UA120524C2 - Витягнення тютюнових компонентів при обробці - Google Patents

Витягнення тютюнових компонентів при обробці Download PDF

Info

Publication number
UA120524C2
UA120524C2 UAA201702262A UAA201702262A UA120524C2 UA 120524 C2 UA120524 C2 UA 120524C2 UA A201702262 A UAA201702262 A UA A201702262A UA A201702262 A UAA201702262 A UA A201702262A UA 120524 C2 UA120524 C2 UA 120524C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tobacco
compounds
gas stream
aerosol
generating
Prior art date
Application number
UAA201702262A
Other languages
English (en)
Inventor
Клеман Бессо
Original Assignee
Філіп Морріс Продактс С.А.
Филип Моррис Продактс С.А.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Філіп Морріс Продактс С.А., Филип Моррис Продактс С.А. filed Critical Філіп Морріс Продактс С.А.
Priority claimed from PCT/IB2015/057428 external-priority patent/WO2016051334A1/en
Publication of UA120524C2 publication Critical patent/UA120524C2/uk

Links

Landscapes

  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)

Abstract

Спосіб включає в себе етапи, на яких забезпечують звітрювання однієї або більше сполук або їх реакційні продукти з тютюну в потік газу та витягають щонайменше одну з однієї або більше сполук, що звітрилися, або реакційних продуктів із потоку газу. Спосіб може здійснюватися застосовно до процесу розширення тютюну сухим льодом («DIET»), в якому летючі тютюнові сполуки витягаються, а не спалюються, як це зазвичай відбувається у сучасних процесах DIET.

