UA122283U - Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії - Google Patents

Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії Download PDF

Info

Publication number
UA122283U
UA122283U UAU201708178U UAU201708178U UA122283U UA 122283 U UA122283 U UA 122283U UA U201708178 U UAU201708178 U UA U201708178U UA U201708178 U UAU201708178 U UA U201708178U UA 122283 U UA122283 U UA 122283U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cavity
initiating device
product
motion sensor
time relay
Prior art date
Application number
UAU201708178U
Other languages
English (en)
Inventor
Леонід Адольфович Погорєлов
Original Assignee
Леонід Адольфович Погорєлов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Леонід Адольфович Погорєлов filed Critical Леонід Адольфович Погорєлов
Priority to UAU201708178U priority Critical patent/UA122283U/uk
Publication of UA122283U publication Critical patent/UA122283U/uk

Links

Landscapes

  • Toys (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)

Abstract

Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії містить корпус з внутрішньою порожниною з отвором, в якій розміщено речовину, та порожниною, в якій розміщено ініціювальний пристрій. Додатково введено блок керування, який розміщено в порожнині з ініціювальним пристроєм; блок керування містить датчик руху, реле часу та батарею живлення; батарея живлення з'єднана з датчиком руху, реле часу та ініціювальним пристроєм; датчик руху з'єднано з реле часу, порожнина з ініціювальним пристроєм має отвір; отвори закриті елементами фіксації.

