UA126965U - Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії - Google Patents

Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії Download PDF

Info

Publication number
UA126965U
UA126965U UAU201801436U UAU201801436U UA126965U UA 126965 U UA126965 U UA 126965U UA U201801436 U UAU201801436 U UA U201801436U UA U201801436 U UAU201801436 U UA U201801436U UA 126965 U UA126965 U UA 126965U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
hypertrophic
scars
atrophic
patients
Prior art date
Application number
UAU201801436U
Other languages
English (en)
Inventor
Світлана Володимирівна Коркунда
Григорій Анатолійович Олійник
Наталія Миколаївна Деркач
Original Assignee
Світлана Володимирівна Коркунда
Григорій Анатолійович Олійник
Наталія Миколаївна Деркач
Бараннік Алла Григорівна
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Світлана Володимирівна Коркунда, Григорій Анатолійович Олійник, Наталія Миколаївна Деркач, Бараннік Алла Григорівна filed Critical Світлана Володимирівна Коркунда
Priority to UAU201801436U priority Critical patent/UA126965U/uk
Publication of UA126965U publication Critical patent/UA126965U/uk

Links

Landscapes

  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців включає проведення сеансів редермалізації препаратом Hyalual® 1,1 % безпосередньо в рубцеву тканину 1-2 рази на тиждень протягом 2-ох місяців.

