UA136179U - Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка - Google Patents

Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка Download PDF

Info

Publication number
UA136179U
UA136179U UAU201901502U UAU201901502U UA136179U UA 136179 U UA136179 U UA 136179U UA U201901502 U UAU201901502 U UA U201901502U UA U201901502 U UAU201901502 U UA U201901502U UA 136179 U UA136179 U UA 136179U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
mucous membrane
diseases
background
minutes
Prior art date
Application number
UAU201901502U
Other languages
English (en)
Inventor
Людмила Сергіївна Кравченко
Ольга Володимирівна Гончаренко
Original Assignee
Одеський Національний Медичний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Одеський Національний Медичний Університет filed Critical Одеський Національний Медичний Університет
Priority to UAU201901502U priority Critical patent/UA136179U/uk
Publication of UA136179U publication Critical patent/UA136179U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Abstract

Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка включає накладання на уражені ділянки слизової оболонки аплікації ополіскувача "Апіфіл" експозицією 10-15 хвилин. Одночасно проводять сеанс флуктуоризації за поперечною методикою в зоні вестибулярної поверхні альвеолярних відростків верхньої і нижньої шелеп з інтенсивністю струму 1-2 мА/см2 протягом 10-15 хвилин один раз на добу, курсом 7-10 діб.

Description

Корисна модель належить до області медицини, а саме стоматології, і може бути застосована для лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка.
Захворювання слизової оболонки порожнини рота, які виникають при порушеннях функції системи травлення, являють собою одну із актуальних проблем стоматології. Це підсилюється недостатньою визначеністю етіології, патогенезу, що обумовлює недосконалу ефективність лікування.
Відомо, що порушення функції шлунка супроводжується ураженнями слизової оболонки в ротовій порожнині, які найчастіше проявляються рецидивуючим афтозним стоматитом, гострим афтозним стоматитом, лейкоплакією, хейлітом.
Відомі методи лікування запальних захворювань слизової оболонки рота при хворобах системи травлення із застосуванням розчинів анестетиків (1-2 95 розчин лідокаїну, новокаїну) у вигляді ротових ванночок, аплікацій на патологічне вогнище з використанням речовин природного походження: обліпихової олії, олії шипшини, олійного розчину вітаміну А та метилурацилу для регенерації і епітелізації ерозивно-виразкових уражень на слизовій оболонці рота, що тимчасово знімають больовий симптом |/1, 21.
Однак вказані методи мають ряд недоліків: лікарський розчин у вигляді рідини тяжко зафіксувати в області запалення через його рідку форму тому неможливо отримати необхідну тривалість експозиції для досягнення бажаного ефекту; ці методи застосовуються у вигляді послідовних аплікацій знеболюючих, антибактеріальних та епітелізуючих препаратів, є досить тривалими, незручними та малоефективними.
Відомо також застосування стоматологічних фітоплівок для лікування даної патології, які вміщують олійні екстракти нагідок, тисячолистника, ехінацеї, м'яти та проявляють антимікробні, кровоспинні, протизапальні властивості, сприяють регенерації уражених тканин |З|.
Але вказаний спосіб також має наступні недоліки: накладання фітоплівок на ділянки слизової оболонки порожнини рота погано переноситься пацієнтами, викликаючи блювальний рефлекс; фітоплівки, розм'якшуються впродовж 3-5 годин, змішуючись із слиною, і перетворюються у
Зо гель, що викликає почуття "паління" в роті, дискомфорт; крім того, використання фітоплівок потребує тривалого терміну лікування, не позбавлене побічних реакцій, має обмеження та протипоказання.
Найближчим аналогом корисної моделі є розробка, в якій для лікування запальних тканин пародонта і слизової оболонки порожнини рота застосовують методику флуктуоризації з використанням стоматологічного апарата "АСБ-2М" у статичному режимі із щільністю струму до від 1 мА/см: до З мА/см2 упродовж 10-15 хвилин |41.
Застосування цього способу також має наступні вади: непередбаченість поліпатогенного характеру відповідної реакції організму на вплив флуктуючого струму; недостатня ефективність локального купірування запальних вогнищ тканин слизової оболонки ротової порожнини; електрострумова несприятливість у хворих при зниженому імунному статусі та підвищеній реактивності організму.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення способу лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка шляхом застосування аплікацій спеціальним лікувальним ополіскувачем "Апіфіл" із флуктуоризацією на ділянки уражених тканин слизової оболонки, що забезпечує зняття больового синдрому, покращення мікроциркуляції, швидке припинення запалення, отримання протинабрякового ефекту, корекцію порушень імунітету та активізацію регенерації тканин.
Поставлена задача вирішується тим, що, у способі місцевого лікування запальних захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка призначають на уражені ділянки слизової оболонки аплікації ополіскувача "Апіфіл"" експозицією 10-15 хвилин, згідно з корисною моделлю, одночасно проводять сеанс флуктуоризації за поперечною методикою у зоні вестибулярної поверхні альвеолярних відростків верхньої і нижньої шелеп із середньою інтенсивністю струму 1-2 мА/сме протягом 10-15 хвилин один раз на добу, курсом 7- 10 діб.
Спосіб здійснюють наступним чином.
Після гігієни порожнини рота проводять накладання на ділянки запалення марлевих тампонів, змочених ополіскувачем "Апіфіл", що містить прополіс, віск, які отримані із забрусу, 60 ефірні олії ромашки і шавлії, нікотинамід, лізоцим, ксилітол, бікарбонат натрію, карбонат кальцію експозицією 10-15 хвилин (5). Одночасно на шкіру лиця в ділянці верхньої та нижньої шелеп на проекцію уражених тканин з напрямом перпендикулярно центральній осі шелеп встановлюють подвоєні електроди (анод), пасивний електрод (катод) розміщують в області шийного відділу хребта та впливають на уражені поверхні флуктуючим струмом інтенсивністю 1-2 мА/см-, використовуючи апарат "АСБ-2М", протягом 10-15 хвилин. Лікування призначають упродовж 7-10 днів, а у разі тяжкого перебігу тривалість лікування може бути подовжена до 10- 14 днів.
