UA129486U - Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті - Google Patents

Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті Download PDF

Info

Publication number
UA129486U
UA129486U UAU201806442U UAU201806442U UA129486U UA 129486 U UA129486 U UA 129486U UA U201806442 U UAU201806442 U UA U201806442U UA U201806442 U UAU201806442 U UA U201806442U UA 129486 U UA129486 U UA 129486U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
intestinal
anastomosis
intestinal anastomosis
ileum
serous
Prior art date
Application number
UAU201806442U
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Васильович Леонов
Original Assignee
Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти filed Critical Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти
Priority to UAU201806442U priority Critical patent/UA129486U/uk
Publication of UA129486U publication Critical patent/UA129486U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті здійснюють шляхом зміцнення лінії швів кишкового анастомозу препаратом. Під час операції накладають аутотрансплантант з демукозованої петлі клубової кишки на живильній судинній ніжці, кишковий анастомоз формують однорядним кишковим швом кінець в кінець, укутують сформований анастомоз демукозованим клаптем клубової кишки на живильній судинній ніжці і фіксують його до серозної поверхні кишкового анастомозу одиничними серо-серозними швами. При цьому лінію кишкового шва зміцнюють сульфакрилатним клеєм.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до хірургії, ії може бути використана при накладанні кишкового анастомозу (КА).
Причиною утворення несформованих кишкових свищів, в першу чергу, є неспроможність кишкового шва (КШ). Несприятливими умовами для формування КШ є: поширений перитоніт, кишкова непрохідність, анемія, гіпопротеїнемія, цукровий діабет, хронічні обструктивні захворювання легень, хронічне використання кортикостероїдів.
Відомими є способи зміцнення лінії швів товстої кишки з використанням ціанкрилатних клеїв (МК-6, МК-7, сульфакрилат) (Попов В.А., Пьішков Е.А. Повьішениеєе герметичности швов анастомозов при операциях на желудочно-кишечном тракте // Сборник изобретений и рационализаторских предложений. Усовершенствование методов и аппаратурьі, применяемьх в учебном процессе, медико-биологических исследованиях и клинической практике. СПб.,
ВМедаА, 2002. - Мо 33. - С. 51).
Недоліками застосування ціанкрилатних клеїв є гідрофобність композиції і необхідність висушування перед застосуванням клею поверхні тканин (в ряді випадків агресивним сушильником); загальна і місцева гістотоксичність, що призводить до серйозних ускладнень; екзотермічні ефекти, що супроводжують полімеризацію клею, що порушує локальний тепловий баланс, і може призвести до опіку тканин, некротичним явищам, посиленню спайкового процесу і запально-інфільтративним змінам; наявність в клейовій композиції плівки, що полімеризується, для забезпечення еластичних властивостей пластифікаторів типу дибутилфталату, яка відрізняється токсичними властивостями.
Відомим є спосіб підвищення надійності КШ, при якому використовують деескалаційні схеми антибактеріальної терапії при поширеному гнійному перитоніті (Шуркалин Б.К. с соавт.
Повьишшение надежности кишечного шва при перитоните и кишечной непроходимости //
Материаль научно-практической конференции по колопроктологии. Белгород. 2011. - С. 70-71).
Недоліком способу є велика кількість післяопераційних ускладнень через недостатність анастомозу.
Відомо, що для підвищення герметичності і механічної міцності КА використовують методи зовнішнього захисту анастомозу серозно-м'язово-підслизовим або повношаровим клаптем стінки шлунка на судинній ніжці (Кутуков В.В. Оперативнье способьї профилактики
Зо несостоятельности швов на органах желудочно-кишечного тракта. Автореф. дис. докт. мед. наук. М., 2001 г.).
Однак при окутуванні зони анастомозу сальником і іншими біологічними тканинами збільшується загальний обсяг і час оперативного втручання, виникає деформація органів, можливий розвиток важких ускладнень, наприклад механічна непрохідність кишечнику, спайкоутворення. Застосування методу захисту анастомозу стінкою шлунка не отримало широкого практичного застосування через технічну складність і необхідність формування додаткового дефекту в шлунку.
Як найближчий аналог (прототип) вибраний спосіб зміцнення лінії швів КА комбінованим препаратом "Тахокомб", що складається з колагену, фібриногену, тромбіну і апротиніну (Б.К.
Шуркалин, В.А. Горский, И.В. Леоненко. Актуальнье вопросьі хирургии. Проблема надежности кишечного шва Сопбіїйшт теаісит. Том 06, Моб/2004). Спосіб включає накладення КШ і, з метою зміцнення його, аплікацію препарату "Тахокомб". При контакті з рановою поверхнею фактори згортання, які містяться у шарі, що покриває колаген, вивільняються і тромбін перетворює фібриноген у фібрин, який забезпечує гемостатичний і адгезивний ефекти.
