UA124782C2 - Пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора та відповідний спосіб - Google Patents

Пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора та відповідний спосіб Download PDF

Info

Publication number
UA124782C2
UA124782C2 UAA201910106A UAA201910106A UA124782C2 UA 124782 C2 UA124782 C2 UA 124782C2 UA A201910106 A UAA201910106 A UA A201910106A UA A201910106 A UAA201910106 A UA A201910106A UA 124782 C2 UA124782 C2 UA 124782C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
transformer
input signal
pressure
oil
valve
Prior art date
Application number
UAA201910106A
Other languages
English (en)
Inventor
В. К. Вакшор
Original Assignee
В. К. Вакшор
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by В. К. Вакшор filed Critical В. К. Вакшор
Publication of UA124782C2 publication Critical patent/UA124782C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01FMAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
    • H01F27/00Details of transformers or inductances, in general
    • H01F27/40Structural association with built-in electric component, e.g. fuse
    • H01F27/402Association of measuring or protective means
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01FMAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
    • H01F27/00Details of transformers or inductances, in general
    • H01F27/40Structural association with built-in electric component, e.g. fuse
    • H01F27/402Association of measuring or protective means
    • H01F2027/404Protective devices specially adapted for fluid filled transformers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Housings And Mounting Of Transformers (AREA)
  • Emergency Protection Circuit Devices (AREA)
  • Fire-Detection Mechanisms (AREA)
  • Fire Alarms (AREA)
  • Measurement Of Current Or Voltage (AREA)

Abstract

У цьому винаході запропоновано пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора. Пристрій містить щонайменше один блок виявлення зміни напруги і блок виявлення перевантаження за струмом, які призначені для подачі першого і другого вхідних сигналів щонайменше на один блок керування. Також, у пристрої передбачений щонайменше один блок виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, призначені для подачі третього вхідного сигналу на блок керування. Один або кілька автоматичних вимикачів виконані з можливістю подавати четвертий вхідний сигнал на блок керування. Щонайменше один блок керування приймає будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал і четвертий вхідний сигнал, внаслідок чого генерується керуючий сигнал для роботи зливного клапана і клапана випускання газу.

