UA120155C2 - Спосіб роботи конденсаційного газового котла - Google Patents

Спосіб роботи конденсаційного газового котла Download PDF

Info

Publication number
UA120155C2
UA120155C2 UAA201811019A UAA201811019A UA120155C2 UA 120155 C2 UA120155 C2 UA 120155C2 UA A201811019 A UAA201811019 A UA A201811019A UA A201811019 A UAA201811019 A UA A201811019A UA 120155 C2 UA120155 C2 UA 120155C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
condensing
heat exchange
gas boiler
combustion
boiler
Prior art date
Application number
UAA201811019A
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Григорович Безкровний
Original Assignee
Михайло Григорович Безкровний
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Михайло Григорович Безкровний filed Critical Михайло Григорович Безкровний
Priority to UAA201811019A priority Critical patent/UA120155C2/uk
Publication of UA120155C2 publication Critical patent/UA120155C2/uk
Priority to RU2019133277A priority patent/RU2794921C2/ru

Links

Landscapes

  • Air Supply (AREA)

Abstract

Cпосіб роботи конденсаційного газового котла згідно з яким спалювання горючого газу здійснюють під колпаковою деталлю конденсаційного газового котла, вище від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла, за допомогою щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла. Повітря, необхідне для спалювання горючого газу, подають через, щонайменше два повітряних отвори, які розташовані у ковпаковій деталі конденсаційного газового котла, на різній відстані від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла. Рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла забезпечують знизу вгору природним шляхом. Рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, забезпечують зверху вниз природним шляхом через теплообмінні деталі конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла. Висоту стовпа газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, та середню температуру у стовпі газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, встановлюють такими, щоб забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла зверху вниз, та забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, при видаленні газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу.

