UA121987C2 - Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля - Google Patents

Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля Download PDF

Info

Publication number
UA121987C2
UA121987C2 UAA201711088A UAA201711088A UA121987C2 UA 121987 C2 UA121987 C2 UA 121987C2 UA A201711088 A UAA201711088 A UA A201711088A UA A201711088 A UAA201711088 A UA A201711088A UA 121987 C2 UA121987 C2 UA 121987C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
waste
gas
underground
gas generator
gasification
Prior art date
Application number
UAA201711088A
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Сергійович Фальштинський
Павло Богданович Саїк
Роман Омелянович Дичковський
Василь Григорович Лозинський
Касерес Кабана Едгар
Original Assignee
Національний Технічний Університет"Дніпровська Політехніка"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет"Дніпровська Політехніка" filed Critical Національний Технічний Університет"Дніпровська Політехніка"
Priority to UAA201711088A priority Critical patent/UA121987C2/uk
Publication of UA121987C2 publication Critical patent/UA121987C2/uk

Links

Landscapes

  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Винахід належить до охорони навколишнього середовища, а саме стосується утилізації відходів у підземних газогенераторах при газифікації вугілля на місці залягання пластів. Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля включає накопичення відходів, їх подрібнення, подачу у підземний газогенератор та подальший відвід отриманого газу. Спосіб характеризується тим, що подрібнені відходи транспортують по вертикальній свердловині до підземного простору шахти з наступною кріогенною підготовкою рідким азотом до кристалізаційного стану та подальшим подрібненням до пилкоподібного стану, в якому здійснюють подачу у дуттьову суміш до газогенератора. Винахід забезпечує інтенсифікацію процесу газифікації з покращенням якісних та кількісних параметрів отриманого генераторного газу.

