UA136846U - Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу) - Google Patents

Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу) Download PDF

Info

Publication number
UA136846U
UA136846U UAU201902473U UAU201902473U UA136846U UA 136846 U UA136846 U UA 136846U UA U201902473 U UAU201902473 U UA U201902473U UA U201902473 U UAU201902473 U UA U201902473U UA 136846 U UA136846 U UA 136846U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
waste
mini
sarcophagus
household
groups
Prior art date
Application number
UAU201902473U
Other languages
English (en)
Inventor
Святослав Ігорович Курносов
Original Assignee
Святослав Ігорович Курносов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Святослав Ігорович Курносов filed Critical Святослав Ігорович Курносов
Priority to UAU201902473U priority Critical patent/UA136846U/uk
Publication of UA136846U publication Critical patent/UA136846U/uk

Links

Landscapes

  • Separation, Recovery Or Treatment Of Waste Materials Containing Plastics (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових, побутових, будівельних відходів або радіаційного сміття (пилу), при якому виконують первинне сортування промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів та/або радіаційного сміття (пилу) щонайменше на дві групи, при цьому в одній з груп вказаних відходів видаляють їх пластмасову складову зі щонайменше однієї з груп: поліетилен високої щільності, поліетилен низької щільності, поліетилентерефталат, полівінілхлорид, поліпропілен, полістирол або інші види пластику та переробляють у блок-контейнер або корпус міні-саркофага, не обмежених певною модифікацією, причому в отриману суміш додатково додають біологічні, хімічні, механічні та природні складові, яку подрібнюють, ущільнюють, складають в отримані блоки або корпуси та герметизують з утворенням блок-контейнера або міні-саркофага. Переробку у блок-контейнер або корпус міні-саркофага виконують шляхом лиття під тиском, ротоформуванням або екструзійно-видувним способом в прес-формі.