Description

Винахід належить до теплової енергетики, і може бути використаний при виготовленні конденсаційних газових котлів, які пристосовані для нагрівання води.
Відомий спосіб роботи конденсаційного водогрійного котла, котрий включає подавання води в теплообмінні пристрої конденсаційного водогрійного котла, один з котрих розташований коаксіально до надувного газового пальника, подавання горючого газу та повітря у надувний газовий пальник, конденсаційного водогрійного котла, спалювання горючого газу у встановленому об'ємі конденсаційного водогрійного котла, пристосованому для спалювання горючого газу, отримання нагрітих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, нагрівання води в теплообмінних пристроях газового конденсаційного котла, тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, та тепловою енергією, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, після чого, видалення газоподібних продуктів згоряння горючого газу з конденсаційного водогрійного котла (11.
Недоліками цього способу є те, що він не забезпечує високу надійність роботи конденсаційного водогрійного котла, та не забезпечує високу безпечність роботи конденсаційного водогрійного котла.
Надувний газовий пальник має вирахувану ймовірність відмови. До того ж він є складним в експлуатації, і потребує залучення висококваліфікованих фахівців для його налаштування.
Аварійні системи вимкнення надувного газового пальника також мають вирахувану ймовірність відмови. Через це існує певна ймовірність потрапляння горючого газу, в опалювальне приміщення.
Відомий спосіб роботи газового настінного котла, котрий включає подавання води в теплообмінний пристрій газового настінного котла, подавання горючого газу у газові пальники, газового настінного котла, подавання повітря у встановлений об'єм газового настінного котла, який пристосований для спалювання горючого газу, спалювання горючого газу у встановленому об'ємі газового настінного котла, пристосованому для спалювання горючого газу, отримання нагрітих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечення руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, знизу вгору, в теплообмінному пристрої газового настінного котла, нагрівання води в теплообмінному пристрої газового настінного котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, після чого видалення газоподібних продуктів
Зо згоряння горючого газу, з газового настінного котла |21.
Цей спосіб забезпечує високу надійність роботи газового настінного котла та забезпечує високу безпечність роботи газового настінного котла, оскільки у випадку відмови роботи газових пальників, та у випадку відмови аварійних систем вимкнення газових пальників, горючий газ буде виходити у навколишнє середовище через димохідний та повітряний отвори природним шляхом, оскільки щільність горючого газу, який використовують в побутових опалювальних пристроях, є меншою від щільності повітря. Але в цьому способі не здійснюють конденсацію водяної пари, яка знаходиться в газоподібних продуктах згоряння горючого газу, та не використовують для нагрівання води, теплову енергію, яка виділяється при конденсації водяної пари.
Найбільш близьким є спосіб роботи конденсаційного газового котла, котрий включає подавання води у конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла, та в основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла, подавання горючого газу у щонайменше один газовий пальник конденсаційного газового котла, подавання повітря до щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, спалювання горючого газу, за допомогою щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, отримання нагрітих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечення руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, знизу вгору, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, та зверху вниз, у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, нагрівання води в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, і нагрівання води у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, та тепловою енергією, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, після чого видалення газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу, а також видалення конденсату з конденсаційного газового котла |З).
Недоліками цього способу також є те, що він не забезпечує високу надійність роботи конденсаційного газового котла та не забезпечує високу безпечність роботи конденсаційного газового котла.
Видалення газоподібних продуктів згоряння горючого газу з конденсаційного газового котла бо тут здійснюють за допомогою вентилятора, котрий має розраховану ймовірність відмови. В цьому конденсаційному газовому котлі використовують звичайні атмосферні пальники трубчастої форми. Вони є надійними в роботі, але вони також мають розраховану ймовірність відмови. При відмові будь-якого пристрою з системи газопостачання конденсаційного газового котла чи при відмові будь-якого пристрою з системи видалення газоподібних продуктів згоряння горючого газу з конденсаційного газового котла, горючий газ може потрапити в опалювальне приміщення. Через це вказаний котел можливо використовувати тільки при його зовнішньому розташуванні.
В основу винаходу поставлена задача, шляхом вдосконалення способу роботи конденсаційного газового котла, збільшити надійність роботи конденсаційного газового котла та збільшити безпечність роботи конденсаційного газового котла, при цьому додатково збільшити середню щільність потоку теплової енергії газоподібних продуктів згоряння горючого газу та теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, у воду, через поверхню кожної з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, та/чи, при цьому додатково повністю забезпечити енергонезалежність конденсаційного газового котла.
Поставлена задача вирішується тим, що у способі роботи конденсаційного газового котла, котрий включає подавання води у конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла та в основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла, подавання горючого газу у щонайменше один газовий пальник конденсаційного газового котла, подавання повітря до щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, спалювання горючого газу за допомогою щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, отримання нагрітих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечення руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, знизу вгору, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, та зверху вниз, у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, нагрівання води в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, і нагрівання води у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, та тепловою енергією, яка виділяється при конденсуванні
Зо водяної пари, після чого видалення газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу, а також видалення конденсату з конденсаційного газового котла, новим є те, що спалювання горючого газу, здійснюють під ковпаковою деталлю конденсаційного газового котла, вище від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла, за допомогою щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, і повітря, необхідне для спалювання горючого газу, подають через, щонайменше два повітряних отвори, які розташовані у ковпаковій деталі конденсаційного газового котла, на різній відстані від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла, а рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, забезпечують знизу вгору природним шляхом, та рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, забезпечують зверху вниз природним шляхом, через теплообмінні деталі конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, при цьому висоту стовпа газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору в конденсаційному газовому котлі, та середню температуру у стовпі газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору в конденсаційному газовому котлі, встановлюють такими, щоб забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, зверху вниз, та забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу при видаленні газоподібних продуктів згоряння горючого газу з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу.
Новим є те, що збільшують середню щільність потоку теплової енергії газоподібних продуктів згоряння горючого газу та теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, у воду, через зовнішню поверхню кожної з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, використовуючи внутрішні металеві ребра однакової чи різної висоти, кожної з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, які контактують з газоподібними продуктами згоряння горючого газу, та з водяною парою, котрі рухаються через кожну з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, зверху вниз, природним шляхом.
Новим є те, що забезпечують вихід газоподібних продуктів згоряння горючого газу із основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, через, щонайменше один випускний канал, із найбільшою середньою швидкістю рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу відносно середніх швидкостей рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через інші деталі конденсаційного газового котла, до виходу із конденсаційного газового котла, через димохідну трубу.
Новим є те, що забезпечують повну енергонезалежність конденсаційного газового котла, нагріваючи воду, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла до температури кипіння, тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, після чого забезпечують кипіння води, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, також використовуючи теплову енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, при цьому забезпечується утворення кульок водяної пари біля поверхні основного теплообмінного пристрою, яка контактує з водою, та через яку передають теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечують рух кульок водяної пари, які відокремилися від поверхні основного теплообмінного пристрою, яка контактує з водою, та через яку передають теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу, у вертикальному напрямку, до верхньої поверхні основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, і використовуючи верхню поверхню основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, забезпечують рух кульок водяної пари у накопичувальну парову ємність основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, де водяну пару накопичують у накопичувальній паровій ємності, основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла та створюють тиск водяної пари, і використовуючи тиск водяної пари та виштовхуючу силу, яка діє на водяну пару у воді, здійснюють транспортування гарячої води та пари, з основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, через транспортувальний пристрій, спочатку знизу вгору, а потім зверху вниз, в опалювальну систему, при цьому забезпечують вхід води, у основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла, з конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла через зворотний клапан.
На фіг. 1 схематично зображено вертикальний розріз конденсаційного газового котла, в
Зо якому перекачування води через конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла, та подальше перекачування води через основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла здійснюють за допомогою насоса з електричним живленням.
Світлими суцільними стрілками вказано напрямок рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла. Темними суцільними стрілками вказані напрямки рухання води в конденсаційний газовий котел, та з конденсаційного газового котла. Літерою СО) позначена опорна поверхня, на якій встановлюють конденсаційний газовий котел. Літерою Н вказана висота стовпа газоподібних продуктів згоряння: горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі. Літерою
Ї вказана висота теплообмінних трубок, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла. Літерою 7 вказана висота конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла.
На фіг. 2 зображено переріз А-А, вказаний на фіг. 1. Темними суцільними стрілками вказані напрямки рухання води в конденсаційний газовий котел, та з конденсаційного газового котла.
На фіг. 3 зображено частину вертикального розрізу конденсаційного газового котла, який зображений на фіг. 1. Літерою Р вказана відстань між дисковими деталями турбулізатора, котрий розташований в теплообмінній трубці основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла. Літерою Х1 вказана висота вихідної камери основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла. Літерою Х2 вказана висота вхідної камери конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла.
