UA126516C2 - Спосіб чищення зубів - Google Patents

Спосіб чищення зубів Download PDF

Info

Publication number
UA126516C2
UA126516C2 UAA202100607A UAA202100607A UA126516C2 UA 126516 C2 UA126516 C2 UA 126516C2 UA A202100607 A UAA202100607 A UA A202100607A UA A202100607 A UAA202100607 A UA A202100607A UA 126516 C2 UA126516 C2 UA 126516C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
teeth
cleaning composition
dental
removal
cleaning
Prior art date
Application number
UAA202100607A
Other languages
English (en)
Inventor
Роман Олегович Рожко
Original Assignee
Роман Олегович Рожко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Роман Олегович Рожко filed Critical Роман Олегович Рожко
Priority to UAA202100607A priority Critical patent/UA126516C2/uk
Publication of UA126516C2 publication Critical patent/UA126516C2/uk

Links

Landscapes

  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)
  • Cosmetics (AREA)

Abstract

Винахід належить до медицини, а саме стоматології, і рекомендований для використання в профілактиці запальних захворювань. Спосіб чищення зубів включає: зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера, нанесення на поверхню зубів очищувального складу, що містить пасту Colgate Total professional clean GEL, пасту Colgate Sensitive PRO-Relief Repair & Prevent і перекис водню в концентрації 32-37 %, видалення очищувального складу з поверхні зубів через 2-5 хв, повторне проведення усіх зазначених процедур. Спосіб забезпечує поєднання процесів чистки та відбілювання зубів і скорочення часу перебування пацієнта в стоматологічному кріслі. 1

