UA137398U - Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж - Google Patents

Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж Download PDF

Info

Publication number
UA137398U
UA137398U UAU201901386U UAU201901386U UA137398U UA 137398 U UA137398 U UA 137398U UA U201901386 U UAU201901386 U UA U201901386U UA U201901386 U UAU201901386 U UA U201901386U UA 137398 U UA137398 U UA 137398U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fire
flame
housing
extinguishing
holes
Prior art date
Application number
UAU201901386U
Other languages
English (en)
Inventor
Наталія Сергіївна Григор'єва
Віктор Антонович Шабайкович
Original Assignee
Луцький Національний Технічний Університет
Луцкий Национальный Технический Университет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Луцький Національний Технічний Університет, Луцкий Национальный Технический Университет filed Critical Луцький Національний Технічний Університет
Priority to UAU201901386U priority Critical patent/UA137398U/uk
Publication of UA137398U publication Critical patent/UA137398U/uk

Links

Landscapes

  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)

Abstract

Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж містить корпус з отворами, вогнезатримні елементи, які розташовані в корпусі. Корпус оснащений ротором з багаторядними повітряними лопатями і швидкісним електродвигуном їх обертання. А також оснащений виконаними в корпусі рядами отворів, з різними осьовими напрямками, і послідовно розміщеними в отворах вогнезатримними елементами, виконаними у вигляді протиполум'яних сіток.

