UA121897C2 - Висівний апарат для гранульованого матеріалу з контейнером для зберігання - Google Patents

Висівний апарат для гранульованого матеріалу з контейнером для зберігання Download PDF

Info

Publication number
UA121897C2
UA121897C2 UAA201802581A UAA201802581A UA121897C2 UA 121897 C2 UA121897 C2 UA 121897C2 UA A201802581 A UAA201802581 A UA A201802581A UA A201802581 A UAA201802581 A UA A201802581A UA 121897 C2 UA121897 C2 UA 121897C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
storage container
granular material
housing
seeding device
outlet
Prior art date
Application number
UAA201802581A
Other languages
English (en)
Inventor
Штефан Ян Йоганнабер
Штефан Текемаєр
Штефан Текемаер
Ян Флуке
Original Assignee
Амазонен-Верке Х. Драйєр Гмбх & Ко. Кг
Амазонен-Верке Х. Драйер Гмбх & Ко. Кг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Амазонен-Верке Х. Драйєр Гмбх & Ко. Кг, Амазонен-Верке Х. Драйер Гмбх & Ко. Кг filed Critical Амазонен-Верке Х. Драйєр Гмбх & Ко. Кг
Publication of UA121897C2 publication Critical patent/UA121897C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01CPLANTING; SOWING; FERTILISING
    • A01C7/00Sowing
    • A01C7/04Single-grain seeders with or without suction devices

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
  • Pretreatment Of Seeds And Plants (AREA)
  • Sowing (AREA)
  • Supply Of Fluid Materials To The Packaging Location (AREA)

Abstract

Винахід стосується висівного апарату для гранульованого матеріалу, зокрема насіння. Вказаний висівний апарат має конвеєр (11), що закріплений з можливістю обертання у корпусі (1), де вказаний конвеєр взаємодіє зі стінкою корпусу або направляючим елементом так, що гранульований матеріал може передаватись з приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Корпус (1) з'єднаний з контейнером для зберігання (3) для подавання гранульованого матеріалу, зворотний трубопровід (4) веде з корпусу до контейнера для зберігання (3).

