UA127232C2 - Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей - Google Patents

Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей Download PDF

Info

Publication number
UA127232C2
UA127232C2 UAA202008400A UAA202008400A UA127232C2 UA 127232 C2 UA127232 C2 UA 127232C2 UA A202008400 A UAA202008400 A UA A202008400A UA A202008400 A UAA202008400 A UA A202008400A UA 127232 C2 UA127232 C2 UA 127232C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
surfacing
electric arc
speed
current
diameter
Prior art date
Application number
UAA202008400A
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Вікторович Щетинін
Віра Іванівна Щетиніна
Original Assignee
Державний Вищий Навчальний Заклад "Приазовський Державний Технічний Університет"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Державний Вищий Навчальний Заклад "Приазовський Державний Технічний Університет" filed Critical Державний Вищий Навчальний Заклад "Приазовський Державний Технічний Університет"
Priority to UAA202008400A priority Critical patent/UA127232C2/uk
Publication of UA127232C2 publication Critical patent/UA127232C2/uk

Links

Landscapes

  • Arc Welding In General (AREA)

Abstract

Винахід належить до електродугового наплавлення. Високошвидкісне електродугове наплавлення сталей здійснюють на низькому наплавному струмі, величину якого встановлюють залежно від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу: I=(2,2-2,4)·103VHdE, A, де І - наплавний струм, А, VН - швидкість наплавлення, м/г, dE - діаметр електрода, м. Винахід дозволяє забезпечити якісне формування наплавленого металу, тріщиностійкість, корозійну стійкість і зносостійкість його.