На фіг. 4 зображено частину перерізу А-А, який зображений на фіг. 2. Літерою Е вказана товщина внутрішнього металевого ребра більшої висоти, теплообмінної деталі конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла. Літерою К вказана відстань між, поряд розташованими, внутрішніми металевими ребрами більшої висоти, теплообмінної деталі конденсаційного теплообмінного пристрою, між якими знаходиться ребро меншої висоти, теплообмінної деталі конденсаційного теплообмінного пристрою. Літерою З вказана відстань між, розташованими навпроти одне одного, внутрішніми металевими зебрами більшої висоти, теплообмінної деталі конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла. Літерою М вказана висота внутрішнього металевого ребра більшої висоти, теплообмінної деталі конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла. Літерою М бо вказана висота внутрішнього металевого ребра меншої висоти, теплообмінної деталі конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла. Темними суцільними стрілками вказані напрямки рухання води.
На фіг. 5 зображено переріз В-В, вказаний на фіг. 2. Світлою суцільною стрілкою вказано напрямок рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через димохідну трубу, конденсаційного газового котла. Літерою ХЗ3 вказана висота вихідної камери конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла.
На фіг. 6 зображено переріз С-С, вказаний на фіг. 2. Літерою У1, позначена верхня частина вхідної повітряної труби. Літерою У2, позначена нижня частина вхідної повітряної труби.
На фіг. 7 схематично зображено вертикальний розріз конденсаційного газового котла, в якому перекачування води через конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла та подальше перекачування води через основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла здійснюють за допомогою насоса з електричним живленням, в якому, на виході з основного теплообмінного пристрою, газоподібні продукти згоряння горючого газу рухаються з найбільшою швидкістю відносно середніх швидкостей рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через інші отвори конденсаційного газового котла, до виходу із конденсаційного газового котла, через димохідний отвір та димохідну трубу. Світлими суцільними стрілками вказано напрямок рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла. Темними суцільними стрілками вказані напрямки рухання води в конденсаційний газовий котел, та з конденсаційного газового котла. Літерою СО) позначена опорна поверхня, на якій встановлюють конденсаційний газовий котел.
На фіг. 8 схематично зображено вертикальний розріз енергонезалежного конденсаційного газового котла. Світлими суцільними стрілками вказано напрямок рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла. Темними суцільними стрілками вказані напрямки циркуляції води, біля нагрівної труби системи гарячого водопостачання. Літерою ФО позначена опорна поверхня, на якій встановлюють конденсаційний газовий котел.
На фіг. 9 зображено переріз 0-0, вказаний на фіг. 8.
На фіг. 10 зображено переріз Е-Е, вказаний на фіг. 8. Літерою 0 позначена опорна поверхня, на якій встановлюють конденсаційний газовий котел.
На фіг. 11 схематично зображено вертикальний розріз енергонезалежного конденсаційного газового котла, в якому, на виході з основного теплообмінного пристрою, газоподібні продукти згоряння горючого газу рухаються з найбільшою швидкістю відносно середніх швидкостей рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через інші отвори конденсаційного газового котла, до виходу із конденсаційного газового котла, через димохідний отвір та димохідну трубу. Світлими суцільними стрілками вказано напрямок рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла. Темними суцільними стрілками вказані напрямки циркуляції води біля нагрівної труби системи гарячого водопостачання. Літерою ФО позначена опорна поверхня, на якій встановлюють конденсаційний газовий котел.
На фіг 12 схематично зображена опалювальна система з енергонезалежним конденсаційним газовим котлом.
Спосіб здійснюють наступним чином. У конденсаційний теплообмінний пристрій 1 конденсаційного газового котла, подають воду з опалювальної системи по вхідному трубопроводу 2, який містить з'єднувальний вузол З вхідного трубопроводу. Після цього подають воду в основний теплообмінний пристрій 4 конденсаційного газового котла, по вихідному патрубку 5 конденсаційного теплообмінного пристрою, та по вхідному патрубку основного теплообмінного пристрою 6. Вихідний патрубок 5, та вхідний патрубок 6, з'єднані між собою за допомогою фланцевого з'єднання 7 (фіг. 1-4). Фланцеве з'єднання 7 може містити гумову прокладку зі звичайної гуми. З основного теплообмінного пристрою 4, подають воду в опалювальну систему по вихідному трубопроводу 8, який містить з'єднувальний вузол вихідного трубопроводу 9. Подавання води в теплообмінні пристрої 1 та 4, здійснюють за допомогою насоса з електричним живленням 10. На фіг. 1, 2, 4, напрямки рухання води вказані темними суцільними стрілками.
Для нагрівання води у теплообмінних пристроях 1 та 4, здійснюють подавання горючого газу (природного газу) у щонайменше один газовий пальник 11 конденсаційного газового котла.
Кількість газових пальників 11 залежить від потужності самого конденсаційного газового котла, та від потужності кожного з газових пальників 11. На фіг. 1, 7, 8, 11, зображено конденсаційний газовий котел, в якому встановлено два атмосферних газових пальники циліндричної форми, бо потужністю 7 кВт кожний. Доцільно використовувати атмосферні газові пальники циліндричної форми. Вони є простими та надійними в експлуатації. Подавання газу в пальник чи пальники 11 здійснюють по газопроводу (на фіг. не вказано).
Для спалювання горючого газу здійснюють подавання повітря до пальників 11. Подавання повітря до пальників 11 здійснюють через вхідну повітряну трубу 12, котра містить горизонтальну перегородку 13. Горизонтальна перегородка 13 поділяє повітряну трубу на дві частини, верхню частину, яка позначена літерою У1, та нижню частину, яка позначена літерою
Уг (фіг. 6).
З нижньої частини вхідної повітряної труби М2, повітря подають в нижній повітряний патрубок 14 вхідної труби, а з верхньої частини вхідної повітряної труби У1, повітря подають у верхній повітряний патрубок 15 вхідної труби, при стабільній роботі конденсаційного газового котла.
З патрубка 14 повітря подають через нижній додатковий повітряний патрубок 16. З патрубка повітря подають через верхній додатковий повітряний патрубок 17. Патрубки 14 та 16 з'єднані між собою за допомогою фланцевого з'єднання 18. Патрубки 15 та 17 з'єднані між 15 собою за допомогою фланцевого з'єднання 19 (фіг. 1, 2, 6, 7, 8, 9, 10, 11). Фланцеві з'єднання 18 та 19 можуть містити гумові прокладку зі звичайної гуми.
З додаткових патрубків 16 та 17 повітря подають до пальників 11 через нижній повітряний отвір 20 ковпакової деталі та через верхній повітряний отвір 21 ковпакової деталі (на фіг. 1, 7, 8, 11, отвір 21 позначено пунктирними лініями). Нижній додатковий повітряний патрубок 16 з'єднаний з ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла, за допомогою фланцевого з'єднання 23. Верхній додатковий повітряний патрубок 17 з'єднаний з ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла, за допомогою фланцевого з'єднання 24 (фіг. 10). Фланцеві з'єднання 23 та 24 можуть містити гумові прокладку зі звичайної гуми.
Повітряні отвори 20 та 21 розташовують у ковпаковій деталі 22 конденсаційного газового котла, на різній відстані від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла.
Спалювання горючого газу за допомогою, щонайменше одного газового пальника 11, здійснюють під ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла, вище від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла.
При спалюванні горючого газу отримують нафто-газоподібні продукти згоряння горючого
Ко) газу, до складу яких, в основному, входить вуглекислий газ (СО»г), водяна пара (НО), та вільний азот М2. Температура газоподібних продуктів згоряння горючого газу, біля газового пальника 11, може досягати 1200 "С.
Тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу нагрівають воду у основному теплообмінному пристрої 4 конденсаційною газового котла та у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 1. У конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 1 воду нагрівають також тепловою енергією, яка виділяється при конденсації водяної пари, котра утворюється при згорянні горючого (природного) газу і знаходиться у потоці газоподібних продуктів згоряння горючого газу.
Для цього, газоподібним продуктам згоряння горючого газу забезпечують рух, знизу вгору, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла. На фіг. 1, 7, 8, 11, напрямок рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої 4 конденсаційного газового котла, вказано світлими суцільними стрілками.
Далі, рух газоподібним продуктам згоряння горючого газу, з основного теплообмінного пристрою 4, забезпечують через вихідну камеру основного теплообмінного пристрою 25 конденсаційного газового котла, перехідну газову трубку 26 та вхідну камеру 27 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, до конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 1.
Перехідна газова трубка 26 з'єднана шляхом зварювання металу з кришкою вихідної камери основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 28, та з'єднана шляхом зварювання металу з кришкою вхідної камери конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 29. Кришка 28 з'єднана з основним теплообмінним пристроєм конденсаційного газового котла 4 за допомогою фланцевого з'єднання 30. Кришка 29 з'єднана з конденсаційним теплообмінним пристроєм конденсаційного газового котла 1 за допомогою фланцевого з'єднання 31 (фіг. З, 9).
У конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4, забезпечують рух газоподібним продуктам згоряння горючого газу, зверху вниз, у вихідну камеру 32 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 32 (фіг. 5).
Далі, рух газоподібним продуктам згоряння горючого газу з вихідної камери 32 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла забезпечують у бо вихідну газову трубку 33. У вихідну газову трубку 33, подають такий: конденсат (конденсована волога) з конденсаційного теплообмінного пристрою 4. Вихідна газова трубка 33 повинна бути виготовлена із нержавіючої сталі. Видалення конденсату з вихідної газової трубки здійснюють через патрубок конденсату 34, який з'єднаний з трубкою 33 шляхом зварювання металу, та через конденсатний шланг 35, який може бути виготовлений із кислотостійкої гуми та з'єднаний з патрубком 34 (фіг. 5). Патрубок 34 повинен бути виготовлений із нержавіючої сталі.
Трубка 33 є вигнутою донизу, з метою кращого накопичення в ній та видалення з неї конденсату.
Трубка 33, з'єднана з кришкою вихідної камери конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 36 шляхом зварювання металу. А кришка 36 з'єднана з конденсаційним теплообмінним пристроєм конденсаційного газового котла 1 за допомогою фланцевого з'єднання 37. Кришка 36 повинна бути виготовлена із нержавіючої сталі. Фланцеве з'єднання 37 подібне до фланцевого з'єднання 30 та 31 (фіг.4, 5). Фланцеві з'єднання 30, 31 та 37 можуть містити прокладки фланцеві графітові (ПФГ).
Вихідна камера основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 25, може мати висоту Х1, в межах від 20 мм до 50 мм. Висота Х1, більше 50 мм, не доцільна, оскільки це невиправдано збільшуватиме матеріаломісткість основного теплообмінного пристрою 4. Висота ХІ, менше 20 мм, також не доцільна, оскільки це значно збільшуватиме аеродинамічний опір потоку газоподібним продуктам згоряння горючого газу. Аналогічно, вхідна камера конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 27 може мати висоту Х2, в межах від 20 мм до 50 мм, та вихідна камера конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 32 може мати висоту ХЗ, в межах від 20 мм до 50 мм (фіг. 3, 5). Збільшення висот Х2 та Х3З, більше 50 мм, не доцільно, оскільки це невиправдано збільшуватиме матеріаломісткість конденсаційного теплообмінного пристрою 1. Зменшення висот Х2 та ХЗ, менше 20 мм, також не доцільно, оскільки це значно збільшуватиме аеродинамічний опір потоку газоподібним продуктам згоряння горючого газу.
