UA126474C2 - Спосіб контролю популяції дорослих комах-шкідників - Google Patents

Спосіб контролю популяції дорослих комах-шкідників Download PDF

Info

Publication number
UA126474C2
UA126474C2 UAA201908435A UAA201908435A UA126474C2 UA 126474 C2 UA126474 C2 UA 126474C2 UA A201908435 A UAA201908435 A UA A201908435A UA A201908435 A UAA201908435 A UA A201908435A UA 126474 C2 UA126474 C2 UA 126474C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
adult
acetamiprid
bifenthrin
locus
control
Prior art date
Application number
UAA201908435A
Other languages
English (en)
Inventor
Карлос Едуарду Фабрі
Карлос Эдуарду Фабри
Марсело Амарал Невіш Араужо Пессанха
Марсело Амарал Невиш Араужо Пессанха
Джайдев Раджнікант Шрофф
Джайдев Раджникант ШРОФФ
Вікрам Раджнікант Шрофф
Викрам Раджникант Шрофф
Original Assignee
Юпл Лтд
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юпл Лтд filed Critical Юпл Лтд
Publication of UA126474C2 publication Critical patent/UA126474C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N47/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid
    • A01N47/40Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing organic compounds containing a carbon atom not being member of a ring and having no bond to a carbon or hydrogen atom, e.g. derivatives of carbonic acid the carbon atom having a double or triple bond to nitrogen, e.g. cyanates, cyanamides
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N53/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators containing cyclopropane carboxylic acids or derivatives thereof
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01NPRESERVATION OF BODIES OF HUMANS OR ANIMALS OR PLANTS OR PARTS THEREOF; BIOCIDES, e.g. AS DISINFECTANTS, AS PESTICIDES OR AS HERBICIDES; PEST REPELLANTS OR ATTRACTANTS; PLANT GROWTH REGULATORS
    • A01N25/00Biocides, pest repellants or attractants, or plant growth regulators, characterised by their forms, or by their non-active ingredients or by their methods of application, e.g. seed treatment or sequential application; Substances for reducing the noxious effect of the active ingredients to organisms other than pests
    • A01N25/12Powders or granules

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Agronomy & Crop Science (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Спосіб переважного контролю дорослих комах-шкідників у локусі зараження і композиції для цього.