Description

Даний винахід відноситься, крім всього іншого, до витягнення тютюнових компонентів або реакційних продуктів тютюнових компонентів, які звітрюються під час обробки тютюну. Витягнені компоненти або реакційні продукти можуть додаватися у композиції, такі як композиції, що генерують аерозоль, для використання у нагрівних курильних пристроях, що генерують аерозоль, для надання смакоароматичних або інших бажаних ознак цим композиціям.
Електронні сигарети (або "е-сигарети") були створені як альтернатива традиційним сигаретам, як засіб для звітрювання активних компонентів, таких як нікотин, для вдихання без горіння, але при забезпеченні того, щоб відчуття, які відчуваються користувачем у ротовій порожнині, були схожі з тими, які утворюються при курінні традиційної сигарети. Багато існуючих е-сигарет використовують рідину ("е-рідина"), що містить нікотин як єдиний компонент, який одержаний з тютюну. Однак такі е-рідини не здатні забезпечити смакоароматичні або інші сенсорні ознаки традиційних курильних виробів, таких як сигарети. Відповідно, може знадобитися включення тютюнових смакоароматичних речовин до е-рідини для використання в е-сигаретах.
Леткі тютюнові компоненти можуть втрачатися під час обробки тютюну. Наприклад, обробка тютюну з утворенням розширеного тютюну, така як розширення тютюну сухим льодом (агу ісе ехрапаєйа їорассо, "ОІЕЄТ"), може призводити до звітрювання похідних сполук тютюну, якими багаті тютюнові алкалоїди. У таких процесах похідні сполуки тютюну, що звітрюються, зазвичай захоплюються потоком відхідного газу та спалюються з метою вироблення енергії для процесу розширення тютюну. Під час таких процесів деякі сполуки можуть вступати в реакцію з утворенням реакційних продуктів, які також захоплюються потоком відхідного газу та спалюються. Деякі з цих реакційних продуктів утворюються в результаті реакції Майяра між відновлюючими цукрами та тютюновими алкалоїдами, і вносять внесок до смаку/аромату тютюну при його викурюванні.
Тютюнові алкалоїди, реакційні продукти та інші сполуки, які утворюються або звітрюються під час процесу розширення тютюну, можуть являти собою смакоароматичні сполуки, які можуть використовуватися для надання смаку, аромату або інших сенсорних ознак композиціям, таким як композиції в е-рідині.
Завдання даного винаходу полягає у витягненні тютюнових смакоароматичних речовин, які
Зо звітрюються під час обробки тютюну. При сучасних способах обробки такі сполуки зазвичай втрачаються або їх вміст зменшується. Ще одне завдання даного винаходу полягає у створенні композицій для використання у нагрівних виробах, що генерують аерозоль, при цьому композиції містять тютюнові смакоароматичні речовини, витягнені під час обробки тютюну.
Тютюнові смакоароматичні речовини можуть надавати зазначеним композиціям смак, аромат або інші сенсорні ознаки. Інші завдання даного винаходу стануть зрозумілі фахівцям у даній галузі техніки після прочитання та розуміння даного опису, що включає в себе нижченаведену формулу винаходу та супровідні креслення.
В одному варіанті реалізації даного винаходу запропонована композиція, що містить нікотин й одну або більше тютюнових смакоароматичних речовин, які одержують шляхом конденсації потоку газу, що містить ці одну або більше тютюнових смакоароматичних речовин. Потік газу може являти собою потік газу, який застосовується у процесі розширення тютюну. Переважно, потік газу являє собою потік відхідного газу, що утворюється у процесі розширення тютюну. У деяких варіантах реалізації щонайменше деяку частину нікотину та переважно -- весь нікотин у зазначеній композиції також одержують шляхом конденсації потоку газу. Зазначені композиції можуть являти собою або можуть утворювати композицію, що генерує аерозоль, для використання у нагрівних виробах, що генерують аерозоль.
Ще в одному варіанті реалізації даного винаходу запропонована композиція, що містить нікотин, одну або більше тютюнових смакоароматичних речовин і щонайменше одну сполуку, вибрану з групи, що містить зволожувачі, агенти, що генерують аерозоль, та інші сполуки композиції, що генерує аерозоль, для використання у нагрівному курильному виробі, що генерує аерозоль, причому цю композицію одержують шляхом витягнення щонайменше деякої частини нікотину й однієї або більше тютюнових смакоароматичних речовин в результаті конденсації потоку газу, що містить нікотин й одну або більше тютюнових смакоароматичних речовин, і складання конденсату з щонайменше однією сполукою, вибраною з групи, що містить зволожувачі, агенти, що генерують аерозоль, та інші сполуки композиції, що генерує аерозоль, для використання у нагрівному курильному виробі, що генерує аерозоль.
У контексті даного документа термін "складання" означає регулювання концентрації компонентів, таких як нікотин, смакоароматичні речовини та зволожувачі, до рівнів, які відповідають керуючим нормативам на тютюн і створюють прийнятні відчуття у дорослих бо споживачів при використанні у пристрої, що генерує аерозоль. Будь-яка композиція, яка описана у даному документі, для використання у пристрої, що генерує аерозоль, може являти собою складену композицію.
В різних аспектах даного винаходу запропонований спосіб, що включає в себе етапи, на яких забезпечують звітрювання однієї або більше похідних сполук тютюну до потоку газу; і витягають з потоку газу щонайменше одну із зазначених однієї або більше похідних сполук тютюну, що звітрилися, за допомогою технологій, добре відомих із рівня техніки. Необов'язково, спосіб включає в себе етап, на якому фракціонують витягнені сполуки за допомогою технологій, добре відомих із рівня техніки. Переважно, щонайменше одна з витягнених похідних сполук тютюну являє собою тютюнову смакоароматичну речовину. Звітрювання похідних сполук тютюну може бути забезпечене шляхом підвищення температури тютюну в процесі розширення тютюну, наприклад, але без обмеження, у процесі розширення тютюну сухим льодом ("ОІЕТ").
В різних аспектах даного винаходу запропонований спосіб приготування композиції, що генерує аерозоль, для використання у нагрівному пристрої, що генерує аерозоль, що включає в себе етапи, на яких витягають тютюнову смакоароматичну речовину з потоку газу; і додають витягнену тютюнову смакоароматичну речовину до композиції, що містить воду та нікотин.
Зазначена композиція переважно містить поліетиленгліколь, зволожувачі або інші підходящі агенти, що утворюють аерозоль.
В деяких аспектах даного винаходу запропонований спосіб приготування композиції, що генерує аерозоль, для використання у нагрівному пристрої, що генерує аерозоль, що включає в себе етапи, на яких витягають тютюнову смакоароматичну речовину та нікотин з потоку газу; і додають витягнені тютюнову смакоароматичну речовину та нікотин до композиції, що містить воду. Зазначена композиція переважно містить поліетиленгліколь, зволожувачі або інші підходящі агенти, що утворюють аерозоль.
Різні аспекти способів і композицій згідно з даним винаходом можуть мати одну або більше переваг над відомими способами обробки тютюну та процесами одержання композицій, що генерують аерозоль, для використання у нагрівних пристроях, що генерують аерозоль.
Наприклад, аспекти способів згідно з даним винаходом забезпечують витягнення тютюнових смакоароматичних речовин, які можуть включати в себе основні ароматичні сполуки, замість втрати або спалювання цих сполук, як це відбувається у відомих процесах розширення тютюну.
Додаткові переваги одного або декількох аспектів курильних виробів, композицій і способів, описаних у даному документі, будуть очевидні фахівцям у даній галузі техніки після прочитання та розуміння даного опису.
Способи згідно з даним винаходом можуть застосовуватися до будь-якого процесу розширення тютюну, що призводить до звітрювання тютюнових смакоароматичних речовин. У контексті даного документа термін ""ютюнова смакоароматична речовина" означає сполуку, яка утворює запах або смак, коли її вдихають або пробують на смак. Термін "похідна сполука тютюну" означає сполуку, яка природнім чином присутня у тютюні, або продукт реакції природнім чином присутніх тютюнових сполук, який здатний генеруватися під час обробки тютюну. Похідні сполуки тютюну, які можуть включати в себе тютюнові смакоароматичні речовини, що звітрюються при розширенні тютюну, можуть захоплюватися потоком газу.
Тютюнові смакоароматичні речовини можуть бути витягнені з потоку газу та використовуватися для надання запаху, аромату, смаку або інших сенсорних ознак різним композиціям.
