UA122799C2 - Ексцентриковий вузол для гіраційної або конусної дробарки - Google Patents

Ексцентриковий вузол для гіраційної або конусної дробарки Download PDF

Info

Publication number
UA122799C2
UA122799C2 UAA201802717A UAA201802717A UA122799C2 UA 122799 C2 UA122799 C2 UA 122799C2 UA A201802717 A UAA201802717 A UA A201802717A UA A201802717 A UAA201802717 A UA A201802717A UA 122799 C2 UA122799 C2 UA 122799C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
eccentric
assembly
gyratory
crushing
head
Prior art date
Application number
UAA201802717A
Other languages
English (en)
Inventor
Анджей Ніклевскі
Анджей НИКЛЕВСКИ
Паулу Барсевісіус
Пауло Барчевичус
Original Assignee
Метсо Мінералз Індастріз, Інк.
Метсо Минералз Индастриз, Инк.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Метсо Мінералз Індастріз, Інк., Метсо Минералз Индастриз, Инк. filed Critical Метсо Мінералз Індастріз, Інк.
Publication of UA122799C2 publication Critical patent/UA122799C2/uk

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C2/00Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers
    • B02C2/02Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved
    • B02C2/04Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved with vertical axis
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C2/00Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers
    • B02C2/02Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved
    • B02C2/04Crushing or disintegrating by gyratory or cone crushers eccentrically moved with vertical axis
    • B02C2/042Moved by an eccentric weight

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Crushing And Grinding (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)

Abstract

Наданий ексцентриковий вузол для використання у гіраційній або конусній дробарці (1). Гіраційна або конусна дробарка (1) включає центральний вал (2), який має поздовжній розтяг вздовж центральної осі (A) дробарки, вузол головки у зборі, який включає дробильну головку (12), оснащену першою дробильною чашею (13), і станину (4), оснащену другою дробильною чашею (5), де перша і друга дробильні чаші (13, 5) утворюють між собою розвантажувальну щілину (24). Ексцентриковий вузол оснащений внутрішньою периферійною поверхнею і зовнішньою периферійною поверхнею, що позацентрово розташована відносно внутрішньої периферійної поверхні, де внутрішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла розташована, щоб спиратися на центральний вал (2), так що ексцентриковий вузол виконаний із можливістю обертання навколо вказаної центральної осі (A), і де зовнішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла розташована, щоб спиратися на дробильну головку (12). Ексцентриковий вузол включає першу ексцентрикову частину (10) і другу ексцентрикову частину (11), що сконфігурована бути розташованою на відстані від першої ексцентрикової частини (10) у напрямку вздовж центральної осі (A). 16