Description

Галузь техніки, до якої належить винахід
Цей винахід відноситься до пристрою і системи виявлення пожежі і запобігання вибуху в електричній трансформаторній системі. Варіанти здійснення цього винаходу відносяться до пристрою і системи виявлення пожежі, витікання рідини і запобігання вибуху в електричному трансформаторі.
Рівень техніки
Зазвичай електричні системи, такі як-от електричні трансформатори (надалі звані трансформаторами), але не обмежуючись ними, демонструють погіршення характеристик обмоток і осердя, які зумовлюються багатьма чинниками. При такому погіршенні в трансформаторі виділяється теплота. Ця теплота може пошкодити ізоляційний шар, виконаний на обмотках, що спричиняє пошкодження ізоляції. Таке пошкодження ізоляції створює електричну дугу, яка відключає живлення реле трансформатора (автоматичний вимикач) під дією системи електричного захисту, розробленої для захисту трансформатора. Електрична дуга розкладає діелектричне масло, що знаходиться в корпусі трансформатора, виділяючи водень, ацетилен і інші побічні продукти в корпусі. Вивільнені гази призводять до швидкого зростання тиску всередині корпусу, що призводить до займання. Займання призводить до великого розриву механічних з'єднань (болтів, зварних швів і інших механічних з'єднань) в корпусі трансформатора. При розриві механічних з'єднань вивільнені гази вступають в контакт з киснем, присутнім у навколишньому повітрі. Ацетилен, який є легксозаймистим в присутності кисню, одразу спалахує, приводячи до пожежі трансформатора. Ця пожежа трансформатора може поширитися на інше обладнання, яке знаходиться в цьому місці, приводячи до значних пошкоджень. Пожежа також може призвести до вибуху трансформатора. Зазвичай вибух трансформатора відбувається через коротке замикання, спричинене перевантаженням, піками напруги, прогресуючого погіршення ізоляції, недостатнього рівня масла і несправності ізолюючого компонента. До того ж, некерована пожежа також може стати причиною вибуху трансформатора.
Щоб подолати вищезгадані проблеми, в трансформаторах встановлюють системи захисту від пожежі. Ці системи захисту від пожежі приводяться в дію при загорянні діелектричного масла або з допомогою детекторів пожежі. Однак ці системи працюють із значною часовою
Ко) затримкою. Таким чином, необхідно обмежити горіння обладнання і запобігти поширенню вогню на сусідні установки або навколишнє обладнання.
Щоб запобігти горінню обладнання необхідно контролювати розкладання діелектричного масла. Цього досягають шляхом застосування в корпусі трансформатора силіконових масел замість звичайних мінеральних масел. Тим не менше, ці заходи знижують час зростання тиску в корпусі внаслідок розкладання силіконового масла на кілька мілісекунд. Цього інтервалу часу не достатньо для прийняття будь-яких заходів для запобігання вибуху трансформатора.
До цієї технології, для усунення вищезгаданої проблеми, існував спосіб запобігання і захисту шляхом детектування вибуху і подальшої пожежі в трансформаторі. Відомий спосіб включає в себе етапи детектування руйнування ізоляції трансформатора з використанням датчика тиску. Потім, за допомогою клапана знижують тиск охолоджувача, який міститься в корпусі трансформатора. Інертний газ під тиском впорскують в нижню частину корпусу, щоб перемішати охолоджувальну рідину і запобігти потраплянню кисню в корпус. Впорскування інертного газу під тиском в корпус трансформатора охолоджує його гарячі частини.
Крім того, для розсіювання тепла, яке виділяється в трансформаторі завдяки втратам в обмотці і осерді, використовують засіб охолодження або гасіння з природною або примусовою конвекцією. Зазвичай трансформатори охолоджують примусовою конвекцією з використанням діелектричного масла. Під час передачі тепла масло в трансформаторі розширюється за рахунок своєї тепломісткості. В трансформатор інтегрований пристрій, який призначений для того, щоб скидати тиск, який наростає в корпусі завдяки розширенню масла. Скидання тиску, наростаючого в корпусі трансформатора, за своєю суттю запобігає вибуху трансформатора.
Цей спосіб працював задовільно і дозволяв запобігти горінню і вибуху корпусу трансформатора.
Однак спосіб наперед не вказує на необхідність вживати коригувальних заходів. Крім того, до моменту прийняття коригувальних заходів в трансформаторі відбудеться значне руйнування електричної ізоляції.
Отже, в світлі вищевикладеного існує необхідність у пристрої і системі для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора, а також для подолання зазначених вище недоліків.
Суть винаходу
З допомогою системи і способу згідно з цим винаходом усунені один або кілька недоліків 60 попереднього рівня техніки і забезпечені додаткові переваги. Додаткові ознаки і переваги реалізовані за допомоги способів цього винаходу. Інші варіанти здійснення і аспекти винаходу докладно описані в цьому документі і розглядаються як частина винаходу.
Слід розуміти, що аспекти і варіанти здійснення винаходу, описані далі, можуть використовуватися у будь-якому поєднанні один з одним. Кілька аспектів і варіантів здійснення можуть бути об'єднані разом, щоб сформувати ще один варіант здійснення винаходу.
У варіанті здійснення цього винаходу розкритий пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора. Пристрій містить щонайменше один блок виявлення зміни напруги для визначення відношення вхідної напруги, трансформатора і вихідної напруги трансформатора. Щонайменше один блок виявлення зміни напруги подає перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення. У пристрої передбачений блок виявлення перевантаження за струмом для контролю навантаження трансформатора. Блок виявлення перевантаження за струмом подає другий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо навантаження трансформатора перевищує заданий поріг навантаження. Крім того, щонайменше один блок виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску виконані в пристрої з можливістю виявлення сплесків масла і зміни тиску масла відповідно у баку трансформатора. Третій вхідний сигнал подають щонайменше на один блок керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла у баку трансформатора перевищує заданий поріг тиску.
Крім того, один або кілька автоматичних вимикачів виконані з можливістю приймання вхідних сигналів від щонайменше одного з наступних блоків: блока виявлення зміни напруги, блока виявлення перевантаження за струмом, щонайменше одного блока виявлення сплесків і щонайменше одного реле швидкого підвищення тиску. Один або кілька автоматичних вимикачів подають четвертий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування після одержання вхідних сигналів. Щонайменше один блок керування одержує будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал або четвертий вхідний сигнал, при цьому генеруючи керуючий сигнал для роботи зливного клапана і клапана випускання газу. Клапан випускання газу містить первинний газовий клапан і вторинний газовий клапан. Первинний газовий клапан виконаний з первинним впускним отвором, який сполучений з джерелом газу, і первинним випускним отвором. Вторинний газовий клапан виконаний з
Зо вторинним впускним отвором, який сполучений з первинним випускним отвором, і вторинним випускним отвором, які сполучені з баком трансформатора, щоб спрямовувати газ в бак трансформатора при спрацьовуванні первинного газового клапана і вторинного газового клапана. На вторинному газовому клапані виконаний випускний отвір, щоб випускати газ, який просочився з первинного газового клапана або вторинного газового клапана, в атмосферу, коли первинний газовий клапан і вторинний газовий клапан знаходяться в закритому положенні.
В одному варіанті здійснення щонайменше один блок виявлення зміни напруги подає перший вхідний сигнал на блок керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує порогове відношення, рівне 1:40.
В одному варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів відключають трансформатор від постачання вхідної напруги, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення.
В одному варіанті здійснення щонайменше один блок керування приводить в дію зливний клапан для зливання масла з бака трансформатора.
В одному варіанті здійснення щонайменше один блок керування вмикає клапан випускання газу для нагнітання газу з джерела газу у нижню частину бака трансформатора, для перемішування масла з метою зниження температури і вмісту кисню у баку трансформатора, тим самим запобігаючи вибуху і пожежі всередині трансформатора.
В одному варіанті здійснення вторинний випускний отвір вторинного газового клапана з'єднаний з баком трансформатора через клапан керування потоком газу і зворотний клапан.
В одному варіанті здійснення джерело газу з'єднане з первинним впускним отвором первинного газового клапана через регулятор тиску для регулювання тиску газу, який надходить у первинний газовий клапан.
В іншому варіанті здійснення запропонований пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора. Пристрій містить щонайменше один датчик контролю тиску, виконаний з можливістю визначення тиску масла, яке проходить через зливну трубу. Щонайменше один датчик контролю тиску подає перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо тиск масла, спрямованого зливною трубою, перевищує задане значення. Щонайменше один датчик контролю тиску |РМ5Ї|Ї, який додатково містить щонайменше одне реле тиску, призначене для генерування першого сигналу, якщо тиск масла в напірному отворі датчика бо контролю тиску перевищує задане значення. В РМ5 передбачений щонайменше один підпружинений поршень, який контактує з реле тиску для приведення в дію реле тиску.
Щонайменше одна діафрагма прикріплена до підпружиненого поршня, щоб приводити в дію щонайменше один підпружинений поршень залежно від тиску масла, яке знаходиться в напірному отворі і надходить на щонайменше на одну діафрагму. Крім того, напірний отвір з'єднаний зі зливною трубою для приймання заданої кількості масла, тим самим підтримуючи тиск масла, спрямованого зливною трубою. Крім того, пристрій містить щонайменше один блок виявлення зміни напруги для визначення співвідношення вхідної напруги, трансформатора і вихідної напруги трансформатора. Щонайменше один блок виявлення зміни напруги подає другий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення. У пристрої передбачений блок виявлення перевантаження за струмом для контролю навантаження трансформатора. Блок виявлення перевантаження за струмом подає третій вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо навантаження трансформатора перевищує заданий поріг навантаження. Крім того, щонайменше один блок виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску виконані в пристрої з можливістю виявлення сплесків масла і зміни тиску масла в резервуарі трансформатора. Четвертий вхідний сигнал подають щонайменше на один блок керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла у баку трансформатора перевищує заданий поріг тиску. Крім того, один або кілька автоматичних вимикачів виконані в пристрої з можливістю приймання вхідних сигналів від щонайменше одного з наступних блоків: блока виявлення зміни напруги, блока виявлення перевантаження за струмом, щонайменше одного блока виявлення сплесків і щонайменше одного реле швидкого підвищення тиску. Один або кілька автоматичних вимикачів подають п'ятий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування після приймання вхідних сигналів. Щонайменше один блок керування приймає будь- який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал або п'ятий вхідний сигнал, тим самим генеруючи керуючий сигнал для приведення в дію зливного клапана і клапана випускання газу. Клапан випускання газу містить первинний газовий клапан і вторинний газовий клапан. Первинний газовий клапан виконаний з первинним впускним отвором, який сполучений з джерелом газу, і первинним випускним отвором. Вторинний газовий клапан виконаний з вторинним впускним отвором, сполучених з
Зо первинним випускним отвором, і вторинним випускним отвором, сполучених з баком трансформатора, щоб спрямовувати газ в бак трансформатора при приведенні в дію первинного газового клапана і вторинного газового клапана щонайменше одним блоком керування. На вторинному газовому клапані виконаний випускний отвір, щоб випускати газ, який просочився з первинного газового клапана або вторинного газового клапана, у атмосферу, коли первинний газовий клапан і вторинний газовий клапан знаходяться в закритому положенні.
В одному варіанті здійснення напірний отвір з'єднаний щонайменше з одним триходовим кульовим клапаном, щоб приймати масло, яке відводиться із зливної труби.
В одному варіанті здійснення щонайменше один триходовий кульовий клапан з'єднаний щонайменше з одним двоходовим кульовим клапаном через перший шланг для приймання масла, яке відводиться через зливну трубу.
В одному варіанті здійснення щонайменше один триходовий кульовий клапан з'єднаний зі зливною трубою через другий шланг, щоб спрямовувати масло, яке відводиться назад у зливну трубу.
В одному варіанті здійснення між напірним отвором і діафрагмою передбачена прокладка для запобігання витікання масла.
В одному варіанті здійснення щонайменше на одному датчику контролю тиску передбачені кілька опорних пластин для розміщення щонайменше однієї діафрагми.
В одному варіанті здійснення передбачена система виявлення пожежі, виявлення витоку рідини через зливний клапан, розташований в зливній трубі, і запобігання пожежі в трансформаторі. Система містить блок виявлення витоку рідини, призначений для виявлення витоку рідини у зливній трубі. Блок виявлення витоку рідини містить відсік для збирання рідини, який сполучений із зливною трубою і призначений для збирання рідини, яка протікає через зливний клапан, який знаходиться в закритому положенні. Відсік для збирання рідини містить щонайменше один наскрізний отвір, виконаний на верхній і нижній стороні відсіку для збирання рідини. Область, що оточує щонайменше один наскрізний отвір нижньої сторони відсіку для збирання рідини, виконана у вигляді області збирання рідини, призначеної для збирання рідини, яка витекла. Нижня сторона відсіку для збирання рідини сполучена з випускною трубою для рідини, яка проходить на задану висоту у відсік для збирання рідини через щонайменше один наскрізний отвір. Крім того, в заданому місці всередині відсіку для збирання рідини бо розташований щонайменше датчик рівня рідини, призначений для того, щоб викликати сигнал тривоги при зборі заданої кількості рідини в зоні збирання рідини для індикації витікання рідини.
