UA125667C2 - Пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання і сівалка точного висівання, яка включає такий пристрій - Google Patents

Пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання і сівалка точного висівання, яка включає такий пристрій Download PDF

Info

Publication number
UA125667C2
UA125667C2 UAA202003450A UAA202003450A UA125667C2 UA 125667 C2 UA125667 C2 UA 125667C2 UA A202003450 A UAA202003450 A UA A202003450A UA A202003450 A UAA202003450 A UA A202003450A UA 125667 C2 UA125667 C2 UA 125667C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
singulator
seed
teeth
seeds
groove
Prior art date
Application number
UAA202003450A
Other languages
English (en)
Inventor
Джанфранко ДОНАДОН
Луїджі Джованні Бот
Луиджи Джованни БОТ
Бруно МЬОЛО
Original Assignee
Маскіо Ґаспардо С.П.А.
Маскио Гаспардо С.П.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=61581462&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA125667(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Маскіо Ґаспардо С.П.А., Маскио Гаспардо С.П.А. filed Critical Маскіо Ґаспардо С.П.А.
Publication of UA125667C2 publication Critical patent/UA125667C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/04Single-grain seeders with or without suction devices
    • A01C7/042Single-grain seeders with or without suction devices using pneumatic means
    • A01C7/044Pneumatic seed wheels
    • A01C7/046Pneumatic seed wheels with perforated seeding discs
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/04Single-grain seeders with or without suction devices
    • A01C7/042Single-grain seeders with or without suction devices using pneumatic means
    • A01C7/044Pneumatic seed wheels
    • A01C7/0443Seed singulators
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/08Broadcast seeders; Seeders depositing seeds in rows
    • A01C7/12Seeders with feeding wheels
    • A01C7/123Housings for feed rollers or wheels
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/08Broadcast seeders; Seeders depositing seeds in rows
    • A01C7/12Seeders with feeding wheels
    • A01C7/127Cell rollers, wheels, discs or belts
    • A01C7/128Cell discs

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Sowing (AREA)
  • Particle Accelerators (AREA)

Abstract

Пристрій розподілу насіння для сівалки точного висівання, який містить корпус, у якому встановлено диск селектора насіння, який обертається навколо центральної осі та який містить щонайменше одне кільце отворів, призначених для транспортування насіння по коловій траєкторії, перший сингулятор і другий сингулятор, які встановлені так, що радіально обернені до корпусу на протилежних сторонах колової траєкторії насіння, і перший і другий сингулятори є, відповідно, дистальним і проксимальним відносно центральної осі обертання. Перший сингулятор і другий сингулятор визначають траєкторію дизруптивного відбирання насіння та можуть незалежно і вибірково регулюватися для щонайменше локальної зміни траєкторії дизруптивного відбирання для виключення дублікатів насіння без виникнення перебоїв у роботі.