Description

Область винаходу:
Даний винахід відноситься до способів боротьби з комахами-шкідниками. Більш конкретно, даний винахід відноситься до способів боротьби з переважно дорослими шкідниками в сільськогосподарських культурах і композицій для цього.
Передумови і попередній рівень техніки:
Способи контролю або ліквідації комах-шкідників є бажаними в багатьох випадках, тим більше, коли культури представляють комерційний інтерес. Комахи дуже шкідливі для культур і можуть завдати значних збитків та втрати врожаю. Для цих цілей є багато комерційно доступних інсектицидних агентів і композицій.
Використовується комбінації інсектицидів для розширення спектру контролю, зменшення дозування, тим самим зменшуючи вплив на навколишнє середовище, знижуючи імовірність розвитку резистентності. Комбінація інсектицидів іноді демонструє адитивний або синергічний ефект, що призводить до поліпшення контролю над шкідниками.
Однак більшість комбінацій не здатні до боротьби одночасно як з дорослими, так і молодими комахами. Ці молоді фази розвитку можуть включати личинки або лялечки, тощо.
Молоді шкідники є ненажерливими їдцями і разом з дорослими споживають багато листя, а також інші частини рослин. Дорослі комахи розповсюджуються, що призводить до зростання їх популяції та ще більше ускладнює проблему. Тому в даній області техніки існує потреба у способах боротьби з дорослими комахами, що перешкоджає їх розповсюдженню. Дані способи, що використовуються для боротьби з молодими особинами, включають використання регуляторів росту комах. Ці регулятори росту для дорослих особин зазвичай використовуються у більших кількостях і рідко є ефективними. Тому в даній області існує потреба в ефективному способі контролю дорослих комах, який, у свою чергу, призведе до контролю над личинками, особливо на ранніх стадіях, коли дорослі тільки починають розмножуватися.
В даній області техніки відома комбінація ацетаміприду і біфентрину для контролю домашніх шкідників. М/02005070209 пропонує склад композиції для боротьби із звичайними домашніми шкідниками. М/О2004064517 пропонує склад композиції для боротьби із термітами.
У статті Дослідження суміші ацетаміприду та біфентріну для контролю Етроавзса мів, магістерській дисертації Яна Цзо (Мапд 210), 2010 року в Фуцзяньському університеті сільського
Зо та лісового господарства виявлено, що п'ять різних видів сумішей ацетаміприду та біфентрину мають різні синергічні ефекти. Ця комбінація у співвідношенні 1:2, виявила більшу ефективність щодо лічинок порівняно з ефективністю, що спостерігається для дорослих. Іншим висновком, зробленим автором, було те, що ця комбінація виявилася синергічною при використанні у співвідношенні ацетаміприд: біфентін: 2:1. Проте в даній області техніки залишається потреба контролювати зараження переважно дорослими комахами у локусі, що є невиконаною в даній галузі техніки.
Об'єкти винаходу:
Одним з об'єктів даного винаходу є створення способу і композиції для боротьби з комахами-шкідниками, якими переважно контролюються дорослі шкідники.
Іншим об'єктом цього винаходу є створення способу і композиції для боротьби з комахами- шкідниками, які повністю знищують дорослих шкідників, тим самим комплексно зупиняючи формування личинок.
Ще одним об'єктом даного винаходу є створення способу і композиції для боротьби з комахами-шкідниками, які виключають зимову сплячку дорослих шкідливих організмів та подальше зараження.
Варіант здійснення цього винаходу може вирішити одну або більше з вищезазначених проблем.
Короткий зміст винаходу:
Таким чином, один з варіантів реалізації цього винаходу може забезпечити спосіб контролю зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, при цьому спосіб полягає в застосуванні у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
Інший варіант реалізації цього винаходу може забезпечити спосіб підвищення врожайності, причому цей спосіб контролює зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, шляхом застосування у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
Ще один варіант реалізації цього винаходу може забезпечити спосіб поліпшення здоров'я рослин, причому цей спосіб контролює зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, шляхом застосування у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
Інший варіант реалізації цього винаходу може забезпечити композицію для контролю зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, при цьому композиція складається з 60 комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
В іншому варіанті реалізації цей винахід може забезпечити спосіб контролю зараження переважно дорослими бавовняними довгоносиками у локусі, при цьому вказаний спосіб включає застосування у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
Інший варіант реалізації цього винаходу може забезпечити композицію для контролю зараження переважно дорослими бавовняними довгоносиками у локусі, при цьому композиція складається з комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
Детальний опис винаходу:
Використаний тут термін "локус" відноситься до місця, у якому застосовується комбінація згідно з винаходом. Це включає нанесення на окрему рослину, групу рослин, таких як рослина та/або її оточення, а також місце, в якому можуть бути висаджені рослини, а також застосування безпосередньо до комахи або комах та/або місця, в якому вони розташовані. Термін "комахи" включає усі організми у класі "Іпзесіа". Термін "молоді" відноситься до будь-якої форми комахи- шкідника до стадії дорослого організму, включаючи, наприклад, яйця, личинки і лялечки. "Інсектицидний" відноситься до здатності речовини збільшувати смертність або пригнічувати швидкість росту комах. Термін "рослини" відноситься до всіх фізичних частин рослини, включаючи насіння, саджанці, паростки, коріння, бульби, живці, стебла, листя і плоди. Термін "прийнятна в сільському господарстві активна кількість" відноситься до кількості активної речовини, яка усуває або пригнічує зараження рослин, з яким необхідно боротися, у кількості, незначно токсичній для оброблюваної рослини. "Контроль" або "контролювання" комах означає пригнічення через токсичну дію здатність комах-шкідників виживати, рости, годуватися та/або розмножуватися, або обмежувати пошкодження чи втрати культур, пов'язаних з комахами. "Контроль" комах може чи означати вбивання комах, чи ні, хоча переважно це означає їх знищення. Термін "їстотно контролює" або "переважно контролює" зараження дорослих включає контроль дорослих комах, що переважає контроль молодих шкідників, принаймні, приблизно на 5 95, переважно, принаймні, приблизно на 10 95, більш переважно, принаймні, приблизно на 20 95, і найбільш переважно щонайменше приблизно на 50 95.