Description

Винахід стосується висівного апарату для гранульованого матеріалу, зокрема насіння.
Вказані апарати використовуються у сільськогосподарських сівалках для передавання насіння у визначених кількостях до дозаторів і подальшого внесення його до сільськогосподарських ділянок. Для специфічного насіння, наприклад, кукурудзи, бажано висадити окремі зернини у наперед визначених інтервалах. З метою розділення насіння відомі висівні апарати застосовують сортувальний барабан або сортувальний диск, які можуть використовуватись з градієнтом тиску. Сортувальний барабан або сортувальний диск має перфорації, розміщені у лініях перфорації, в яких можуть накопичуватись зернини, завдяки чому відбувається розподілення.
Вказана технологія сортування, однак не підходить для зернових, як-то, наприклад, пшениця, жито, ячмінь, овес чи рапс. Відповідно, висівний апарат, спеціально призначений для вказаного застосування став відомий з документу ОЕ 10 2012 105 048 Ат. Вказаний висівний апарат має конвеєр, що концентрично обертається у корпусі, що з'єднаний майже тангенційно з поверхнею внутрішньої оболонки корпусу. У конвеєрі наявні сформовані кармани, до яких збираються зернини та передаються по колу у додатковій ділянці корпусу завдяки зміненому контуру поверхні внутрішньої оболонки корпусу та впливу відцентрової сили лише одна єдина зернина залишається у кармані, відповідно, тоді як надлишкові зернини відділяються та передаються назад до першої ділянки корпусу для повторного передавання.
Для введення гранульованого матеріалу до висівного апарату відомі системи зазвичай використовують центральний блок дозування у поєднанні з розподільчою головкою. Виходячи з розподільчої голівки з'єднувальний трубопровід веде до корпусу висівного апарату.
У корпусі, відповідно, з одного боку, зернини, що повернулись до першої ділянки корпусу для повторного передавання, а також зернини, що тільки ввелись через з'єднувальний трубопровід доступні для дозування. У вказаних системах неможливе щонайменше належне подання гранульованого матеріалу до висівного апарату.
Таким чином, хоча, наприклад, зернини повернулись до першої ділянки корпусу для повторного передавання, подальший гранульований матеріал подається ззовні. Це може призвести до того, що зерновий буфер стає завеликим у першій ділянці корпусу, що, в свою чергу, може мати негативний ефект на якості дозування, зокрема, на якість відділення.
Зо Тому, предметом даного винаходу є надання висівного апарату для гранульованого матеріалу, зокрема насіння, що дозволяє поліпшити якість дозуванняу, зокрема, якість відділення.
Ця проблема вирішується апаратом за п. 1. Подальші переважні варіанти виконання винаходу зазначені у залежних пунктах формули.
Згідно з винаходом, відповідно, передбачається, що корпус з'єднаний з контейнером для зберігання для надання гранульованого матеріалу та зі зворотним трубопроводом, що веде від корпусу до контейнера для зберігання. Таким чином, бункер гранульованого матеріалу для конвеєра може бути наявний до певної міри у контейнері для зберігання, звідки його можуть передавати до конвеєра. Оскільки зворотний трубопровід веде від корпусу до контейнера для зберігання, відокремлені зернини гранульованого матеріалу можуть вивільнятись з корпусу конвеєра та передаватись до контейнера для зберігання. Вказані відділені зернини, відповідно, не включені до непотрібного збільшення буферу у корпусі, щоб якість дозування, зокрема якість відділення, могла бути поліпшена.
Гранульований матеріал може, зокрема, бути насінням, однак в якості альтернативи або додатково також гранульованими добривами або гранульованими пестицидами. Насіння може бути, зокрема, насінням зернових, як-то пшениця, жито, ячмінь, овес або рапс.
Зворотний трубопровід може вести від корпусу до контейнера для зберігання, щоб гранульований матеріал з внутрішньої площини корпусу міг передаватись через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання.
Контейнер для зберігання може бути наповнений гранульованим матеріалом через вхідний отвір, зокрема, через систему заповнення, як-то, наприклад, система утримання.
Контейнер для зберігання може бути зконфігурований так, щоб гранульований матеріал, введений через зворотний трубопровід, на противагу гранульованому матеріалу, що передається через вхідний отвір, переважно міг вивільнятись з контейнера для зберігання.
Таким чином, можна досягти того, що ті зернини гранульованого матеріалу, що відокремились під час дозування, були використані в першу чергу. Подання гранульованого матеріалу через систему заповнення потім може контролюватись або регулюватись належним чином.
Контейнер для зберігання може, зокрема, мати випускний отвір, через який гранульований матеріал з контейнера для зберігання може вивільнятись, де прохід зворотного трубопроводу бо до контейнера для зберігання розміщений над випускним отвором та повністю або частково перекритий. Таким чином, можна досягти переваги матеріалу, введеного через зворотний трубопровід. Визначення "над" стосується в даному випадку, зокрема положення під час роботи висівного апарату.
Контейнер для зберігання може мати воронкоподібний елемент, де воронкоподібний елемент має впускний отвір та випускний отвір та де прохід зворотного трубопроводу до контейнера для зберігання розміщено концентрично до вихідного отвору воронкоподібного елементу. Випускний отвір воронкоподібного елементу може відповідати вищевказаному випускному отвору та бути з ним з'єднаним.
Такий варіант виконання використовує знання того, що гранульований матеріал від воронкоподібного контейнера вивільняється спочатку в центральній ділянці по осі симетрії.
Зернини з крайніх ділянок лише проходять, якщо утримуючий ефект зменшується через зернини, що вивільнені центрально. Через те, що прохід зворотного трубопроводу розміщений концентрично до випускного отвору воронкоподібного елементу, таким чином можливо, перш за все, що зернини гранульованого матеріалу, що походять з корпусу, знову передавались через зворотний трубопровід та випускний отвір і там ставали доступними для повторного передавання конвеєром. Зернин із зернового буфера, накопичені у контейнері для зберігання, лише проходять, якщо потік гранульованого матеріалу, що веде через зворотний трубопровід, зменшується.
Таким чином, завдяки вищевказаним заходам можливо подавати гранульований матеріал належним чином до конвеєра. Відповідно, якість дозування, зокрема, відділення, може бути підвищена. "Воронкоподібний елемент" може стосуватись в даному випадку елементу, в якому випускний отвір з'єднаний з впускним отвором через, зокрема, конічно видовжену стінку.
Воронкоподібний елемент може, зокрема, бути зконфігурований так, щоб впускний отвір був розроблений більшим аніж випускний отвір, специфічно впускний отвір, таким чином, має більший діаметр аніж випускний отвір.
Зокрема, відносно повздовжньої осі або осі симетрії, воронкоподібний елемент може бути зконфігурований обертально симетричним.
Визначення "концентрично", зокрема, полягає в тому, що центральна точка фокусування
Зо проходу зворотного трубопроводу відповідає центральній точці фокусування випускного отвору, якщо прохід та випускний отвір виступають до спільного площини. Спільна площина може, зокрема, бути перпендикулярною повздовжній осі або осі симетрії воронкоподібного елемента.
Іншими словами, визначення "концентрично" може полягати в тому, що центральна точка фокусування проходу зворотного трубопроводу та центральна точка фокусування випускного отвору обидві перебувають на повздовжній осі або осі симетрії воронкоподібного елементу.
Прохід зворотного трубопроводу може бути в одній площині з впускним отвором.
Прохід зворотного трубопроводу може, зокрема, бути розташований над випускним отвором під час роботи висівного апарату.
Прохід зворотного трубопроводу може, зокрема, бути розташований у внутрішній площині контейнера для зберігання. Специфічно, власне сам зворотний трубопровід, таким чином, може бути розміщений частково у внутрішній площині контейнера для зберігання. Відрізок частини зворотного трубопроводу, що знаходиться у контейнері для зберігання, може бути розміщений співвісно до повздовжньої осі або осі симетрії воронкоподібного елементу.
Воронкоподібний елемент може, зокрема, бути сформований відрізком стіни контейнера для зберігання. Іншими словами, контейнер для зберігання сам принаймні частково може бути зконфігурований воронкоподібним.
Контейнер для зберігання може мати вхідний отвір як вказано вище, через який гранульований матеріал може вводитись до контейнера для зберігання. При роботі, вхідний отвір може знаходитись над впускним отвором та випускним отвором воронкоподібного елементу. Таким чином, матеріал може потрапляти під дією сили тяжіння до воронкоподібного елементу через впускний отвір.
Впускний отвір може бути зконфігурований кільцеподібним та, зокрема, оточувати прохід зворотного трубопроводу. В результаті, зернини, подані ззовні, розміщуються у воронкоподібному елементі з більшою радіальною відстанню аніж зернини, що введені через зворотний трубопровід з корпусу до воронкоподібного елементу. Зернини, введені через зворотний трубопровід можуть, відповідно, бути переважно випущеними через випускний отвір.
Контейнер для зберігання може бути з'єднаний з системою заповнення через вхідний отвір, зокрема, з системою утримання. Система утримання може включати центральний контейнер для зберігання для гранульованого матеріалу, де центральний контейнер для зберігання з'єднаний з вхідним отвором через пневмоканал подання. На додачу, система утримання може мати вентилятор, завдяки якому може генеруватись потік повітря до пневмоканалу подання.
В якості альтернативи, вхідний отвір контейнера для зберігання може також бути з'єднаний з розподільчою голівкою.
Гранульований матеріал може бути введений напряму через випускний отвір або через з'єднувальний трубопровід до пристрою попереднього дозування, де пристрій попереднього дозування зконфігурований так, що він передає гранульований матеріал до корпусу через впускний отвір. Впускний отвір може, зокрема, знаходитись у стінці корпусу.
З'єднувальний трубопровід, який необов'язково з'єднаний з випускним отвором, може формувати шийку воронки у напрямку воронкоподібного елемента. Шийка воронки може бути зконфігурована циліндрично, зокрема, циліндричною по колу. Однак, також можливо, що бічна стінка шийки воронки, наприклад, зконфігурована конічно.
Пристрій попереднього дозування може мати барабан, вісь обертання якого проходить співвісно до осі обертання конвеєра. Барабан може бути з'єднаний з передавальними елементами, які подають гранульований матеріал до корпусу висівного апарату.
Гранульований матеріал може передаватись під дією сили тяжіння з контейнера для зберігання до пристрою попереднього дозування. Задля цього, випускний отвір воронкоподібного елемента при роботі може, зокрема, бути розташований над пристроєм попереднього дозування. У такий спосіб можливо особливо легке передавання гранульованого матеріалу.
Діаметр проходу зворотного трубопроводу може бути більшим аніж або може рівного розміру, що й діаметр випускного отвору. Таким чином, зокрема, можна досягти того, що матеріал, введений через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання, переважно вивільняється через випускний отвір. Гранульований матеріал, який був що був тільки-но введений до контейнера для зберігання через систему заповнення, таким чином, що попередньо ще не був розміщений у корпусі пристрою попереднього дозування, буде вивільнятись лише через випускний отвір, якщо повторне подання гранульованого матеріалу через зворотний трубопровід зменшується або преривається.
В якості альтернативи до описаного варіанту виконання, в якому контейнер для зберігання має воронкоподібний елемент, дно контейнера для зберігання може мати площину, що веде до вихідного отвору, що у конкретному переважному варіанті виконання зконфігурована як похила площина, де вхідний отвір знаходиться над площиною. Дно також може бути принаймні частково зконфігуроване у формі похилої площини. Визначення "над" в свою чергу стосується в даному випадку положення під час роботи висівного апарату.
Завдяки цьому, гранульований матеріал, що вводиться через систему заповнення до контейнера для зберігання спочатку потрапляє на похилу площину, звідки він може плавно рухатись до випускного отвору. По мірі того, як потік зернин через зворотний трубопровід веде до контейнера для зберігання та до вихідного отвору, вказаний потік зернин може попередити або зменшити зміщування донизу зернин на похилій площині. Зернини з похилої площини можуть потрапляти з похилої площини лише до вихідного отвору, якщо вказаний потік зернин знижується.
Кут, під яким похила площина нахилена до горизонтальної, може становити в межах 10" - 45".
Похила площина може, зокрема, бути напряму прилеглою до вихідного отвору.
У такому варіанті виконання, прохід зворотного трубопроводу до контейнера для зберігання може, зокрема, знаходитись над вихідним отвором як зазначено вище і повністю або частково перекривати його. Видовження проходу зворотного трубопроводу може, зокрема, бути більшим аніж видовження вихідного отвору. Під "видовженням", зокрема, мається на увазі максимальне або середнє видовження проходу і/або вихідного отвору або його діаметру.
