UA128248U - Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації - Google Patents

Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації Download PDF

Info

Publication number
UA128248U
UA128248U UAU201802927U UAU201802927U UA128248U UA 128248 U UA128248 U UA 128248U UA U201802927 U UAU201802927 U UA U201802927U UA U201802927 U UAU201802927 U UA U201802927U UA 128248 U UA128248 U UA 128248U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
output
input
signal
adder
generator
Prior art date
Application number
UAU201802927U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Олексійович Хорошко
Василь Вікторович Кузавков
Світлана Володимирівна Калантаєвська
Original Assignee
Володимир Олексійович Хорошко
Василь Вікторович Кузавков
Світлана Володимирівна Калантаєвська
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Олексійович Хорошко, Василь Вікторович Кузавков, Світлана Володимирівна Калантаєвська filed Critical Володимир Олексійович Хорошко
Priority to UAU201802927U priority Critical patent/UA128248U/uk
Publication of UA128248U publication Critical patent/UA128248U/uk

Links

Landscapes

  • Transmitters (AREA)

Abstract

Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів, що містить генератор коливань, що модулюється, який складається із трьох генераторів високочастотних шумоподібних сигналів з різними смугами граничних частот (1-3) та генератора низькочастотного шумоподібного сигналу (4), приймача інформаційних сигналів (9), аналізатора спектра (10), електронно-обчислювальну машину (11), перший (8) та другий (19) підсилювачі потужності, суматор (6), аналізатор рівня сигналів (12), систему автоматичного регулювання підсилення (14), підсилювач (15), модулятор (17), джерело електроживлення (13), випромінювач (20). У пристрої розміщено генератор імпульсної стрибаючої завади (5), перший (7) та другий (18) цифрові фільтри, другий суматор (16), причому вихід суматора (16) підключено до входу модулятора (17), а входи суматора (16) з'єднані з виходами підсилювача (15) та генератора імпульсної стрибаючої завади (5), а вхід генератора (5) підключено до виходу електронно-обчислювальної машини (11), причому входи першого (7) та другого (18) цифрових фільтрів з'єднані з виходами електронно-обчислювальної машини (11), а вхід першого цифрового фільтра (7) підключено до виходу першого суматора (6), а вихід фільтра (7) підключено до входу аналізатора рівня сигналів (12), а вхід та вихід другого цифрового фільтра (18), відповідно, - до виходу модулятора (17) та до виходу підсилювача потужності (19).

