UA134181U - Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо - Google Patents

Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо Download PDF

Info

Publication number
UA134181U
UA134181U UAU201811004U UAU201811004U UA134181U UA 134181 U UA134181 U UA 134181U UA U201811004 U UAU201811004 U UA U201811004U UA U201811004 U UAU201811004 U UA U201811004U UA 134181 U UA134181 U UA 134181U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
filter
cover
hbo
gas
housing
Prior art date
Application number
UAU201811004U
Other languages
English (en)
Inventor
Олег Віктирович Максимов
Original Assignee
Олег Віктирович Максимов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олег Віктирович Максимов filed Critical Олег Віктирович Максимов
Priority to UAU201811004U priority Critical patent/UA134181U/uk
Publication of UA134181U publication Critical patent/UA134181U/uk

Links

Landscapes

  • Filtering Of Dispersed Particles In Gases (AREA)

Abstract

Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи ГБО включає скріплені між собою порожнистий корпус і кришку, фільтрувальний елемент у порожнині корпусу, який торцями примикає до корпусу і кришки, та штуцери подачі і відведення газу, крім того у порожнині корпусу встановлено проміжну вставку, яка з кільцевим зазором охоплює фільтруючий елемент, герметично примикає торцями до корпусу та кришки, при цьому штуцер подачі газу розміщено на проміжній вставці і проходить крізь продовгуватий отвір, виконаний у місці примикання кришки до корпусу.