Також можливо, що вихідний отвір не розташований у дні контейнера для зберігання, а у бічній стінці контейнера для зберігання. У такому разі, прохід не обов'язково накладається на вихідний отвір.
Контейнер для зберігання може бути розділений перегородкою на дві субкамери, де вхідний отвір веде до першої субкамери, а прохід зворотного трубопроводу - до другої субкамери.
Перша і друга субкамери можуть бути з'єднані каналом Канал може, зокрема, бути сформований тим, що перегородка знаходиться на відстані від дна контейнера для зберігання.
Отвір у каналі у перегородці також можливий.
Перегородка може, відповідно, бути цілою стінкою, де обидві субкамери розміщені у протилежних сторонах перегородки. Однак, перегородка може також мати більш складну 60 геометрію. Наприклад, перегородка може бути заокруглена і/або може бути частиною зовнішньої стінки контейнера для зберігання. Наприклад, перша субкамера може бути ніби продовженням труби подання, що веде до вхідного отвору як частини системи заповнення.
Друга субкамера може відповідно бути продовженням зворотного трубопроводу, що веде від корпусу до вищевказаного проходу зворотного трубопроводу.
Випускний отвір може, зокрема, знаходитись у другій субкамері, зокрема, повністю.
Подання гранульованого матеріалу, що був введений через вхідний отвір, до вихідного отвору може коригуватись за допомогою запору (ковзаючого засуву).
Зокрема, розмір каналу між обома субкамерами може коригуватись запором. Запір може, зокрема, бути з ручним управлінням. Для цього, робочий елемент може бути проведений через стінку контейнера для зберігання назовні, щоб робочий елемент міг контролюватись ззовні.
Конкретно, робочий елемент може бути нерухомо сполучений з запором, щоб рух робочого елементу міг передаватись запору. Отвір каналу, зокрема овальний отвір, може бути наявний у стінці контейнера для зберігання, де робочий елемент може рухатись у контрольований спосіб.
Рівень накопичення гранульованого матеріалу у вихідному отворі може коригуватись та контролюватись завдяки такій можливості регулювання. Зокрема, таким чином, сипучість гранульованого матеріалу може бути врахована. Наприклад, у випадку поганої сипучості (наприклад, у випадку обробленого ячменю), запір може бути широко відкритим, якщо потрібно повністю, тоді як у випадку гарної сипучості (наприклад, у випадку рапсу), може бути налаштований невеликий отвір. Таким чином, попереджається низький рівень у випадку поганої сипучості, що може призвести до недоліків і/або у випадку гарної сипучості поперешкоджається зависокий рівень, що може призвести до підвищеної продуктивності при висіванні.
Положення запору може, зокрема, постійно змінюватись. Таким чином, також розмір каналу може постійно коригуватись. В якості альтернативи, висівний апарат може бути зконфігурований так, що положення запору може бути змінене лише між дискретними положеннями. Вказані дискретні положення можуть відповідати різним значенням сипучості і, відповідно, різним видам гранульованого матеріалу. У випадку постійного коригування, відповідні позначення на контейнері для зберігання можуть бути наявні, що позначають оптимальне положення запору для заданого гранульованого матеріалу.
У секції стіни контейнера для зберігання принаймні один вихідний отвір повітря може бути
Зо розташований. Зокрема, численні вихідні отвори повітря можуть бути наявні у формі вихідної решітки або повітряного вихідного фільтру. Секція стіни контейнера для зберігання з принаймні одним вихідним отвором повітря може, зокрема, знаходитись над воронкоподібним елементом, зокрема може бути напряму прилеглою над воронкоподібним елементом. Секція стіни контейнера для зберігання з принаймні одним вихідним отвором повітря може також знаходитись у бічній стінці контейнера для зберігання, що розміщена над похилою площиною, зокрема, у бічній стінці першої субкамери.
Через принаймні один вихідний отвір повітря, передавальний потік повітря для передавання гранульованого матеріалу до контейнера для зберігання може регулюватись. Зокрема, принаймні один вихідний отвір повітря може замикатись гранульованим матеріалом у контейнері для зберігання. У такому разі, передавальний потік повітря може бути знижений так, щоб додаткове подання гранульованого матеріалу більше не відбувалось. Принаймні один вихідний отвір повітря може, зокрема, взаємодіяти з системою утримання. Таким чином, зокрема, само-регульоване додаткове подавання гранульованого матеріалу до контейнеру для зберігання можливе.
У зворотному трубопроводі і/або у контейнері для зберігання, один або декілька елементів можуть бути наявні, що стримують або затримують транспортування гранульованого матеріалу з контейнера для зберігання до корпусу через зворотний трубопровід. В результаті, можна уникнути того, що ненавмисно гранульований матеріал вводиться через зворотний трубопровід до корпусу висівного апарату. Вказане ненавмисне передавання через зворотний трубопровід, наприклад, може трапитись одразу після запуску системи заповнення, оскільки в такому випадку насіння, що обмежувало б потік зернин з системи заповнення (зокрема, системи утримання), ще не доступне у контейнері для зберігання.
Один або декілька елементів можуть, зокрема, мати регулюючий клапан. Іншими словами, регулюючий клапан може знаходитись у зворотному трубопроводі і/або контейнері для зберігання. Вказаний регулюючий клапан може бути зконфігурований так, що він дозволяє транспортувати гранульований матеріал в одному напрямку (від корпусу через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання), тоді як транспортування у протилежному напрямку (від контейнера для зберігання через зворотний трубопровід до корпусу) блокується.
Регулюючий клапан може рухатись між вихідним положенням та замикаючим положенням, бо зокрема, обертально навколо осі обертання. У вихідному положенні передавання гранульованого матеріалу дозволено з корпусу через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання і далі до випускного отвору. За допомогою першого стопового елементу, що з'єднаний з регулюючим клапаном, можна уникнути того, що регулюючий клапан упреться у внутрішню стінку зворотного трубопроводу і/або контейнера для зберігання у вихідному положенні. В результаті, також у вихідному положенні регулюючий клапан є чутливим до потоку у протилежному напрямку.
Другий стоповий елемент, що з'єднаний з регулюючим клапаном, може перешкоджати подальшому обертальному руху клапана у протилежному напрямку і, таким чином, може фіксувати клапан у замикаючому положенні.
Перший і другий стопові елементи можуть бути зконфігуровані одним єдиним. Однак, також можлива наявність двох окремих стопових елементів.
Регулюючий клапан може бути зконфігурований з багатьох частин, наприклад як двокомпонентний щиток.
Якщо потік не формується ні в одному напрямку ні в протилежному напрямку, регулюючий клапан також може бути встановлений у нейтральне положення, що є між вихідним положенням та замикаючим положенням, та при якому, зокрема, жоден зі стопових елементів не упирається у внутрішню стінку зворотного трубопроводу або контейнера для зберігання.
Один або декілька елементів можуть в якості альтернативи або на додачу мати направляючі елементи М-форми (або клиновидної форми), голівки яких виступають у бажаному напрямку транспортування, що веде від корпусу через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання і, зокрема, до вихідного отвору. Направляючі елементи можуть бути, зокрема, каскадно розміщені. Іншими словами, у протилежних кінцях зворотного трубопроводу і/або контейнера для зберігання, декілька направляючих елементів можуть бути розміщені у рядок у бажаному напрямку транспортування, відповідно. Зокрема, направляючі елементи протилежних сторін можуть бути розміщені зміщено відносно один одного.
Конвеєр може, зокрема, взаємодіяти зі стінкою корпусу або направляючим елементом так, що кількість переданих зерен гранульованого матеріалу зменшується від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Висівний апарат може, зокрема, бути сепаратором або сортувальним пристроєм.
Зо Висівний апарат, зокрема конвеєр, може мати центрувальну шайбу, що рухає гранульований матеріал по направляючій поверхні направляючого елемента з приймальної ділянки до розподільчої ділянки і, таким чином, центрує зернину шляхом утримання або направлення її з обох сторін. Нецентровані зернини, отримані до приймальної ділянки та передані по направляючій поверхні можуть потім бути відділені, щоб центрована зернина залишалась у розподільчій ділянці і могла передаватись до розподільчого елементу для внесення до сільськогосподарської ділянки. Зокрема, саме одна зернина може бути центрована і направлена центрувальною шайбою. Таким чином, висівний апарат може бути сепаратором або сортувальним пристроєм.
Відокремлені зернини можуть бути передані через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання.
Визначення "утримує або направляє з обох сторін" означає, що центрувальна шайба включає елементи, які утримують або направляють центровану зернину з обох сторін (відносно напрямку обертання центрувальної шайби). Таким чином, рух зернини поперек напряму обертання може бути знижений чи взагалі відсутній, щоб центрована зернина по суті рухалась за наперед визначеною траєкторією від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Для руху зернин збору не має необхідності, щоб центрувальна шайба постійно перебувала в прямому контакті з зернинами. Достатньо, щоб центрувальна шайба попереджає вихід зернин з бічної наперед визначеної зони.
Напрямок обертання є напрямком руху, по якому центрувальна шайба рухається під час роботи висівного апарату. Іншими словами, обертальний рух позначає напрямок поступального руху центрувальної шайби. Якщо центрувальна шайба рухається по круговій траєкторії, напрямок руху у кожній точці кругової траєкторії є тангенційним до неї.
Визначення "збоку" або "з обох сторін", таким чином, стосується ділянок поперечних напрямку обертання.
Визначення "принаймні частково" у даному контексті означає, що центрувальна шайба не має утримувати або направляти зернину постійно з обох сторін від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Наприклад, може бути необхідний час допоки зернина вирівняється сама відносно центрувальної шайби, щоб було можливе утримання або направлення з обох сторін.
Протягом цього часу зернина може вже рухатись певну відстань від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Однак, насінина може бути також утримана або направлена протягом всієї траєкторії.
Центрувальна шайба може мати також один або більше елементів для утримання центрованих зернин до кінця дивлячись за напрямком обертання. Елементи, які здійснюють бічне утримання водночас можуть також забезпечувати утримання в кінці.
Центрувальна шайба може бути обертально закріплена у корпусі, щоб вона могла рухатись по круговій траєкторії, де направляючий елемент простягається принаймні частково по круговій траєкторії та де ширина направляючої поверхні зменшується принаймні у відрізках від приймальної ділянки до розподільчої ділянки.
Через зниження ширини направляючої поверхні зернини, які не могли бути відцентровані центрувальною шайбою, можуть бути відділені по ходу руху приймальної ділянки до розподільчої ділянки через припинене утримання направляючою поверхнею під дією відцентрової сили і/або впливу тяжіння. Вони можуть бути передані назад для повторного подавання до приймальної ділянки, зокрема, завдяки інерції або впливу тяжіння. Ширина направляючого елементу в цілому також може зменшуватись від приймальної ділянки до розподільчої ділянки.
Центрувальна шайба може бути закріплена у корпусі так, щоб під час роботи висівного апарату, кругова траєкторія по суті проходила вертикально. Іншими словами, вісь обертання, по якій обертається центрувальна шайба, може проходити горизонтально, зокрема, при роботі паралельно до оброблюваного грунту. Зокрема, горизонтально вісь обертання може включати кут в межах 0" та 10", зокрема, в межах 0" та 5".
Направляючий елемент може, зокрема, проходити радіально назовні кругової траєкторії.
Іншими словами, направляючий елемент може оточувати або обмежувати кругову траєкторію радіально принаймні частково. Направляючий елемент, зокрема, може проходити майже тангенційно по специфічних відрізках кругової траєкторії, зокрема у відрізку кругової траєкторії між приймальною ділянкою та розподільчою ділянкою.
На кругову траєкторію, зокрема, може накладатись, зокрема, найбільш віддалений кінець або голівка центрувальної шайби. Іншими словами, кругова траєкторія може мати радіус, що відповідає довжині центрувальної шайби. Довжина центрувальної шайби може відповідати
Зо максимальному радіальному видовженню центрувальної шайби базуючись на осі обертання.
Приймальна ділянка може мати специфічний кільцевий сегмент кругової траєкторії центрувальної шайби.
У розподільчій ділянці утримуючий ефект направляючого елементу може бути пропущений або рух направляючого елементу може змінитись, щоб принаймні одна зернина передавалась до вихідного отвору за допомогою відцентрової сили.