Звітрювання похідних сполук тютюну може відбуватися у результаті підвищення температури композиції, що містить тютюн. Однак звітрювання може відбуватися без нагрівання, і сполуки, що звітрюються, можуть захоплюватися відповідно до способів згідно з даним винаходом. Похідні сполуки тютюну, що звітрюються, можуть бути захоплені та витягнені з будь-якої підходящої композиції, що містить тютюнові компоненти, такої як сухі тютюнові композиції, тютюнові суспензії тощо. Переважно, похідні сполуки тютюну, що звітрюються, захоплюються потоком газу, з якого ці сполуки можуть бути витягнені. Сполуки, що звітрюються, можуть бути витягнені будь-яким підходящим способом, наприклад, шляхом конденсації, за рахунок споріднення тощо. Одна або більше тютюнових смакоароматичних речовин, що звітрилися у потік газу, можуть бути селективно витягнені та/або збагачені за один або більше етапів.
У різних варіантах реалізації способи згідно з даним винаходом включають в себе етапи, на яких піддають композицію, що містить тютюн, впливу умов, що призводять до звітрювання похідних сполук тютюну в потік газу; і витягають похідну сполуку тютюну з потоку газу. Умови, впливу яких піддають тютюнову композицію, частково визначають, чи буде звітрюватися похідна сполука тютюну. Зрозуміло, що температура, швидкість потоку газу та тиск впливають на кількість похідної сполуки тютюну, яка звітрюється у потік газу. Ті ж самі фактори можуть бо впливати на число різних сполук, що звітрюються у потік газу. Тиск пари похідної сполуки тютюну також впливає на те, чи буде звітрюватися дана похідна сполука тютюну за даним поєднанням умов.
Тютюнові композиції, що можуть бути піддані впливу умов, за яких відбувається звітрювання похідних сполук тютюну, включають в себе сухі тютюнові композиції, суспензії, що містять тютюн, такі як рідкі маси, тощо. Термін "пютюн" використовується у даному документі для вказівки на рослину роду Місоїйапа (Тютюн звичайний) або на один або більше компонентів рослини роду Місоїйапа. Терміни "тютюн" і "Місоїйапа" вживаються у даному документі для позначення як рослини одного виду з роду Місоїіапа, так і рослин двох і більше видів з роду
Місоїапа, утворюючих тютюнову суміш. "Тютюн" містить будь-який компонент або субкомпонент з наступних: листя, черешки, стебла, квітки, корені, насіння або будь-які інші частини рослини роду Місойапа. Переважно, тютюн являє собою наповнювач з різаного тютюну. Термін "наповнювач з різаного тютюну" вживається у даному документі для позначення тютюнового матеріалу, який утворений, в основному, з пластин тютюнового листа.
Тютюнові композиції, що можуть бути піддані впливу умов, за яких можливе звітрювання похідних сполук тютюну, можуть містити тютюн і носій. Носій може являти собою тверде тіло, рідину або газ. Якщо носій являє собою рідину, композиція може являти собою суспензію.
Приклади підходящих рідких носіїв для утворення суспензії включають в себе воду; етанол; рідкий діоксид вуглецю; Егеоп'м 11; карбонат амонію; а також надкритичні текучі середовища, такі як азот, аргон, гелій, метан, пропанол, пентан тощо; або комбінації з одного або більше таких рідких носіїв. Переважно, тютюн просочений носієм.
Приклади твердих носіїв включають в себе твердий діоксид вуглецю, який відомий також як сухий лід. Згідно з переважним способом, для одержання тютюнової композиції за допомогою сухого льоду, приводять у контакт тютюн із рідким діоксидом вуглецю при тиску, що досить високий для підтримання СО: в рідкому стані, і потім знижують тиск (наприклад, до атмосферного тиску), щоб забезпечити можливість замерзання СО», яке відбувається приблизно при -78 "С. Тиском, який достатній для підтримання СО» в рідкому стані, у деяких варіантах реалізації є тиск приблизно 30 бар (г). Переважно, тютюн просочують рідким СО».
Переважно, тютюн занурюють в рідкий СО» на період часу, який достатній для просочування тютюну рідким СО», що може становити від приблизно 10 секунд до приблизно 30 хвилин,
Зо переважно -- приблизно 15 хвилин або менше. Таке просочування зазвичай здійснюють у процесах СІЕТ, в результаті чого одержують тютюн, який просочений негазовим діоксидом вуглецю.
Переважно, підвищують температуру тютюнової композиції, а леткі компоненти або реакційні продукти захоплюють та переносять у потоці газу. Тютюнова композиція може бути нагріта до будь-якої підходящої температури. Наприклад, тютюнова композиція може бути нагріта до температури від приблизно 1002 до приблизно 5002С; переважно -- від приблизно 15022 до приблизно 4002С; більше переважно -- від приблизно 1802С до приблизно 300 "С; ще більше переважно -- від приблизно 2202С до приблизно 2902С або від приблизно 19092 до приблизно 2002С. Тютюнова композиція може бути приведена в контакт з потоком гарячого газу, в якому гарячий газ має температуру 1009 до приблизно 5002С; переважно -- приблизно 15092; до приблизно 400 "С; більше переважно -- приблизно 1802С до приблизно 300 С; ще більше переважно -- приблизно 2202С до приблизно 2902С або приблизно 1902С до приблизно 20096.
Зрозуміло, що температура та інші умови, впливу яких піддають тютюнову композицію, можуть впливати на співвідношення реакційних продуктів тютюнових компонентів до тютюнових компонентів, що не прореагували. Відповідно, температура та/або інші умови можуть регулюватися для змінення співвідношення компонентів, що не прореагували до тих, що прореагували, або хімічного складу утворюваних похідних сполук тютюну, що захоплюються потоком газу.
Приклади похідних сполук тютюну, які можуть бути захоплені потоком технологічного газу для обробки тютюну та витягнені з цього потоку, включають в себе алкени, алкани, спирти, складні ефіри, терпени, алкалоїди, кетони, нафталіни, циклічні прості ефіри, спирти простих ефірів, гліколі, прості гліколеві ефіри, складні гліколеві ефіри, альдегіди, ароматичні спирти, циклічні ароматичні сполуки тощо. У деяких варіантах реалізації похідні сполуки тютюну включають в себе сполуки, що утворюються в результаті реакції Майяра між відновлюючими цукрами та тютюновими алкалоїдами. Деякі типові приклади похідних сполук тютюну, які можуть бути витягнені з потоку технологічного газу, були ідентифіковані шляхом експериментів і представлені нижче у таблиці.
Таблиця
Типові приклади похідних сполук тютюну, із зазначенням їх класів, які були виявлені у потоці відхідного газу в декількох процесах ОІЕТ (5 - попередньо виявлено у димі, Т - попередньо виявлено у тютюні; загальні назви зазначені у дужках)
СА5-номер ню""инйииининининининннншнннишишшшшш
Бензол, етеніл- (стирол) (5, Т)
Бензол, 1,2,4-триметил- /"псевдокумен) (5, Т)
Бензол, (1-метилетил)- (кумен) (5, Т)
Бензол, 1-метил-4-(1-метилетил)- Гр-цимен) (5, Т) 1Н-Інден, 2,3-дигідро- (індан) (5)
Продовження таблиці
Назва Міжнародний Клас
СА5-номер 1,2,4,5-тетраметил- Бензол, (5) 95-93-2
Нафтален, 1,2,3,4-тетрагідро- /"тетралін) (5, Т 119-64-2
Нафтален (5, Т) 91-20-3
Нафтален, 2-метил- (5, Т 91-57-6
Нафтален, 1-метил- (5, Т 90-12-0
Біцикло!3.1.1)гепт-2-ен, 2,6,6-триметил- /а-пінен) (5, Т 80-56-8
Біцикло|3.1.1|гептан, 6,б-диметил-2-метилен- /Д-пінен) (5, Т 127-91-3
Біцикло|4.1.0)гепт-3-ен, 3,7,7-триметил- (Т 13466-78-9 1,3-Циклогексадієн, 1-метил-4-(1-метилетил)- (а-терпінен) (5, Т 99-86-5
Циклогексен, 1-метил-4-(1-метилетил)- /лімонен; р-мента-1,8- 138-86-3 Терпени дієн) (5, ГТ 2-Оксабіцикло|2.2.2|октан, 1,3,3-триметил- (евкаліптол; 1.84 470-82-6 Терпени цинеол) (5, Т 1,6-Октадієн-3-ол, 3,7-диметил- /ліналоол) (5, Т) 78-70-6
Біцикло|(2.2.1|гептан-2-он, 1,7,7-триметил- /"/камфора) (Т) 76-22-2
Біцикло(2.2.Тептан-2 ол, 1,7,7-триметил-, ендо- (борнеол) (ЗІ /507.70.-0 6-Октен-1-ол, 3,7-диметил- /дІ-цитронелол) (5, Т) 106-22-9 1,4-Метаноазулен, декагідро-4,8,8-триметил-9- метилен-, (|15- еп. 1а,Зав,4а,вавї- (Т 475-20-7 Терпени
Біциклої/7.2.0)ундец-4-ен, 4,11,11-триметил-8- метилен-, (|18- ШУЙ 1ВУАЕ, 957)1- (В-каріофілен) (Т 87445 | Терпени 1-Пропанол, 2-метил- Лзобутиловий спирт) (5, Т 78-83-1 1-Бутанол /н-бутиловий спирт) (5, Т 71-36-3 1-Гексанол, 2-етил- (5, Т 104-76-7
Бензолметанол (бензиловий спирт) (5, Т 100-51-6
Складний метиловий ефір оцтової кислоти (5, Т) 79-20-9
Складний етеніловий ефір оцтової кислоти вініл ацетат) (5) 108-05-4
Складний етиловий ефір оцтової кислоти /етил ацетат) (5, Т) 141-78-6
Складний 1-метилетиловий ефір оцтової кислоти (5, Т) 108-21-4
Складний метиловий ефір 2-пропенової кислоти, 2-метил- (Т 80-62-6
Складний пропіловий ефір оцтової кислоти /пропіл ацетат) (Т) 109-60-4
Складний 2-метилпропіловий ефір оцтової кислоти /ізобутил 110-19-0
Складний бутиловий ефір оцтової кислоти /бутил ацетат) (5, 123-86-4
Складний метиловий ефір бензойної кислоти "метил бензоат) 93-58-3
Складний ендо-1,7,7-триметилбіцикло|2,2,1|гептан-2-іловий а. й й ефір оцтової кислоти (борніл ацетат) (Т) 176-493 Складні ефіри