Пристрій також містить щонайменше один датчик контролю тиску, виконаний з можливістю детектувати тиск масла, яке спрямовується через зливну трубу, тим самим подаючи перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо тиск масла, спрямованого через зливну трубу, перевищує задане значення. Щонайменше один датчик контролю тиску РМ5) додатково містить щонайменше одне реле тиску, призначений для генерування першого сигналу, якщо тиск масла в напірному отворі щонайменше датчика контролю тиску перевищує задане значення. Щонайменше в одному датчику контролю тиску передбачений щонайменше один підпружинений поршень, який контактує з реле тиску для приведення в дію реле тиску.
Щонайменше одна діафрагма прикріплена щонайменше до одного підпружиненого поршня для приведення в дію щонайменше одного підпружиненого поршня в залежності від тиску масла, яке знаходиться в напірному отворі і надходить на щонайменше одну діафрагму. Крім того, напірний отвір з'єднаний зі зливною трубою для приймання заданої кількості масла, тим самим підтримуючи тиск масла, спрямованого зливною трубою. Крім того, пристрій містить щонайменше один блок виявлення зміни напруги для визначення співвідношення вхідної напруги, трансформатора і вихідної напруги трансформатора. Щонайменше один блок виявлення зміни напруги подає другий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення.
У пристрої передбачений блок виявлення перевантаження за струмом для контролю навантаження трансформатора. Блок виявлення перевантаження за струмом подає третій вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо навантаження трансформатора перевищує заданий поріг навантаження. Крім того, щонайменше один блок виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску виконані в пристрої з можливістю виявлення сплесків масла і зміни тиску масла в резервуарі трансформатора. Четвертий вхідний сигнал подають щонайменше на один блок керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла у баку трансформатора перевищує заданий поріг тиску. Крім того, один або кілька автоматичних вимикачів виконані в пристрої з можливістю одержання вхідних сигналів від щонайменше одного з наступних блоків: блока виявлення зміни напруги, блока виявлення перевантаження за струмом, щонайменше одного блока виявлення сплесків і щонайменше одного реле швидкого підвищення тиску. Один або кілька автоматичних вимикачів подають п'ятий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування після приймання вхідних сигналів. Щонайменше один блок керування приймає будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал або п'ятий вхідний сигнал, тим самим генеруючи керуючий сигнал для роботи зливного клапана і клапана випускання газу. Клапан випускання газу містить первинний газовий клапан і вторинний газовий клапан. Первинний газовий клапан виконаний з первинним впускним отвором, який сполучений з джерелом газу, і первинним випускним отвором. Вторинний газовий клапан виконаний з вторинним впускним отвором, сполучений з первинним випускним отвором, і вторинним випускним отвором, сполучений з баком трансформатора, щоб спрямовувати газ в бак трансформатора при приведенні в дію первинного газового клапана і вторинного газового клапана щонайменше одним блоком керування. Випускний отвір виконаний у вторинному газовому клапані, щоб випускати газ, який просочився з первинного газового клапана або вторинного газового клапана, в атмосферу, коли первинний газовий клапан і вторинний газовий клапан знаходяться в закритому положенні.
В іншому варіанті здійснення розкритий спосіб виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора, шляхом виявлення витоку рідини через зливний клапан, розташований в зливній трубі. Спосіб включає наступне: відстежують рівень рідини у відсіку для збирання рідини, причому щонайменше один датчик рівня рідини, розташований в заданому місці всередині відсіку для збирання рідини, виконаний з можливістю вмикання сигналізації при виявленні заданого рівня рідини в зоні збирання рідини відсіку для збирання рідини для індикації витікання рідини. Тиск масла у баку трансформатора, яке направляється зливною трубою, відстежують щонайменше одним датчиком контролю тиску, який подає перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо тиск масла, спрямованого через зливну трубу, перевищує задане значення. Крім того, обчислюють відношення вхідної напруги до вихідної напруги і подають другий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення. Третій вхідний сигнал подають щонайменше на один блок керування, якщо навантаження трансформатора перевищує заданий поріг навантаження. Надмірний сплеск масла і швидкість зміни тиску масла у баку трансформатора відстежують за допомогою щонайменше одного бо блока виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску (КРЕК)| відповідно і тим самим подають четвертий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування. Крім того, п'ятий вхідний сигнал подають щонайменше на один блок керування одним або кількома автоматичними вимикачами, якщо один або кілька автоматичних вимикачів приймають будь- який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал або четвертий вхідний сигнал. Нарешті, щонайменше один блок керування генерує керуючий сигнал, якщо щонайменше один блок керування приймає щонайменше один з таких сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал або п'ятий вхідний сигнал. Керуючий сигнал приводить в дію зливний клапан і клапан випускання газу, тим самим виявляючи пожежу і запобігаючи вибуху трансформатора.
Вищевикладена сутність винаходу носить виключно ілюстративний характер, і не передбачається, що вона будь-яким чином обмежує винахід. На додаток до ілюстративних аспектів, варіантів здійснення і ознак, описаних вище, додаткові аспекти, варіанти здійснення і ознаки стануть очевидними при зверненні до креслень і подальшого докладного опису.
Короткий опис креслень
Нові ознаки і характеристики винаходу викладені у доданому описі. Однак варіанти здійснення самого винаходу, а також переважний спосіб його використання, подальші цілі і переваги будуть найбільш зрозумілі з посиланням на подальший докладний опис ілюстративного варіанта здійснення при його прочитанні у поєднанні з доданими кресленнями.
Тепер опишемо один або кілька варіантів здійснення тільки на прикладі з посиланням на додані креслення.
На Фіг. 1 показаний пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора відповідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. 2 показаний клапан випускання газу пристрою відповідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. З показаний клапан випускання газу, з'єднаний і джерелом газу, відповідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. 4 показаний датчик контролю тиску пристрою відповідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. 5 показана конфігурація клапанів в датчику контролю тиску відповідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. 6 показаний датчик контролю тиску в зборі в пристрої згідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. 7 показана система для виявлення пожежі, виявлення витоку рідини через зливну трубу і запобігання вибуху трансформатора згідно до варіанта здійснення цього винаходу.
На Фіг. ва показаний вид у перспективі пристрою виявлення витоку рідини, зібраної в системі, відповідно до прикладу здійснення цього винаходу.
На Фіг. 8р показаний вид спереду пристрою виявлення витоку рідини відповідно до варіанта здійснення цього винаходу.
Фахівцям в цій галузі має бути зрозуміло, що будь-які блок-схеми в цьому документі являють собою концептуальні уявлення ілюстративних систем, які втілюють принципи цього винаходу.
На фігурах показані варіанти здійснення винаходу лише з метою ілюстрації. З подальшого опису фахівець в цій галузі легко зрозуміє, що альтернативні варіанти здійснення системи, показані в цьому документі, можуть бути використані без відступу від описаних тут принципів винаходу.
Детальний опис винаходу
Хоча варіанти здійснення в розкритті підлягають різним модифікаціям і альтернативним формам, конкретний варіант їх здійснення був показаний як приклад на фігурах і буде описаний нижче. Слід, однак, розуміти, що винахід не обмежений конкретними розкритими формами, а навпаки, має охоплювати всі модифікації, еквіваленти і альтернативи, які входять в обсяг винаходу.
Слід відзначити, що фахівець в цій галузі, виходячи з цього розкриття, зможе модифікувати пристрій і систему виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора. Однак таку зміну слід розглядати в рамках обсягу винаходу. Відповідно, на кресленнях показані лише ті конкретні деталі, які мають відношення до розуміння варіантів здійснення цього винаходу, щоб не захаращувати розкриття деталями, які будуть очевидні для фахівців в цій галузі техніки, які застосовують цей опис.
Терміни "містить", "який містить" або будь-які інші їх варіації, використовувані в розкритті, призначені для охоплення невиключного включення, так що спосіб, система, вузол, який містить список компонентів, включає в себе не лише ці компоненти, але може включати в себе інші бо компоненти, явно не перелічені або властиві такої системи, або вузла, або пристрою. Іншими словами, один або кілька елементів у системі, яка описується терміном "містить", без додаткових обмежень не виключають існування інших елементів або додаткових елементів в системі або пристрої.
Для подолання обмежень, згаданих у розділі "Рівень техніки", розкритий пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора. Пристрій містить щонайменше один блок виявлення зміни напруги для визначення відношення вхідної напруги трансформатора до вихідної напруги трансформатора. Щонайменше один блок виявлення зміни напруги порівнює відношення вхідної напруги до вихідної напруги із заданим пороговим відношенням.
Щонайменше один блок виявлення зміни напруги виконаний з можливістю подавати перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення. В одному варіанті здійснення щонайменше один блок виявлення зміни напруги подає перший вхідний сигнал, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує порогове відношення, рівне 1:40.
Блок виявлення перевантаження за струмом передбачений у пристрої для відстеження навантаження трансформатора. В одному варіанті здійснення блок виявлення перевантаження за струмом може являти собою реле перевантаження за струмом. В одному варіанті здійснення блок виявлення перевантаження за струмом порівнює значення різниці струму, який входить у трансформатор, із струмом, який виходить з трансформатора. Якщо значення різниці перевищує заданий поріг навантаження, то подають другий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування.
Щонайменше один блок виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску (ККЕК) передбачені у пристрої для виявлення сплесків масла і зміни тиску масла у баку трансформатора. Щонайменше один блок виявлення сплесків спрацьовує, якщо сплеск масла перевищує заданий поріг тиску. Щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску спрацьовує, якщо зміна тиску масла у баку трансформатора перевищує заданий поріг тиску.
Щонайменше один блок виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску при одночасному спрацьовуванні подають третій вхідний сигнал щонайменше на один блок керування.
Крім того, у пристрої виконаний один або кілька автоматичних вимикачів, і вони виконані з можливістю приймання вхідних сигналів від щонайменше одного з наступних блоків: блока виявлення зміни напруги, блока виявлення перевантаження за струмом, щонайменше одного блока виявлення сплесків і щонайменше одного реле швидкого підвищення тиску. При одержанні вхідного сигналу від будь-якого з компонентів один або кілька автоматичних вимикачів подають четвертий вхідний сигнал щонайменше на один блок керування.
Щонайменше один блок керування виконаний з можливістю генерувати керуючий сигнал для одночасного приведення в дію зливного клапана і клапана випускання газу при одержанні будь-якого з наступних сигналів: першого вхідного сигналу, другого вхідного сигналу, третього вхідного сигналу або четвертого вхідного сигналу. Зливний клапан виконаний з можливістю зливання масла з бака трансформатора при одержанні керуючого сигналу від щонайменше одного блока керування. Одночасно, клапан випускання газу, який з'єднаний з джерелом газу, який приводиться в дію щонайменше одним блоком керування для випускання газу з нижньої частини бака трансформатора. Подача газу з нижньої частини бака трансформатора знижує температуру масла і тим самим запобігає пожежі і вибуху трансформатора.
В одному варіанті здійснення цього винаходу пристрій також містить в собі датчик контролю тиску, встановлений на зливній трубі трансформатора. Датчик контролю тиску виконаний з можливістю відстеження тиску масла, яке витікає із зливної труби трансформатора. Датчик контролю тиску містить в собі щонайменше одне реле тиску, яке подає вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо тиск масла, яке витікає із зливної труби, перевищує задане значення. В одному варіанті здійснення заданий тиск становить 7 м вод. ст. (метрів водного стовпа). Щонайменше одне реле тиску контактує щонайменше з одним підпружиненим поршнем для приведення в дію щонайменше одного реле тиску. Щонайменше один підпружинений поршень, в свою чергу, з'єднаний щонайменше з однією діафрагмою.
Щонайменше на одну діафрагму тисне масло з бака трансформатора, і залежно від тиску масла щонайменше одна діафрагма розтягується, що, в свою чергу, приводить в дію щонайменше один підпружинений поршень. Щонайменше один підпружинений поршень приводить в дію щонайменше одне реле тиску, щоб подати вхідний сигнал щонайменше на один блок керування. Таким чином, датчик контролю тиску подає перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування, якщо тиск масла, яке витікає із зливної труби, перевищує задане значення.
Щонайменше один блок виявлення зміни напруги, блок виявлення перевантаження за струмом, щонайменше один блок виявлення сплесків і один або кілька автоматичних вимикачів подають другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал і п'ятий вхідний сигнал відповідно щонайменше на один блок керування, якщо датчик контролю тиску подає перший вхідний сигнал щонайменше на один блок керування.
В іншому варіанті здійснення цього винаходу описана система для виявлення пожежі, виявлення витоку рідини через зливний клапан і запобігання пожежі в трансформаторі. Система містить в собі: пристрій, описаний вище, для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора, а також блок виявлення витоку рідини. Блок виявлення витоку рідини виконаний з можливістю детектувати витікання рідини у випускній трубі, яка направляє масло з бака трансформатора. Блок виявлення витоку рідини містить відсік для збирання рідини, сполучений із розташованою далі зливною трубою. Відсік для збирання рідини виконаний з можливістю збирати рідину, що протікає через зливний клапан, коли зливний клапан знаходиться в закритому положенні. Відсік для збирання рідини також містить щонайменше один наскрізний отвір на верхній і нижній сторонах. З нижньої сторони відсіку для збирання рідини встановлена випускна труба, так що вона проходить у відсік для збирання рідини на заданій висоті. Ця конфігурація дозволяє області, яка оточує щонайменше один наскрізний отвір, виступати в якості області для збирання рідини, яка протікає крізь зливний клапан. В заданому місці відсіку для збирання рідини передбачений щонайменше один датчик рівня рідини. Щонайменше один датчик рівня рідини виконаний з можливістю викликати сигнал тривоги при збиранні заданої кількості рідини в зоні збирання рідини.