Description

Корисна модель належить до машинобудування, а більш конкретно до систем живлення зрідженим газом двигунів внутрішнього згоряння та стосується фільтрів тонкого очищення газу у паровій фазі і призначений для використання в системах ГБО автомобілів з метою подовження терміну експлуатації двигунів та підвищення надійності їх роботи.
Відомо, що постійне подорожчання бензину та незадовільна його якість привели до масового оснащення автомобілів газобалонним обладнанням (далі по тексту - ГБО). Відомо також, що значні успіхи, які досягнуті останніми роками у поліпшенні конструкції систем ГБО сприяють швидкому їх розповсюдженню. При цьому, для довгострокової і коректної роботи двигуна і самого ГБО, газ необхідно ретельно очищати. Це обумовлено насамперед тим, що газ у балоні містить масляні та хімічні домішки, які спеціально додають до газу, щоб він мав різкий неприємний запах і автомобіліст міг би зразу відчути його протікання. Крім цього в газі можуть міститися сторонні забруднення (пил, іржа, частинки металу та ін.). Для видалення з газу будь- яких домішок системи ГБО оснащають встановленими фільтрами, спочатку грубого очищення у рідкій фазі, а за цим - тонкого очищення у паровій фазі газу. При цьому відомо, що очищення газу від смолистих речовин і сірчистих сполук можливе тільки у паровій фазі. Відому також, що фільтр тонкого очищення парової фази газу працює при високому тиску та у широкому діапазоні температур від -45 "С до ї120 "С, тому його конструкція повинна відповідати високим вимогам працездатності та надійності.
З рівня техніки відомі фільтри тонкого очищення парової фази газу систем ГБО для автомобілів. Вони виробляються та широко представлені на ринку багатьма виробниками, такими як: Тогеїїї, Тотавзено, І омаїю, АїїКег, біад. У загальному вигляді фільтри тонкого очищення парової фази газу включають циліндричний порожнистий корпус і герметично скріплену з ним кришку.
Фільтр оснащений змінним фільтрувальним елементом для тонкого очищення парової фази газу, встановленим у порожнині корпусу. Подача парової фази газу та відведення її після очищення здійснюється через відповідні штуцери, якими оснащена кришка та корпус.
Відомо, що крім основної вимоги до фільтрів тобто здатності максимально ефективно очищати газ, фільтр повинен бути зручним у використанні. Ця вимога обумовлена тим, що фільтр монтується/демонтується у важкодоступному місці і обмеженому просторі, що
Зо безпосередньо примикає до двигуна. При цьому штуцери фільтра сполучаються з трубопроводами подачі і відведення парової фази газу, які відповідно до конкретних умов, тобто конструкцією ГБО, типу двигуна та марки автомобіля, можуть підходити до фільтра з різних боків та напрямків, а згинати їх для приєднання до штуцерів не бажано. Крім цього, фільтр тонкого очищення парової фази газу повинен легко розбиратися для заміни фільтруючого елемента і бажано без знімання його з двигуна.
В патентній літературі та на ресурсах Інтернет описані фільтри тонкого очищення парової фази газу з різними варіантами розміщення штуцерів відносно осі корпусу. Відомі наприклад фільтри 11) та (2), виконані у формі циліндра, на протилежних торцях якого розміщені штуцери, тобто один штуцер розміщений на торці кришки, а другий на торці (днищі) корпусу. При цьому осі штуцерів розташовані вздовж осі циліндра. Такі фільтри досить прості у виготовленні, але потребують при встановленні у систему ГБО значного вільного простору біля двигуна.
Відомий також фільтр ІЗ), для газового пального ДВЗ, що включає корпус з кришкою та фільтруючий елемент у порожнині корпусу. Корпус з кришкою скріплені за допомогою різьби.
Обидва штуцери фільтра, по першому варіанту розміщені на корпусі, а по другому варіанту на кришці. При цьому по першому варіанту корпус закріплений на двигуні, а при заміні фільтр- елемента знімають (відгвинчують) тільки кришку, тоді як по другому варіанту кришка закріплена на двигуні, а при заміні фільтр-елемента відгвинчують корпус. Суттєвим недоліком даного фільтра є те, що корпус з кришкою скріплюються різьбою, однак виготовлення точної різьби на тонкостінних деталях складне та дороге. Крім цього, суміщення різьб корпусу і кришки при їх скріпленні є складною операцією, особливо в обмеженому просторі і тому потребує висококваліфікованого персоналу.
Значно зручнішими у використанні можна вважати фільтри тонкого очищення парової фази газу, у яких корпус і кришка скріплюються за допомогою гвинтів. Відомі наприклад фільтри тонкого очищення парової фази газу, у яких обидва штуцери розташовані на кришці і їх осі розташовані паралельно одна одній та перпендикулярно осі корпусу фільтра, що у багатьох випадках є зручним.
Найближчим аналогом є "Фільтр тонкого очищення парової фази газу" системи ГБО |41|, що включає порожнистий корпус і кришку, скріплені між собою чотирма гвинтами. У порожнині корпусу розміщений фільтруючий елемент для тонкого очищення парової фази газу. Кришка бо оснащена вхідним, а корпус вихідним штуцерами. Корпус і кришка оснащені проливами. При цьому у тілі кожного з приливів корпусу розміщені закладні металеві деталі, які були зформовані у масу пластику при виготовленні корпусу, а приливи на кришці споряджені отворами. Закладні деталі мають отвори з різьбою, в яку закручено гвинти, що проходять крізь отвори в приливах кришки.
Недоліком відомого фільтра є те, що кришка відносно корпусу може займати тільки чотири фіксованих положення, при яких кут між осями штуцерів становить 0", 90", 1807 та 2707. Однак це тільки у незначній мірі спрощує поводження з фільтром, бо в реальних умовах бажано змінювати кут між осями штуцерів у широких межах.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалити відомий фільтр тонкого очищення парової фази газу системи ГБО шляхом зміни його конструкції за рахунок додавання нового елемента та зміни взаємозв'язків між іншими елементами.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому фільтрі тонкого очищення газу для ГБО, який включає скріплені між собою гвинтами порожнистий корпус і кришку, фільтрувальний елемент у порожнині корпусу, який торцями примикає до корпусу і кришки, та штуцери подачі і відведення газу, запропоновано у порожнині корпусу встановити проміжну вставку, яка з кільцевим зазором охоплює фільтруючий елемент, герметично примикає торцями до корпусу та кришки, при цьому штуцер подачі газу розміщено на проміжній вставці і проходить крізь продовгуватий отвір, виконаний у місці примикання кришки до корпусу.