Description

Галузь техніки, до якої належить винахід
Винахід стосується пристрою розподілу насіння для сівалок точного висівання і сівалки, яка включає такий пристрій вказаного типу, який характеризується ознаками, викладеними в обмежувальній частині відповідного незалежного пункту формули винаходу.
Рівень техніки
Точність висівання є найважливішою необхідною попередньою умовою в сільському господарстві, оскільки вихід продукції під час збирання урожаю значною мірою залежить від щільності рослин на одиницю посівної площі. Щільність висівання, у свою чергу, залежить, зокрема, від ретельного дотримання інтервалу висівання. На практиці цей показник є функцією як конструктивних характеристик точності висівання сівалки, так і швидкості висівання.
Зрозуміло, для забезпечення доброї продуктивності під час збирання урожаю необхідно максимально збільшити швидкість висівання, щоб оператор міг швидко засіяти великі площі.
Найліпші результати в досягненні максимальної швидкості і максимальної точності висівання досягаються за допомогою пневматичних сівалок, які зазвичай переміщують насіння до грунту за допомогою пневматичних пристроїв, які створюють надмірний і знижений тиск всередині камери для поштучного залучення насіння в отвори висівного диска.
Типова проблема, пов'язана з використанням цих селекторів насіння з перфорованими дисками, полягає в усуненні одночасного залучення в отвір двох насінин (утворення дублікатів насіння) або перебоїв, які можуть порушити рівномірність висівання. Для запобігання перебоям необхідно зробити обробку насіння на посівному диску досить ефективною, але перебої відбуваються за рахунок наявності дублікатів насіння, які обробляються одним отвором.
Для розв'язання цієї проблеми разом із висівними дисками використовуються пристрої для відділення насінин, які усувають дублікати насіння, які обробляються одним отвором.
У ОРЕ 102013100118 описується пристрій розподілу насіння для сівалки точного висівання, який включає висівний диск, який обертається в певному напрямку і на якому є щонайменше два ряди висівних отворів, розташованих концентрично відносно висівного диска.
У УМО 2016/055852 описується розподільник поштучної подачі насіння для автоматичної сівалки точного висівання. 53608787 стосується пристрою для усунення залучення двох насінин або утворення
Зо скупчення насіння у розподільнику для сівалок.
У 052016/0255768 описується сільськогосподарське обладнання для висівання насіння і подвійного пристрою для усунення втягування в один отвір двох насінин у дозаторі насіння.
У 052016/0255768 описується висівний елемент, який містить двоопорний пристрій для усунення втягування в один отвір двох насінин, який взаємодіє з розподільним диском так, що зменшується зазор між диском і подвійним обмеженням і тим самим видаляється зайве насіння.
Однак цей елемент не придатний для створення системи усунення дублікатів насіння на розподільному диску, який ефективно працює з різними типами насіння.
Дійсно, двоопорне (двостороннє) розділення сконфігуровано таким способом, що дає змогу ефективно працювати тільки з певним типом насіння певного розміру (більшим або меншим), певної конфігурації (подовженої, еліптичної, округлої тощо) і/або іншими характеристиками (більш висока або більш низька щільність тощо), які потребують певного положення упорів відносно траєкторії руху насіння в отворах розподільного диска.
Тому очевидно, що у разі зміни типу насіння виникає необхідність заміни елементів усунення дублікатів насіння, і в процесі такої заміни втрачається багато часу.
Суть винаходу
Проблема, яка розв'язується даним винаходом, полягає у створенні пристрою розподілу насіння і сівалки точного висівання, яка включає такий пристрій, який усуває щонайменше одну з виявлених нестач відомого рівня техніки.
У рамках розв'язання цієї проблеми завданням винаходу є створення пристрою для розподілу насіння, який ефективно усуває одночасне захоплювання двох насінин (дублікати насіння), яке випадково виникає на диску селектора насіння і яке можна легко регулювати для адаптації до різних типів насіння і форм насінин.
Відповідно до варіанта здійснення даного винаходу пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання включає корпус, у якому встановлено диск селектора насіння, який обертається навколо центральної осі та який містить щонайменше одне кільце отворів, передбачених для транспортування насіння по коловій траєкторії.
Переважно пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання включає перший сингулятор, який містить перші елементи зчеплення, які взаємодіють із засобами зчеплення корпусу в такий спосіб, що можна регулювати положення першого сингулятора відносно колової бо траєкторії руху насіння.
Таким способом визначається траєкторія дизруптивного відбирання насінин (із переміщуваного насіння, яка переважно розташована між першим сингулятором і по коловій траєкторії руху насіння, при цьому профіль першого сингулятора перетинає кругову траєкторію, усуваючи будь-які дублікати насіння і далі центруючи необхідне насіння в отворі, що транспортує його, або комірці диска пристрою відбирання насіння. Отже, за допомогою перших елементів зчеплення можна переміщувати перший сингулятор відносно колової траєкторії таким способом, щоб дозволити змінювати траєкторію дизруптивного відбирання насіння відповідно до конкретних характеристик використовуваного насіння.
Переважно перший сингулятор включає перші елементи зчеплення, які взаємодіють із засобами зчеплення корпусу таким способом, що дають змогу регулювати положення сингулятора відносно колової траєкторії руху насіння. Переважно першими елементами зчеплення є крізний отвір і крізний паз.
Згідно з варіантом здійснення перший сингулятор включає крізний отвір і крізний паз, причому крізний отвір утворює зчеплення з допустимим обертанням на першому штифті, причому перший штифт жорстко закріплено на ексцентриковому елементі, який закріплений з допустимим обертанням на корпусі, а крізний паз утворює зчеплення на другому штифті корпусу, і крізний паз виконано таким способом, що допускає поступально-обертальний рух першого сингулятора відносно центральної траєкторії.