Направляюча поверхня направляючого елемента може вказуватись в цьому документі як поверхня направляючого елемента, ефективна для передавання гранульованого матеріалу з приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Іншими словами, направляюча поверхня направляючого елементу може відповідати поверхні направляючого елемента, по якій зернини гранульованого матеріалу рухаються під час передавання з приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Завдяки руху по круговій траєкторії віддентровою силою гранульований матеріал притискається до направляючої поверхні направляючого елемента. Направляюча поверхня направляючого елемента, відповідно, протидіє відцентровій силі як утримування для гранульованого матеріалу. В якості альтернативи або додатково, зернини також можуть бути притиснені до направляючої поверхні силою тяжіння. Це може, зокрема, бути у випадку, якщо центрувальна шайба в якості альтернативи не рухається по круговій траєкторії по осі обертання, а по траєкторії, що принаймні частково проходить паралельно до горизонтальної лінії.
Якщо ширина направляючої поверхні зменшується, такий утримуючий ефект як вказано вище втрачається для конкретних зернин гранульованого матеріалу, тому вони не можуть далі передаватись у напрямку розподільчої ділянки, а мають бути відокремлені.
Ширина направляючої поверхні може неперервно зменшуватись від приймальної ділянки у напрямку розподільчої ділянки. Через це надлишкові зернини можуть бути успішно відділені.
Ширина направляючої поверхні, однак, може також переривчасто зменшуватись.
Ширина направляючої поверхні може, зокрема бути видовженням направляючої поверхні поперек кругової траєкторії. Напрямок проти кругової траєкторії в даному випадку позначає напрямок, що проходить перпендикулярно у кожній точці кругової траєкторії до дотичної і перпендикулярно радіусу кругової траєкторії. Видовження направляючої поверхні у цьому напрямку визначається по необов'язково контурованій направляючій поверхні.
Направляючий елемент може мати паз з яким центрувальна шайба принаймні частково взаємодіє, де глибина пазу зменшується по круговій траєкторії центрувальної шайби від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Завдяки пазу у приймальній ділянці можливо, щоб насіння надійно приймалось центрувальною шайбою і може рухатись по направляючій поверхні. Через спадаючу глибину пазу по круговій траєкторії, з іншого боку, відділення надлишкових зернин гранульованого матеріалу можу бути здійснене. Спадаюча глибина супроводжується зниженням ширини направляючої поверхні.
Паз у направляючому елементі може, зокрема, відповідати жолобу або виїмці. Жолоб або виїмка може бути, зокрема, М-форми (клиновидної форми).
У розподільчій ділянці направляючий елемент може мати гребінь, що проходить у напрямку обертання. Вказаним гребнем, відділений гранульований матеріал надалі передається, оскільки по гребню зазвичай лише одна зернина може стабільно рухатись, зокрема зернина, яка принаймні частково віддентрована центрувальною шайбою. Наперед визначена траєкторія по направляючій поверхні, по якій центрувальна шайба рухає віддентровану зернину, може, зокрема, проходити по гребню.
З обох сторін направляючого елементу може знаходитись камера зберігання для зернин гранульованого матеріалу, відокремлених в процесі передавання з приймальної ділянки до розподільчої ділянки, що з'єднана з приймальною ділянкою. Завдяки цьому, відокремлені зернини можуть бути знову надані для повторного передавання з приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Камера зберігання може бути обмежена стінкою корпусу. Камера зберігання може бути винесена радіально назовні відносно направляючої поверхні направляючого елемента. Тому, відокремлені зернини можуть рухатись у камері зберігання по кругових траєкторіях з більшим радіусом аніж зернина або зернини, які рухаються по направляючій поверхні центрувальною шайбою.
Зокрема, відділені зернини гранульованого матеріалу може передаватись через зворотний трубопровід з камери зберігання до контейнера для зберігання. Звідти вони потім можуть бути знову введені до корпусу через блок попереднього дозування та можуть бути доступні для повторного передавання з приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Для цього, у стінці корпусу може бути наявний отвір, через який зворотний трубопровід веде до камери зберігання.
Зо Зворотний трубопровід може, зокрема, вести тангенційно до корпусу.
Відокремлені зернини, таким чином, можуть потрапляти до зворотного трубопроводу під дією відцентрової сили та завдяки їх кінетичній енергії, яку вони набули в результаті взаємодії з центрувальною шайбою. Однак, можливо, що такої кінетичної енергії зернин не достатньо для просування їх через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання, наприклад, у випадку низької швидкості обертання центрувальної шайби або якщо зернина рано відділилась у русі з приймальної ділянки до розподільчої ділянки.
Таким чином, висівний апарат може мати принаймні один обертально закріплений приймач (або елемент передачі), за допомогою якого відокремлені зернини гранульованого матеріалу можуть прискорюватись у камері зберігання та в результаті дії відцентрової сили вивільнятись з камери зберігання та подаватись до зворотного трубопроводу.
Зокрема, принаймні один приймач може бути зконфігурований та розташований так, щоб він міг запустити одну зернину гранульованого матеріалу до камери зберігання до обертання навколо осі обертання конвеєра або міг сприяти вказаному обертанню.
Висівний апарат може, зокрема, мати два вказані обертально закріплені приймачі, які розташовані на одній стороні направляючого елемента. Більш, ніж два приймачі також можливі.
Принаймні один приймач, може, зокрема, бути нерухомо з'єднаним з конвеєром, зокрема центрувальною шайбою конвеєра. Принаймні один приймач може відповідно бути обертальним навколо осі обертання центрувальної шайби. Таким чином, принаймні один приймач також може приводитись в дію приводом конвеєра.
Принаймні один приймач може бути зконфігурований так, що він може принаймні частково повертатись проти напрямку обертання. Іншими словами, він, відповідно, принаймні частково може відхилятись проти його напрямку руху. В результаті, можна уникнути пошкодження зернин гранульованого матеріалу у точках зсуву. Така точка зсуву, наприклад, може бути наявна на краю отвору проходу зворотного трубопроводу до корпусу. Принаймні один приймач може, зокрема, принаймні частково, бути виготовленим з гнучкого матеріалу, наприклад, гуми. В якості альтернативи або на додачу, принаймні один приймач може мати шарнір, спільна вісь якого проходить, зокрема, поперек напрямку обертання принаймні одного приймача. Також можливо, що принаймні один приймач має декілька гнучких щетинок, тобто, зконфігурований як вузол щетинок.
Направляючий елемент може бути розташований на зовнішній поверхні корпусу радіально обмежуючи простір, в якому центрувальна шайба обертається при роботі. Іншими словами, корпус може по суті бути зконфігурований циліндрично, де направляючий елемент розміщений у поверхні оболонки корпусу.
Направляючий елемент може бути частиною внутрішньої поверхні корпусу. В якості альтернативи, направляючий елемент може бути недеструктивно з'ємно або деструктивно з'ємно з'єднаним з внутрішньою поверхнею корпусу. Наприклад, направляючий елемент може бути приварений до корпусу.
Направляючий елемент та центрувальна шайба можуть бути розташовані у спільній площині, де направляючий елемент та центрувальна шайба зконфігуровані симетрично відносно такої площини. Спільна площина, зокрема, може бути площиною обертання центрувальної шайби.
Якщо направляючий елемент має паз, точки з найбільшою глибиною можуть бути у спільній площині.
Якщо направляючий елемент має гребінь, він також може бути у спільній площині.
Висівний апарат може мати принаймні одну додаткову центрувальну шайбу. Вказана центрувальна шайба може мати одну або декілька ознак вищевказаної центрувальної шайби.
Зокрема, принаймні одна додаткова центрувальна шайба може бути обертально закріплена у корпусі так, щоб вона могла рухатись по круговій траєкторії. Іншими словами, додаткова центрувальна шайба може бути розташована під кутом у кільцевому напрямку до центрувальної шайби, описаної вище, та може рухомою слідом по круговій траєкторії за центрувальною шайбою, описаною вище.
Центрувальна шайба та принаймні одна додаткова центрувальна шайба можуть бути з'єднані одна з одною, зокрема можуть бути нерухомо з'єднані одна з одною.
Центрувальна шайба та принаймні одна додаткова центрувальна шайба можуть бути розміщені на спільному обертальному диску або спільно обертальному кільці.
Центрувальна шайба та принаймні одна додаткова центрувальна шайба можуть мати елемент, що генерує центрувальний ефект центрувальної шайби. Такий елемент може, зокрема, бути зконфігурований так, щоб зернина гранульованого матеріалу могла утримуватись
Зо або направлятись з обох сторін. Елемент може бути відкритим у напрямку переду (в обертальному напрямку). Іншими словами, можна пропустити передній захист зернини.
Центрувальна шайба може, зокрема, мати жолоб або виїмку, відкриту у напрямку обертання для приймання зернини гранульованого матеріалу. Жолоб або виїмка може також бути відкрита у напрямку направляючої поверхні. Розмір жолобу може обиратись так, щоб максимум одна зернина могла накопичуватись цілком або частково у жолобі.
Жолоб може, зокрема, бути зконфігурований конічним або М-форми. Жолоб може, зокрема, бути зконфігурованим симетрично відносно вищевказаної спільної площини направляючого елементу та центрувальної шайби. Відповідний паз у направляючому елементі може також бути зконфігурований симетрично відносно цієї площини. Така симетрія дозволяє, зокрема, відділити надлишкові зернини до оточуючої камери зберігання з обох сторін.
У альтернативному варіанті виконання, центрувальна шайба може мати декілька щетинок, що виступають у напряму направляючого елементу. Якщо ширина направляючої поверхні зменшується у напрямку розподільчої ділянки, зовнішні щетинки більше не рухаються по направляючій поверхні і можуть підійматись під дією відцентрової сили. Таким чином, щетинки можуть збоку направляти зернину гранульованого матеріалу. Захватні щетинки можуть утримувати зернину позаду, дивлячись за напрямком обертання. Іншими словами, також у центрувальній шайбі, що має щетинки, конічна або М-форми центрувальна поверхня для зернини може бути сформована.
Елемент центрувальної шайби, що генерує центрувальний ефект центрувальної шайби, може бути розміщений, зокрема, у найбільш віддаленому кінці голівки центрувальної шайби.
Центрувальний елемент може бути замінним. Наприклад, кінчик центрувальної шайби, що охоплюю вищевказаний жолоб центрувальної шайби може бути замінений. Таким чином, можна досягти певного налаштування або оптимізації щодо розміру зернин.
Висівний апарат може мати принаймні один відбивач, який зконфігурований таким чином, що зернини гранульованого матеріалу, які не центровані центрувальною шайбою, змінювали своє положення під впливом відбивача або відокремлювались від передавання до розподільчої ділянки. Вказаний відбивач сприяє відділенню надлишкових зернин і, відповідно, дозуванню або сортуванню гранульованого матеріалу.
Відбивач, наприклад, може мати сопло для подачі стиснутого повітря.
Таким чином, принаймні одне сопло для подачі стиснутого повітря може бути наявне та розміщене так, щоб стиснуте повітря могло направлятись до гранульованого матеріалу, що рухається через центрувальну шайбу по направляючій поверхні направляючого елементу.
Вказане стиснуте повітря може являти собою перешкоду для зернин гранульованого матеріалу, які не рухаються через центрувальну шайбу. Це може також сприяти надійному висіванню або відділенню гранульованого матеріалу.
Сопло для подачі стиснутого повітря може бути інтегроване до направляючого елементу і, зокрема, мати вихідний отвір повітря, що розміщений у направляючій поверхні. Таким чином, можливе особливо ефективне перешкоджання надлишковим зернинам.
В якості альтернативи або на додачу, також може бути наявний диск, придатний для стиснутого повітря, що обертається разом з центрувальною шайбою та має принаймні один отвір, що знаходиться в ділянці центрувальної шайби. Такий отвір, що обертається, дивлячись за напрямком обертання, може, зокрема, бути розташований внизу центрувальної шайби, відповідно, може рухатись вперед.
За допомогою сопла для подачі стиснутого повітря, стиснуте повітря може бути випущене у радіальному і/або аксіальному напрямку.
В якості альтернативи або додатково, відбивач може бути геометричним відбивачем.
Іншими словами, принаймні один відбивач може відповідати локальній модифікації у геометрії направляючої поверхні направляючого елемента. Зокрема, принаймні один відбивач може мати змінний нахил направляючої поверхні. У ділянці відбивача геометрія направляючої поверхні може, зокрема змінюватись уривчасто.
В якості альтернативи до описаного варіанту виконання винаходу з використанням центрувальних шайб, висівний апарат може також бути зконфігурований як описано у документі
РЕ 10 2012 105 048 АТ. Таким чином, поверхня внутрішньої оболонки корпусу може бути з'єднана майже тангенційно з обертально закріпленим конвеєром. Конвеєр може взаємодіяти з карманами, до яких збираються зернини та передаються по колу допоки у наперед визначеній ділянці корпусу через змінений контур поверхні внутрішньої оболонки корпусу та під впливом віддентрової сили лише одна єдина зернина залишається у кармані, відповідно, тоді як надлишкові зернини відокремлюються. Відхиляючись від вказівок документу ОЕ 10 2012 105
