UA114818C2 - Трибоелектричний сепаратор - Google Patents

Трибоелектричний сепаратор Download PDF

Info

Publication number
UA114818C2
UA114818C2 UAA201503657A UAA201503657A UA114818C2 UA 114818 C2 UA114818 C2 UA 114818C2 UA A201503657 A UAA201503657 A UA A201503657A UA A201503657 A UAA201503657 A UA A201503657A UA 114818 C2 UA114818 C2 UA 114818C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
deposition drum
particles
triboelectric
separator
mixture
Prior art date
Application number
UAA201503657A
Other languages
English (en)
Inventor
Андрій Афонійович Лозін
Юрій Романович Максімцев
Віталій Михайлович Арсенюк
Андрій Васильович Гончар
Андрій Володимирович Середюк
Володимир Васильович Зигалов
Original Assignee
Приватне Мале Підприємство Науково-Виробнича Фірма "Продекологія"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Приватне Мале Підприємство Науково-Виробнича Фірма "Продекологія" filed Critical Приватне Мале Підприємство Науково-Виробнича Фірма "Продекологія"
Priority to UAA201503657A priority Critical patent/UA114818C2/uk
Publication of UA114818C2 publication Critical patent/UA114818C2/uk

Links

Landscapes

  • Electrostatic Separation (AREA)

Abstract

Винахід стосується трибоелектричних сепараторів, які використовуються для розділення частинок суміші різних матеріалів за їх електричними властивостями в гірничодобувній галузі, при переробці вторинної сировини тощо. Трибоелектричний сепаратор містить пристрій для трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів, подавальний лоток, електроди протилежної полярності, один з яких осаджувальний барабан, що встановлений з можливістю обертання навколо горизонтальної осі, а інший, відхильний електрод, встановлений над збіжною частиною осаджувального барабана, очищувальний пристрій. Осаджувальний барабан виконують з нанесеним на його поверхню покриттям з діелектричного матеріалу, а сепаратор доповнюють заземленим електропровідним скребком, який встановлюють за очищувальним пристроєм в напрямку обертання осаджувального барабана, і коротроном, що містить коронувальний електрод, який виконують з електропровідного дроту малого діаметра, під'єднують до окремого джерела постійного струму високої напруги та встановлюють вздовж осаджувального барабана в просторі між заземленим електропровідним скребком і подавальним лотком. Коротрон може бути доповнений коронувальним електродом, виконаним у вигляді електропровідної пластини з зубцями на його торцевій поверхні, оберненої до осаджувального барабана. Відхильний електрод і коронувальний електрод або коронувальні електроди коротрона під'єднують до джерела постійного струму високої напруги з можливістю зміни полярності та величини напруги. Використання запропонованого трибоелектричного сепаратора в порівнянні з прототипом, дозволяє підвищити ефективність процесу розділення частинок суміші матеріалів.