Description

Запропонована корисна модель належить до медицини, а саме до хірургії, травматології та комбустіології, і може бути використана для лікування хворих з рубцями після хірургічних, травматологічних та травматичних ушкоджень шкіри.
Проблема патологічного рубцеутворення має як медичні, так і соціальні аспекти, пов'язані з якістю життя людей, можливостями їх професійної та персональної реабілітації. Існуючі методики консервативного впливу на патологічні рубці в період їх активного розвитку, як правило, спрямовані на їх деструкцію. При проведенні оперативного втручання на рубцево- змінених тканинах існує ризик формування патологічних післяопераційних рубців.
За результатами інформаційного пошуку можна виділити ряд напрямків консервативної терапії гіпертрофічних та атрофічних рубців, що традиційно застосовують у практичній медицині: ферментативна терапія, гормонотерапія, рентгенотерапія і ін.
Відомий спосіб лікування післяопікових рубців, у якому зовнішньо застосовують колагеназу
ІМаркович Н.А., Омігов В.В., Балахнин С.М. та ін. Морфологічна оцінка впливу колагенази камчатського краба Рагаіїйнодев сатівбспайіса на термічний опік в експерименті // Бюл. Т фіз.
Біол. мед. - 1996. - Мо 7. - с. 97-102. Юденич В.В., Гришкевич В.М. Керівництво по реабілітації обпалених. - М.: Медицина, 1986. - С.22)Ї. Однак недоліком способу є тривалість і мала ефективність лікування з огляду на ізольований вплив на елементи рубцевої тканини, часті рецидиви і як наслідок функціональна неповноцінність тканини.
Відомий спосіб лікування і профілактики розвитку гіпертрофічних і атрофічних рубців, у якому на тлі загальноприйнятої терапії трансдермально вводять колагеназу і одночасно інтрадермально лідазу в терапевтичних дозах курсом 10-15 процедур (патент КО Ме 2220741, 2004 р.
Серед недоліків традиційних способів лікування можна виділити велику тривалість ферментативної терапії від 3-4 до 8-10 міс. і більше, побічну системну дію глюкокортикоїдів і рентгенівського випромінювання на організм людини. Частота побічних променевих реакцій становить близько 20 95, а також спостерігаються незадовільні результати лікування приблизно в половині клінічних випадків.
Відомі способи оперативного лікування атрофічних і гіпертрофічних рубців, проте частота рецидиву грубих рубців після їх видалення становить до 50 95 при келоїдозі і 15-20 95 при
Зо висіченні гіпертрофічних рубців. Застосування монохірургічного способу має низьку ефективність, і все рідше використовується в лікувальній практиці і поступається за найближчими і віддаленими результатами консервативної і комбінованої терапії. Це пов'язано з тим, що, видаляючи патологічний рубець на шкірі, не розриваються складні механізми патогенезу, а новостворена травма створює умови для повторного виникнення патологічного рубця.
Найближчим аналогом є спосіб відновлення дерми шляхом проведення інтрадермальних ін'єкцій редермалізації (Мирошниченко О.И. Редермализация и постакне // Нувель Зстетик. - 2011. - Мо 1 (65). - С. 14-15).
Задачею корисної моделі є створення способу лікування, атрофічних та гіпертрофічних рубців, який би був спрямований на запобігання побічних ефектів від лікування, скорочення термінів загоєння і розсмоктування шкірних рубців, що дозволить істотно зменшити психосоціальні наслідки рубцеутворення, підвищить якість життя пацієнта.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців, що включає проведення редермалізації, згідно з корисною моделлю, редермалізацію проводять препаратом Нуаїчаке 1,1 95 безпосередньо в рубцеву тканину 1-2 рази на тиждень протягом 2-ох місяців.
Препарат Нуаїнчакю 1,1 95 це комбінований препарат гіалуронової кислоти (ГК) із натрієвою сіллю янтарної кислоти (сукцинат натрію) Обгрунтуванням високої ефективності таких ін'єкцій служить стимулюючий потенціал гіалуронової кислоти щодо синтезу компонентів дермального матриксу. Ефекти, які надає гіалуронова кислота при введенні в тканини, добре вивчені, доведені і описані (Хабаров В.Н. та ін. "Гіалуронова кислота: отримання, властивості, застосування в біології та медицині". - 2012 р, К. С. 123). Гіалуронати - солі ГК здатні ковалентно та нековалентно зв'язуватися з лікарськими препаратами. Це дозволяє створювати депо такого препарату у позаклітинному матриксі (ПКМ), внаслідок чого поступове руйнування ГК забезпечуватиме планомірне пролонговане надходження препарату у тканини. Нормально функціонуюча ГК регулює процес ранозагоєння та формування рубців, запобігаючи надлишковому фіброзуванню. Будучи будівельним матеріалом для фібробластів, колагенових та еластинових волокон, ГК із нормальними кількісними та якісними характеристиками здійснює регулюючий вплив на формування колагенових волокон у зоні ушкодження, перешкоджаючи 60 утворенню атипового колагену, тобто розвитку патологічного рубця. Велике значення має процес затримання вологи в шкірі, а в ньому головну роль грає гіалуронова кислота.
Палуронова кислота за рахунок гідрофільності збільшує рубець в об'ємі, що зменшує натяг і, відповідно, больові відчуття, а за рахунок її високої молекулярності (2.5 млн Да) зменшується кількість прозапальних факторів цитокінів, що покращує стан шкіри й урегульовує проліферативну активність фібробластів. Сукцинат натрію (янтарна кислота) є одним із субстратів аеробного окиснення для отримання енергії, яка використовується в міжклітинному просторі (активація, інактивація іонних каналів, регуляція скоротливої діяльності та синтетичної активності клітин, що містяться в міжклітинному просторі). Більше того, сукцинат натрію є слабкою кислотою, що проявляє антиоксидантні властивості, що має сенс при таргетній корекції рубцевої тканини (відбувається збільшення кількості активних форм кисню (АФК), оскільки, рубцева тканина на І-ІЇ стадії реорганізації рубця й епіталізації має збільшену кількість прозапальних цитокінів й АФК). Крім цього, сукцинат натрію, за рахунок утворення хілатних комплексів з іонами Си, блокуючи основний фермент меланогенезу - тирозиназу, покращує колір шкіри зменшуючи локальну гіперпігментацію.
Клінічні спостереження були проведені за пацієнтами, що мали патологічні рубці: - гіпертрофічні (ГР) і атрофічні (АР), які проходили лікування в Харківському Опіковому Центрі з листопада 2009 року по грудень 2011 р. Перша група (основна) 34 людини у віці 18-62 років (15 пацієнтів з АР, 14 пацієнтів з активними ГР, 5 пацієнтів зі старими ГР, у 15 пацієнтів з ГР і АР було проведено хірургічне втручання на рубцях) - всі пацієнти з патологічними рубцями різної етіології та площі отримували курс мезотерапії препаратом Нуаїнакю 1,1 95 від 0,3 до 2 мл щотижня в рубцеву тканину голкою 300 або 270. Будь-які види місцевої анестезії не застосовувалися. У 15 пацієнтів було проведено оперативне втручання в рубцево-змінених тканинах і в післялопераційному періоді вони отримали аналогічний курс лікування післяопераційних рубців, що знаходяться в рубцевих тканинах, тривалістю не менш 6 тижнів.
Ускладнень і побічних ефектів за час лікування не виявлено, хворобливість процедур помірна. Максимальний лікувальний клінічний ефект відзначений у пацієнтів з невеликою площею формуються ГР і у пацієнтів з АР.
Обробка даних гістологічного дослідження свідчить про те, що в результаті лікування, у пацієнтів з ГР, що розвиваються, так і вже в сформованих ГР і АР, має місце виражена
Зо трансформація їх структури.
Друга група (контрольна) 27 осіб у віці 16-59 років (17 осіб з активними ГР, 4 людини з сформованими ГР і 6 чоловік з АР, у 15-ти з них було проведено оперативне втручання на рубцевих тканинах) - пацієнти отримали стандартний курс протирубцевої терапії (компресійні пов'язки, фізіотерапія, санаторно-курортне лікування, курс ін'єкцій Лонгідази, внутрірубцеві ін'єкції стероїдних препаратів). Ефективність лікування оцінювалася за клінічними характеристиками рубцевої тканини, суб'єктивній оцінці пацієнтів і гістологічного дослідження рубцевої тканини до початку лікування і після його закінчення.
Після закінчення лікування спостерігається, що тканина ГР м'яка, зі слабо вираженою вегетативної реакцією, береться в складку не на всіх ділянках, забарвлення варіює від гіперпігментованої до інтенсивно рожевої. Зміни у пацієнтів з АР - посилення в'ялості і пролабіювання рубцевої тканини, в рубцях зберігається стійка депігментація. У 8 пацієнтів (37,04 95 від загального числа пацієнтів і 80 9о від числа прооперованих) з 10 прооперованих з приводу десмогенну контрактур відзначено формування гіпертрофічних і колоїдних післяопераційних рубців, що спровокувало розвиток рецидиву контрактури. Гістологічне дослідження препаратів рубців підтверджує типові для активних і сформованих рубців характеристики, і не виявляє морфологічної нормотрофічної трансформації тканин в процесі лікування в порівнянні з основною групою.
Своєчасно розпочата терапія препаратом Нуаїча!Фт 1,1 95 стимулює мітотичну активність не тільки в області рубця, а й у віддалених від місця пошкодження тканинах. Слід зазначити, що внаслідок постійного розширення області гіпертрофічного рубця, в його формування залучаються все нові клітини, і застосування препарату Нуаїцаке 1,1 95 стимулює проліферацію.
Результати проведеного дослідження свідчать про те, що застосування внутрірубцевих ін'єкцій препарату Нуаїшак» 1,1 95 дозволяє значно скоротити терміни медичної і соціальної реабілітації пацієнтів з гіпертрофічними і атрофічними рубцями, поліпшити якість лікування таких пацієнтів, проводити профілактику патологічного рубцеутворення при проведенні хірургічних втручань в рубцевозмінених тканинах, скоротити витрати на реабілітацію опікових реконвалесцентів.
Представлений спосіб не є складним для пацієнтів, біологічно безпечний, не носить деструктивний характер і забезпечує прямий патогенетичний вплив на процес формування 60 патологічних рубців.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців, що включає проведення сеансів редермалізації, який відрізняється тим, що редермалізацію проводять препаратом Нуаїчакю
    1,1 95 безпосередньо в рубцеву тканину 1-2 рази на тиждень протягом 2-ох місяців.
UAU201801436U 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії UA126965U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801436U UA126965U (uk) 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201801436U UA126965U (uk) 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126965U true UA126965U (uk) 2018-07-10