Description

Корисна модель належить до піротехнічних пристроїв, навчальних або тренувальних боєприпасів, які імітують процес вибуху реального бойового аналога як в частині імітації розриву корпусу боєприпасу, так і принципу приведення в дію. Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії може застосовуватися під час проведення охоронних заходів території, навчання і тренування особового складу збройних сил і спецслужб, а також під час проведення різних військово-спортивних ігор (пейнтбол, страйкбол і ін.), кінозйомок і постановочних трюків, занять з основ безпеки життєдіяльності, початкової військової підготовки тощо.
Відома ручна осколкова граната РГД-5 дистанційної дії, яка містить металевий корпус, споряджений вибуховою речовиною, і запально-пусковий пристрій, в центральній трубці якого розміщений детонатор; детонатор через пороховий сповільнювач, що забезпечує передачу ініціюючого імпульсу через 3,2-4,2 с, пов'язаний з капсулем-запалювачем, співвісно якому в корпусі запалу змонтований ударно-спусковий механізм; ударно-спусковий механізм включає навантажений пружиною ударник, що утримується в з'єднанні над капсулем-запалювачем за фланець виделкою притискного важеля, який жорстко пов'язаний з корпусом за допомогою поперечного шплінта, оснащеного кільцем висмикування; автономний запал при складанні з гранатою кріпиться в оболонці гранати через різьбову втулку (Б.В. Прибьілов. Ручньсе гранать,
М, "Арктика 4Д", вьп. 1, с. 83-84).
Недоліком відомої ручної осколкової гранати РГД-5 є вузькі функціональні можливості через непридатність її використання під час навчальних цілей, набуття практичних навичок бійцями без небезпеки ураження або для розпилення спецзасобів нелетальної дії.
Відома навчальна граната з фарбувальною сумішшю, що розбризкується, яка містить корпус, в якому утворена порожнина, в корпусі між його зовнішньою поверхнею та порожниною проходять канали для розбризкування фарбувальної суміші; суміш розміщена в ємності, яка являє собою контейнер, розміщений в порожнині корпусу; пристосування для руйнування контейнера; між пристосуванням для руйнування контейнера та корпусом встановлено запобіжник у вигляді чеки бойової гранати; між пристосуванням для руйнування контейнера та корпусом розміщено механізм затримки у вигляді інерційного елемента, який містить важіль, що поворотно з'єднаний з корпусом та контактуючий з пристроєм для руйнування контейнера; до важеля з можливістю обертання приєднано колесо, яке має можливість контактувати з
Зо корпусом (Патент США Мо 5018449, м. кл. Е42В 8/12, опубл. 1993 р.|.
Недоліком відомої навчальної гранати з фарбувальною сумішшю, розбризкується, є складність конструкції та низька ефективність експлуатації.
Відома навчально-тренувальна граната з фарбувальною сумішшю, що розбризкується, яка містить корпус, ємність з фарбувальною сумішшю, пристосування для руйнування ємності з фарбувальною сумішшю і механізм затримки, ємність з фарбувальною сумішшю утворена зовнішнім корпусом гранати, пристосування для руйнування ємності з фарбувальною сумішшю виконано в вигляді склянки, всередині якого вміщена петарда, а механізм затримки розташований в склянці над петардою і має корпус, в якому вміщено піротехнічна суміш, крім того, граната оснащена механізмом ініціювання, нагвинченим на основний корпус гранати і виконаним у вигляді корпусу з запальником терткового типу всередині, через який пропущений відрізок шнура, кінець якого виведений назовні і прикріплений до кільця |Патент РФ Мо 17804, м. кл. Е42В 8/12, опубл. 27.04.2001, Бюл. Мо 121.
Недоліком навчально-тренувальної гранати з фарбувальною сумішшю, розбризкується, є низька ефективність експлуатації та вузькі функціональні можливості.
Найбільш близькою до виробу імітаційного боєприпасу вибухової дії є виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії, що містить корпус з розміщеними у ньому вибуховою речовиною (в подальшому речовиною) і/або піротехнічним елементом та ініціювальний пристрій, що відрізняється тим, що в корпусі додатково є як мінімум одна внутрішня порожнина з заглушеним каналом (в подальшому з отвором), корпус виконаний з полімерного матеріалу або суміші на основі такого матеріалу методом лиття або лиття під тиском; з біорозкладанаго полімерного матеріалу або полімерного матеріалу з біодеградуючими добавками; корпус виконаний багатошаровим; матеріал корпусу містить кольорову добавку; матеріал корпусу містить ваговий наповнювач; у внутрішній порожнині корпуса міститься наповнювач у вигляді фарби або полімерних кульок або їх комбінації; його форма і розміри в точності відповідають формі і розмірам імітованого боєприпасу вибухової дії; як вибухова речовина і/або піротехнічний елемент використаний порох або газ, або швидкогорюча суміш; як полімерний матеріал використаний полімерний композитний матеріал молекулярною масою від 4000 до 500000 Да; як полімерний матеріал використаний матеріал на основі низькомолекулярних поліолефінів молекулярною масою від 4000 до 35000 Да; як полімерний матеріал використана суміш бо високомолекулярних поліолефінів молекулярною масою від 100000 до 500000 Да; як полімерний матеріал використана суміш низькомолекулярних термопластичних гетероланцюгових полімерів молекулярною масою від 20000 до 50000 Да; ініціювання пристрій містить порожнистий корпус з розташованими всередині нього пружиною, бойком і капсулем, стопорну кульку і запобіжну скобу, прикріплену до корпусу за допомогою шплінта зі стопорним кільцем, на бічній поверхні бойка є лунка напівсферичної форми, а в стінці корпусу отвір, через яке в лунку частково заходить стопорна кулька, зафіксована запобіжною скобою, при цьому корпус і/або запобіжна скоба, і/або стопорна кулька виконані з полімерного матеріалу або суміші на основі такого матеріалу методом лиття або лиття під тиском; як полімерний матеріал використаний біорозкладаний полімерний матеріал або полімерний матеріал з біодеградуючими добавками (Патент РФ Мо 111908, м. кл. Е42В 8/26, опубл. 27.12.2011 р., Бюл.
Мо З61І.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення такої навчально-тренувальної гранати, в якій за рахунок конструктивних змін з'являється можливість підвищення ефективності експлуатації та розширення функціональних можливостей.
Поставлена задача вирішується тим, що виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії, який містить корпус, з внутрішньою порожниною з отвором, в якій розміщено речовину та порожниною, в якій розміщено ініціювальний пристрій, блок керування, який розміщено в порожнині з ініціювальним пристроєм; блок керування містить датчик руху, реле часу та батарею живлення; батарея живлення з'єднана з датчиком руху, реле часу та ініціювальним пристроєм; датчик руху з'єднано з реле часу, порожнина з ініціювальним пристроєм має отвір; отвори закриті елементами фіксації; - як речовина може бути фарбувальна суміш, піротехнічна суміш та/або полімерні кульки; - як елементи фіксації можуть бути кришки, заглушки або інше.
На кресленнях схематично зображено виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії, де на фіг. 1 та фіг. 2 зображено загальний вигляд виробу імітаційного боєприпасу вибухової дії.
Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії, який містить корпус 1 з внутрішньою порожниною 2 з отвором З та порожниною 4. У внутрішній порожнині 2 розміщено речовину 5 (як речовина може бути фарбувальна суміш). У порожнині 4 розташовано ініціювальний пристрій 6 та блок керування 7. Блок керування 7 містить датчик руху 8, реле часу 9 та батарею
Зо живлення 10. Батарея живлення 10 з'єднана з датчиком руху 8, реле часу 9 та ініціювальним пристроєм 6. Датчик руху 8 з'єднано з реле часу 9. Порожнина 4 має отвір 11. Отвори 3, 11 закриті елементами фіксації 12, 13 відповідно.
Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії працює наступним чином. Внутрішня порожнина 2 корпусу 1 через отвір З наповнюється речовиною 5 (як речовина може бути фарбувальна суміш) та закривається елементом фіксації 12. У порожнині 4 розташовується ініціювальний пристрій 6 та блок керування 7. Блок керування 7 програмується за допомогою реле часу 9, яке програмується на певний час, наприклад, 5 хвилин. Після чого реле часу 9 підключається до датчика руху 8. Перед використанням батарея живлення 10 з'єднується з датчиком руху 8, реле часу 9 та ініцювальним пристроєм 6. Після чого закривається отвір 11 порожнини 4 за допомогою елемента фіксації 13. Тепер навчально-тренувальна граната готова до використання. Під час експлуатації електричний струм подається від батареї живлення 10 на реле часу 9, яке починає відлік запрограмованого часу. Після закінчення цього проміжку часу реле часу 9 подає електричний струм від батареї живлення 10 на датчик руху 8, переводячи виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії в бойовий стан. Коли в радіусі дії датчика руху 8 опиняється жива істота (на кресленні не показано), датчик руху 8 спрацьовує і подає сигнал на ініціюювальний пристрій б, який спрацьовує та руйнує корпус 1 і речовина 5 (наприклад, фарбувальна суміш) розбризкується.
Кожна країна світу для збереження своєї незалежності повинна мати професійну армію та флот. Це вимагає приділення підвищеної уваги до процесу підготовки особового складу збройних сил і спецслужб, що потребує проведення постійних тренувальних занять, що імітують реальну бойову ситуацію. Невід'ємною частиною такої підготовки є створення різних ситуацій, наближених до реальних подій воєнного характеру. Для цього повинні використовуватись засоби, що відтворюють розриви гранат, мін та інших боєприпасів вибухової дії. Використання реальних боєприпасів під час навчально-тренувальних ситуацій неприпустимо через високу ймовірність отримання поранень різного ступеня тяжкості, в тому числі, з летальним результатом. Тому актуальним є завдання створення навчально-тренувальних боєприпасів, у тому числі виробів імітаційних боєприпасів вибухової дії.
Серед наявних аналогів виробів імітаційного боєприпасу вибухової дії загальним недоліком їх є мала ефективність через те, що вони оснащені тільки детонаторами, і це не дозволяє в бо повній мірі відтворити форму і розрив реального боєприпасу, а саме: відтворити реальний розліт осколків таких боєприпасів, дозволяючи отримати тільки шумовий ефект і тактильний контакт. Більше того, застосування для імітації ручних гранат корпусу з детонатором загрожує вильотом з корпусу високошвидкісних осколків детонатора і, як наслідок, можливістю отримання різних травм і поранень.
Також мають певні недоліки аналоги виробів з пластика, які використовуються, як правило, в різних військово-спортивних іграх (пейнтбол, страйкбол) для створення шумових ефектів і маркування уражених гравців маркувальною фарбою або маркувальними елементами (пластикові б мм або пейнтбольні кульки). Ці пластикові імітатори є малоефективними для визначення ураження гравців в силу недосконалості конструкції, тому що вони чутливі до вологи в навколишньому середовищі. Потрібно ще зазначити, що ії корпус імітатора під час розриву найчастіше розривається на дві-три половинки, що не дозволяє маркувальним елементам отримати повний радіус розльоту.
Застосування вищезгаданих аналогів для підготовки особового складу збройних сил також малоефективно. Однак розроблена корисна модель виробу імітаційного боєприпасу вибухової дії усуває вищевказані недоліки. Застосування в конструкції блока керування дозволяє підвищити ефективність використання завдяки програмуванню часового діапазону дії, тобто встановлення необхідного часу затримки. Застосування датчика руху дозволяє використовувати виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії не тільки під час безпосереднього контакту з умовним та неумовним противником, але й на відстані.
Тому запропонована конструкція виробу імітаційного боєприпасу вибухової дії може використовуватись під час навчально-тренувальних дій, якими можуть бути тренування особового складу збройних сил та спецпідрозділів, спортивних ігр (пейнтбол, страйкбол та інше.). Окрім того, конструкція виробу імітаційного боєприпасу вибухової дії може використовуватись прикордонними службами та широко застосовуватись під час бойових дій.
Оскільки конструкція оснащена блоком керування та фарбувальною сумішшю, виріб може бути ефективним для виявлення порушників на кордонах, затримання розвідувальних та диверсійних груп.
Запропонована конструкція виробу імітаційного боєприпасу вибухової дії, на відміну від аналогічних рішень, має підвищену ефективність експлуатації та розширені функціональні
Зо можливості.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії, який містить корпус з внутрішньою порожниною з отвором, в якій розміщено речовину, та порожниною, в якій розміщено ініціювальний пристрій, який відрізняється тим, що додатково введено блок керування, який розміщено в порожнині з ініціювальним пристроєм; блок керування містить датчик руху, реле часу та батарею живлення; батарея живлення з'єднана з датчиком руху, реле часу та ініціювальним пристроєм; датчик руху з'єднано з реле часу, порожнина з ініціювальним пристроєм має отвір; отвори закриті елементами фіксації.
2. Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії за п. 1, який відрізняється тим, що як речовини можуть бути фарбувальна суміш, піротехнічна суміш та/або полімерні кульки.
3. Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії за п. 1, який відрізняється тим, що як елементи фіксації можуть бути кришки, заглушки або інше.
2. 47 | 5 211 і ! Мой зон п і сш й й | І Н шк дет Ше ; най кож ки, чо ще фо Ух й : я івттоу й ее й і я воли ! Я оно у ол реве Те я ї овореню їх Же | Ї нн ном В пк Б: К, | ан: КЗ НЕК я | рен Я ЩО - Я ТЕКУ СПЕ НН ди -ик ЩЕ ПНО ою БУ нн нини ї Н ЩН НН ! ? Й її НЯ чі | й і | Н СЯ і; | Н Кз і | і и і з | | як Н Я | І Н я і | ! ще і | | -к і ; | і я і : т ; І | кн Н Н йо кох і зх ! і Ше І | й х | нн 3 З Ї 0, о Ше 1 чн ви і 1 З
Фіг. 1 уч уу хуууУй зі туху ту їжу Кух Зв альнни вигляд ви врОопу рай що й я а ї рок Ей а зр. З й; Я х М хз ка 1 хм 15 Ж вини х же. зе 7 Б. а і - і Ом Ж й Ки 2 ДЯ б Мей щі Ша ши мо п джут шт
Фіг. 2 Загальний вВНЕНял виру
UAU201708178U 2017-08-07 2017-08-07 Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії UA122283U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708178U UA122283U (uk) 2017-08-07 2017-08-07 Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201708178U UA122283U (uk) 2017-08-07 2017-08-07 Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122283U true UA122283U (uk) 2017-12-26