У даному контексті термін "поступально-обертальний" призначений для позначення складного руху першого сингулятора, який складається, щонайменше частково, з обертального руху і поступального руху. Переважно поступальний рух забезпечується додаванням поступальних рухів, паралельних до радіальної і тангенціальної складових диска пристрою відбирання насіння.
Отже, можна поступально переміщувати перший сингулятор у напрямку до центральної траєкторії або від неї, що дає перевагу в збереженні більш паралельної орієнтації першого сингулятора відносно центральної траєкторії при різній віддаленості від центральної траєкторії, порівняно з виключно обертальними рухами навколо осі обертання, які видаляють від центральної траєкторії більшою мірою ті частини сингулятора, які знаходяться далі від згаданої вище осі обертання.
Зо Переважно, змінюючи орієнтацію крізного паза відносно радіуса диска пристрою відбирання насіння, який проходить через другий штифт, можна визначити нахил, за якого перший сингулятор взаємодіє з ділянкою поблизу центральної траєкторії, тим самим визначаючи інтенсивність і розподіл сил удару, які передаються на насіння або на дублікати насіння, якщо вони наявні, під час переміщування їх по коловій траєкторії.
У цьому контексті як "агресивні" умови визначаються умови взаємодії між сингулятором і центральною траєкторією, за яких спостерігається тенденція до розвитку сил удару, які перевищують інші сили взаємодії, які виникають між транспортованим насінням (за допомогою диска пристрою відбирання насіння) і частинами вищезгаданого сингулятора.
Відповідно до варіанта здійснення новим аспектом, виконаним відповідно до даного винаходу, є пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання, який включає корпус, у якому встановлено диск селектора насіння, який обертається навколо центральної осі та який містить щонайменше одне кільце отворів, передбачених для транспортування насіння по коловій траєкторії, перший сингулятор і другий сингулятор, які встановлені таким способом, що вони радіально обернені до корпусу з протилежних сторін колової траєкторії руху насіння і є, відповідно, дистальним і проксимальним відносно центральної осі обертання.
Переважно перший сингулятор і другий сингулятор виконані з можливістю впливу щонайменше на частину колової траєкторії насіння, визначаючи траєкторію дизруптивного відбирання насіння.
Потрібно зазначити, що характеристики, описані вище для першого сингулятора відносно технічного рішення використання одиничного сингулятора, можуть відтворюватися |і використовуватися для першого сингулятора і/або другого сингулятора, який/які використовується(-ються) в інших варіантах здійснення, які стосуються даного винаходу.
Переважно перший сингулятор і/або другий сингулятор можуть незалежно і вибірково регулюватися для зміни, щонайменше часткової, дизруптивної траєкторії усунення дублікатів насіння на диску без виникнення перебоїв у роботі.
Отже, можна вибірково і незалежно переміщувати обидва пристрої для поштучного відділення насіння, створюючи таким способом траєкторії дизруптивного відбирання транспортованого насіння по коловій траєкторії, які конкретно задаються для необхідного типу насіння. бо У результаті цих рішень перший пристрій поштучного відбирання насіння і другий пристрій поштучного відбирання насіння зміщуються один відносно одного, взаємодіючи, відповідно, з дистального і проксимального боку з насінням, яке проходить по коловій траєкторії, даючи змогу тільки одній насінині знаходитися в кожному отворі кільця отворів і усуваючи захоплювання двох насінин із запобіганням можливим перебоям.
Крім того, переважно, що за допомогою цього технічного рішення можна визначити траєкторію дизруптивного відбирання насіння як простір між першим і другим сингуляторами, через який проходить насіння, утримуване на диску селектора насіння, і в якому з протилежних сторін центральної траєкторії відбувається відбирання зайвого насіння.
Переважно, на першому сингуляторі є крізний отвір і крізний паз, причому крізний отвір зчеплено для обертання на другому штифті, крізний паз зчеплено для обертання на першому штифті, жорстко закріпленому на ексцентриковому елементі, який закріплений з можливістю обертання на корпусі, і крізний паз виконано таким способом, що під час обертання ексцентрикового елемента дає змогу першому сингулятору переміщуватися периферійною дугою, центр якої знаходиться в крізному отворі.
Отже, можна простим обертанням регулювати перший сингулятор, змінюючи відстань між першим сингулятором і другим сингулятором і тим самим змінюючи просторову модифікацію траєкторії дизруптивного відбирання за допомогою додаткового збільшення переміщення кінця першого сингулятора, більш віддаленого від осі обертання, яка проходить через вищезгаданий крізний отвір, підвищуючи тим самим ефективність відбирання насіння, яке, наприклад, початково слабкіше прикріплене до диска селектора насіння.
Згідно з варіантом здійснення на першому сингуляторі є крізний отвір і крізний паз. Крім того, крізний отвір зчеплено з можливістю обертання на першому штифті, причому перший штифт жорстко закріплено на ексцентриковому елементі, який закріплений на корпусі з можливістю обертання, і крізний паз зчеплено з другим штифтом і виконано таким способом, що дає змогу першому сингулятору поступально-обертально переміщуватися відносно другого сингулятора в процесі обертання ексцентрикового елемента.
Отже, можна переміщувати перший сингулятор у напрямку до центральної траєкторії або від неї, а другий сингулятор, щонайменше деякою мірою, поступально, забезпечуючи перевагу в збереженні орієнтації першого сингулятора, яка більш паралельна до центральної траєкторії за
Зо різних відстаней від центральної траєкторії і другого сингулятора. Відповідно до іншого варіанта здійснення перший сингулятор жорстко закріплено відносно корпусу і тільки другий сингулятор виконано знімним відносно корпусу.
Переважно крізний паз має прямокутну форму зі скругленими кутами і відстанню І. між двома довгими сторонами, а штифт, на якому зчеплено крізний паз, за формою являє собою циліндр, діаметр якого менше, ніж відстань між двома довгими сторонами паза.
Отже, паз може обертатися і/або рухатися поступально на вищезгаданому циліндричному штифті, створюючи тим самим складні, в тому числі поступально-обертальні, рухи використовуваного сепаратора.