Description

я КАХ тут т с с птн, ПТУ я Акту ж жк жкнля тяж иєитюитннння: Ку
В І У ся в я | св КУ - 13. УК я й кю мий сх За К пана Є - ой ях то на, а НН Я й зи По кироттд нь, БО ддрненнеях
МИ. зар МА Крик я ДК сна и НИХ
УК вих їх КО ВОМ Бе с Є Я : ме КожеА х Муден ник яз и ! Я
НО к к ХА о най Ежен щої
СК ден СЕ х Ся шк КА : ча нн кВ нИВ ен у і УК Це ШОУ ПАК «Зерно
НИ еВ ОД ми он щі НИМИ
Ж ХНИ а р» ШИ ан Ся пр ко Х ХК Ук аж Ку се се м б: А й р; чл КВН їх но х ях Кк с г ЯЗ З -ВН ї ш. а и КА, ее Й і
З ж т я с ОЗ я мя і Кон КК ВИН ок СО АН З ! до сіх мая З м, Шок рити дики У КУМ, а ЕТО 1:
ООН СМ. роси ОБО ше Б На ен в В Ен МИ Р в Он НА о сну Же ВЕК ДИ ОКА хх С не ВК ол В чи СН от СЕС пе Ох з ї І
Зоя КУ А дн ни о по шо Ше
ОВК ее МЕ МВ, шо а пики о я В Е а К- ВО; пи о ам ст ІВ
КЕ Е БЕ ни Ор ще х ще Ів - ши: й пк си НН В свдоікияя
Ще йде с Ж Мити дин Ор кова Ж тя х м "Ен ск я вк нн ши НН ах
В "ес існнеттяй я ери тки м осн кт ДК пня лк ШЕ: р КК м зро я с а НН Я бо ян вних се ЩЕ ЩЕ і ве ї вон. рон 7 ее ит и ВВ - ЗТ іо в. :
Ко ша Мі Ше ВЖИ Ко ВНУ НВО дже й 5
ЦЕВЯ РЕД мі ; Ви о ВВ Я. НД зва ГОДІ Зв
Мих і Ше Й ! сот о ВЕНИ о с ВН ЗКУ коро а одно МОБ мох ї : я і ! ТО ВВЕ оо КЕ ех ЗУ чек ! З опт Я | ше кни В. Дт вк ви ШИ. НН пня 4 о ки рн ОБ
Шия Б 5 я МО вен ї "ВБИВ х Б ер ре то Ян Й ПРА се со ВИЙ соди, й щі
ЗВ Кудря те есе іо Е
ЕЕ нн ння ті
Е; 18. ла ї
Фіг.1 - |!
Галузь техніки, до якої належить винахід
Даний винахід стосується ексцентрикового вузла, який використовується у гіраційній дробарці або конусній дробарці. Винахід також стосується дробарки, яка включає такий ексцентриковий вузол, і противаги в зборі, що використовується у такому ексцентриковому вузлі і/або такій гіраційній або конусній дробарці.
Конусні дробарки і гіраційні дробарки - це два типи каменедробильних систем, які звичайно розбивають гірську породу, каміння або інший матеріал у розвантажувальній щілині між нерухомим елементом і рухомим елементом. Конусна або гіраційна дробарка складається з вузла головки у зборі, що включає в себе дробильну головку, яка обертається навколо вертикальної осі у нерухомому зовнішньому конусі, прикріпленому до головної станини каменедробарки. Дробильна головка змонтована навколо ексцентрика, що обертається навколо нерухомого вала, щоб передавати гіраційний рух дробильної головки, яка подрібнює гірську породу, каміння або інший матеріал у розвантажувальній щілині між дробильною головкою і зовнішнім конусом. Ексцентрик може приводитися в дію різними механічними приводами, такими як допоміжна шестірня, що приводиться в дію ведучою шестірнею і проміжним валом у зборі, і низкою джерел енергоживлення, такими як електродвигуни або двигуни внутрішнього згорання.
Гіраційний рух дробильної головки відносно нерухомого зовнішнього конусу дробить гірську породу, каміння або інший матеріал, поки той проходить через розвантажувальну щілину.
Подрібнений матеріал виходить із конусної дробарки через нижню частину розвантажувальної щілини.
Під час роботи конусної або гіраційної дробарки гіраційний рух вузла головки у зборі та броні і неспіввісне обертання ексцентрика створюють великі, неврівноважені сили.
Попередній рівень техніки
Намагаючись компенсувати великі, неврівноважені сили, які виникають під час роботи конусної або гіраційної дробарки, противага в зборі була приєднана до ексцентрика з можливістю обертання.
У деяких рішеннях попереднього рівня техніки, врівноважувальний вантаж знаходиться все- таки далеко від центра ваги рухомих частин у дробарці, так що залишається ефект згинання,
Зо що впливає на центральний вал дробарки. 05 2012/0223171 А1 стосується противаги в зборі для використання у конусній дробарці. Як правило, противага в зборі обертається разом з ексцентриком навколо зафіксованого центрального вала у конусній дробарці. Противага в зборі забезпечує рівновагу для неспіввісного обертання ексцентрика і гіраційного руху вузла головки у зборі та броні.
Противага в зборі встановлюється для обертання за допомогою ексцентрика і включає основну частину врівноважувального вантажу, яка має зазвичай кільцеподібну форму. Основна частина врівноважувального вантажу противаги в зборі в одному варіанті здійснення винаходу включає і навантажену ділянку, і ненавантажену ділянку, які приєднані одна до одної для означення зазвичай кільцеподібної форми для виливання. Кільце врівноважувального вантажу розміщується так, щоб оточувати ексцентрик, таким чином підвищуючи радіальні розміри дробарки.
Суть винаходу
Зважаючи на вищевикладене, даний винахід надає ексцентриковий вузол для використання у гіраційній або конусній дробарці за п. 1.