Даний спосіб має недоліки, обумовлені тим, що препарат "Тахокомб" використовується у вигляді аплікації для зміцнення КШ і при маніпуляціях на органах черевної порожнини неукріплена пластина "Тахокомб" може бути зрушена або відірвана, тому що при контакті з тканинною поверхнею препарат "Тахокомб" стає желеподібним і його неможливо зафіксувати.
Однак при проведенні операції часто виникає необхідність додаткової маніпуляції, наприклад, назоінтестінальної інтубації кишечнику, в результаті чого цей препарат може бути зрушений або відірваний. Висока вартість препарату "Тахокомб" обмежує його використання в практичній медицині.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення способу накладання кишкового анастомозу в експерименті, в якому за рахунок зміни характеру накладання анастомозу, досягається герметичніть та надійність кишкового анастомозу.
Поставлена задача вирішується в способі накладання кишкового анастомозу в експерименті, який здійснюють шляхом зміцнення лінії швів кишкового анастомозу препаратом, згідно з корисною моделлю, під час операції накладають аутотрансплантант з демукозованої петлі клубової кишки на живильній судинній ніжці, кишковий анастомоз формують однорядним бо кишковим швом кінець в кінець, укутують сформований анастомоз демукозованим клаптем клубової кишки на живильній судинній ніжці ії фіксують його до серозної поверхні кишкового анастомозу одиничними серо-серозними швами, при цьому лінію кишкового шва зміцнюють сульфакрилатним клеєм.
Застосування демукозованого клаптя клубової кишки на живильній судинній ніжці підвищує герметичність та надійність КА.
Клей Сульфакрилат виробляється на основі етилового ефіру а-ціанакрилової кислоти, яка при контакті з рідкими середовищами, що містять воду, полімеризується і переходить з мономерного в полімерний стан. Час полімеризації 10-120 секунд, регулюється хірургом. Має бактерицидну дію відносно збудників хірургічних інфекцій. Період повної біодеградації в організмі становить 30-40 днів.
Спосіб, що заявляється, здійснюють наступним чином. Дослідження проведено на 5 кролях.
Операцію розпочинають з проведення верхньо-серединної лапаротомії. Мобілізують необхідний відділ кишкової трубки, мобілізують і перев'язують основні поживні судини. Здійснюють резекцію кишкової петлі, накладають аутотрансплантант з демукозованої петлі клубової кишки на живильній судинній ніжці. Після ушивання дефекту в брижі, кишковий анастомоз занурюють в черевну порожнину. Демукозацію проводять відкритим способом. КА формують однорядним КШ кінець в кінець. Останнім етапом операції укутують сформований КА демукозованим клаптем клубової кишки на живильній судинній ніжці і фіксують його до серозної поверхні КА одиничними серо-серозними швами зі зміцненням лінії КШ етиловим ефіром а-ціанокрилової кислоти (клей сульфакрилат).
Для перевірки герметичності КШ, герметичний у фізіологічному відношенні КА досліджували на проникність для кишкової флори після виведення тварин з експерименту. Брали на дослідження матеріал на наявність кишкової палички. Зростання кишкової палички визначалося за допомогою посіву на короткий "строкатий" ряд і посіву на індолооутворення. КА витягувався з черевної порожнини і відразу ж випробовувався пневмокомпресією на фізичну герметичність за розробленою методикою.
Використання запропонованого способу дозволило отримати надійний, герметичний КА у всіх досліджених тварин.
Коо)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті, який здійснюють шляхом зміцнення лінії швів кишкового анастомозу препаратом, який відрізняється тим, що під час операції накладають аутотрансплантант з демукозованої петлі клубової кишки на живильній судинній ніжці, кишковий анастомоз формують однорядним кишковим швом кінець в кінець, укутують сформований анастомоз демукозованим клаптем клубової кишки на живильній судинній ніжці і фіксують його до серозної поверхні кишкового анастомозу одиничними серо-серозними швами, при цьому лінію кишкового шва зміцнюють сульфакрилатним клеєм.
    000 КомпютернаверсткаЛ.Ціхановська.дД (00000000 Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, вул.
    М.
    Грушевського, 12/2, м.
    Київ, 01008, Україна ДП "Український інститут інтелектуальної власності", вул.
    Глазунова, 1, м.
    Київ - 42, 01601
UAU201806442U 2018-06-08 2018-06-08 Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті UA129486U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201806442U UA129486U (uk) 2018-06-08 2018-06-08 Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201806442U UA129486U (uk) 2018-06-08 2018-06-08 Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA129486U true UA129486U (uk) 2018-10-25

