UA123710U - Пристрій для орієнтування геліоустановки - Google Patents

Пристрій для орієнтування геліоустановки Download PDF

Info

Publication number
UA123710U
UA123710U UAU201707807U UAU201707807U UA123710U UA 123710 U UA123710 U UA 123710U UA U201707807 U UAU201707807 U UA U201707807U UA U201707807 U UAU201707807 U UA U201707807U UA 123710 U UA123710 U UA 123710U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frame
azimuth
riser
springs
orientation
Prior art date
Application number
UAU201707807U
Other languages
English (en)
Inventor
Віктор Володимирович Гаврилюк
Олег Володимирович Козленко
Софія Геннадіївна Лазарова
Віктор Михайлович Лисенко
Ігор Олегович Мікульонок
Original Assignee
Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут Імені Ігоря Сікорського"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут Імені Ігоря Сікорського" filed Critical Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут Імені Ігоря Сікорського"
Priority to UAU201707807U priority Critical patent/UA123710U/uk
Publication of UA123710U publication Critical patent/UA123710U/uk

Links

Landscapes

  • Road Signs Or Road Markings (AREA)

Abstract

Пристрій для орієнтування геліоустановки, що містить основу зі стояком та шарнірно закріпленою на ньому рамою з чутливими елементами, споряджені індивідуальними біметалевими спіральними пружинами приводи для орієнтування рами по азимуту й куту піднесення, а також дві зворотні пружини для повороту рами в початковий стан, при цьому біметалеві спіральні пружини розміщено в корпусі зі світлопоглинального матеріалу, крім того перед корпусом з біметалевими спіральними пружинами встановлено розташовані по азимуту та/або куту піднесення лінзи Френеля, при цьому привід орієнтування рами по азимуту суміщено зі стояком, а привід орієнтування рами по куту піднесення виконано у вигляді встановленого вздовж стояка стрижня, а зворотну пружину по азимуту виконано спіральною.