Гіраційна або конусна дробарка, у якій використовується ексцентриковий вузол за винаходом, включає центральний вал, який має поздовжній розтяг вздовж центральної осі дробарки, вузол головки у зборі, який включає дробильну головку, оснащену першою дробильною чашею, і станину, оснащену другою дробильною чашею, де перша і друга дробильні чаші утворюють між собою розвантажувальну щілину. Ексцентриковий вузол оснащений внутрішньою периферійною поверхнею і зовнішньою периферійною поверхнею, що позацентрово розташована відносно внутрішньої периферійної поверхні, де внутрішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла розташована, щоб спиратися на центральний вал, так що ексцентриковий вузол виконаний із можливістю обертання навколо вказаної центральної осі, і де зовнішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла розташована, щоб спиратися на дробильну головку.
Згідно з винаходом ексцентриковий вузол включає першу ексцентрикову частину і другу ексцентрикову частину, яка сконфігурована бути розташованою на відстані від першої ексцентрикової частини у напрямку вздовж центральної осі.
Шляхом забезпечення першої і другої ексцентрикових частин, розташованих на відстані бо одна від одної у напрямку вздовж центральної осі, компонування ексцентрикового вузла стає більш гнучким і може бути відповідно відрегульоване так, щоб досягнути оптимального руху дробильної головки, беручи до уваги бажаний зразок роздрібнення.
Ексцентриковий вузол може також бути оснащений проміжним елементом, розміщеним між першою ексцентриковою частиною і другою ексцентриковою частиною у напрямку вздовж центральної осі. Цей проміжний елемент має або неексцентрикову форму, або щонайменше ексцентриситет, що відрізняється від ексцентриситету першої і другої ексцентрикових частин.
Таким чином гіраційний рух вузла головки у зборі зумовлений першою і другою ексцентриковими частинами ексцентрикового вузла, тоді як проміжний елемент розташований між двома ексцентриковими частинами.
Проміжний елемент переважно з'єднаний з першою і/або другою ексцентриковими частинами так, щоб обертатися разом. Проміжний елемент може або бути утворений як ціле з першою і/або другою ексцентриковою частиною, або бути утворений окремо від і з'єднаним із першою і/або другою ексцентриковою частиною.
Проміжний елемент може бути сконфігурований як елемент типу втулки, що оточує центральний вал, переважно зі щілиною між зовнішньою окружністю центрального вала і внутрішньою окружністю проміжного елемента типу втулки. Таким чином форма проміжного елемента по суті повторює форму центрального вала. У деяких варіантах здійснення винаходу через це проміжний елемент є по суті конусоподібним. Проміжний елемент може також мати щонайменше дві ділянки, які мають різні кути нахилу відносно центральної осі, особливо якщо центральний вал також сконфігурований відповідно.
Ексцентриковий вузол може також бути оснащений противагою в зборі, що включає основну частину врівноважувального вантажу, противага в зборі сконфігурована так, щоб обертатися разом з ексцентриковим вузлом та компенсувати неврівноважені сили, спричинені гіраційним рухом вузла головки у зборі і неспіввісним обертанням ексцентрикових частин.
З метою забезпечення обертання противаги в зборі разом з ексцентриковим вузлом противага в зборі переважно з'єднана з ексцентриковим вузлом.
Завдяки розташуванню основної частини врівноважувального вантажу між першою і другою ексцентриковою частинами у напрямку вздовж центральної осі можливо вирівняти навантаження і навантаження противаги, зменшуючи або усуваючи ефект згинання, без
Зо збільшення радіальних розмірів конусної або гіраційної дробарки в цілому.
Основна частина врівноважувального вантажу може мати щонайменше частково циліндричну зовнішню поверхню, переважно у нижній ділянці основної частини врівноважувального вантажу. Альтернативно або додатково, основна частина врівноважувального вантажу може мати щонайменше частково звужену зовнішню поверхню, переважно у верхній ділянці основної частини врівноважувального вантажу. Основна частина врівноважувального вантажу може мати щонайменше дві ділянки, як видно у напрямку вздовж центральної осі, зовнішні периферійні поверхні яких мають різні кути нахилу відносно центральної осі. У будь-якому з цих варіантів здійснення винаходу форма врівноважувального вантажу розроблена так, щоб досягати бажаного розподілу маси і центра ваги противаги в зборі.
Розташування врівноважувального вантажу по колу відповідно вибране так, щоб компенсувати сили, надані ексцентриковими поверхнями двох ексцентрикових частин під час обертання ексцентрика: навантажена ділянка врівноважувального вантажу може бути звичайно протилежною широкій ділянці ексцентрика, в той час як ненавантажена ділянка є звичайно протилежною тонкій ділянці ексцентрика.