Несподівано було виявлено, що комбінація ацетаміприду та біфентрина знищує дорослих шкідників значно більше, ніж молодих, тим самим контролюючи зростання популяції і, у свою чергу, контролюючи зараження шкідниками, покращуючи врожайність і загальний стан рослин.
Зо Крім того, було виявлено, що комбінація ацетаміприду і біфентрину, коли вона складена у співвідношенні приблизно 1:1, переважно контролює зараження дорослим бавовняним довгоносиком у локусі.
Ацетаміпрід є неонікотиноїдним інсектицидом, який діє на нервову систему шкідників. Його хімічна назва: (Е)-М1-(б-хлор-З-пиридил) метил|-М2-циано-М1-метилацетамидин. Біфентрин являє собою піретроїдний інсектицид, який діє при контакті з шкідниками, його хімічна назва - 2- метил-3-фенилбензил (185)-цис-3-(2-хлоро-3,3,3-трифторпроп-1-енил)-2,2- диметилциклопропанкарбоксилат.
Не обмежуючись лише теорією, автори цього винаходу вважають, що комбінація цих речовин несподівано призводить до істотно більш високої смертності дорослих, ніж молодих особин. Контроль дорослих на етапах до початку розмноження ефективно знищував би дорослих і запобігав формуванню молодих особин. Перевага перед традиційними методами полягає в тому, що молоді особини певних видів шкідників, таких як срібнолиста білокрилка і бавовняний довгоносик, ховаються всередині важкодоступних насіннєвих коробочок або щілин і не повністю знищуються за допомогою звичайних інсектицидів. Контроль дорослих комах перед їх розмноженням ефективно усуває цю проблему і, таким чином, знижує загальну популяцію шкідників комах несподівано більше, ніж можна очікувати від звичайного інсектициду, який контролює як дорослих, так і молодих шкідників до однакового ступеня.
Таким чином, один з варіантів реалізації цього винаходу може забезпечити спосіб контролю зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, при цьому спосіб включає застосування у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
У варіанті здійснення цього винаходу, комахи-шкідники можуть відноситись до видів
І ерідорієгап, СоІеорієгап, Нептіріегап або Ноторіегап.
У варіанті здійснення цього винаходу представники загону Лускокрилі (І ерідоріега) (молі і метелики), які негативно впливають на сільське господарство, у тому числі включають: Аспоеа |апага, Адохорпуєз 5рр., Адохорпуез огапа, Адгоїї5 5рр. (гусениці озимої совки), Адгоїї5 ірзіп (совка іпсілон), АіІарбата агоціасеа (гусениця совки бавовняної американської), Атогбіа сипеапа,
Атуеїовзів Ігапо5іейа (міль цитрусова), Апасатріодез аегесіагіа, Апагвіа Імпеагейа (міль фруктова смугаста), Апотіх зариійїега (совка), Апіїсагзіа деттагаїїє (бобова листова гусінь), Агспірв агдугозріїа (листовійка плодових дерев), АгсПір5 гозапа (листовійка розова), Агдугоїаепіа 5рр. бо (листовійки), Агдугоїаепіа сйгапа (листовійка цитрусова), Амшіодгарпа датюта, Вопадоїа сгапаоде5, Вогро сіппага (вогнівка рисова), Виссшціаїгіх (игбрегієйа (міль кривовуса турберії),
Саіорца 5рр. (молі-мінери), Сариа гейсціапа, Сагрозіпа піропепзіз (плодожерка персикова),
Спйо 5рр., СпіІштеїййа ігапомегза (точильник манговий), Спогібіопецга гозасеапа (листовійка рожева), СПгузодеїхіз 5рр., Спарпаіосегиб5 теаіпаїї5 (листовійка трав'яна), Соїйа5з 5рр.,
Сопротогрпа сгатегейа, Со55и5 со55йи5 (шашіль акацієвий), Статбих5 5рр. (метелики лугові),
Судіа Типергапа (плодожерка сливова), Судіа тоїезіа (плодожерка східна), Суаіа підпісапа (листовійка горохова), Судіа ротопеїїа (плодожерка яблунева), багпа аідисіа, Оіарнапіа 5рр. (точильники стовбурові), Оіайгаеєа 5рр. (точильники стебла), Оіаїйгаєа 5асспагаїї5 (точильник стебла цукрової тростини), Оіаїгаєа дгапіозеїІа (вогнівка кукурудзяна південно-західна), Еагіа5 5рр. (коробочні черв'яки), Еагіах іп5шага (черв'як шипуватий), Еагіах міеМПа (коробочний черв'як бавовнику), Есдуїорорпа аигапііапит, ЕІазтораїризх ІдпозейПи5 (точильник зерновий), Ерірпузіа5 розігийапа (листовійка), Ерпезцпа 5рр. (вогнівки млинові), Ерпевзіа сашіейЦа (вогнівка сухофруктова), Ерпезіа еїішейПа (вогнівка тютюнова), Ерпебзіа Киеппіейа (вогнівка млинова),
Ерітесез 5рр., Еріпоїа арогета, Егіопоїа ІПгах (товстоголівка), Еироесіїйа атбрідчцейа (листовійка виноградна), Еихоа ашйхіїйагіє (совка), БешШа 5рр. (совки), Согіупа 5рр. (точильники стеблові),
Сгарпоїйа тоїехіа (плодожерка східна), Недуеріа іпаїсага (метелик соєвий), Неїїсомегра 5рр. (совки ночниці), НеїЇїсомегра аптідега (совка бавовняна), НеїЇїсомегра 7є6а (совка бавовняна/черв'як коробочний), НеїйоїВпіх 5рр. (міль нічна), Неїїоїпіб5 міге5сеп5 (гусениця совки тютюнової), НеїЇІша ипааїї5 (гусениця вогнівки капустяної), Іпаагреїа 5рр. (точильники кореневі),
Кеїтегіа ІусорегзісеПа (міль виїмчастокрила), І еисіподе5 огропаїї5 (точильник плодів баклажана),
І енсорієга таїйоїїеПа, І КпосоїПесії5 5рр., Гобезіа Боїгапа (листовійка гронова), І охадгоїї5 5рр. (нічні совки), І охадгоїї5 аїБісовіа (гусінь совки західної), І утапігіа дізраг (шовкопряд непарний),
Гуопейа сіегкейа (міль-крихітка яблунева біла), Мапйазепа согрейі (мішечниця пальмова),
Маїасобзота зрр. (гусениці коконопрядів), Матезіга Бгаззісае (гусениця совки капустяної),
Магиса іезішцаїї5 (вогнівка бобова), Меїїза ріапа (мішечниця), Муїпітпа ипірипсіа (гусениця совки однокрапкової), МеоЇІеисіподез еїІедапіай5 (малий томатний точильник), Мутрпшіа адерипсіаїїв (лялечка рисова), ОрегорпїШега бгитаїйа (п'ядун зимовий), О5ігіпіа пибріїаій5 (метелик стебловий),
Охудіа мезціа, Рапдетів сегазапа (листовійка кривовуса смородинова), Рапаетіб5 Пперагапа (листовійка кривовуса вербова), Раріїйо детодосив, Ресііпорпога доззуріеа (міль бавовняна),
Зо Регідгота 5рр. (гусениці), Регідгота взацйсіа (совка маргариткова або совка брудно-бура земляна), Регієисоріега соПееїІа (міль біла кавова), Ріїйогітаєа орегсціеПа (міль картопляна мінуюча), РАуїЇоспівйів сйгеМПа, РпуПопогусіег 5рр. (молі-мінери), Рієгі5 гарає (гусениця ріпниці),