Подальший рух газоподібним продуктам згоряння горючого газу з вихідної газової трубки 33 забезпечують у з'єднувальний патрубок димохідної труби 38, і потім у димохідну трубу 39. З димохідної труби 39 газоподібні продукти згоряння горючого газу видаляють у навколишнє середовище. Патрубок 38, а також димохідна труба 39 повинні бути виготовлені із нержавіючої сталі. Всі металеві деталі конденсаційного газового котла, які так чи інакше можуть контактувати з конденсатом, доцільно виготовляти з нержавіючої сталі, оскільки конденсат містить кислоти, які негативно впливають на стійкість металевих деталей.
З'єднувальний патрубок димохідної труби 33 з'єднаний з вихідною газовою трубкою 33 через ковпакову деталь конденсаційного газового котла 22 за допомогою фланцевого з'єднання 40.
З'єднувальний патрубок димохідної труби 38, також з'єднаний з димохідною трубою 39 за допомогою косого фланцевого з'єднання 41. Фланцеві з'єднання 40 та 41 повинні містити прокладки із кислотостійкої гуми; чи прокладки фланцеві графітові (ПФГ).
Косе фланцеве з'єднання 41 дає можливість герметично з'єднувати вихідну газову трубку 33, з димохідною трубою 39, не зрушуючи з місця як сам конденсаційний газовий котел, так і димохідну трубу 39. Патрубок 38 спрощує чищення димохідної труби 39 з приміщення, в якому встановлено конденсаційний газовий котел. Це може бути дуже корисним при встановленні конденсаційного газового котла у квартирі багатоповерхового будинку.
Димохідна труба 39 встановлена у вхідній повітряній трубі 12, і з'єднана з вхідною повітряною трубою 12, за допомогою фланцевого з'єднання 42 (фіг. 2, 5). Димохідна труба 39 та з'єднувальний патрубок димохідної труби 38 можуть мати незначний кут нахилу в сторону вихідної газової трубки 33 для зливу додаткового конденсату у трубку 33, який може утворюватися у димохідній трубі 39 та у з'єднувальному патрубку димохідної труби 38.
Основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла 4 та конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла 1 закріплені на деталях внутрішнього опорного каркаса конденсаційного газового котла 43, які спираються на опорну плиту 44 і нерухомо з'єднані з опорною плитою 44 шляхом зварювання металу.
Опорна плита 44 спирається на деталі зовнішнього опорного каркаса 45 конденсаційного газового котла, які також нерухомо з'єднані з опорною плитою 44 шляхом зварювання металу.
До опорної плити 44 приєднана ковпакова деталь 22 конденсаційного газового котла, через герметизуючу прокладку, яка може бути виготовлена зі звичайної гуми та за допомогою гвинтів.
Ковпакова деталь 22 може містити вікно з прозорого жаростійкого матеріалу, для візуального спостереження за роботою газових пальників 11.
Всі трубопроводи конденсаційного газового котла, котрі проходять через опорну плиту 44, мають герметизуючі ущільнення в опорній плиті 44 (на фіг. не вказано). Це додатково зменшить ймовірність витікання газів з-під ковпакової деталі 22 в опалювальне приміщення при виникненні аварійної ситуації чи несправній роботі конденсаційного газового котла.
До деталей зовнішнього опорного каркаса 45 конденсаційного газового котла приєднані шляхом зварювання металу регулювальні гвинтові опори 46. Регулювальні гвинтові опори 46 необхідні для того, щоб рівно встановлювати конденсаційний газовий котел на нерівній поверхні
О (фіг. 1, 7, 8, 10, 11).
В основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4, забезпечують рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, знизу вгору, природним шляхом. В конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 1, також, забезпечують рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, зверху вниз, природним шляхом через теплообмінні деталі 47 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла.
Для цього встановлюють висоту стовпа газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, та для цього встановлюють середню температуру у стовпі газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, такими, щоб забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 1 зверху вниз та забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу при видаленні газоподібних продуктів згоряння горючого газу з конденсаційного газового котла через димохідну трубу 39.
Транспортування газоподібних продуктів згоряння горючого газу, у конденсаційному газовому котлі, здійснюють використовуючи виштовхуючу силу, яка діє на стовп гарячих газоподібних продуктів згоряння горючого газу і спрямована вгору.
На фіг. 1 висоту стовпа газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору в конденсаційному газовому котлі від щонайменше одного газового пальника 11, до найвищої точки внутрішньої поверхні перехідної газової трубки, позначено літерою Н. Ця висота
Н може складати приблизно 1000-1100 мм, при середній температурі газів у стовпі 600-700 "С, для конденсаційного газового котла потужністю близько 15 кВт. Основний теплообмінний пристрій 4 виготовляють із сталі шляхом зварювання металу.
Зо Аналогічний спосіб транспортування газів використовують у пристрої, який має назву "сифон" братів Сіменс (41.
Але новим тут, перш за все є те, що вказаний у джерелі інформації І|4| спосіб транспортування газів, використовують у конденсаційному газовому котлі, що заявляється. До того ж, у конденсаційному газовому котлі, цей спосіб ускладнюють тим, що при транспортуванні газоподібних продуктів згоряння горючого газу, здійснюють відбирання теплової енергії з газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4, та у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 1, у воду, яку нагрівають. Та у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 1 також забезпечують конденсацію водяної пари, яка знаходиться у потоці газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з відбором її теплової енергії у воду.
В основному теплообмінному пристрої 4 конденсаційного газового котла, який зображено на фіг. 1, транспортування газоподібних продуктів згоряння горючого газу, здійснюють через теплообмінні трубки 48 основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, в які вставлені турбулізатори, кожен з котрих містить металевий стрижень 49, на якому закріплені металеві диски 50 (фіг. 1, 2, 3, 4). Можливо використовувати турбулізатори і інших конструкцій, але турбулізатори, що вказані на (фіг. 1, 2, 3, 4), забезпечують накопичення сажі на металевих дисках 50, що зменшує накопичення сажі на поверхні кожної з теплообмінних трубок 48, яка контактує з газоподібними продуктами згоряння горючого газу. Сажа на поверхні кожної з теплообмінних трубок 48, яка контактує з газоподібними продуктами згоряння горючого газу, зменшує щільність потоку теплової енергії у воду основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 4. Теплообмінні трубки 48 також є сталевими.
Висота теплообмінних трубок 48, в основному теплообмінному пристрою конденсаційного газового котла, яка на фіг. 1 позначена літерою Її. Ця висота повинна бути такою, щоб забезпечувати вихід із основного теплообмінного пристрою 4, газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з температурою, близько 300 "С.
Матеріалом, з якого виготовлений конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла 1, є чавун. Конденсаційний теплообмінний пристрій 1, разом з теплообмінними деталями конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 47, бо виготовляють з чавуну шляхом лиття металу у форму. Температура газоподібних продуктів згоряння горючого газу, близько 300 "С, на виході із основного теплообмінного пристрою 4, обумовлена тим, що при високих температурах, та значних теплових навантаженнях на чавунні деталі, можливо виникнення тріщин у чавунних деталей. При цьому висота Г,, може бути від 100 мм, до 200 мм. І, при цьому висота конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 7, може бути від 400 мм, до 500 мм.
Конденсаційний теплообмінний пристрій 1 конденсаційного газового котла може мати щонайменше одну бокову сталеву кришку 51, яка з'єднана з конденсаційним теплообмінним пристроєм 1, за допомогою фланцевого з'єднання 52. Кришка 51 необхідна для внутрішнього періодичного чищення конденсаційного теплообмінного пристрою 1.
Аналогічно основний теплообмінний пристрій 4 конденсаційного газового котла може мати щонайменше одну бокову сталеву кришку 53, яка з'єднана з основним теплообмінним пристроєм 4, за допомогою фланцевого з'єднання 54. Кришка 53 необхідна для внутрішнього періодичного чищення основного теплообмінного пристрою 4 (фіг. 4).
Рух води у конденсаційному теплообмінному пристрої 1, що зображено на фіг. 1-4, та 7, забезпечують за допомогою насоса 10, знизу вгору, через нижній отвір 55 конденсаційного теплообмінного пристрою, та верхній отвір 56 конденсаційного теплообмінного пристрою, проти напрямку руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу. Рух води між теплообмінними деталями 47 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, забезпечують за допомогою перегородок 57 (фіг. 4). На фіг. 4 рух води у конденсаційному теплообмінному пристрої 1, вказаний темними суцільними стрілками.
Рух води в основному теплообмінному пристрої 4, що зображено на фіг. 1-4, та 7, забезпечують за допомогою насоса 10, зверху вниз, через верхній отвір 58 основного теплообмінного пристрою, та нижній отвір 59 основного теплообмінного пристрою, проти напрямку руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу. Рух води у конденсаційному газовому котлі, за допомогою насоса 10, є зустрічним руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу. Це забезпечує найбільшу різницю температур між температурою води у теплообмінних пристроях 1 та 4 та температурою газоподібних продуктів згоряння горючого газу. А це, в свою чергу, збільшує щільність потоку теплової енергії у воду, через одиницю площі поверхні теплообмінного пристрою 1, яка контактує з водою, та через одиницю площі
Зо поверхні теплообмінного пристрою 4, яка контактує з водою. | це зменшує матеріаломісткість теплообмінних пристроїв 1 та 4, конденсаційного газового котла, спосіб роботи якого заявляється.
При вмиканні газових пальників 11, гарячі газоподібні продукти згоряння горючого газу, піднімаються вгору, і заповнюють спочатку основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла 4. При цьому холодне повітря витискається з основного теплообмінного пристрою 4 як у димохідну трубу 39 через конденсаційний теплообмінний пристрій 1, такі у верхню частину вхідної повітряної труби, яка позначена літерою У1, через верхній повітряний отвір 21 ковпакової деталі. Стабільна робота конденсаційного газового котла, починається після встановлення висоти стовпа газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, та встановлення середньої температури у стовпі газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, такими, щоб забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в конденсаційному теплообмінному пристрої 1 конденсаційного газового котла, зверху вниз, та забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, при видаленні газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу 39.
В тому випадку, якщо газоподібні продукти згоряння горючого газу, не зможуть повністю чи частково рухатися через теплообмінні пристрої 1 та 4 конденсаційного газового котла, у димохідну трубу 39, через несправність конденсаційного газового котла, то газоподібні продукти згоряння горючого газу будуть рухатися вгору, під ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла, і заповнювати простір під ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла. І далі, газоподібні продукти згоряння горючого газу будуть рухатися у верхню частину вхідної повітряної труби, яка позначена літерою М1, через верхній повітряний отвір 21 ковпакової деталі. Повітря до щонайменше одного газового пальника 11 буде, в цьому випадку, надходити тільки через нижній повітряний отвір 20 ковпакової деталі та через нижню частину вхідної повітряної труби, яка позначена літерою У2. Тобто, відбудеться аварійна циркуляція газоподібних продуктів згоряння горючого газу та повітря. Це призведе до нагрівання аварійного датчика 60 вимкнення подачі горючого газу, у конденсаційному газовому котлі, який розташований під ковпаковою деталлю 22, вище від теплообмінних пристроїв 1 та 4 (фіг. 12). бо це призведе до припинення подачі горючого газу у конденсаційний газовий котел. Аварійний датчик вимкнення подачі горючого газу 60, може містити у своєму складі біметалічну пластину, виготовлену з металів, які мають різний коефіцієнт теплового розширення. Аварійне вимкнення подачі горючого газу доцільно здійснювати, при нагріванні датчика 60, до температури 110- 12076.