Description

Корисна модель належить до будівництва і засобів екологічної безпеки і стосується способу одержання блок-контейнера або міні-саркофага із відходів, що включають тверді побутові відходи, будівельне сміття, промислові відходи, радіаційний пил, і може бути використаний для ліквідації, зокрема, сміттєзвалищ.
Відомі способи утилізації відходів шляхом їх поховання під шаром грунту (в кар'єрах, ярах, карстових порожнинах або на спеціально підготовлених полігонах). Такі способи при забезпеченні зовнішньої чистоти (в порівнянні з відкритими звалищами) характеризуються підвищеними затратами і реально не допускають можливості господарського використання зайнятих територій принаймні протягом 20-50 років. Крім того, захоронені таким чином відходи слід визнати втраченими для подальшого використання, навіть, якщо з часом з'являться потреби і нові технологічні можливості їх переробки. Відомо, що пластмаса та інші синтетичні матеріали, які іноді складають левову частку промислових та побутових відходів практично не розкладаються в землі, завдаючи колосальної шкоди всьому живому і неживому на сотні кілометрів навколо місць організованих сміттєвих поховань. Кілька десятиліть тому розвинені країни зрозуміли, що влаштовувати поховання пластмасового сміття на своїй території не можна, що дало поштовх для так званої "еміграції сміття".
До числа відомих способів утилізації побутових відходів належать сучасні схеми їх переробки, основані на попередньому багатокомпонентному сортуванні. Отримувані при цьому вторинні ресурси передаються споживачам для використання як палива сировини або добавки до основної сировини, необхідної у виробництві нової продукції. Залишки відходів, які не підлягають сортуванню в даному способі підлягають ущільненню та захороненню під шаром грунту.
Відомим є "Спосіб отримання композицій для дорожнього і гідротехнічного будівництва"
І(патент КО Мо 2026323, МПК ВОЗВ 9/00)Ї. Пропонований спосіб і лінія для його здійснення спрямовані на усунення перерахованих вище недоліків. Спосіб передбачає можливість проведення комплексного первинного сортування за розмірами з утилізацією всіх компонентів змішаних відходів, в тому числі і дрібної фракції, з виділенням з неї в кінцевому підсумку органічної частини, що перетворюється на органічне добриво, і суміші гідроокисів "важких металів", що спрямовується на переробку. Недоліком даного технічного рішення є неможливість використання для дорожнього будівництва всієї маси побутових відходів.
Відомим також є "Спосіб безпечної утилізації побутових відходів (патент КО Мо 2310525,
МПК воЗзВв 9/00, СО4В 18/00), що включає сортування відходів безпосередньо в зоні будівництва автодоріг і подальшу їх переробку, причому з побутових відходів відсортовують п'ять груп відходів, в першу групу відходів включають органічні і харчові відходи, в другу групу відходів включають деревину, ДСП, в третю групу відходів включають текстиль, папір, ламінат, картон, пінопласт, в четверту групу включають гуму, армуючі матеріали, поліетилен, скло, кераміку, інші відходи формують у п'яту групу відходів, подальшу переробку відходів ведуть за групами, при цьому компоненти першої групи піддають прискореному компостуванню, наповнюють мінеральними добривами, змішують з насінням рослин, гранулюють і використовують при формуванні дорожніх насипів, укосів і прилеглих до дороги територій, компоненти другої групи подрібнюють, додають як наповнювач в бетонні суміші в кількості до 10 95, з яких формують силові і контурні модулі для бордюрів, крайок дорожнього полотна, зливних елементів і кюветів, компоненти третьої групи подрібнюють, змішують з піском та вапном при наступному співвідношенні компонентів: пісок - 80 95, вапно - 10 95, побутові відходи третьої групи - 10 95, потім з отриманої суміші методом пресування при нагріванні до 150 "С формують елементи підкладки під асфальтобетонні покриття, компоненти четвертої групи також подрібнюють і додають у кількості до 595 за вагою до складу асфальтобетонного покриття одночасно з введенням звичайних мінеральних компонентів, а надлишкові компоненти цієї групи рівномірно укладають у верхні шари дорожнього насипу, відходи п'ятої групи використовують в дорожньому полотні при формуванні нижнього шару.
До недоліків винаходів рівня техніки слід віднести: не технологічність отриманих матеріалів для використання у будівництві, а також складність процесу сортування у зв'язку з наявністю різнокомпонентних груп відходів, що містять органічні та неорганічні складові, які у свою чергу відрізняються не тільки за хімічним складом, а також мають різні фізичні показники - тверді, дуже тверді, м'які тощо.
В основу технічного рішення поставлено задачу отримання нового, надійного і маловитратного блок-контейнера, підвищення технологічності способу, що дозволяє досягти високих споживчих властивостей отриманого продукту. Додатковий результат - утилізація відходів.
Поставлена задача вирішується механіко-ізоляційним способом одержання блок-контейнеру або міні-саркофагу із промислових, побутових і будівельних відходів та радіаційного сміття (пилу), який включає первинне сортування промислових, побутових і будівельних відходів та радіаційного сміття (пилу) щонайменше на дві групи, при цьому в одній з груп вказаних відходів видаляють їх пластмасову складову з щонайменше однієї з груп: поліетилен високої щільності, поліетилен низької щільності, поліетилентерефталат, полівінілхлорид, поліпропілен, полістирол або інші види пластику та переробляють у блок-контейнер або корпус міні-саркофага, не обмежених певною модифікацією, причому отриману суміш додатково додають біологічні, хімічні, механічні та природні складові, яку подрібнюють, ущільнюють, складають в отримані блоки або корпуси та герметизують з утворенням блок-контейнера або міні-саркофага.
Переробку у контейнер виконують шляхом лиття під тиском, шляхом ротоформування або видувним завдяки прес форми.
Винахід виконується наступним чином.
До сміттєпереробного заводу доставляють побутові та/або промислові, та/або будівельні відходи та/або радіаційне сміття (пил), механічно або вручну проводять первинне сортування.