Family

ID=60955770

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201708178U UA122283U (uk) 2017-08-07 2017-08-07 Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA122283U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7905179B2 (en) Non-pyrotechnic explosion device
US8485101B2 (en) Reusable grenade
US8376561B2 (en) Chemiluminescent grenade
CN107179026B (zh) 一种安全模拟训练弹
UA122283U (uk) Виріб імітаційного боєприпасу вибухової дії
KR20180115147A (ko) 가상 현실 기술을 이용한 수류탄 투척 시뮬레이션 방법
RU159699U1 (ru) Эмулятор противопехотной мины для военно-спортивных игр
US7354271B2 (en) Training grenade
RU111908U1 (ru) Изделие имитационное боеприпаса взрывного действия и инициирующее устройство для него
RU2663421C1 (ru) Боеприпас нелетального действия
RU140656U1 (ru) Ручная граната
KR101381978B1 (ko) 친환경 장단거리 박격포 연습탄
BR112020003042B1 (pt) Espoleta eletromecânica de percussão para munição aérea multiuso
US11287236B1 (en) Training cartridge with day/night/thermal visible signature
US20180306561A1 (en) Simulated fragmentation grenade
US5326268A (en) Training device for simulating an unexploded submunition
ES2541931T3 (es) Artificio aerodinámico fragmentable
RU221811U1 (ru) Учебная противопехотная мина
RU2355998C2 (ru) Запал для учебной ручной гранаты
RU210409U1 (ru) Учебное имитационное пиротехническое изделие - противопехотная мина кругового поражения
CA2919267A1 (en) Encasement of a impact initiated inert organic flash powder
RU2634337C2 (ru) Пиротехническое изделие
CN103851966B (zh) 障眼手雷
RU203585U1 (ru) Учебное имитационное пиротехническое изделие - противотранспортная мина
RU183529U1 (ru) Ручная граната нелетального комбинированного действия