Зо 048 Ат, відокремлені зернини можуть потім подаватись через зворотний трубопровід до контейнера для зберігання.
Нарешті, винахід надалі надає сівалку за п. У формули, що має висівний апарат як описано вище. Сівалка може, зокрема, бути висівним пристроєм з пунктирним посівом. Такі машини можуть, зокрема, мати декілька вищеописаних висівних апаратів, які, в свою чергу, розміщені в один або кілька рядів.
Подальші ознаки і переваги винаходу надалі пояснені у прикладах Фігур. Де
Фігура 1 зображує вид в перспективі прикладу висівного апарату;
Фігура 2 показує поперечний переріз прикладу висівного апарату за Фіг. 1;
Фігура З показує поперечний переріз контейнера для зберігання прикладу висівного апарату;
Фігура 4 показує поперечний переріз контейнера для зберігання за Фіг. З з введеним гранульованим матеріалом;
Фігура 5 показує поперечний переріз альтернативного контейнера для зберігання прикладу висівного апарату;
Фігура б показує поперечний переріз подальшого альтернативного контейнера для зберігання прикладу висівного апарату;
Фігура 7А-7С показує вид в перспективі, а також два деталізовані види альтернативного контейнера для зберігання за Фіг. 6;
Фігура 8 показує подальший поперечний переріз альтернативного контейнера для зберігання за Фіг. 6;
Фігура 9 показує вид в перспективі подальшого прикладу контейнера для зберігання;
Фігура 10А-10С показує поперечні перерізи прикладу контейнера для зберігання за фіг. 9;
Фігура 11 показує подальший поперечений переріз подальшого альтернативного контейнера для зберігання;
Фігури 12А і 128 показують поперечні перерізи прикладу висівного апарату;
Фігура 13 показує поперечний переріз подальшого альтернативного висівного апарату; і
Фігура 14 показує поперечений переріз подальшого прикладу висівного апарату.
На Фіг. 1 зображено зовнішній вид в перспективі прикладу висівного апарату для гранульованого матеріалу згідно з варіантом виконання винаходу. Висівний апарат має корпус 1, в межах якого конвеєр, який в даному разі не видно, обертально закріплений. Конвеєр бо взаємодіє зі стінкою корпусу або направляючим елементом так, щоб гранульований матеріал міг передаватись від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. У розподільчій ділянці наявний вихідний отвір, через який гранульований матеріал може вивільнятись з корпусу 1.
Вивільнений гранульований матеріал може передаватись до розподільчого пристрою, наприклад, через позначений з'єднувальний трубопровід 1 як зображено на фіг. 1. Розподільчий пристрій може, наприклад, мати сошник.
На Фіг. 1 також зображено контейнер для зберігання З для гранульованого матеріалу.
Зворотний трубопровід 4 веде до контейнера для зберігання З, що з'єднує контейнер для зберігання З та внутрішню площину корпусу 1ї один з одним, щоб зернини гранульованого матеріалу могли передаватись від корпусу 1 до контейнера для зберігання З через зворотний трубопровід.
Через вхідний отвір 5, гранульований матеріал, наприклад, насіння, може вводитись до контейнера для зберігання З не відображеною тут системою заповнення. Вказаний гранульований матеріал разом з гранульованим матеріалом, поданим через зворотний трубопровід 4 може утворювати посівний матеріал або буфер у межах контейнера для зберігання 3. Через не відображений тут блок подавання гранульований матеріал може потім вводитись з контейнера для зберігання З через бічну стінку 6 корпусу 1 до внутрішньої площини корпусу 1, щоб там він надавався для конвеєра. Вказаний не відображений блок передавання є частиною пристрою попереднього дозування 7, що на Фіг. 1 розміщений під контейнером для зберігання 3.
Контейнер для зберігання З та пристрій попереднього дозування 7 в даному випадку з'єднані через з'єднувальний трубопровід 8. З'єднувальний трубопровід 8 з'єднує воронкоподібний елемент 9, який сформований нижньою секцією стінки контейнера для зберігання 3. З'єднувальний трубопровід 8 формує ніби шийку воронки воронкоподібного елемента 9. Воронкоподібний елемент 9 в цьому випадку має не зображений випускний отвір, що веде до з'єднувального трубопроводу 8.
Секція 10 контейнера для зберігання З розміщена прямо над воронкоподібним елементом 9, де наявні численні вихідні отвори, що формують повітряну вихідну решітку або повітряний вихідний фільтр. Завдяки таким випускним отворам повітря або діркам у секції 10, можна генерувати подавання гранульованого матеріалу до контейнера для зберігання З принаймні
Зо частково у саморегулюючий спосіб.
Наприклад, система утримання може використовуватись для подавання сировини до контейнера для зберігання 3. Для цього, контейнер для зберігання З може бути з'єднаний з центральним контейнером для зберігання за допомогою каналу пневмотранспортера. Канал транспортера може використовуватись з вентилятором з надлишковим тиском відносно атмосферного тиску. Як тільки потік повітря наявний через канал пневмотранспортера та вихідного отвору повітря у секції 10, також передавання гранульованого матеріалу, зокрема, насіння відбувається від центрального контейнера для зберігання до контейнера для зберігання 3. Однак, як тільки зернини гранульованого матеріалу, введені до контейнера для зберігання З замикають отвори у секції 10, передавальний потік повітря припиняється у каналі пневмотранспортера, щоб припинилось також подальше подавання гранульованого матеріалу від центрального контейнера для зберігання через отвір 5 до контейнера для зберігання 3.
Таким чином, така система утримання дозволяє в значній мірі саморегулівне подавання гранульованого матеріалу до висівного апарату.
На Фіг. 2 зображено поперечний переріз прикладу висівного апарату за Фіг. 1. Фіг. 2, зокрема, відображає корпус 1 у внутрішній площині якого обертально закріплений конвеєр 11 схематично зображений. На додачу, вихідний отвір 12 зображено, який розміщений у корпусі 1 та формує зв'язок між внутрішньою площиною корпусу 71 та внутрішньою площиною з'єднувального трубопроводу 2. Через вказаний вихідний отвір 12, гранульований матеріал може вивільнятись з корпусу 1, зокрема, після того як він був переданий і, відповідно, відділений конвеєром 11 від приймальної ділянки до розподільчої ділянки. Конвеєр 11 може, зокрема, слугувати сепаратором, щоб при регулярних інтервалах єдині зернини гранульованого матеріалу вводились до з'єднувального трубопроводу 2 через вихідний отвір 12.
У цьому прикладі вісь обертання конвеєра 8 проходить горизонтально. При роботі висівного апарату вісь обертання проходить паралельно сільськогосподарському грунту, що має бути оброблений.
На Фіг. 2 також зображені деталі блоку попереднього дозування 7, що веде до корпусу 1 через бічну стінку 6. Барабан 13 відображено, який зконфігурований як гвинтовий конвеєр та який підходить для передавання гранульованого матеріалу з контейнера для зберігання З до внутрішньої площини корпусу 1. 60 Вісь обертання барабану проходить співвісно осі обертання конвеєра 11.
В якості альтернативи до конфігурації барабану 13 у вигляді гвинтової різьби або гвинтового конвеєра, барабан може також приводити в дію внутрішню різьбу, що знаходиться у внутрішній площині пристрою попереднього дозування 7.
Невідображений мотор або привід наявний для приведення в дію конвеєра 11. Такий мотор або привід може також бути наявний для приведення в дію блоку попереднього дозування 7, зокрема, барабану 13. Висівний апарат може бути зконфігурований так, щоб конвеєр обертався з частотою в межах 5 Гц - 60 Гц. В результаті конфігурації конвеєра з, наприклад, трьома центрувальними шайбами, кожна з яких зконфігурована для передавання однієї зернини, відповідно дозволена частота в 15 Гц - 180 Гц. Таким чином можна досягти дуже невеликих відстаней між розміщеними зернинами.
Воронкоподібний елемент 9 і його випускний отвір 14, що веде до з'єднувального трубопроводу, також зображено на Фіг. 2. Через з'єднувальний трубопровід 8, випускний отвір 14 з'єднано з блоком попереднього дозування 7. У даному прикладі, стінка воронкоподібного елемента простягається конічно від випускного отвору 14 у напрямку впускного отвору 15.
Прохід 16 зворотного трубопроводу розміщений над випускним отвором 14. Прохід 16 зворотного трубопроводу 4 розміщено концентрично до випускного отвору 14. "Концентрично" означає в даному випадку те, що центральна точка або фокус проходу 16, якщо він виступає до площини випускного отвору 14, відповідає центральній точці або фокусу випускного отвору 14.
Фіг. З є поперечним перерізом прикладу контейнера для зберігання 3. Воронкоподібний елемент 9 з його випускним отвором 14 знову ж зображений на фіг. 3, а також впускний отвір 15 що по колу оточує зворотний трубопровід 4. Прохід 16 зворотного трубопроводу 4 перебуваючи в одній площині з впускним отвором 15 розміщено концентрично до випускного отвору 14.
Центральна точка проходу 16, таким чином, як і центральна точка випускного отвору 14 знаходиться на повздовжній осі або осі симетрії воронкоподібного елемента 9. З'єднувальний трубопровід 8, який ніби формує шийку воронки воронкоподібного елемента з'єднується з випускним отвором 14.
Як видно з виду в поперечному перерізі Фіг. З, зворотний трубопровід 4 частково розміщений у внутрішній площині контейнера для зберігання 3. Ділянка трубопроводу 17 таким чином розміщена співвісно повздовжній осі або осі симетрії воронкоподібного елементу 9.
Зо Діаметр проходу 16 у цьому прикладі є більшим за діаметр випускного отвору 14.
Вихідні отвори повітря секції 10 не зображено на фіг. 3. Однак, вони можуть бути наявні.
На Фіг. 4 зображено контейнер для зберігання З за Фіг. З, однак з введеним до нього гранульованим матеріалом.
За допомогою конвеєра 11 у корпусі 1 висівного апарату гранульований матеріал отримують до приймальної ділянки і потім передають до розподільчої ділянки, зокрема так, щоб бажана кількість зернин за одиницю часу вивільнялась через вихідний отвір 12, зазвичай, одна єдина зернина. З метою належного здійснення відділення у приймальній ділянці конвеєра більша кількість зернин гранульованого матеріалу має бути наявна. Під час передавання з приймальної ділянки до розподільчої ділянки, надлишкові зернини відділяються через взаємодію зі стінкою корпусу або з направляючим елементом. Такі відділені зернини можуть потім вивільнятись через зворотний трубопровід 4 з корпусу 1 і повторно передаватись до контейнера для зберігання 3. Такі повторно передані зернини вводяться до воронкоподібного елемента 9 через концентричне розташування проходу поблизу повздовжньої осі або осі симетрії воронкоподібного елементу 9.
Гранульований матеріал, який введений до контейнера для зберігання З через вхідний отвір 5 системою заповнення, лише потрапляє до ділянки з більшою відстанню до повздовжньої осі або осі симетрії воронкоподібного елемента через круговий впускний отвір 15 воронкоподібного елементу 9. В результаті, такі зернини зазвичай лише потрапляють до ділянки випускного отвору 14 якщо утримуючий ефект через центральні зернини відсутній. Це, в свою чергу, є випадком, якщо повторне передавання гранульованого матеріалу через зворотний трубопровід 4 зменшується або переривається.
Таким чином, можна уникнути того, що у приймальній ділянці конвеєра 11 буде наявно забагато зернин, що може спричинити шкоду надійному відділенню. З іншого боку, нові зернини можуть подаватись належним чином так, що постійно достатня кількість зернин гранульованого матеріалу доступна для конвеєра 11.
Наприклад, передавальний елемент блоку попереднього дозування 7 за Фіг. 2 може бути зконфігурований таким чином, що він вводить десять зернини гранульованого матеріалу до внутрішньої площини корпусу 1 при кожному обертанні. Завдяки процесу відділення конвеєром 11 одна зернина відбирається від десяти поданих зернин. Дев'ять зернин, що залишились, бо повторно передаються через зворотний трубопровід 4 до контейнера для зберігання 3. Там повторно передані дев'ять зернин спочатку повільно рухаються через випускний отвір 14 і з'єднувальний трубопровід 8 до блоку попереднього дозування 7, тоді як одна зернина з посівного матеріалу контейнера для зберігання З повільно проходить згодом. В результаті, знову десять зернин можуть бути передані до конвеєра 11.
Альтернативний варіант виконання прикладу контейнера для зберігання З зображено на Фіг. 5. Вказаний контейнер для зберігання З має вхідний отвір 5, через який як визначено вище, гранульований матеріал може вводитись з системи заповнення, що не зображена в даному випадку, до контейнера для зберігання 3. Через прохід 18, зворотний трубопровід, який також не зображений тут, веде до контейнера для зберігання 3.
Випускний отвір 17 розміщений у дні контейнера для зберігання 3, через який контейнер для зберігання З з'єднаний з блоком попереднього дозування 7. Блок попереднього дозування 7 може бути зконфігурований та розміщений як описано вище.
Прохід 18 розміщений над випускним отвором 17 перекриваючи його. Вхідний отвір, на противагу, розміщений над похилою площиною 19, що частково формує дно контейнера для зберігання 3. Через перегородку 20, контейнер для зберігання З додатково розділений на дві субкамери 21, 22. Оскільки перегородка 20 не досягає дна контейнера для зберігання 3, канал 23 формується, через який гранульований матеріал може потрапляти з субкамери 21 до випускного отвору 17.