В тому випадку, коли відбулось повне затухання горіння горючого (природного) газу, у конденсаційному газовому котлі, а газ продовжує надходити у газові пальники 11, то горючий газ також буде рухатися вгору, під ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла, і заповнювати простір під ковпаковою деталлю 22 конденсаційного газового котла. (Горючий (природний) газ має щільність, меншу за щільність повітря.) Потім, горючий газ буде рухатися у верхню частину вхідної повітряної труби, яка позначена літерою У1, через верхній повітряний отвір 21 ковпакової деталі, і виходити у навколишнє середовище, за межі опалювального приміщення.
Для покращення безпеки роботи конденсаційного газового котла, можливо використовувати навіть окрему повітряну трубу, замість верхньої частини вхідної повітряної труби, яка позначена літерою У1 (на кресленні не вказано). Окрема повітряна труба може бути напряму з'єднана з верхнім отвором 21 через ковпакову деталь 22.
Забезпечуючи рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу у конденсаційному газовому котлі до виходу із конденсаційного газового котла природним шляхом без використання вентилятора, збільшують надійність роботи конденсаційного газового котла, та збільшують безпечність роботи конденсаційного газового котла.
Використовуючи ковпакову деталь 22 конденсаційного газового котла, створюють резервний, аварійний маршрут рухання повітря та газів, через частини вхідної повітряної труби
Х1 та Х2, і таким чином додатково збільшують безпечність роботи конденсаційного газового котла.
Щоб додатково збільшити середню щільність потоку теплової енергії газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються природним шляхом, та теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, у воду, через поверхню кожної з теплообмінних деталей 47, конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, використовують внутрішні металеві ребра однакової чи різної висоти, кожної з
Зо теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, які контактують з газоподібними продуктами згоряння горючого газу та з водяною парою, котрі рухаються через кожну з теплообмінних деталей 47 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, зверху вниз, природним шляхом.
На фіг. 4 зображені теплообмінні деталі 47 конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла, які мають внутрішні металеві ребра різної висоти. Поміж ребер 61 більшої висоти розташовані ребра 62 меншої висоти. Між двома ребрами 61 більшої висоти розташоване одне ребро 62 меншої висоти (фіг. 4).
Висота ребер 61 може знаходитись в межах від 10 до 20 мм, і на фіг. 4 позначена літерою
М. Це обумовлено тим, що висота ребер М, менше 10 мм недоцільна, оскільки це значно зменшить середню щільність потоку теплової енергії у воду, та висота М більше 20 мм невиправдано збільшить матеріаломісткість деталей 47 та конденсаційного теплообмінного пристрою 1.
Висота ребер 62 може знаходитись в межах від З до 5 мм, і на фіг. 4 позначена літерою М.
Це також обумовлено тим, що висота ребер М, менше З мм недоцільна, оскільки це значно зменшить середню щільність потоку теплової енергії у воду, та висота М, більше 5 мм невиправдано збільшить аеродинамічний опір потоку газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через деталі 47, конденсаційного теплообмінного пристрою 1.
При використанні ребер різної висоти, можливо встановлювати відстань між ребрами 61 К, в межах від 10 до 20 мм. Відстань К, менше 10 мм невиправдано збільшують аеродинамічний опір потоку газоподібних продуктів згоряння горючого газу. Відстань К, більше 20 мм невиправдано збільшить матеріаломісткість деталей 47 та конденсаційного теплообмінного пристрою 1. Відстань між зустрічно розташованими ребрами 61, в деталі 47, на фіг. 4 позначена літерою 5. Ця відстань забезпечує турбулентне перемішування більш нагрітих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з менш газоподібних продуктів згоряння горючого газу (з тими, які вже частину теплової енергії віддали воді). Відстань 5 не повинна перевищувати 5 мм, інакше це невиправдано збільшить матеріаломісткість деталей 47 та конденсаційного теплообмінного пристрою 1.
Товщина кожного з ребер 61 та 62, Е, при цьому не повинна перевищувати 5 мм. Інакше, це невиправдано збільшить матеріаломісткість деталей 47 та конденсаційного теплообмінного пристрою 1. (На фіг. 4 літерою Е позначена товщина ребра 61.) Рекомендована товщина ЕК, не більше 4 мм. Це дозволяє встановлювати відстань між ребром 61 та ребром 62 в З мм.
Відстань К в З мм, при використанні ребер однакової висоти, висотою не менше 10 мм (ребра 61), значно збільшить аеродинамічний опір потоку газоподібних продуктів згоряння горючого газу, між ребрами, при їх природному руханні. Це значно зменшить середню щільність потоку теплової енергії у воду.
Без використання ребер меншої висоти 62, відстань К в 10 мм, між ребрами 61, також призведе до зменшення середньої щільності потоку теплової енергії у воду, через зменшення площі поверхні у деталях 47, яка контактує з газоподібними продуктами згоряння горючого газу.
Тому використання ребер різної висоти в деталях 47, може забезпечити найбільшу щільність потоку теплової енергії у воду, при руханні газоподібних продуктів згоряння горючого газу, природним шляхом (більшу щільність потоку теплової енергії у воду, ніж при використанні ребер однакової висоти).
До того ж, використання ребер в теплообмінних деталях 47, конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла, збільшить середню щільність потоку теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водявої пари, у воду. Конденсат буде скупчуватися у просторі між поверхнями ребер 61 та 62 і іншою поверхнею деталі 47, яка контактує з газоподібними продуктами згоряння горючого газу. В цьому випадку конденсат не буде рівномірно розподілятися по поверхні, що контактує з газоподібними продуктами згоряння горючого газу, як, наприклад, всередині круглих труб. Скупчення конденсату тут буде обумовлене силами поверхневого натягу рідини.
Вода (конденсат) має значно меншу теплопровідність, ніж чавун. Збільшення середньої щільності потоку теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, у воду, досягають тому, що вода (конденсат) покриває поверхні ребер 61 та 62, які контактують з газоподібними продуктами згоряння горючого газу, плівкою меншої товщини, ніж внутрішні поверхні круглих труб.
Скупчення конденсату також сприяє його стіканню вниз, в деталях 47, та видаленню із конденсаційного газового котла.
Близький спосіб відбирання теплової енергії з водяної пари, вказаний у джерелі інформації
Зо ІБ.
Ребра 61 та 62 можуть мати різні форми закругленої поверхні, які, наприклад, вказані в джерелах інформації (6) та Г71.
Збільшення середньої щільності потоку теплової енергії газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються природним шляхом, та теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари у воду, через поверхню кожної з теплообмінних деталей, конденсаційного теплообмінного пристрою, конденсаційного газового котла 47, яка контактує з водою, зменшить матеріаломісткість конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 1, без зменшення потужності конденсаційного газового котла.
Щоб додатково збільшити надійність та безпечність роботи конденсаційного газового котла, забезпечують вихід газоподібних продуктів згоряння горючого газу, із основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, через, щонайменше один, випускний канал 63, із найбільшою середньою швидкістю рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу відносно середніх швидкостей рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу через інші отвори конденсаційного газового котла до виходу із конденсаційного газового котла через димохідну трубу 39 (фіг. 7, 11).
Рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через випускний канал 63, забезпечує тиск стовпа гарячих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4. Тиск газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4, забезпечує виштовхуюча сила, що діє на гарячі газоподібні продукти згоряння горючого газу знизу вгору.
Найбільшу середню швидкість газоподібних продуктів згоряння горючого газу, із випускного каналу 63, забезпечують, використовуючи найменшу площу поперечного перерізу випускного каналу 63, в порівнянні з площею поперечного перерізу перехідної газової трубки 26, в порівнянні з загальною площею поперечних перерізів всіх теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 47, а також в порівнянні з площами поперечних перерізів вихідної газової трубки 33, патрубка 38 та димохідної труби 39. Всі поперечні перерізи вказаних деталей конденсаційного газового котла, лежать в площині, яка є перпендикулярною до напрямку рухання газоподібних продуктів 60 згоряння горючого газу.
При руханні газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через теплообмінні пристрої 1 та 4, а також інші деталі конденсаційного газового котла, їх тиск мало відрізняється від атмосферного тиску. Тому, рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через теплообмінні пристрої 1 та 4, а також інші деталі конденсаційного газового котла, можливо моделювати як рух рідини у гідравлічному пресі.
Згідно зі способом роботи гідравлічного преса, співвідношення площі поперечного перерізу випускного каналу 63, та площі поперечного перерізу димохідної труби 39, визначає коефіцієнт збільшення сили, яка діє на газоподібні продукти згоряння горючого газу, котрі рухаються у димохідній трубі, в напрямку їх видалення із димохідної труби.
Аналогічно, співвідношення площі поперечного перерізу випускного каналу 63 та загальної площі поперечних перерізів всіх теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 47, також визначає коефіцієнт збільшення сили, яка діє на газоподібні продукти згоряння горючого газу, в напрямку їх рухання у димохідну трубу 39.
На газоподібні продукти згоряння горючого газу, котрі рухаються через деталі 47, у конденсаційному теплообмінному пристрої 17, ця сила спрямована, зверху вниз, проти дії виштовхуючої сили.
Близький спосіб руху газів, вказаний у джерелі інформації (8). Тут також, площа поперечного перерізу центрального вихідного отвору кімнатної печі В є найменшою, в порівнянні з площею поперечного перерізу кільцевого жолоба С та в порівнянні з площею поперечного перерізу патрубка 0. Всі вказані поперечні перерізи тут також лежать в площині, яка є перпендикулярною до напрямку рухання газів.
Новим, в способі, що заявляється, є вже те, що спосіб руху газів, вказаний в джерелі інформації |8), використаний для забезпечення природного руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, у конденсаційному газовому котлі.
Додаткове збільшення сили, яка діє на газоподібні продукти згоряння горючого газу, в напрямку їх рухання у димохідну трубу 39 та в напрямку їх видалення у навколишнє середовище із димохідної труби 39, додатково збільшить надійність та безпечність роботи конденсаційного газового котла.
Це особливо важливо, при виникненні аварійної ситуації, в роботі конденсаційного газового
Зо котла, коли відбудеться загасання пальників 11, а горючий (природний) газ продовжуватиме надходити в пальники 11. В цьому випадку можливе повне видалення горючого (природного) газу, з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу 39, у навколишнє середовище.
На фіг. 7 зображено конденсаційний газовий котел, в якому основний теплообмінний пристрій 4, є повністю звареним із сталевих деталей. Вказаний на фіг. 7 основний теплообмінний пристрій 4, не містить бокову сталеву кришку 53. Це спрощує конструкцію основного теплообмінного пристрою 4, та зменшує його собівартість.
Використання випускного каналу 63, замість теплообмінних трубок основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 48, в які вставлені турбулізатори, також спрощує конструкцію основного теплообмінного пристрою 4 та зменшує його собівартість.
При використанні випускного каналу 63, температура газоподібних продуктів згоряння горючого газу, на виході із випускного каналу 63, не повинна перевищувати 600 "С. Це невиправдано збільшить теплове навантаження на чавун конденсаційного теплообмінного пристрою 1 конденсаційного газового котла, та на сталеві деталі конденсаційного газового котла, котрі контактують з газоподібними продуктами згоряння горючого газу, до входження їх у теплообмінні деталі 47 конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла.