Description

Корисна модель належить до протипожежної техніки, зокрема до вогневловлювачів і використовується для гасіння пожеж чи затримки їх розповсюдження.
В наш час існує велика кількість різноманітних засобів для гасіння пожеж. | важливим напрямком діяльності є установка нових, модернізація та покращення існуючих систем пожежогасіння, а також переоснащення більш сучасною технікою пожежних бригад МНС, що вимагає розробки нових засобів, пристроїв тощо.
Одним з найбільш розповсюджених є вогневловлювач (Патент 50 Мо 1787451, Аб2С, 4/02, 1969 р.), який містить корпус з вхідним і вихідним патрубками, вогнезатримний елемент, виконаний у вигляді почергово укладених в пакет плоских і гофрованих пластин з наскрізним каналом, всередині якого розміщена перфорована порожниста вставка.
Відомий також вогневловлювач (АС СРСР Мо 589992, кл. Аб2С 3/04, 1978 р.), що містить проникні для потоку газу вогнезатримні насадки (елементи) з високим опором потоку газового середовища, так як в них використовуються пористі вироби у вигляді засипки дрібнозернистого тугоплавкого матеріалу, пористої металокераміки з пористістю не більше 30...50 95, різні сітки, волокнисті матеріали тощо.
Відомий спосіб гасіння полум'я горючих газів і пристрій для його здійснення (Патент КО 2064802, кл. Аб62С 4/00, 2015 р.), який містить корпус, камеру з штуцерами для входу та виходу газів і металокерамічний пористий елемент з негорючою речовиною та використанням охолодження.
Відомий також протипожежний клапан (Патент КО Мо 9747, кл. Аб2С 2/12, 1999 р.), який також має корпус з вхідним і вихідним отворами і поворотну заслінку у вигляді коробки, встановлену між вказаними отворами, ущільнення, виконані у вигляді шару матеріалу, що спучується при високій температурі.
Недоліками аналогів можна вважати низьку технічну ефективність гасіння пожежі через їх малу продуктивність, надійність роботи, складність конструкції внаслідок використання проміжних деталей.
Найбільш близьким до корисної моделі за технічною сутністю та досяжному ефекту є спосіб гасіння полум'я горючих газів і пристрій для затримання вогню та вільного проходження газів (Патент КО Мо 2552901, Аб2С 4/02, 2015 р.), який містить корпус з розташованими в ньому
Зо рядами отворів з вогнезатримними елементами для затримки вогню та вільного проходження горючих газів, шар гранульованого тіла, перед яким поміщений додатковий шар, який містить касету, розділену на зони, заповнені гранульованим тілом у вигляді мікрокапсул з вогнегасною речовиною, з'єднаною з управляючим органом запірно-пускового пристрою, в якій між зонами вмонтована фіксуюча сітка.
До недоліків аналога можна віднести низьку технічну ефективність гасіння пожежі, малу продуктивність та надійність роботи, складність конструкції через використання проміжних деталей.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення конструкції пристрою для затримання вогню та вільного проходження газів, в якій нове конструкційне виконання забезпечує застосування іншого принципу дії, а саме, всмоктування полум'я, а не його гасіння поливанням водою, внаслідок чого збільшується швидкість гасіння та надійність роботи, тобто підвищується його ефективність.
Поставлена задача вирішується тим, що у пристрої для затримання вогню та вільного проходження газів, який містить корпус з отворами та вогнезатримні елементи, розташовані в корпусі, згідно з корисною моделлю, корпус оснащений ротором з багаторядними повітряними лопатями і швидкісним електродвигуном їх обертання, а також виконаними в корпусі рядами отворів з різними осьовими напрямками і послідовно розміщеними в отворах вогнезатримними елементами, виконаними у вигляді вогнезатримних сіток.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, на яких схематично зображений вогнепоглинач для гасіння пожеж: загальний вигляд і повздовжній розтин (фіг. 1), поперечний розтин за А-А корпусу (фіг. 2), поперечний розтин за В-В корпусу (фіг. 3), поперечний розтин за
С-С корпусу (фіг. 4).
Вогнепоглинач для гасіння пожеж складається з корпусу 1, всередині котрого міститься ротор 2 з багаторядними повітряними лопатями 3, посадженими на вал 4 на підшипниках 5, встановленими в корпусі 1. Вал 4 з'єднаний з швидкісним електродвигуном 6, який керується пультом управління 7 і має кабель живлення 8. За ротором 2 в корпусі 1 виконані ряди отворів 9 з найбільшим діаметром тах, який допускається жорсткістю конструкції корпусу 1, розташовані з різними осьовими напрямками. Швидкісний електродвигун 6 закритий кришкою 10. В отворах 9 послідовно вмонтовані вогнезатримні елементи у вигляді протиполум'яних сіток 11, які бо пропускають горючі гази і не пропускають полум'я. Кришка 12 має патрубок 13, який з'єднаний з вихідною трубою 14. Спереду перед ротором 2 корпус 1 обладнаний забірним конусом 15, закритим захисною сіткою 16 від попадання у пристрій недопалків і інших предметів. Усі деталі всередині корпусу 1 виконані з жаростійкої сталі, а їх зовнішні контактні поверхні з полум'ям додатково мають жароміцні покриття з сполук на основі сольвенту.
Працює вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж наступним чином. Робота вогнепоглинача базується на принципі всмоктування полум'я замість поливання його рідиною, наприклад, водою. Після включення швидкісного електродвигуна б з частотою обертання п, починає обертатися ротор 2 з багаторядними повітряними лопатями 3, які через забірний конус 15 і захисну сітку 16 всмоктують полум'я, яке стискається, дробиться на менші потоки, закручується, міняє напрямки руху та через отвори 9 з різними осьовими напрямками і вогнезатримними сітками 11, після погашення полум'я, через патрубок 13 попадає у вихідну трубу 14 та навколишнє середовище, як показано стрілками Р. Гасіння полум'я відбувається як за рахунок використання в отворах 9 вогнезатримних елементів у вигляді сіток 11, через які вільно проходить горюча суміш, але полум'я поширюватися не може, так і внаслідок зміни напрямку руху полум'я в отворах 9 та частково впливу газу - СО», водяного пару та іншого, що виділяється при горінні. Швидкість всмоктування полум'я та виходу розігрітого повітря в навколишнє середовище при горінні, як екзотермічної реакції окиснення речовин, залежить від багатьох чинників, наприклад, турбулентності горючої суміші, схеми спалювання тощо.
Швидкість виходу розігрітого повітря та відсутність в ньому полум'я регулюється частотою обертання п швидкісного електродвигуна б. Очищення забірного конуса 15 від недопалків виконується вручну щіткою чи автоматично реверсом обертання ротора 2.
Залежно від способу використання, вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж може бути представленим по-різному: в ручному варіанті, коли корпус кріпиться на держаку, і робітник індивідуально вручну гасить полум'я, стаціонарному чи механізованому, пересувному, коли утворюються секції скріплених між собою вогнепоглиначів полум'я для гасіння пожеж по 10-50 штук і більше (наприклад, 5 рядків по 10 вогнепоглиначів - 5х10, чи 8хбО тощо), які кріпляться на транспортних засобах, наприклад, тракторах, роботах, грузовиках тощо. Цікавий та ефективний приклад кріплення таких секцій вогнепоглиначів полум'я для гасіння пожеж на вертольотах для гасіння особливо небезпечних верхових пожеж. При цьому в секції частина
Зо вогнепоглиначів полум'я для гасіння пожеж може працювати, тобто всмоктувати полум'я, а частина не працювати і охолоджуватися, заміняючись між собою, що зменшує загальний час гасіння пожежі.
Запропоноване рішення дає змогу одержати сучасний простий та надійний вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж, який ефективно працює без додаткового заправлення водою чи іншими хімічними речовинами, порошками, пінами для гасіння пожеж.
Істотне підвищення техніко-економічної ефективності застосування вогнепоглинача полум'я для гасіння пожеж обгрунтоване новою якістю, яка одержується від застосування нового принципу дії пристрою, а саме всмоктування полум'я замість його поливання. Цей принцип реалізується пристроєм у вигляді корпусу з отворами з різними осьовими напрямками, ротора з багаторядними повітряними лопатями і протиполум'яними сітками для унеможливлення пропускання полум'я.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж, що містить корпус з отворами, вогнезатримні елементи, розташовані в корпусі, який відрізняється тим, що корпус оснащений ротором з багаторядними повітряними лопатями і швидкісним електродвигуном їх обертання, а також виконаними в корпусі рядами отворів, з різними осьовими напрямками, і послідовно розміщеними в отворах вогнезатримними елементами, виконаними у вигляді протиполум'яних сіток.
UAU201901386U 2019-02-11 2019-02-11 Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж UA137398U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901386U UA137398U (uk) 2019-02-11 2019-02-11 Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901386U UA137398U (uk) 2019-02-11 2019-02-11 Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137398U true UA137398U (uk) 2019-10-25