Експозиція ополіскувача "Апіфіл" на уражені тканини сприяє антисептичному, антиоксидантному, імуностимулюючому, регенеративному ефектам. Місцеве застосування флуктуючого струму викликає зміни концентрації іонів на напівпроникних мембранах, підвищуючи проникність мембран, благодійно впливає на мікроциркуляцію тканин, знімаючи набряк, покращує трофіку, активізуючи внутрішньоклітинний обмін киснево-залежних процесів, що прискорює ліквідацію запального вогнища, підвищує мітотичну активність епітеліальних і мезенхімальних клітин, які забезпечують швидке загоювання. Застосування заявленого способу після гігієни зубів упродовж 7-10 днів призводить до значного покращення структурно- функційного стану уражених тканин слизової оболонки і взагалі стоматологічного статусу хворих на виразкову хворобу шлунка.
Приклади конкретного використання способу. 1. Хворий А., 34 роки, госпіталізований у клініку з діагнозом виразка шлунку, зі скаргами на часту появу в роті різко болісних виразок, які з'являються з періодичністю 1-2 рази на місяць, інколи частіше, що порушує стан пацієнта, утруднює приймання їжі та взагалі погіршує якість життя. При огляді на слизовій оболонці перехідної складки нижньої шелепи справа і боковій поверхні язика зліва визначаються множинні (вісім) афти розміром до 1 см, оточені яскравим гіперемованим вінчиком, різко болісні при пальпації. Прийняття їжі та розмова утруднені.
Діагноз - хронічний рецидивуючий афтозний стоматит. Після усунення всіх травматичних факторів (згладжені гострі бугри зубів, видалені зубні відкладення) призначено аплікації ополіскувачем "Апіфіл" на уражені ділянки слизової оболонки в сполученні із сеансами флуктуоризації за заявленим способом упродовж 7 днів. Вже на другий день хворий відмітив полегшення за рахунок зняття гострих болів і клінічних ознак запального процесу. У перші 2 дні
Зо після сполучного застосування аплікацій ополіскувача і флуктуоризації зняття відчуття болю слизової оболонки зберігалося до 2-х годин, що допомагало безболісно приймати їжу, розмовляти. Зі слів хворого, загоювання афт наступило на 6-7 день, що було на 2-3 дня раніше ніж настання епітелізації при стандартному лікуванні. 2. Хвора Д., 42 роки, звернулася зі скаргами на ускладнення в ротовій порожнині, в анамнезі-виразка шлунка. Інтенсивність запального процесу оцінювали за виявленням гіперемії, афт слизової оболонки, наявності больового синдрому та приєднання інфекції. Імунологічні обстеження виявили зміни в системі місцевого імунітету порожнини рота: в ротовій рідині є підвищення секреторного ІДА, дСї ІдА, зниження вмісту лізоциму. Аплікації ополіскувача "Апіфіл" з флуктуоризацією проводили на уражені ділянки впродовж 6 днів. Візуально вже на З добу після початку лікування у хворої зник больовий синдром, відчуття дискомфорту. Слизова оболонка на 5 день стала блідо-рожевого кольору, ускладнення відсутні. При завершенні лікування виявлено зниження вмісту секреторного ІдА, Іда, ІдА, нормалізацію рівня лізоциму в ротовій рідині, що свідчить про позитивну динаміку лікування.
Таким чином, запропонований спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка, які визначаються множинними порушеннями цілісності епітелію слизової оболонки у вигляді виразок та болісністю шляхом комплексного впливу на патологічні ділянки ураження ополіскувачем "Апіфіл" як знеболюючого, антимікробного, протизапального, ранозагоювального, імуномоделюючого засобу і флуктуючим струмом середньої інтенсивності, що сприяє нормалізації кровообігу, обмінних та репаративних процесів, підсилюючи його лікувальну дію, створює умови для безболісного, прискореного зняття запалення, загоювання та усунення ускладнень.
У порівнянні з найближчим аналогом, запропонований спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка, в якому поряд із загальною медикаментозною терапією одночасно застосовують місцевий вплив на патогенетичні ланки ураження слизової оболонки рота ополіскувача "Апіфіл" та флуктуоризації за запропонованою схемою, що дозволяє у більш короткий термін досягти зняття запалення та регенерації тканин, є досить застосовним за рахунок незначної собівартості задіяних засобів, зручним при використанні та доступним для хворих. бо
Джерела інформації: 1. Рабинович С.А. От новокайна к артикаину /Рабинович С.А., Зорян Е.В., Сохов С.Т. -
Москва, 2005.- 247 б. 2. ВИ Пат. 2482859 С1 Российской Федерации Аб1К36/00, Аб1К31/00. Способ лечения пародонтита и воспалительньїх заболеваний слизистой оболочки полости рта /Л.Н. Плотников,
М.А. Губин, М.С. Свирина (Россия) Мо 2011139392/15. Опубл. 2013.05.27. 3. ВО Пат. 2618392 Российской Федерации Аб1Р1/02, Аб1КЗ36/28 Стоматологические фитопленки для лечения воспалительньсх заболеваний пародонта и слизистой оболочки полости рта /А.Р. Мавзютов, 3.Р. Ишмакова, А.И. Исаева (Россия) Мо 2017189462/15. Опубл. 2017.08.25. 4. Пьянзина А.В. Опьїт применения флюктуоризации в комплексном лечении больньмх хроническим генерализованньім пародонтитом /А.В. Пьянзина, М.Ю. Герасименко //Российский стоматологический журнал. -2012. - Мо 6. - С.28-30. 5. Пат. 129913 Україна АЄ1К31/19, Аб1КВ8/97, Аб1К36/00. Ополіскувач ротової порожнини для місцевої профілактики та лікування запальних захворювань тканин слизової оболонки /Кравченко Л.С., Фізор Н.С.; заявник та патентовласник Одес.нац.мед.ун-т - Мо 201801440; опубл. 2018.11.26. Бюл. Мо 22.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка, що включає накладання на уражені ділянки слизової оболонки аплікації ополіскувача "Апіфіл" експозицією 10-15 хвилин, який відрізняється тим, що одночасно проводять сеанс флуктуоризації за поперечною методикою в зоні вестибулярної поверхні альвеолярних відростків верхньої і нижньої шелеп з інтенсивністю струму 1-2 мА/сме протягом 10-15 хвилин один раз на добу, курсом 7-10 діб.
UAU201901502U 2019-02-14 2019-02-14 Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка UA136179U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901502U UA136179U (uk) 2019-02-14 2019-02-14 Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901502U UA136179U (uk) 2019-02-14 2019-02-14 Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA136179U true UA136179U (uk) 2019-08-12

