UA134145U - Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації - Google Patents

Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації Download PDF

Info

Publication number
UA134145U
UA134145U UAU201808710U UAU201808710U UA134145U UA 134145 U UA134145 U UA 134145U UA U201808710 U UAU201808710 U UA U201808710U UA U201808710 U UAU201808710 U UA U201808710U UA 134145 U UA134145 U UA 134145U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rehabilitation
joint
immobilization
patients
removal
Prior art date
Application number
UAU201808710U
Other languages
English (en)
Inventor
Віталія Михайлівна Бирчак
Зіновій Васильович Дума
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Прикарпатський Національний Університет Імені Василя Стефаника"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Прикарпатський Національний Університет Імені Василя Стефаника" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Прикарпатський Національний Університет Імені Василя Стефаника"
Priority to UAU201808710U priority Critical patent/UA134145U/uk
Publication of UA134145U publication Critical patent/UA134145U/uk

Links

Landscapes

  • Thermotherapy And Cooling Therapy Devices (AREA)

Abstract

Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації включає використання тканинної основи, змоченої водою, як теплового агента. Перед нанесенням тканинної основи проводять попередній масаж плеча і передпліччя. Як тканинну основу використовують марлевий вологий компрес, який накладають у поєднанні із водною грілкою у вигляді манжети на область променезап'ясткового суглоба та паралельно проводять розробку суглоба у вигляді вправ на постізометричну релаксацію м'язів.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до медичної реабілітації, і може бути використана для розробки суглобів, уражених постіммобілізаційними контрактурами.
Приблизно 50 95 усіх переломів верхніх кінцівок, що відбулись внаслідок травми, становлять переломи кісток передпліччя. Причому третина всіх переломів скелету припадає на ушкодження кісток, формуючих променезап'ястковий суглоб (Голубев И.О. з співавт, 1999). За час перебування хворого у гіпсовій пов'язці порушується нейротрофічне забезпечення м'язів, що, разом із порушенням функціонування суглобу, веде до виникнення контрактур.
Традиційна реабілітаційна програма постіммобілізаційних контрактур включає декілька різноманітних компонентів програми: фізіопроцедури (парафінотерапія, пелоїдотерапія, електрофорез, лазерна та магнітотерапія, використання ультразвуку, електрофорез), кінезіотерапію (ЛФК, механотерапію), трудотерапію, розважальні лікувальні ігри в межах невеликих груп пацієнтів зі схожими травматичними ушкодженнями тощо (Мухін В.М., 2005). У поєднанні із переліченими способами застосовуються елементи мануальної терапії, масаж.
Методики реабілітації що застосовуються у пацієнтів із постіммобілізаційними контрактурами променезап'ясткового суглоба, були розроблені ще у 60-і роки минулого століття і в сучасних умовах потребують корекції для більш повного вирішення завдань відновного лікування. У них відсутній принцип комплексного підходу. А більш ефективне застосування вже існуючих методик стосовно завчасного відновного лікування реабілітації хворих із масивними ушкодженнями шкіри та м'яких тканин ігнорується, тому що "акцент" ставлять на першочерговому загоєнні ран, і тому стає неможливим ранній початок будь-яких розробок у суглобі.
Традиційна комплексна реабілітація постіммобілізаційних контрактур включає декілька різноманітних компонентів програми: фізіопроцедури, кінезіотерапію, масаж, а також механотерапію, лікувальну фізкультуру (патент України Мо 65726, публ. 15.04.20041| та ін.
Фізіотерапевтичні процедури направлені на зняття, в першу чергу, больових відчуттів, стимулювання регенерації кісткової тканини (утворення кісткової мозолі), часткового зняття спазму м'язів. У реабілітаційній практиці зафіксовані хороші результати із застосуванням електрофорезу з йодом, лідазою, іонофорезу, ультразвуку, лазеротерапії, магнітотерапії (патент
України Мо 96932, публ. 25.02.2015; патент КО Мо 2266732 публ. 27.12.2005; патент КО Мо
Зо 2196614, публ. 20.01.2003). В умовах санаторного відновного лікування застосовують аплікації теплим парафіном, пелоїдотерапію (патент України Мо 12312, публ. 16.01.2006.
Найближчим аналогом по методиці проведення реабілітаційного процесу до запропонованої корисної моделі є компрес для лікування запального процесу та болю Іпатент України Мо 30421 "Компрес для лікування запального процесу та болю", Астахова А.С., дата подання 06.05.1998.
Мо 98052298. 15.11.2000, бюл. Мо 6), у якому застосовуються змочена водою тканинна основа та певним чином підібрані лікувальні засоби. Зокрема, найближчий аналог включає змочене водою лляне полотно, на яке нанесений мед у вигляді паралельних ліній шириною 5-10 мм та на відстані 20-40 мм одна від одної, а в проміжках між ними краплями нанесений оцет на відстані 20-30 мм або йод на відстані 30-40 мм одна від одної.