Складний фенілметиловий ефір бензойної кислоти (бензил вї. ше бензоат) (5, Т) 120-51-4 Складні ефіри
Продовження таблиці
Назва Міжнародний Клас
СА5-номер 2-Бутанон /(метилетилкетон) (5, Т) 78-93-3 2-Пентанон, 4-метил- (5, Т 108-10-1
Циклогексанон (5) 108-94-1
З-Гептанон "етилбутилкетон) (5) 106-35-4 4-Гептанон, 2,6-диметил- (5 108-83-8
Етанон, 1-феніл- "ацетофенон) (5, Т) 98-86-2
Метанон, дифеніл- /"бензофенон) (5, Т) 119-61-9
Й Й вв. Циклічні прості
Фуран, 2-метил- (5, Т) 534-22-5 ефіри ниці ва. Циклічні прості
Фуран, тетрагідро- (5, Т) 109-99-9 ефіри нн"?"нХ?нннинннннннишиншнншишишиш
Гліколеві
Етанол, 2-метокси- (5, Т) 109-86-4
Гліколеві 2-Пропанол, 1-метокси- (РОММ) (Т) 107-98-2 . . Гліколеві 1,2-Етандіол етилен гліколь) (5, Т) 107-21-1
Гліколеві
Етанол, 2-етокси- (5, Т) 110-80-5 . Гліколеві 2,4-Пентандіол, 2-метил- (5, Т) 107-41-5 н""'ниВІІОТВВВВВВВ ОІВ Я 1,2-Пропандіол "пропілен гліколь) (ПГ) (5, Т) 57-55-6
Гліколі, гліколеві
Етанол, 2-фенокси- (Т) 122-99-6 н"?"НЬЬьШИТЇЬІВСШИИИИОООВВВВВВВВВВ Я
Бутанал /бутиральдегід) 123-72-8
Пентанал /валеральдегід) (5, Т) 110-62-3
Гексанал /(капроновий альдегід) (5, Т) 66-25-1
Гептанал (5) 111-71-7
Октанал (5, Т) 124-13-0
Нонанал /пелагрональдегід) (5, Т) 124-19-6
Деканал /капральдегід) (5, Т 112-31-2 112-44-7
Бензальдегід (5, Т) 100-52-7 2-Фуранкарбоксальдегід (фурфурал; 2-фуральдегід) (5, Т) 98-01-1
Продовження таблиці
Назва Міжнародний Клас
СА5-номер
Й - - . . в. Складні ефіри 1-Метилетиловий складний ефір тетрадеканової кислоти (Т) 110-27-0 жирних кислот нн"
Бензотіазол (бензосульфоназол) (5, Т) 95-16-9 2-Піролідинон, 1-метил- (5, Т 872-50-4 нІ?нІОШЬВЮВСИООВОООООООООЛОЛОВОВОВОВОВОВОВОИВОВОИВОВОВОВОВЛВИОНМНХЖЖТВОВЛОВВВОВВОВЬЬ ТЯ
Піридин, 3-(1-метил-2-піролідиніл)-, (5)- (І-нікотин) (5, Т) 44. .
Т.кип: 2444 с 54-11-5 Нікотин
Піридин, 3-(3,4-дигідро-2Н-пірол-5-іл)- /І-міосмін) (5, Т) .
Т.кип.: 244,7 532-12-7 | МО відносяться до нікотину
Піридин, 3-(1-метил-1Н-пірол-2-іл)- (нікотирин) (5, Т) 487-19-4 що відносяться
Т.кип.: 282,8 70 до нікотину 2-Піролідинон, 1-метил-5-(З-піридиніл)-, (5)- (котинін) (5, Т) що відносяться . о 486-56-6 :
Т.кип.: 316 7 до нікотину
З-Піридинкарбонітрил Х3-Ціанопіридин) (5, Т) що відносяться й о 100-54-9 :
Т.кип.: 2016 до нікотину нниИшжжшжшжнтнтнтИдждвдНжШНннннннннннннннннннннОПНННОВВВ НЯ
Піразин, метил- - Піразин, 2-метил (5, Т) ло. . -
Т.кип.: 1357 2С 109-08-0 Реакція Майяра
Піразин, етил- - Піразин, 2-етил- (5, Т) п. . й
Т.кип. 154926 13925-00-3 |Реакція Майяра
Піразин, 2,3-диметил- (5, Т) во. . й
Ткип. 158и2С 5910-89-4 |Реакція Майяра
Піразин, 2-етил-6-метил- - Піразин, б-етил-2-метил- (5, Т)) па. й -
Т.кип. 170,2 2С 13925-03-6 |Реакція Майяра
Піразин, триметил- (5, Т) вк. . й тТкипо 171-172 14667-55-1 | Реакція Майяра
Піразин, 2-етил-5-метил- (5, Т) д/ . й
Т.кип- 168-1702С 13360-64-0 |Реакція Майяра
Піразин, диметилетил- (5, Т) ба. . .
Т.кип. 191,02С 71607-73-3 | Реакція Майяра
Т. кип. - Точка кипіння при 760 мм рт. ст.
У деяких переважних варіантах реалізації одна або більше нижченаведених похідних терпенів тютюну захоплюються потоком газу та витягаються з нього разом або окремо: а-пінен,
В-пінен, о-терпінен, лімонен, евкаліптол, ліналоол, камфора, борнеол, цитронелол і Д- каріофілен.
У деяких переважних варіантах реалізації один або більше нижченаведених тютюнових алкалоїдів захоплюються потоком газу та витягаються з нього разом або окремо: І-нікотин, І- міосмін, нікотирин, котинін, і З-ціанопіридин.
У деяких переважних варіантах реалізації одна або більше нижченаведених похідних піразинів тютюну, які являють собою продукти реакції Майяра, захоплюються потоком газу та витягаються з нього разом або окремо: 2-метил-піразин, 2-етил-піразин, 2,3-диметил-піразин, 6- етил-2-метил-піразин, триметил-піразин, 2-етил-5-метил-піразин і диметилетил-піразин. Похідні піразини тютюну являють собою алкілзаміщені піразини або алкілпіразини. Приклади алкільної групи (груп) включають в себе одну або більше метилових або етилових груп, що зазвичай мають точки кипіння у діапазоні від 13523 до 191960.
У деяких переважних варіантах реалізації витягнені похідні сполуки тютюну включають в себе один або більше терпенів, нікотин й один або більше піразинів.
У деяких переважних варіантах реалізації витягнені похідні сполуки тютюну включають в себе терпен, тютюновий алкалоїд або алкілпіразини. Тютюнові алкалоїди добре відомі з рівня техніки та включають в себе нікотин і його похідні, які включають в себе множину гетероциклічних похідних піридину; гетероциклічна група може являти собою, наприклад,
піролідинілову групу. Приклади тютюнових алкалоїдів включають в себе І-нікотин, І-міосмін, нікотирин, котинін і З-ціанопіридин.
Для перенесення летких тютюнових сполук у підходяще витягальне обладнання може використовуватися будь-який підходящий газ. Приклади підходящих газів для використання у потоці газу включають в себе повітря, СО», О», інертний газ, такий як М2, пару або комбінації одного або більше з наступного: повітря, СО», О», інертний газ, такий як М», і пара. Переважно, потік газу містить пару. Газ може містити пару та інертний газ, пару та повітря, тощо.
Переважно, концентрація пари у потоці газу знаходиться в діапазоні від приблизно 70 95 до 95 95; більше переважно -- від приблизно 80 95 до приблизно 90 95; більше переважно -- від приблизно 82 95 до приблизно 85 95.
У багатьох варіантах реалізації виробниче обладнання функціонує безперервно, і таким чином потік газу може мати будь-яку підходящу швидкість під час його транспортування за трубопроводами цього виробничого обладнання. Переважно, швидкість потоку газу знаходиться в діапазоні від приблизно 10 метрів на секунду (м/с) до приблизно 100 м/с; більше переважно -- від приблизно 20 м/с до приблизно 50 м/с; ще більше переважно -- від приблизно 30 м/с до приблизно 40 м/с. Переважно, потік газу, що подається з такою швидкістю, являє собою потік, що містить пару.
Переважно, способи згідно з даним винаходом забезпечують витягнення тютюнових смакоароматичних речовин при процесі розширення тютюну. Процеси розширення тютюну включають в себе перетворення твердофазних або рідиннофазних компонентів у газову фазу всередині клітини рослини, в результаті чого утворюється розширений тютюн. Способи розширення тютюну згідно з даним винаходом включають в себе етапи, на яких просочують тютюн твердим або рідким носієм, таким як вищеописаний носій, і нагрівають, щоб викликати розширення. Нагрівання може здійснюватися шляхом розміщення просоченого тютюну в потоці гарячого газу, такому як вищеописаний потік газу. Похідні сполуки тютюну, що переносяться потоком газу, можуть спрямовуватися у витягальну установку, де можуть бути витягненні тютюнові смакоароматичні речовини.
Один переважний процес розширення тютюну являє собою процес розширення тютюну за допомогою сухого льоду ("ОІЕТ"). Процес СІЕЄТ включає в себе просочення тютюну діоксидом
Зо вуглецю під тиском і затвердіння діоксиду вуглецю. Тютюн, який просочений діоксидом вуглецю, поміщають в нагрітий технологічний газ, що призводить до швидкого розширення діоксиду вуглецю або гідратів діоксиду вуглецю, таких як СО2бНгО, і, як наслідок, до швидкого розширення тютюну. Нагрітий технологічний газ може протікати з будь-якою підходящою швидкістю, наприклад, у діапазоні від приблизно 10 метрів на секунду до приблизно 50 метрів на секунду або в інших діапазонах, як описано вище. Технологічний газ може мати будь-яку підходящу температуру, наприклад, в діапазоні від приблизно 1802С до приблизно З002С або в інших діапазонах, як описано вище. Може використовуватися будь-який підходящий технологічний газ, що містить пару, як описано вище. У типовому процесі СІЕТ відхідний газ подають крізь піч для спалювання відходів, у якій відбувається спалювання похідних сполук тютюну у відхідному газі. Як приклад, процеси ОІЕТ можуть призводити до втрат відновлюючих цукрів із тютюну, що знаходяться в діапазоні від приблизно 5 95 до приблизно 8 95, а також призводити до сумарних втрат алкалоїдів, що знаходяться в діапазоні від приблизно 15 95 до більше ніж 20 95. Згідно з варіантами реалізації способів, описаних у даному документі, витягнення похідних сполук тютюну здійснюють до пропускання відхідного газу крізь піч для спалювання відходів. Це може бути здійснене шляхом переспрямовування потоку відхідного газу з основного напрямку потоку технологічного газу до витягальної установки.
Один переважний процес ОІЕТ, який може бути застосований або модифікований згідно з ідеями, розкритими у даному документі, являє собою процес АЇКСО ОІЕТ. Додаткову інформацію відносно процесу АЇКСО ОІЕТ, продуктивності й обладнання можна знайти на веб- сайті (аігсодієї. сот). Більш детальну інформацію відносно процесу АІКСО ОІЕТ |можна знайти у публікації АЇКСО бІЕЄТ під назвою "Розширення тютюну сухим льодом", що доступна на
