UA116275U - Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів - Google Patents

Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів Download PDF

Info

Publication number
UA116275U
UA116275U UAU201612686U UAU201612686U UA116275U UA 116275 U UA116275 U UA 116275U UA U201612686 U UAU201612686 U UA U201612686U UA U201612686 U UAU201612686 U UA U201612686U UA 116275 U UA116275 U UA 116275U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shell
products
filler
production
synthetic
Prior art date
Application number
UAU201612686U
Other languages
English (en)
Inventor
Анна Анатоліївна Мариненко
Original Assignee
Анна Анатоліївна Мариненко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Анна Анатоліївна Мариненко filed Critical Анна Анатоліївна Мариненко
Priority to UAU201612686U priority Critical patent/UA116275U/uk
Publication of UA116275U publication Critical patent/UA116275U/uk

Links

Landscapes

  • Knitting Of Fabric (AREA)

Abstract

Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів. Він складений з безшовної трикотажної оболонки трубоподібної форми, заповненої армуючим наповнювачем, виконаним з синтетичної мікрофібри або із суміші синтетичної та натуральної мікрофібри зі щільністю 0,010-0,030 г/см3, а оболонка виготовлена з бавовни або шерсті з додаванням синтетичної нитки, причому діаметр матеріалу складає не більше 8 см, а співвідношення складу оболонки і наповнювача визначено функціональним призначенням матеріалу.