Family

ID=71116255

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201901502U UA136179U (uk) 2019-02-14 2019-02-14 Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA136179U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2550957C1 (ru) Способ лечения хронического генерализованного пародонтита
RU2290918C1 (ru) Средство и способ лечения воспалительных заболеваний слизистой оболочки полости рта
UA136179U (uk) Спосіб лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота на тлі патології шлунка
RU2519121C1 (ru) Способ лечения пародонтита
RU2695076C1 (ru) Способ лечения хронического генерализованного пародонтита
RU2568852C1 (ru) Способ лечения гипертрофического гингивита
RU2693678C1 (ru) Способ лечения хронического генерализованного пародонтита
SU1789214A1 (ru) Cпocoб лeчehия пapoдohtиta
RU2790189C1 (ru) Способ лечения хронического рецидивирующего афтозного стоматита
RU2808048C1 (ru) Способ моделирования пародонтита на лабораторных животных
RU171049U1 (ru) Нагубный аппликатор с держателем
RU2797139C1 (ru) Самотвердеющий гель для лечения язвенно-некротических заболеваний пародонта и слизистой оболочки полости рта
RU2716637C1 (ru) Способ лечения хронического генерализованного пародонтита легкой и средней степени тяжести
RU2486901C1 (ru) Поликомпонентная адгезивная мазь для лечения эрозивных поражений слизистой оболочки полости рта при обыкновенной пузырчатке
RU2527339C1 (ru) Способ лечения хронического генерализованного гингивита
RU2148422C1 (ru) Способ лечения болезней пародонта, слизистой оболочки полости рта и губ и устройство для обработки воды, масла и масляных растворов (варианты)
RU2255726C1 (ru) Способ лечения заболеваний пародонта у женщин с естественной и хирургической менопаузой
RU2227017C2 (ru) Способ лечения хронических рецидивирующих трещин губ и сочетаний хронических рецидивирующих трещин губ с эксфолиативным или атопическим хейлитами
RU2628806C1 (ru) Способ лечения хронического генерализованного пародонтита
RU2623053C1 (ru) Способ лечения хронических травм слизистой оболочки рта
RU2112529C1 (ru) Способ лечения гипертрофического гингивита
RU2082413C1 (ru) Способ лечения язвенной болезни двенадцатиперстной кишки
RU2158582C1 (ru) Способ общего лечения пародонтита
RU2134098C1 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний пародонта
RU2053755C1 (ru) Способ лечения гиперестезии твердых тканей зуба