UA133752U - Фотобіореактор - очищувач стічних вод - Google Patents

Фотобіореактор - очищувач стічних вод Download PDF

Info

Publication number
UA133752U
UA133752U UAU201810274U UAU201810274U UA133752U UA 133752 U UA133752 U UA 133752U UA U201810274 U UAU201810274 U UA U201810274U UA U201810274 U UAU201810274 U UA U201810274U UA 133752 U UA133752 U UA 133752U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wastewater
microalgae
coil
knees
housing
Prior art date
Application number
UAU201810274U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Йосипович Шаманський
Сергій Валерійович Бойченко
Кхрістіана Олуватосін Аденійі
Original Assignee
Національний Авіаційний Університет
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Авіаційний Університет filed Critical Національний Авіаційний Університет
Priority to UAU201810274U priority Critical patent/UA133752U/uk
Publication of UA133752U publication Critical patent/UA133752U/uk

Links

Landscapes

  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)

Abstract

Фотобіореактор - очищувач стічних вод виконаний у вигляді проточної прямокутної ємності з відкритим верхом, усередині якої розташовані прозорі трубки, з'єднані між собою і зафіксовані у корпусі колінами таким чином, що утворюють суцільний зигзагоподібний змійовик, в який подається суміш стічної води з мікроводоростями, підготовлена у змішувачі, а також вуглекислий газ. При цьому прозорі трубки зафіксовані таким чином, що знаходяться під кутом до горизонту, а розміщені у ряд з одного боку змійовика коліна розташовані вище колін з його протилежного боку і на них розташовані клапани для випускання накопичуваних там газів. На вихідній частині трубопроводу розташований сепаратор та направляючий лоток для подавання сепарованої від мікроводоростей стічної води у проточну внутрішню ємність корпусу.