Вказаним розташуванням отворів можна досягти того, що гранульований матеріал, введений через зворотний трубопровід, може бути вивільнений з перевагою відносно гранульованого матеріалу, введеного через вхідний отвір 5 з контейнера для зберігання 3. Потік зерна, що веде з проходу 18 до випускного отвору 17, зокрема, може блокувати подальше проходження гранульованого матеріалу через похилу площину. Лише коли потік зменшується або припиняється, гранульований матеріал потрапляє до випускного отвору 17 учерез похилу площину 19.
На Фіг. 6 зображено подальший альтернативний варіант виконання прикладу контейнера для зберігання 3. Такий контейнер для зберігання З схожим чином має вхідний отвір 5, через який як описано вище гранульований матеріал може бути введений до контейнера для зберігання З за допомогою невідображеної системи заповнення. Через прохід 18, зворотний
Ко) трубопровід, який не відображений тут, веде до контейнера для зберігання 3.
На противагу варіанту виконання, зображеному на Фіг. 5, випускний отвір 17 знаходиться в цьому випадку у бічній стінці контейнера для зберігання 3. Через випускний отвір 17, гранульований матеріал може передаватись до невідображеного блоку попереднього дозування.
Як і у варіанті виконання за Фіг. 5, контейнер для зберігання З за фіг. 6 має дві субкамери 21, 22, які з'єднані каналом 23. На противагу Фіг. 5, перегородка 20 у даному випадку, однак, не є рівною, а округлою стінкою.
Випускний отвір 17 у цьому прикладі повністю розміщений у субкамері 22. У ділянці такого випускного отвору 17, при роботі висівного апарату, рівень Р гранульованого матеріалу формується, який з одного боку походить зі зворотного трубопроводу і з іншого боку з подання від системи заповнення. Рівень Р не має бути ані зависоким ані занизьким. Розмір рівня залежить крім того від сипучості гранульованого матеріалу, оскільки заново поданий гранульований матеріал передається через похилу площину 19.
Відповідно, передбачено розробити розмір каналу 23 регульованим за допомогою запору 24 (ковзаючого засуву). Зокрема, запір 24 може рухатись у вертикальному напрямку як позначено подвійною стрілкою на фіг. б, щоб відстань між дном контейнера для зберігання і нижнім краєм запору 24 і, відповідно, розмір каналу 23 міг варіюватись. Наприклад, у випадку поганої сипучості гранульованого матеріалу (наприклад, у випадку обробленого ячменю), можна обрати більше відкриття каналу 23 аніж у випадку прекрасної сипучості (наприклад, у випадку рапсу).
Завдяки запору 24, таким чином, можна врахувати сипучі властивості різного гранульованого матеріалу і рівень Р можна коригувати відповідно.
З метою приведення запору 24 до бажаного положення робочий елемент 25 як зображено на Фіг. 7А може використовуватись. Такий робочий елемент 25 з'єднаний з запором 24 і направлений через овальний отвір 26 через стінку контейнера для зберігання З назовні.
Робочий елемент 25, таким чином, може регулюватись зовнішньо, зокрема постійно рухатись по овальному отвору. Пристрій кріплення, який не зображено більш детально, запору 24, наприклад, може діяти із застосуванням сили на те, що запір 24 залишається у відкоригованому положенні.
Два приклади положення робочого елемента 25 зображено на Фіг. 7В та 70. Фіг. 7В бо відображає саме низьке положення робочого елементу 25 у овальному отворі 26. Таке положення може відповідати положенню запору 24, при якому розмір каналу 24 стає мінімальним. Також можливо, що запір 24 у цьому випадку повністю замикає канал 23. Фіг. 70, однак, зображує саме вище положення робочого елементу 25 у овальному отворі 26.Таке положення може відповідати положенню запору 24, при якому розмір каналу 23 стає максимальним. Також можливо, що канал 23 у цьому випадку є повністю відкритим.
На Фіг. 8 зображено подальший поперечний переріз варіанту виконання за Фіг. 6. З цього зображення стає особливо зрозуміло, що запір 24 простягається по повній ширині каналу 23 і розмір каналу, що залишився 23, відповідно, визначається відстанню між нижнім краєм запору 24 і дном контейнера для зберігання 3.
Запір 24 у такому варіанті виконання може постійно рухатись. Однак, також можливо, що наявний запір, який може замикатись лише у наперед визначених дискретних положеннях.
Наперед визначені дискретні положення можуть, таким чином, відповідати різним властивостям потоку і, відповідно, різному гранульованому матеріалу.
На Фіг. 9 зображено вид у перспективі подальшого прикладу контейнера для зберігання 3.
Спеціальна ознака у такому варіанті виконання полягає в тому, що регулюючий клапан 27 розміщений усередині контейнера для зберігання у ділянці проходу 18 зворотного трубопроводу для контейнера для зберігання 3. Регулюючий клапан 27 є, зокрема, розміщеним між проходом 18 ї невідображеним тут вихідним отвором контейнера для зберігання. Такий регулюючий клапан 27 слугує для попередження або принаймні перешкоджання передаванню гранульованого матеріалу з контейнера для зберігання З через зворотний трубопровід до корпусу висівного апарату. Вісь обертання 28 регулюючого клапану 27 схожим чином позначена на Фіг. 9.
На Фіг. 10А зображено поперечний переріз прикладу контейнера для зберігання З за Фіг. 9.
Регулюючий клапан 27 у цьому випадку розміщений у вихідному положенні. У такому положенні регулюючого клапану 27, можливе передавання гранульованого матеріалу у напрямку передавання, позначеному стрілююю А. Вказаний напрямок передавання А веде від корпусу через зворотний трубопровід у напрямку випускного отвору 17. З метою уникнення того, що регулюючий клапан 27 упреться у внутрішню стінку контейнера для зберігання 3, стоповий елемент 29 наявний, завдяки якому досягається те, що для подання потоку проти напрямку А,
Зо максимальна контактна поверхня 30 наявна, щоб регулюючий клапан 27 міг бути закритий у випадку, якщо напрямок транспортування розвертається за яких би то не було обставин.
На Фіг. 108 зображено регулюючий клапан 27 у замикаючому положенні, оскільки наявний потік у напрямку В, що протилежний напрямку передавання А. Такий потік, наприклад, може відбутись якщо система утримання запущена в дію да початку процесу, однак гранульований матеріал ще не зібрався у контейнері для зберігання 3.У такому випадку, гранульований матеріал, поданий через вхідний отвір 5 може без перешкод текти до другої камери 22 і, за потреби, звідти далі до зворотного трубопроводу і корпусу висівного апарату. Цього уникають регулюючим клапаном 27 у замикаючому положенні. Другий стоповий елемент 31 наявний для уникнення того, що регулюючий клапан 27 обертатиметься поза замикаючим положенням протилежному напрямку В.
На Фіг. 100 зображено регулюючий клапан 27 у нейтральному положенні. Ані потік у напрямку транспортування А ані у протилежному напрямку В не надано тут. У нейтральному положенні ані стоповий елемент 29 ані стоповий елемент 31 не упирається в бічну стінку контейнера для зберігання 3. Нейтральне положення регулюючого клапану 27 у цьому прикладі визначається розташуванням обертальної осі 28 і дією сили тяжіння.
В описаному варіанті виконання перший стоповий елемент 29 і другий стоповий елемент 31 зконфігуровані цільно. Обидва стопові елементи, таким чином, поєднані в один елемент, що нерухомо з'єднаний з регулюючим клапаном 27. Однак, також можлива наявність двох окремих стопових елементів.
На Фіг. 11 зображено поперечний переріз подальшого прикладу контейнера для зберігання 3. З метою перешкоджання зворотному потоку гранульованого матеріалу через зворотний трубопровід до корпусу висівного апарату, у цьому прикладі декілька направляючих елементів 32, 33 наявні замість регулюючого клапану. Направляючі елементи 32, 33 розміщені у протилежних внутрішніх сторонах контейнера для зберігання 3, зокрема, другій субкамері 22. У цьому прикладі, направляючі елементи 32, 33 мають М-форму, де голівки направляючих елементів 32, 33 виступають у напрямку бажаного напрямку передавання А. Направляючі елементи 32, 33 розміщені каскадно, зокрема, направляючі елементи 33 розміщені зміщеними відносно направляючих елементів 32.
Завдяки направляючим елементам 32, 33 гранульований матеріал, який загалом, рухається бо у протилежному напрямку В до бічних стінок контейнера для зберігання 3 де йому перешкоджають надалі рухатись у протилежному напрямку В завдяки направляючим елементам 32, 33. З іншого боку, при потоці у напрямку передавання А, гранульований матеріал направляється до прохідного фокусу у центрі субкамери 22, щоб передавання до випускного отвору 17 було можливе. У такому прикладі два направляючі елементи 32, 33 наявні на кожній стороні, що однак не обмежено. Також можливо надати менше або більше двох направляючих елементів на сторону.
На кожній з Фіг. 12А і 128 зображено поперечний переріз корпусу прикладу висівного апарату. Таким чином, можна побачити, що центрувальна шайба 34, що рухає гранульований матеріал по направляючій поверхні направляючого елемента 35 з приймальної ділянки до розподільчої ділянки і, таким чином, центрує зернину, утримуючи і направляючи Її з обох сторін.
Нецентровані зернини, які отримані до приймальної ділянки і передані по направляючій поверхні, можуть потім бути відділені, щоб центрована зернина залишалась у розподільчій ділянці і могла бути передана до розподільчого елемента для розміщення на сільськогосподарській поверхні. Конкретно, саме одна зернина може бути центрально направлена центрувальною шайбою. Висівний апарат, відповідно, може бути сепаратором.
Камера зберігання 37, до якої відділені зернини передаються, простягається з обох сторін направляючого елемента 35. Вказані відокремлені зернини можуть потрапляти до контейнера для зберігання через зворотний трубопровід 4 (див., наприклад, Фіг. 1). З метою подавання відокремлених зернин надійно до зворотного трубопроводує, приймачі 38 наявні у камері зберігання 37 з обох сторін направляючого елемента 35. Приймачі 38 у цьому прикладі закріплені на центрувальній шайбі 34, щоб вони могли обертатись разом з центрувальною шайбою 34 навколо спільної осі обертання 36.
На Фіг. 128 зображено поперечний переріз корпусу прикладу висівного апарату за Фіг. 12А, однак, у розподільчій ділянці конвеєра. Направляючий елемент 35 має модифіковану форму у розподільчій ділянці. Зокрема, направляючий елемент 35 має гребінь, що проходить у напрямку обертання. Вказаний гребінь додатково сприяє відділення гранульованого матеріалу, оскільки по гребеню зазвичай лише одна зернина може стабільно рухатись, зокрема, зернина, яка принаймні частково центрована центрувальною шайбою 34. Наперед визначена траєкторія по направляючій поверхні, по якій центрувальна шайба 34 центрально рухає одну зернину,
Зо проходить по вказаному гребеню.
Відокремлені зернини 39 зображені у камері збору 37 і рухаються приймачами 38 по поверхні внутрішньої оболонки корпусу 1, що радіально обмежує камеру збору допоки вони не передаються до корпусу висівного апарату у зворотному трубопроводі у проході зворотного трубопроводу.
На Фіг. 13 зображено подальший поперечений переріз корпусу 1 прикладу висівного апарату. Презентація спрощена з метою ілюстрування функціональності приймачів. Можна побачити зворотний трубопровід 4, що веде до корпусу 1. Зворотний трубопровід 4, таким чином, веде тангенційно до корпусу 1, щоб сформувався тангенційний перехід 40. У цьому прикладі зображено два обертально закріплені приймачі 38. Напрямок обертання позначений стрілкою. Відокремлені зернини 39 гранульованого матеріалу можуть рухатись по камері зберігання приймачамих 38 і нарешті передаватись до зворотного трубопроводу 4. Це є особливо переважним, якщо відокремлені зернини 39 самі по собі не набули кінетичної енергії шляхом відділення для залишення корпусу 1 через зворотний трубопровід 4.
Через тангенційне злиття зворотного трубопроводу 4 до корпусу 1, наявний край між внутрішньою поверхнею зворотного трубопроводу 4 та поверхнею внутрішньої оболонки корпусу 1. Вказаним краєм точка зсуву 41 до приймачів 38 наявна. З метою перешкодити пошкодженню зернини приймачі 38 у цьому прикладі виготовлені з гнучкого матеріалу, наприклад, гуми. Таким чином, приймачі 38 можуть повертатись проти напрямку обертання якщо вони натикаються на зернину, що застрягла.
Також можливо, що лише частина одного кінця приймачів 38 виготовлена з гнучкого матеріалу, відповідно, тоді як приймачі окрім цього виготовлені з жорсткого матеріалу.
На Фіг. 14 зображено альтернативний варіант виконання приймачів 38. У такому прикладі приймачі 38 зконфігуровані нерухомо. Приймачі 38, однак, мають шарніри 42, спільна вісь яких проходить протилежно до осі обертання. Тому зовнішня частина приймачів 38 може повертатись проти напрямку обертання, якщо приймач 38 натикається на зернину, що застрягла 43.У дії, що залишилась, приймачі 38 видовжуються, оскільки відцентрова сила, що впливає, протидіє обертанню навколо спільної осі.
Зрозуміло, що ознаки, вказані у вищеописаних варіантах виконання винаходу, не обмежені такими специфічними комбінаціями і також можливі у довільних різних поєднаннях. Зокрема,
воронкоподібний елемент може бути також окремим елементом, що розміщений у внутрішній площині контейнера для зберігання.