Description

Корисна модель належить до легкої промисловості, а саме до отримання матеріалу для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів, і може бути використана для ручного виготовлення килимів, доріжок, покривал, ковдр та інших подібних декоративних предметів.
Текстильні вироби давно використовуються людиною для задоволення утилітарних та естетичних потреб. Серед них помітне місце займають килимові вироби.
Особливу привабливість мають текстильні килимові вироби та інші аналогічні вироби, які мають художньо-декоративне побутове призначення та виготовлені ручним способом.
Експлуатаційні властивості вказаних текстильних виробів обумовлюються сировинним складом матеріалу, з якого вони зроблені, способом їх виробництва та способом використання.
Споживчі якості вказаних виробів повинні відповідати трьом групам вимог: утилітарним, естетичним та надійності.
До першої групи вимог належать легкість, м'якість, міцність, пружність, здатність до прання та чистки, та інше. Для другої групи вимог важливе значення приділяється естетичним властивостям, а саме - художньо-колористичному оформленню (це форма, яскравість та ін.), відповідності моді та ексклюзивності виробу.
До третьої групи, а саме до властивостей надійності відносять збереженість, довговічність, стійкість до мийних засобів, відсутність алергенів.
Визначальним фактором формування споживчих властивостей виробів, що розглядаються, є складові сировини та форма матеріалу в цілому.
Визначальним фактором формування споживчих властивостей виробів, що розглядаються, є складові сировини та форма матеріалу в цілому.
Тривалий час основними видами матеріалу для виготовлення текстильних виробів була груба та напівгруба овеча вовна, остьова козяча і верблюжа шерсть. Ці матеріали характеризуються пружністю, теплістю, але їх недоліком є значна здатність до звалювання.
В цей час широке поширення набувають хімічні штучні синтетичні волокна та відповідні матеріали на їх основі. Такі матеріали мають ряд переваг, які дозволяють внести велику різноманітність у асортимент виробів, виготовлених на їх основі.
В цей час одним з відомих матеріалів для виготовлення текстильних виробів є комбінована нитка, що складається з двох компонентів, одним з яких є високоеластичний поліуретановий
Зо сердечник або наповнювач, а другим є компонент, що обкручує перший у вигляді пряжі (В патент 1051081, кл. 002 с 3/36, 1966).
Але поліуретанова нитка повністю обкручується пряжею, при цьому виникає нерівномірність крутки, що є причиною труднощів при подальшій переробці, погіршення якості готових виробів.
Ще одним відомим матеріалом для виготовлення текстильних виробів є нитка, що складається з двох компонентів, одним з яких високоеластичний поліуретановий сердечник, а другий - обмотуючий компонент у вигляді пряжі з натуральних або хімічних волокон, або їх суміші з лінійною щільністю, рівною 5,9-50,0 текс, при коефіцієнті крутки 28,5-50,7. Сердечник або наповнювач має лінійну щільність нижче номінальної у 1,5-4,0 рази, що дозволяє підвищити якість комбінованої нитки при розширенні асортименту виробів, що відповідають спрямованості моди (ВИ 2113565).
Але, враховуючи той фактор, що нитка є матеріалом з малим діаметром (0,1-0,8 мм), дуже важко створити широкий асортимент виробів, що мають яскраві декоративні властивості.
Широко відомий матеріал, наприклад, для в'язання виробів своїми руками, який являє собою поліефірні шнури з сердечником (наповнювачем) діаметром 5 мм.
З поліефірних шнурів можна зв'язати ефектні і неповторні вироби ручної роботи - ковдри, покривала, пледи, сумки, кашне та багато інші. Перевагою такого матеріалу є те, що він є гіпоалергенним, відносно м'яким, красивим і довговічним, добре тримає форму, легко преться за температури 30 "С.
Вироби з такого матеріалу, наприклад, ковдри - красиві та оригінальні. (Фірма "Валтекс",
ОА).
Але недоліком відомого матеріалу є його невеликий діаметр, що створює певні труднощі при роботі з ними, наприклад, при в'язанні або плетінні ковдр. Крім того, цей процес є дуже трудомістким і займає багато часу.
Технологія виготовлення шнура достатньо складна, при його виготовленні часто виникають дефекти його форми, що в подальшому позначається на якості виробу.
Задачею корисної моделі, що заявляється, є вдосконалення матеріалу для плетених та в'язаних текстильних виробів шляхом оптимального поєднання складу і конструкції (форми) матеріалу, в результаті чого досягається підвищення його споживчих властивостей, а саме - набуття м'якості, легкості, міцності та пружності у поєднанні з естетичними та декоративними властивостями. Крім того, має місце розширення асортименту виробів, виконаних із матеріалу, що заявляється.
Поставлена задача вирішується тим, що матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів, згідно з корисною моделлю, складений з безшовної трикотажної оболонки трубоподібної форми, заповненої армуючим наповнювачем, виконаним з синтетичної мікрофібри або із суміші синтетичної та натуральної мікрофібри зі щільністю 0,010-0,030 г/смуУ, а оболонка виготовлена з бавовни або шерсті з додаванням синтетичної нитки, причому діаметр матеріалу складає не більше 8 см, а співвідношення складу оболонки і наповнювача визначено функціональним призначенням матеріалу.
Авторами цієї корисної моделі показано, що наведена вище сукупність ознак матеріалу, що заявляється, обумовлена, в першу чергу, його конструкцією та якістю сировини для його виготовлення, та визначає досягнення заявленого технічного результату.
Вибір конструкції або форми матеріалу для плетіння або в'язання текстильних виробів відповідає техніці, яка дозволяє одержати вироби, які характеризуються властивостями, а саме, м'якістю, легкістю, міцністю, пружністю у поєднанні з естетичним та декоративним зовнішнім видом.
Оболонка виконана у вигляді безшовної трикотажної трубоподібної конструкції. Виконання оболонки з трикотажного полотна, на відміну від тканого або нетканого полотна, дозволяє одержати її безшовною, оскільки в'яжеться вона по кругу, а не зшивається з попередньо витканого полотна.
Безшовна оболонка має явну перевагу, оскільки забезпечує рівну однорідну поверхню, що позитивно позначається на зовнішньому вигляді виробу.
Оболонка виконана з бавовни або шерсті з додаванням синтетичної нитки, такий склад забезпечує необхідну міцність, гнучкість, еластичність та, що дуже суттєво, зберігає форму і здатність повертати її після деформації.