Description

Корисна модель стосується захисту інформації, зокрема активного захисту інформаційних сигналів шляхом заглушення оптимальної спроможності засобів для їх передавання, реєстрації та приймання.
Відомо пристрій для заглушення передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів, що містить генератор коливань, що моделюються, складається з трьох генераторів шумоподібних сигналів з різними випадками граничних частот, перший та другий підсилювач потужності, генератор низькочастотного шумоподібного сигналу, суматор, модулятор, випромінювач, джерело електроживлення, приймач інформаційних сигналів, оброблювач спектра. Генератори високочастотного шумоподібного сигналу підключені до першого суматора.
Генератор низькочастотного шумоподібного сигналу підключений до другого суматора.
Приймач інформаційного сигналу через інвертор спектра підключений до другого суматора.
Виходи першого та другого суматорів об'єднані входами модулятора. Вихід модулятора підключений до входу підсилювача потужності. Вихід якого підключений до випромінювача (див. патент України Мо 75641, МПК НО4К 3/00, Бюл. Мо 5, 2006 р.).
Такий пристрій дозволяє одержати широкосмугову перешкоду, що не містить складові, які відповідають спектральному складу, та потужності інформації, яку необхідно захистити. Але відомий пристрій має ряд недоліків.
По перше, згідно з НД ТЗІ України, існує два діапазони зашумлення: 10 ГЦ-1 МГц ї 1Мгц-1
Ггц. У той же час, генератори шуму вищезгаданого пристрою працюють у діапазонах частот 300-500 МГу, 500-800 МГц і 6800-1200 МГц відповідно. Тобто, не перекривається перший частотний діапазон, що підлягає захисту.
По-друге, при генерації шуму не враховуються спектральні характеристики переданих або прийнятих інформаційних сигналів. Отже рівень захищеності інформаційних сигналів залишається постійним, оскільки в кожний момент часу пристрій однаково здійснює зашумлення ефірного простору, незалежно від складу інформації, що підлягає захисту.
Відомий пристрій для заглушення засобів передачі реєстрації та приймання інформаційних сигналів, є пристрій що містить генератор коливань, що модулюються, який складається із трьох генераторів шумоподібних сигналів з різними смугами граничних частот, перший та другий підсилювач потужності, генератор низькочастотного шумоподібного сигналу, суматор,
Зо модулятор, випромінювач, джерело електроживлення, приймач інформаційних сигналів, оброблювач спектра. У пристрій введено електронно-обчислювальну машину (ЕОМ), як обчислювач спектра застосовано аналізатор спектра, генератор коливань, що модулюються, додатково містить генератор низькочастотного шумободібного сигналу, причому виходи всіх генераторів об'єднані входами суматорів, а керуючі входи цих генераторів з'єднані з керуючими виходами ЕОМ, що керує режимом роботи генератора коливань, що модулюються. Приймач інформаційних сигналів своїм виходом з'єднаний із входом першого підсилювача потужності та входу аналізатора спектра, а вихід аналізатора спектра з'єднаний з входом ЕОМ. Вихід першого підсилювача потужності на вихід суматора об'єднані входом модулятора (див. патент України Мо 91098 МПК НО4К 3/00, Бюл. Мо 12, 2010 р.).
Відомий пристрій має недолік коли інформаційний сигнал дорівнює або більше сумарного шумоподібного сигналу Ост не виконуються вимоги щодо забезпечення рівня захисту, що вимагається.
Найбільш близьким до пристрою, що заявляється, є пристрій для заглушення засобів передачі реєстрації та приймання інформації, що містить генератор коливань, що модулюються, складений із трьох генераторів шумоподібних сигналів з різними смугами граничних частот та генератор низькочастотного шумоподібного сигналу, перший та другий підсилювачі потужності, суматор, модулятор, випромінювач, джерело електроживлення, приймач інформаційних сигналів, аналізатор спектра, ЕОМ, а також аналізатор рівня сигналів.
Його входи підключені до виходів першого підсилювача потужності та суматора, а його вихід з'єднаний із виходом системи автоматичного регулювання підсилювання, вихід якої підключений до входу керування підсиленням підсилювача, а сигнальний вхід з'єднаний з виходом суматора причому вихід підсилювача підключений до входу модулятора, другий вхід якого з'єднано з виходом першого підсилювача потужності, а вихід модулятора з'єднано з входом другого підсилювача потужності, вихід якого підключений до входу випромінювача (див. патент України Мо 100297, МПК НО4К 3/00, Бюл. Мо 23, 2012 р.).
Відомий пристрій має недолік: не може забезпечити вимоги щодо забезпечення потрібного рівня захисту інформаційного сигналу в умовах застосування сучасних засобів несанкціонованого отримання інформації на базі ЕОМ. Це пов'язано з тим, що сучасні засоби радіоелектронної розвідки мають можливість проводити спектральний аналіз прийнятої бо частотної суміші та виділити інформаційний сигнал, тому що шумоподібні сигнали завади мають постійні спектри. Тобто маючи у радіоелектронному комплексі ЕОМ можливо обробити та виділити з частотної ефірної суміші інформаційний сигнал.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалення пристрою для одержання більш високого рівня захисту інформаційного сигналу шляхом того, що для кожного інформаційного сигналу, що потребує захисту, генерується хитаючийся шумовий сигнал та сигнал хаотичної імпульсної перешкоди, які формують універсальні спектральні характеристики з амплітудою
Ос««От, що виконує функцію блокування передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів сучасними комплексами радіоелектронної розвідки, що приведе до підвищення складності відділення з результуючого сигналу вихідних мовних та інформаційних електромагнітних сигналів та даних.