Description

Винахід належить до електродугового наплавлення. Високошвидкісне електродугове наплавлення сталей здійснюють на низькому наплавному струмі, величину якого встановлюють залежно від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу: /-(2,2- 2,4)-103 Мав, А, де / - наплавний струм, А, Ме - швидкість наплавлення, м/г, Оє - діаметр електрода, м.
Винахід дозволяє забезпечити якісне формування наплавленого металу, тріщиностійкість, корозійну стійкість і зносостійкість його.
Винахід належить до галузі електродугове наплавлення і може бути використаний при зміцненні та відновленні деталей прокатного обладнання в чорній металургії і важкому машинобудуванні.
Деталі прокатного обладнання, що експлуатуються при високих температурах, які змінюються, значних тисках, агресивних середовищах виготовляються із високовуглецевих сталей, схильних до утворення кристалізаційних і холодних тріщин. Виникнення тріщин призводить до відшарування, зниження тріщиностійкості, корозійної стійкості та зносостійкості наплавленого металу.
Більшість існуючих способів запобігання виникнення кристалізаційних і холодних тріщин при електродуговому наплавленні високовуглецевих сталей заснована на підвищенні погонної енергії і не забезпечує відсутності тріщин, одночасного підвищення корозійної стійкості та зносостійкості наплавлених деталей.
Відомий спосіб електродугового наплавлення високовуглецевих сталей ||, при якому для запобігання виникнення кристалізаційних і холодних тріщин наплавлення здійснюють на підвищеній погонній енергії.
Однак при цьому не забезпечується відсутність кристалізаційних і холодних тріщин тому, що швидкість кристалізації знижується, внаслідок чого зростає розмір зерен і знижується тріщиностійкість наплавленого металу.
Відомий, взятий за найближчий аналог спосіб електродугового наплавлення високовуглецевих сталей |З, при якому для запобігання виникнення кристалізаційних і холодних тріщин виконують попередній і супутній підігрів і термічну обробку після наплавлення.
Однак при цьому важко забезпечити відсутність кристалізаційних і холодних тріщин при наплавленні високовуглецевих сталей і підвищення тріщиностійкості, корозійної стійкості та зносостійкості наплавлених деталей.
В основу винаходу поставлено задачу - розробити спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей, у якому використання нових умов здійснення дій дозволить забезпечити відсутність виникнення кристалізаційних і холодних тріщин, підвищення, тріщиностійкості, корозійної стійкості та зносостійкості наплавлених деталей.
Зо Для вирішення поставленої задачі при електродуговому високошвидкісному наплавленні високовуглецевих сталей з попереднім і супутнім підігріванням і термічною обробкою після наплавлення, відповідно винаходу, наплавлення здійснюють на низькому наплавному струмі, величину якого встановлюють в залежності від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу:
І-(2,2-2,4)-103Унає, А, де І - наплавний струм, А;
Мн - швидкість наплавлення, м/г; де - діаметр електрода, м.
Зниження струму і кількості тепловкладень в зварювальну ванну в пропонованому співвідношенні зі швидкістю наплавлення і діаметра електрода, забезпечує зменшення зварювальних напруг, підвищення тріщиностійкості, корозійної стійкості і зносостійкості наплавлених деталей. При зменшенні струму в квадратичній залежності знижується тиск дуги, глибина проплавлення і доля частки основного металу в наплавленому. Зі зменшенням діаметра електрода в квадратичній залежності змінюється тиск дуги. Це основна перевага наплавлення над зварюванням, що забезпечує тріщиностійкість наплавленого металу.
Одночасно зменшується тепловкладення в зону термічного впливу, де утворюються холодні тріщини, які приводять до відшаровування наплавленого металу. Для утворення надійного з'єднання наплавленого і основного металу достатньо 1-1,5 мм проплавлення основного металу. Збільшення глибини проплавлення і долі частки основного металу приводить до росту кількості вуглецю в наплавленому металі, збільшення тепловкладень і зварювальних напруг, що знижує тріщиностійкість, корозійну стійкість та зносостійкість наплавлених деталей.
Високошвидкісне наплавлення забезпечує зростання швидкості кристалізації та здрібнення мікроструктури, зменшення міжатомної відстані та значне підвищення тріщиностійкості, корозійної стійкості та зносостійкості наплавлених деталей. Зниження наплавного струму в пропонованому співвідношенні від швидкості наплавлення і діаметра електрода забезпечує зменшення тепловкладення, зварювальних напруг, підвищення тріщиностійкості, корозійної стійкості та зносостійкості наплавлених високовуглецевих деталей.
Всі існуючи способи електродугового наплавлення високовуглецевих сталей засновані на підвищенні наплавного струму.
Пропонований винахід заснований на ефективному способі одночасного зниження зварювальних напруг і здрібнювання мікроструктури, за рахунок зниження наплавного струму, підвищення швидкості зварювання і кристалізації.
Отже, даний спосіб виявляє свої особливості - одночасне зниження зварювальних напруг і здрібнювання мікроструктури тільки за певних умов, коли наплавлення здійснюють на низькому наплавному струмі, величину якого встановлюють в залежності від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу:
І-(2,2-2,4)-103Мнає, А, де І - наплавний струм, А;
Мн - швидкість наплавлення, м/г; де - діаметр електрода, м.
Виходить, ці умови є суттєвими, а наплавлення на низькому наплавному струмі в заявленій закономірності, забезпечує виникнення нового ефекту зменшення зварювальних напруг, здрібнювання мікроструктури, підвищення тріщиностійкості, корозійної стійкості і зносостійкості високовуглецевих наплавлених деталей.
При наплавленні на низькому наплавному струмі, менше 1-2,2:103Унає, А, знижується електричний опір, зростає величина струму, який тече через бокові кромки ванни і спрямовані вниз електромагнітні сили, під дією яких рідкий метал стікає з кромок, що приводить до виникненню підрізів шва. Підрізи є концентраторами напруги, тому призводять до виникнення тріщин при наплавленні високовуглецевих сталей.
При наплавленні на низькому наплавному струмі, більше 1-2,4-103Унає, А, підвищуються тепловкладення і зварювальні напруги, зменшується швидкість нагріву, охолодження і кристалізації рідкого металу, зростає розмір зерна і міжатомна відстань. Тому знижуються міжатомний тиск, тріщиностійкість, корозійна стійкість і зносостійкість наплавлених високовуглецевих деталей.
Спосіб електродугового наплавлення високовуглецевих сталей здійснюється в такий спосіб.
Високовуглецева деталь закріплюється на установці. Величину наплавного струму встановлюють у залежності від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу:
Зо І-(2,2-2,4)-103Мнає, А, де І - наплавний струм, А;
Мн - швидкість наплавлення, м/г; де - діаметр електрода, м.
Приклад
Здійснювалося автоматичне електродугове наплавлення бандажованих опорних валків із сталі 90ХФ діаметром 2,1 м і довжиною бочки З м. Наплавлення відбувалося порошковим дротом ПП-Нп-25Х5ФМС, діаметром 3-10 м під флюсом АН-26 П. Як джерело живлення використовували випрямляч ВДУ 1204. Автоматичне наплавлення здійснювалося на режимі: швидкість наплавлення 75 м/г, напруга на дузі 27-298. Результати проведених досліджень впливу величини наплавного струму на якість формування зварних швів, тріщиностійкість і зносостійкість наплавлених деталей представлено в таблиці.
Таблиця веж ее ин . Довжина тріщин, Знос валка,
Спосіб прокатаного
ММ ММ металу, тис. тонн
Пропонований.д////77777711111Ї111111111111111Ї111111111111111111
Наплавнийструм.о////////771СЇ7111111111111111Ї111111111111
У результаті проведених досліджень встановлено, що електродугове високошвидкісне наплавлення високовуглецевих сталей на низькому наплавному струмі, величину якого встановлюють у залежності від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу:
І-(2,2-2,4).103УнаєА,
є оптимальним. Використання пропонованого способу, в порівнянні з існуючими, забезпечує за рахунок високошвидкісного наплавлення на низькому наплавному струмі наступні переваги: - зменшення величини наплавного струму, тепловкладення, зварювальних напруг, зростання швидкості кристалізації рідкого металу зварювальної ванни і здрібнювання мікроструктури; - зменшення тепловкладення в зону термічного впливу, попередження утворення холодних тріщин і відшарування наплавленого металу; - поліпшення формування валиків, відсутність підрізів, які є концентратором напруг і приводять до утворення тріщин; - зниження тиску дуги, зменшення частки участі основного металу в наплавленому, підвищення стійкості до утворення кристалізаційних і холодних тріщин; - підвищення ударної в'язкості, тріщиностійкості, корозійної стійкості і зносостійкості наплавлених деталей із високовуглецевих сталей; - зменшення зварювальних напруг, здрібнення мікроструктури, відсутність поломок бандажів при наплавленні бандажованих опорних валків.
Упровадження пропонованого способу електродугового наплавлення, при відновленні і зміцненні високовуглецевих деталей прокатних станів, дозволяє забезпечити якісне формування наплавленого металу, тріщиностійкість, корозійну стійкість і зносостійкість.
Джерела інформації: 1. Прохоров Н.Н. Физическиеє процессьі в металле при сварке / Н.Н.Прохоров. -Т.П. -М:
Металлургия, 1976. - 600 с. 2. Технология, материаль), оборудование / И.А. Рябцев, И.А. Кондратьев, Е.Ф.
Переплетчиков, Ю.М. Кусков. - Киев, ИЗС им. Е.О. Патона НАНУ, 2015. - 402 с.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей з попереднім і супутнім підігріваннями і термічною обробкою після наплавлення, який відрізняється тим, що наплавлення здійснюють на низькому наплавному струмі, величину якого встановлюють залежно від швидкості наплавлення і діаметра електрода відповідно до виразу:
    І(2,2-2,4)-103 Минає, А,
    де / - наплавний струм, А,
    Мн - швидкість наплавлення, м/г,
    й - діаметр електрода, м.
UAA202008400A 2020-12-28 2020-12-28 Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей UA127232C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202008400A UA127232C2 (uk) 2020-12-28 2020-12-28 Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202008400A UA127232C2 (uk) 2020-12-28 2020-12-28 Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA127232C2 true UA127232C2 (uk) 2023-06-14