Ріаштурепа з5сабга, Ріодіа іпіегрипсіеЇІа (вогнівка амбарна), Рішеїйа хуїозіеЇа (міль серпокрила капустяна), Роїуспго5і5 міеапа (листовійка виноградна), Ргауз епаосагра, Ргау5 оїєеає (міль маслинова), Рзецадаїейа 5рр. (нічні совки), Рзхецда|ейа ипірипсіаїа (ратний черв'як совки лугової),
Рзешмдоріизіа іпсішдеп5 (п'ядун соєвий), Каспіріизіа пи, зсігрорпада іпсегішіа5, Ззезатіа 5рр. (точильники стеблові), бЗезатіа іп'егеп5 (точильник стебловий рисовий рожевий), Зезатіа попадгіоіїдеб5, бейога піеп5, Зйоїгода сегеаіеЇйа (міль зернова амбарна), Зрагдапоїпіх ріПегіапа, зродорієга 5рр. (черв'яки "ратні", зЗродорієга ехідиа (карадрина - совка наземна мала), зЗродоріега ГТшдірегда (точильник рожевий стебловий), 5родорієега огідапіа (совка південна), зЗупапіпедоп зрр. (точильники кореневі), Тпесіа Бабіїйде5, Тпептізіа деттагаї»5, Тіпеоїа різзеПШейПа (міль платтяна), Тгіспоріизіа пі (капустяна металовидка), Тиша арзоїша, Уропотеша 5рр., 2ецй?ега соїеає (червиця) та 7еи?ега ругіпа (червиця в'їдлива).
У іншому варіанті здійснення винахід може застосовуватися для представників загону
Прямокрилі (Огіпоріега) (кобилки, цикадки і цвіркуни), таких як Апаргих5 5ітріех (коник-мормон безкрилий), СгуПоїаІрідає (капустянки), Госивіа тідгагіа, МеїІапорієив 5рр. (коники), Місгосепігит гейпегме (коник вузькокрилий), РіегорпуПйа 5рр. (коники північноамериканські), СпПівіосегса дгедагіа, Зсцадегіа Тигсага (коник вилохвостий) і Маіапда підгісогпі.
У іншому варіанті здійснення винахід може застосовуватися для представників загону
Твпузапорієга (трипси), таких як ЕгапкКіїпіенйа Тиса (трипс тютюновий), ЕгапкКіїпівІйа оссідепіаїі5 (трипс квітковий західний), ЕгапкКіїпіейа 5пийгеї, ЕгапКіїпіейа м/Шіатв»бі («трипс кукурудзяний),
НеїоїНгір5 паето!їтпаїдаїй5 («трипс тепличний), Кірпірпогоїйгір5 сгиепіай5, зсіпоїйгір5 5рр., зсіпоїпгір5 сйгі (трипс цитрусовий), Зсіпоїйгір5 аогзаїй5 (трипс жовтий чайний), ТаепіоїНгір5 гпораїіапіеппаїї5 та ТНгір5 5рр.
Винахід, розкритий в даному описі, може застосовуватися для представників загону
Жорсткокрилі (СоІеоріега) (жуки). Неповний перелік цих шкідників в тому числі включає
Асапіпозсеїійде5 5рр. (довгоносики), Асапіпозсеїйде5 оБіесіи5 (зернівка квасоляна), Адптйи5 ріапіреппі5 (златка вузькотіла), Адгіоїез 5рр. (дротяники), Апоріорпога діабгіреппі5 (вусань азіатський), Апійопотив 5рр. (довгоносики), Апіпопотих5 адгапаіє (довгоносик бавовняний), бо Арпіаїци5 5рр. (тлі), Аріоп 5рр. (апіони), Ародопіа 5рр. (триби), Агаєепіих 5ргеїшіи5 (жук чорний кореневий роду Агаєпіцй5), Аютагіа Іпеагіх (крихітка бурякова), Ачіасорпоге 5рр., Вотуподегев5 рипсіїмепігіз (довгоносик буряковий звичайний), Вгиспиб5 5рр. (зернівки), Вгиспи5 різогит (зернівка горохова), Сасоєзіа 5рр., СаПозоБбгиспи5 тасціацшв» (зернівка плямиста), Сагрорпій5
Петіріегаз (плодоїд короткокрилий), Сабззіда мійаєга (щитоноска кропив'яна), Сегоїота 5рр. (листоїди), Сегоїота ігігигсага (листоїд квасоляний), Сешіогпупспи5 5рр. (прихованохоботники),
Сешогпупспив азвзітійє (прихованохоботник капустяний стручковий), Сешогппупснпив5 парі (прихованохоботник ріпаковий стебловий), Спаєїоспета 5рр. (листоїди), СоЇазрі5 5рр. (жуки грунтові), Соподеги5 5саїЇагіз, Соподегиз 5ідто5и5, Сопоїгаспе5 пепирпаг (довгоносик плодовий), Соїїпи5 пйдіє (хрущ блискучий зелений), Стіосегі5 азрагаді (тріщалка спаржева),
Стгуріоїезіез Тегпидіпени5 (борошноїд рудий коротковусий), Сгуріоіезіе5 ривійй5 (борошноїд малий), Стгуріоїевїез шгсіси5 (жук турецький), Сіепісега 5рр. (ковалики), Сигсшіо 5рр. (довгоносики), Сусіосерпаїа 5рр. (личинки червоподібні), СуЇїпагосоріиги5 адзрегзи5 (довгоносик соняшниковий), Юерогаий5 тагдіпайе (довгоносик манговий), Оегптевіе5з Іагдагіи5 (шкіроїд шинковий), ЮОегтевіе5 тасшціатез (шкіроїд плямистий), ЮОіаргоїїса 5рр. (жуки діабротика, листоїди), Еріїасппа магімевіїз (мексиканське сонечко), Баизіїпиз сирає, Нуїобіиз раїе5 (жук- довгоносик), Нурега 5рр. (довгоносики), Нурега розіїса (довгоносик люцерновий), Нурегаоез 5рр. (Нурегоде5 меемії/довгоносик), Нуроїпепетив5 ПпПатреї (жук кавовий), Ір5 5рр. (заболонники),
Ї авіодента зегтісогпе (жук тютюновий), І ерііпоїагза десептіїпеага (жук колорадський), Гіодепуз
Ти5си5, ГПіодепу5 5щшигаїї5, І із5огпоріги5 огугорпйи5 (довгоносик рисовий водяний), Гусіи5 5рр. (деревні жуки/деревогризи), Маесоїазріз |оїЇїмеїі, Медазсеїї5 5зрр., Меіапоїи5 соттипів, Меїїдеїнпев 5рр., МеїїдемШез5 аєепеиз (квіткоїд ріпаковий), Меіоіопіпа теїоІопійа (хрущ травневий західний),
Обегеа Бгемі5, Обрегеа Ііпеагі5, Огусіе5 гпіпосегоз (жук-носоріг пальмовий), Огулаерпйи5 тегсайог (борошноїд псевдосуринамський), Огулаерпйи5 зигіпатепвіє (рисоїд суринамський),
Оііотупсвиз 5рр. (плосконоси), ОшШета теїапорих (листоїд-п'явиця), Ошета огу;ає, Рапіотогив5 5рр. (жуки-довгоносики), РпуПорпада 5рр. жук травневий/червневий), РпуПорпада сиуабапа,
РпуПоїгега 5рр. (листоїди), Рпупспйез 5рр., Роріїйа іаропіса (хрущик японський), Ргозіерпапив ігипсаге5 (точильник зерновий великий), Кпі7орегійа дотіпіса (точильник зерновий), Кпігоїгодив5 5рр. (хрущі), Кпупспорпоги5 5рр. (довгоносики), ЗсоЇуїш5 5рр. (жуки деревні), Зпепорпоги5 5рр. (довгоносики), Зйопа Іпеайи5 (слоник гороховий смугастий), Зйорпйи5 5рр. (довгоносики
Зо зернові), Зйорпйи5 дгапагіез (довгоносик комірний), Зйорпйи5 огулає (довгоносик рисовий), еіедобрішт рапісешт (точильник хлібний), Тгіроїшт 5рр. (хрущаки борошняні), Тгіроїйт сабзіапешт (хрущак каштановий), Тгібоїїшт сопїизит (хрущак борошняний малий), Тгододегта магіарііе (трогодерма мінлива) та 7абгив гТепебріоїдев.
Реалізація винаходу стусується шкідників загону Напівжорсткокрилі (Нептіріега) (клопи).
Неповний перелік цих шкідників в тому числі включає: Асго5іегпит Ппіаге (клоп-щитник), Віїззив5
Іеисорієги5 (клоп-черепашка), Саїосогі5 погмедіси5 (клопик картопляний), Сітех Ппетіріеги5 (клоп тропічний постільний), Сітех Іесіціагіи5 (клоп постільний), Оадбегиз Тазсіагшв, РіспеІорз Тигсаїив5, рузаегси5 5щшішигейи5 (червоноклоп бавовняний), Еде5з5а теайарипаа, Еигудавєіег тацга (клоп- черепашка маврська), Еизспізїи5 Ппего5, Еив5спібіи5 зегми5 (клоп коричневий смердючий),
НеїІорейнів апюогпії, НеїІорейі5 ї(пеїмога (сліпняк чайний індійський), ІГадупоїотив5 5рр. (клопи смердючі), І еріосогіза огаїйогіи5, І еріосогіза магісогпіз, Гуди5 5рр. (сліпняки, клопи), Гудив5