Нпер/Лумлу.аігсодієї. сот/ітаде5/АІНСО БІЕТ Ргосевзвз Оезстгірійоп.раї|, яка повністю включена у даний документ за допомогою посилання у тій мірі, в якій вона не суперечить опису, представленому в даному документі.
Витягнення похідних сполук тютюну з потоку газу може здійснюватися будь-яким підходящим способом. Необмежуючі приклади підходящих механізмів витягнення включають в себе конденсацію, наприклад кріогенну конденсацію, обертальну конденсацію, різні види хроматографічного розділення, такі як афінна хроматографія, іонообмінна хроматографія або ексклюзійна хроматографія за розмірами, зворотній осмос, екстракція селективним бо розчинником тощо. Технології витягнення аромату, що застосовуються в кавовій індустрії,
можуть в цілому бути застосовані і для витягнення похідних сполук тютюну. Приклади таких технологій включають в себе відгонку водяною парою, екстракцію надкритичного Со», випаровування крізь напівпроникну перегородку тощо.
Переважно, витягнення похідних сполук тютюну здійснюють з потоку газу, такого як переспрямований потік відхідного газу, шляхом конденсації з утворенням рідкої суміші, суспензії, розчину тощо. Може бути застосований будь-який підходящий конденсатор. Зазвичай конденсатор працює при температурі приблизно 102С або менше, переважно -- приблизно 52С, для конденсації води, що переноситься у потоці газу. Зазначена вода може бути одержана з тютюнової композиції та/або з потоку газу. Конденсована вода може містити похідні сполуки тютюну. Зневоднений інертний газ, який пройшов крізь конденсатор, потім може бути поданий в кріогенний конденсатор для конденсації залишившихся похідних сполук тютюну у вигляді інею.
Потім може бути здійснене витягнення інею, що містить похідні сполуки тютюну. Зрозуміло, кріогенна конденсація може бути застосована без попередньої високотемпературної конденсації.
Конденсація може здійснюватися за допомогою звичайних технологій. Наприклад, потік газу може спрямовуватися у конденсаторну систему. Зазначена конденсаторна система може працювати при температурі, що є достатньо низькою для конденсації більшої частини похідних сполук тютюну з потоку газу. Підходящою може бути температура приблизно 502С, хоча переважним є охолодження до температури, меншої 302С. Переважно, використовують більше одного конденсатора; кожний наступний конденсатор працює при більш низькій температурі, ніж попередній конденсатор. Переважно, найдальший за ходом потоку конденсатор працює при температурі від приблизно ОС до приблизно 102С.
Якщо необхідно конденсувати похідні сполуки тютюну шляхом часткової конденсації, потік газу може бути підданий першому етапу конденсації при високій температурі, наприклад від приблизно 809С до приблизно 959С. Це призведе до конденсації, у першу чергу, води.
Неконденсовані та концентровані похідні сполуки тютюну потім можуть бути піддані другому етапу конденсації при більш низькій температурі, наприклад, від приблизно 09С до приблизно 502С для одержання композиції, що містить похідні сполуки тютюну.
Композиція, що містить похідні сполуки тютюну, які видалені з конденсаторної системи,
Зо містить похідні сполуки тютюну, які можуть використовуватися для надання смаку, аромату або інших сенсорних ознак іншим композиціям, таким як композиції, що генерують аерозоль, для використання у нагрівних пристроях, що генерують аерозоль.
Похідні сполуки тютюну, які не конденсуються в конденсаторній системі, можуть бути спрямовані в кріогенний конденсатор для збору. Множина підходящих кріогенних конденсаторів відома й описана в літературі. Приклади включають в себе кріогенні конденсатори, які описані у
І(патентах США МоМо 5,182,926 і 5,323,623|; їх описи повністю включені у даний документ за допомогою посилання у тій мірі, в якій вони не суперечать опису, представленому в даному документі. Додаткові подробиці роботи таких кріогенних конденсаторів можна дізнатися з описів цих патентів. Зрозуміло, можуть використовуватися й інші кріогенні конденсатори смакоароматичних речовин; наприклад такі, які розкриті у (патенті США Мо 5,030,473). Похідні сполуки тютюну, які зібрані в кріогенному конденсаторі, мають вигляд інею. Цей іній може використовуватися для надання смаку або аромату або інших ознак композиціям, таким як композиції, що генерують аерозоль, для використання в нагрівних курильних пристроях, що генерують аерозоль. Як альтернатива, зазначений іній може бути змішаний з підходящим несучим субстратом, таким як олія або олієвмісна емульсія. Зазначений носій, що містить похідну сполуку тютюну, може бути звичайним чином доданий в композицію для надання смакоароматичних властивостей тощо.
При необхідності похідні сполуки тютюну можуть бути концентровані перед їх додаванням в композицію для надання смаку, аромату тощо. Концентрування може здійснюватися за допомогою звичайних процедур, таких як часткова конденсація, ректифікація, концентрування за допомогою мембрани та концентрування шляхом заморожування.
У варіантах реалізації похідні сполуки тютюну, які витягнені з потоку газу, можуть пропускатися крізь олію, яка здатна екстрагувати або абсорбувати одну або більше похідних сполук тютюну. Олія, яка збагачена похідними сполуками тютюну, може бути включена в композиції, що генерують аерозоль, для використання у нагрівних пристроях, що генерують аерозоль.
Композиції, що містять похідні сполуки тютюну, можуть бути фракціоновані з утворенням композицій, що мають різний стан похідних сполук тютюну. У деяких варіантах реалізації фракціонування може здійснюватися шляхом здійснення конденсації потоку газу при різних бо температурах для збору різних фракцій при різних температурах. Зрозуміло, що тиск пари сполуки або точка кипіння, або концентрація можуть впливати на концентрацію сполуки у різних фракціях, одержаних шляхом конденсації при різних температурах. Сполуки зі схожими тисками пари або точками кипіння будуть мати тенденцію до присутності в одних і тих самих фракціях.
Фракції можуть бути піддані випробуванням на наявність певних сполук, здатних служити маркерами для інших сполук, які можуть бути присутніми у фракції, незалежно від застосованого процесу фракціонування. Температури кипіння ілюстративних похідних сполук тютюну наведені в таблиці 1, і можуть використовуватися фахівцями в даній області техніки для вибору умов конденсації або фракціонування.
Інші процеси фракціонування, які можуть застосовуватися, включають в себе дистиляцію, екстракцію тощо. Переважно, фракціонування здійснюють для одержання композицій, що мають більш високі співвідношення тютюнових смакоароматичних речовин до похідних сполук тютюну, що не є смакоароматичними речовинами.
Концентрація однієї або більше похідних сполук тютюну у фракції або композиції може бути підвищена будь-яким підходящим способом у випадку необхідності.
Одна або більше витягнених похідних сполук тютюну або композицій, таких як фракції, що містять витягнені похідні сполуки тютюну, можуть бути включені в композицію, що генерує аерозоль, для використання у нагрівному пристрої, що генерує аерозоль. Нагрівні пристрої, що генерують аерозоль, включають в себе електронні сигарети або електронні курильні трубки, які імітують один або більше аспектів акта куріння тютюну шляхом створення вдихуваного аерозолю, що має одну або більше з наступних ознак вдихуваного тютюнового диму: зовнішній вигляд, фізичне відчуття, смак/аромат і вміст нікотину.
Можна використовувати будь-який підходящий електронний курильний пристрій. Зазвичай електронні курильні пристрої містять розпилювальний елемент, наприклад пульверизатор або атомізатор, який використовує тепло для звітрювання вмісту картриджа, що включає в себе композицію, що генерує аерозоль, яка вдихається користувачем. Картридж, що включає в себе композицію, що генерує аерозоль, або е-рідина, зазвичай включає в себе водний розчин на основі пропіленгліколю або гліцерину. Нагрівальний елемент може керуватися комп'ютерним чіпом, який активується інгаляцією або "затягуванням", що здійснюється користувачем на кінці електронного курильного пристрою. Нагрівальний елемент і комп'ютерний чіп можуть бути
Зо функціонально з'єднані з батареєю або іншим підходящим джерелом електроживлення. У багатьох варіантах реалізації протилежний кінець електронних курильних пристроїв буде містити джерело світла, яке запалюється, коли користувач здійснює "куріння" пристрою або затягування на ньому, щоб імітувати зовнішні ознаки куріння.