Claims (16)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Висівний апарат для гранульованого матеріалу, зокрема насіння, який відрізняється тим, що висівний апарат має конвеєр (11), закріплений з можливістю обертання у корпусі (1), де вказаний конвеєр (11) взаємодіє зі стінкою корпусу або направляючим елементом так, що гранульований матеріал можуть передавати з приймальної ділянки до розподільчої ділянки, де корпус (1) з'єднаний з контейнером для зберігання (3) для подавання гранульованого матеріалу; і де зворотний трубопровід (4) веде від корпусу до контейнера для зберігання (3); де контейнер для зберігання (3) можуть наповнювати гранульованим матеріалом через вхідний отвір (5); де гранульований матеріал можуть вводити через випускний отвір (17) контейнера для зберігання (3) напряму або через з'єднувальний трубопровід (8) до пристрою попереднього дозування (7), який сконфігурований таким чином, що він передає гранульований матеріал через впускний отвір до корпусу (1); і де пристрій попереднього дозування має барабан (13), вісь обертання якого проходить співвісно осі обертання конвеєра (11).
2. Висівний апарат за п. 1, який відрізняється тим, що контейнер для зберігання (3) має воронкоподібний елемент (9), де вказаний воронкоподібний елемент (9) має впускний отвір (15) і випускний отвір (14); і де прохід (16) зворотного трубопроводу (4) у контейнері для зберігання (3) розміщений концентрично до випускного отвору (14) воронкоподібного елемента (9).
3. Висівний апарат за п. 2, який відрізняється тим, що прохід (16) зворотного трубопроводу (4) розміщений у внутрішній площині контейнера для зберігання (3).
4. Висівний апарат за п. 2 або 3, який відрізняється тим, що воронкоподібний елемент (9) сформований секцією стінки контейнера для зберігання (3). Зо
5. Висівний апарат за одним із пп. 2-4, який відрізняється тим, що випускний отвір (14) відповідає випускному отвору (17) або з'єднаний з ним.
6. Висівний апарат за одним із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що гранульований матеріал можуть передавати під дією сили тяжіння від контейнера для зберігання (3) до пристрою попереднього дозування (7).
1. Висівний апарат за одним із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що прохід (16; 18) зворотного трубопроводу знаходиться у контейнері для зберігання (3) над випускним отвором (14; 17) і повністю або частково перекриває його.
8. Висівний апарат за п. 7, який відрізняється тим, що дно контейнера для зберігання (3) має похилу площину (19), яка нахилена у напрямку випускного отвору (17), і де вхідний отвір (5) знаходиться над похилою площиною.
9. Висівний апарат за п. 8, який відрізняється тим, що похила площина (19) розміщена прямо прилегло до випускного отвору (17).
10. Висівний апарат за одним із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що подавання гранульованого матеріалу, введеного через вхідний отвір (5), до випускного отвору (17) можуть регулювати за допомогою запору (24).
11. Висівний апарат за одним із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що у зворотному трубопроводі і/або у контейнері для зберігання розміщують один або декілька елементів, які попереджають або перешкоджають передаванню гранульованого матеріалу з контейнера для зберігання (3) через зворотний трубопровід (4) до корпусу (1).
12. Висівний апарат за п. 11, який відрізняється тим, що один або декілька елементів мають регулюючий клапан (27).
13. Висівний апарат за п. 11 або 12, який відрізняється тим, що один або декілька елементів мають направляючі елементи М-форми (32, 33), голівка яких виступає у бажаному напрямку передавання (А), що веде від корпусу (1) до контейнера для зберігання (3) через зворотний трубопровід (4).
14. Висівний апарат за одним із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що висівний апарат має принаймні один обертально закріплений приймач (38), за допомогою якого відділені зернини (39) гранульованого матеріалу можуть прискорювати у камері зберігання (27) та потім вивільняти за допомогою відцентрової сили з камери зберігання (37) і передавати до зворотного 60 трубопроводу (4).
15. Висівний апарат за п. 14, який відрізняється тим, що принаймні один приймач (38) сконфігурований таким чином, що він може принаймні частково повертатись проти свого напрямку обертання.
16. Сівалка, що має висівний апарат за одним із попередніх пунктів. Шщ /х 0- с - ав ге ' повововової 9 Юогоосоговну Ша
Фіг. 1
І еВ ра ран, 9 г От ПА о. Фі?
/" Г І е х 3 хе е е ОМ Я ее, саве сво 4: ди гЯ ве ; її ТА
Фіг. 4 /20 ІВ Ку т а Баш ра ну ше | ши ше : і щі щ Щи: нини я ра ши ши КГ У / Яр й ИЙ пу рак І; прання ну / ОХ / І шо 7
Фіг. 5
/ «о 1 Н х чу, дня ЩО он й ч 7 ; і СУ, 205 и ху чу х і і ш-3 У У Й, Ак Кк ху І | ! і Бе ! і І А й У, | ЇЇ і У ЖК Б 9 У 7 ! й п | ' ) У 7к І - же А ху сені й см й ! сх - ! и Ід і 23! / р ра ваш
Фіг. 6 18 5 Бай 7 20 де х У тя, | | З х Щі х к ще чн ння ч ше ЩО
Фіг. 7а
0 ра уд га х ; х / -- х : 7 76 Х у ІК й / х - 25 /
Фіг. 7р кюохх стук. д т Ше г уд ! | КІ ї . й : Х і і і Ше 26 / М ра й т
Фіг. 7сС
І ія га і Ки і / / т Й / о; , і / / А ло о М Й Ні й ; / / А і ; ; и ле і у і і
Фіг. З і у // 27 і ми в у сен ! і І хо і 7 чщ ; Ше: Зх -Д і : / /
Фіг. 9 5 29 й Я ІВ у 4 у-й У, пн ; / ій м і Я їе 30 й й М хх / ; ій ке Я й с Ку Я у У ех 4 / Е ох я Я й жк у У Ух Ме й У | ; 77 У | ре В; 27 хх дж чх ух 4
Фіг. їОа р й ЗУ сн ! У, / с Ко Ь У у ї 21 У чу, / Ж що у Ї ча З М З М / ГУ, - Я и 2 5 І ту 7 | /5 : і Ї 227 С А ж и х23 нн
Фіг. 106 й Й х Фу З ; з, | , У й й У Ух, 1 о. ХА хх ї й ча : У 2 ху ї й іє КЕ ї у шк У / і іх / ху ї ге у / х - ей й і у | 5 М 227 У шо і й І З в / / чі ра
Фіг. 10с
Ху /37 ЗА /" у у ше в 38-77 Ше: 35
Фіг. 12а 18 і А ;
НИ. ; Зх -- т і; ; З ! ро Ж | | а 5 не її й я їх КУ у ж у І ше ї У о; І ! о З ль й У / В / г з і й о Е їй К 22 у ж 1 чех дя і 7 23 /
Фіг. 11 пули /, / Г ех 39 й зви сл шен ще:
Фіг. 125 вн
ЩА. Я 38 /39 ЗВ о і . ! / - А й
Фіг. 13
/4 чу ЗВ / ге ! Ц ; ше КО
Фіг. 14
UAA201802581A 2015-08-26 2016-08-18 Висівний апарат для гранульованого матеріалу з контейнером для зберігання UA121897C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102015114150.7A DE102015114150A1 (de) 2015-08-26 2015-08-26 Sämaschine und Verfahren zum Betreiben einer Sämaschine
PCT/EP2016/069632 WO2017032691A1 (de) 2015-08-26 2016-08-18 Dosiervorrichtung für granulares material mit sammelbehälter