Тканина для оболонки має властивість компенсувати в конструкції матеріалу напруження, яке виникає в процесі дії плетіння та в'язання виробу ручним способом.
Що стосується наповнювача, розміщеного в оболонці, то його призначення - придати матеріалу необхідну форму, від якої напряму залежать споживчі властивості плетеного або
Зо в'язаного виробу.
Найбільш придатним для наповнювача оболонки є мікрофібра - синтетична або змішана з натуральною мікрофіброю, яка повною мірою відповідає тим властивостям, які необхідні для одержання виробу з матеріалу, що заявляється.
Суттєве значення має щільність наповнювача, оскільки саме від щільності залежить властивість матеріалу повертатись до попередньої форми після деформації. Авторами винаходу визначені реальні межі щільності наповнювача 0,010-0,030 г/см, за межами вказаної щільності споживчі характеристики набувають тенденцію до зменшення.
Об'єднання оболонки та армуючого наповнювача, описаних вище, забезпечує матеріал, якому притаманні податливість, гнучкість, еластичність, та ін., це, у свою чергу, сприяє використанню матеріалу, що заявляється, для цілого ряду нових технік плетіння та в'язання виробів.
Діаметр матеріалу, що заявляється, за твердженням авторів, не повинен перевищувати 8 см. Це твердження засновано на тому, що при більш високому значенні вказаного діаметра можуть мати місце дефекти форми матеріалу, наприклад загини та ін.
Вибір діаметра матеріалу та складу оболонки та наповнювача залежать від виробу, що одержують. Наприклад, килим доцільніше виробляти при співвідношенні вказаних параметрів, що відповідають як споживчим властивостям, так і особливостям технологічних прийомів його виготовлення. Крім того, не останнє значення мають і декоративні характеристики.
Такі споживчі властивості матеріалу, що заявляється, як м'якість і легкість плетених або в'язаних ручним способом виробів досягаються завдяки оптимальному поєднанню його конструктивних особливостей та складу як оболонки, так і наповнювача.
Для порівняння наведемо наступні дані, які стосуються ваги 1 кв.м. виробів, виконаних з різних матеріалів: - виріб з матеріалу, що заявляється 1750 г - виріб з овечої шерсті 2250 г - звичайний синтетичний килим 600 г
Що стосується міцності виробів, що одержують, то вони були протестовані на виникнення затяжок від кігтів тварин, на наявність виривання фрагментів виробу. Вироби, одержані з матеріалу, що заявляється, виявили підвищену стійкість до такого роду впливу на відміну, наприклад, від виробів, виконаних з овечої шерсті.
Високі показники міцності виробів, одержаних з матеріалу, що заявляється, підтверджені стійкістю до механічного впливу, зокрема, до тертя, зачіпок, появи кати шків.
Випробування одержаних із матеріалу, що заявляється, виробів на пружність, тобто на здатність змінювати форму і розміри під впливом навантаження і повертатися у вихідний стан, полягали у використанні навантажень різної інтенсивності і на різні проміжки часу, наприклад, на ковдру. Одержані дані свідчать про те, що практично зразу після припинення дії навантажень виріб повертався до вихідної конфігурації.
Винахід пояснюється кресленням та прикладами конкретного виконання.
Фіг. 1 Загальний вигляд матеріалу для виробництва плетеннях та в'язаних текстильних виробів.
Перелік позначень 1 - оболонка 2 - наповнювач.
Фіг. 2 Загальний вигляд матеріалу для виробництва плетеннях та в'язаних текстильних виробів (фото).
Фіг. З Виріб - покривало з заявленого матеріалу (фото).
Фіг. 4 Виріб - ковдра з заявленого матеріалу (фото).
ПРИКЛАД 1
Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів конструювали з двох складових (див. Фіг. 1, 2), болонки(ї) та наповнювача (2). Оболонку виготовили на власних виробничих потужностях за допомогою кругового в'язання з двох ниток - бавовняної та поліамідно-еластанової техніки одержання трикотажної тканини. Наповнювач - силіконізований холофайбер нарізували на смуги потрібної ширини, наприклад, 5 см, щільність наповнювача складає 0,015 г/см3.
З одержаного матеріалу технікою ручного в'язання одержали покривало (Фіг. 3), основною перевагою якого є легкість, пружність, м'якість і міцність. Крім того, виріб характеризується естетичним виглядом, декоративністю. Винахід легко прати, він не викликає алергії.
Коо) ПРИКЛАД 2
Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів конструювали з двох складових (див. Фіг. 1, 2): оболонки (1) та наповнювача (2). Оболонку виготовили на власних виробничих потужностях за допомогою кругового в'язання з двох ниток - шерстяної та поліестерової технікою одержання трикотажної тканини. Наповнювач - шерстепон (суміш мікрофібри натуральної та синтетичної) нарізували на смуги потрібної ширини, наприклад, 7 см, щільність наповнювача складає 0,025 г/см. З одержаного матеріалу технікою ручного плетіння одержали ковдру (Фіг. 4), основною перевагою якої є легкість, пружність, м'якість і міцність. Крім того, виріб характеризується естетичним виглядом, декоративністю. Винахід легко чистити, він не викликає алергії.
Таким чином, матеріал, що заявляється, має переваги перед відомими на сьогодні матеріалами аналогічного призначення, а саме має комплекс споживчих властивостей текстильних виробів, виконаних з нього за допомогою плетіння або в'язання ручним способом, а саме: легкість пружність, м'якість, міцність. Вказаний комплекс властивостей поєднується з естетичним та декоративним зовнішнім виглядом одержаних виробів.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів, який відрізняється тим, що складений з безшовної трикотажної оболонки трубоподібної форми, заповненої армуючим наповнювачем, виконаним з синтетичної мікрофібри або із суміші синтетичної та натуральної мікрофібри зі щільністю 0,010-0,030 г/см3, а оболонка виготовлена з бавовни або шерсті з додаванням синтетичної нитки, причому діаметр матеріалу складає не більше 8 см, а співвідношення складу оболонки і наповнювача визначено функціональним призначенням матеріалу.
UAU201612686U 2016-12-13 2016-12-13 Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів UA116275U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201612686U UA116275U (uk) 2016-12-13 2016-12-13 Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201612686U UA116275U (uk) 2016-12-13 2016-12-13 Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA116275U true UA116275U (uk) 2017-05-10