Ппезреги5 (сліпняк західний матовий), Масопеїїїсосси5 Пігзши5, Меигосоїри5 Іопдіговігі5, Ме7ага мігідша (клоп овочевий зелений), РПуїосогі5 5рр. (сліпняки), Рпуїосогі5 саїЇйогпіси5, Рпуфосогів геіайми5, Ріелодоги5 диїйдіпді, Роесіосарзи5 Ііпеайи5 (сліпняк чотирисмужковий), Рзаїйи5 массіпісоїа, Рзецдасубіа регзеає, Зсаріосогіз сабзіапеа та Тгіайота 5рр. (клопи кровососні/триатоміди).
У іншому варіанті здійснення винахід може застосовуватися для представників загону
Ноторієга (тлі, щитівки, білокрилки, цикадки). Неповний перелік цих шкідників в тому числі включає: Асгуїпозірпоп різит (тля горохова), Адеде5 зрр. (хермеси), АЇІеигоде5 ргоїеїеПйа (білокрилка капустяна), АІеигодіси5 аізрегзе5, АПІейгоїйгіхи5 Поссози5 (білокрилка вовниста),
АІцасавріз 5рр., Атгазса Бідшейа БідшейПйа, Арпгорпога 5рр. (кобилочки), АопідіенПа ашйгапції (щитівка червона померанцева), Арпі5 5рр. (тлі), Арпі5 доззурії (тля бавовняна), Арпі5 роті (тля яблунева), Ашасогіпйит 5оїапі (тля картопляна), Ветівіа 5рр. (білокрилки), Ветівіа агдепійоїїї,
Ветівіа габасі (білокрилка тютюнова), Вгаспусоїц5 похіи5 (тля ячмінна), ВгаспусогупеїІа азрагаді (тля аспарагусова), Вгемеппіа гепі, Вгемісогупе Бгаззісає (тля капустяна), Сегоріазіез 5рр. (щитівки), Сегоріаєіех гиреп5 (псевдощитівка рубінова), СПпіопазріз 5рр. (щитівки),
Спгузотріанв5 5рр. (щитівки), Сосси5 5рр. (щитівки), Юузарпіх ріапіадіпеа (тля рожева яблунева), Етроавзса 5рр. (цикадки), Егіозхота Іапідегит (тля кров'яна яблунева), Ісегуа ригопаві (червчик австралійський жолобчатий), Ідіобсори5 пйідиШ5 (цикадка мангова), ІаодеїІрнах бо зіпасепйиз5 (цикадка темна мала), І ерідозарпез 5рр., Масгозірпит 5рр., Масгозірпит еирпогріає
(тля картопляна), Масгозірпит дгапагішт (тля зернова), Масгозірпит гозає (тля розова зелена),
Масгозіеїез диаагіїпеасц»5 (цикадка астрова), Мапапагма їітбіоїаіа, Меороіорпішт аійподит (тля розанно-злакова), Місіі5 Іопдісогпіз5, Му7и5 регзісає (тля персикова), Мерпоїейіх 5рр. (цикадки),
Мерпоїеніх сіпсіре5 (цикадка зелена), Міарагуайа Індеп5 (цикадка коричнева), Рагіайгіа регдапаїйї (щитівка солом'яна), Рагіайгіа 7ігірпі (щитівка чорна грушовидна), Регедгіпи5 таїаів (дельфацида кукурудзяна), Рпйаєепиз 5рр. (пінниці), РпуПохега мійоїїіає (філоксера виноградна),
РПузоКептев рісеае (псевдощитівка ялинова), Ріапососси5 5рр. (червчики борошнисті),
Реємидососси5 5рр. (червчики борошнисті), Роеидососси5 Бгеміре5 (червчик борошнистий ананасовий), Оцаагазрідіоїи5 регпісіови5 (щитівка каліфорнійська), КПпараІюзірпит 5рр. (тлі),
КПпара!озірпит таїда (тля кукурудзяна листова), КпараІозірпит раді (тля черемхова), Заіззейа 5рр. (щитівки), Заїззейа оІвае (псевдощитівка маслинова), Зспігарпі5 дгатіпит (тля звичайна злакова), 5ЙОоБіоп амепає (тля велика злакова), бБодаїеМНйа Тигсітега (цикадка білоспинна),
Тпепоарпі5 5рр. (тлі), Тоштеуейа 5рр. (червчики), Тохоріега 5рр. (тлі), Тгіаєзешигоде5 5рр. (білокрилки), Тпаіеигоде5 марогагпогит (білокрилка теплична), Тгіаїшеигоде5 аршйопецйв5 (білокрилка зі смугастими крилами), Опазріб5 5рр. (щитівки), Опазрі5 уапопепві5 (щитівка східна цитрусова) та Аиа епігегіапа.
Реалізація винаходу стосується переважно таких комах-шкідників, як довгоносик бавовняний.
Таким чином, цей винахід може забезпечити спосіб контролю зараження переважно дорослими бавовняними довгоносиками у локусі, при цьому вказаний спосіб полягає у застосуванні у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
У варіанті здійснення, культури, вибрані з зернових культур, в тому числі таких як пшениця, овес, ячмінь, спельта, тритикале, жито, кукурудза, просо, рис, такі культури як цукровий очерет, соя, соняшник, ріпак, канола, тютюн, цукровий буряк, кормовий буряк; бульбові культури, такі як картопля, солодка картопля і т.д., такі культури, як спаржа, хміль тощо; фруктові рослини, такі як яблука, груші, кісточкові, такі як, наприклад, персики, нектарини, вишні, сливи, абрикоси, цитрусові фрукти, такі як апельсини, грейпфрути, лайми, лимони, кумквати, мандарини, сатсумас; горіхи, такі як фісташки, мигдаль, волоські горіхи, горіхи пекан, тропічні фрукти, такі як манго, папайя, ананас, фініки, банани та ін., виноград, овочі, такі як цикорний салат, салат латук, фенхель, круглолистий та листовий салат, мангольд, шпинат, цикорій, цвітна капуста, брокколі, китайська капуста, кормова капуста (зимова капуста або фігурна капуста), кольрабі, брюссельська капуста, червона капуста, білокачанна капуста і савой, плодові овочі, такі як баклажани, огірки, паприка, гарбуз, помідори, кабачки, кукуруза, коренеплоди, такі як селера, ріпа, морква, бруква, редис, хрін, буряк, сальсік, селера, бобові, такі як горох, боби і т.д., цибулеві овочі, такі як цибуля-порей, цибуля і т.д. маслини, соняшник, кокос, рицина, какао- боби, арахіс; волокнисті прядильні культури, такі як бавовна, джут, льон, конопля, такі культури, як чай, кава, гевея, декоративні рослини, включаючи чагарникові та квіткові рослини, виноградники та пасовища.
В одному з варіантів реалізації способ по цьому винаходу можна здійснювати шляхом застосування комбінації ацетаміприду і біфентрина у локусі зараження.
Переважно обробка локусу комбінацією, визначеною у цьому способі, включає введення в грунт, нанесення на рослину або частини рослини або насіння ефективної кількісті ацетаміприду і біфентріну. Обробку переважно здійснюють, коли з'являються перші ознаки зараження або коли комахи-шкідники починають з'являтися знову.
У варіанті здійснення цього винаходу може бути забезпечено спосіб контролю зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, при цьому спосіб включає застосування у локусі комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
У варіанті здійснення даний спосіб може бути використаний для боротьби з дорослими комахами-шкідниками сої, при цьому зазначений спосіб включає застосування ацетаміприду і біфентрина в місці зараження, так що дорослі комахи контролюються значно більше, ніж молоді.
У варіанті здійснення даний спосіб може бути використаний для боротьби з дорослими комахами-шкідниками кукурудзи, при цьому зазначений спосіб включає застосування ацетаміприду і біфентрина в місці зараження, так що дорослі комахи контролюються значно більше, ніж молоді.
У варіанті здійснення даний спосіб може бути використаний для боротьби з дорослими комахами-шкідниками зернового рису, при цьому зазначений спосіб включає застосування ацетаміприду і біфентрина в місці зараження, так що дорослі комахи контролюються значно більше, ніж молоді.