Description

профілактиці запальних захворювань. Спосіб чищення зубів включає: зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера, нанесення на поверхню зубів очищувального складу, що містить пасту Соїдаїе Тоїа! рготеззіопа! сієап СЕЇ, пасту СоїЇдаїе
Зепвзійме РАО-Кеїїеї Кераїг 5 Ргемепі і перекис водню в концентрації 32-37 96, видалення очищувального складу з поверхні зубів через 2-5 хв, повторне проведення усіх зазначених процедур. Спосіб забезпечує поєднання процесів чистки та відбілювання зубів і скорочення часу перебування пацієнта в стоматологічному кріслі.
Винахід належить до медицини, а саме стоматології, і рекомендований для використання в профілактиці запальних захворювань пародонта, таких як гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.
При проведенні досліджень виявлено, що серед пацієнтів, які щодня виконують правила індивідуальної гігієни порожнини рота, практично у 10095 обстежуваних виявлені зубні відкладення різного ступеня вираженості.
Зубний камінь є твердим конгломератом і грає ключову роль в патогенезі розвитку запальних захворювань порожнини рота. Тверді зубні відкладення механічно впливають на прилеглі ясна, тим самим, перешкоджаючи щільному прилягання ясен до тканин зуба.
Під впливом зубного каменю з'являється рухливість зубів і розвиваються такі захворювання пародонта, як гінгівіт, пародонтит, пародонтоз. А також мікрофлора в зубних відкладеннях сприяє демінералізації емалі, окисленню продуктами життєдіяльності бактерій, що призводить до розвитку карієсу.
Органічна основа зубного нальоту насичується мінеральними солями слини, що сприяє розвитку перманентного локального гіповітамінозу С в слизових, що, в свою чергу, веде до підвищеної травматизації дрібних капілярів і надалі до кровоточивості ясен.
Найбільш виражене скупчення зубного каменю частіше утворюється в менш доступних для самостійного чищення ділянках: на щічних поверхнях молярів, на апроксимальних поверхнях зубів (міжзубні проміжки), а також в пришийковій області всіх груп зубів. Особливо яскраво це виражено на нижній щелепі по язиковій поверхні різців та ікл. Це обумовлено тим, що в даній зоні відкриваються протоки слинних залоз (під'язикової і підщелепної), внаслідок чого ці ділянки зубів найбільш схильні до відкладення і звапніння, зубного нальоту.
Такі анатомічні особливості створюють умови для швидкого утворення м'яких, а згодом і твердих зубних відкладень - зубного каменю.
Крім того, зубні відкладення можуть набувати пігментації, наприклад внаслідок шкідливих звичок або вживання їжі з фарбувальними компонентами, що візуально проявляється як дисколорит зубних відкладень сірого, коричневого або жовтого відтінку, що погіршує естетичний вигляд зубів.
Усунення зубних відкладень і відбілювання вимагає певних зусиль і часу. Якісно в домашніх умовах виконувати ці процедури складно і небезпечно так як можуть розвинутися ускладнення.
Зо У стоматологічній практиці процедура відбілювання виконується після процедури професійного чищення зубів і вимагає тривалої присутності пацієнта в стоматологічному кріслі, що збільшує час процедури.
В основу винаходу поставлена задача створення такого способу професійного чищення зубів, застосування якого дозволило поєднати процеси чищення і відбілювання, що, в свою чергу, дозволило б скоротити час перебування пацієнта в стоматологічному кріслі.
Поставлена задача вирішується тим, що в процесі чищення зубів виконують зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера з частотою руху насадки 24-28 кГц, наносять на поверхню зубів очищувальний склад, що містить 0,8-1,2 г пасти СоїЇдаїе Тоїаї ргоїезвіопа! сієап СЕЇ, 0,8-1,2 г пасти СоЇдаїе Зепз5ййїме РКО-Кеїїеї Кераїг 5 Ргемепі і 0,4-0,6 г стабілізованого перекису водню в концентрації 32-37 9565, витримують очищувальний склад на поверхні зубів протягом 2-5 хв., видаляють очищувальний склад з поверхні зубів, повторно знімають тверді зубні відкладення за допомогою ультразвукового скалера, повторно наносять на поверхню зубів очищувальний склад і витримують його протягом 2-5 хв., повторно видаляють очищувальний склад з поверхні зубів.
В подальшому винахід пояснюється докладним описом його виконання.
Пацієнта усаджують у крісло, обробляють порожнину рота ополіскувачем, після чого виконують зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера з частотою руху насадки 24-28 кГц, на потужності не більше 30 95 від максимальної, що дозволяє видалити тверді зубні відкладення без пошкодження демінералізованої тканини зубів.
Ретельно змивають залишки видалених зубних відкладень стоматологічним пустером з водою і повітрям, що знаходяться під тиском, і прибирають все аспіратором.
На підготовлену таким чином поверхню зубів наносять очищувальний склад, що містить 0,8- 1,2 г пасти СоїЇдаїге Тоїа! ргоїеззіопа! сієап СЕ, 0,8-1,2 г пасти СоІдаїє Зепз5йіме РКО-Веїїеї
Кераїг 5. Ргемепі і 0,4-0,6 г стабілізованого перекису водню в концентрації 32-37 95.
Паста Соїдаїе Тоїа! ргоїтеззіопа! сієап СЕЇ має контрольовану абразивність і поліпшену дисоціацію активних компонентів таких як фторид.
Паста СоїЇдасге бепойіме РКО-Кеїїеї Кераїг 8. Ргемепі забезпечує зниження чутливості зубів за рахунок створення запечатуючого шару кальцію на поверхні дентину, впливаючи на оголені дентинні канали, що мінімізує контакт подразника зі структурами зуба і знижує гіперчутливість.