Family

ID=88700555

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202008400A UA127232C2 (uk) 2020-12-28 2020-12-28 Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA127232C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9902135B2 (en) Galvanized steel sheet for hot forming
CN111230301B (zh) 带铝或铝合金镀层的钢制薄壁焊接等强部件的制造方法
CN107984112B (zh) 一种具有良好低温韧性的高强度埋弧焊丝
JP2007296535A (ja) ガスシールドアーク溶接フラックス入りワイヤ及び溶接方法
CN107900494A (zh) 一种s32750超级双相不锈钢冷轧薄板自熔焊接方法
CN106591631B (zh) 一种激光制造与再制造结晶器铜板的功能层合金材料
CN110893522A (zh) 一种900MPa级高强钢气保护实心焊丝
CN110640288A (zh) 一种q235钢板上堆焊高铬合金的堆焊方法
CN106521314A (zh) 通体硬化的高韧性易焊接特厚耐磨钢板及其制造方法
CN107081508A (zh) 厚度在15‑20mm的高性能超快冷X70钢的双丝埋弧焊接方法
CN105750693B (zh) 一种降低预热温度的耐磨材料堆焊方法
CN108247234A (zh) 一种高强度钢用埋弧焊丝及其制备方法
JP4887276B2 (ja) エレクトロスラグ溶接用ソリッドワイヤ
CN104785895A (zh) 一种轧机用活套辊的埋弧堆焊制造工艺
UA127232C2 (uk) Спосіб електродугового високошвидкісного наплавлення високовуглецевих сталей
JP2019131840A (ja) 耐サワーラインパイプ用高強度鋼板の製造方法、及び耐サワーラインパイプ用高強度鋼板、並びに耐サワーラインパイプ用高強度鋼板を用いた高強度鋼管
CN114406522B (zh) 一种热轧支撑辊堆焊修复用焊丝及其制备方法
CN109277724B (zh) 一种芯棒局部修复用气保焊丝及焊接工艺
CN116457481A (zh) 合金化镀锌钢板、电沉积涂装钢板、汽车部件、电沉积涂装钢板的制造方法以及合金化镀锌钢板的制造方法
CN113319465A (zh) 一套用于超高强钢焊接的双丝气体保护焊焊丝及焊接方法
CN113522975A (zh) 一种表面耐蚀镍基复合钢板的生产工艺
UA127233C2 (uk) Спосіб електродугового наплавлення чавуну
CN114717473B (zh) 含w耐高温腐蚀磨损轧辊堆焊焊丝用盘条钢及生产方法
UA119594C2 (uk) Спосіб відновлення і зміцнення деталей з високовуглецевих сталей
CN115709351A (zh) 一种500MPa级解决汽车行业镀锌板焊接气孔的实心焊丝