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA121897C2 true UA121897C2 (uk) 2020-08-10

Family

ID=56855417

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201802581A UA121897C2 (uk) 2015-08-26 2016-08-18 Висівний апарат для гранульованого матеріалу з контейнером для зберігання

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP3340765B1 (uk)
DE (1) DE102015114150A1 (uk)
EA (1) EA035922B1 (uk)
UA (1) UA121897C2 (uk)
WO (1) WO2017032691A1 (uk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102016117135A1 (de) * 2016-09-13 2018-03-15 Amazonen-Werke H. Dreyer Gmbh & Co. Kg Dosiervorrichtung mit Vordosierung und axialer Zuführung
DE102019108067A1 (de) * 2019-03-28 2020-10-01 Amazonen-Werke H. Dreyer Gmbh & Co. Kg Dosiervorrichtung für granulares Material
DE102019117555A1 (de) * 2019-06-28 2020-12-31 Amazonen-Werke H. Dreyer Gmbh & Co. Kg Portioniervorrichtung für chemisches Granulat
DE102021108172A1 (de) * 2021-03-31 2022-10-06 Amazonen-Werke H. Dreyer SE & Co. KG Ausbringaggregat für eine landwirtschaftliche Ausbringmaschine

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DD242547A1 (de) * 1985-11-14 1987-02-04 Mech Landwirtsch Forschzent Vorrichtung zum vereinzeln und abgeben von koernigem gut
DE29623398U1 (de) * 1995-09-15 1998-04-23 Amazonen-Werke H. Dreyer Gmbh & Co Kg, 49205 Hasbergen Landwirtschaftliche Verteilmaschine
AU2003904353A0 (en) * 2003-08-05 2003-08-28 Holly, John Seed distribution method and apparatus
DE102012105048A1 (de) 2012-06-12 2013-12-12 Horsch Maschinen Gmbh Verteilaggregat für körniges Gut, insbesondere Säaggregat
WO2015035158A1 (en) * 2013-09-05 2015-03-12 Kinze Manufacturing, Inc. Multiple agricultural product application method and systems

Also Published As

Publication number Publication date
EA035922B1 (ru) 2020-09-01
WO2017032691A1 (de) 2017-03-02
EP3340765B1 (de) 2020-04-15
EA201890437A1 (ru) 2018-10-31
EP3340765A1 (de) 2018-07-04
DE102015114150A1 (de) 2017-03-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2642118C1 (ru) Сеялка с устройством подачи семян
UA121897C2 (uk) Висівний апарат для гранульованого матеріалу з контейнером для зберігання
EP3150042B1 (en) Seeding apparatus with a seed dispersion unit
US8196534B2 (en) Volumetric metering system with clutch based sectional shut-off
RU2544968C2 (ru) Система объемного дозирования с секционной заслонкой
US7854206B2 (en) Seed meter
CN106211880B (zh) 一种专用于播种小麦的窝眼式精量排种器
US8733259B2 (en) Seed metering apparatus for a seeder
US10334775B2 (en) Particulate solid metering and mixing system for rotary seed broadcaster used for sowing in agricultural machines
US11730080B2 (en) Device for delivering solid particles on demand, intended for agricultural machinery
EP2819500B1 (en) Method for calibrating a device for feeding a granular or powder material and such device
CA2788023A1 (en) Air drill diffuser
US20160090019A1 (en) Downward elbow with cyclonic effect and product overflow capability
UA122907C2 (uk) Висівний апарат для гранульованого матеріалу з блоком попереднього дозування
UA80434C2 (uk) Сівалка
CN107087456B (zh) 一种李子播种装置
CA2737721C (en) Seed metering apparatus for a seeder
RU2656961C2 (ru) Высевающий аппарат
RU2781181C2 (ru) Устройство для подачи твердых частиц по запросу, применяемое в сельскохозяйственной технике
RU179711U1 (ru) Дозатор сыпучих тел
US3229860A (en) Feeder wheel for seed planter
AU2011201905B2 (en) Seed Metering Apparatus for a Seeder
RU188019U1 (ru) Дозатор катушечный
RU2575364C1 (ru) Пневматический высевающий аппарат для посева мелкосеменных культур
CN116438990A (zh) 一种用于播种机的肥料释放装置