У варіанті здійснення, в якому ексцентриковий вузол включає проміжний елемент, як описано вище, який має, наприклад, форму втулки і простягається між першою і другою ексцентриковими частинами, основна частина врівноважувального вантажу може відповідно бути з'єднаною з проміжним елементом. Основна частина врівноважувального вантажу може бути утворена як ціле з проміжним елементом, або основна частина врівноважувального вантажу може бути утворена окремо і з'єднана з проміжним елементом, наприклад за допомогою зварювання. Вузол із двох ексцентрикових частин, проміжний елемент, який простягається між ними, і основна частина врівноважувального вантажу, прикріплена до проміжного елемента, таким чином розташовані так, щоб обертатися разом.
Якщо основна частина врівноважувального вантажу має щонайменше частково звужену зовнішню поверхню, переважно у верхній ділянці основної частини врівноважувального вантажу, звуження основної частини врівноважувального вантажу може також повторювати звуження проміжного елемента.
Даний винахід також надає гіраційну або конусну дробарку за п. 13.
Гіраційна або конусна дробарка може також включати противагу в зборі, що включає основну частину врівноважувального вантажу, противага в зборі сконфігурована так, щоб компенсувати неврівноважені сили, спричинені гіраційним рухом вузла головки у зборі і неспіввісним обертанням ексцентрикового вузла. Основна частина врівноважувального вантажу може бути розташована між верхньою і нижньою ексцентриковими частинами, як видно у напрямку вздовж центральної осі. Противага в зборі може бути сконфігурована і розташована так, що центр ваги в результаті цього розташований по суті на тій самій вертикальній висоті, що й центр ваги ексцентрикового вузла та вузла головки у зборі, і діаметрально протилежно до них.
Нарешті, даний винахід надає противагу в зборі для використання в ексцентриковому вузлі мМабо у гіраційній або конусній дробарці відповідно до винаходу, противага в зборі сконфігурована так, щоб компенсувати неврівноважені сили, спричинені гіраційним рухом вузла головки у зборі і неспіввісним обертанням ексцентрикового вузла гіраційної або конусної дробарки.
Короткий опис креслень
Конструктивні характеристики та переваги даного винаходу, а також додаткові об'єкти, описані вище, будуть зрозумілі краще за допомогою подальших пояснень та необмеженого детального опису переважних варіантів здійснення даного винаходу, з посиланням на прикладені креслення, де ті самі номери позицій будуть використані для подібних елементів, де
Фіг. 1 схематично показує гіраційну дробарку відповідно до першого варіанта здійснення винаходу,
Фіг. 2 являє собою часткове збільшення ексцентрикового вузла, і
Фіг. 3 схематично показує гіраційну дробарку відповідно до другого варіанта здійснення винаходу.
Детальний опис переважних варіантів здійснення винаходу
Фіг. 1 схематично ілюструє гіраційну дробарку 1 в перерізі. Гіраційна дробарка 1 має центральний вал 2, який вертикально простягається, та станину 4. Вал 2 має поздовжню вісь, яка співпадає з центральною віссю А дробарки.
Наданий ексцентриковий вузол, який включає першу і другу ексцентрикові частини, які в даному варіанті здійснення винаходу утворені першим, верхнім, і другим, нижнім,
Зо ексцентриковим кільцем 10, 11. Ексцентрикові частини або кільця 10, 11 підтримуються з можливістю обертання навколо вала 2 за допомогою двох ротаційних опорних підшипників, які у даному варіанті здійснення винаходу сконфігуровані ротаційними ковзними втулками, 20 ії 21.
Кожне з двох ексцентрикових кілець 10, 11 оснащене першою або внутрішньою периферійною поверхнею 10ба, 11а (порівн. Фіг. 2) і другою або зовнішньою периферійною поверхнею 10Б, 116 (порівн. Фіг. 2), яка позацентрово розташована порівняно з першою периферійною поверхнею ба, 1т1а.
Дробильна головка 12 радіально підтримується і обертається навколо ексцентрикових кілець 10, 11 за допомогою іншої пари ротаційних підшипників, у даному випадку також ротаційних ковзних втулок, 30 і 31. Разом, опорні підшипники 20, 21 і головні підшипники 30, З1, утворюють розташування підшипника ексцентрика для спрямування дробильної головки 12 вздовж шляху обертання.
Привідний вал 14 з'єднаний з привідним двигуном і оснащений шестірнею 15. Привідний вал 14 розташований, щоб обертати нижнє ексцентрикове кільце 11 за допомогою шестерні 15, яка входить у зачеплення із зубчатим вінцем 16, встановленим на нижньому ексцентриковому кільці 11.
Коли привідний вал 14 обертає нижнє ексцентрикове кільце 11, під час роботи дробарки 1 дробильна головка 12, встановлена на ній, буде здійснювати гіраційний рух.