Пристрої, що генерують аерозоль, можуть бути одноразового користування або одноразовими, або вони можуть мати можливість повторного заповнення рідкими композиціями або повторного встановлювання в них картриджів, які включають в себе композиції, що генерують аерозоль, для використання у нагрівних пристроях, що генерують аерозоль.
Варіанти реалізації даного винаходу орієнтовані на композиції для використання у пристроях, що генерують аерозоль, які включають в себе витягнені похідні сполуки тютюну, і на картриджі для електронних курильних пристроїв, які включають в себе композиції, що містять витягнені похідні сполуки тютюну. В одному аспекті картридж для пристрою, що генерує аерозоль, включає в себе рідку композицію, що містить розчинник або носій та одну або більше витягнених похідних сполук тютюну, які одержані згідно з тим, як описано вище.
Композиції, що генерують аерозоль, для використання у нагрівних пристроях, що генерують аерозоль, можуть містити будь-яку підходящу кількість витягнених похідних сполук тютюну. У варіантах реалізації композиція містить від приблизно 0,5 95 до приблизно 15 95, у багатьох випадках -- від приблизно 1 95 до приблизно 10 95. Якщо з контексту явно не випливає інше, всі відсоткові значення, на які посилається даний документ, виражені у вагових відсотках від загальної ваги композиції. У деяких варіантах реалізації концентрація похідних сполук тютюну може бути вище, щоб забезпечити можливість змішування конденсатів, фракцій, екстрактів або інших подібних композицій, що містять витягнені похідні продукти тютюну, з іншими композиціями, такими як смакоароматичні композиції, нікотинові композиції тощо, за бажанням споживача або відповідно до формуляра.
Композиції, що генерують аерозоль, згідно з даним винаходом, можуть містити інші компоненти, такі як одне або більше з наступного: вода, органічні розчинники, підсолоджувачі, смакоароматичні агенти тощо. Приклади розчинників, які зазвичай використовуються в таких композиціях, що генерують аерозоль, включають в себе багатоатомні спирти, такі як 1,2- пропілен гліколь (ПГ або МПГ),, одноатомні спирти, такі як етанол; етил ацетат; гліцерин тощо.
Кількість присутньої води зазвичай складає від приблизно 0,1 95 до приблизно 10 95, зазвичай 60 - від приблизно 0,595 до приблизно 5 95. Кумулятивна сукупна кількість одного або більше присутніх органічних розчинників становить від приблизно 50 95 до приблизно 99 95, у багатьох випадках -- від приблизно 75 95 до 95 95. У переважному варіанті реалізації композиція, що генерує аерозоль, містить поліетиленгліколь в діапазоні від приблизно 25 95 до приблизно 90 95, а також містить пропіленгліколь в діапазоні від приблизно 9 956 до приблизно 50 95. У деяких переважних варіантах реалізації композиція, що генерує аерозоль, містить поліетиленгліколь та гліцерин.
У деяких переважних варіантах реалізації композиція, що генерує аерозоль, складена з однієї або більше водних композицій, що містять нікотин, пропіленгліколь, гліцерин або комбінацію щонайменше двох або більше з наступного: нікотин, пропіленгліколь та гліцерин.
У деяких переважних варіантах реалізації одну або більше похідних сполук тютюну додають у базову композицію для одержання композиції, що генерує аерозоль. Переважно, базова композиція містить пропіленгліколь, гліцерин і воду. Наприклад, базова композиція може містити від приблизно 48 95 до приблизно 68 95, переважно -- приблизно 58 95 пропіленгліколю, від приблизно 25 95 до приблизно 45 95, переважно -- приблизно 35 95 гліцерину, і приблизно від 2 95 до приблизно 12 95, переважно -- приблизно 7 95 води.
При необхідності композиції згідно з даним винаходом можуть містити одну або більше смакоароматичних речовин, на додаток до витягнених похідних сполук тютюну, які можуть являти собою смакоароматичні речовини. Необмежуючі приклади таких додаткових смакоароматичних речовин включають в себе м'яту перцеву, ментол, вінтергрін, м'яту колосисту, прополіс, евкаліпт, корицю тощо. Загальна кількість необов'язкових смакоароматичних речовин зазвичай становить від приблизно 0,595 до приблизно 15 95, у багатьох випадках -- від приблизно 1 95 до приблизно 10 95.
Композиції, що генерують аерозоль, згідно з даним винаходом можуть містити будь-яку підходящу кількість нікотину. Наприклад, композиції можуть містити від 0 95 до приблизно 30 95 нікотину. Переважно, композиції згідно з даним винаходом містять від приблизно 0,5 95 до приблизно 18 95 нікотину.
Всі наукові та технічні терміни, які використовуються у даному документі, мають значення, що зазвичай використовуються у даній галузі техніки, якщо не зазначено інше. Наведені у даному документі визначення призначені для полегшення розуміння деяких термінів, які часто
Зо використовуються у даному документі.
Використовувані у даному документі форми однини включають в себе варіанти здійснення з посиланнями на множину, якщо зі змісту явно не слідує інше.
Використовуваний у даному документі сполучник "або" зазвичай використовується в своєму значенні, що включає "та/або", якщо зі змісту явно не слідує інше. Термін "та/або" означає один або всі з перерахованих елементів або комбінацію будь-яких двох або більше з перерахованих елементів.
Використовувані у даному документі вирази "мати", "який має", "включати", "який включає", "містити", "який містить" або їм подібні використовуються у своєму широкому значенні та в цілому означають "включаючи, але без обмеження". Слід розуміти, що вирази "який складається фактично з", "який складається з" тощо відносяться до категорії "який містить" тощо.
Слова "переважний" і "переважно" відносяться до варіантів реалізації даного винаходу, які можуть дати певні переваги за певних обставин. Проте, інші варіанти реалізації можуть також бути переважними за тих самих або інших обставин. Крім того, перерахування одного або більше переважних варіантів реалізації не означає, що інші варіанти реалізації не придатні, і не призначені для виключення інших варіантів реалізації з обсягу даного винаходу, включаючи формулу винаходу.
Посилання на конкретну сполуку у даному документі включає в себе солі, поліморфи, ізомери та гідрати цієї сполуки, якщо зі змісту явним чином не слідує інше.
Звернемося тепер до фіг. 1, яка схематично ілюструє різні аспекти процесу витягнення летких тютюнових сполук при процесі ОІЄЕТ, і курильний виріб, що може містити композицію у вигляді е-рідини, що містить такі витягнені тютюнові сполуки. Креслення не обов'язково виконані в масштабі та представлені для цілей ілюстрації, а не обмеження. На кресленнях показані різні аспекти, описані у даному описі. Проте, слід розуміти, що інші аспекти, не зображені на кресленнях, також знаходяться в рамках обсягу та сутності даного опису.
На Фіг., показана схематична блок-схема, що ілюструє процес витягнення летких сполук при процесі СІЕТ.
Звернемося тепер конкретно до фіг., що показує спрощений вигляд процесу ОІЕТ, в якому здійснюється витягнення летких тютюнових компонентів. Цей процес включає в себе етап, на бо якому приводять тютюн 100 в контакт із рідким діоксидом вуглецю 110 з утворення тютюну 120,
просоченого рідким діоксидом вуглецю, при тиску, достатньому для підтримання діоксиду вуглецю в рідкому стані. Потім знижують тиск, наприклад, до атмосферного тиску, в результаті чого відбувається замерзання рідкого діоксиду вуглецю з утворенням тютюну 130, просоченого сухим льодом. Просочений сухим льодом тютюн130 приводять в контакт із гарячим газом 140, одержуючи в результаті розширений тютюн 150. Утворений газ може бути розділений на тютюновий пил 155, технологічний газ 145 і відхідний газ 142, що містить леткі тютюнові сполуки. Технологічний газ 145 може нагріватися та використовуватися як щонайменше частина гарячого газу 140 при подальшій роботі. Відхідний газ 142 спрямовується у витягувальну установку20О0, таку як конденсатори тощо, де відбувається витягнення летких тютюнових сполук. У розширений тютюн 150 може бути додана вода для одержання повторно кондиціонованого тютюну 170, що має вологість, схожу з вихідним тютюновим матеріалом 100.
Таким чином, описані способи, системи, пристрої, сполуки та композиції для Витягнення тютюнових компонентів при обробці. Різні модифікації та варіанти даного винаходу будуть очевидні фахівцям у даній галузі без відступу за рамки обсягу та суті даного винаходу.
Незважаючи на те, що даний винахід був описаний відносно конкретних переважних варіантів здійснення, слід розуміти, що даний винахід, як було заявлено, не повинний неправомірно обмежуватися цими конкретними варіантами здійснення. У зв'язку з цим, різні модифікації описаних варіантів здійснення винаходу, які є очевидними фахівцям у галузі хімії та хімічних технологій або в суміжних областях, претендують на включення в межі обсягу нижченаведеної формули винаходу.