Згідно з варіантом здійснення основна поздовжня вісь крізного паза утворює кут нахилу в інтервалі від 902 до 1152 із продовженням радіуса диска пристрою відбирання насіння, який проходить через точку крізного паза, яка є найбільш проксимальною відносно центральної осі обертання. Переважно цей кут становить 1009.
Отже, можна визначити, наскільки агресивним є пристрій поштучного відбирання насіння, який містить крізний паз, відносно центральної траєкторії руху насіння, визначаючи в кожному випадку силу, з якою пристрій забезпечення поштучного відбирання насіння може ударити насіння, утримуване на диску селектора насіння.
Переважно перший сингулятор і другий сингулятор є по суті пластинчастими і копланарними один відносно одного.
Це зводить до мінімуму перешкоди, оптимізуючи ефективність пристрою (пристроїв) забезпечення поштучного відбирання насіння, і таким способом підвищується точність роботи пристрою розподілу насіння.
Згідно з варіантом здійснення перший сингулятор включає першу множину зубів, які виступають у напрямку центральної осі обертання від першої центральної частини, яка за окружністю дугоподібна.
Це технічне рішення дає змогу визначити траєкторію дизруптивного відбирання зі складним розвитком, що визначається ділянками, які локально є більш проксимальними відносно центральної траєкторії (і тому більш агресивними відносно транспортованого насіння), і ділянками, які локально знаходяться далі від центральної траєкторії (і тому менш агресивні відносно транспортованого насіння). бо Крім того, обводова дугоподібна форма відносно диска селектора насіння центральної частини дає змогу слідувати вищезгаданій траєкторії дизруптивного відбирання і змінювати її оптимальним способом відносно центральної траєкторії.
Переважно перша множина зубів містить щонайменше один зуб по суті форми зубів пилки.
За допомогою цього технічного рішення можна точно визначити, наскільки агресивним повинен бути зуб відносно насіння, яке проходить через нього, і навколишнього його простору, який вільний. Це також дає змогу визначити силу впливу на транспортоване насіння і будь-які дублікати насіння, які наявні, що полегшує їх усунення.
Згідно з варіантом здійснення кожен зуб із першої множини зубів має профіль, який поступово стає більш проксимальним відносно колової траєкторії, якою переміщується насіння залежно від напрямку обертання диска пристрою відбирання насіння.
Отже, можна визначити послідовне розташування частин пристрою забезпечення поштучного відділення насіння, які поступово стають більш агресивними відносно транспортованого насіння.
Дійсно, корисно звернути увагу на те, що наявна тенденція до більш слабкого прикріплення насіння і більш слабкого прилягання до поверхні диска пристрою відбирання насіння на початку дії видалення і що ця сила утримування, щонайменше для заданого сектора, поступово збільшується у міру просування насіння по коловій траєкторії відповідно до напрямку обертання диска пристрою відбирання насіння.
Отже, вбачається доцільним, наприклад, передбачити зуби, які мають зростаючу агресивність залежно від положення насіння на траєкторії руху, для оптимізації співвідношення між ударною силою і утримувальною силою, які впливають на насіння, що дасть змогу додатково підвищити ефективність пристрою для розподілу насіння.
Переважно перша множина зубів складається з трьох зубів, які розташовані один від одного на відстані першого кроку і які відділені один від одного двома заглибленнями першого сингулятора.
Отже, створюється тип траєкторії дизруптивного відбирання, який частково є синусоїдальним між першим сингулятором і центральною траєкторією і/або другим сингулятором і який ліпше забезпечує періодичну поперемінність між зонами, які більшою або меншою мірою агресивні, й, отже, більш ліпше забезпечення поштучного відбирання насіння, бажано одночасно з ліпшим центруванням насіння відносно відповідного отвору диска пристрою відбирання насіння.
Важливо зазначити, що більш ліпше центрування насіння на комірці диска пристрою відбирання насіння забезпечує більш центроване кінцеве випускання насіння в грунт і, отже, більш точну і ефективну операцію висівання.
Згідно з варіантом здійснення другий сингулятор містить щонайменше другий зуб, переважно щонайменше два зуби, які виступають із другої основної дугоподібної частини другого сингулятора і повернені в бік першого сингулятора.
У цьому випадку, отже, також стає можливим визначити додаткову траєкторію дизруптивного відбирання зі складним розвитком, який визначається частинами другого сингулятора, які локально більш проксимальні відносно центральної траєкторії (і тому більш агресивні відносно транспортованого насіння), і частинами, які локально більш віддалені від центральної траєкторії (і тому менш агресивні відносно транспортованого насіння).
Переважно друга множина зубів складається з двох зубів.
Згідно з варіантом здійснення три зуби першої множини зубів і два зуби другої множини зубів розташовані копланарно в поперемінному порядку один відносно одного таким способом, що кожен із двох зубів другої множини зубів повернений до одного з двох заглиблень першого сингулятора, визначаючи таким способом регульовану траєкторію дизруптивного відбирання, яка має синусоїдальний розвиток між першою множиною зубів і другою множиною зубів.
Отже, можна визначити оптимальну синусоїдальну дизруптивну траєкторію, яка дає змогу локально періодично і поперемінним способом застосовувати більш або менш агресивні зони до утримуваного насіння як першим сингулятором, так і другим сингулятором, зберігаючи загальну ділянку траєкторії дизруптивного відбирання, яка по суті постійна залежно від колової траєкторії. У раніше описаних варіантах здійснення перший сингулятор є знімним, а другий сингулятор закріплений. Це технічне рішення може бути розглянуте просто як необмежувальний приклад, і даний винахід фактично включає варіанти здійснення, в яких перший сингулятор закріплений, а другий сингулятор може видалятися або обидва сепаратори є незалежно знімними.
Даний винахід стосується сівалки точного висівання, яка включає пристрій розподілу насіння, який виконано відповідно до описаних вище характеристик. бо Короткий опис креслень