Внутрішня дробильна чаша 13, також позначена як броня, встановлена на дробильній головці 12. Дробильна головка 12 і броня 13 є частинами вузла головки у зборі в цілому.
Зовнішня дробильна чаша 5, також позначена як зовнішній конус, встановлена на станині 4.
Розвантажувальна щілина 24 утворена між двома дробильними чашами 13, 5. Коли дробарка 1 працює, матеріал, який має бути подрібнений, вводиться у розвантажувальну щілину 24 і подрібнюється між бронею 13 і зовнішнім конусом 5 у результаті гіраційного руху дробильної головки 12, під час якого броня 13 наближається до зовнішнього конуса 5 вздовж обертальної твірної та віддаляється одне від одного вздовж діаметрально протилежної твірної.
Як показано на Фіг. 2, верхній головний підшипник 30 має діаметр О1, який визначається як діаметр зовнішньої ковзної поверхні верхнього ексцентрикового кільця 10 на верхньому головному підшипнику 30. Нижній головний підшипник 31 має діаметр 02, який визначається як діаметр зовнішньої ковзної поверхні нижнього ексцентрикового кільця 11 на нижньому бо головному підшипнику 31. В описаному варіанті здійснення винаходу два зовнішні діаметри 01 і
02 різні, діаметр 01 менший, ніж діаметр 02. В альтернативному варіанті здійснення винаходу два зовнішні діаметри 01 і 02 однакові. У ще іншому варіанті здійснення винаходу діаметр 01 більший, ніж діаметр 02.
Верхній опорний підшипник 20 має діаметр 03, який визначається як діаметр внутрішньої ковзної поверхні верхнього ексцентрикового кільця 10 на верхньому опорному підшипнику 20.
Нижній опорний підшипник 21 має діаметр 04, який визначається як діаметр внутрішньої ковзної поверхні нижнього ексцентрикового кільця 11 на нижньому опорному підшипнику 21. В описаному варіанті здійснення винаходу два внутрішні діаметри ОЗ ї 02 різні, з внутрішнім діаметром 03, який менший, ніж внутрішній діаметр 04. Варто зазначити, це також призводить до того, що центральний вал 2 має більший діаметр у зоні нижнього ексцентрикового кільця 20 і менший діаметр у зоні верхнього ексцентрикового кільця 10, з конусоподібною ділянкою між ними. В альтернативному варіанті здійснення винаходу два внутрішні діаметри ОЗ і 04 рівні. У ще іншому альтернативному варіанті здійснення винаходу два внутрішні діаметри ОЗ і 04 різні, з внутрішнім діаметром 03, який більший, ніж внутрішній діаметр 04.
Верхнє і нижнє ексцентрикові кільця 10, 11 вертикально розділені вздовж центральної осі А відстанню й. Між верхнім і нижнім ексцентриковими кільцями 10, 11, як видно у вертикальному напрямку, забезпечена проміжна частина, яка у даному варіанті здійснення винаходу сконфігурована за допомогою неексцентрикової монтажної втулки 41. На верхньому кінці монтажна втулка 41 з'єднана з верхнім ексцентриковим кільцем 10, і на нижньому кінці, відповідно, монтажна втулка 41 з'єднана з нижнім ексцентриковим кільцем 11, для того, щоб монтажна втулка 41 і ексцентрикові кільця 10, 11 синхронно оберталися навколо центрального вала 2.
Варто зазначити, проміжний елемент або монтажна втулка 41 не обов'язково мають бути неексцентриковими, проте будь-який їх ексцентриситет щонайменше відрізняється від ексцентриситету першого і другого ексцентрикових кілець 10, 11.
Монтажна втулка 41, своєю чергою, є частиною противаги в зборі 40. Противага в зборі 40 також включає основну частину врівноважувального вантажу 42, приєднану до зовнішньої периферійної поверхні монтажної втулки 41. Противага в зборі 40 створена, щоб забезпечувати рівновагу відносно неспіввісного обертання ексцентрикових кілець 10, 11 навколо нерухомого
Зо центрального вала 2 і гіраційного руху дробильної головки 12 і броні 13.
Звертаючись до фіг. 2, показаний один варіант здійснення противаги в зборі 40 за даним винаходом. Як показано на Фіг. 2, противага в зборі 40 складається із монтажної втулки 41 і основної частини врівноважувального вантажу 42 як такої, яка є відлитим компонентом у даному варіанті здійснення винаходу, але передбачаються й інші способи утворення основної частини врівноважувального вантажу 42, які знаходяться у межах обсягу данного розкриття.
Монтажна втулка 41 - це тонкостінна конструктивна деталь, зазвичай конусоподібна у даному варіанті здійснення винаходу, конусоподібність монтажної втулки 41 повторює конусоподібність центрального вала 2 або їх конусного елемента, відповідно. Основна частина врівноважувального вантажу 42 прикріплена до монтажної втулки 41 так, щоб утворювати навантажену ділянку противаги в зборі 40, що зазвичай є протилежною широким частинам ексцентрикових кілець 10, 11, зважаючи на те, що ненавантажена ділянка противаги в зборі 40 - тобто та частина монтажної втулки 41, яка не становить основну частину врівноважувального вантажу 42, - зазвичай протилежна тонким частинам ексцентрикових кілець 10, 11. Основна частина врівноважувального вантажу 42 може бути прикріплена до монтажної втулки 41, наприклад, шляхом зварювання або за допомогою болтів, штифтів або заклепок.
