKL signaling pathway
Homandberg et al. Mixtures of glucosamine and chondroitin sulfate reverse fibronectin fragment mediated damage to cartilage more effectively than either agent alone
BERMAN et al. Wegener's granulomatosis: a clinico-pathologic study of four cases
Balla et al. Effects of novel, high affinity glycine transport inhibitors on frontostriatal dopamine release in a rodent model of schizophrenia
Chainani‐Wu et al. Assessment of the use of sialogogues in the clinical management of patients with xerostomia
SK18922000A3 (sk) Terapeutick kombincie obsahujce selektvny modultor receptorov estrognu a hormn prittnych teliesok
US20230233585A1 (en) Use of neridronic acid or of its salt for the treatment of osteoarthrosis
Weitzmann et al. Bone loss among women living with HIV
UA137435U (uk) Спосіб лікування остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі
Leung et al. Evaluation and management of children with thyrotoxicosis
Schmal et al. Current status of anti-inflammatory therapy for posttraumatic osteoarthritis
RU2569754C2 (ru) Профилактическое средство, и/или терапевтическое средство, и/или средство, подавляющее ухудшение при деформирующем артрите у человека
US10772846B2 (en) Methods and compositions for treating and preventing arthritis
Akhmedova et al. Modern approaches to the treatment of osteoarthrosis
US6284773B1 (en) Therapeutic combinations comprising a selective estrogen receptor modulator and prostaglandin E2
Boorman The effect of concurrent and non-concurrent (delayed) administration of mepivacaine hydrochloride and triamcinolone acetonide on inflamed equine osteochondral and synovial explants in co-culture
RU2269824C2 (ru) Способ создания модели сегментарного остеонекроза мыщелков, составляющих коленный сустав у животных
Asif et al. Rheumatoid arthritis: A review article
Flechsenhar et al. Results of a postmarketing surveillance study of collagen hydrolysate CH-alpha