Особливості і переваги винаходу стануть більш зрозумілими з детального опису його здійснення, який проілюстровано за допомогою необмежувального прикладу з посиланням на додані креслення, на яких: фігура 1 представляє вигляд спереду пристрою розподілу насіння, виконаного відповідно до даного винаходу; фігура 2 являє собою вигляд спереду в збільшеному масштабі пристроїв забезпечення поштучного відділення насіння пристрою розподілу насіння, представленого на фігурі 1; фігура З представляє вигляд спереду в збільшеному масштабі іншого варіанта пристроїв забезпечення поштучного відділення насіння пристрою розподілу насіння, представленого на фігурі 1; фігури 4а, 4р, 4с являють собою вигляд спереду різних конфігурацій застосування пристрою розподілу, представленого на фігурі 1; фігури 5а, 50, 5с являють собою вигляд спереду різних конфігурацій застосування пристрою розподілу, представленого на фігурі 1 при встановленні пристроїв забезпечення поштучного відділення насіння, представлених на фігурі 3.
Детальний опис варіанта здійснення винаходу
На кресленнях позиціями 1, 100 позначено пристрій розподілу насіння для пристрою точного висівання.
Переважно пристрій 1, 100 розподілу насіння для пристрою точного висівання включає корпус 60 для диска пристрою відбирання насіння, який монтується з можливістю обертання навколо центральної осі 7, щонайменше одне кільце отворів на диску селектора насіння, призначених для транспортування насіння 5 по коловій траєкторії С, перший сингулятор 10, 110 і другий сингулятор 20, 120, які змонтовані радіально оберненими до корпусу 60 на протилежних сторонах колової траєкторії насіння З і які є, відповідно, дистальним і проксимальним відносно центральної осі обертання 7.
На фігурі 2 показано приклад колової траєкторії С, яка позначена пунктирною лінією.
Переважно перший сингулятор 10, 110 і другий сингулятор 20, 120 сконфігуровані, тобто розташовані таким способом, що обидва впливають щонайменше на частину колової траєкторії
С насіння 5, визначаючи траєкторію дизруптивного відбирання насіння.
Зо Перший ссингулятор 10, 110 і другий сингулятор 20, 120 визначають траєкторію дизруптивного відбирання насіння С таким способом, що перший сингулятор 10, 110 і/або другий сингулятор 20, 120 можуть незалежно регулюватися для зміни, щонайменше деякою мірою, траєкторії дизруптивного відбирання для усунення одночасного захоплювання двох насінин диском селектора насіння без виникнення перебоїв.
Вищезгаданий диск пристрою відбирання насіння може переміщувати і транспортувати насіння в згаданій вище комірці по коловій траєкторії С.
Наприклад, але без обмеження, радіус розташування отворів на коловій траєкторії С, показаній на фігурі 2, диска пристрою відбирання насіння дорівнює 95 мм, і він однаковий (навіть якщо не вказано) на всіх фігурах даного винаходу.
Згідно з варіантом здійснення перший сингулятор 10, 110 і другий сингулятор 20, 120 включають перший і другий елементи За, 96 зчеплення, відповідно, які розташовані так, щоб взаємодіяти з пристроями 9с зчеплення корпусу 60 так, що забезпечують вищезгадане незалежне вибіркове регулювання першого сингулятора 10, 110 і/або другого сингулятора 20, 120 для зміни, щонайменше деякою мірою, траєкторії дизруптивного відбирання насіння.
Переважно згадані вище перший і другий елементи 9а, 95 зчеплення є елементами механічного типу (наприклад, отвори, пази тощо), магнітного типу (постійні магніти, електромагніти тощо) або тощо, і засоби 9с зчеплення є елементами механічного типу (наприклад, штифти, зуби тощо), магнітного типу (постійні магніти, електромагніти тощо) або тощо.
На фігурі З на першому сингуляторі 10 переважно наявний крізний отвір 11 і крізний паз 12, причому крізний отвір 11 зчеплено з можливістю обертання на другому штифті 12а, а крізний паз 12 зчеплено з можливістю обертання на першому штифті 11а, який жорстко закріплено на ексцентриковому елементі 116, причому цей елемент закріплений з можливістю обертання на корпусі 60. Крім того, крізний паз 12 виконано таким способом, що перший сингулятор 10 може переміщуватися центрованою дугою в крізному отворі 11 при обертанні ексцентрикового елемента 116.
Що стосується фігур 5а, 56 і 5с, на них показано три конфігурації, у яких перший сингулятор 10 ії центральна вісь обертання 7 знаходяться на мінімальній, середній і максимальній взаємній відстані відповідно. бо Відповідно до варіанта здійснення на першому сингуляторі 110 наявний крізний отвір 111 і крізний паз 112, причому крізний отвір 111 зчеплено з допустимим обертанням на першому штифті 111а, причому перший штифт 111а закріплено нерухомо на ексцентриковому елементі 1110, який закріплений на корпусі 60 із можливістю обертання, крізний паз 112 зчеплено на другому штифті 112а ії крізний паз 112 виконано таким способом, що забезпечує поступально- обертальний рух першого сингулятора 110 відносно другого сингулятора 120 при обертанні ексцентрикового елемента 1116.
Переважно перший сингулятор 10, 110 і другий сингулятор 20, 120 виконані з матеріалів із високими значеннями модуля пружності і твердості, наприклад зі сталі, анодованого алюмінію, матеріалів, підданих спіканню для забезпечення доброї зносостійкості, тощо. Крім того, вищезгадані крізний отвір і крізний паз переважно виконані за допомогою формування або лиття, свердлування або фрезування або аналогічних способів виробництва.
Згідно з варіантом здійснення корпус виконано із алюмінію.
Переважно, як показано на фігурах 2 і 3, крізний паз 12, 112 має прямокутну форму зі скругленими кутами і відстанню І. між двома довгими сторонами, і штифт 11а, 112а, на якому зчеплений крізний паз 12, 112, має по суті циліндричну форму, діаметр а якої менше, ніж відстань Ї.
Згідно з варіантом здійснення, представленим на фігурі 2, поздовжня вісь І крізної щілини 12, 112 утворює кут в інтервалі від 907 до 1157 із продовженням радіуса диска пристрою відбирання насіння, який проходить через кінець крізної щілини 12, 112, найбільш проксимальний до центральної осі обертання 7. Переважно цей кут дорівнює 100".
Переважно перший сингулятор 10, 110 і другий сингулятор 20, 120 є по суті пластинчастими і копланарними один відносно одного.
Переважно товщина першого сингулятора 10, 110 ї другого сингулятора 20, 120 становить від 2 мм до З мм, і лінійний розмір першого сингулятора 10, 110 їі другого сингулятора 20, 120 становить від 60 мм до 180 мм.