Головним чином відходи сортують на дві групи. Одна група включає пластмасові відходи, до іншої попадає решта відходів, а саме скло, друковані видання, картон та картоні вироби, органічні залишки, харчові відходи, небезпечні відходи (батарейки) тощо (біологічні, хімічні, механічні та природні складові). Пластмасова частина відходів пересортовується з отриманням груп пластмас: поліеєтилени високої щільності (НОРЕ), поліетилени низької щільності (ГОРЕ), поліетилентерефталати (РЕТ, РЕТЕ або поліестри), полівінілхлориди (РМС-ПВХ), поліпропілени (РР), полістироли (Р5) та інші пластмаси. Пластмасову складову піддають подальшій переробці, де шляхом лиття під тиском, ротоформуванням або екструзійно-видувним способом завдяки прес-формі переробляють у контейнери; заявники надали контейнерам спеціальну назву - Треш-Блоки або міні-саркофаг. В залежності від кліматичних умов та цільового призначення (використання в будівництві споруд, парканів чи дорожньому будівництві) контейнери для Треш-Блоків або міні-саркофаги можуть вироблятися з будь-якої групи пластмасових складових, або із залученням інших груп з цього переліку та мати різні модифікації.
Зо Лиття полімерів під тиском - це технологічний процес виготовлення виробів, при якому рідкий пластик впорскується під тиском в металеву прес-форму, де рівномірно розподіляється по ній і застигає. Це найпоширеніший метод багатосерійного виготовлення пластикових виробів.
Лиття пластмас під тиском здійснюється на спеціальних інжекційно-ливарних машинах - термопластавтоматах (ТПА). За допомогою даного методу можна зробити практично будь-який пластиковий виріб. При цьому немає ніяких обмежень по величині або кількості деталей. Треш-
Блоки або міні-саркофаги можна отримати також шляхом ротоформування. Цей метод переробки дозволяє отримувати порожнисті вироби різноманітних форм та розмірів з термопластичних матеріалів, які використовуються у вигляді порошків або паст (пластизолів).
Процес ротаційного формування відрізняється простотою і включає три основних стадії. На першій з них в холодну форму, що являє собою порожню чашоподібну конструкцію, завантажується певна кількість полімерного матеріалу. Далі (стадія ІІ) закриту форму поміщають в камеру нагріву, де і відбувається процес формування. При цьому за допомогою відповідних пристроїв форма наводиться в обертання щодо двох осей. При обертанні з відносно невисокою частотою розплавлений полімер розподіляється по стінках форми. Також блоки-контейнери або міні-саркофаги можна отримати методом екструзійно-видувного формування. Виготовлення виробів цим методом здійснюється в дві стадії: з початку отримують пластмасову заготовку (рукав) трубчастої форми з трохи нижчою температурою, ніж температура плавлення, після чого її роздувають повітрям під тиском в прес-формі.
Третя стадія І полягає в охолодженні форми з відформованим виробом, яке може здійснюватися за допомогою холодного повітря або водяного туману; при цьому форма продовжує обертатися для повного і рівномірного затвердіння полімеру по всій поверхні форми.
Після завершення охолодження форма розкривається і готовий виріб витягується з неї; завдяки усадці матеріалу при охолодженні виробу процес вилучення не викликає ускладнень (пер/Ллумлу. роїмтегу гпиЛенег.рипр?п ід-26748саї ід-Зераде іа--і; пор//беІррд.сот/Лесппо!од/ро.піті; пЕрулимли.роїтутетбгапси еот/Лепторіазі/мем/6/19.пІті); пЕрулимли тртпцша.ги/паех.рир"радеїа -ргевзв)
Після формування Треш-Блоків (контейнерів), решту відходів подрібнюють, ущільнюють, складають у отримані контейнери та герметизують з утворенням міні-саркофагів.
Запропонований спосіб є досить технологічним, має обмежену кількість операцій по переробці сміття, при цьому він забезпечує повну утилізацію, зокрема сміттєзвалищ за рахунок переробки всього масиву відходів, при якому одну частину відходів переробляють у Треш-Блоки (контейнери), а другою частиною заповнюють Треш-Блоки, створюючи герметичні міні- саркофаги.
Описані вище блоки можна використовувати в сфері дорожнього будівництва та будівництва в цілому, а саме: 1) використовувати в укладанні дорожнього покриття, замінивши Треш-Блоками 3-4 шари "подушки" (землі, піску, гравію та базового шару). Такий метод будівництва не тільки дасть змогу суттєво зменшити витрати на укладання доріг, а й спростити сам процес укладання дорожнього покриття; 2) на основі цих блоків будувати паркани, автостоянки; 3) використовувати як один із шарів фундаменту в будівництві ангарів, фабрик, цехів, складських приміщень та інших промислових споруд; 4) застосовувати в інших будівельних та побутових роботах.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу), при якому виконують первинне сортування промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу) щонайменше на дві групи, при цьому в одній з груп вказаних відходів видаляють їх пластмасову складову з щонайменше однієї з груп: поліетилен високої щільності, поліетилен низької щільності, поліетилентерефталат, полівінілхлорид, поліпропілен, полістирол або інші види пластику та переробляють у блок-контейнер або корпус міні- саркофага, не обмежених певною модифікацією, причому в отриману суміш додатково додають біологічні, хімічні, механічні та природні складові, яку подрібнюють, ущільнюють, складають в отримані блоки або корпуси та герметизують з утворенням блок-контейнера або міні-саркофага.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що переробку у блок-контейнер або корпус міні- Зо саркофага виконують шляхом лиття під тиском, ротоформуванням або екструзійно-видувним способом в прес-формі.
UAU201902473U 2019-03-13 2019-03-13 Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу) UA136846U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902473U UA136846U (uk) 2019-03-13 2019-03-13 Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201902473U UA136846U (uk) 2019-03-13 2019-03-13 Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136846U true UA136846U (uk) 2019-09-10