У наступних абзацах описано цей винахід з посиланням на фіг. 1-85. На фігурах один і той самий елемент або елементи, які мають одну і ту ж функцію, позначені однаковими посилальними позиціями. У прикладі здійснення винаходу на фігурах показані аспекти, пов'язані з пристроєм і системою виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора.
На Фіг. 1 показаний приклад здійснення пристрою (100) для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора. Пристрій (100) виконаний з можливістю генерувати керуючий сигнал, щоб привести в дію клапан (б) випускання газу для випускання газу з джерела (7) газу в бак (14) трансформатора (30), якщо виявлено пожежу в трансформаторі.
Зо Пристрій (100) містить трансформатор (30), який має бак (14) трансформатора, на якому є високовольтний провідник (22) і низьковольтний провідник (23). Високовольтний провідник (22) і низьковольтний провідник (23) виконані з можливістю підводити струм і напругу до трансформатора (30) і від нього для їх підвищення або пониження. В одному варіанті здійснення високовольтним провідником (22) проходить вхідний струм, а низьковольтним провідником (23) проходить вихідний струм. Високовольтний провідник (22) і низьковольтний провідник (23) підключені до високовольтних і низьковольтних трансформаторних вводів (15 і 16) (надалі також званим трансформаторними вводами)| відповідно. Трансформаторні вводи (15 і 16) являють собою ізольовані пристрої, які дозволяють проводити напругу і/або струм через стінку трансформатора (30).
Крім того, бак (14) трансформатора заповнений маслом (11). Масло (11) у баку (14) трансформатора виступає в якості охолоджувача для розсіювання теплоти, яка генерується під час робочого циклу трансформатора (30). Масло (11) вибирають за такими властивостями, як- от діелектричні властивості/властивості електричної ізоляції, висока теплоємність і низька в'язкість. У прикладі здійснення масло (11) переважно являє собою діелектричну горючу охолоджувальну рідину. Трансформатор (30) з'єднаний з консерватором (21) трансформатора, сполучений з баком (14) трансформатора через трубу або канал (19). Консерватор (21) трансформатора виступає в якості розширювального бака, щоб нейтралізувати тиск масла у баку (14) трансформатора. Труба або канал (19) забезпечені ізолюючим клапаном консерватора електричного трансформатора (ЕТСІМ| (20) Інадалі - ЕТСІМ)Ї. ЕТСІМ (20) виконаний з можливістю перекривати переріз труби або каналу (19) при виявленні швидкого переміщення масла (11) з консерватора (21) трансформатора до баку (14) трансформатора. По суті, це означає, що має місце швидке зростання або зниження тиску масла (11) у баку (14) трансформатора. Сигнальна коробка (10) взаємодіє з блоком (1) керування і клапаном ЕТСІ (20), дозволяючи управляти клапаном ЕТСІ (20) з допомогою блока керування (1).
У пристрої (100) для вимірювання диференційного струму і напруги між вхідним високовольтним провідником (22) і вихідним низьковольтним провідником (23) передбачене реле (26) вимірювання диференційного струму і напруги. Реле (26) вимірювання диференційного струму і напруги містить в собі щонайменше один блок (26ба) виявлення зміни напруги надалі званий блоком виявлення зміни напруги! і блок (265) виявлення бо перевантаження за струмом для контролю напруги і струму трансформатора (30), відповідно.
Реле (26) вимірювання диференційного струму і напруги, блок (26ба) виявлення зміни напруги і блок (265) виявлення перевантаження за струмом сполучені щонайменше з одним блоком (1) керування Інадалі званим блоком керування) трансформатора (30). Блок (26а2) виявлення зміни напруги виконаний з можливістю визначення відношення вхідної напруги трансформатора (30), і його вихідної напруги. Відношення, яке визначається блоком (26ба) виявлення зміни напруги, порівнюють із заданим граничним відношенням. Задане значення відношення зберігають в блоці (1) керування трансформатора (30). В одному варіанті здійснення задане значення відношення становить 1:40 для підвищувального трансформатора. Блок (26ба) виявлення зміни напруги виконаний з можливістю подавати перший вхідний сигнал на блок (1) керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення.
Блок (260) виявлення перевантаження за струмом виконаний з можливістю контролю навантаження трансформатора (30). В одному варіанті здійснення навантаження визначають шляхом обчислення різниці вхідного струму і вихідного струму трансформатора (30). В іншому варіанті здійснення навантаження визначають шляхом обчислення відношення вхідного струму до вихідного струму трансформатора (30). Навантаження трансформатора (30), розраховане блоком (265) виявлення перевантаження за струмом (26бр), порівнюють із заданим значенням.
Задане значення навантаження зберігають в блоці (1) керування. В одному варіанті здійснення задане значення навантаження трансформатора (30) вибирають відповідно до вимог. Блок (2606) виявлення перевантаження за струмом виконаний з можливістю подачі другого вхідного сигналу на блок (1) керування, якщо навантаження трансформатора (30) перевищує заданий поріг навантаження.
В одному варіанті здійснення блок (2ба) виявлення зміни напруги і блок (265) виявлення перевантаження за струмом переважно являють собою електричні реле.
У прикладі здійснення реле (26) вимірювання диференційного струму і напруги відстежує вхідні і вихідні сигнали (напругу і струм| трансформатора (30), щоб подати перший вхідний сигнал і другий сигнал струму на блок (1) керування. Перший вхідний сигнал подають на блок (1) керування, якщо зміна напруги перевищує задане граничне відношення. Другий вхідний сигнал подають на блок (1) керування, якщо зміна навантаження перевищує задане порогове навантаження.
Зо В іншому варіанті здійснення реле (26) вимірювання диференційного струму і напруги відключає або перериває з'єднання між вхідними клемами або вихідними клемами трансформатора (30), якщо зміна напруги або струму перевищує задану границю.
Пристрій (100) також містить щонайменше один блок (18) виявлення сплесків (надалі званий блоком виявлення сплесків!) і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску (КРЕК)
Інадалі зване іменоване реле швидкого підвищення тиску). Блок (18) виявлення сплесків встановлений в трубі або каналі (19) для виявлення сплесків масла у баку (14) трансформатора. Сплеск масла реєструють шляхом відстеження рівня масла на шляху з бака (14) трансформатора у напрямку консерватора (21) трансформатора. В одному варіанті здійснення блок (18) виявлення сплесків являє собою реле Бухгольця. Реле швидкого підвищення тиску (КРЕК) (не показане на фігурах| визначає зміну тиску масла у баку (14) трансформатора на основі сплеску масла, який виникає у баку (14) трансформатора. Сплеск масла і зміну тиску масла порівнюють із заданим значенням, яке зберігається в блоці (1) керування. Блок 18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску (КРЕК), разом подають третій вхідний сигнал на блок (1) керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла перевищують заданий поріг тиску. Крім того, у баку (14) трансформатора встановлений детектор (17) пожежі для виявлення загоряння трансформатора (30).
В одному варіанті здійснення блок (18) виявлення сплесків відключає або обриває зв'язок між вхідними клемами або вихідними клемами трансформатора (30), якщо сплеск масла перевищує заданий поріг сплеску.
Пристрій (100) також містить в собі один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28), які сполучені з блоком (26ба) виявлення зміни напруги, блоком (26Б5) виявлення перевантаження за струмом, блоком (18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску (ЕРЕКК). Один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) приймають вхідні сигнали від блока (26а) виявлення зміни напруги, блока (265) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків або реле швидкого підвищення тиску (КРЕК). Один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) виконані з можливістю подавати четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування при одержанні вхідного сигналу від блока (2ба) виявлення зміни напруги, блока (265) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків або реле швидкого підвищення тиску (КРЕКІ. Один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) відключають або розривають бо з'єднання між вхідними клемами або вихідними клемами трансформатора (30) при одержанні вхідного сигналу від блока (2ба) виявлення зміни напруги, блока (265) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків або реле швидкого підвищення тиску (КРЕК)І.
В одному варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) приймає вхідний сигнал від блока (2ба) виявлення зміни напруги, якщо зміна напруги в трансформаторі (30) перевищує задане граничне відношення. При одержанні вхідного сигналу від блока (26ба) виявлення зміни напруги один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування.
В іншому варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) одержують вхідний сигнал від блока (265) виявлення перевантаження за струмом, якщо зміна навантаження трансформатора (30) перевищує заданий поріг навантаження. При одержанні вхідного сигналу від блока (265) виявлення перевантаження за струмом один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування.
В іншому варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) одержують вхідний сигнал від блока (18) виявлення сплесків, якщо сплеск масла у баку (14) трансформатора перевищує задану границю сплеску. При одержанні вхідного сигналу від блока (18) виявлення сплесків один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування.
В іншому варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) одержують вхідний сигнал від реле швидкого підвищення тиску (КРЕК), якщо зміна тиску масла у баку (14) трансформатора перевищує задану границю. При одержанні вхідного сигналу від реле швидкого підвищення тиску (КРЕК)| один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування.
В одному варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) приймають вхідні сигнали від комбінацій блока (2ба) виявлення зміни напруги, блока (265) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску
ІКРЕКІ. При одержанні вхідних сигналів один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування.
В одному варіанті здійснення один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають
Зо четвертий вхідний сигнал на блок (1) керування при одержанні першого вхідного сигналу, другого вхідного сигналу або третього вхідного сигналу від блока (26ба) виявлення зміни напруги, блока (265) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків або реле швидкого підвищення тиску (ЕРЕКІ відповідно, або окремо, або у поєднанні.
Пристрій (100) також містить в собі зливну трубу (9), один кінець якої з'єднаний з баком (14) трансформатора, а інший кінець з'єднаний з масляним піддоном (8). Зливна труба (9) виконана з можливістю спрямовувати масло, яке зливається з бака (14) трансформатора, у масляний піддон (8). В одному варіанті здійснення зливна труба (9) може бути приєднана у будь-якому положенні, що дозволяє зливній трубі (9) спрямовувати масло (11) з бака (14) трансформатора.
У прикладі здійснення зливна труба (9) з'єднана з верхньою частиною бака (14) трансформатора. В іншому варіанті здійснення зі зливною трубою (9) скомпонований насос Іне показаний на фігурах| для забезпечення зливання масла (11), яке знаходиться у баку (14) трансформатора.
На зливній трубі (9)у встановлений зливний клапан (4). Зливний клапан (4) дозволяє спрямовувати масло (11). Зливний клапан (4) працює на основі керуючого сигналу, одержаного від блока (1) керування. В одному варіанті здійснення зливний клапан (4) вибирають з групи, такої як-от кульові крани, дросельні клапани і електромагнітні клапани, але не обмежуючись ними. У прикладі здійснення зливний клапан (4) є електромагнітним клапаном. Зливний клапан (4) містить в собі піднімальний магніт (5), який при одержанні керуючого сигналу зміщується зі свого положення спокою (не показаний на фігурах)|. Зміщення підіймального магніту з положення спокою розблоковує прохід в зливній трубі (9), тим самим дозволяючи маслу (11) текти з бака (14) трансформатора у масляний піддон (8).
В одному варіанті здійснення бак (14) трансформатора розміщений на рівні (12) землі, при цьому колеса трансформатора (13) контактують з рівнем (12) землі.
Крім того, пристрій (100) містить в собі канал (45), один кінець якого сполучається з джерелом (7) газу, передбаченим у відсіку пристрою (100) пожежогасіння, а інший кінець з'єднаний з баком (14) трансформатора. Канал (45) виконаний з можливістю спрямовувати газ від джерела (7) газу в бак (14) трансформатора. В одному варіанті здійснення канал (45) виконаний так, що він дозволяє газу, який спрямовується у бак (14) трансформатора, закручувати уміст всередині бака (14) трансформатора. Канал (45) і зливна труба (9) віддалені 60 один від одної на заданій відстані і висоті, так що газ, який надходить в бак (14)
трансформатора, не буде миттєво виходити з бака (14) трансформатора. У прикладі здійснення канал (45) і зливна труба (9) розташовані на протилежних частинах бака (14) трансформатора, тобто на нижній і верхній частинах відповідно. Цей приклад конфігурації каналу (45) і зливної труби (9) дозволяє зливати масло (11) з бака (14) трансформатора, а також одночасно забезпечувати заповнення газом. Газ вибирають таким чином, щоб він володів такими властивостями, як-от інертність/діелектричні властивості і висока теплоємність, але не обмежуючись ними. У прикладі здійснення газом є азот. Газ, спрямовуваний у бак (14) трансформатора, знижує температуру масла (11), а також знижує вміст кисню у баку (14) трансформатора, тим самим запобігаючи вибуху трансформатора (30). Газ також блокує будь- яке пошкодження або розрив бака (14) трансформатора внаслідок нагрівання, утворюючи шар або оболонку з газу в області розриву або пошкодження.