Claims (15)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Композиція, що містить нікотин й одну або більше похідних сполук тютюну, причому зазначені одна або більше похідних сполук тютюну одержані за допомогою процесу, що включає в себе етапи, на яких конденсують потік газу, що застосовується у процесі розширення тютюну та містить похідні сполуки тютюну, з утворенням конденсату; і фракціонування конденсату, щоб вибірково витягнути або збагатити зазначені одну або більше похідних сполук тютюну.
2. Композиція за п. 1, в якій одна або більше похідних сполук тютюну одержані шляхом Зо конденсації потоку газу, що застосовується у процесі розширення тютюну сухим льодом.
3. Композиція за будь-яким із пп. 1-2, в якій одна або більше похідних сполук тютюну в потоці газу утворюються з тютюну в результаті звітрювання при температурі від приблизно 150 "С до приблизно 400 "С.
4. Композиція за будь-яким із пп. 1-3, в якій одна або більше похідних сполук тютюну в потоці газу одержані шляхом обробки тютюну, просоченого негазовим діоксидом вуглецю, за допомогою потоку газу, що містить пару, при температурі від приблизно 150 "С до приблизно 400 "С, в результаті чого відбувається звітрювання зазначеної однієї або більше похідних сполук тютюну.
5. Композиція за будь-яким із пп. 1-4, в якій одна або більше похідних сполук тютюну одержані шляхом конденсації потоку газу більше ніж за один етап при різних діапазонах температури з утворенням більше ніж одного конденсату.
6. Композиція за будь-яким із пп. 1-5, в якій одна або більше похідних сполук тютюну являють собою терпен, тютюновий алкалоїд або алкілпіразин.
7. Композиція за будь-яким із пп. 1-6, в якій зазначений процес додатково включає в себе етап, на якому піддають фракціонуванню конденсат, що містить зазначені одну або більше похідних сполук тютюну.
8. Композиція за будь-яким із пп. 1-7, в якій одна або більше похідних сполук тютюну, одержаних у вигляді одного або більше конденсатів за допомогою зазначеного процесу, вибрані з групи, що складається з со-пінену, В-пінену, ос-терпінену, лімонену, евкаліптолу, ліналоолу, камфори, борнеолу, цитронелолу, Д-каріофілену, І-нікотину, І-міосміну, нікотирину, котиніну, 3- ціанопіридину, 2-метилпіразину, 2-етилпіразину, 2,3-диметилпіразину, б-етил-2-метилпіразину, триметилпіразину, 2-етил-5-метилпіразину та диметилетилпіразину.
9. Композиція, що генерує аерозоль, для застосування у нагрівному курильному виробі, що генерує аерозоль, яка містить композицію за будь-яким із пп. 1-8.
10. Композиція, що генерує аерозоль, за п. 8 або п. 9, яка додатково містить пропіленгліколь та гліцерин.
11. Спосіб одержання композиції, що генерує аерозоль, для застосування у нагрівному курильному виробі, що генерує аерозоль, що включає в себе етапи, на яких: забезпечують звітрювання однієї або більше похідних сполук тютюну в потік газу; і витягають 60 конденсат, що містить щонайменше один із зазначених одного або більше компонентів, що звітрилися, або реакційних продуктів із потоку газу; і фракціонують конденсат, щоб вибірково витягнути або збагатити щонайменше один із зазначених одного або більше компонентів, що звітрилися, або реакційних продуктів.
12. Спосіб за п. 11, у якому етап звітрювання зазначених однієї або більше похідних сполук тютюну в потік газу включає в себе нагрівання тютюну, просоченого негазовим діоксидом вуглецю, за допомогою потоку газу, що містить пару, у процесі розширення тютюну.
13. Спосіб за будь-яким із пп. 11-12, у якому етап витягнення щонайменше однієї із зазначених однієї або більше сполук, що звітрилися, включає в себе конденсацію потоку газу в одному або більше діапазонах температури.
14. Спосіб за будь-яким із пп. 11-13, що додатково включає в себе етап, на якому вводять одну або більше витягнених похідних сполук тютюну в композицію, що генерує аерозоль, для використання у нагрівному курильному пристрої, що генерує аерозоль.
15. Спосіб одержання композиції, що генерує аерозоль, для застосування у нагрівному курильному виробі, що генерує аерозоль, що включає в себе етап, на якому: складають композицію за будь-яким із пп. 1-8 з однією або більше водними композиціями, що містять нікотин, пропіленгліколь, гліцерин або комбінацію щонайменше двох перелічених вище речовин. І Віднна (ХО я в ААААААААААААААААААААААААХХЯ АКА АМАКАМААААААТАМ нн Кк їз ! при ДО Розмаення я ! Шо троян, 7 допоманне у З Я і І пехого пьоде я й : ї І мч Гал рення Гарячий гай Кен ї я ни р; ; "Розширений іще Е Нет Брно літе Ач 0 й пн ШЕ: МЕ Витягнення | Її деиціни Я Відновлений іа вешнх Дненнтнннням Бідхідний Я о ЗнМюН шо компокентів | ' Та ї 200 142 / їю й і. і Магрівамня :Тахнолагчо о НиЙТаХ ння
UAA201702262A 2014-09-30 2015-09-28 Витягнення тютюнових компонентів при обробці UA120524C2 (uk)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US201462057580P 2014-09-30 2014-09-30
EP14187195 2014-09-30
PCT/IB2015/057428 WO2016051334A1 (en) 2014-09-30 2015-09-28 Recovery of tobacco constituents from processing