Description

Корисна модель належить до галузі комунального господарства та енергетики, а саме до очищення комунальних стічних вод від біогенних елементів шляхом їх поглинання мікроводоростями у процесі метаболізму, а також перетворення сонячної енергії в хімічну енергію біомаси шляхом біоконверсії культивуванням мікроводоростей багатих вуглеводнями.
Відома конструкція багатосекційного біоконвертора сонячної енергії (Патент України Мо 44202 Україна, МПК С12М 11/04, Мо 200903271, опубліковано 25.09.2009), яка містить горизонтальний циліндричний корпус з прозорого матеріалу, всередині якого розміщено співвісний з ним горизонтальний пустотілий внутрішній вал також з прозорого матеріалу, що містить джерело штучного освітлення, та який оснащено неперервною шнековою лопаткою з аналогічного матеріалу, яка розділяє внутрішню ємність корпусу на окремі секції, ізольовані по порожнині культуральної рідини з водоростями. Культивування відбувається окремо у кожній секції за рахунок природного сонячного освітлення через прозорий корпус, або штучного освітлення через прозорий внутрішній вал, а також за рахунок подавання поживних елементів усередину біоконвертора через гнучкі шланги для забезпечення метаболізму мікроводоростей.
Переміщення культуральної рідини з мікроводоростями усередині корпусу здійснюється за допомогою обертання корпусу зі шнекової лопатки, яке забезпечується електроприводом та опорними катками.
Недоліком такої конструкції є складність у виготовленні, значні затрати електроенергії на забезпечення обертання корпусу трудомісткість експлуатації через необхідність від'єднання та повторного приєднання гнучких шлангів при кожному обертанні корпусу біореактора, а також складність забезпечення температурної стабілізації культуральної рідини у холодну пору року.
Як найближчий аналог вибрано відому конструкцію трубчастого фотобіореактора з ерліфтним приводом (Моїїпа Е., Еетапде5 У. Адеп Б. сї., СНівїї М. (2001). Тигршаг
Рпогобіогеасіог ЮОевіднп їТог Аїда! Сипйигев. Чуошгпаї! ої Віоїєсппоіоду 92 (2001), рр. 113-131), яка містить тонкі прозорі рубки з культуральною рідиною та мікроводоростями розташовані горизонтально чи під нахилом, в яких культивування відбувається за рахунок природного освітлення, а також подавання усередину трубок культуральної рідини, збагаченої поживними елементами, і подавання вуглекислого газу для забезпечення метаболізму мікроводоростей.
Переміщення культуральної рідини з мікроводоростями у трубках відбувається за допомогою
Зо ерліфта, що живиться повітрям від електричного компресора.
Недоліком такої конструкції є те, що у ній важко забезпечити температурну стабілізацію культуральної рідини, яка швидко вистигає у холодну пору року і може замерзнути через невеликий діаметр робочих трубок, необхідність застосування додаткових пристроїв для затінення у сонячні дні теплої пори року для уникнення явищ фотоінгібіювання, а також можливість утворення газових пробок усередині трубок.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення конструкції фотобіореактора - очищувача стічних вод, в якій за рахунок введення нових елементів та зв'язків досягається забезпечення температурної стабілізації стічних вод як культурального середовища з мікроводоростями у холодну пору року, додаткове розсіювання прямих сонячних променів у сонячні дні теплої пори року і, як результат, запобігання фотоінгібіюванню, а також виключення можливості утворення газових пробок усередині фотобіореактора.
Поставлена задача вирішується тим, що фотобіореактор виконано у вигляді проточної прямокутної ємності з відкритим верхом, усередині якої розташовані прозорі трубки, з'єднані між собою і зафіксовані у корпусі колінами таким чином, що утворюють суцільний зигзагоподібний змійовик, в який подається суміш стічної води з мікроводоростями, підготовлена у змішувачі, а також вуглекислий газ, при цьому трубки зафіксовані таким чином, що знаходяться під кутом до горизонту, а розміщені у ряд з одного боку змійовика коліна розташовані вище колін з його протилежного боку і на них розташовані клапани для випускання накопичуваних там газів, при цьому на вихідній частині трубопроводу розташований сепаратор мікроводоростей та направляючий лоток для подавання сепарованої від мікроводоростей стічної води у проточну прямокутну ємність.
На кресленні представлено загальну схему фотобіореактора - очищувача стічних вод, який складається з корпусу З, виконаного у вигляді проточної прямокутної ємності з відкритим верхом, через який протікає очищена за допомогою мікроводоростей стічна вода. Усередині корпусу З закріплені прозорі трубки 4 таким чином, що вони є повністю зануреними у протікаючу через внутрішню ємність корпусу очищену стічну воду. Прозорі трубки з'єднані між собою колінами 5 і 13 таким чином, що утворюють зигзагоподібний змійовик. Коліна 5 і 13 виконують також функцію утримувачів прозорих трубок 4, фіксуючи їх усередині внутрішньої ємності корпусу 3. Фіксація здійснюється таким чином, що прозорі трубки знаходяться під кутом до бо горизонту, а розміщені у ряд коліна 13 з одного боку змійовика розташовані вище колін 5 з протилежного боку змійовика. На колінах 13, розміщених у вищій частині змійовика, встановлено клапани 12 для скидання газів, що там накопичуються. До колін 5 через ніпеля 6 приєднано відгалуження від трубки 7, по якій у середину змійовика подається вуглекислий газ з ємності 9. На вході у змійовик розташовано змішувач 1, у якому відбувається змішування стічної води, що надходить на очищення, і рециркуляційної частини мікроводоростей. Після змішувача 1 розміщено нагнітач 2, за допомогою якого суміш прокачується через змійовик. На виході зі змійовика розташовано сепаратор 11, у якому відбувається відокремлення біомаси мікроводоростей від очищеної стічної води. Вихідна ємність сепаратора 11 з'єднано з вхідною частиною корпусу З за допомогою направляючого лотка 10, який приєднано до розподільного лотка 8. У вихідній частині корпусу розміщено збірний лоток 14, до якого приєднано відвідний лоток 15 для збору і відведення очищеної стічної води.
Фотобіореактор-очищувач стічної води працює таким чином.
Корпус З розміщується на відкритому майданчику з природним прямим сонячним освітленням. Стічна вода, що підлягає очищенню, неперервно направляється у змішувач 1, де відбувається додавання до неї рециркуляційної частини мікроводоростей і перемішування утвореної суміші. Після змішування за допомогою нагнітача 2 суміш неперервно прокачується через змійовик, що складається з прозорих трубок 4 та колін 5 і 13, поступово рухаючись від його вхідної частини до вихідної. Одночасно, усередину змійовика за допомогою трубки 7 та ніпелів 6, вмонтованих у нижче розташовані коліна 5, постійно подається вуглекислий газ з ємності 9. Завдяки похилому розташуванню прозорих трубок 4 вуглекислий газ барботує через суміш стічних вод з мікроводоростями, підіймаючись до вище розташованих колін 13. На цьому шляху частина вуглекислого газу розчиняється у стічній воді і стає джерелом вуглецю для метаболізму мікроводоростей. Інша частина, що не встигає розчинитися у воді, разом з іншими газоподібними продуктами, видаляється зі змійовика через клапани 12 у навколишнє середовище. Таким чином запобігається утворення у змійовику газових пробок. Під час руху суміші у змійовику, завдяки метаболізму мікроводоростей відбувається приріст їх біомаси і одночасне зниження у стічній воді концентрації біогенних елементів. Після проходження змійовика суміш направляється у сепаратор 11, де відбувається відділення біомаси мікроводоростей від очищеної стічної води. Відокремлена біомаса розділяється на
Зо рециркуляційну та надлишкову. Рециркуляційна біомаса направляється у голову фотобіореактора, а саме у змішувач 1 для змішування зі стічною водою, що подається на очищення, а надлишкова біомаса є сировино для виготовлення товарних продуктів (біодизель, біогаз тощо). Очищена стічна вода після сепаратора 11 за допомогою направляючого лотка 10 подається у внутрішню ємність корпусу 3, а саме у розподільний лоток 8. Завдяки наявності багатьох вихідних отворів, розподільний лоток 8 рівномірно розподіляє потік очищеної стічної води по ширині корпусу 3. Стічна вода, протікаючи через внутрішню ємність корпусу З повність покриває собою змійовик. Після протікання через внутрішню ємність корпусу З на його протилежному кінці очищена стічна вода збирається збірним лотком 14 і видаляється з фотобіореактора за допомогою відвідного лотка 15. Завдяки тому, що змійовик з мікроводоростями, що культивуються, є постійно зануреним у проточну очищену стічну, воду збільшується температурна інерція фотобіореактора і досягається краща температурна стабілізація культивованих мікроводоростей у холоду пору року. У теплу пору року, завдяки розсіянню прямих сонячних променів, що проходять через очищену стічну воду, яка заповнює корпус 3, зменшується інтенсивність освітлення мікроводоростей прямими сонячними променями, завдяки чому послаблюється явище фотоінгібіювання метаболізму мікроводоростей у сонячні періоди.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Фотобіореактор - очищувач стічних вод, який містить фотоблок з прозорими трубками, який відрізняється тим, що виконаний у вигляді проточної прямокутної ємності з відкритим верхом, усередині якої розташовані прозорі трубки, з'єднані між собою і зафіксовані у корпусі колінами таким чином, що утворюють суцільний зигзагоподібний змійовик, в який подається суміш стічної води з мікроводоростями, підготовлена у змішувачі, а також вуглекислий газ, при цьому прозорі трубки зафіксовані таким чином, що знаходяться під кутом до горизонту, а розміщені у ряд з одного боку змійовика коліна розташовані вище колін з його протилежного боку і на них розташовані клапани для випускання накопичуваних там газів, при цьому на вихідній частині трубопроводу розташований сепаратор та направляючий лоток для подавання сепарованої від мікроводоростей стічної води у проточну внутрішню ємність корпусу.
UAU201810274U 2018-10-16 2018-10-16 Фотобіореактор - очищувач стічних вод UA133752U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810274U UA133752U (uk) 2018-10-16 2018-10-16 Фотобіореактор - очищувач стічних вод