Основна частина врівноважувального вантажу 42 може бути виготовлена з будь-якого придатного матеріалу, наприклад сталі, чавуну, свинцю або збідненого урану. Основна частина врівноважувального вантажу 42 може бути виготовлена з того ж матеріалу, що й ексцентрикові кільця 10, 11, або - зокрема, якщо простір обмежений, - з матеріалу, який має вищу густину, ніж матеріал, використаний для ексцентрикових кілець 10, 11.
Щоб досягнути оптимальних умов рівноваги, маса і центр ваги ексцентрикового вузла і вузла головки у зборі, взяті разом, мають компенсуватися масою і центром ваги противаги в зборі 40. Щоб визначити відповідну форму і місце розташування для основної частини врівноважувального вантажу 42, маса і центр ваги рухомих частин у дробарці, тобто вузла головки у зборі (включаючи дробильну головку 12, броню 13, встановлену на ній, та приєднані ущільнення і втулки) і ексцентрикового вузла, розраховуються першими. Форма основної частини врівноважувального вантажу 42, таким чином, розроблена так, що противага в зборі 40 компенсує ексцентриситет маси ексцентрикового вузла і вузла головки у зборі. Ексцентриковий вузол, противага в зборі і вузол головки у зборі є, таким чином, врівноваженими, щоб не бо створювати горизонтальних сил на основі. Сили та моменти, які діють на центральний вал протягом роботи дробарки, є врівноваженими, таким чином забезпечуючи плавне та відносно безвібраційне функціонування дробарки.
Щоб досягнути цього врівноваження сил, противага в зборі 40 сконфігурована та розташована так, що, відносно вертикального положення, центр ваги противаги в зборі 40 розташовується якомога ближче до центра ваги ексцентрика і вузлів головок у зборі, взятих разом, тоді як центр ваги противаги в зборі 40 розташовується діаметрально протилежно до центра ваги ексцентрика і вузлів головок у зборі, як видно у радіальному напрямку. Щоб розмістити центр ваги основної частини врівноважувального вантажу 42 відповідно, монтажна втулка 41 і основна частина врівноважувального вантажу 42 спеціально сконфігуровані. У даному варіанті здійснення винаходу монтажна втулка 41 зазвичай конусоподібна. Основна частина врівноважувального вантажу 42 має нижню ділянку із циліндричною зовнішньою поверхнею і верхню ділянку зі звуженою зовнішньою поверхнею, звуження по суті повторює звуження монтажної втулки. Варто зазначити, що форма основної частини врівноважувального вантажу 42 можу бути довільно вибрана, доки форма придатно забезпечує необхідний центр ваги противаги в зборі, і доки врівноважувальний вантаж припасовується у доступному просторі.
Варто зазначити, противага в зборі 40 не мусить обов'язково ідеально компенсувати сили, створені неспіввісним обертанням ексцентрикових кілець 10, 11 навколо нерухомого центрального вала 2 і гіраційним рухом дробильної головки 12. До того ж броня 13 підлягає зношуванню, у результаті чого центр ваги рухомих частин змінюється з часом. З урахуванням зношування противага в зборі 40 може, наприклад, бути розроблена на випадок, коли броня 13 напівзношена, так щоб зберігати рівновагу протягом певного періоду часу.
Фіг. З ілюструє альтернативний варіант здійснення винаходу, який відрізняється від варіанта здійснення за фігурами 1 і 2 тим, що неексцентрикова монтажна втулка 41 противаги в зборі 40 утворена за одне ціле з верхнім 10 і нижнім ексцентриковими кільцями 11, а не приварена до них.
Дробарка за Фіг. З також відрізняється від дробарки за Фіг. 1 і 2 тим, що монтажна втулка 41 має дві ділянки, які мають різні кути нахилу відносно центральної осі А, як і в попередньому варіанті повторюючи відповідну форму центрального вала 2. Також у варіанті здійснення за Фіг.
З основна частина врівноважувального вантажу 42 має дві ділянки, зовнішні периферійні
Зо поверхні яких мають різні кути нахилу відносно центральної осі А.
Тоді як варіанти здійснення винаходу, описані вище, стосуються стаціонарної дробарки, рішення відповідно до даного винаходу також поширюється на пересувні дробильні установки.
Як пояснено вище, забезпечення першої та другої ексцентрикових частин відповідно до даного винаходу створює можливість для покращеного врівноваження рухомих частин у дробарці, що, своєю чергою, може зменшити резонансні коливання. Це може бути особливо вигідно для пересувного обладнання, яке має менш жорстку опору, ніж стаціонарна дробарка.