Продовгуватий отвір може бути утворений заглибинами у стінках корпусу та кришки на їх торцях у проміжках між сусідніми виступами. Цей отвір може бути утворений також заглибинами тільки на торці у стінці корпусу, або тільки у стінці кришки у проміжках між сусідніми їх виступами.
Технічним результатом від запропонованих удосконалень є забезпечення можливості встановлювати будь-який кут між осями штуцерів фільтра, чим спростити його використання в умовах обмеженого простору та у важкодоступних місцях.
Суть корисної моделі ілюструється кресленнями:
На Фіг. 1 Зображено осьовий переріз запропонованого фільтра.
На Фіг. 2 Зображено вигляд з верху з перетинами штуцерів по їх осях.
На Фіг. З Зображено зовнішній вигляд фільтра.
Зо На Фіг. 4 Зображено вид по стрілці Б на фіг. 2.
На Фіг. 5 Те ж, другий варіант виконання.
На Фіг. 6 Те ж, третій варіант виконання.
Запропонований фільтр тонкого очищення парової фази газу системи ГБО, включає порожнистий корпус 1, кришку 2, змінний фільтруючий елемент З та проміжні вставку 4. Змінний фільтруючий елемент має форму порожнистого циліндра та має таку конструкцію і виконаний з матеріалу, що забезпечує тонке очищення газу у паровій фазі і. Зазначений фільтруючий елемент одним торцем герметично примикає до корпусу, а другим до кришки. Герметичність примикання забезпечується за рахунок ущільнень 5. Кришка оснащена вихідним штуцером 6, а проміжна вставка вхідним штуцером 7 для газу. Проміжна вставка виконана у формі порожнистого циліндра, який охоплює з кільцевим зазором 8 фільтруючий елемент і герметично примикає одним торцем до кришки, а другим до корпусу фільтра. При цьому герметичність примикання забезпечується за рахунок ущільнень 9. При цьому як ущільнення 5, так і 9 може бути виконаним у вигляді прокладки або кільця. Кришка скріплена з корпусом за допомогою чотирьох гвинтів 10. Для забезпечення їх скріплення корпус оснащено проливами 11, а кришка відповідним приливами 12. У тілі кожного з приливів корпусу розміщені закладні металеві деталі, які заформовані в матеріал корпусу при його виготовлені, а приливи на кришці споряджені отворами (для спрощення на кресленнях не показано). Закладні деталі мають отвори з різьбою, в які закручено гвинти, що проходять крізь отвори у приливах кришки. Осі гвинтів розташовані у взаємно перпендикулярних площинах, що проходять через вісь корпусу і рівновіддалені від цієї осі. Вхідний штуцер 7, яким оснащена проміжна вставка 4, проходить між корпусом і кришкою в проміжку між сусідніми приливами на корпусі і на кришці. Для цього у зазначеному проміжку передбачено продовгуватий отвір 13, висота Н якого не менша, ніж зовнішній діаметр штуцера. Для створення даного отвору край стінки корпусу і край стінки кришки оснащені продовгуватими виїмки на кришці і виїмки на корпусі, які при суміщенні корпусу з кришкою створюють цей отвір (див. Фіг. 4). Можливі також варіанти, коли продовгуватий отвір створюється за рахунок тільки виїмки на кришці (див. Фіг. 5), або виїмки тільки на корпусі (див.
Фіг. 6). Зазначеним продовгуватим отвором можуть споряджатися всі чотири проміжки між сусідніми приливами, а при виконанні виїмки тільки на кришці або тільки на корпусі отвором може оснащатися тільки один проміжок між приливами.
У процесі роботи ГБО автомобіля газ, після фільтра грубого очищення у рідкої фази, пройшовши випарник, надходить до запропонованого фільтра у вигляді парової фази для тонкого очищення. При цьому, газ надходить у порожнину корпусу фільтра через вхідний штуцер 7 і потрапляє у кільцевий зазор між фільтруючим елементом З і проміжною вставкою 4, а далі пройшовши крізь фільтрувальний елемент очищається від домішок та забруднень і через вихідний штуцер б надходить до двигуна. Весь бруд та домішки, які містяться у газі, затримуються фільтрувальним елементом і накопичуються на ньому, що поступово призводить до зниження його пропускної спроможності. При зниженні пропускної спроможності до критичного рівня фільтруючий елемент заміняють новим.
При встановленні фільтра в систему ГБО автомобіля фільтр розпаковують та приводять у робочий стан. Для цього, виходячи із конкретних умов, тобто доступності місця установки фільтра на двигуні, величини вільного простору навколо фільтра, а головне розташування трубопроводів для підведення/відведення, майстер встановлює необхідне взаємне розташування штуцерів. При цьому відгвинчують всі чотири гвинти 10, за цим кришку 2 повертають навколо її осі та встановлюють у таке фіксоване положення відносно корпусу, при якому штуцери б та 7 будуть у положенні, яке найближче відповідає бажаному положенню.
Після цього кришку попередньо фіксують на корпусі гвинтами, так щоб штуцер 7 міг легко переміщатися у продовгуватому отворі 13. Встановивши даний штуцер у потрібне положення всі гвинти остаточно затискають. У такому стані фільтр готовий до роботи і його встановлюють на двигун та приєднують до трубопроводів системи ГБО автомобіля.
Запропоновані удосконалення дають змогу легко змінювати взаємне положення штуцерів, встановлюючи їх під будь-яким необхідним кутом один відносно одного. В результаті суттєво спрощується монтаж фільтра та заміна його фільтруючого елемента, особливо у важкодоступних місцях та в умовах обмеженого простору.
Джерела інформації: 1. ЮА Мо 30093 по МПК - ВО10 27/00. 2. 0Е102004057631 по МПК - Г02М27/00; гО02М37/22. 3. СА Мо 2971039А1 по МПК - ВО10 27/04 ВО10 27/08 БО2М 37/02. 4. пирз//5апуспдав5.сот.па/а293029-КаК-кубгаї-дагому).пІті. - аналог.
Коо)