Поставлена задача вирішується тим, що пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів, що містять генератор коливань, що модулюються, який складається із трьох генераторів високочастотних шумоподібних сигналів з різними смугами граничних частот та генератора низькочастотного шумоподібного сигналу, приймача інформаційних сигналів, аналізатора спектра, електронно-обчислювальну машину, перший та другий підсилювач потужності, суматор, аналізатор рівня сигналів, системи автоматичного регулювання підсилення, підсилювач, модулятор, джерело електроживлення, випромінювач, згідно з корисною моделлю, у пристрої розміщено генератор імпульсної стрибаючої завади, перший та другий цифрові фільтри, другий суматор, причому вихід суматора підключено до входу модулятора, а входи суматора з'єднані з виходом підсилювача та генератора імпульсної стрибаючої завади, а вхід генератора підключено до виходу електронно-обчислювальної машини, причому входи першого та другого цифрових фільтрів з'єднані з виходами електронно-обчислювальної машини, а вхід першого цифрового фільтра підключено до виходу першого суматору, а вихід фільтра підключено до входу аналізатора рівня сигналі, а вхід та вихід другого цифрового фільтра, відповідно, - до виходу модулятора та до виходу підсилювача потужності.
Суть пристрою для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів пояснюється функціональною блок-схемою.
Виходи генераторів 1, 2, З високочастотних шумоподібних сигналів хитаючої частоти і
Зо генератор 4 низькочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти об'єднані входами першого суматора б, на який від джерела 13 електроживлення подається струм зміщення робочої точки до нелінійної області вольт-амперної характеристики напівпровідникового активного елементу. Вихід приймача 9 інформаційних сигналів з'єднано з входами першого підсилювача 8 потужності та аналізатора спектра 10. Вихід аналізатора спектра 10 підключено до входу електронно-обчислювальної машини 11 з'єднані із входами генераторів 1, 2, З високочастотних шумоподібних сигналів хитаючої частоти, генератора 4 низькочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти, генератором 5 імпульсної стрибаючої завади, першим 7 цифровим фільтром і другим 18 цифровим фільтром. Вихід першого суматора 6 підключено до входу першого цифрового фільтра 7, вихід якого та вихід першого підсилювача 8 потужності підключені до входів аналізатора 12 рівня сигналів. Вихід аналізатора 12 рівня сигналів підключено до входу системи 14 автоматичного регулювання підсилювання. Вихід системи 12 автоматичного регулювання підсилювання з'єднаний із входом підсилювача 15, а другий вхід підсилювача 15 підключений до виходу першого цифрового фільтра 7. Вихід підсилювача 15 з'єднано з першим входом другого суматора 16, а другий вхід суматора 16 підключено до виходу генератора 5 імпульсної стрибаючої завади. Вихід другого суматора 16 підключено до входу модулятора 17, другий вхід якого з'єднаний з виходом першого підсилювача 8. Вихід модулятора 17 підключений до входу другого цифрового фільтра 18. Вихід другого цифрового фільтра 18 підключений до входу другого підсилювача 19 потужності, а його вихід з'єднаний із входом випромінювача 20.
Від джерела 13 електроживлення на другий підсилювач 19 потужності подається струм зміщення робочої точки вольт-амперної характеристики його активного напівпровідникового елемента.
Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів працює наступним чином.
З виходу приймача 9 інформаційний сигнал попадає у аналізатор спектра 10, де відбувається розкладання сигналу на частотні складові. Сигнал може бути як звуковий (мовний), так ї на частоті передачі цифрового повідомлення. В аналізаторі спектра 10 високочастотні сигнали, які ідентифікуються як тестові частоти засобів обчислювальної техніки на вхід ЕОМ 11 не передаються.
Далі спектральний склад сигналу аналізується електронно-обчислювальною машиною 11, яка приймає рішення відносно вибору оптимального режиму роботи генераторів 1, 2, З високочастотних шумоподібних сигналів хитаючої частоти, генератора 4 низькочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти генератора 5 імпульсної стрибаючої завади, першого цифрового фільтра 7 та другого цифрового фільтр: 18. Генератор 1 високочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти у смузі частот від 100 МГц до 500 МГц, генератор 2 другого високочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти - у смузі частот від 500 МГц до 900 МГц та генератор З третього високочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти - у смузі частот від 900 МГц до 1300 МГу, генератор 4 четвертого низькочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти - у смузі частот від 10 Гц до 100МГцЦ, генератор 5 п'ятої імпульсної стрибаючої завади у смузі частот у діапазоні тактових частот ЕОМ, які використовуються ЕОМ 11 задає для генераторів 1, 2, 3, 4 та 5 смуги генерації частот, причому, у цій смузі здійснюється хитання частоти, тобто відповідно до отриманого інформаційного сигналу створюється більш потужна та ефективна завада. ЕОМ 11 здійснює також керування цифровими фільтрами 7 та 18. Щодо першого цифрового фільтра 7 низької частоти то ЕОМ 11 задає смугу пропуску сигналів 3 1 МГц, якщо інформаційний сигнал є сигналом передачі цифрових повідомлень (пакетні повідомлення). У другому цифровому фільтрі 18, який являє собою смуговий фільтр, задається смуга пропускання для створення широкосмугової завади або загороджувальної завади.
Рівень і частота сигналу завади, яку створюють генератори 1, 2, З та 4 залежить від спектрального сигналу та рівня вхідного сигналу. При цьому за рахунок використання ЕОМ 11 стає неможливим виявлення закономірностей генерації шумоподібних сигналів хитаючої частоти через можливість застосування будь-якого математичного алгоритму керування режимом роботи генераторів 1, 2, З високочастотних шумоподібних сигналів хитаючої частоти, генератора 4 низькочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти та генератора 5 імпульсної стрибаючої завади. Також в ЕОМ 11 вводиться секретний ключ, що у свою чергу, визначає параметри роботи математичного алгоритму та можливості його корегування.