Наявність у відомій пасті цинку перешкоджає росту бактерій, що особливо сприятливо позначається для процесів регенерації слизової, травматизація якої могла статися в результаті проведення процедури зняття зубних відкладень.
Використання в очищувальному складі 0,4-0,6 г стабілізованого перекису водню в концентрації 32-37 95 полегшує атравматичне видалення дрібнодисперсних зубних відкладень і нальоту, а також послаблює, розчиняє і порушує цілісність структури твердих зубних відкладень в важкодоступних місцях, і створює додатковий антисептичний ефект у важкодоступних для звичайного механічного чищення шарах емалі.
Такий очищувальний склад має високі розчинювальні, антисептичні і коагулюючі властивостями, знижує гіперчутливість і створює відбілюючий ефект.
Очищувальний склад наносять на всю поверхню зубного ряду за допомогою поліруючої щітки чашоподібної форми середнього ступеня жорсткості, з використанням наконечника з мікромотором при швидкості обертання в діапазоні 4000-6000 обертів за хвилину.
Більш низька швидкість обертання не дасть бажаного результату, а на більш високій швидкості обертання виникає загроза пошкодження демінералізованої тканини зубів.
Використання іщітки іншої форми ускладнить додаткове нанесення складу, в процесі процедури чищення на поверхню зубів і слизової в ті зони, де це необхідно для отримання бажаного ефекту.
Крім того, використання поліруючої щітки іншої форми і більшої жорсткості може травмувати тканини зубів і слизової при виконанні даної процедури.
Залежно від характеру зубних відкладень, суміш витримують протягом 2-5 хвилин до відчутного розм'якшення, розчинення і знебарвлення твердих зубних відкладень.
Потім ретельно змивають залишки очищувального складу і зубних відкладень стоматологічним пустером з водою і повітрям, що знаходяться під тиском, і видаляють все аспіратором.
Після цього проводять повторне чищення зубних відкладень ультразвуковим скалером, приділяючи особливу увагу важкодоступним зонам, і знімають зубні відкладення, з частотою руху насадки 24-28 кГц, зменшивши потужність скалера до 10-20 95 від максимальної.
В процесі повторного чищення вдається прибрати відкладення зубного каменю у важкодоступних демінералізованих зонах, в яких ці відкладення знаходяться протягом тривалого періоду часу, так як їх складно прибрати при самостійному щоденному чищенні.
Після цього змивають залишки зубних відкладень стоматологічним пустером з водою і повітрям, що знаходяться під тиском, а потім видаляють все аспіратором.
Повторно наносять очищувальний склад на всю поверхню зубного ряду, в залежності від характеру зубних відкладень, витримують протягом 2-5 хвилин до повного розм'якшення, розчинення і знебарвлення зубних відкладень, одночасно з досягненням антисептичного, коагулюючого, відбілюючого і десенситизуючого ефекту.
Повторно ретельно змивають залишки очищувального складу і зубних відкладень стоматологічним пустером з водою і повітрям, що знаходяться під тиском і видаляють все аспіратором.
Після цього полірують всю поверхню зубних рядів на верхній і нижній щелепі з використанням пасти СоЇдаге БЗеп5йіме РКО-Кеїйєї Кераїг 5 Ргемепі і поліруючої щітки чашоподібної форми, м'якого ступеня жорсткості на наконечнику з мікромотором на швидкості обертання в діапазоні 4000-6000 обертів за хвилину протягом 1-2 хвилин для зміцнення десенситизуючого ефекту.
По завершенню процедури змивають залишки пасти стоматологічним пустером з водою і повітрям, що знаходяться під тиском і видаляють все аспіратором, після цього обробляють порожнину рота ополіскувачем.
Таким чином, заявлений спосіб чищення зубів дозволяє поєднати процеси чищення і відбілювання зубів, що в свою чергу дозволяє скоротити час перебування пацієнта в стоматологічному кріслі.
Спосіб чищення зубів простий і надійний в реалізації і може бути використаний в умовах будь-якого стоматологічного медичного закладу з використанням стандартних матеріалів і інструментів.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Спосіб чищення зубів, який характеризується тим, що включає: зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера з частотою руху насадки 24-28 кГц, бо нанесення на поверхню зубів очищувального складу, що містить 0,8-1,2 г пасти СоЇдате Тоїаї!
    ргоїезвіопа! сієап СЕЇ, 0,8-1,2 г пасти СоЇдаїє бепзійме РАО-Кеїїеї Кераїг 5 Ргемепі і 0,4-0,6 г стабілізованого перекису водню в концентрації 32-37 965, витримування очищувального складу на поверхні зубів протягом 2-5 хв, видалення очищувального складу з поверхні зубів, повторне зняття твердих зубних відкладень за допомогою ультразвукового скалера, повторне нанесення на поверхню зубів очищувального складу і його витримування протягом 2-5 хв, повторне видалення очищувального складу з поверхні зубів.
UAA202100607A 2021-02-12 2021-02-12 Спосіб чищення зубів UA126516C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202100607A UA126516C2 (uk) 2021-02-12 2021-02-12 Спосіб чищення зубів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA202100607A UA126516C2 (uk) 2021-02-12 2021-02-12 Спосіб чищення зубів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126516C2 true UA126516C2 (uk) 2022-10-19