Family

ID=74306786

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201612686U UA116275U (uk) 2016-12-13 2016-12-13 Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA116275U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20230002939A1 (en) Blanket
CN201076325Y (zh) 仿羊皮地毯
CN203792824U (zh) 一种四层结构的透气针织花边面料
Goswami Developments in handmade carpets: design and manufacture
UA116275U (uk) Матеріал для виробництва плетених та в'язаних текстильних виробів
CN203080232U (zh) 一种仿雪尼尔的经编针织物
CN208087840U (zh) 一种具有缎条透孔外观的面料
CN207537640U (zh) 一种具有中国结外观的小提花面料
CN204058781U (zh) 一种人造丝亮丽窗帘面料
Farooq et al. Exploration of Fabric Typology for Interior Furnishings with Reference to Regional Textile Products of Pakistan
CN208762657U (zh) 一种仿毛衣扭条针织面料
CN216107481U (zh) 编织和针织纺织品
Raycheva et al. Knitwear: from clothing to furniture.
KR102002769B1 (ko) 누비 한복의 중간 보온 층의 설계 방법
CN209039700U (zh) 一种双面网孔丝盖棉面料
CN205205373U (zh) 涤纶和腈纶羊毛混合纺雪尼尔布料
CN212147786U (zh) 一种雪尼尔沙发面料
CN100381624C (zh) 一种用于手工编织的布带及其制作方法
Daly Weaving on a Little Loom
CN212533300U (zh) 一种高密度纬编超细纤维毛圈织物
Daly Weaving Big on a Little Loom: Create Inspired Larger Pieces
CN205635969U (zh) 一种风车式花型布料
Wood The Orkney Hood an ancient re-cycled textile
Gipson Weaving Made Easy: 17 Projects Using a Simple Loom
Brown The Crocheter's Companion: Revised and Updated