Claims (14)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    40 1. Ексцентриковий вузол для використання у гіраційній або конусній дробарці (1), гіраційна або конусна дробарка (1) включає: центральний вал (2), який має поздовжнє подовження вздовж центральної осі (А) дробарки, вузол головки у зборі, що включає дробильну головку (12), оснащену першою дробильною чашею (13), і
    45 станину (4), оснащену другою дробильною чашею (5), де перша і друга дробильні чаші (13, 5) утворюють між собою розвантажувальну щілину (24); і ексцентриковий вузол, оснащений внутрішньою периферійною поверхнею і зовнішньою периферійною поверхнею, що ексцентрично розташована відносно внутрішньої периферійної поверхні, де внутрішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла розташована, щоб
    50 спиратися на центральний вал (2) так, щоб ексцентриковий вузол був виконаний із можливістю обертання навколо вказаної центральної осі (А), і де зовнішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла розташована, щоб спиратися на дробильну головку (12), який відрізняється тим, що ексцентриковий вузол включає першу ексцентрикову частину (10) і другу ексцентрикову частину (11), що сконфігурована розташовуватися на відстані (4) від першої
    55 ексцентрикової частини (10) у напрямку вздовж центральної осі (А), ексцентриковий вузол додатково забезпечений противагою в зборі, яка включає основну частину врівноважувального вантажу (42), противага в зборі сконфігурована так, щоб обертатися разом з ексцентриковим вузлом і компенсувати неврівноважені сили, вироблені гіраційним рухом вузла головки у зборі і неспіввісним обертанням ексцентрикового вузла, де основна частина врівноважувального вантажу (42) розташована між першою (10) ії другою ексцентриковими частинами (11), як видно у напрямку вздовж центральної осі (А).
  2. 2. Ексцентриковий вузол за п. 1, який додатково включає проміжний елемент (41), розташований між першою ексцентриковою частиною (10) і другою ексцентриковою частиною (11) у напрямку вздовж центральної осі (А), проміжний елемент (41), який має або неексцентрикову форму, або ексцентриситет, який відрізняється від ексцентриситету першої і другої ексцентрикових частин (10, 11).
  3. 3. Ексцентриковий вузол за п. 2, у якому проміжний елемент (41) з'єднаний з першою і/або другою ексцентриковими частинами так, щоб обертатися разом.
  4. 4. Ексцентриковий вузол за п. 2 або 3, де проміжний елемент (41) утворений як ціле з першою (10) або другою ексцентриковою частиною (11).
  5. 5. Ексцентриковий вузол за будь-яким із пп. 2-4, де проміжний елемент (41) утворений окремо і з'єднаний з першою (10) і/або другою ексцентриковою частиною (11).
  6. 6. Ексцентриковий вузол за будь-яким із пп. 2-5, де проміжний елемент (41) сконфігурований як елемент типу втулки, що оточує центральний вал (2).
  7. 7. Ексцентриковий вузол за п. 1, де противага в зборі з'єднана з ексцентриковим вузлом так, щоб обертатися разом.
  8. 8. Ексцентриковий вузол за п. 2, де основна частина врівноважувального вантажу (42) з'єднана з проміжним елементом (41) ексцентрикового вузла.
  9. 9. Ексцентриковий вузол за п. 8, де основна частина врівноважувального вантажу (42) утворена як ціле з проміжним елементом (41).
  10. 10. Ексцентриковий вузол за п. 8, де основна частина врівноважувального вантажу (42) утворена окремо і з'єднана з проміжним елементом (41).
  11. 11. Гіраційна або конусна дробарка (1), яка включає в себе: центральний вал (2), який має поздовжнє подовження вздовж центральної осі (А) дробарки, вузол головки у зборі, який включає дробильну головку (12), оснащену першою дробильною чашею (13), станину (4), оснащену другою дробильною чашею (5), де перша і друга дробильні чаші (13, 5) між собою утворюють розвантажувальну щілину (24), і ексцентриковий вузол, оснащений Зо внутрішньою периферійною поверхнею і зовнішньою периферійною поверхнею, що ексцентрично розташована відносно внутрішньої периферійної поверхні, де внутрішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла спирається на центральний вал (2), так що ексцентриковий вузол виконаний із можливістю обертання навколо вказаної центральної осі (А), і де зовнішня периферійна поверхня ексцентрикового вузла спирається на дробильну головку (12), яка відрізняється тим, що ексцентриковий вузол включає першу ексцентрикову частину (10) ї другу ексцентрикову частину (11), яка розташована на відстані (4) від першої ексцентрикової частини (10) у напрямку вздовж центральної осі (А), дробарка (1) також включає противагу в зборі, що включає основну частину врівноважувального вантажу (42), противага в зборі сконфігурована так, щоб обертатися разом з ексцентриковим вузлом і компенсувати неврівноважені сили, спричинені гіраційним рухом вузла головки у зборі і неспіввісним обертанням ексцентрикового вузла, де основна частина врівноважувального вантажу (42) розташована між першою (10) ії другою ексцентриковими частинами (11), як видно у напрямку вздовж центральної осі (А).
  12. 12. Гіраційна або конусна дробарка (1) за п. 11, де противага в зборі сконфігурована і розташована так, що її центр ваги розташовується по суті на тій самій вертикальній висоті, що й центр ваги ексцентрикового вузла і вузла головки у зборі, і діаметрально протилежно до них.
  13. 13. Гіраційна або конусна дробарка (1) за будь-яким із пп. 11-12, у якій ексцентриковий вузол сконфігурований відповідно до будь-якого із пп. 1-10.
  14. 14. Противага в зборі, яка включає основну частину врівноважувального вантажу (42), яка відрізняється тим, що вона сконфігурована, щоб бути встановленою між першою (10) і другою ексцентриковою частиною (11) ексцентрикового вузла, описаного у будь-якому із пп. 1-10, і/або між першою (10) і другою ексцентриковою частиною (11) ексцентрикового вузла гіраційної або конусної дробарки (1), описаного у будь-якому із пп. 11-13, противага в зборі сконфігурована так, щоб обертатися разом з ексцентриковим вузлом гіраційної або конусної дробарки (1) і компенсувати неврівноважені сили, спричинені гіраційним рухом вузла головки у зборі і неспіввісним обертанням ексцентрикового вузла гіраційної або конусної дробарки (1).
UAA201802717A 2015-08-21 2016-08-19 Ексцентриковий вузол для гіраційної або конусної дробарки UA122799C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP15182030.5A EP3132853B1 (en) 2015-08-21 2015-08-21 Eccentric assembly for gyratory or cone crusher
PCT/IB2016/054964 WO2017033103A1 (en) 2015-08-21 2016-08-19 Eccentric assembly for gyratory or cone crusher