Family

ID=89835713

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202100607A UA126516C2 (uk) 2021-02-12 2021-02-12 Спосіб чищення зубів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA126516C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Drisko Dentine hypersensitivity–dental hygiene and periodontal considerations
Zachrisson Oral hygiene for orthodontic patients: current concepts and practical advice
Anuwongnukroh et al. Oral hygiene behavior during fixed orthodontic treatment
Abdunosirovich et al. A Comprehensive Approach To The Prevention Of Caries Of Permanent Teeth In Children
JP2007509160A (ja) 歯のホワイトニングを促進する方法、組成物、及びキット
Sharma et al. Comparison of two power interdental cleaning devices on plaque removal
Nathoo et al. A clinical study comparing the supragingival plaque and gingivitis efficacy of a specially engineered sonic powered toothbrush with unique sensing and control technologies to a commercially available manual flat-trim toothbrush.
Putt et al. Enhancement of plaque removal efficacy by tooth brushing with baking soda dentifrices: results of five clinical studies
Sawan et al. Effectiveness of super floss and water flosser in plaque removal for patients undergoing orthodontic treatment: a randomized controlled trial
Tjiptoningsih et al. Effective Tooth Brushing Techniques Based on Periodontal Tissue Conditions: A Narrative Review
Sharma et al. An advanced toothbrush with improved plaque removal efficacy
Terezhalmy et al. Plaque removal efficacy of a prototype manual toothbrush versus an ADA reference manual toothbrush with and without dental floss
Nayak et al. The relative effectiveness of plaque removal by the Proxabrush® and rubber cone stimulator
UA126516C2 (uk) Спосіб чищення зубів
Tamaki et al. Study of the clinical usefulness of a dental drug system for selective reduction of mutans streptococci using a case series
UA148399U (uk) Спосіб відбілювання та чищення зубів для поліпшення їх естетичного вигляду
Zabokova-Bilbilova et al. Clinical Study on the Effect of Chlorhexidine Mouth Rinse in Improving Oral Health in Orthodontic Patients with Fixed Appliances
US20090301513A1 (en) Disposable Dental Whitening Toothpick
BATOOL et al. Plaque removal efficacy of dental floss compare to water jet following single use
RU2157180C1 (ru) Способ гигиенического ухода за состоянием ротовой полости и зубов
Günay et al. Effectiveness of the “CIOTIPlus”-system on cleaning of approximal surfaces
Rudak et al. IMPORTANCE OF INDIVIDUAL ORAL HYGIENE IN ORAL HEALTH MAINTENANCE: SCIENTIFIC LITERATURE REVIEW.
Shah et al. Comparative Assessment of Oral Hygiene among Four Commercially Available Brands of Orthodontic Toothbrushes-An In-Vivo Study
Verma et al. WATER FLOSSER: A BOON FOR PERIODONTAL HEALTH.
Wang et al. A 3.5-year follow-up of an unusual case of rampant caries during clear aligner treatment