В каналі (45) передбачений клапан (б) випускання газу, як показано на фіг. 2, призначений для спрямовування газу з джерела (7) газу в бак (14) трансформатора після одержання керуючого сигналу від блока (1) керування. Клапан (б) випускання газу містить первинний газовий клапан (ба) і вторинний газовий клапан (65), з'єднані послідовно. Первинний газовий клапан (ба) містить впускний отвір (ба), сполучений із джерелом (7) газу, і випускний отвір (бе), сполучений із впускним отвором (6) вторинного клапана (65). Випускний отвір (69) вторинного газового клапана (6Б5) сполучений з баком (14) трансформатора. Така конфігурація первинного газового клапана (ба) і вторинного газового клапана (6Б) виявляє витікання газу і випускає газ, який витікає в атмосферу. Первинний газовий клапан (ба) утримує газ і запобігає його потраплянню у впускний отвір (6Ї) вторинного газового клапана (60), якщо первинний газовий клапан (6Б) знаходиться в закритому стані. Якщо первинний газовий клапан (ба) відкритий, газ подають на вторинний газовий клапан (660). Якщо вторинний клапан також відкритий, то газ направляють в бак (14) трансформатора. Проте під час роботи як первинний, так і вторинний газові клапани (ба, 65) працюють одночасно із загальним робочим пристроєм в блоці (б) випускання газу. В одному варіанті здійснення первинні і вторинні газові клапани (ба, 65) вибирають із групи, такої як-от кульові клапани і пружні клапани, але не обмежуючись ними.
У типовому пристрої первинний газовий клапан (ба) складається щонайменше з одного підпружиненого поршня Іне показаний| для випускання газу з вхідного отвору (642) у вихідний
Зо отвір (бе). Вторинний газовий клапан (60) містить щонайменше один підпружинений поршень для випускання газу з впускного отвору (61) у вихідний отвір (69) і щонайменше один випускний отвір (61) для випускання газу, який витікає. Підпружинений поршень у вторинному газовому клапані (65) працює або закриваючи вихідний отвір (69), або випускний отвір (6п). Випускний отвір (61) є ще одним вихідним отвором вторинного газового клапана (6Б), який використовують для випускання газу. Таким чином, вторинний газовий клапан (65), який знаходиться в нерухомому положенні, не пропускає потік газу в бак (14) трансформатора, а замість цього спрямовує газ, що протікає у випускний отвір (60), вивільняючи газ в атмосферу. Щоб відкрити вихідний отвір (6п), необхідна дія зовнішньої сили на вторинний підпружинений поршень вторинного газового клапана (6Б5). Зовнішню силу прикладають за допомоги електромеханічного пристрою, який працює лише після одержання всіх робочих сигналів від щонайменше одного блока (1) керування. В одному варіанті здійснення, якщо газ направляють у трансформатор (30), коли обидва підпружинених поршня первинного газового клапана (ба) і вторинного газового клапана (65) залишаються в притиснутому стані, то витікання газу виявляють з допомогою вторинного газового клапана (65). В іншому варіанті здійснення, якщо газ направляють у трансформатор (30), коли обидва підпружинених поршня первинного газового клапана (ба) і вторинного газового клапана (6б) перебувають у вільному стані, то вторинний газовий клапан (6Б) подає газ в трансформатор (30) через зворотний клапан (37).
Регулятор (34) тиску (показаний на Фіг. 3| встановлено на джерелі (7) газу, щоб відстежувати тиск газу, який спрямований у бак (14) трансформатора. Регулятор (34) тиску оснащений щонайменше одним контактним манометром (34а) для вимірювання тиску газу в джерелі (7) газу і щонайменше одним манометром (345) для вимірювання вхідного тиску газу, який постачається в бак (14) трансформатора. Регулятор (34) тиску також оснащений ручкою (344) регулювання тиску, з допомогою якої оператор змінює рівень тиску газу, який постачається в первинний газовий клапан (ба). Якщо вхідний тиск газу, який спрямовується перевищує заданий тиск вприскування газу, то для зниження тиску використовується ручка (344) регулювання тиску.
В одному варіанті здійснення заданий тиск уприскування газу перевищує 10 бар. Регулятор (34) тиску містить в собі запобіжний клапан (34с), призначений для підтримування тиску газу, який надходить в бак (14) трансформатора. В одному варіанті здійснення запобіжний клапан (34с) скидає тиск газу, випускаючи газ в атмосферу доки тиск не досягне встановленої границі. В бо одному варіанті здійснення задана границя тиску потоку газу становить 10 бар. Вихід газу з запобіжного клапана (34с) спрямований до виходу вторинного клапана (6Б5) через клапан (бс) регулювання потоку газу. Клапан (бс) регулювання потоку газу регулює швидкість потоку газу, який надходить в бак (14) трансформатора. Крім того, вихід клапана (бс) регулювання потоку газу сполучений з входом зворотного клапана (37), причому вихід зворотного клапана (37) сполучений з баком (14) трансформатора.
Крім того, датчик (31) контролю тиску ІРМ5| як показано на Фіг. 4| містить маслоприймальний кінець (31) (також званий напірним отвором)|, щонайменше одну діафрагму (315), щонайменше одне реле (31с) тиску, вміщене в корпус (314), щонайменше один підпружинений поршень (З31е) і кілька опорних пластин (315), які виконують функцію корпусу для діафрагми (315). Напірний отвір (З31а) сполучений з діафрагмою (316) з допомогою кріпильного засобу, а для запобігання витікання масла передбачена прокладка. У прикладі здійснення кріпильним засобом є кріпильна гайка. Діафрагма (31Б) прикріплена до підпружиненого поршня (31є), який знаходиться в контакті з реле (31с) тиску. В одному варіанті здійснення реле (31с) тиску є нормально замкнутим (МС) реле.
РМ (31), як показано на фіг. 5,сполучається зі зливною трубою (9). РМЗ (31) розташований між декількома кульовими кранами (41, 42). Кілька кульових кранів (41, 42) з'єднані зі зливною трубою (9) з допомогою першого і другого шлангів (43, 44) відповідно. У прикладі здійснення ці кульові крани (41, 42) вибирають з групи, такої як-от двоходові кульові крани і триходові кульові крани, але не обмежуючись цим. У цьому описі для направлення масла (11) із зливної труби (9) у РМ (31) використовують як двоходовий кульовий клапан (41), так і триходовий кульовий клапан (42). Один отвір двоходового кульового крана (41) з'єднаний зі зливною трубою (9) для відведення масла (11) із зливної труби (9), а інший отвір двоходового кульового крана (41) з'єднаний з першим отвором триходового кульового крана (42) для приймання відведеного масла (11). В одному варіанті здійснення другий отвір триходового кульового крана (42) з'єднаний з маслоприймальним кінцем (31а) РМ5 (31) для направлення відведеного масла (11) у РМ (31). РМ (31) одержує відведене масло від триходового кульового крана (42) і вимірює поточний статичний тиск масла.
В одному варіанті здійснення як двоходовий кульовий клапан (41), так і триходовий кульовий клапан (42) забезпечені щонайменше однією рукояткою керування/важелем. Рукоятку
Зо керування використовують для того щоб відрегулювати стан клапана, виходячи з вимог.
Наприклад, як показано на Фіг. 6, коли важіль, прикріплений до двоходового шарового клапана (41), знаходиться в горизонтальному положенні, то двоходовий кульовий клапан (41) знаходиться у робочому стані/відкритому стані. Однак якщо положення двоходового кульового клапана (41) є вертикальним, це вказує на те, що двоходовий кульовий клапан (41) знаходиться в закритому стані. Крім того, якщо положення важеля, прикріпленого до триходового кульового (42) клапану, є вертикальним, то триходовий клапан (42) вважається таким, що знаходиться у відкритому стані. Але якщо положення важеля, прикріпленого до триходового шарового (42) клапану, є горизонтальним, то це вказує на те, що триходовий клапан (42) знаходиться в закритому стані. В одному варіанті здійснення проводили випробування системи (101), коли обидва клапана (41, 42) перебували в закритому стані. Клапани (41, 42) можуть бути відкриті і закриті вручну з допомогою рукоятки керування/важеля, коли цього бажає оператор. Якщо обидва клапана (41, 42) закриті, то масло (11) не відводять у РМ5 (31). Така конфігурація клапанів дозволяє проводити в реальному часі тестування пристрою (100), використовуваного для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора (30).
РМ5 (31) сприймає зміну тиску відведеного масла (11) під час зливання масла. Як тільки відбувається зміна тиску відведеного масла, підпружинений поршень (31е) натискається, що призводить до зміни стану реле (31с) тиску із замкнутого стану у розімкнений. Крім того, РМ5 (31) подає перший вхідний сигнал на блок (1) керування при виявленні зміни тиску відведеного масла (11). В одному варіанті здійснення заданий тиск масла становить 7 м вод. ст. (метрів водного стовпа).
В одному варіанті здійснення, коли РМ5 (31) пристрою (100) подає перший вхідний сигнал на блок (1) керування, компоненти, тобто блок (2ба) виявлення зміни напруги, блок (26Б) виявлення перевантаження за струмом, блок (18) виявлення сплесків і КРЕК, один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал і п'ятий вхідний сигнал відповідно.
Крім того, блок (1) керування містить в собі пристрій (2) електроживлення для керування блоком (1) керування й перемикач |не показаний на фігурах| для переключення режимів роботи блока (1) керування. Блок (1) керування також містить в собі кілька механічних застібуваних контакторів (не показані на фігурах! причому кожен з декількох механічних контакторів бо пов'язаний з компонентами пристрою (100). Тобто кілька механічних контакторів зв'язані з кожним із наступних елементів: реле (26) вимірювання диференційного струму і напруги, блок (2ба) виявлення зміни напруги, блок (260) виявлення перевантаження за струмом, блок (18) виявлення сплесків, реле швидкого підвищення тиску (КРЕК) і один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28). Блок (1) керування управляє компонентами пристрою (100) за допомоги кількох механічних контакторів.
В одному варіанті здійснення кілька механічних контакторів включають в себе перший контактор, другий контактор, третій контактор, четвертий контактор і п'ятий контактор не показані на фігурах|. Перший контактор сполучений з блоком (26ба) виявлення зміни напруги.
Другий контактор сполучений з блоком (260) виявлення перевантаження за струмом. Третій контактор сполучений з блоком (18) виявлення сплесків. Четвертий контактор сполучений з одним або кількома автоматичними вимикачами (24, 28). П'ятий контактор сполучений з кабельною системою контролю (29). Кабельна система (29) контролю з'єднує всі компоненти пристрою (100) з множиною механічних контакторів блока (1) керування, тим самим дозволяючи блоку (1) керування керувати роботою компонентів пристрою (100).
Блок (1) керування також містить в собі запам'ятовувальний пристрій (не показано на фігурахі, який виконаний з можливістю зберігання заданих значень компонентів пристрою (100).
В одному варіанті здійснення запам'ятовувальний пристрій також зберігає значення, необхідні для обчислення відношення вхідного струму/напруги до вихідного струму/напруги. В іншому варіанті здійснення запам'ятовувальний пристрій також зберігає значення, необхідні для обчислення різниць між вхідним струмом/напругою і вихідним струмом/напругою. В одному варіанті здійснення запам'ятовувальний пристрій вибирають з групи, такої як-от ОЗУ, ПЗУ або будь-який інший запам'ятовувальний пристрій, який призначений для зберігання заданих значень і обчислень компонентів пристрою (100), але не обмежуючись цим. Щонайменше один блок (1) керування містить в собі процесор (не показаний на фігурах) для обробки чи виконання обчислень на основі вхідних даних, одержаних від компонентів. Процесор може містити щонайменше один процесор обробки даних для виконання програмних компонентів для виконання користувацьких або системних запитів. Процесор може включати в себе спеціалізовані процесори, такі як-от контролери інтегрованої системи (шини), блоки керування пам'яттю, блоки обчислень з плаваючою комою, графічні процесори, процесори цифрових
Зо сигналів тощо. Процесор може включати в себе мікропроцесор, такий як-от АМО Атіоп і бигоп або Оріегоп, додатки АКМ, вбудовані або захищені процесори, корпорація ІВМ РоугегРС, Іпіє!5
Соге, МНапішт, Хеоп, СеїІегоп або процесори інших лінійок процесорів і т. д. Процесор може бути реалізований з використанням мейнфреймів, розподілених процесорів, багатоядерних, паралельних, мережевих або інших архітектур. В деяких варіантах здійснення можуть використовувати вбудовані технології, такі як-от спеціалізовані інтегральні схеми (АЗІС), процесори цифрової обробки сигналів (О5Р), програмовані логічні матриці (ЕРСА) тощо.
Процесор може бути з'єднаний з одним або кількома пристроями введення-виведення (1/0) через інтерфейс введення-виведення. Інтерфейс введення-виведення може використовувати протоколи/способи зв'язку, такі як-от, без обмеження, аудіо, аналоговий, цифровий, монофонічний, КСА, стерео, ІЕЕЕ-1394, послідовна шина, універсальна послідовна шина (В), інфрачервоний, РБ/2, ВМС, коаксіальний, компонентний, композитний, цифровий візуальний інтерфейс (СМІ), мультимедійний інтерфейс високої чіткості (НОМІ), радіочастотні антени, 5-
Мідео, МОА, ІЕЄЕЕ 802.п /р/д/п/х, ВіІсейфооїй, стільниковий зв'язок (наприклад, множинний доступ з кодовим поділом (СОМА), високошвидкісний пакетний доступ (НОРАХ), глобальну систему мобільного зв'язку (З5М), стандарт "довгостроковий розвиток" (І ТЕ), УМіМах або подібні) тощо.
Блок (1) керування при одержанні будь-якого з вхідних сигналів від компонентів формує керуючий сигнал. Керуючий сигнал приводить в дію зливний клапан (4) і клапан (6) випускання газу пристрою (100). При роботі зливного клапана (4) масло (11) буде зливатися з бака (14) трансформатора через зливну трубу (9). Одночасно керуючий сигнал приводить в дію клапан (6) випускання газу, як показано на Фіг. 2, для спрямування газу в бак (14) трансформатора (46).
Таким чином, газ подають у трансформатор (30) через блок (б) випускання газу, якщо щонайменше один блок (1) керування виявляє можливе виникнення пожежі і/або вибуху трансформатора (30), тобто одержує щонайменше один із вхідних сигналів від компонентів трансформатора (30). Таким чином, виявляють пожежу і запобігають вибуху трансформатора.
На Фіг. 7 в якості одного прикладу здійснення цього винаходу показана система (101) для виявлення витоку рідини, пожежі і запобігання вибуху трансформатора (30). Система (101) містить блок (102) виявлення витоку рідини, встановлений в пристрої (100).
Блок (102) виявлення витоку рідини в прикладі конфігурації з'єднаний зі зливною трубою (9) (як показано на Фіг. ва). В одному варіанті здійснення блок (102) виявлення витоку рідини бо вбудований в нижню частину зливної труби (9). Зливна труба (9) розділена на верхню зливну трубу (9а) і нижню зливну трубу (965). Один кінець верхньої зливної труби (9а) з'єднаний з баком (14) трансформатора, а інший кінець з'єднаний з вхідним отвором (4а) зливного клапана (4).
Один кінець нижньої зливної труби (95) з'єднаний з вихідним отвором (4р) зливного клапана (4), а інший кінець нижньої зливної труби (95) з'єднаний з верхньою боковою частиною відсіку (3) для збирання рідини. В одному варіанті здійснення зливний клапан (4) розташований між верхньою зливною трубою (9а) і нижньою зливною трубою (906). Верхня зливна труба (9а) і нижня зливна труба (95) з'єднані зливним клапаном (4) з допомогою кріпильних елементів. В одному варіанті здійснення кріпильні пристрої, які з'єднують зливну трубу (9) і зливний клапан (4), вибирають з групи, такої як-от гайка, болти і заклепки, але не обмежуючись ними.