Family

ID=71112978

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201901386U UA137398U (uk) 2019-02-11 2019-02-11 Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA137398U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101348998B1 (ko) 벤투리 제연 스프링클러 및 연기 및 유독가스 제거 장치
CN212540290U (zh) 一种针对锂电池火灾的灭火测试实验装置
RU2603573C1 (ru) Огнетушитель порошковый пиротехнический самосрабатывающий
UA137398U (uk) Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж
UA123959C2 (uk) Вогнепоглинач полум'я для гасіння пожеж
CN210730493U (zh) 一种防火型通风柜
WO2000066227A1 (en) Method for attenuating thermal gas flows and usmanov's device for realising the same
US3241617A (en) Fire-fighting foam generator
US3533473A (en) Foam generator firefighting method
RU2653490C1 (ru) Формирователь потока огнетушащего порошка
JP2003533250A (ja) 煙による汚染、熱による負荷、および有害物質による汚化のもとでの、避難および救助を保護するための装置
CN220608910U (zh) 一种防火型石油化工物料转存厂房
CN111617408A (zh) 灭火容器及装置
RU2602484C1 (ru) Генератор огнетушащего аэрозоля
RU2064305C1 (ru) Устройство для пожаротушения
RU220199U1 (ru) Устройство сдерживания распространения пожара
SU1151243A1 (ru) Огнепреградитель дл горючих смесей с механическими примес ми
RU2802241C1 (ru) Модуль пожаротушения пеной высокой кратности
RU102514U1 (ru) Огнепреградитель
RU112636U1 (ru) Генератор огнетушащего аэрозоля
CN212548052U (zh) 灭火容器及装置
RU2471522C1 (ru) Генератор огнетушащего аэрозоля
DE202010002598U1 (de) Feuerlöschanlage für Fritteusen
CN201997022U (zh) 一种石棉灭火鞭
RU2083244C1 (ru) Устройство для объемного тушения пожара