Щоб уникнути значного теплового навантаження на чавун конденсаційного теплообмінного пристрою 1 конденсаційного газового котла, та зберегти вище вказаний спосіб руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, доцільно використовувати в основному теплообмінному пристрої 4, теплообмінні трубки 48. Але, при цьому загальна площа всіх кільцевих щілин, між кожною з теплообмінних трубок та металевими дисками 50, повинна бути близькою до площі поперечного перерізу випускного каналу 63, яка лежить в площині, перпендикулярній напрямку рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу. Тобто, в цьому випадку також необхідно забезпечити вихід газоподібних продуктів згоряння горючого газу, із основного теплообмінного пристрою 4 конденсаційного газового котла, із найбільшою середньою швидкістю рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, відносно середніх швидкостей рухання газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через інші отвори конденсаційного газового котла, до виходу із конденсаційного газового котла, через димохідну трубу 39.
Також, при здійсненні способу, що заявляється, додатково повністю забезпечують енергонезалежність (незалежність від електропостачання) конденсаційного газового котла, нагріваючи воду, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4, до температури кипіння, тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу.
Після нагрівання води в основному теплообмінному пристрої 4 конденсаційного газового котла, до температури кипіння, тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечують кипіння води, в основному теплообмінному пристрої 4 конденсаційного газового котла, використовуючи теплову енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу. При кипінні води, забезпечують утворення кульок водяної пари, біля поверхні 64 основного теплообмінного пристрою, яка контактує з водою, та через яку передають теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу. Поверхнею 64, наприклад, є зовнішня поверхня теплообмінних трубок 48 основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла чи, наприклад, зовнішня поверхня випускного каналу 63.
Ї при кипінні води, забезпечують рух кульок водяної пари, які відокремилися від поверхні 64 основного теплообмінного пристрою, яка контактує з водою, та через яку передають теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу, у вертикальному напрямку, до верхньої поверхні основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 65, яка контактує з водою (фіг. З, 7, 8, 11).
Використовуючи верхню поверхню 65 основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, забезпечують рух кульок водяної пари, у накопичувальну парову ємність 66, основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла (фіг. 8-11).
Водяну пару накопичують у накопичувальній паровій ємності 66, основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла та створюють тиск водяної пари.
Використовуючи тиск водяної пари, та використовуючи виштовхуючу силу, яка діє на водяну пару у воді, здійснюють транспортування гарячої води та пари, з основного теплообмінного пристрою 4 конденсаційного газового котла, через транспортувальний пристрій, до складу якого входить вихідний зворотний клапан 67, спочатку знизу вгору, а потім зверху вниз, в опалювальну систему (фіг. 8, 11). При цьому забезпечують вхід води, у основний теплообмінний пристрій 4 конденсаційного газового котла, з конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 1, через вхідний зворотній клапан 68 (фіг. 8, 9, 11). Вихідний зворотний клапан 67, та вхідний зворотний клапан 68, забезпечують рух води через теплообмінні пристрої 1 та 4 конденсаційного газового котла, лише в одному напрямку.
Верхня поверхня основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла 65, може мати нахил, такий щоб сприяти руху кульок водяної пари, у накопичувальну парову ємність 66. Такий нахил поверхні 65 вказано на фіг. 8, та фіг. 11.
Близький спосіб транспортування гарячої води та водяної пари вказаний у джерелах інформації (91, 101, 1111, 12). Новим тут є те, що вказаний у джерелах інформації (91, (101, 1111, 121, спосіб транспортування гарячої води та водяної пари, використаний для забезпечення енергонезалежної роботи конденсаційного газового котла
Транспортування гарячої води та водяної пари, з основного теплообмінного пристрою 4 конденсаційного газового котла, спочатку знизу вгору, а потім зверху вниз, здійснюють по трубці 69 у вихідний трубопровід 8. Трубка 69 може мати менший внутрішній діаметр, відносно внутрішнього діаметра вихідного трубопроводу 8. При транспортуванні води та водяної пари доцільно встановлювати середню швидкість руху води та водяної пари у трубці 69, від 0,6 м/с, до 1,0 м/с. При таких швидкостях виникає значна турбулентність води, що сприяє її кращому перемішуванню з водяною парою (131.
Транспортування води та водяної пари здійснюють у опалювальну систему, принципова схема якої вказана на фіг. 12.
З вихідного трубопроводу 8 гарячу воду та водяну пару подають у вхідний опалювальний радіатор 70. З вхідного опалювального радіатора 70, гарячу воду та водяну пару подають у інші радіатори опалювальної системи, послідовно, з одного в інший (креслення не вказано) І в кінці, з вихідного опалювального радіатора 71 охолоджену воду подають у конденсаційний газовий котел по вхідному трубопроводу 2.
Гарячу воду та водяну пару, доцільно подавати у опалювальний радіатор через барботер 72, котрий забезпечує подрібнення бульбашок водяної пари та нагрівання води, яка знаходиться в опалювальних радіаторах, "гострою" водяною парою.
Опалювальні радіатори, які мають температуру поверхні більше 45 "С, повинні містити захисні решітки, чи захисні екрани, які б забезпечували природний рух повітря через опалювальні радіатори, і разом з тим запобігали прямому контакту людини з поверхнею бо опалювального радіатора.
Збільшення температури поверхні опалювальних радіаторів прискорює нагрівання опалювального приміщення до встановленої температури та зменшує час на нагрівання опалювального приміщення до встановленої температури. В конденсаційному газовому котлі це додатково зменшить витрати газу на опалювання приміщень.
Вмикання та вимикання конденсаційного газового котла, в автоматичному режимі, здійснюють за допомогою робочого датчика вмикання та вимикання подачі горючого газу 73.
Робочий датчик вмикання та вимикання подачі горючого газу 73, може містити у своєму складі біметалічну пластину, виготовлену з металів, які мають різний коефіцієнт теплового розширення, і може бути повністю незалежним від електропостачання. Робочий датчик 73 також може мати механічний регулювальний пристрій, котрий забезпечуватиме регулювання, при якій температурі води, у трубопроводі 2, на вході у конденсаційний теплообмінний пристрій 1, вмикати подачу горючого газу у пальники 11, а при якій температурі води, трубопроводі 2, на вході у конденсаційний теплообмінний пристрій 1, вимикати подачу горючого газу у пальники 11.
Температура води, при вмиканні пальників 11, не повинна бути меншою від встановленої температури повітря в опалювальному приміщенні. | температура води, при вимиканні пальників 11, не повинна бути більшою, від 50 "С. Інакше це невиправдано зменшить теплову потужність конденсаційного теплообмінного пристрою 1.
Опалювальна система, що схематично зображена на фіг. 12 містить розширювальний бак 74. При використанні насосів прокачування води, в конденсаційному газовому котлі, як залежних від електричного живлення, так і незалежних від електричного живлення, розширювальний бак 74 може бути встановлений в квартирі багатоповерхового будинку.
Розширювальний бак 74 доцільно з'єднувати з опалювальною системою, перед входженням охолодженої води, у конденсаційний теплообмінний пристрій 1. В цьому випадку, температура води в розширювальному баку 74 та в трубопроводі 2, будуть мало відрізнятися між собою, що зменшить циркуляцію води між трубопроводом 2 та розширювальним баком 74.
Використання водно-парової опалювальної системи, дає можливість використовувати в ній всі переваги водяних та парових опалювальних систем.
На фіг.8 та фіг.11 схематично зображені вертикальні розрізи енергонезалежних конденсаційних газових котлів, кожен з котрих містить нагрівну трубу системи гарячого водопостачання 75, яка з'єднана з вхідною трубою 76 системи гарячого водопостачання, та з вихідною трубою 77 системи гарячого водопостачання.
Труби 76 та 77 системи гарячого водопостачання, також вказані на фіг. 9. Вхідна труба системи гарячого водопостачання 76 містить з'єднувальний вузол 78. Вихідна труба 77 системи гарячого водопостачання, містить з'єднувальний вузол 79.
Нагрівна труба 75 розташована в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4. Темними суцільними стрілками вказані напрямки циркуляції води, біля нагрівної труби 75 системи гарячого водопостачання. Тобто, енергонезалежні конденсаційні газові котли, які зображені на фіг. 8-11, є двоконтурними. Нагрівання води для гарячого водопостачання тут здійснюють тепловою енергією води, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла 4.
На відміну від існуючих стінових газових котлів, який, наприклад, вказаний в джерелі інформації (21, при вимкненні конденсаційного газового котла, спосіб роботи якого заявляється, відбуваються менші витоки теплової енергії, у навколишнє середовище. Це обумовлено тим, що нагріте повітря, в конденсаційному газовому котлі, скупчується під ковпаковою деталлю конденсаційного газового котла 22.
Таким чином, спосіб роботи конденсаційного газового котла, що заявляється, дозволяє збільшити надійність роботи конденсаційного газового котла та збільшити безпечність роботи конденсацій того газового котла, при цьому додатково збільшити середню щільність потоку теплової енергії газоподібних продуктів згоряння горючого газу та теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари у воду, через поверхню кожної з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, та/чи, при цьому додатково повністю забезпечити енергонезалежність конденсаційного газового котла.
Приклад конкретного виконання
Спосіб роботи конденсаційного газового котла випробуваний в лабораторних умовах.
Вказаний в матеріалах цієї заявки, спосіб руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в конденсаційному газовому котлі, був використаний і випробуваний у пристрої, який має назву "сифон" братів Сіменс І4)Ї. Аналогічний спосіб руху газів використовують також в самодувних газогенераторах. А також практична придатність вказаного способу руху газів бо підтверджена у джерелі інформації |8|.
Практична придатність, вказаного в матеріалах цієї заявки на винахід, способу відбирання теплової енергії з газоподібних продуктів згоряння горючого газу та теплової енергії, що виділяється при конденсації водяної пари, підтверджена в джерелах інформації (51, Іб), (71.
Практична придатність, вказаного в матеріалам цієї заявки на винахід, способу перекачування водно-парової суміші, підтверджена в джерелах інформації (91, (101, 111, 121.
Джерела інформації: 1. Патент на винахід Російської Федерації Мео2495335, Е24Н 1/00 (2006.01), опублікований 10.10.2013, бюл. Мо 28. 2. Патент на корисну модель Російської Федерації Ме 110460, Е24Н 1/08(2006.01), опублікований 20.11.2011, бюл. Мо 32. 3. Патент на винахід Російської Федерації Мо 2578361, Е24Н 1/00 (2006.0І), опублікований 27.03.2016, бюл. Мо 9. 4. Профессор В.Е. Грум - Гржимайло, "Пламенньюе печи", издание Теплотехнического института имени профессоров В. И. Гриневецкого и К. В. Кирша, Москра, 1925г., стр. 11 (Приложениє Кк пламени законов гидростатики.). пер: //пагоа.ги/дізк/3863051001/гит
Спітайо.а)ми.піті. 5. Авторське свідоцтво СРСР Мо307258, Е28р 1/02, Е281 11/12, 281 1/14, Е2ва 1/04, опубліковане 21.06.1971р., бюл. Мо 20. пер:/Лммлиу Тіпараїепіти/ б. Патент України на винахід Мо 107640. Е24Н 1/00(2005.01). Е24Н Й 1/12(2006.01), опублікований 26.01.2015р., бюл. Мо 2. 7. Патент України на винахід Мо 107641, Е24Н 1/00(2005.01), Е24Н 1/12(2006.01), опублікований 26.01.2015р., бюл. Мо 2. 8. Патент на винахід СРСР Мо1219, клас Зба, опублікований 31.05.1926р. пЕрулимли Тіпаратепіти/ 9. Патент на винахід Російської Федерації Ме2173434, Е24Н 1/08 (2000.01), Б258 29/00 (2000.01), ЕО4Е 1/04 (2000.01), опублікований 10.09.2001р... бюл. Мо25. 10. Патент на винахід Російської Федерації Мо2406040, Е24Н 1/08 (2006.01), опублікований 10.12.2010р., бюл. Мо 34. 11. Патент на винахід Російської Федерації Мо2633870. Е24Н 1/08 (2006.01), опублікований
Зо 18.10.2017р., бюл. Мо 29. 12. Чотирьохтактний пароводяний насос ПВНК 1-10, пИру/Ллумлу.піро.сот/іпмезвіїсії-м- іппомасії/КоївІпое-орогидомапівє/6836-спеїугеніакіпу|-рагомодуапо)-пазоз-рупк-1-10.піті 13. П.Н. Каменев, А.Н. Сканави, В.Н. Богословский, А.Г. Егиазаров, В.П. Щеглов, "Отопление и вентиляция", Учебник для вузов, в 2 - ч, Ч. 1, Отоплениєе, Издание 3-е. переработанное и дополненное, Москва, Стройиздат, 1975г., с. 148. пер//гиадіс.ги/раде/оїорієпів- і-мепіЦасііа-мх-дмип-спазцап-родозіом5кКі|-мп-спаві-1-1і-2

