UA134628U - Спосіб формування сумісних посівів - Google Patents

Спосіб формування сумісних посівів Download PDF

Info

Publication number
UA134628U
UA134628U UAU201812975U UA201812975U UA134628U UA 134628 U UA134628 U UA 134628U UA U201812975 U UAU201812975 U UA U201812975U UA 201812975 U UA201812975 U UA 201812975U UA 134628 U UA134628 U UA 134628U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
seeds
sowing
crops
module
crop
Prior art date
Application number
UAU201812975U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Іванович Мельник
Микола Васильович Бакум
Валерій Іванович Пастухов
Марія Миколаївна Майборода
Микола Миколайович Крекот
Original Assignee
Харківський Національний Технічний Університет Сільського Господарства Ім. П. Василенка
Віктор Іванович Мельник
Микола Васильович Бакум
Валерій Іванович Пастухов
Марія Миколаївна Майборода
Микола Миколайович Крекот
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківський Національний Технічний Університет Сільського Господарства Ім. П. Василенка, Віктор Іванович Мельник, Микола Васильович Бакум, Валерій Іванович Пастухов, Марія Миколаївна Майборода, Микола Миколайович Крекот filed Critical Харківський Національний Технічний Університет Сільського Господарства Ім. П. Василенка
Priority to UAU201812975U priority Critical patent/UA134628U/uk
Publication of UA134628U publication Critical patent/UA134628U/uk

Links

Landscapes

  • Sowing (AREA)

Abstract

Спосіб формування сумісних посівів включає переміщення посівного агрегату по полю, формування борозенок на заданій відстані одна від одної, дозований висів насіння різних сільськогосподарських культур у відповідні борозенки та загортання насіння ґрунтом. Процес формування сумісних посівів виконується ступенево за один прохід модульного посівного агрегату. Перший модуль змонтований на енергомодулі посівного агрегату попереду і висіває насіння, наприклад, базової сільськогосподарської культури. Другий модуль змонтований позаду енергомодуля і висіває насіння сумісної культури на заданій відстані від базової культури.