У варіанті здійснення даний винахід може бути реалізовано шляхом застосування ацетаміприду і біфентрину в масовому співвідношенні від приблизно 1 до 1000 і приблизно від 1000 до 1, від приблизно 1 до 500 і приблизно від 500 до 1, від приблизно 1 до 300 і приблизно від 300 до 1, від приблизно 1 до 100 і приблизно від 100 до 1, від приблизно 1 до 50 і від 50 до 1 або приблизно від 1 до 25 і від 25 до 1, від приблизно 1 до 10 і від 10 до 1, від приблизно 1 до 5 і від 5 до 1, приблизно від 1 до З і приблизно від З до 1, приблизно від 1 до 2,5 і від 2,5 до 1 або приблизно від 1 до 1.
Спосіб цього винаходу може бути здійснений шляхом введення до грунту при бажаній дозі приблизно від 0,10 до приблизно 10 л/га зазначеної комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрін, і найбільш бажано - від приблизно 0,2 до приблизно 4 л/га.
В одному з варіантів реалізації спосіб по цьому винаходу можна здійснювати шляхом застосування комбінації ацетаміприду і біфентрина одночасно або послідовно. Комбінація ацетаміприду і біфентрину може бути отримана з окремих джерел рецептури, змішаних разом і використаних в якості готової до застосування суміші у резервуарі, розбризкуваного живильного середовища або суспензії, необов'язково з іншими пестицидами, або ацетаміприд і біфентрин можуть бути отримані як суміш окремих композицій, таких як попередня суміш, концентрат або запропонований продукт, і за бажанням його можна змішувати з іншими інсектицидами, атрактантами, стерилізаторами, бактерицидами, акарацидами, нематоцидами, фунгіцидами, регуляторами росту, гербіцидами, добривами та їх сумішами.
Крім того, згідно висновку цього винаходу, комбінація, що включає ацетаміприд та біфентрін, має підвищену активність специфічно проти дорослих шкідливих комах, та можна скласти інсектицидну композицію таким чином, що вона є активною у боротьбі з дорослими шкідниками, але є менш активною (переважно суттєво неактивною) проти молодих особин.
Відповідно, даний винахід також передбачає застосування ацетаміприду і біфентріну для контролю переважно дорослих шкідників у локусі, де комбінація ацетаміприду і біфентріну застосовується в такій кількості, що вона ефективна у контролі вказаних дорослих шкідників більш, ніж молодих.
Таким чином, у варіанті здійснення комбінація по даному винаходу може бути складена способом, який відповідає конкретному застосуванню. Суміш може бути у вигляді твердої, або
Зо рідкої речовини. У тому числі прикладами відповідних рідких сумішей можуть бути емульсійні концентрати (ЕК), суспензійні концентрати (СК), капсульні суспензії (КС); придатними твердими рецептурами можуть бути вододисперговані гранули (ВДГ) і змочувані порошки (ЗП), пилоподібні субстанції тощо. У переважному варіанті здійснення композиція являє собою емульсійний концентрат (ЕК). В іншому переважному варіанті здійснення композиція являє собою вододисперговані гранули (ВДГ).
Таким чином, реалізація цього винаходу може забезпечити композицію для контролю зараження переважно дорослими шкідниками у локусі, при цьому композиція складається з комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
Композиція може містити стабілізатори, блювотні засоби, дезінтегруючі агенти, протипінні агенти, змочувальні агенти, диспергуючі агенти, зв'язувальні агенти, барвник(и), наповнювачі, носії, поверхнево-активні речовини та, як варіант, тверді та/або рідкі допоміжні речовини та/або добавки, такі як змочувачі, клеї, диспергатори або емульгатори, основи, які можуть бути твердими або рідкими.
У варіанті здійснення переважним з дорослих комах-шкідників, контрольованих композицією заданим винаходом, є бавовняний довгоносик.
Тому у цьому варіанті здійснення даний винахід може забезпечити композицію для контролю зараження переважно дорослими бавовняними довгоносиками у локусі, при цьому композиція складається з комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин.
У іншому варіанті здійснення даний винахід може забезпечити композицію для контролю зараження переважно дорослими бавовняними довгоносиками у локусі, при цьому композиція складається з комбінації, що включає ацетаміприд і біфентрин у співвідношенні приблизно 1:1.
Реалізація цього винаходу забезпечує спосіб поліпшення врожайності рослин, причому зазначений спосіб включає застосування композицій ацетаміприду і біфентрину в локусі рослин, так що зазначена комбінація контролює дорослих комах більше, ніж молодих.
Таким чином, в одному з варіантів реалізації спосіб по цьому винаходу можна здійснювати шляхом застосування комбінації ацетаміприду і біфентрину у локусі зараження.
У варіанті реалізації спосіб по даному винаходу може бути здійснений шляхом застосування комбінації або послідовно, або разом, або у вигляді резервуарної суміші, або у вигляді попередньо сформованої композиції.
В альтернативному варіанті комбінація ацетаміприду і біфентрину може бути додатково змішана з інсектицидами, атрактантами, стерилізаторами, бактерицидами, акарацидами, нематоцидами, фунгіцидами, регуляторами росту, гербіцидами, добривами та їх сумішами.
Інший варіант реалізації цього винаходу забезпечує спосіб поліпшення врожайності рослин, причому зазначений спосіб включає застосування композицій ацетаміприду і біфентрину в локусі рослин, так що зазначена комбінація контролює дорослих комах більше, ніж молодих.
Відповідно, в одному варіанті реалізації даний винахід може забезпечувати багатокомпонентний інсектицидний продукт для боротьби з дорослими комахами в локусі, причому зазначений продукт складається з: (а) першого контейнеру, що містить ацетаміприд; (Б) другого контейнеру, що містить біфентрін; та (с) посібника, який інструктує користувача як змішувати вміст згаданого першого та другого контейнерів і застосовувати суміш у локусі зараження.
Спосіб, запропонований у цьому винаході, може мати деякі особливі переваги над попереднім рівнем техніки. Новий спосіб за даним винаходом використовує меншу кількість активних інгредієнтів і контролює дорослих комах і, таким чином, перешкоджає формуванню молодих особин. Новий спосіб даного винаходу допомагає покращувати врожайність, сприяє здоров'ю рослин і не є фітотоксичним.
Далі винахід буде пояснено більш докладно в наступних прикладах, які ілюструють, але не обмежують область дії винаходу.
Приклади:
Проводилися польові випробування для вивчення впливу комбінації ацетаміприду та біфентріну на контроль дорослих і молодих особин. Дослідження проводилося в різних місцях