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120524C2 true UA120524C2 (uk) 2019-12-26

Family

ID=71116694

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201702262A UA120524C2 (uk) 2014-09-30 2015-09-28 Витягнення тютюнових компонентів при обробці

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120524C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2687759C2 (ru) Извлечение табачных компонентов при обработке
JP5856572B2 (ja) セルロース系材料から構成物質を抽出、単離する方法
CN105011355B (zh) 一种烟草精油及其提取方法和应用
JP2017530705A5 (uk)
KR102642690B1 (ko) 니코틴 조성물, 제조 방법, 및 이를 포함하는 에어로졸 발생 물품
TW201509317A (zh) 含香吸味成分之嗜好品之構成要素的製造方法及含香吸味成分之嗜好品之構成要素
CN104921287A (zh) 一种烟草提取物及其制备方法和应用
RU2721632C1 (ru) Способ получения табачного экстракта
US20220240563A1 (en) Liquid tobacco extract, method for making and aerosol-generating articles comprising such
CN108968136A (zh) 本草风格的烟草组合物、发烟段以及加热不燃烧卷烟烟棒
UA120524C2 (uk) Витягнення тютюнових компонентів при обробці
EP3979838A1 (en) Method of producing a blended liquid tobacco extract from two or more tobaccos
WO2020245410A1 (en) Improved method of producing a liquid tobacco extract
RU2728437C1 (ru) Способ получения табачного экстракта
EP4258907A1 (en) Improved method of producing a liquid tobacco extract
RU2818243C2 (ru) Способ получения смешанного жидкого табачного экстракта из двух или более видов табака
US20230248051A1 (en) Flavoring solution
RU2820413C2 (ru) Жидкий табачный экстракт и способ его изготовления
RU2815279C2 (ru) Способ получения жидкого экстракта табака
EP3918927A1 (en) E-liquid for vaping comprising an aerosol-forming agent and a method of producing thereof
JP2023530843A (ja) 送達システム及び送達システムに含まれる組成物
CN113712241A (zh) 一种雾化剂辅助草本原料加热制备的烟油