Недоліком є відсутність контролю над температурою і областю прикладання тепла протягом часу, необхідного для проведення реабілітаційних процедур розробки у суглобі.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення реабілітаційної програми при постіммобілізаційних контрактурах променезап'ясткових суглобів - зменшення больового синдрому, м'язового спазму, скорочення часу до повного відновлення функції суглоба; збільшення можливості раннього початку реабілітації при відкритих ушкодженнях шкіри та м'яких тканин (наприклад, при відкритих переломах).
Поставлена задача вирішується тим, що у способі комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації що включає використання тканинної основи, змоченої водою, як теплового агента, згідно з корисною моделлю, перед нанесенням тканинної основи проводять попередній масаж плеча і передпліччя, а як тканинну основу використовують марлевий вологий компрес, який накладають у поєднанні із водною грілкою у вигляді манжети на область променезап'ясткового суглоба та паралельно проводять розробку суглоба у вигляді вправ на постізометричну релаксацію м'язів.
При цьому тривалість процедури складає 20 хв на сеанс, а кількість сеансів на курс реабілітації складає 10-12.
Корисна модель поєднує в собі два відомі, перевірені часом високоефективні підходи в реабілітації постіммобілізаційних контрактур променезап'ясткових суглобів - постізометричну релаксацію та застосування теплих вологих аплікацій.
Постізометрична релаксація - метод рефлекторного впливу, засіб мануальної терапії. Він бо допомагає виправити порушену функцію суглоба та м'яза і є ефективною формою рефлексотерапії - знімає м'язову напругу, усуваючи біль у м'язах і навіть у місцях їх прикріплення (сухожилках).
Аплікації за допомогою теплої вологої тканини у поєднанні із водною грілююою дозволяють контролювати температурний режим (до 37.5 градусів). Площа їх прикладання регулюється, є можливість виконувати аплікацію на невеликій, обмеженій ділянці тіла - це особливо актуально при відкритих переломах, коли є пошкодження шкіри і накладені шви (при цьому протипоказані навіть локальні водні процедури, щоб не заважати процесу загоєння рани).
Суттєвими ознаками корисної моделі, які відмінні з найближчим аналогом, є: контроль над температурою і областю прикладання тепла за допомогою використання спеціально спроектованої водної грілки-манжети для підтримання певної температури протягом часу, необхідного для процедури, з дуже незначними малими енергозатратами; застосування масажу, передуючого накладанню компресу; використання прийому мануальної терапії (постізометричної релаксації) - розробку суглоба.
Спосіб конкретного використання корисної моделі. 1. Протягом 10 хвилин проводять масаж плеча та передпліччя пацієнта. Це сприяє "розігріванню" - підвищенню лімфо- та кровообігу, готує кінцівку до подальшої процедури. 2. На область променезап'ясткового суглоба накладають компрес із марлевої тканини, складеної в декілька разів, змоченої у теплій воді. Зверху накладають водну грілку у вигляді манжети, заповнену водою температурою 45-50 "С (у місці дотику із тілом пацієнта температура становить 36 "С).
З. Протягом 10 хвилин на променезап'ястковому суглобі проводять вправи на постізометричну релаксацію (див. креслення). Хворий сидить, рука максимально зігнута у передпліччі. Лікар захоплює однією рукою знизу зігнутий лікоть, а іншою - з тильної сторони кисть і зігнуті пальці пацієнта та здійснює їх флексію (А) до відчуття легкого опору. У цій фазі хворий давить кистю у напрямку розгинання (В) протягом 7-10 с, потім розслабляється і проводить збільшення пасивної флексії. Кількість сеансів на курс реабілітації складає 10-12.
Перевагою даного способу корисної моделі є більша ефективність процесу (за рахунок поєднання вищеописаних більш ефективних методів), його ергономічність (простий у виконанні, малі енергозатрати) і зручність (комплексний реабілітаційний процес можна розпочинати на
Зо ранніх етапах, в умовах стаціонару чи поліклініки або вдома).
Корисну модель можна успішно відтворювати у промислових масштабах, наприклад, в умовах поліклініки, лікарні, санаторію, тощо.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації, що включає використання тканинної основи, змоченої водою, як теплового агента, який відрізняється тим, що перед нанесенням тканинної основи проводять попередній масаж плеча і передпліччя, а як тканинну основу використовують марлевий вологий компрес, який накладають у поєднанні із водною грілююю у вигляді манжети на область променезап'ясткового суглоба та паралельно проводять розробку суглоба у вигляді вправ на постізометричну релаксацію м'язів.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що тривалість процедури складає 20 хв. на сеанс, а кількість сеансів на курс реабілітації складає 10-12.
UAU201808710U 2018-08-14 2018-08-14 Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації UA134145U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201808710U UA134145U (uk) 2018-08-14 2018-08-14 Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201808710U UA134145U (uk) 2018-08-14 2018-08-14 Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134145U true UA134145U (uk) 2019-05-10