Description

Корисна модель належить до способів сівби насіння сільськогосподарських культур за перспективними технологіями вирощування продукції рослинництва.
Широко відомі і застосовуються рядкові способи висіву насіння окремої сільськогосподарської культури як груповим методом, за якого регламентується лише загальна кількість висіяного в рядок насіння, так і поштучним методом, за якого фіксується і відстань між окремо висіяними насінинами. Для реалізацій таких способів висіву насіння промисловість як вітчизняна, так і зарубіжна випускає велику кількість сівалок для висіву насіння всіх відомих сільськогосподарських культур (1, 2)|. Незважаючи на всебічне вивчення технологій вирощування монокультур та сучасне технічне їх забезпечення подальше підвищення ефективності такого виробництва продукції рослинництва становиться проблематичним.
Перспективні технології виробництва продукції рослинництва, за одним із напрямків, базуються на сумісних способах вирощування декількох сільськогосподарських культур. При таких способах за рахунок алелопатії (взаємного впливу рослин) зменшується кількість добрив, необхідних для отримання високих урожаїв, зменшується або взагалі виключаються операції по захисту рослин від шкідників та хвороб, підвищується якість отриманої продукції ЗІ.
Для реалізації таких технологій необхідно забезпечити сумісний висів насіння декількох сільськогосподарських культур. Сучасні посівні агрегати спроможні реалізувати такий спосіб висіву за декілька проходів (висівається одна культура, агрегат переналагоджується на висів іншої культури і за другий прохід висівається вона). Але навіть незважаючи на збільшення термінів сівби, зростання експлуатаційних витрат сучасні посівні агрегати із сучасними навігаційними обладнаннями спроможні забезпечувати мінімальні відхилення від заданої відстані між рядками значно більші, ніж допускаються для отримання взаємовпливу рослин.
Тому для формування сумісних посівів різних сільськогосподарських культур розробляються нові способи та засоби для їх реалізації, які включають переміщення посівного агрегату по полю, формування борозенок на заданій відстані одна від одної, дозований висів насіння різних сільськогосподарських культур у відповідні борозенки та загортання насіння грунтом (4). Такий спосіб формування сумісних посівів цілком відповідає перспективним технологіям вирощування, але сучасні посівні агрегати, які розробляються, ще не забезпечують агротехнічні вимоги до його виконання. Крім того, наявні високоефективні посівні агрегати для висіву монокультур не
Зо можуть напряму використовуватись для реалізації сівби в перспективних технологіях.
За схожістю ознак спосіб (4 приймаємо за найближчий аналог.
В основу корисної моделі поставлено задачу забезпечення оптимальних умов сумісного вирощування різних сільськогосподарських культур за рахунок формування сумісного висіву їх насіння із заданим чергуванням насіння різних культур і оптимальною відстанню між ними існуючими посівними агрегатами.
Для вирішення поставленої задачі у відомому способі формування сумісних посівів, що включає переміщення посівного агрегату по полю, формування борозенок на заданій відстані одна від одної, дозований висів насіння різних сільськогосподарських культур у відповідні борозенки та загортання грунтом, згідно з корисною моделлю, процес формування сумісних посівів виконується ступенево за один прохід модульного посівного агрегату, перший модуль якого змонтований на енергомодулі посівного агрегату попереду і висіває насіння, наприклад, базової сільськогосподарської культури, а другий модуль змонтований позаду енергомодуля і висіває насіння супутньої культури на заданій відстані від базової культури.
Запропонований спосіб формування сумісних посівів виконується наступним чином.
Спочатку підбирають сорти і гібриди сільськогосподарських культур для сумісного вирощування за агробіологічним сумісництвом, термінами дозрівання та урожайністю. Для сівби відбирають високоякісне насіння кожної культури і для них встановлюють оптимальну закономірність їх розміщення на полі, тобто відстань між рядками висіяного насіння, норму і крок висіву насіння кожної культури та необхідну глибину заробки насіння у грунт.
Сільськогосподарську культуру насіння, яку необхідно висівати на більшу глибину, приймають за базову, а іншу супутньою культурою.
Для вибраних параметрів сівби комплектують модульний посівний агрегат, в який включають, як перший модуль, серійну сівалку, яка здатна найбільш якісно виконувати висів насіння базової культури, і монтують її попереду енергомодуля (трактора). Як другий модуль вибирається серійна сівалка здатна якісно висівати насіння супутньої культури для заданого сумісного посіву, яка приєднується позаду енергомодуля. При цьому енергомодуль підбирається з передньою та задньою начіпками і за потужністю, достатньою для роботи з двома сівалками одночасно. Під час приєднання сівалок до енергомодуля забезпечують розміщення їх таким чином, щоб зароблювальні системи формували борозенки для насіння бо базової та супутньої культури на заданій відстані. Далі кожну сівалку налагоджують для висіву відповідного насіння як заданої норми, так і заданого кроку висіву в рядок та заданого чергування насіння різних культур на засіяному полі, а при необхідності і по глибині заробки.
Під час сівби модульний посівний агрегат, рухаючись по полю ступенево, за один прохід формує якісний сумісний посів заданих культур за рахунок висіву першим модулем насіння базової культури (перший ступінь), а другим модулем - насіння супутньої культури (другий ступінь). Так як на сьогодні промисловістю України випускається сімейство сівалок для якісного висіву насіння практично кожної сільськогосподарської культури, то забезпечення якісного формування сумісного посіву за запропонованим способом зводиться лише до підбору серійних сівалок для якісного висіву заданих культур.
Таким чином, запропонований спосіб формування сумісних посівів забезпечить виконання існуючими сівалками якісної сівби за перспективними технологіями вирощування продукції рослинництва, але при цьому дещо підвищить металоємність виробництва.
В джерелах інформації способу формування сумісних посівів з аналогічними ознаками автори не виявили, тому просимо надати йому правовий захист.
Джерела інформації: 1. Бакум М.В., Бобрусь 1І.С., Михайлов А.Д., Морозов І.В., Нікітін С.П. Сільськогосподарські машини. Частина 3. Посівні машини, - Харків, 2005, - 332 с. 2. Машиньі для точного посева пропашньїх культур. Конструированиє и расчет /Под ред.
Л.В. Погорелого, К.: Техника, 1987. - 147 б. 3. Мельник В.И. Зволюция систем земледелия - взгляд в будущеє /Земледелие. - 2015, Мо 1.- 6. 8-12. 4. Мельник В.І., Пастухов В.І., Бакум М.В., та ін. Матеріали круглого столу: "Спільний посів просапних культур - техніко-технологічні проблеми і завдання" /Інженерія природокористування. - Харків, 2016, Мо 2(6). - С. 29-37.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб формування сумісних посівів, що включає переміщення посівного агрегату по полю, формування борозенок на заданій відстані одна від одної, дозований висів насіння різних
    Зо сільськогосподарських культур у відповідні борозенки та загортання насіння грунтом, який відрізняється тим, що процес формування сумісних посівів виконується ступенево за один прохід модульного посівного агрегату, перший модуль якого змонтований на енергомодулі посівного агрегату попереду і висіває насіння, наприклад, базової сільськогосподарської культури, а другий модуль змонтований позаду енергомодуля і висіває насіння сумісної культури на заданій відстані від базової культури.
UAU201812975U 2018-12-27 2018-12-27 Спосіб формування сумісних посівів UA134628U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812975U UA134628U (uk) 2018-12-27 2018-12-27 Спосіб формування сумісних посівів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812975U UA134628U (uk) 2018-12-27 2018-12-27 Спосіб формування сумісних посівів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134628U true UA134628U (uk) 2019-05-27