Крім того, як показано на Фіг. 95, нижня зливна труба (9) виконана з розширеною розбіжною частиною (9с). В одному варіанті здійснення відсік (3) для збирання рідини прикріплений до розширеної розбіжної частини (9с). Відсік (3) для збирання рідини приєднаний до розширеної розбіжної частини (9с) такими способами, як-от зварювання, пайка, пайка тугоплавким припоєм і кріплення, але не обмежуючись ними. Відсік (3) для збирання рідини виконаний з можливістю збирати масло, яке витікає через зливну трубу (9), коли зливний клапан (4) знаходиться в закритому положенні. Відсік (3) для збирання рідини має щонайменше один наскрізний отвір (4) або прохід на своїй верхній і нижній сторонах. Щонайменше один наскрізний отвір (38), виконаний на верхній стороні, сполучений з розбіжною частиною (9с), і щонайменше один наскрізний отвір, виконаний на нижній стороні відсіку (3), сполучений з випускною трубою (32). В одному варіанті здійснення зливна труба (9)У і щонайменше один наскрізний отвір (38) є коаксіальними. Така конфігурація дозволяє маслу (11) безпосередньо протікати через щонайменше один наскрізний отвір (38) у масляний піддон (8) через випускну трубу (32). Крім того, у відсіку (3) для збирання рідини встановлена зливна пробка (ЗБ) для зливання масла (11), зібраного за рахунок розширеної розбіжної частини (9с).
Крім того, відсік (3) для збирання рідини містить область (39) збирання рідини (показано на
Фіг. 80). Область (39) збирання рідини виконана в нижній частині відсіку (3) збирання рідини. В одному варіанті здійснення область (39) збирання рідини являє собою область, яка оточує щонайменше один наскрізний отвір (4) і виконану з можливістю збирання масла, яке витікає із зливного клапана (4). Масло, яке витекло із зливного клапана (4), при досягненні розширеної
Зо розбіжної частини (9с) втрачає свій тиск через розбіжну частину зливної труби (9). Таким чином, масло (11) тече вздовж стінок відсіку (3) для збирання рідини і тим самим збирається в зоні (39) збирання рідини. Зона (39) збирання рідини утворена з'єднанням випускної труби (32) з нижньою частиною відсіку (3) збирання рідини. Випускна труба (5) для рідини проходить на задану висоту у відсік (3) для збирання рідини через щонайменше один наскрізний отвір (38). В одному варіанті здійснення випускна труба (5) для відведення рідини розширюється до заданої висоти в залежності від необхідного об'єму зони (39) збирання рідини. Крім того, розширена частина труби (32) для відведення рідини у відсік (3) для збирання рідини виступає в якості бічної стінки для запобігання витоку зібраного масла у масляний піддон (8) через трубу (32) для відведення рідини.
Відсік (3) для збирання рідини додатково оснащений щонайменше одним датчиком (Зс) рівня рідини. Датчик (Зс) рівня рідини розташований в заданому місці відсіку (3) для збирання рідини. В одному варіанті здійснення датчик (Зс) рівня рідини розташований в одному з кутів нижньої частини відсіку (3) для збирання рідини. Крім того, на одній з бічних граней відсіку (3) для збирання рідини виконаний щонайменше один виріз (За) заданого розміру і форми. В одному варіанті здійснення форма вирізу (За) може бути змінена і може являти собою квадрат, прямокутник, коло, овал і будь-яку іншу форму, яка придатна цієї мети, але не обмежуючись цим. Розмір вирізу (За) виконаний таким чином, що він дозволить оператору досягти датчика (Зс) рівня рідини. Виріз (За) також дозволяє оператору заглянути у відсік (3) для збирання рідини. Крім того, виконують задану кількість кріпильних отворів, які оточують ділянку вирізу (За).
Запірна пластина (30), яка має таку саму кількість кріпильних отворів, як і виріз (За), прикріплена до відсіку (3) для збирання рідини, щоб закрити виріз (За). В одному варіанті здійснення число кріпильних отворів, виконаних в запірній пластині (За), становить приблизно від 2 до 10. Така конфігурація запірної пластини (3а) запобігає зливанню масла через зливну трубу (9) і через виріз (За). Крім того, на блоці (102) виявлення витоку рідини виконаний сигнал тривоги (не показаний), щоб попередити оператора при виявлення витоку рідини в системі (101).
Під час використання трансформатора блок (102) виявлення витоку рідини контролює витікання рідини в трансформаторі (30). Блок (102) виявлення витоку рідини виконаний з бо можливістю виявлення витікання масла (11) в зливній трубі (9У при закритому положенні зливного клапана (4). Блок (102) виявлення витоку рідини виявляє витікання, якщо рівень масла (11), зібраного у відсіку (3) для збирання рідини перевищує задане значення. При виявленні витікання щонайменше один датчик (Зс) рівня рідини викликає сигнал тривоги, щоб попередити оператора про витікання масла.
Крім того, під час використання трансформатора (30) тиск масла (11), яке зливається з бака (14) трансформатора, відстежують з допомогою РМ5 (31). Якщо тиск масла (11), яке витікає із зливної труби (9), перевищує задане значення, то реле (31с) тиску подає перший вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування.
Аналогічно, якщо нестандартну ситуацію виявляють при відстеженні зміни між вхідним і вихідним сигналами напруги і струму на трансформаторі (30), то блок (26а) зміни напруги і блок (265) виявлення перевантаження за струмом подають на блок (1) керування другий вхідний сигнал і третій вхідний сигнал відповідно.
Під час використання трансформатора (30), якщо блок (18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску (КРЕК) виявляють у баку (14) трансформатора сплеск масла і зміна тиску масла вище заданого значення, то на блок (1) керування подають четвертий вхідний сигнал.
Крім того, завдяки сполученню блока (2ба) зміни напруги, блока (260) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску
ІЇКРЕКІ з одним або кількома автоматичними вимикачами (24, 28), п'ятий вхідний сигнал подають на блок (1) керування одним або кількома автоматичними вимикачами (24, 28). П'ятий вхідний сигнал подають на блок (1) керування, коли один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) одержують сигнал від блока (26ба) зміни напруги, блока (265) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків або реле швидкого підвищення тиску (КРЕК)І.
При одержанні першого вхідного сигналу, другого вхідного сигналу, третього вхідного сигналу, четвертого вхідного сигналу або п'ятого вхідного сигналу щонайменше один блок (1) керування одночасно приводить в дію зливний клапан (4) і клапан (б) випускання газу. При звільненні зливного клапана (4) масло (11) зливається з бака (14) трансформатора. Завдяки звільненню клапана (б) випускання газу, газ з джерела (7) газу направляють з нижньої частини
Зо бака (14) трансформатора. Циркуляція газу в нижній частині бака (14) трансформатора закручує масло (11), присутнє у баку (14) трансформатора, тим самим рівномірно охолоджуючи масло (11). Крім того, закручування масла (11) за рахунок потоку газу видаляє кисень з бака (14) трансформатора, тим самим зменшуючи вміст кисню у баку (14) трансформатора. Крім того, газ піднімається вгору у баку (14) трансформатора і утворює оболонку над тріщиною або розривом, які утворилися у баку (14) трансформатора. Таким чином, циркулюючий газ запобігає вибуху і загоряння трансформатора (30).
В одному варіанті здійснення, як описано в описі пристрою (100), за відсутності РМ5 (31) блок (1) керування приймає перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал або четвертий вхідний сигнал від блока (2ба) виявлення зміни напруги, блока (2660) виявлення перевантаження за струмом, блока (18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску (КРЕКІ і одного або декількох вимикачів (24, 28) відповідно.
Переваги:
У цьому винаході запропоновано пристрій, який виконаний з можливістю направлення газу в бак трансформатора з нижньої частини, тим самим охолоджуючи масло і усуваючи скупчення кисню у баку трансформатора.
У цьому винаході запропоновано пристрій, у якому газ, спрямований в бак трансформатора, також призначений для створення оболонки або шару навколо тріщин або розривів у баку трансформатора, тим самим запобігаючи вибуху трансформатора.
У цьому винаході запропонований пристрій і система для виявлення витоку рідини, тим самим по своїй суті запобігаючи проблеми, пов'язаної з нагріванням трансформатора і вибухом.
У цьому винаході запропонований пристрій і система виявлення пожежі, які дають часовий інтервал для проведення оператором превентивних заходів у разі небезпеки вибуху трансформатора.
Еквіваленти
Що стосується використання по суті в цьому документі будь-яких термінів у множині і/або однині, то фахівці в цій галузі можуть переводити з множини в однину і/або з однини у множину у відповідності з контекстом і/або застосуванням. Різні перестановки в однині/множині можуть бути викладені тут в явному вигляді для ясності.
Для фахівців в цій галузі техніки буде зрозуміло, що в цілому терміни, використовувані в бо цьому документі, і особливо в прикладеній формулі винаходу (напр. у тексті пунктів формули винаходу), зазвичай маються на увазі як "відкриті" терміни (напр. термін "містить в собі" слід тлумачити як "містить в собі, але не обмежений", термін "який має" слід тлумачити як "який має щонайменше", термін "містить в собі" слід тлумачити як "включає, але не обмежений" тощо).
Крім того, фахівцям в цій галузі техніки зрозуміло, що якщо передбачається конкретна кількість формулювань у формулі винаходу, то такий намір буде явно виражений у формулі винаходу, а за відсутності такого формулювання такого наміру немає. Наприклад, для кращого розуміння нижченаведена додана формула винаходу може містити використання вступних фраз "щонайменше один" і "один або кілька" для перелічення у формулі винаходу. Однак використання таких фраз не слід тлумачити як таке, яке припускає, що використання у формулюванні формули винаходу невизначених артиклів "а" або "ап" обмежує будь-який конкретний пункт формули винаходу, який містить таке формулювання формули винаходу, винаходами, які містять лише одне таке формулювання, навіть коли один і той самий пункт формули винаходу містить в собі вступні фрази "один або кілька" або "щдцонайменше один" і невизначені артиклі, такі як-от "а" або "ап" (напр., "а" і/або "ап" зазвичай слід тлумачити як такі, що означають "донайменше один" або "один або кілька"); те саме стосується і визначених певних артиклів, які використовуються у формулюванні пунктів формули винаходу. Крім того, навіть якщо явно виражено конкретне число представлених у пункті формули винаходу формулювань, фахівцям в цій галузі техніки зрозуміло, що такий вислів зазвичай слід інтерпретувати як такий, що означає щонайменше вказане число (напр., просте перерахування "двох елементів" без інших модифікаторів зазвичай означає щонайменше два елементи або два або кілька елементів). Крім того, у тих випадках, коли використовують аналогічну угоду "щонайменше один з А, В і С і т. д.», як правило, передбачається, що така конструкція має сенс, зрозумілий фахівцеві в цій галузі техніки (напр., "система, яка має щонайменше одне з А, В або
С" буде включати в себе, але не обмежуючись, системи, які мають окремо, А, окремо, окремо С,
А разом, А і С разом, В і С разом і/або А, В ї С разом і т. д.). У тих випадках, коли використовують аналогічну угоду "щонайменше один з А, В 'їі С їі т. д.», як правило, передбачається, що така конструкція має сенс, зрозумілий фахівцеві в цій галузі техніки (напр., "система, яка має щонайменше одне з А, В або С" буде включати в себе, але не обмежуючись, системи, які мають окремо, А, окремо, окремо С, А разом, А і С разом, В і С разом і/або А, Віс
Зо разом і т. д.). Крім того, фахівцям в цій галузі техніки буде зрозуміло, що практично будь-яке диз'юнктивне слово і/або фраза, яка представляє два або більше альтернативних терміни, будь то в описі, у формулі винаходу або на кресленнях, слід розуміти як таке, що припускає можливості включення одного з термінів, або будь-якого з термінів, або обох термінів.
Наприклад, вираз "А або В" буде розумітися як такий, що містить в собі наступні можливості: "А" або "В" або "А і В".
Крім того, у тих випадках, коли ознаки і аспекти винаходу описані в термінах груп Маркуша, фахівці в цій галузі техніки зрозуміють, що винахід також описується в термінах будь-якого окремого члена або підгрупи членів групи Маркуша.
Хоча в цьому документі були описані різні аспекти і варіанти здійснення, інші аспекти і варіанти здійснення будуть очевидні для фахівців в цій галузі. Різні аспекти і варіанти здійснення, описані в цьому документі, наведені з метою ілюстрації і не призначені для обмеження, при цьому істинний обсяг і сутність вказані в подальшій формулі винаходу.
Посилальні позиції
Посилальні й Опис позиції 100 Пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора 104 Система для виявлення пожежі, виявлення витоку рідини і запобігання вибуху трансформатора 102 Блок виявлення витоку рідини 1 Блок керування 2 Джерело живлення
З Відсік для збирання рідини
За Вирізи на бічних гранях відсіку для збирання рідини
Зр Зливна пробка
Зс Датчик рівня рідини за Замикаюча пластина 4 Зливний клапан да Вхідний отвір зливного клапана 4р Вихідний отвір зливного клапана 5 Підйомний магніт в зливному клапані
(в Клапан випускання газу ба Первинний газовий клапан бр Вторинний газовий клапан бс Клапан керування потоком ба Первинний впускний отвір бе Первинний випускний отвір бі Вторинний впускний отвір ба Вторинний випускний отвір би Випускний отвір 7 Джерело газу 8 Масляний піддон 9 Зливна труба
За Верхня зливна труба 9р Нижня зливна труба 9дс Розбіжна ділянка зливної труби
Сигнальна коробка 11 Масло у баку трансформатора 12 Рівень землі 13 Колеса трансформатора 14 Бак трансформатора
Високовольтний трансформаторний ввід 16 Низьковольтний трансформаторний ввід 17 Детектор пожежі 18 Блок виявлення сплесків 19 Канал
Клапан електричного трансформатора-консерватора 21 Консерватор трансформатора 22 Високовольтний провідник 23 Низьковольтний провідник 24, 28 Автоматичний вимикач
Вхідна лінія трансформатора 26 Реле вимірювання диференціального струму 2ба Блок виявлення зміни напруги 26р Блок виявлення перевантаження за струмом 27 Вхідна лінія трансформатора 23 Система контролю кабелю
Трансформатор
З1 Датчик контролю тиску
Зіа Напірний отвір датчика контролю тиску
З1р Діафрагма датчика контролю тиску
Зі1с Реле тиску датчика контролю тиску за Корпус датчика контролю тиску
З1е Підпружинений поршень датчика контролю тиску
З Кілька опорних пластин 32 Труба для відводу рідини
З Датчик рівня рідини 34 Труба для відводу рідини
З4а Манометр 34р Манометр
Зас Запобіжний клапан
Зз4а Рукоятка керування
З8 Наскрізний отвір відсіку для збирання рідини 39 Область збирання рідини у відсіку для збирання рідини 41 Двоходовий клапан 42 Триходовий клапан 43 Перший шланг 44 Другий шланг
Канал