Family

ID=71073937

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201902473U UA136846U (uk) 2019-03-13 2019-03-13 Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу)

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136846U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Ghuge et al. Utilization of waste plastic in manufacturing of paver blocks
US9919452B2 (en) Building bricks including plastics
CN104711974B (zh) 一种钢管再生混凝土复合载体桩及其制备方法
Maneeth et al. Utilization of waste plastic in manufacturing of plastic-soil bricks
CN105983562A (zh) 垃圾填埋场高维填埋方法
US20220242785A1 (en) Compositions containing concrete and solid waste compositions
UA136846U (uk) Механіко-ізоляційний спосіб одержання блок-контейнера або міні-саркофага із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу)
DE69520276T2 (de) Verfahren zur wiederverwendung und beseitigung von abfallstoffen
UA139758U (uk) Блок-контейнер (міні-саркофаг) із промислових та/або побутових, та/або будівельних відходів, та/або радіаційного сміття (пилу)
RU2742432C2 (ru) Устройство, которое содержит блок-контейнер или саркофаг, и способ их получения
RU2310525C1 (ru) Способ безопасной утилизации бытовых отходов
KR20020051443A (ko) 폐석회와 건축폐자재를 이용한 토목, 건축자재 제조방법
Mykhailovska et al. Using solid household plastic waste in the construction of soil embankments
WO2017093821A1 (en) Multi-purpose module or container or block prepared from mixed waste plastic, plastic type resins and related polymer
KR101010161B1 (ko) 산업 폐기물을 이용한 건설자재와 그 제조방법
UA136810U (uk) Блок-контейнер для будівництва з пластмасової складової
UA126243C2 (uk) Контейнер для зберігання екологічно шкідливих відходів
UA133018U (uk) Блок-контейнер для будівництва
Quarcoo The use of low linear density polyethylene in the production of LLDPE-sand-stone composites.
Nagesh et al. Waste plastic use in paver blocks
RU2773162C1 (ru) Способ безотходного изготовления вибропрессованных бетонных строительных изделий
KR20000007232A (ko) 폐스티로폴을 주원료로 한 재활용품의 제조방법 및 그 재활용품
ADDO AN EXPERIMENTAL INVESTIGATION ON PLASTIC AND DEMOLISHED WASTE AS A PARTIAL REPLACEMENT IN CONCRETE MIX
CN110644712A (zh) 装饰墙体砖及制造方法
CN111778807A (zh) 一种塑石砖