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи ГБО, що включає скріплені між собою порожнистий корпус і кришку, фільтрувальний елемент у порожнині корпусу, який торцями примикає до корпусу і кришки, та штуцери подачі і відведення газу, який відрізняється тим, що у порожнині корпусу встановлено проміжну вставку, яка з кільцевим зазором охоплює фільтруючий елемент, герметично примикає торцями до корпусу та кришки, при цьому штуцер подачі газу розміщено на проміжній вставці і проходить крізь продовгуватий отвір, виконаний у місці примикання кришки до корпусу.
2. Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи ГБО за п. 1, який відрізняється тим, що продовгуватий отвір утворений заглибинами у стінках корпусу та кришки на їх торцях у проміжках між сусідніми виступами.
З. Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи ГБО за п. 1, який відрізняється тим, що продовгуватий отвір утворений заглибинами тільки на торці у стінці корпусу або тільки у стінці кришки у проміжках між сусідніми їх виступами.
UAU201811004U 2018-11-07 2018-11-07 Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо UA134181U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201811004U UA134181U (uk) 2018-11-07 2018-11-07 Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201811004U UA134181U (uk) 2018-11-07 2018-11-07 Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134181U true UA134181U (uk) 2019-05-10

Family

ID=66390612

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201811004U UA134181U (uk) 2018-11-07 2018-11-07 Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134181U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2706053C2 (ru) Фильтровальная система для текучей среды
US9254457B2 (en) Air filter system, air filter element and method for exchanging an air filter element
US10245541B2 (en) Air filter system, air filter element and method for exchanging an air filter element
US9248393B2 (en) Cup-shaped housing, device for separating liquid from air, and method for mounting the cup-shaped housing on a nipple
US8245851B2 (en) Noncircular replaceable fuel filter elements and systems including the same
US6506302B2 (en) Key system for ecological filter cartridge and element
US6485635B1 (en) Filter, in particular for the lubricating oil of an internal combustion engine
US9914079B2 (en) Filter system for filtering fluids
US20090008320A1 (en) Fluid Filter and Methods
JP2012206120A (ja) フィルタ装置とフィルタエレメント
CN106132504A (zh) 卡扣到位的天然气过滤器
US7972403B2 (en) Rotate-once outlet fitting for a filter housing
KR20200105821A (ko) 여과 장치
UA134181U (uk) Фільтр тонкого очищення парової фази газу системи гбо
US20150144549A1 (en) Filter device
US3409135A (en) Replaceable filter liquid pump
JP2010172821A (ja) フィルタ装置
RU2767116C2 (ru) Система, содержащая соединитель для соединения с элементом фильтрации текучей среды, элемент фильтрации текучей среды и способ их изготовления
TWM410111U (en) Air filter device for compressor
CN210934124U (zh) 空气过滤器
CN207513959U (zh) 一种回油集成式液压油箱
US8128823B2 (en) Treatment assemblies
CN221053775U (zh) 一种环保滤清器盖
CN220581432U (zh) 一种机油输送用过滤器
CN205714513U (zh) 带有手动排水阀的可更换滤芯的通用旋装式油品滤清器