Claims (16)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Пристрій (100) для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора (30), який містить: щонайменше один блок (2б6а) виявлення зміни напруги для визначення відношення вхідної напруги, яка надходить на трансформатор (30), до вихідної напруги, яка виходить з трансформатора (30), причому зазначений щонайменше один блок (2ба) виявлення зміни напруги виконаний з можливістю подавати перший вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення; блок (265) виявлення перевантаження за струмом для відстеження навантаження трансформатора (30), виконаний з можливістю подачі другого вхідного сигналу на зазначений щонайменше один блок (1) керування, якщо навантаження трансформатора (30) перевищує заданий поріг навантаження; щонайменше один блок (18) виявлення сплесків їі щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, виконані з можливістю виявлення сплесків масла і зміни тиску масла у баку (14) трансформатора (30), внаслідок чого подається третій вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла у баку (14) трансформатора перевищує заданий поріг тиску; один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28), виконаних з можливістю приймання вхідних сигналів від будь-якого з наступних блоків: зазначений щонайменше один блок (26ба) виявлення зміни напруги, блок (260) виявлення перевантаження за струмом, зазначений щонайменше один блок (18) виявлення сплесків і зазначене щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, причому зазначені один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) виконані з можливістю подачі четвертого вхідного сигналу на вказаний щонайменше один блок (1) керування; і зазначений щонайменше один блок (1) керування виконаний з можливістю приймання будь- якого з наступних зазначених сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал і четвертий вхідний сигнал, внаслідок чого генерується керуючий сигнал для приведення в дію зливного клапана (4) і клапана (6) випускання газу, Зо при цьому клапан (б) випускання газу містить: первинний газовий клапан (ба), який містить первинний впускний отвір (ба), сполучений з джерелом (7) газу, і первинний випускний отвір (бе); вторинний газовий клапан (65), який містить вторинний впускний отвір (б), сполучений з первинним випускним отвором (бе), і вторинний випускний отвір (69), сполучений з баком (14) трансформатора, щоб спрямовувати газ в бак (14) трансформатора при приведенні в дію первинного газового клапана (ба) і вторинного газового клапана (66) за допомогою зазначеного щонайменше одного блока (1) керування; і випускний отвір (6П), виконаний з можливістю випускати газ, який просочився з первинного газового клапана (ба) або вторинного газового клапана (60), в атмосферу, коли первинний газовий клапан (ба) і вторинний газовий клапан (6Б) знаходяться в закритому положенні.
2. Пристрій (100) за п. 1, в якому зазначений щонайменше один блок (2ба) виявлення зміни напруги виконаний з можливістю подавати перший вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує порогове відношення, рівне 1:40.
З. Пристрій (100) за п. 1, в якому зазначені один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) виконані з можливістю відключати трансформатор (30) від приймання вхідної напруги, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує вказане задане порогове відношення.
4. Пристрій (100) за п. 1, в якому зазначений щонайменше один блок (1) керування виконаний з можливістю приводити в дію зливний клапан (4) для зливання масла з бака (14) трансформатора.
5. Пристрій (100) за п. 1, в якому зазначений щонайменше один блок (1) керування виконаний з можливістю приводити в дію клапан (6) випускання газу для нагнітання газу з джерела (7) газу в нижню частину бака (14) трансформатора, для перемішування масла (11) з метою зниження температури і вмісту кисню у баку (14) трансформатора, внаслідок чого відвертається вибух і пожежа всередині трансформатора (30).
6. Пристрій (100) за п. 1, в якому вторинний випускний отвір (69) вторинного газового клапана (65) з'єднаний з баком (14) трансформатора через клапан (бс) керування потоком газу і зворотний клапан (37). бо 17. Пристрій (100) за п. 1, в якому джерело (7) газу з'єднане з первинним впускним отвором (6а)
первинного газового клапана (ба) через регулятор (34) тиску для регулювання тиску газу, що надходить в первинний газовий клапан (ба).
8. Пристрій (100) для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора (30), який містить: щонайменше один датчик (31) контролю тиску, виконаний з можливістю детектувати тиск масла (11), яке спрямовується через зливну трубу (9), внаслідок чого подається перший вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1), якщо тиск масла (11), спрямованого через зливну трубу (9), перевищує задане значення, причому зазначений щонайменше один датчик (31) контролю тиску містить: щонайменше одне реле (31с) тиску, призначене для генерування першого сигналу, якщо тиск масла в напірному отворі (З1а) датчика (31) контролю тиску перевищує задане значення; щонайменше один підпружинений поршень (316), що контактує із зазначеним щонайменше одним реле (31с) тиску для приведення в дію зазначеного щонайменше одного реле (31с) тиску; щонайменше одну діафрагму (315), прикріплену до зазначеного щонайменше одного підпружиненого поршня (31е), для приведення в дію зазначеного щонайменше одного підпружиненого поршня (З31є) залежно від тиску масла (11), яке знаходиться в напірному отворі (312) і потрапляє на зазначену щонайменше одну діафрагму (315); і напірний отвір (З1а), сполучений зі зливною трубою (9) для приймання заданої кількості масла (11), внаслідок чого підтримується тиск масла (11), спрямованого через зливну трубу (9); щонайменше один блок (2ба) виявлення зміни напруги для обчислення відношення вхідної напруги, яка подається на трансформатор (30), до вихідної напруги, яка виходить з трансформатора (30), причому зазначений щонайменше один блок (2ба) виявлення зміни напруги подає другий вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення; блок (260) виявлення перевантаження за струмом для відстеження навантаження трансформатора (30), внаслідок чого подається третій вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування, якщо навантаження трансформатора (30) перевищує заданий поріг навантаження; щонайменше один блок (18) виявлення сплесків їі щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, виконані з можливістю виявлення сплесків масла і зміни тиску масла у баку (14) Зо трансформатора (30), внаслідок чого подається четвертий вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла у баку (14) трансформатора перевищує поріг тиску; один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28), виконаних з можливістю приймання вхідних сигналів від будь-якого з наступних блоків: зазначений щонайменше один блок (26ба) виявлення зміни напруги, блок (265) виявлення перевантаження за струмом, зазначений щонайменше один блок (18) виявлення сплесків і зазначене щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, внаслідок чого зазначені один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають п'ятий вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування; і зазначений щонайменше один блок (1) керування, виконаний з можливістю приймати будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал і п'ятий вхідний сигнал, внаслідок чого генерується керуючий сигнал для приведення в дію зливного клапана (4) і клапана (б) випускання газу, при цьому клапан (б) випускання газу містить: первинний газовий клапан (ба), який містить первинний впускний отвір (ба), сполучений з джерелом (7) газу, і первинний випускний отвір (бе); вторинний газовий клапан (65), який містить вторинний впускний отвір (6), сполучений з первинним випускним отвором (бе), і вторинний випускний отвір (6Ї), сполучений з баком (14) трансформатора, щоб спрямовувати газ в бак (14) трансформатора при приведенні в дію первинного газового клапана (ба) і вторинного газового клапана (6Б) за допомогою зазначеного щонайменше одного блока (1) керування; і випускний отвір (69), виконаний з можливістю випускати газ, що просочився з первинного газового клапана (ба) або вторинного газового клапана (60), в атмосферу, коли первинний газовий клапан (ба) і вторинний газовий клапан (6Б) знаходяться в закритому положенні.
9. Пристрій (100) за п. 8, в якому напірний отвір (31а) з'єднаний щонайменше з одним триходовим кульовим клапаном (42), щоб приймати масло (11), яке відводиться із зливної труби (9).
10. Пристрій (100) за п. 9, в якому щонайменше один триходовий кульовий клапан (42) з'єднаний щонайменше з одним двоходовим кульовим клапаном (41) через перший шланг (43) для приймання масла (11), яке відводиться зі зливної труби (9). бо 11. Пристрій (100) за п. 9, в якому щонайменше один триходовий кульовий клапан (42)
з'єднаний зі зливною трубою (9) через другий шланг (44), щоб спрямовувати масло (11), яке відводиться назад в зливну трубу (9).
12. Пристрій (100) за п. 8, в якому заданий рівень тиску масла становить приблизно 7 м водяного стовпа.
13. Пристрій (100) за п. 8, який містить прокладку, розташовану між напірним отвором (314) і зазначеною щонайменше однією діафрагмою (316Б) для запобігання витіканню масла.
14. Пристрій (100) за п. 8, який містить кілька опорних пластин (31ї) для розміщення зазначеної щонайменше однієї діафрагми (316).
15. Система (101) виявлення пожежі, виявлення витоку рідини через зливний клапан (4), розташований в зливній трубі (9), і запобігання пожежі в трансформаторі (30), яка містить: блок (102) виявлення витоку рідини, який містить: відсік (3) для збирання рідини, який сполучений зі зливною трубою (9), призначений для збирання рідини, яка протікає через зливний клапан (4), який знаходиться в закритому положенні, причому відсік (3) для збирання рідини містить: щонайменше один наскрізний отвір (38), виконаний на верхній і нижній сторонах відсіку (3) для збирання рідини, причому ділянка, яка оточує щонайменше один наскрізний отвір (38) нижньої сторони відсіку (3) для збирання рідини виконана у вигляді ділянки (39) для збирання рідини, призначеної для збирання рідини, що протікає; нижня сторона відсіку (3) для збирання рідини з'єднана з трубою (32) для відведення рідини, яка проходить на задану висоту у відсік (3) для збирання рідини через зазначений щонайменше один наскрізний отвір (38); і щонайменше один датчик (33) рівня рідини в заданому місці всередині відсіку (3) для збирання рідини, призначений для того, щоб викликати сигнал тривоги при накопиченні заданої кількості рідини в зоні (39) збирання рідини для індикації витоку рідини; щонайменше один датчик (31) контролю тиску, виконаний з можливістю детектувати тиск масла, яке спрямовується через зливну трубу (9), внаслідок чого подається перший вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1), якщо тиск масла, спрямованого через зливну трубу (9), перевищує задане значення, причому зазначений щонайменше один датчик (31) контролю тиску містить: Зо щонайменше одне реле (31с) тиску, призначене для генерування першого сигналу, якщо тиск масла в напірному отворі (З1а) датчика (31) контролю тиску перевищує задане значення; щонайменше один підпружинений поршень (316), що контактує із зазначеним щонайменше одним реле (31с) тиску, для приведення в дію зазначеного щонайменше одного реле (31с) тиску; щонайменше одну діафрагму (315), прикріплену до зазначеного щонайменше одного підпружиненого поршня (316), для приведення в дію зазначеного щонайменше одного підпружиненого поршня (З31е) залежно від тиску масла (11), яке знаходиться в напірному отворі (312) і потрапляє на зазначену щонайменше одну діафрагму (316); і напірний отвір (З1а), сполучений зі зливною трубою (9) для приймання заданої кількості масла (11), внаслідок чого підтримується тиск масла (11), спрямованого через зливну трубу (9); щонайменше один блок (2б6а) виявлення зміни напруги для визначення відношення вхідної напруги, яка подається на трансформатор (30), до вихідної напруги, яка виходить з трансформатора (30), причому зазначений щонайменше один блок (2ба) виявлення зміни напруги подає другий вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення; блок (260) виявлення перевантаження за струмом для відстеження навантаження трансформатора (30), внаслідок чого подається третій вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування, якщо навантаження трансформатора (30) перевищує заданий поріг навантаження; щонайменше один блок (18) виявлення сплесків і щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, виконані з можливістю виявлення сплесків масла і зміни тиску масла у баку (14) трансформатора (30), внаслідок чого подається четвертий вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування, якщо сплеск масла і зміна тиску масла у баку (14) трансформатора перевищує заданий поріг тиску; один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28), виконаних з можливістю приймання вхідних сигналів від будь-якого з наступних блоків: зазначений щонайменше один блок (26а) виявлення зміни напруги, блок (265) виявлення перевантаження за струмом, блок (18) виявлення сплесків і зазначене щонайменше одне реле швидкого підвищення тиску, причому зазначені один або кілька автоматичних вимикачів (24, 28) подають п'ятий вхідний сигнал щонайменше на один 60 блок (1) керування; і зазначений щонайменше один блок (1) керування приймає будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал і п'ятий вхідний сигнал, внаслідок чого генерується керуючий сигнал для приведення в дію зливного клапана (4) і клапана (6) випускання газу, причому клапан (6) випускання газу містить: первинний газовий клапан (ба), який містить первинний впускний отвір (ба), сполучений з джерелом (7) газу, і первинний випускний отвір (бе); вторинний газовий клапан (65), який містить вторинний впускний отвір (6), сполучений з первинним випускним отвором (бе), і вторинний випускний отвір (6Ї), сполучений з баком (14) трансформатора, щоб спрямовувати газ в бак (14) трансформатора при приведенні в дію первинного газового клапана (ба) і вторинного газового клапана (665); і випускний отвір (69), виконаний з можливістю випускати газ, який просочився з первинного газового клапана (ба) або вторинного газового клапана (60), в атмосферу, коли первинний газовий клапан (ба) і вторинний газовий клапан (6Б) знаходяться в закритому положенні.
16. Спосіб виявлення пожежі, виявлення витоку рідини через зливний клапан (4), розташований в зливній трубі (9), і запобігання вибуху трансформатора (30), який характеризується тим, що відстежують рівень рідини у відсіку (3) для збирання рідини, причому щонайменше один датчик (33) рівня рідини, розташований в заданому місці всередині відсіку (3) для збирання рідини, виконаний з можливістю запуску сигналізації для індикації витікання рідини при виявленні заданого рівня рідини в зоні (8) збирання рідини відсіку (3) для збирання рідини; відстежують тиск масла (11) у баку (14) трансформатора, яке спрямовується через зливну трубу (9), внаслідок чого подають перший вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1), якщо тиск масла, спрямованого через зливну трубу (9), перевищує задане граничне значення; обчислюють відношення вхідної напруги до вихідної напруги і подають другий вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування, якщо відношення вхідної напруги до вихідної напруги перевищує задане граничне відношення, і подають третій вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування, якщо навантаження трансформатора (30) перевищує заданий поріг навантаження; детектують надмірний сплеск масла і швидкість зміни тиску масла у баку (14) трансформатора (30) за допомогою щонайменше одного блока (18) виявлення сплесків і реле швидкого підвищення тиску відповідно і, внаслідок цього, подають четвертий вхідний сигнал на вказаний щонайменше один блок (1) керування; подають п'ятий вхідний сигнал щонайменше на один блок (1) керування з одного або кількох автоматичних вимикачів (24, 28), якщо зазначені один або кілька автоматичних вимикачів (24) приймають будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал і четвертий вхідний сигнал, і приймають будь-який з наступних сигналів: перший вхідний сигнал, другий вхідний сигнал, третій вхідний сигнал, четвертий вхідний сигнал і п'ятий вхідний сигнал за допомогою зазначеного щонайменше одного блока (1) керування і, внаслідок цього, генерують керуючий сигнал для приведення в дію зливного клапана (4) і клапана (6) випускання газу, в такий спосіб, виявляючи пожежу і запобігаючи вибуху трансформатора (30).
UAA201910106A 2017-03-06 2017-10-27 Пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора та відповідний спосіб UA124782C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BD672017 2017-03-06
PCT/IB2017/056679 WO2018162963A1 (en) 2017-03-06 2017-10-27 An apparatus for detecting fire and preventing explosion of transformer and a method thereof