Description

Пропонована корисна модель належить до альтернативної енергетики, зокрема до пристроїв для використання сонячної енергії та генерування електричної та/або теплової енергії для потреб у промисловості та побуті.
Відомий пристрій для орієнтування геліоустановки, що містить основу зі стояком та закріпленою на ньому за допомогою сферичного шарніра рамою з чутливими елементами, а також з'єднані своїми кінцями зі стояком і рамою за допомогою деформівних пластинчастих теплочутливих елементів тяги (а. с. СРСР Мо 1460552, МПК Е24у 2/38, опубл. 23.02.1989).
Недолік цього елемента - обмеженість кутового переміщення рами, спричинена конструктивними особливостями сферичного шарніра та деформівних пластинчастих теплочутливих елементів, що знижує ефективність роботи пристрою.
Найбільш близьким за технічною суттю до пропонованого технічного рішення є пристрій для орієнтування геліоустановки, що містить основу зі стояком та шарнірно закріпленою на ньому рамою з чутливими елементами, споряджені індивідуальними біметалевими спіральними пружинами приводи для орієнтування рами по азимуту й куту піднесення, а також дві зворотні пружини для повороту рами в початковий стан, при цьому біметалеві спіральні пружини розміщено в корпусі зі світлопоглинального матеріалу, привод для орієнтування рами по азимуту містить ланцюгову передачу, а обидві зворотні пружини виконано циліндричними (пат.
РФ Мо 2043583 С1, МПК Е24) 2/38, опубл. 10.09.1995).
Конструкція цього пристрою, як і аналога, що розглянуто, не забезпечує потрібного кутового переміщення рами насамперед у літній період, оскільки зворотну пружину по куту піднесення виконано циліндричною (тобто коли світловий день триває понад 12 годин і кут повороту рами перевищує 1807). Крім цього його конструкція надто ускладнена, передусім через наявність ланцюгової передачі, забруднення якої знижує надійність роботи пристрою.
В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалення пристрою для орієнтування геліоустановки, у якому його нове конструктивне виконання забезпечує потрібне кутове переміщення рами, що відповідає повному світловому часу доби в будь-який сезон, а також підвищує ефективність використання сонячної енергії.
Поставлена задача вирішується тим, що в пристрої для орієнтування геліоустановки, що містить основу зі стояком та шарнірно закріпленою на ньому рамою з чутливими елементами,
Зо споряджені індивідуальними біметалевими спіральними пружинами приводи для орієнтування рами по азимуту й куту піднесення, а також дві зворотні пружини для повороту рами в початковий стан, при цьому біметалеві спіральні пружини розміщено в корпусі зі світлопоглинального матеріалу, згідно з корисною моделлю, новим є те, що перед корпусом з біметалевими спіральними пружинами встановлено розташовані по азимуту та/або куту піднесення лінзи Френеля, при цьому привід орієнтування рами по азимуту суміщено зі стояком, а привід орієнтування рами по куту піднесення виконано у вигляді встановленого вздовж стояка стрижня, а зворотну пружину по азимуту виконано спіральною. У найприйнятніших прикладах виконання пристрою поверхню корпусів з боку лінз Френеля виконано гофрованою, при цьому корпус з біметалевими спіральними пружинами виконано герметичним і заповнено теплопровідною рідиною зі значеннями температури замерзання й кипіння, що перебувають за межами експлуатації пристрою.
Встановлення перед корпусом з біметалевими спіральними пружинами розташованих по азимуту та/або куту піднесення лінз Френеля забезпечує ефективне й збільшене потрапляння світла на спіральні пружини впродовж всього світлового дня, а отже й надійну роботу приводів для орієнтування рами по азимуту й куту піднесення. Суміщення приводу орієнтування рами по азимуту зі стояком, а також виконання приводу орієнтування рами по куту піднесення у вигляді встановленого вздовж стояка стрижня спрощує конструкцію приводу в цілому й забезпечує його компактність, а отже й зручність в експлуатації. Виконання же зворотної пружини по куту піднесення спіральною забезпечує повернення рами в нічний період у вихідний стан навіть за умови, коли світловий день триває понад 12 годин, тобто коли кут повороту рами перевищує 180", що підвищує ефективність використання сонячної енергії.
Виконання поверхні корпусів з боку лінз Френеля гофрованою збільшує корисну площу нагріву корпуса, а отже й чутливість і надійність роботи приводів, а виконання корпуса з біметалевими спіральними пружинами герметичним і заповненим теплопровідною рідиною зі значеннями температури замерзання й кипіння, що перебувають за межами експлуатації пристрою, знижує інерційність біметалевих пружин на напрямок і силу сонячного світла.
Суть корисної моделі пояснюється кресленням, на якому зображено схему пропонованого пристрою.
Пристрій для орієнтування геліоустановки містить основу 1 зі стояком 2 та шарнірно бо закріпленою на ньому рамою З з чутливими елементами 4, споряджені індивідуальними біметалевими спіральними пружинами 5 і 6 приводи для орієнтування рами З по азимуту й куту піднесення, а також дві зворотні пружини 7 і 8 для повороту рами в початковий стан, при цьому біметалеві спіральні пружини 5 і 6 розміщено в корпусі 9 зі світлопоглинального матеріалу, перед корпусом 9 встановлено розташовані по азимуту та/або куту піднесення лінзи Френеля 10, при цьому привід орієнтування рами З по азимуту суміщено зі стояком 2, а привід орієнтування рами З по куту піднесення виконано у вигляді встановленого вздовж стояка 2 стрижня 11, а зворотну пружину 7 по азимуту виконано спіральною (креслення). Також поверхню корпуса 9 з боку лінз Френеля 10 може бути виконано гофрованою (на кресленні не показано), при цьому корпус 9 з біметалевими спіральними пружинами 5 і 6 може бути виконано герметичним і заповнено теплопровідною рідиною зі значеннями температури замерзання й кипіння, що перебувають за межами експлуатації пристрою.
Пристрій працює в такий спосіб.
Починаючи з ранку світлового дня сфокусовані лінзами Френеля 10 сонячні промені потрапляють на вкритий світлопоглинальним матеріалом корпус 9 (при цьому поверхня корпуса 9 може бути виконана гофрованою для збільшення світлосприймальної поверхні та частки увібраного поверхнею світла). Від корпуса 9 починають нагріватися біметалеві спіральні пружини 5 і 6, які орієнтують раму З по азимуту й куту піднесення та спрямовують її разом з чутливими елементами 4 у бік Сонця. У міру зміни відносного положення Сонця й Землі біметалеві спіральні пружини 5 і 6 через стояк 2 і стрижень 11 повертають раму З у напрямку
Сонця. При цьому виконання корпуса 9 з біметалевими спіральними пружинами 5 і 6 герметичним і заповненим теплопровідною рідиною зі значеннями температури замерзання й кипіння, що перебувають за межами експлуатації пристрою, знижує інерційність біметалевих пружин на напрямок і силу сонячного світла. Зрозуміло, що жорсткість спіральних біметалевих пружин 5 і 6 має перевищувати жорсткість зворотних пружин 7 і 8.
У вечірні години, коли біметалеві спіральні пружини 5 і б починають остигати, зворотні пружини 7 і 8 поступово повертають раму З у початковий стан. Таким чином, до ранку світлового дня рама З повертається у свій вихідний стан і знову готова для роботи наступного світлового дня.
Пропонована конструкція характеризується відносною простотою у виготовленні та
Зо експлуатації, а також компактністю.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Пристрій для орієнтування геліоустановки, що містить основу зі стояком та шарнірно закрпленою на ньому рамою з чутливими елементами, споряджені індивідуальними біметалевими спіральними пружинами приводи для орієнтування рами по азимуту й куту піднесення, а також дві зворотні пружини для повороту рами в початковий стан, при цьому біметалеві спіральні пружини розміщено в корпусі зі світлопоглинального матеріалу, який відрізняється тим, що перед корпусом з біметалевими спіральними пружинами встановлено розташовані по азимуту та/або куту піднесення лінзи Френеля, при цьому привід орієнтування рами по азимуту суміщено зі стояком, а привід орієнтування рами по куту піднесення виконано у вигляді встановленого вздовж стояка стрижня, а зворотну пружину по азимуту виконано спіральною.
2. Пристрій за п. 1, який відрізняється тим, що поверхню корпусів з боку лінз Френеля виконано гофрованою.
З. Пристрій за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що корпус з біметалевими спіральними пружинами виконано герметичним і заповнено теплопровідною рідиною зі значеннями температури замерзання й кипіння, що перебувають за межами експлуатації пристрою.
UAU201707807U 2017-07-25 2017-07-25 Пристрій для орієнтування геліоустановки UA123710U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707807U UA123710U (uk) 2017-07-25 2017-07-25 Пристрій для орієнтування геліоустановки