З виходів генераторів 1, 2, З високочастотних шумоподібних сигналів хитаючої частоти та генератора 4 низькочастотного шумоподібного сигналу хитаючої частоти попадають на суматор б, де відбувається їхнє підсумовування. Потім отриманий шумоподібний сигнал надходить на перший цифровий фільтр 7, де здійснюється формування сигналу в залежності від інформаційних. Далі отриманий сформований шумоподібний сигнал надходить на аналізатор рівнів сигналу 12, де відбувається порівняння амплітуди шумоподібного сигналу От з амплітудою інформаційного сигналу Ос. По результатах порівняльного аналізу виробляється керуючий сигнал для системи 14 автоматизованого регулювання підсилення, тобто виконання вимоги Ос««От. Цей сигнал подається на підсилювач 15, на другий вхід якого подається шумоподібний сигнал з виходу першого цифрового фільтра 7. На виході підсилювача 15 шумоподібний сигнал має амплітуду Ос»»ІОт чим забезпечується стійкий високий рівень захищеності інформаційного сигналу. Потім шумоподібний сигнал додається на другому суматорі 16, з сигналом генератора 5 імпульсної стрибаючої завади. Далі отримана суміш сигналів модулюється з вхідним інформаційним сигналом, що потребує захисту, за допомогою модулятора 17, на другий вхід якого подається вхідний сигнал з виходу приймача 9 інформаційних сигналів через підсилювач потужності 8. Потім створений сигнал подається на другий цифровий фільтр 18, щодо остаточного формування шумоподібний сигнал завади, з виходу якого надходить на другий підсилювач 19 потужності. При цьому на виході модулятора 17 виробляються модульовані коливання, які хитаються, і смугою частот, що значно перевершують смуги частот інформаційного сигналу, генераторів 1, 2, З високочастотних шумових сигналів з хитаючою частотою генератора 4 низькочастотного шумового сигналу з хитаючою частотою та амплітудою, яка забезпечує необхідний рівень захисту. Застосування генератора 5 імпульсної стрибаючої завади забезпечує неможливість використовувати апаратуру, яка базується на ЕОМ, так як імпульсна стрибаюча завада постійно впливає на тактову частоту ЕОМ чим заважає роботі обчислювальної техніки. З другого підсилювача 19 потужності отриманий сигнал подається на випромінювач 20. Джерело електроживлення 13 задає режими роботи першого суматора 6 та підсилювача 19 потужності.
Таким чином, корисна модель забезпечує розширення функціональних можливостей пристрою для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації, а також впроваджує принципово новий алгоритм генерації шумоподібного сигналу з хитаючою частотою у вигляді динамічного регульованого амплітудного рівня і складу шуму на основі спектрального складу вхідного інформаційного сигналу, а також застосування імпульсної стрибаючої завади,
яка створює додаткові перешкоди в перехопленні та прийомі інформаційних сигналів сучасними засобами радіоелектронної розвідки.
Джерела інформації: 1. Дуксенко Н.А. Алгоритм восстановления изображений, поступающих с беспилотньмх летательньїх аппаратов /Н.А. Дуксенко, В.А. Хорошко // Інформатика та математичні методи в моделюванні, Т.6, Мо 1, 2016.-С. 5-11. 2. Хорошко В.А. Система обработки видеоинформации, поступающей с беспилотников / В.А.
Хорошко, Ю.Е. Хохлачева // Сборник научньїх трудов НАУ "Защита информации", вьіп. Мо 22, 102015. - С. 60-74.
З. Хорошко В.А. Распознавание видеоинформационньїх потоков передаваємьх беспилотньїми летательньми аппаратами / В.А. Хорошко, Ю.Е. Хохлачева //Сучасна спеціальна техніка, Мо 3, 2016. - С. 132-143. 4. Хорошко В.А. Оценка зффективности радиолиниий борт-земля в условиях применения помех / В.А. Хорошко, Ю.Е. Хохлачева, Н.П. Тимченко // Інформаційна безпека, Мо 1 (25), 2017. -
С. 40-47. 5. Хорошко В.А. Повьішение зффективности канала связи радиоуправления летательного аппарата с оператором / В.А. Хорошко, Ю.Е. Хохлачева // Інформаційна безпека, Мо 2 (26), 2017. - б. 90-95.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформаційних сигналів, що містить генератор коливань, що модулюється, який складається із трьох генераторів високочастотних шумоподібних сигналів з різними смугами граничних частот (1-3) та генератора низькочастотного шумоподібного сигналу (4), приймача інформаційних сигналів (9), аналізатора спектра (10), електронно-обчислювальну машину (11), перший (8) та другий (19) підсилювачі потужності, суматор (6), аналізатор рівня сигналів (12), систему автоматичного регулювання підсилення (14), підсилювач (15), модулятор (17), джерело електроживлення (13), випромінювач Зо (20), який відрізняється тим, що у пристрої розміщено генератор імпульсної стрибаючої завади (5), перший (7) та другий (18) цифрові фільтри, другий суматор (16), причому вихід суматора (16) підключено до входу модулятора (17), а входи суматора (16) з'єднані з виходами підсилювача (15) та генератора імпульсної стрибаючої завади (5), а вхід генератора (5) підключено до виходу електронно-обчислювальної машини (11), причому входи першого (7) та другого (18) цифрових фільтрів з'єднані з виходами електронно-обчислювальної машини (11), а вхід першого цифрового фільтра (7) підключено до виходу першого суматора (6), а вихід фільтра (7) підключено до входу аналізатора рівня сигналів (12), а вхід та вихід другого цифрового фільтра (18), відповідно, - до виходу модулятора (17) та до виходу підсилювача потужності (19).
UAU201802927U 2018-03-23 2018-03-23 Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації UA128248U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201802927U UA128248U (uk) 2018-03-23 2018-03-23 Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201802927U UA128248U (uk) 2018-03-23 2018-03-23 Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA128248U true UA128248U (uk) 2018-09-10