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124782C2 true UA124782C2 (uk) 2021-11-17

Family

ID=60788630

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201910106A UA124782C2 (uk) 2017-03-06 2017-10-27 Пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора та відповідний спосіб

Country Status (15)

Country Link
EP (1) EP3593365B1 (uk)
KR (1) KR102472077B1 (uk)
CN (1) CN110582818B (uk)
DK (1) DK3593365T3 (uk)
EA (1) EA039116B1 (uk)
EC (1) ECSP19072475A (uk)
ES (1) ES2905226T3 (uk)
HR (1) HRP20212001T1 (uk)
HU (1) HUE056862T2 (uk)
LT (1) LT3593365T (uk)
PH (1) PH12019502204A1 (uk)
PT (1) PT3593365T (uk)
UA (1) UA124782C2 (uk)
WO (1) WO2018162963A1 (uk)
ZA (1) ZA201906353B (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN109193434A (zh) * 2018-11-08 2019-01-11 山东电工电气集团智能电气有限公司 一种组合式柱上变压器台
CN111273564A (zh) * 2020-02-03 2020-06-12 国家工业信息安全发展研究中心 天然气输送系统模拟仿真平台
CN113358384B (zh) * 2021-05-08 2023-03-14 国网山东省电力公司电力科学研究院 一种真型变压器火灾试验的点火模拟装置及方法
CN113450998A (zh) * 2021-06-30 2021-09-28 抚州市宏鑫电子有限公司 一种具有防自燃外壳的高频变压器
CN114323503B (zh) * 2021-11-25 2023-06-23 国网湖南省电力有限公司 一种油浸式变压器整体密封试验检测方法
KR102398565B1 (ko) * 2021-12-06 2022-05-13 한전케이피에스 주식회사 질소 가스 충전 장치
KR102639220B1 (ko) * 2021-12-08 2024-02-22 한국전력공사 변압기의 화재 방지 장치
CN114636901B (zh) * 2022-03-09 2024-04-26 合肥工业大学 一种变压器网侧套管爆炸特性测试系统及测试方法
KR102456798B1 (ko) * 2022-08-29 2022-10-24 유한회사 대영글로벌 전력용 유입변압기 오일피트 장치
CN117038297B (zh) * 2023-07-05 2024-03-12 江苏亚威变压器有限公司 一种新型变压器

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB191417396A (en) * 1914-07-22 1915-05-06 Arthur Edwin Lamkin Improvements in or relating to Gas Valves and Electric Switches.
FR1098565A (fr) * 1954-01-15 1955-08-08 Dispositif de commande hydraulique pour disjoncteur, ou analogue
GB1118691A (en) * 1965-05-18 1968-07-03 Standel Ltd Improvements in or relating to pneumatically operated reciprocating tools
GB1201762A (en) * 1966-08-16 1970-08-12 Gloster Saro Ltd Improvement in or relating to liquid flow meter proving apparatus
FR2888034B1 (fr) * 2005-06-29 2010-10-08 Philippe Magnier Dispositif de prevention contre l'explosion d'un transformateur electrique
ATE529870T1 (de) * 2005-11-16 2011-11-15 Ctr Mfg Ind Ltd Verfahren und vorrichtung zur prävention sowie zum schutz elektrischer wandler vor explosion und brand
CN201016407Y (zh) * 2007-03-09 2008-02-06 吴蒙波 一种气体阀门内的安全装置
ES2389923T3 (es) * 2008-01-01 2012-11-05 Ctr Manufacturing Industries Limited Un sistema y un método para la prevención y protección de un OLTC contra el fuego y/o de un transformador contra la explosión
UA110750C2 (uk) * 2012-05-01 2016-02-10 Ктр Меньюфекчурінґ Індастріз Лімітед Пристрій для виявлення витоку рідини
US10193328B2 (en) * 2014-01-07 2019-01-29 Easun-Mr Tap Changers (P) Ltd Method and system for protecting transformers from internal fire
CN105185544A (zh) * 2015-10-20 2015-12-23 夏烬楚 一种灭火防爆的75mva变压器
CN106178340B (zh) * 2016-08-31 2021-11-19 北京中瑞和电气有限公司 充油设备防爆灭火保护系统及充油设备防爆灭火控制方法

Also Published As

Publication number Publication date
LT3593365T (lt) 2022-01-10
EP3593365A1 (en) 2020-01-15
EA039116B1 (ru) 2021-12-07
KR102472077B1 (ko) 2022-11-28
ECSP19072475A (es) 2019-12-27
HUE056862T2 (hu) 2022-03-28
CN110582818A (zh) 2019-12-17
WO2018162963A1 (en) 2018-09-13
ES2905226T3 (es) 2022-04-07
PT3593365T (pt) 2021-12-29
PH12019502204A1 (en) 2020-10-05
CN110582818B (zh) 2022-09-30
DK3593365T3 (da) 2021-12-06
ZA201906353B (en) 2020-09-30
KR20190127790A (ko) 2019-11-13
EA201992066A1 (ru) 2020-03-05
HRP20212001T1 (hr) 2022-04-15
EP3593365B1 (en) 2021-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA124782C2 (uk) Пристрій для виявлення пожежі і запобігання вибуху трансформатора та відповідний спосіб
KR101240471B1 (ko) Oltc 화재 및/또는 변압기 폭발을 방지하고, 보호하기 위한 시스템 및 방법
KR101021348B1 (ko) 폭발과 화재를 예방하고, 이에 대비하여 전기 변압기를 보호하기 위한 방법 및 장치
KR101325252B1 (ko) 전기 변압기의 폭발 방지 장치
RU2215352C2 (ru) Способ и устройство для предупреждения взрыва и пожара на электротрансформаторах
CN201783112U (zh) 一种油浸式变压器压力保护充氮灭火装置
BG64202B1 (bg) Устройство за предотвратяване на експлозии в електрическите трансформатори
RU2729888C1 (ru) Система предупреждения взрыва пожара высоковольтного электрического оборудования
Vîlceanu et al. Transformer protection and fire fighting systems used in high voltage power stations
CN107968348B (zh) 气体绝缘开关柜