UA137203U - Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи - Google Patents

Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи Download PDF

Info

Publication number
UA137203U
UA137203U UAU201903289U UAU201903289U UA137203U UA 137203 U UA137203 U UA 137203U UA U201903289 U UAU201903289 U UA U201903289U UA U201903289 U UAU201903289 U UA U201903289U UA 137203 U UA137203 U UA 137203U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fed
functional state
assessing
blood
cardiorespiratory system
Prior art date
Application number
UAU201903289U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Максимович Корягін
Оксана Зіновіївна Блавт
Василь Сергійович Білий
Original Assignee
Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет "Львівська Політехніка" filed Critical Національний Університет "Львівська Політехніка"
Priority to UAU201903289U priority Critical patent/UA137203U/uk
Publication of UA137203U publication Critical patent/UA137203U/uk

Links

Landscapes

  • Measurement Of The Respiration, Hearing Ability, Form, And Blood Characteristics Of Living Organisms (AREA)

Abstract

Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи включає здійснення контролю ступеня насичення артеріальної крові киснем при фізичному навантаженні. На тілі суб'єкта контролю розташовують компактний сенсор, в якому реєструють інформативні сигнали, які надають у синхронний детектор, та подають на мікроконтролер, де вимірюють сигнал, та бездротовими пристроями інфрачервоного зв'язку подають на електронно-обчислювальний пристрій, де за отриманими результатами, визначають концентрацію кисню в крові й за значенням якої судять про функціональний стан кардіореспіраторної системи й компенсаторну здатність організму при фізичному навантаженні.

Description

Корисна модель належить до галузі фізичної культури і спорту і призначений для оцінки ефективності функціонування системи дихання та кровообігу й компенсаторної здатності організму осіб, які займаються фізичною культурою і спортом у процесі фізичної підготовки.
Відомий спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи, а саме, кількісних змін ступеня насичення крові киснем, згідно з яким здійснюють контроль функціонування системи дихання та кровообігу в стані спокою (Маліков М.В., Сватьєв А.В.,
Богдановська Н.В. Функціональна діагностика у фізичному вихованні і спорті. Запоріжжя: ЗДУ, 2006. 227 с.|.
Однак при такому способі, який полягає у вимірюванні ступеня насичення артеріальної крові киснем спеціальним приладом - стаціонарним пульсоксиметром, існує ймовірність похибок, що залежать від освітлення, похибок через можливі побічні електросигнали, та похибок, що з'являються унаслідок мимовільних рухів суб'єкта контролю, що загалом унеможливлює отримання достеменних результатів контролю, відповідно вони не можуть об'єктивно свідчити про ефективність діяльності системи дихання та кровообігу у ході фізичної підготовки.
В основу корисної моделі поставлена задача створити спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи, а саме компенсаторної здатності організму, в якому за рахунок нових дій, можна було б здійснювати оперативний контроль кількісних змін ступеня насичення крові киснем при фізичному навантаженні, й за рахунок цього отримувати достовірні об'єктивні дані контролю задля забезпечення ефективності та оперативності контролю у тренувальному процесі.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи а саме компенсаторної здатності організму, згідно з яким здійснюють контроль ступеня насичення артеріальної крові киснем при фізичному навантаженні, згідно з корисною моделлю, на тілі суб'єкта контролю розташовують компактний сенсор, в якому реєструють інформативні сигнали, які надають у синхронний детектор, та подають на мікроконтролер, де вимірюють сигнал, та бездротовими пристроями інфрачервоного зв'язку подають на електронно-обчислювальний пристрій, де за отриманими результатами, визначають концентрацію кисню в крові й значенням якої судять про функціональний стан кардіореспіраторної системи й компенсаторну здатність організму при
Зо фізичному навантаженні.
Неінвазивний вимір концентрації кисню в крові виключає суб'єктивне визначення результатів контролю, пов'язане із ймовірністю похибок, а також дає змогу оперативно отримати динамічну картину вимірювання, оскільки містить компактний сенсор з світлодіодами та фотодіодами, який заснований на реєстрації фотоплетизмограми, що дозволяє забезпечити ефективність контролю.
Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи, а саме компенсаторної здатності організму, згідно з яким здійснюють контроль ступеня насичення артеріальної крові киснем при фізичному навантаженні, полягає у тому, що на тілі суб'єкта контролю (мочка вуха) розташовують компактний сенсор. Спосіб реалізовано так, що компактний сенсор реєструє інформативні сигнали, які утворюють світло випромінювачів, відбите від тканин мочка вуха суб'єкта контролю, й інтенсивність котрих залежить від ступеня насичення киснем крові. Інформативні сигнали, надають у синхронний детектор, та подають на мікроконтролер. Мікроконтролером вимірюють сигнал і здійснюють перерахунок результатів вимірювань. Далі сигнал бездротовими пристроями інфрачервоного зв'язку надходить на електронно-обчислювальний пристрій, де за отриманими результатами судять про концентрацію кисню в крові. За значення останніх оцінюють функціональний стан кардіореспіраторної системи й компенсаторної здатності організму у процесі фізичної підготовки.
Для здійснення способу розроблено структурну електричну схему, яка складається з компактного сенсора, який утворений двома світлодіодами (червоного та інфрачервоного спектра випромінювання) та фотоприймачем. Головними елементами схеми є ультраяскравий червоний світлодіод КА-35285!0ШКС, інфрачервоний світлодіод У5МВ3940Х01-5508 і фотодіод
МВРІ1045К, що має однакову чутливість до випромінювання обох довжин хвиль. Спільно зі світлодіодами фотодіод працює за рефракційним методом, суть якого полягає в реєстрації світлового потоку відбитого від тканин тіла суб'єкта контролю.
Схема реалізована на операційних підсилювачах (ОП) АО8542 | АЮ8544, використаних в декількох каскадах схеми. В даній схемі присутній синхронний детектор АЮС736, призначений для комутації аналогових сигналів, що змінюються по амплітуді в часі. У схему включені два фільтри верхніх частот і два фільтра нижніх частот, призначені для фільтрації небажаних бо артефактів, обумовлених зовнішньої засвіченням або мерехтіннями сигналу. Мікроконтролер необхідний для управління світлодіодами, вимірювання сигналу і перерахунку результатів вимірювань в концентрацію кисню. СО дисплей служить для відображення результатів вимірювання концентрації кисню в крові.
На основі структурної схеми розроблено функціональну схему. Інформативний сигнал формується внаслідок взаємодії випромінювання червоного та інфрачервоного світлодіодів з активним середовищем, яке в даному типі складає кров людини. Режим роботи джерела світлового випромінювання задає драйвер (транзисторний ключ). Струм утворений на фотодіоді селективно перетворюється в напругу і надходить на операційний підсилювач. Сформована напруга через блок детектування (Комутатор) подається на смуговий фільтр, який відсікає потрібний діапазон частот і подавляє всі інші частоти. Після цього сигнал подається на операційний підсилювач, який підсилює його, а потім перетворюється на цифровий код в аналогово цифровий перетворювач. Мікропроцесор керує процесом вимірювання ступеня насичення крові киснем.
Практичну реалізацію портативного пристрою здійснено на основі мікропроцесорної системи
Агаціпо папо, який вміщує в собі мікроконтролер сімейства АМК АТМеда328. Основою пристрою є сенсорний блок і мікроконтролер АТМедаЗ328, який є головним компонентом мікропроцесорної системи Агаціпо Мапо. За допомогою програмного забезпечення Ргоїеи5, створено принципову електричну схему і друковану плату.
Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи забезпечує ефективність контролю у процесі фізичної підготовки спортсменів у різних видів спорту та осіб, які займаються фізичним вихованням, що дає змогу комплексно вирішувати питання поточного контролю стану їхньої кардіореспіраторної системи та компенсаторної здатності організму у процесі фізичної підготовки та з достатньою обгрунтованістю зробити висновок про необхідність внесення коректив у програму занять відповідно до отриманих результатів задля науково обгрунтованого вдосконалення навчально-тренувального процесу й підвищення його ефективності.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Зо Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи, а саме компенсаторної здатності організму, згідно з яким здійснюють контроль ступеня насичення артеріальної крові киснем при фізичному навантаженні, який відрізняється тим, що на тілі суб'єкта контролю розташовують компактний сенсор, в якому реєструють інформативні сигнали, які надають у синхронний детектор, та подають на мікроконтролер, де вимірюють сигнал, та бездротовими пристроями інфрачервоного зв'язку подають на електронно-обчислювальний пристрій, де за отриманими результатами, визначають концентрацію кисню в крові й за значенням якої судять про функціональний стан кардіореспіраторної системи й компенсаторну здатність організму при фізичному навантаженні. 0000 Компютернаверстка ОО. Гергіль 00000000 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України,
    вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул. Глазунова, 1, м. Київ - 42, 01601
UAU201903289U 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи UA137203U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903289U UA137203U (uk) 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201903289U UA137203U (uk) 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137203U true UA137203U (uk) 2019-10-10