Family

ID=62814513

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201801436U UA126965U (uk) 2018-02-14 2018-02-14 Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126965U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Mutalik Treatment of keloids and hypertrophic scars
Tibbs Wound healing following radiation therapy: a review
Delanian et al. Striking regression of chronic radiotherapy damage in a clinical trial of combined pentoxifylline and tocopherol
Kelly Update on the management of keloids
Soliman et al. Update on acne scar treatment
Berman et al. Novel opportunities in the treatment and prevention of scarring
Kalasho et al. Silicone-based scar cream for post upper eyelid blepharoplasty-associated cicatricial and hypertrophic scarring
US20070042976A1 (en) Method of treating cosmetic and dermatologic conditions by a demethylating agent
UA126965U (uk) Спосіб лікування атрофічних та гіпертрофічних рубців в реконструктивно-пластичній хірургії
Lima et al. Percutaneous Collagen Induction with Microneedling
Safonov Atlas of scar treatment and correction
McGillis et al. Scar revision
Sobh et al. Efficacy of Cybele Scagel Phonophoresis on post-burn hypertrophic scar
CN109432117A (zh) 一种促进术后皮肤伤口愈合的外用药物及其用途
RU2452533C2 (ru) Способ устранения старых, многократнолеченых и рентгенорезистентных келоидных рубцов
Rayinda et al. Topical Simvastatin as Treatment of Digital Ulcer in Systemic Scleroderma
Moshref Topical zinc oxide adhesive tape for keloid management
RU2744669C1 (ru) Способ лечения гипертрофических и келоидных рубцов в области головы и шеи
Colom Scar Care after Surgical Treatment in Oncology Patients
RU2358757C1 (ru) Способ лечения длительно незаживающих ран у больных сахарным диабетом
Bitar et al. Scar management
Yustin et al. The combination of platelet rich plasma with skin needling or subcision for postacne scarring: a serial case study
Wang et al. Management of the refractory vitiligo patient: current therapeutic strategies and future options
Piccolo et al. Fat Grafting as an Ancillary Treatment for Burns, Other Complex Wounds, and Their Sequelae
Nilesh et al. PERCUTANEOUS COLLAGEN INDUCTION WITH DERMAROLLER ALONE AND IN COMBINATION WITH PLATELET RICH PLASMA (PRP) FOR POST-TRAUMATIC FACIAL SCAR ATTENUATION: A COMPARATIVE CLINICAL STUDY