Description

Винахід належить до охорони навколишнього середовища, а саме стосується утилізації відходів у підземних газогенераторах при газифікації вугілля на місці залягання пластів.
Відомим є спосіб знищення бактеріологічних, токсичних речовин, твердих та промислових відходів, що включає виймання вугілля в блоці камерами з залишенням ціликів і заповнення простору між ними відходами з подальшою ізоляцією виїмкового блока, оконтурюючи його виробками, які після монтажу повітроподавального та повітровідвідного трубопроводів заповнюються твердіючим закладанням. Після чого ініціюють самозапалювання вугілля ціликів у міжкамерних ціликах та, регулюючи подачу кількості кисню до джерела горіння, збільшують температуру в багатоканальному підземному газогенераторі, при якій бактеріологічні, токсичні речовини, тверді та промислові відходи повністю розкладаються і спалюються. Отриманий газ відводиться на земну поверхню для використання в енергетиці та хімічній промисловості
ІПатент К7 15862, Б23а 7/00, 20051.
Недоліком даного способу є некерованість та дестабілізація процесу спалювання через зростання вигазованого простору, що суттєво впливає на теплотворну здатність отриманого газу, якісні та кількісні показники роботи підземного газогенератора.
Близьким технічним рішенням є спосіб утилізації відходів, що включає відділення фракції, що не містить вуглець, і подальша її газифікація у підземному газогенераторі. Перед введенням у підземний газогенератор фракцію відходів, що містить вуглець, піддають піролізу при температурі 500-600 "С, при цьому газоподібні продукти піролізу змішують з газоподібними продуктами процесу газифікації а решту - тверду фракцію і (або) продукти очищення газоподібних продуктів піролізу - вводять у підземний газогенератор по свердловині, причому для здійснення процесу піролізу утилізують тепло газів, що відводяться, продуктів газифікації та (або) продуктів їх згоряння (Патент ВО 2156406, Е2305/34, Е23045/027, Е218В43/295, 2000).
Недоліками даного способу є значне зменшення об'ємного вмісту реагентів у дуттьовій суміші через присутність в ній твердих продуктів піролізу, обмеженість вигазованого простору газогенератора.
В основу винаходу поставлено задачу вдосконалення способу утилізації відходів у підземному газогенераторі незалежно від схеми розкриття вугільних пластів, в якому, шляхом введення нових технічних рішень і технологічних операцій, досягається можливість збільшення
Зо потенціалу енергетичного та теплового балансів у безперервному процесі газифікації при повній утилізації відходів незалежно від їх вихідного стану, підвищення інтенсивності процесу газифікації вугілля, і за рахунок цього, зростання ефективності процесу утилізації відходів при покращенні показників роботи газогенератора, покращення стану навколишнього середовища.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому способі утилізації відходів при газифікації вугілля, що включає накопичення відходів, їх подрібнення, подачу у підземний газогенератор та подальший відвід отриманого газу, і відрізняється тим, що подрібнені відходи транспортують по вертикальній свердловині до підземного простору шахти з наступною кріогенною підготовкою рідким азотом до кристалізаційного стану та подальшим подрібненням до пилкоподібного стану, в якому здійснюють подачу у дуттьову суміш до газогенератора.
На кресленні наведена технологічна схема утилізації відходів у підземних газогенераторах: 1 - промислова площадка шахти, 2 - блок складання та подрібнення відходів, З - бункер- дозатор, 4 - шнекова дробарка, 5 - вертикальна свердловина, б - подрібнені відходи, 7 - підземний блок попередньої підготовки відходів та дуттьової суміші, 8 - цистерна, 9 - гвинтовий дозатор, 10 - барабанно-кульовий млин, 11 - трубопровід подачі азоту, 12 - резервуар зберігання азоту, 13 - кисневий газогенератор, 14 - компресор низького тиску, 15 - центральний дуттьовий трубопровід, 16 - дуттьова свердловина, 17 - реакційний канал підземного газогенератора, 18 - компресор, 19 - парогенератор, 20 - гнучкий трубопровід, 21 - вугільний пласт, 22 - перфорована насадка, 23 - газовідвідна свердловина, 24 - газовідвідний канал, 25 - вертикальна газовідвідна свердловина, 26 - відкотний штрек, 27 - жаростійка перемичка, 28 - вентиляційний штрек.
Спосіб реалізується наступним чином
На промисловій площадці шахти (1) монтується поверхневий блок складання та подрібнення відходів (2) до заданої фракції з урахуванням діаметру свердловини, який складається з бункера-дозатора (3) та шнекової дробарки (4), розташованої поруч з вертикальною свердловиною (5), по якій подрібнені відходи (б) спрямовуються до підземного блока (7), де проходить їх попередня підготовка. В даній камері розташовується цистерна (8) з гвинтовим дозатором (9), з'єднана з кульовою дробаркою (10). Фракційні відходи з вертикальної свердловини (5) надходять у цистерну (8), з якої, після її повного завантаження, відкачують повітря і по трубопроводу (11) подають рідкий азот з резервуара його зберігання (12), що 60 входить до складу підземного блока (7).
Рідкий азот отримуємо шляхом розподілу повітря на кисневому газогенераторі (13) та зрідження за допомогою компресора низького тиску (14) орієнтовно до 6 МПа. Термін вплину азоту на відходи з урахуванням їх фракційності та об'єму цистерни (8) повинен забезпечити повну зміну структури відходів до кристалізаційного стану.
Після зливу рідкого азоту відходи з цистерни (8) гвинтовим дозатором (9) спрямовуються до кульової дробарки (10), де подрібнюються до пилового стану (20-40 мк). Витрати рідкого азоту складуть 0,2-0,86 кг на 1 кг відходів залежно від їх складу. За допомогою інжекційного ефекту пил відходів спрямовується у центральний дуттьовий трубопровід (15), по якому у зваженому стані повітряного дуття (Т-200-240 "С) подається по дуттьовій свердловині (16), пробуреній у вугільному пласті (21) до окислювальної зони реакційного каналу підземного газогенератора (17). Варіація типом подачі дуттьової суміші у підземний газогенератор забезпечується за рахунок кисневого генератора (13), компресора (18) та парогенератора (19). Можливість направленого кисневого дуття забезпечується шляхом подачі кисню по гнучкому трубопроводу (20), що змонтований у центральному дуттьовому трубопроводі (15) та дуттьовій свердловині (16), який має на кінці перфоровану насадку (22) для спрямовування дуття на "дзеркало" вогневого вибою окислювальної зони газогенератора. Пиловидні відходи та кисень є каталізаторами окислювального процесу, забезпечують температурний режим перехідної зони у межах 2160-2790 76.
Генераторний газ відводиться по газовідвідній свердловині (23), газовідвідному каналі (24) та вертикальній газовідвідній свердловині (25). Газовідвідний канал (24) відокремлюється від відкотного штреку (26) жаростійкою перемичкою 27. Вугільний пласт (21) зі сторони вентиляційного штрек (28) також відокремлюється жаростійкою перемичкою 27.
При наявності у продуктах газифікації канцерогенів, останні відокремлюються від решти продукту мембранними системами та спрямовуються до підземного газогенератора.
Енергетичний та тепловий потенціал запропонованої технології забезпечується станцією з газифікації вугілля у замкнутому екологічно безпечному технологічному режимі. Впровадження комплексної технології з газифікації вугілля та утилізації відходів забезпечить інтенсифікацію процесу газифікації із покращенням якісних та кількісних параметрів отриманого генераторного газу.
Коо)