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
    1. Спосіб роботи конденсаційного газового котла, який включає подавання води у конденсаційний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла та в основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла, подавання горючого газу у щонайменше один газовий пальник конденсаційного газового котла, подавання повітря до щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, спалювання горючого газу за допомогою щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, отримання нагрітих газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечення руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, знизу вгору, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, та зверху вниз, у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, нагрівання води в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, і нагрівання води у конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу та тепловою енергією, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, після чого, видалення газоподібних продуктів згоряння горючого газу з конденсаційного газового котла через димохідну трубу, а також видалення конденсату з конденсаційного газового котла, який відрізняється тим, що спалювання горючого газу здійснюють під ковпаковою деталлю конденсаційного газового котла, вище від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла, за допомогою щонайменше одного газового пальника конденсаційного газового котла, і повітря, необхідне для спалювання горючого газу, подають через щонайменше два повітряних отвори, які розташовані 60 у ковпаковій деталі конденсаційного газового котла, на різній відстані від нижнього краю ковпакової деталі конденсаційного газового котла, а рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, забезпечують, знизу вгору, природним шляхом, та рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу, в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, забезпечують, зверху вниз, природним шляхом через теплообмінні деталі конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, при цьому висоту стовпа газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухаються знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, та середню температуру у стовпі газоподібних продуктів згоряння горючого газу, що рухається знизу вгору, в конденсаційному газовому котлі, встановлюють такими, щоб забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу в конденсаційному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, зверху вниз, та забезпечити природний рух газоподібних продуктів згоряння горючого газу при видаленні газоподібних продуктів згоряння горючого газу, з конденсаційного газового котла, через димохідну трубу.
    2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що збільшують середню щільність потоку теплової енергії газоподібних продуктів згоряння горючого газу та теплової енергії, яка виділяється при конденсуванні водяної пари, у воду, через зовнішню поверхню кожної з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, використовуючи внутрішні металеві ребра однакової чи різної висоти кожної з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, які контактують з газоподібними продуктами згоряння горючого газу та з водяною парою, котрі рухаються через кожну з теплообмінних деталей конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, зверху вниз, природним шляхом.
    З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що забезпечують вихід газоподібних продуктів згоряння горючого газу, із основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, через щонайменше один випускний канал, із найбільшою середньою швидкістю руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, відносно середніх швидкостей руху газоподібних продуктів згоряння горючого газу, через інші деталі конденсаційного газового котла, до виходу із конденсаційного газового котла, через димохідну трубу.
    4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що забезпечують повну енергонезалежність Зо конденсаційного газового котла, нагріваючи воду, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, до температури кипіння, тепловою енергією газоподібних продуктів згоряння горючого газу, після чого забезпечують кипіння води, в основному теплообмінному пристрої конденсаційного газового котла, також використовуючи теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу, при цьому забезпечують утворення кульок водяної пари, біля поверхні основного теплообмінного пристрою, яка контактує з водою, через яку передають теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу, забезпечують рух кульок водяної пари, які відокремилися від поверхні основного теплообмінного пристрою, яка контактує з водою, через яку передають теплову енергію газоподібних продуктів згоряння горючого газу, у вертикальному напрямку, до верхньої поверхні основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, яка контактує з водою, і, використовуючи верхню поверхню основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, забезпечують рух кульок водяної пари у накопичувальну парову ємність основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, де водяну пару накопичують у накопичувальній паровій ємності основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла та створюють тиск водяної пари, і, використовуючи тиск водяної пари та виштовхуючу силу, яка діє на водяну пару у воді, здійснюють транспортування гарячої води та пари, з основного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла, через транспортувальний пристрій, спочатку знизу вгору, а потім зверху вниз, в опалювальну систему, при цьому забезпечують вхід води у основний теплообмінний пристрій конденсаційного газового котла з конденсаційного теплообмінного пристрою конденсаційного газового котла через зворотний клапан.
    й г сор й ке Ж ла Б Як С Її КК ра В Ж ї ої щі ; Ще : Зх й ї х З х сЙ Ї х Ї Х х 3 х ї х ї ї і 5 «нон нок сс НН І ! : є х з У ї : З - СУ с : ї Ї
    Ше. ков: нь о ї І Н : ? : дя х ск ; Її ІЗ Її й : р я ї. Я -ч г х ї КжШКСЯ - х но ; х Її Е: Я З СЯ КІ осокдклокю з У : ЕІ : Не ж В : о НЕ НИ БИ а НК М: нак ЗиНН і ї З Ви ЗА, З ооог и В оююри у КВ В В В бор Я 8 ни х ак очі жа жу х ї ух В Ж ВЕК Хя 3. : в | Н Ж. ! І шві ЕЕ й зай ки як її ЗК ї бю З ІК ко и ЕХ х. ; Н Шк | у ККЗ Й КЕ ії ЕЕ я ЗУ Я : 1 і БЕК ЕКУкквне х ЖЗ З КЕ ЖК В У Ж я З ої : : ІЗ | ОХ и БАБАЄВ Жобня фо В щі! Н ! УВК ик фан ВВ В я і 1 ДУБИ иК В ВЖК ях 3-5 ЗК ЕЕ я 35 й Н Н Ч КЕКВ ЕК Ж зак за З КУ ЕК ЖЖ й зу Н : Н ІБККИКИНО КВУ ЗВИК Ж Ж шк: КІ Ж х : і ЕН ЕКО ВА ака я у В й 5 В ВЕК З З і Н х КК КК УВК Я Я КЕ КІ В Е Н ! Еш ЕЕ НЕ КОКОН Ж кН с : і ЕЕ КЕ ЕІ ЕЕ Кавове і Ж ! : ХУ ЕКО х ЖЖ Н Н ЗИ ДЕК ЕККУ КУКИ я Е хх 33 ї Н ЗБ ЕВКВВЕЗ ЕСЕ НЕКІВ З Бу ЖЕ: х Н 1 ЕК: УКВ КК АКИКИ ККУ У У х С: х їх в ЗИ БОЖЕ Я Ж х. Ж Н о Н ЗВ ВВЕ х ЖЕ Ж Н » Н ЗМ УВК ККУ Я ВАХ х х В У : Н ХЕ ЕК КИК а З у х і Н Зх ХК К КЕ ХУ ОКУ Я і Т ЗА УВК НВ іч ЖЖ Н Н ІМ ІВЕККОВ ЕВ ВК: дж, ЖЕ: З тк : ЕЕ НЕК сет КЕ З ве! ЕЕ: ЕК КК її: х Кк і У ІЗ СЕК ЕК Я з З унянндх СЯ ї : ІЗ УКВ как ехофдрок днями Я : ! ЕК І ЕК ЕЕ К КІ ЕЕ як ; : х УКЖВЕС ВЕК ЕК Х Е 1 ї Ж ХХ ї : З ЗЕ КЕК Я ЧЕК І КІ : : ік ие зн оре х З В ЕЗ ї ї ЕК КК МУЗ ЕКЗКЕИИК У З :В х 5 я : ОТ : ЕХ КК КК КИ Х ВК ї яко в, ЗК КЕ: ї ин ВК КиВи Я ХХ Ї ск. З ВВ Я ЖЖ З ВЕ ї р їх ПЕ ВИХ ЖЖ . в х г ї о о ОО Ж н Ж ВЕ: ї до ВЕ. ЗБ оео нев НН В С 35 її х 83 : Й Шо УК ЕК ї Кая ЗХ 5 ЗК я В х І ї як -- ЗК 5 ї це: ЖЕ: З ї хз Н Я А КІВІ її ся В З КЕ з ЗХ 5 Н ко в я киш ше ! ЕЕ ! ма Ом 1 БЕ : З ХУ ке; 55 КК ї БИ ! НЕ Ж У ШЕ ї ВЕЖ ' З Ше : ШЕ ї ОО З ВАК : Я еВ НІ ЕХ, : га що 8 т Н Кох ЯЗ ач щ 55 8555 ї у с НИ Я Мк нс я З Я ї в ЕНН шк ФК чи З й о ЕО Н кед : у як ШИ: За схе ЗХ В о З ї Зк БІ А В: Же В В; ; вся Ж Е х. З ГЕ: х 5 З ооо В З як АКА ї мн жннни микнк ва 5 Ж КЕ Н 5: рої й ан у З лкдо Я В ях - й х у ОК Сх 4 х 3 -ї дя У Я м Я Н : В ее НК іч ЩІ не З ї : 5 Ви У Я ї З з МК х ЖК; я х гу «Х х в тан З Е Н КЕ З х 3 їх М рення ї. : я їх ї ї у 5 ОК мем се й я З ї З Мдкнннння доня ДО ДОК й У маш ЖЕ В ї Ек нене ПІ УКХ нку ян ї ї х ооо р МКУ В я Ь р х І 1 ї ї В З Я 7 жереря НЕ а ШЕ 53 ї ЗВ : В в і Е й Її с ї В ней й В З х ї х ї ся ї Їж х адососююес ? В ї аоаноеки ше Кк х х РЕ і аз і Ж : в Мою о рнну з З ї п х у Ж Е ї гу і аа я у х т ши я х п Ж ин он ЗД у З і І Ка т Ї ня В ЗВИК НН нок в Кв вод а ОО а У п и Ск а а Ми й у ох шк пи а В а ге КЕ х ї І: Ї ї ї ; ї І х Е В х К х Її К ї У і З В Н і Я ї х З : І Я ї ї ї ї ї Ї т г, же ух Кк З хх З дв ви її СЕ ЗКУ ЧК хх УК ж Я же ПТК: т А Я Ж
    А-А а ; гаю ж в 29 тю тк Би Ме свшюв ех б ЇХ че К х ре а ре с рай Яе ся Ж і : Шк й й з. Я х В ше но я - х У З ім Ще рай щи та я ря х Н ЗА р й й Б КУ ке ; ! Х шк Кк р; я м, К х І : З ши КІ (З х х і -В дей Б ; овгосегеосх соєвоеевосодід Кіройсю сок де Ше ни немов: пав я у А | І Х ! БИ ху я як ВН ща йя 5 шк винне «Еш ї у с: у З55 ВН 5. Ь зе ва роза : К-й зи ее ще т Б : Кай ме: ол У З , АК о оч СІ Ай шк Ш х т М тю й :ї і У : и пе З ; 5 З ; | й ра ша 1 Н і с ; из и, ще їх ох : Ж ке Се ї ж, ї ї : Ка Ку ки Шо З : Я і м я лох т. КІ І: 5, ї х й Шо Теж ї : К я ше й : : х7 Кі пк ве Е : Ж Кк тд Я і Е ї у р ща рин Ка ЛИ як у Н я гай дос ШИ ПИ и теме і ХК же КЕ: 5 В АЙ На: Не; з ЦЗ ть Н СЕ як (ж МН М ГК х я Х г ка и КТС МКС: пи и вк СТЕ, не ннй в НН НН Ві с Н КК ВОВК те и ВК З шк жНювОрДннниКи Кн Ж. Кк: ву най як КУ Її Мо ко Вин ЗИ Ки Її З: Ж не, а юю Я В Я: КІ у їі -т ша. М А І ще І Щи и В не ее о и В В доли -х я КУ З Ж и в В М МН ОО я и Ж В: у хх шк Ме ІН З В С ше -йюе зим» ее Я Ж ВЕ Ки вки І ФУ НЕ Ба КУ пе 5 кі ще ШЕ ШК КО се х ОЗ М и Ж А КО М-ВО ВВ В У є КО І УК и и В я чк. и и ші КІ у Б З а НО ВВ х ЗК З о Б й ню аь В В КІ І ЕВ Бо р о в В З г ЩЕ. 5 Б І РК Об в В и и и о ВІ ; ії сх Кв жи І З п З БА Кс: СИ як ік їй Я ж Як ОК дна кнлалжлао нАннжннто панами ї ЛЕ: я їй : о, жа певпавваань, нан дет в НН ИН НН НН ЗАНННННННЯ Х Й Кя НІ 1 х Е : ї х З сс, ї і В : Я ; . я ї : я у 1 х х х У Я Кі у ак ї хЕ Ж
    Фіг. 2
    000 У 37 й 28 26 25 х і і / Н А , й і Н і 1 В І І ях неї й пи Пн НИ Я ТИН ЗА Дненттчтттттнттятя чтфенннт нт тдітнтятнянння Я : тт Н з і 7 Що 2 Я Її Н Ше В м нн па вої ? пен пон пн ЕЕ 5 Дер и -А4 І і . х. й сс -ї в; . шк Н : | 5. о 8. ЩІ й з ше яні; зе : ! ЩО, са не ни аль Я ще: : сш шк Щоки тя з вини 7 ЯН 1 і
    - в. | я Що як й поле ІВ Кі н веши шш: шш Ш шШ. з ее ШИ іч ши ення 67 ши шо м Шо; Щі кан, | ов Ше ї І и ЕК ПЕ ВВ Ж 1 ШЕ маг щЕ ШИ: Шо ек: ШЕ іх Ме Пиши вий м ЕЕ . ту її й З ше щі ще ЩЕ івано не ША: НЕ Що: й ШИ с ес ЩЕ ЩО сеееее ВИНІ НЕ ШИ Ше кеш ще ї МИ і ТЕ ! Я И Її кеш ши ж ; Я ЗШ ШЩХ що ОО ние ОО СО ЩЕ 1 ї І -и я ї ії й ше Ше ОБ Неенє інши ші ЦК а ДИ ШЕ яв й ШЕ ШИ; зак а ВЕ кул ї ! ж я Бах ШЕ; у сш ШК Ї а ж хр щі кв ТВ Ши че й 5 Фест Бл ма І Ой кешу ма: щі ше ще Ше І м де Як В І . З й -ї й р й т -- Шк ди: ше щі шо ра, вче: ШИЯ ше Шк ШО Ще | ще шин Як гй кЯ / гх ! ус як ши ше хі жи: ши ши: ще ще Шо ак ; Я - В иа Ж. Е Ж КА ше Ж й пн й ік се ше шк Ох ши ни пи ше «ше р ще ие ше ин Фі 7 4е ІЩя и ШК: М ; : У Б ШІ ; - с І ше ки Ще сш ще НЕ НННИ Кж я й ! ро ї У 7 й Й Ж и и Й й бе 7 й
    Фіг. З в с р бах хо юку ГУ Йк х Е рай в в Її ши К х що й - у хх в: Ще Б і; : Б М ее вк: доповн у мит. М з: : ФЛ " Й дес у ов х мар в щ й нин нин вн ВИН АК теки я ша Не М ш ин Ь : Н п и І НЯ п іще ні а ши Швек-нц ОД ИН чехи ЗщеЗ с нншенн певне й Ще, ш-7 В Й м іч: ВК секс В ов З о днк ко сн Есе Рі Я Вест и ВХ оте дя к я сн двіннн і і ії дак й ен вен в й ВО орооооново ноосоооов К Зоооавовово дово НЕ яз ШИ Ше нь ув он о ША як м НЕНСІ Зерна я їх ДНА шо як В в жк же ; те вчи тик мк кит ВО А с дра і ЖЕ ловить жор є НШ ШВ У ера канві окр ШИЯ Моя пе ер, Ж Шк луски з ШИНИ с г Н о Во, в ря Я рен у и веегеВі вх и КЗ у нд и МНЕ. Тжв ек: нина Я Ше с кин ко ВК, саке в ЛИ ШК а у ши о ех У, шо г в й м й Ма АН света ОК рєю за | р й я шен. жк ЕК ши и С Ще що ОБ 0 А о Кфей бе й же З іже й С нюння ан, ши з» що СО Мир бо кс кін у НЕ НН УМ А є "и -л нн а В, ; р у ПММ Ж МЕ: їх у Н м ие ШК У Здай: І ЗА КВ о оно нт ее ой Сфееівнк си 000 СЕ ї посох КД ди ня я кох сн обмна х ріже: доня З, бен Й З 8 вне: мухи сн Я й й- Ї реж ск в ден кое о -в ; і ге З ї я ве ях Ом В нення ШО ОЗроутр, -ех ТК ю ие и ла 5 ие ния Н З їх Я га і Клин Завова ее Км ВХ х М нн в В. Н у Ж рі не» МН гі 5 дес 5 повний у вав З. ЧИН "сна о о на и ще о вн Ки Ш ши ши щі ней пт нку Й 1 Ов дек зай Мох хх диф ях, З А; Да дит нт ТУ Ж Оп 1 ри й : с Вр кн ОКА -е кору Ви СЯ Сх 5: нн 5 ОС пня їх гі і УЖ па ж у ний я З В кари я х кн нення а Е НЯ нау Я Я он ін В Ов ж : у Ї Вис нени в пове п аа й -щ- КВ ши ЕЕ інн ай о Кб печі З ун ї У Ме Мова хх ві пошу З ЕЕ 0 «С нн кон Ол но ом нема і Ка зд с: ВШ р мих ВКАЗАВ У Бо ВО коки Демон ер оф янв сне чи нки о ще п ще Ба я ЕК Кк ЩН в 1 я Іс ікий В КВК у Но в а к и: ТЕ х У ї Як НЕ Я до є ї зевнвк» он к що СЯ я я т й Ж Б й
    Фіг. 4
    В-В "окккжіюдововаоваюваравткхкининнюовоююссо: шт 5 ! : 1 вен ' | кт ; ї фо Б 10-ї-- ж Еш - с й ; » й сннну І зи їй Шк . ше0 0 - хни ! у : винних у. Я Я онуцтвття х / Я А ста Же ЖЖ і ; Шо ж ин нини НН знан Я й Ше З З : й Ше У Я ; зе Ме У з рак ек щі сок же ; о ій я шк чш ше й і. - М х М, тех ЯЙ ; пабу я - ШИ: ше ! ск ШІ ШИ ка У 2? Я ше х Ше рев хм: тенет кож в. бані ово канкюююєюєтюс фродосюсі ї - ща ЩІ М ї 37 Шк її п НН 5 : ом й ЩО що ши ШИ ШИ ше с ай шини в ! в; їх " ї ше ВИ ї Й я - 35 а ли ен а рі са Н в ння ПО ї- В Н й с "й ше ооо ЕЕ я й ! - Ши ши НК Енн во що "ня з К од Ше "ПЕВВНННоввнниоовнавния т Ж ект ме оо СЕЗ й Сб, ЩЕ вия рон ; ДФ т? а 4
    7. БИ ПИ ПИ тя скеля 3 7 ше ЕЙ Шин щу
    -. М рот ен, ДИН В пон Н Ше: їб недивно Ши МИНА Пісне Я 3 ше фіг. 5
UAA201811019A 2018-11-07 2018-11-07 Спосіб роботи конденсаційного газового котла UA120155C2 (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201811019A UA120155C2 (uk) 2018-11-07 2018-11-07 Спосіб роботи конденсаційного газового котла
RU2019133277A RU2794921C2 (ru) 2018-11-07 2019-10-18 Способ работы конденсационного газового котла