Family

ID=63709419

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201802927U UA128248U (uk) 2018-03-23 2018-03-23 Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA128248U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN107769886B (zh) 一种信号干扰装置和方法
JPWO2007043475A1 (ja) レーダ装置とレーダサイト間調整方法
CN105024712A (zh) 干扰组件的还原体系
RU2450458C1 (ru) Способ радиоподавления каналов связи
RU113620U1 (ru) Адаптивный мобильный постановщик радиопомех
US3949309A (en) Non-linear processor for anti-jam operation
KR101298007B1 (ko) 신호 재밍 방법
UA128248U (uk) Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації
RU2572083C1 (ru) Способ и устройство (варианты) создания преднамеренных помех
RU2229198C1 (ru) Способ и устройство радиоподавления каналов связи
UA120214C2 (uk) Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації
RU2699826C1 (ru) Способ маскировки электромагнитного канала утечки речевой информации в цифровых радиолиниях связи
CN111224681B (zh) 信号处理装置、方法及电子设备
UA137725U (uk) Пристрій для заглушення засобів передачі, реєстрації та приймання інформації
Mili et al. Recognition process of jamming signals superimposed on GSM-R radiocommunications
US2891245A (en) Signal tracking device
KR102139192B1 (ko) 주파수 스윕형 재밍신호 발생장치
CN109818635A (zh) 一种基于零中频接收机的信号传输方法
RU2233551C2 (ru) Станция помех линиям радиосвязи
RU2772572C1 (ru) Передатчик мультиполяризационных помех с повышенной энергетической эффективностью
RU2669065C1 (ru) Устройство для защиты автоматизированных систем от утечки информации по каналам побочных электромагнитных излучений
RU2719557C1 (ru) Способ передачи и приема данных через воздушный зазор на основе индуктивно связанных контуров, возбуждаемых прямоугольными импульсами разной полярности, и устройство для его осуществления
RU2762378C2 (ru) Устройство для блокирования радиоуправляемых взрывных устройств
RU2737005C1 (ru) Способ приема сверхкороткоимпульсного сигнала в виде моноцикла гаусса
RU2745257C1 (ru) Устройство для блокирования радиоуправляемой несанкционированной аппаратуры