Згідно з варіантом здійснення перший сингулятор 10, 110 містить щонайменше перший зуб 14, 114, переважно щонайменше два зуби, які виступають у напрямку центральної осі обертання 2 від першої центральної частини 13, 113, яка має дугоподібну форму за окружністю.
На фігурах 2 і З перша центральна частина 13, 113 являє собою кільцевий або тороїдальний
Зо сектор, який простягається окружністю відповідно до переважного радіуса кривизни. Переважно цей радіус кривизни більше або дорівнює радіусу кривизни центральної траєкторії С.
Переважно перша множина зубів 14, 114 містить щонайменше один зуб 14а, 114а по суті форми зубів пилки.
Переважно точки з'єднання першої центральної частини 13, 113 і пилкоподібного зуба визначають точки перегину між змінами увігнутості першої центральної частини і частини пилкоподібного зуба, яка дистальна відносно першої центральної частини.
Отже, можна одержати профіль зуба, який вибірково контактує з насінням 5, збільшуючи можливість видалення зайвого насіння і правильного центрування потрібного насіння в заданій комірці.
Згідно з варіантом здійснення кожен зуб із першої множини зубів 14, 114 має профіль, який за наростаючою проксимальний відносно колової траєкторії С, пройденої насінням залежно від напрямку обертання диска пристрою відбирання насіння.
Переважно різниця віддаленості зубів, яка може бути виміряна від їх дистальної або нижньої частини до центра осі обертання 7, становить приблизно від 0 до 15 95 середнього значення віддаленості самих зубів.
Переважно перша множина зубів 14, 114 включає три зуби 14а, 1465, 14с, 114а, 11460, 114с, які віддалені один від одного на відстань першого кроку Р1 і відділяються один від одного виїмками 14а, 14е, 1144, 114е першого сингулятора 10, 110. На фігурах 4а, 46, 4с і 5а, 50, 5с чітко видно, що одні і ті самі ділянки вищезгаданого першого сингулятора 10 розташовані з мінімальною, середньою і максимальною відстанями відносно центральної осі обертання 7 залежно від кутів повороту, прикладеного до ексцентрика 116, 1116.
Для забезпечення більш зрозумілого опису на фігурах 4а, 4Б, 4с визначено три відстані від центральної осі обертання 7 до першого, другого і третього зубів 0110а, 01106, 0110с відповідно. Як приклад, але без обмежень, можна звернутися до таблиці (таблиця 1), представленої нижче, в якій наведено вищевказані значення залежно від конфігурації першого сингулятора з мінімальною, середньою і максимальною відстанями від центральної осі обертання 72.
Таблиця 1 конфігурація конфігурація
Аналогічним способом, для забезпечення більш зрозумілого опису іншого варіанта здійснення на фігурах 5а, 50, 5с визначено три відстані від центральної осі обертання 7 до першого, другого і третього зубів О10а, 0100, О10с відповідно. Як приклад, але без обмеження, можна звернутися до таблиці (таблиця 2), представленої нижче, в якій наведено вищевказані значення залежно від конфігурації першого сингулятора з мінімальною, середньою і максимальною відстанями від центральної осі обертання 2.
Таблиця 2 конфігурація конфігурація
Порівнюючи дані, представлені в таблиці 1 і таблиці 2 (зокрема, конфігурації з максимальною віддаленістю), можна побачити, як варіант здійснення, представлений на фігурі 2, дає змогу зберегти більш близькі за значенням відстані від різних зубів до центральної осі обертання 7. Згідно з варіантом здійснення другий сингулятор 20, 120 включає другу множину зубів 24, 124, які виступають із другої основної дугоподібної частини 23, 123 другого сингулятора і повернені у напрямку першого сингулятора 10, 110.
Відповідно до фігур 2 ї 3, друга центральна частина 23, 123 являє собою кільцевий або тороїдальний сектор, який має дугоподібну форму відповідно до переважного радіуса кривизни.
Переважно цей радіус кривизни менше або дорівнює радіусу кривизни центральної траєкторії С.
Переважно друга множина зубів 24, 124 містить щонайменше один зуб 24а, 124а, який має по суті форму зубів пилки.
Переважно точки з'єднання другої центральної частини 23, 123 і пилкоподібного зуба визначають точки перегину між змінами увігнутості першої центральної частини і частиною пилкоподібного зуба, яка дистальна відносно першої центральної частини.
Отже, можна одержати профіль зуба, який вибірково і обережно взаємодіє з насінням 5, збільшуючи можливість видалення зайвого насіння і правильного центрування потрібного насіння в заданій комірці.
Відповідно до варіанта здійснення кожен зуб другої множини зубів 24, 124 має профіль, який за наростаючою проксимальний відносно колової траєкторії С, якою переміщується насіння
Зо залежно від напрямку обертання селекторного диска пристрою відбирання насіння.
Переважно різниця віддаленості зубів, яка вимірюється відстанню від їх дистальної або нижньої частини до центральної осі обертання 7, становить приблизно від 0 до 15 95 середнього значення віддаленості самих зубів.
Переважно друга множина зубів 24, 124 складається з двох зубів 24а, 246, 124а, 1240.
Переважно два зуби 24а, 2460, 124а, 12465 із другої множини зубів 24, 124 розташовані на дистальних кінцях другої центральної частини 23, 123 відповідно.
Згідно з варіантом здійснення і з посиланням на фігури 1, 2 і 3, три зуби 14а, 1460, 14с, 114а, 11460, 114с першої множини зубів 14, 114 і два зуби 24а, 2460, 124а, 12465 другої множини зубів 24, 124 розташовані планарно і в поперемінному порядку один відносно одного так, що кожен із двох зубів 24а, 2460, 124а, 12465 другої множини зубів 24, 124 повернений до однієї з двох виїмок 144, 14е, 1144, 114е першого сингулятора 10, 110, таким способом визначаючи траєкторію дизруптивного відбирання, який може коригуватися із синусоїдальним розвитком між першою множиною зубів 14, 114 і другою множиною зубів 24, 124.
У варіантах здійснення, описаних вище, перший сингулятор може переміщуватися, в той час як другий сингулятор зафіксований. Це технічне рішення може бути розглянуте просто як необмежувальний приклад, і фактично даний винахід включає варіанти здійснення, в яких перший сингулятор зафіксований, а другий сингулятор може переміщуватися або обидва роздільники можуть переміщуватися незалежно.
Даний винахід стосується сівалки точного висівання, яка включає пристрій 1, 100 розподілу насіння, який виконаний відповідно до описаних вище характеристик.