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля, що включає накопичення відходів, їх подрібнення, подачу у підземний газогенератор та подальший відвід отриманого газу, який відрізняється тим, що подрібнені відходи транспортують по вертикальній свердловині до підземного простору шахти з наступною кріогенною підготовкою рідким азотом до кристалізаційного стану та подальшим подрібненням до пилкоподібного стану, в якому здійснюють подачу у дуттьову суміш до газогенератора.
UAA201711088A 2017-11-13 2017-11-13 Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля UA121987C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201711088A UA121987C2 (uk) 2017-11-13 2017-11-13 Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201711088A UA121987C2 (uk) 2017-11-13 2017-11-13 Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121987C2 true UA121987C2 (uk) 2020-08-25

Family

ID=72340101

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201711088A UA121987C2 (uk) 2017-11-13 2017-11-13 Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA121987C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
MX359878B (es) Gasificador de flujo retenido de biomasa de plasma de microondas y proceso.
CN201933062U (zh) 一氧化碳发生炉
CN101928582B (zh) 多层布气全循环干馏炉
CN104974798A (zh) 一种粉煤加压气化反应装置粉煤烧嘴运行的控制方法
CN1318794C (zh) 煤矿瓦斯与细水雾混合输送方法及装置
CN104129929A (zh) 一种煅烧石灰石、发电联产还原铁的方法和装置
EA200970200A1 (ru) Способ и установка для получения минеральных волокон
CN107541297A (zh) 一种无尘环保燃煤发电方法
UA121987C2 (uk) Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля
CN103711471B (zh) 地下气化炉与地面配套系统的开车方法
UA125703U (uk) Спосіб утилізації відходів при газифікації вугілля
CN215675197U (zh) 煤矸石处理系统
CN102927579B (zh) 一种制粉系统
RU2278817C1 (ru) Способ получения полукокса и устройство для осуществления способа
KR101356910B1 (ko) 유기성 자동차 폐기물의 합성가스 생성장치 및 그 방법
CN214681401U (zh) 一种切割焊接用混合气体制备装置
CN205061885U (zh) 二氧化碳转化装置
CN101248312A (zh) 使用金属熔池的方法及其装置
CN101581213A (zh) 地下气化炉蒸汽灭炉方法
CN117684918B (zh) 利用煤层废热分段前进式注热抽采瓦斯的方法与装置
CN104675376B (zh) 地下煤气化方法及地下煤气化系统
CN203869024U (zh) 一种烟道防爆装置及使用该装置的余热回收烟道
CN101581212A (zh) 地下气化炉喷雾灭炉方法
CN203593732U (zh) 一种粉煤、煤浆复合型煤气化装置
UA140150U (uk) Спосіб утилізації відходів при підземній газифікації твердого палива