Family

ID=66390534

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201808710U UA134145U (uk) 2018-08-14 2018-08-14 Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134145U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWM511853U (zh) 一種可調校穴位及器官按壓裝置
RU2385169C1 (ru) Способ лечения детей с посттравматическими повреждениями конечностей в послеоперационном периоде
RU2338503C1 (ru) Способ реабилитации больных с контрактурами коленного сустава
UA134145U (uk) Спосіб комплексної реабілітації хворих з контрактурами променезап'ясткових суглобів після зняття іммобілізації
RU2460507C1 (ru) Способ лечения заболеваний позвоночника
RU2705237C1 (ru) Способ нейро-мышечной релаксации лицевых мышц
RU2371211C1 (ru) Способ динамической электронейростимуляции при травмах опорно-двигательного аппарата
RU2284176C2 (ru) Способ лечения больных с миофасциальным болевым дисфункциональным синдромом
RU2366397C1 (ru) Способ коррекции состояния пациента при плечелопаточном периартрите
RU2800697C2 (ru) Комбинированный способ коррекции фигуры
RU2726073C1 (ru) Способы косметического массажа головы, шеи и области груди
RU2383327C1 (ru) Способ лечения вертеброгенной люмбоишиалгии
RU2543286C1 (ru) Способ лечения детей с последствиями травмы верхних и нижних конечностей
RU2259189C1 (ru) Способ консервативного лечения врожденной косолапости
Zhao et al. Treatment of 46 cases with scapulohumeral periarthritis by acupuncture plus Shi’s twelve-word life cultivation skill
RU2366398C1 (ru) Способ устранения болевого синдрома в ягодичной области
RU2286085C2 (ru) Способ реабилитации больных с контрактурами локтевого сустава
RU2647830C1 (ru) Способ восстановительного лечения посттравматической контрактуры голеностопного сустава после переломов костей голени
RU2617258C1 (ru) Способ реабилитации после радикальной мастэктомии
RU2325881C2 (ru) Гипсовая фиксация переломов голени при замедленной консолидации
RU2246329C1 (ru) Способ активной динамической электростимуляции мышц конечностей
UA131445U (uk) Спосіб профілактики лімфостазу та набряку після радикальної мастектомії
RU2225190C1 (ru) Способ лечения хронического остеомиелита нижних конечностей
Venie et al. Study on massage rehabilitation technique of cervical spondylotic radiculopathy
Guo-you Treatment of 20 cases of ankle sprain with Tuina combined with physical therapy