Family

ID=71114232

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201903289U UA137203U (uk) 2019-04-01 2019-04-01 Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA137203U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR0144010B1 (ko) 휴대용 헤모글로빈 측정기
USRE39268E1 (en) Simulation for pulse oximeter
CN105748059B (zh) 浓度测量装置和浓度测量方法
CN109259762A (zh) 一种基于多变量数据融合的肌肉疲劳综合测评装置
US20190239785A1 (en) Method for measuring physiological parameters of physical activity
US20170049344A1 (en) Pulse wave sensor and pulse wave measurement module
CN111757702A (zh) 使用独立分量分析进行经腹胎儿血氧测量和/或经腹胎儿脉搏血氧测量的系统、装置和方法
CA3154680A1 (en) Method and examination apparatus for medical examination of an animal
WO2024140329A1 (zh) 一种多光源心率检测装置、方法和可穿戴设备
US20170014081A1 (en) Monitoring device and method for compensating non-linearity effects in vital signs monitoring
CN107427240B (zh) 光学分析系统和方法
JP2007167091A (ja) 精神的ストレス検査装置
Pittella et al. Wearable heart rate monitoring as stress response indicator in children with neurodevelopmental disorder
UA137203U (uk) Спосіб оцінювання функціонального стану кардіореспіраторної системи
WO2017089479A1 (en) Non-invasive human condition monitoring device
JP6609738B2 (ja) 生体光計測装置及び生体光計測方法
CN210843087U (zh) 一种超声医师情绪量化装置
Juliana et al. Simple coordination and cognitive stimulation activities for cognitive function assessments using functional near-infrared spectroscopy
KR101480535B1 (ko) 헤어핀 타입의 휴대용 뇌파 측정 장치를 포함한 뇌파 측정 시스템
TWI743198B (zh) 濃度測定裝置及濃度測定方法
Turner et al. A smartphone based continuous heart rate monitoring system
Oh et al. Wireless health monitoring helmet for football players to diagnose concussion and track fatigue
RU2233620C1 (ru) Пульсовой оксиметр
Singh et al. Smart health-care monitoring system—Optical heart rate monitor
Golparvar et al. An Arduino-based Remote Health Monitoring and Alert System with Fingerprint Photoplethysmography Using PulseSensor