Claims (14)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пристрій (1, 100) розподілу насіння для сівалок точного висівання, який включає корпус (60) для диска пристрою відбирання насіння, встановленого з можливістю обертання навколо центральної осі обертання (2), щонайменше одне кільце отворів у диску пристрою відбирання насіння, яке призначене для транспортування насіння (5) по коловій траєкторії (С), перший сингулятор (10; 110) ії другий сингулятор (20; 120), які встановлені так, що радіально обернені до корпусу (60) із протилежних сторін колової траєкторії руху насіння (5) їі є, відповідно, дистальним і проксимальним відносно центральної осі обертання (7), причому перший сингулятор (10; 110) і другий сингулятор (20; 120) виконані з можливістю впливу щонайменше на частину колової траєкторії (С) насіння (5), визначаючи траєкторію дизруптивного відбирання насіння (5), який відрізняється тим, що перший сингулятор (10; 110) мМабо другий сингулятор (20; 120) виконані з можливістю регулювання для щонайменше локальної зміни траєкторії дизруптивного відбирання насіння для виключення дублікатів насіння із диска без виникнення перебоїв у роботі.
2. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 1, який відрізняється тим, що перший сингулятор (10) включає крізний отвір (11) їі крізний паз (12), причому крізний отвір (11) зчеплено з можливістю обертання на другому штифті (12а) корпусу (60), крізний паз (12) зчеплено на першому штифті (11а), жорстко закріпленому на ексцентриковому елементі (1160), який закріплений з можливістю обертання на корпусі (60), і крізний паз (12) виконано так, що дає змогу першому сингулятору (10) переміщуватися по дузі окружності, центр якої розташований на крізному отворі (11), при обертанні ексцентрикового елемента (1156).
З. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 1, який відрізняється тим, що перший сингулятор (110) Зо включає крізний отвір (111) і крізний паз (112), причому крізний отвір (111) зчеплено з можливістю обертання на першому штифті (1112), причому перший штифт (111а) жорстко закріплено на ексцентриковому елементі (1115), який закріплений з можливістю обертання на корпусі (60), крізний паз (112) зчеплено на другому штифті (112а) корпусу (60), причому крізний паз (112) виконано так, що забезпечує поступально-обертальний рух першого сингулятора (110) відносно другого сингулятора (120) при обертанні ексцентрикового елемента (111565).
4. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 2 або 3, який відрізняється тим, що крізний паз (12, 112) має прямокутну форму зі скругленими кутами і відстанню (І) між двома довгими сторонами, а штифт (11а, 112а), на якому зчеплено крізний паз (12, 112), має по суті циліндричну форму з діаметром (4), який менше, ніж відстань (І).
5. Пристрій (1) розподілу насіння за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що основна поздовжня вісь (І) крізного паза (12, 112) утворює кут нахилу (а) в інтервалі від 902 до 11552 із продовженням радіуса диска пристрою відбирання насіння, який проходить через точку крізного паза, найбільш проксимальну до центральної осі обертання (2).
6. Пристрій (1) розподілу насіння за одним або більше з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перший сингулятор (10; 110) ії другий сингулятор (20; 120) є по суті пластинчастими і копланарними один відносно одного.
7. Пристрій (1) розподілу насіння за одним або більше з попередніх пунктів, який відрізняється тим, що перший сингулятор (10; 110) містить щонайменше перший зуб (14; 114), який виступає в напрямку центральної осі обертання (7).
8. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 7, який відрізняється тим, що зуб (14; 114) має профіль, який поступово стає більш проксимальним відносно колової траєкторії (С), по якій рухається насіння залежно від напрямку обертання диска пристрою відбирання насіння.
9. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 7 або 8, який відрізняється тим, що перший сингулятор (10; 110) включає три зуби (14а, 1465, 14с, 114а, 11460, 114с), які рознесені на перший крок (Р1) один від одного і рознесені двома заглибленнями (144, 14е, 1144, 114е).
10. Пристрій (1) розподілу насіння за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що другий сингулятор (20; 120) містить щонайменше один зуб (24; 124), який виступає з другої основної частини (23; 123) другого сингулятора і повернений до першого сингулятора (10; 110).
11. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 7 або 10, який відрізняється тим, що щонайменше бо один перший зуб (14; 114) першого сингулятора (10; 110) і щонайменше один другий зуб (24;
124) другого сингулятора (20; 120) розташовані під кутом по окружності навколо центральної осі обертання (7), причому траєкторія дизруптивного відбирання визначається зубами в кільцевій частині, вміщеній між першим сингулятором (10; 110) і другим сингулятором (20; 120).
12. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 11, який відрізняється тим, що другий сингулятор містить щонайменше два зуби (14; 115), причому три зуби (14а, 145, 14с, 114а, 114р, 114с) першої множини зубів (14; 114) і два зуби (24а, 246, 124а, 1245) другої множини зубів (24; 124) розташовані копланарно і поперемінно один відносно одного таким чином, що кожен із двох зубів (24а, 240, 124а, 124р) другої множини зубів (24; 124) повернений до одного з двох заглиблень (144, 14єе, 1144, 114е) першого сингулятора (10; 110), тим самим визначаючи траєкторію дизруптивного відбирання, так що траєкторія дизруптивного відбирання має синусоїдальний розвиток, уміщений між множиною зубів першого сингулятора (14; 114) і множиною зубів другого сингулятора (24; 124).
13. Пристрій (1) розподілу насіння за п. 1, який відрізняється тим, що перший сингулятор (10; 110) ії другий сингулятор (20; 120) виконані з можливістю вибіркового і незалежного регулювання.
14. Сівалка точного висівання, яка містить пристрій (1, 100) розподілу насіння, який виконано за одним або більше з попередніх пунктів. уча / 100 й св всю р юю ЗИ диву М в -80 и ють о о о хе в) й їх, й у -е у х (д Ол м и А - 5 5 Ко Дх
Фіг. 1
UAA202003450A 2017-11-10 2018-11-09 Пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання і сівалка точного висівання, яка включає такий пристрій UA125667C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT201700128649 2017-11-10
PCT/IB2018/058814 WO2019092645A1 (en) 2017-11-10 2018-11-09 Seeds distribution device for precision sowing machines and precision sowing machine comprising such a device