Бразилії на культурах бавовни і сої, а також вивчався рівень смертності як дорослих, так і молодих особин різних комах-шкідників. Дослідження проводилися за допомогою рандомізованого блокового методу з б процедурами обробки і 4 повторами. Проводився підрахунок як молодих, так і дорослих особин, а також проводилася оцінка фітотоксичності та ефективності.
Зразки технічного ацетаміприду і біфентрину у співвідношенні приблизно 1:1 змішували в
Зо резервуарі і застосовували наступним чином:
Таблиця 1 давен Дині днини | хешетн
Обробка 4 Активні речовини Фо концентрація застосування га
Приклад 1:
Проводилися польові випробування для вивчення впливу ацетаміприду ж біфентріну на контроль над бавовняним довгоносиком (Апіпопоти5 дгапаії5) при зараженні дорослими особинами на бавовнику (Со55урішт Пігиїшт) та при кожному спостереженні оцінювалася ефективність кожної обробки. Таблиця А демонструє 96 ефективності для дорослих, тоді як цифрами у дужках позначено вплив на молодих особин.
Таблиця А: сне оюінняі ем Тем 1 тм | ко
Обробка 4 ЗБАА БОАА 7ОАА 1ОрАА застосування га 11111111 бдієвості////////ССССсС
Контрольний.ї/ | 77777771
Дані Таблиці А ясно демонструють підвищену смертність дорослих в порівнянні з молодими особинами при тій же дозі і нормі застосування. Комбінація ацетаміприду та бірфрентрину явно більш ефективна до дорослих, ніж до молодих. Жодна з обробок не була фітотоксичною.
Для проведеного польового випробування також обчислювали врожайність; поліпшення врожаю було наступним:
Таблиця В1:
Контрольний. | 777777-177171111 111111 257вой 11111111
Як видно з таблиці, поліпшення врожайності досягало 10,19 95 порівняно з контрольним.
Приклад 2:
Інший набір польових випробувань був проведений для вивчення смертності від ацетаміприду ж біфентріну у дорослих і молодих особин клопа-щитника (Еи5співіив Пегов5) на сої (Сіусіпе тах). У таблиці нижче наведено показник смертності у 95 ефективності для дорослих, тоді як цифри у дужках позначають показник смертності у 95 ефективності для молодих особин.
Норма застосування і концентрація ацетаміприду і біфентріну складала:
ХімчнийскладЕ 7 77777717171717171711780111111111111111111111125бч2501
Таблиця А2 демонструє 95 ефективності для дорослих, тоді як цифрами у дужках позначено вплив на молодих особин
Таблиця А2
Доза га" 11111111 бвдієвості/////////СССсС
Контрольний. | - | - ЇЇ - ЇЇ - 1 - ЇЇ -
ХімчнийскладА | 80 | 7569) | 70(70) |86,67(73)| 40016) |41,67 (45)
Дані Таблиці А? ясно демонструють підвищену смертність дорослих у порівнянні з молодими особинами при тій же дозі і нормі застосування. Комбінація ацетаміприду та біфентрину явно більш ефективна до дорослих, ніж до молодих. Жодна з обробок не була фітотоксичною.
Також для проведених польових випробувань була розрахована врожайність. Поліпшення врожайності було таким:
Контрольний. | (::-777777710 711111 14345га..77/7// | 1
ХімчнийскладА | 80777771 15455936ба.77/7// | 7777731
Як видно з таблиці, поліпшення врожайності досягало 14,96 95 порівняно з контрольним.
Приклад 3:
Інший ряд досліджень був проведений для оцінки ефективності та агрономічної практичності використання комбінації пестицидів ацетаміприду т біфентріну (ОРІІО1) для контролю дорослих довгоносиків (Апіпопотиз дгапаї5) та лялечок на бавовні (Совззурішт пігзишШт Г.., культивар ВК5 370 КЕ), та оцінити можливі симптоми фітотоксичності цих продуктів в культурі. Відстань посадки культури підтримувалася на рівні 12 насінин на метр, а у якості протоколу випробування використовувався рандомізований блок з 7 процедур і 4 повторів. Кожен перевірений інсектицидний препарат перед застосуванням розбавляли до 200 л/га. Кількість дорослих особин бавовняного довгоносика та лялечок бралася із початкового розрахунку на 25 лялечок. Інтервал оцінки становив З дні, 5 днів, 7 днів і 10 днів після застосування для оцінки ефективності та фітотоксичності інсектициду. Врожайність підраховували на основі кількості бавовняних коробочок, зібраних на відстані 1,20 метрів на ділянку. Концентрація активних інгредієнтів у препараті становила 375-165 г/л. Відсоткові значення ефективності були округлені до найближчої цілої цифри для зручності порівняння. Цифри у дужках вказують на вплив цих обробок на лялечок бавовняного довгоносика (Апіпопотив агапаіє), а цифри за дужками позначають вплив цих обробок на дорослих довгоносиків.
Доза (г-мл га) 76 | 5БОАА | 7938) | 84046) | 91046) | 96(46) | т100(48) 78 17 1 ЗОАА | 74047) | 96(47) | 96(553 | 99(57) | т100(66) 7779 1 БОАА | 84051) | 90(57) | 9162) | 96(75) | 96(75)
Випробування методом Скотта-Нотта (Зсой-Кпої) (р«е0,05)
Ці випробування також було використано для виміру впливу цих обробок на врожайність, за розрахунком на основі кількості бавовняних коробочок, зібраних на відстані 1,20 метрів на ділянку. Врожайність бавовни (0. Нігєшит) визначена у наступній таблиці: о препарат / га) над контрольним 1 Контрольнийї///// 17717171 11111111 1111111 341667 6 ОРШОЇ 77777177171771717171711122о11111 1111 лівівО 11124573 7 д6м911111111111111111118а5 8 |Середня./-:/// | 77777771 1711111 866659. | /:-3./-:-К/ИЖУСЦ
Випробування методом Скотта-Нотта (Зсой-Кпої) (р«е0,05)
Таким чином, було виявлено, що жодна з обробок не показала фітотоксичності у бавовні.
Інсектицидна комбінація ацетаміприду та біфентріну, змішана у співвідношенні близько 1:1, застосовувалася із нормою від 160 до 220 г/га, що значно зменшило наявність дорослих довгоносиків (Апіпопотих дгапаї5) на бавовнику, забезпечуючи зниження від 40 до 92,39 95 у кількості дорослих особин до 10 рАА. До порівняння, відсоток контролю від кількості уражених лялечок не був настільки значним, як контроль, що спостерігається для дорослого довгоносика.
Також можна було спостерігати збільшення врожайності до 138,95 95 порівняно з контрольним показником.
Незважаючи на те, що вищезгаданий письмовий опис винаходу дає можливість звичайному фахівцеві робити і використовувати те, що вважається на сьогодні найкращим способом, фахівці будуть розуміти і оцінювати наявність варіацій, комбінацій і еквівалентів конкретного втілення, способу і прикладів, наведених в цьому документі. Таким чином, винахід не повинен обмежуватися вищеописаним варіантом здійснення, способом і прикладами, а реалізовуватися всіма варіантами і способами, що входять в обсяг і суть винаходу.