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201810274U UA133752U (uk) 2018-10-16 2018-10-16 Фотобіореактор - очищувач стічних вод

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA133752U true UA133752U (uk) 2019-04-25

Family

ID=66391690

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201810274U UA133752U (uk) 2018-10-16 2018-10-16 Фотобіореактор - очищувач стічних вод

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA133752U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN104030518B (zh) 一种水净化的超大规模光捕生物反应器及运行方法
CN105859049B (zh) 一种沼液生态处理养殖系统及其作业方法
US8642326B1 (en) System for the production and harvesting of algae
CA2777567C (en) An apparatus and method for algae growth
CN105859051B (zh) 一种沼液光处理养殖系统及其作业方法
US20110070632A1 (en) Photo bioreactor and cultivation system for improved productivity of photoautotrophic cell cultures
EP2568038A1 (en) Laminar photobioreactor for the production of microalgae
CN103181362A (zh) 封闭式恒温多层水循环龟鳖养殖系统
CN107083322A (zh) 一种多层微藻生长繁殖装置
CN102676391A (zh) 一种利用化工厂副产co2、nh3及废水生产微藻的方法及装置
BRPI0622184A2 (pt) instalaÇço para a purificaÇço de esgoto, e, procedimento para a purificaÇço de esgoto
US20180072983A1 (en) Method and device suitable for growing algae
WO2015102529A1 (en) System for mass cultivation of microorganisms and products therefrom
UA133752U (uk) Фотобіореактор - очищувач стічних вод
WO1998024879A9 (en) Culture of micro-organisms
CN114395467A (zh) 一种微藻固碳生物反应装置系统及包含其的负碳系统
US20120047797A1 (en) Device and Method for Production of Algae
TWI479988B (zh) 具有二氧化碳捕集功能之微藻養殖裝置及方法
UA149802U (uk) Фотобіореактор для очищення стічних вод від біогенних елементів
CN106085834B (zh) 一种沼液生物净化养殖系统及其作业方法
LV15742B (lv) Atvērta tipa modulāra mikroaļģu kultivēšanas baseinu sistēma
CZ304988B6 (cs) Zařízení pro fototrofní kultivaci mikrořas