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA125667C2 true UA125667C2 (uk) 2022-05-11

Family

ID=61581462

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA202003450A UA125667C2 (uk) 2017-11-10 2018-11-09 Пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання і сівалка точного висівання, яка включає такий пристрій

Country Status (6)

Country Link
US (1) US20200359558A1 (uk)
EP (1) EP3706538B1 (uk)
CN (1) CN111556707A (uk)
ES (1) ES2928790T3 (uk)
UA (1) UA125667C2 (uk)
WO (1) WO2019092645A1 (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BR102019028017A2 (pt) * 2019-12-27 2021-07-06 José Roberto do Amaral Assy dosador pneumático
AR117859A1 (es) * 2020-01-21 2021-09-01 Agrometal Sa Industrial Dosificador neumático para siembra de semillas multiformes en bajas y altas dosis

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1585445A (uk) * 1968-07-24 1970-01-23
US4241849A (en) * 1979-05-07 1980-12-30 Allis-Chalmers Corporation Air cut-off pad for an air planter with seed discharge feature
FR2488769B1 (fr) * 1980-08-21 1985-06-21 Nodet Gougis Distributeur de semoir monograine a depression
FR2630288B1 (fr) * 1988-04-22 1990-08-24 Ribouleau Ateliers Distributeur pour semoir monograine
FR2713436B1 (fr) * 1993-12-10 1996-03-01 Ribouleau Ateliers Distributeur pour semoir monograine à disque distributeur plan et déflecteur cranté.
US5848571A (en) * 1996-08-20 1998-12-15 Case Corporation Seed singulator assembly for a seed metering mechanism
IT1309014B1 (it) * 1999-02-26 2002-01-15 Gheon S R L Dispositivo di distribuzione dei semi di una seminatrice pneumaticamonogerme.
US6516733B1 (en) * 2001-12-21 2003-02-11 Precision Planting, Inc. Vacuum seed meter and dispensing apparatus
US6932236B2 (en) * 2002-03-28 2005-08-23 Dale A. Ven Huizen Method and apparatus for improving the efficiency of a John Deere vacuum planter
US6758153B1 (en) * 2003-08-11 2004-07-06 Deere & Company Easily adjustable double eliminator
US7093548B2 (en) * 2003-12-29 2006-08-22 Kinze Manufacturing, Inc. Air seed meter
US7497175B2 (en) * 2006-10-31 2009-03-03 Deere & Company Seed singulator adjuster for a seed meter
US7377221B1 (en) * 2006-11-10 2008-05-27 Monosem, Inc. Twin row planter with adjustable seed metering
CN201332583Y (zh) * 2008-09-26 2009-10-28 河北农哈哈机械集团有限公司 气吸式精密播种机刮种器
AU2012230803C1 (en) * 2011-03-22 2017-06-22 Precision Planting Llc Seed meter
US9313942B2 (en) * 2012-10-23 2016-04-19 Kinze Manufacturing, Inc. Air seed meter housing with seed path relief
DE102013100118B3 (de) * 2013-01-08 2014-06-18 Kverneland As Abstreifeinrichtung, Säherz und Einzelkornsämaschine
RU2673175C2 (ru) * 2014-04-17 2018-11-22 Маскио Гаспардо С.П.А. Посевной элемент для пневматических прецизионных рядовых сеялок
RU2683686C2 (ru) * 2014-10-09 2019-04-01 Матермакк С.П.А. Усовершенствованный высевающий аппарат для прецизионной автоматической сеялки
US9986680B2 (en) * 2015-03-02 2018-06-05 Deere & Company Mounting arrangement of a doubles eliminator in a seed meter
US9675002B2 (en) * 2015-06-22 2017-06-13 Cnh Industrial America Llc Seed meter system with singulator control
CN109688793B (zh) * 2016-07-14 2023-01-17 精密种植有限责任公司 播种期间具有可调节单排机的种子定向的系统、机具和方法

Also Published As

Publication number Publication date
WO2019092645A1 (en) 2019-05-16
EP3706538B1 (en) 2022-07-20
RU2020118980A (ru) 2021-12-10
ES2928790T3 (es) 2022-11-22
US20200359558A1 (en) 2020-11-19
RU2020118980A3 (uk) 2021-12-23
EP3706538A1 (en) 2020-09-16
CN111556707A (zh) 2020-08-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA125667C2 (uk) Пристрій розподілу насіння для сівалок точного висівання і сівалка точного висівання, яка включає такий пристрій
US20230085347A1 (en) Seed meter
CN105050378B (zh) 刮擦装置、排种器和单粒播种机
US20160044861A1 (en) Metering disk of a distribution device for granular material
CN105580543A (zh) 一种非圆种子单粒精量排种器
CN104488420A (zh) 种勺可调式精量排种器
RU2775919C2 (ru) Устройство распределения семян для сеялок точного высева и сеялка точного высева, включающая такое устройство
RU2183919C2 (ru) Пневматический высевающий аппарат
RU2685733C1 (ru) Устройство для гнездового высева семян
RU2081545C1 (ru) Пневматический высевающий аппарат
RU210324U1 (ru) Высевающий аппарат
RO130723A2 (ro) Dispozitiv inteligent pentru semănat
KR20200134803A (ko) 씨앗의 균일한 위치와 깊이를 조절할 수 있는 파종기
RU2797875C1 (ru) Пневматический высевающий аппарат
WO2009003257A1 (en) Extractor for use on pneumatic distributor applied on machines and on the majority of the agricultural implements
RU198195U1 (ru) Высевающий аппарат
RU2267246C2 (ru) Пневматический высевающий аппарат
RU2219697C1 (ru) Сошник
BR112021001296B1 (pt) Eliminador de sementes duplas autorretratil aplicado no dosador de sementes a vácuo
CN111357441A (zh) 一种穴播器用分种盘和一种穴播器
RU2575364C1 (ru) Пневматический высевающий аппарат для посева мелкосеменных культур
KR930008245Y1 (ko) 다작물용 파종기
SU1130205A1 (ru) Пневматический высевающий аппарат
RU2558450C1 (ru) Пневматический высевающий аппарат
RU2558243C1 (ru) Пневматический высевающий аппарат