Claims (4)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Спосіб контролю зараження переважно дорослими комахами-шкідниками у локусі, при цьому спосіб включає застосування у локусі композиції, що включає ацетаміприд і біфентрин, де комахи-шкідники є срібнолистими білокрилками або бавовняними довгоносиками.
2. Спосіб за п. 1, де контроль зараження дорослими особинами перевищує контроль зараження молодими особинами щонайменше на 50 95.
3. Спосіб за п. 1, де комахи-шкідники є дорослими бавовняними довгоносиками.
4. Спосіб за п. 3, де контроль зараження дорослими бавовняними довгоносиками перевищує контроль зараження молодими особинами щонайменше на 50 95.
UAA201908435A 2017-01-11 2017-12-27 Спосіб контролю популяції дорослих комах-шкідників UA126474C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IN201731001199 2017-01-11
PCT/IB2017/058408 WO2018130900A1 (en) 2017-01-11 2017-12-27 A method to control adult insect population

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA126474C2 true UA126474C2 (uk) 2022-10-12

Family

ID=62839976

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201908435A UA126474C2 (uk) 2017-01-11 2017-12-27 Спосіб контролю популяції дорослих комах-шкідників

Country Status (11)

Country Link
US (1) US10687534B2 (uk)
CN (1) CN110325041A (uk)
AU (1) AU2017392966B2 (uk)
BR (2) BR102017012557A2 (uk)
CO (1) CO2019007440A2 (uk)
EC (1) ECSP19049909A (uk)
PE (1) PE20191326A1 (uk)
PH (1) PH12019501601A1 (uk)
RU (1) RU2759649C2 (uk)
UA (1) UA126474C2 (uk)
WO (1) WO2018130900A1 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2023205870A1 (en) * 2022-04-27 2023-11-02 Upl Do Brasil Industria E Comercio De Insumos Agropecuarios S.A. Insecticide composition and method for insect control

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU2004206964B8 (en) 2003-01-23 2009-12-24 Nippon Soda Co., Ltd Termiticide compositions
DK1701616T3 (da) 2004-01-09 2012-03-26 Nippon Soda Co Bifenthrin/acetamiprid sammensætninger til bekæmpelse af almindelige husholdningsskadedyr
JP2008133240A (ja) 2006-11-29 2008-06-12 Mitsui Chemicals Inc 害虫被害予防方法
CN102113508B (zh) * 2010-01-05 2013-08-07 海南正业中农高科股份有限公司 含有联苯菊酯的杀虫杀螨组合物
US10455832B1 (en) * 2010-10-26 2019-10-29 Ecolab Usa Inc. Compositions and methods of product application to target and kill all life stages of bed bugs
CN102986716A (zh) * 2012-12-06 2013-03-27 青岛东生药业有限公司 含啶虫脒和联苯菊酯的高效油悬浮剂及其生产方法
CN102986718A (zh) 2012-12-06 2013-03-27 青岛东生药业有限公司 含啶虫脒和联苯菊酯的油悬浮剂
CN102986715A (zh) * 2012-12-06 2013-03-27 青岛东生药业有限公司 含啶虫脒和联苯菊酯的油悬浮剂及其生产方法
CN102986655A (zh) * 2012-12-06 2013-03-27 青岛东生药业有限公司 含啶虫脒和联苯菊酯的新型油悬浮剂及其生产方法
CN102986654A (zh) * 2012-12-06 2013-03-27 青岛东生药业有限公司 含啶虫脒和联苯菊酯的新型油悬浮剂
CN102986656A (zh) * 2012-12-06 2013-03-27 青岛东生药业有限公司 含啶虫脒和联苯菊酯的高效油悬浮剂
AR106221A1 (es) 2016-06-30 2017-12-27 Upl Ltd Una composición de toxicidad baja

Also Published As

Publication number Publication date
AU2017392966A1 (en) 2019-08-01
RU2019123393A3 (uk) 2021-02-12
RU2019123393A (ru) 2021-02-12
CO2019007440A2 (es) 2019-07-31
CN110325041A (zh) 2019-10-11
PE20191326A1 (es) 2019-09-24
BR102017012557A2 (pt) 2018-07-24
ECSP19049909A (es) 2019-07-31
BR112019014264A2 (pt) 2020-03-03
AU2017392966B2 (en) 2022-03-31
US10687534B2 (en) 2020-06-23
RU2759649C2 (ru) 2021-11-16
US20200029569A1 (en) 2020-01-30
PH12019501601A1 (en) 2020-06-15
WO2018130900A1 (en) 2018-07-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Dewar et al. Chemical control.
Leach et al. Control of Rhizoctonia
EA012604B1 (ru) Инсектициды на основе неоникотиноидов и защитных веществ
EA022116B1 (ru) Пестицидные смеси, включающие изоксазолиновые производные и инсектицид
Nadeem et al. Comparative efficacy of neem oil and lambdacyhalothrin against whitefly (Bemesia tabaci) and jassid (Amrasca Devastans Dist.) in okra field
Chatterjee et al. Sustainable management of key lepidopteran insect pests of vegetables
KR102033104B1 (ko) 알피니아 갈랑가 추출물, 계피 추출물, 및 님 종자 추출물을 유효성분으로 함유하는 선충 방제용 조성물
Chaukikar et al. Bioefficacy of emamectin benzoate against Helicoverpa armigera Hubner and its natural enemies on chickpea (Cicer arietinum) crop
Singh et al. Evaluation of certain newer insecticides against the insect pests of mungbean, vigna radiata (L.) wilczek
CN103918698B (zh) 含有噻虫胺和氟虫腈的杀虫组合物及其在防治地下害虫方面的应用
UA126474C2 (uk) Спосіб контролю популяції дорослих комах-шкідників
Porter et al. Non-chemical alternatives to methyl bromide for soil treatment in strawberry production
Saha et al. Major insect pests of vegetable crops in bihar and their management
Solangi et al. Screening of biopesticides against insect pests of cauliflower
Narwade et al. Management of sucking pest complex in okra by sequential strategy
CN112955013A (zh) 三元杀昆虫剂混合物
Kumar et al. Integrated pest management of major vegetable crops: A review
WO2015154596A1 (en) Synergistic insecticidal composition comprising neonicotinoid insecticides and pyrethroid insecticides
Singh et al. Field efficacy of novel insecticides emamectin benzoate and spinosad against fruit borer, Helicoverpa armigera (Hubner) on tomato
Gaffar et al. Integrated Pest Management of Leafminer Moth, Tuta absoluta on Tomato
CN107889828A (zh) 一种防治棉田棉铃虫的农药组合物及应用
Golvankar et al. Efficacy of different insecticides against lablab bean aphid, Aphis craccivora Koch
Visnupriya et al. Persistence toxicity and field evaluation of green insecticide Spinetoram 12 SC w/v (11.7% w/w) against Helicoverpa armigera Hubner on Okra
US20220400670A1 (en) Protopanaxatriol (ppt)-type compounds as active ingredients in insecticide products
Choudhary et al. Efficacy of insect growth regulators against diamondback moth and tobacco caterpillar infesting cabbage crop