Family

ID=66641670

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201812975U UA134628U (uk) 2018-12-27 2018-12-27 Спосіб формування сумісних посівів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134628U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107135782A (zh) 南疆无膜棉花的栽培方法
CN103947324A (zh) 一种新型玉米栽培技术
Manes et al. Feasibility of mechanical transplanter for paddy transplanting in Punjab
CN102918968A (zh) 一种用于杂交水稻制种的同步播种插秧机及同步播种插秧方法
CN104541926B (zh) 小麦畦套种玉米的方法
CN103931398A (zh) 一种麦菁两熟高效栽培方法及麦菁配套收获割台
CN104798561A (zh) 一种鸡毛菜全程机械化生产配套栽培方法
Uprety Meshing mechanization with SRI methods for rice cultivation in Nepal
KR20130037993A (ko) 파종 장치
CN104126467A (zh) 一种提高水稻产量的种植方法
CN105010055A (zh) 一种彩色水稻的种植方法
CN103392413A (zh) 可降解环保型水稻大田旱地种植的种子网膜带及其使用方法
RU2415535C2 (ru) Способ возделывания овощной фасоли в условиях резко континентального климата
UA134628U (uk) Спосіб формування сумісних посівів
RU166491U1 (ru) Комбинированная машина для чересполосного посева зерновых и ухода за всходами
RU150940U1 (ru) Комбинированный почвообрабатывающе-удобрительно-посевной агрегат
Shrivastava et al. Techno-economic evaluation of tractor operated raised bed planters and seed drills for cultivation of wheat crop
Muragi et al. Seedling tansplanter
Kumar et al. Design and development of groundnut planter for power weeder
Usmonjonovich ADVANTAGES OF USING DISK WORKING BODIES IN ONION PLANT FERTILIZING MACHINES
CN210352075U (zh) 小麦旋耕播种机精准种下施肥装置
RU2355149C1 (ru) Способ возделывания сои на зерно преимущественно в системе капельного орошения
RU97893U1 (ru) Высевающее устройство для органического возделывания зерновых культур
UA148473U (uk) Спосіб прискореного відтворення сорго цукрового
SU978790A1 (ru) Способ получени гибридных растений технических культур