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201811019A UA120155C2 (uk) 2018-11-07 2018-11-07 Спосіб роботи конденсаційного газового котла

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA120155C2 true UA120155C2 (uk) 2019-10-10

Family

ID=71114265

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201811019A UA120155C2 (uk) 2018-11-07 2018-11-07 Спосіб роботи конденсаційного газового котла

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA120155C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
RU2019133277A (ru) 2021-04-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8863675B2 (en) Steam generator for producing superheated steam in a waste incineration plant
US6269754B1 (en) Steam generator for superheated steam for incineration plants with corrosive flue gases
ES2672897T3 (es) Aparato y método para una torre de refrigeración de condensador enfriado por aire de tiro natural
RU2007103429A (ru) Печь для бани
DK164717B (da) Indretning til varmegenvinding og til rensning af roeggasser
RU2333429C1 (ru) Конденсационный водогрейный котел наружного размещения
UA120155C2 (uk) Спосіб роботи конденсаційного газового котла
RU2381421C2 (ru) Котел отопительный водогрейный газовый каскадный
RU2409793C2 (ru) Водогрейный котел
AU2015100077A4 (en) Improved Water Heater Heat Exchanger
RU2794921C2 (ru) Способ работы конденсационного газового котла
RU142278U1 (ru) Котел наружного размещения
EP2215419A2 (en) Combined condensing heat exchanger
RU2449225C1 (ru) Конденсационный котел наружного размещения
US1832332A (en) Hot top water heater
RU100594U1 (ru) Котел для отопления и горячего водоснабжения, теплообменник котла и буферная емкость котла
AU2010203004A1 (en) Improved Water Heater, Exchanger and Components
US606191A (en) Geate foe steam boilees
RU2162574C1 (ru) Водогрейный котел
FR2775338A1 (fr) Aero-refroidisseur d'eau par l'air comburant pour chaudieres a condenseur de fumees et chaudieres equipees de cet aero-refroidisseur
RU2657382C2 (ru) Теплообменник котла со сварными соединениями, находящимися исключительно вне топки котла, и с определенным расположением труб
RU67232U1 (ru) Котел наружного размещения
RU61396U1 (ru) Жародышащая труба
RU2658445C1 (ru) Промышленный водогрейный котел
RU155743U1 (ru) Котел наружного размещения