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201707807U UA123710U (uk) 2017-07-25 2017-07-25 Пристрій для орієнтування геліоустановки

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA123710U true UA123710U (uk) 2018-03-12

Family

ID=61616163

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201707807U UA123710U (uk) 2017-07-25 2017-07-25 Пристрій для орієнтування геліоустановки

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA123710U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2587066T3 (es) Seguidor solar para dispositivos de energía solar
ES2327991B1 (es) Planta de concentracion solar.
US4213303A (en) Sun tracking solar energy boiler
CN101499745B (zh) 基于形状记忆合金弹簧的无源自动巡日装置
JP5876873B2 (ja) 柱状集光装置が具備された太陽光発電装置
ES2559880T3 (es) Colector solar con espejos de Fresnel
US4262654A (en) Solar-energy-powered sun tracker
ES2715612T3 (es) Elemento de captación y concentración de la radiación solar directa
KR101236457B1 (ko) 태양광 발전장치
UA123710U (uk) Пристрій для орієнтування геліоустановки
WO2016172664A1 (en) Single axis rotation system for use with a solar device
ES2681093B1 (es) Sistema de transmisión para seguidores solares equilibrados
US4332240A (en) Solar-energy-powered sun tracker
CN102637042A (zh) 一种太阳光轴同步机
JP2007324387A (ja) 太陽光自動追尾装置
ES2281990B1 (es) Seguidor solar en dos ejes.
ES2427020B1 (es) Planta de concentración solar con absorbedor plano optimizado
KR20160062911A (ko) 볼록렌지를 이용한 태양광 발전장치에 관한 것
RU2459156C1 (ru) Солнечная энергоустановка
JP6115917B2 (ja) 太陽追尾装置及び太陽追尾型太陽電池
RU2709007C1 (ru) Солнечная башенная электростанция
CN108683396B (zh) 一种光伏太阳能自转向装置
CN202395684U (zh) 一种太阳能线形聚光发电装置
KR100404758B1 (ko) 태양열 직렬 집적식 보일러
KR20160110926A (ko) 태양광 발전 장치