Family

ID=63893992

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201806442U UA129486U (uk) 2018-06-08 2018-06-08 Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA129486U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Kotzampassi et al. Tissue sealants in endoscopic applications for anastomotic leakage during a 25-year period
Hunt et al. Transportal approach for attenuating intrahepatic portosystemic shunts in dogs
Demura et al. Transrectal robotic natural orifice translumenal endoscopic surgery (NOTES) applied to intestinal anastomosis in a porcine intestine model
UA129486U (uk) Спосіб накладання кишкового анастомозу в експерименті
Elemen et al. Is the use of cyanoacrylate in intestinal anastomosis a good and reliable alternative?
Wenger et al. Circular anastomotic experimental fibrin sealant protection in deep colorectal anastomosis in pigs in a randomized 9-day survival study
RU2600925C1 (ru) Способ лапароскопического выполнения мини-гастрошунтирования для лечения ожирения
Wu et al. Photocurable injectable Janus hydrogel with minimally invasive delivery for all-in-one treatment of gastric perforations and postoperative adhesions
RU2692989C1 (ru) Способ бронхомиопластики после бескультевой обработки правого главного бронха
EA015637B1 (ru) Способ предупреждения несостоятельности швов кишечных анастомозов
RU2464942C1 (ru) Способ герметизации межкишечного анастомоза
RU2266752C2 (ru) Способ эндоскопического гемостаза при осложненных кровотечением хронических гастродуоденальных язвах
RU2269948C2 (ru) Способ хирургического лечения осложненных язв задней стенки желудка
RU2156140C1 (ru) Клей медицинский
RU2364353C1 (ru) Способ формирования толстокишечного анастомоза
RU2425426C1 (ru) Способ моделирования синдрома меллори-вейса
Cohen et al. Endoscopic application of fibrin glue may be a feasible method of treatment for postintubation tracheal lacerations in cats
RU2452400C1 (ru) Способ лечения обтурационной толстокишечной непроходимости
RU2747662C1 (ru) Способ укрепления межкишечных анастомозов
RU2736164C1 (ru) Способ предупреждения спайкообразования в брюшной полости после лапароскопической хирургической операции в эксперименте
RU2535075C2 (ru) Способ формирования конце-бокового пищеводно-желудочного анастомоза после проксимальной резекции желудка
RU2342086C1 (ru) Способ герметизации швов при желудочно-кишечных анастомозах
Moroz et al. FACTORS THAT AFFECT THE FAILURE OF INTESTINAL SUTURES. WAYS TO ELIMINATE THEM
RU1801376C (ru) Способ лечени больших вентральных грыж
RU2581709C2 (ru) Способ профилактики послеоперационных осложнений при ушивании перфоративной язвы луковицы двенадцатиперстной кишки