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122799C2 true UA122799C2 (uk) 2021-01-06

Family

ID=53938265

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201802717A UA122799C2 (uk) 2015-08-21 2016-08-19 Ексцентриковий вузол для гіраційної або конусної дробарки

Country Status (14)

Country Link
US (1) US10773259B2 (uk)
EP (1) EP3132853B1 (uk)
CN (1) CN108136403B (uk)
AU (1) AU2016310628B2 (uk)
BR (1) BR112018003145B8 (uk)
CA (1) CA2996253C (uk)
CL (1) CL2018000402A1 (uk)
DK (1) DK3132853T3 (uk)
MX (1) MX2018002148A (uk)
PE (1) PE20180564A1 (uk)
RU (1) RU2678078C1 (uk)
UA (1) UA122799C2 (uk)
WO (1) WO2017033103A1 (uk)
ZA (1) ZA201800871B (uk)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US11148146B2 (en) * 2019-03-25 2021-10-19 Metso Outotec Finland Oy Cone crusher
CN110743660B (zh) * 2019-10-30 2022-01-25 葛军 一种偏心式研磨盘机构

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB819329A (en) * 1956-03-16 1959-09-02 Westfalia Dinnendahl Groeppel An improved cone crusher
US3908916A (en) * 1973-06-12 1975-09-30 Boris Vasilievich Klushantsev Gyratory crusher
SU1121035A1 (ru) 1983-06-29 1984-10-30 Научно-Исследовательский Институт Тяжелого Машиностроения Производственного Объединения "Уралмаш" Эксцентриковый узел конусной дробилки
US4589600A (en) * 1984-05-21 1986-05-20 Lippman-Milwaukee, Inc. Cone crusher
SU1719055A1 (ru) 1990-04-28 1992-03-15 Производственное объединение "Уралмаш" Эксцентриковый узел конусной дробилки
CN2160465Y (zh) * 1993-05-10 1994-04-06 张世礼 振动圆锥破碎机
US6036129A (en) * 1998-10-14 2000-03-14 Ani Mineral Processing, Inc. Eccentric cone crusher having multiple counterweights
US6000648A (en) * 1998-10-14 1999-12-14 Ani Mineral Processing, Inc. Cone crusher having integral socket and main frame
FI107130B (fi) * 1999-06-17 2001-06-15 Metso Minerals Tampere Oy Murskain
US7566018B1 (en) * 2008-11-04 2009-07-28 Fl Smidth A/S Rock crusher counterweight oil deflection plates
US8444075B2 (en) 2009-09-15 2013-05-21 Metso Minerals Industries, Inc. Concentrated bi-density eccentric counterweight for cone-type rock crusher
EP2689851A1 (en) * 2012-07-27 2014-01-29 Sandvik Intellectual Property AB Gyratory crusher bearing
CN203540603U (zh) * 2013-09-30 2014-04-16 南宁广发重工集团有限公司 一种圆锥破碎机的偏心装置
CN204380753U (zh) * 2014-12-31 2015-06-10 浙江浙矿重工股份有限公司 一种圆锥破碎机结构

Also Published As

Publication number Publication date
CN108136403A (zh) 2018-06-08
BR112018003145B8 (pt) 2023-03-07
CA2996253C (en) 2020-03-10
CL2018000402A1 (es) 2018-06-29
BR112018003145B1 (pt) 2021-08-03
RU2678078C1 (ru) 2019-01-22
EP3132853B1 (en) 2020-01-01
US20180236454A1 (en) 2018-08-23
CN108136403B (zh) 2020-05-22
US10773259B2 (en) 2020-09-15
BR112018003145A2 (pt) 2018-12-04
DK3132853T3 (da) 2020-03-16
AU2016310628B2 (en) 2019-08-01
EP3132853A1 (en) 2017-02-22
MX2018002148A (es) 2018-09-12
WO2017033103A1 (en) 2017-03-02
ZA201800871B (en) 2018-12-19
CA2996253A1 (en) 2017-03-02
AU2016310628A1 (en) 2018-03-01
PE20180564A1 (es) 2018-04-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8444075B2 (en) Concentrated bi-density eccentric counterweight for cone-type rock crusher
UA122799C2 (uk) Ексцентриковий вузол для гіраційної або конусної дробарки
US8979009B2 (en) Concrete crusher
US11542669B2 (en) Soil working roller
US2367070A (en) Power plant for vibrating screens
US2634061A (en) Gyratory crusher
RU169545U1 (ru) Вибрационная конусная дробилка
AU2012283353B2 (en) Frame for a gyratory crusher
KR101858818B1 (ko) 파쇄용 회전체 및 파쇄 장치
RU2725480C1 (ru) Вибрационная конусная дробилка
RU2668442C2 (ru) Вибрационный смеситель
RU2629074C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU2615653C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU2673281C2 (ru) Вибрационный смеситель
RU2615659C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU2616026C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU2626644C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU2673248C2 (ru) Вибрационный смеситель
RU2549777C1 (ru) Конусная дробилка
RU2670227C2 (ru) Вибрационный смеситель
RU2668443C2 (ru) Вибрационный смеситель
RU2615654C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU2629075C1 (ru) Вибрационный смеситель
RU154351U1 (ru) Вибрационная мельница
RU2626643C2 (ru) Вибрационный смеситель