Description

Винахід стосується трибоелектричних сепараторів, які використовуються для розділення частинок суміші різних матеріалів за їх електричними властивостями в гірничодобувній галузі, при переробці вторинної сировини тощо.
Відомий трибоелектричний сепаратор (1Ї, що містить пристрій для трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів, подавальний лоток, пристрій для електростатичного розділення частинок суміші матеріалів, який складається з електродів протилежної полярності, один з яких осаджувальний барабан, що встановлений з можливістю обертання навколо горизонтальної осі, а інший, відхильний електрод, встановлений над збіжною частиною осаджувального барабана, очищувальний пристрій. Осаджувальний барабан виконаний металевим, у вигляді тонкостінного циліндра.
Трибоелектричний сепаратор (1| є найбільш близьким до запропонованого за сукупністю ознак та результатом, що досягається, і вибраний як прототип.
Сепаратору - прототипу властивий такий недолік.
В процесі сепарації на трибоелектричному сепараторі (1| при попаданні трибозаряджених частинок суміші матеріалів на поверхню осаджувального барабана відбувається процес розрядження частинок, що мають заряд, протилежний заряду осаджувального барабана.
Враховуючи те, що: трибоелектричні заряди незначні за величиною, а електричний опір контакту між частинками суміші матеріалів і металевого осаджувального барабана невеликий, то при попаданні трибозаряджених частинок суміші матеріалів на поверхню осаджувального барабана, тривалість розрядження таких частинок дуже невелика (практично миттєва). Такої тривалості розрядження недостатньо для ефективного розділення частинок суміші матеріалів.
Вказаний недолік усувається в запропонованому трибоелектричному сепараторі.
В основу винаходу поставлена задача в трибоелектричному сепараторі підвищити ефективність процесу розділення частинок суміші матеріалів шляхом збільшення тривалості процесу розрядження частинок суміші та отримання можливості напрямлено керувати зарядом поверхні осаджувального барабана за рахунок того, що осаджувальний барабан виконують з нанесеним на його поверхню покриттям з діелектричного матеріалу, а сепаратор доповнюють заземленим електропровідним скребком та коротроном.
Поставлена задача вирішується в трибоелектричному сепараторі, що містить пристрій для
Зо трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів, подавальний лоток, електроди протилежної полярності, один з яких осаджувальний барабан, що встановлений з можливістю обертання навколо горизонтальної осі, а інший, відхильний електрод, встановлений над збіжною частиною осаджувального барабана, очищувальний пристрій. Згідно з винаходом в трибоелектричному сепараторі осаджувальний барабан виконують з нанесеним на його поверхню покриттям з діелектричного матеріалу, а сепаратор доповнюють заземленим електропровідним скребком, який встановлюють за очищувальним пристроєм в напрямку обертання осаджувального барабана, і коротроном, що містить коронувальний електрод, який виконують з електропровідного дроту малого діаметра, під'єднують до окремого джерела постійного струму високої напруги та встановлюють вздовж осаджувального барабана в просторі, між заземленим електропровідним скребком і подавальним лотком.
Поставлена задача вирішується в трибоелектричному сепараторі, в якому коротрон доповнюють коронувальним електродом, виконаним у вигляді електропровідної пластини з зубцями на його торцевій поверхні, оберненій до осаджувального барабана.
Поставлена задача вирішується в трибоелектричному сепараторі, в якому відхильний електрод і коронувальний електрод або коронувальні електроди коротрона під'єднані до джерела постійного струму високої напруги з можливістю зміни полярності та величини напруги.
Виконання в запропонованому трибоелектричному сепараторі осаджувального барабана з нанесеним на його поверхню покриттям з діелектричного матеріалу приводить до збільшення електричного опору контакту між частинками суміші матеріалів і покриттям з діелектричного матеріалу. Внаслідок збільшення електричного опору контакту збільшується тривалість розрядження частинок суміші матеріалів, осаджених на поверхню осаджувального барабана.
При цьому відповідно збільшується тривалість дії електричних сил на утримання цих частинок на поверхні осаджувального барабана, що забезпечує якісне розділення частинок суміші матеріалів, чим підвищується ефективність сепарації.
Але в процесі сепарації внаслідок обміну зарядами поверхня шару покриття з діелектричного матеріалу набуває вільного поверхневого заряду, який може перешкоджати роботі трибоелектричного сепаратора. Для усунення наслідку цього явища, за очищувальним пристроєм в напрямку обертання осаджувального барабана розміщують заземлений електропровідний скребок, який одночасно виконує дві функції: знімає вільні поверхневі заряди з осаджувального барабана, розряджаючи його на землю, та механічно доочищує поверхню осаджувального барабана від налиплих частинок матеріалів.
Внаслідок діелектричної поляризації покриття з діелектричного матеріалу осаджувального барабана, на його поверхні виникають зв'язані поверхневі заряди, власне електричне поле яких послаблює зовнішнє електричне поле осаджувального барабана. З метою компенсації даного ефекту в конструкції запропонованого трибоелектричного сепаратора передбачений коротрон, що містить коронувальний електрод, який виконують з електропровідного дроту малого діаметра, під'єднують до окремого джерела постійного струму високої напруги та встановлюють вздовж осаджувального барабана в просторі між заземленим електропровідним скребком і подавальним лотком. Керуючи знаком роботи коронувального електрода можна не тільки компенсувати процеси діелектричної поляризації покриття з діелектричного матеріалу, а й значно впливати на процеси силової взаємодії системи частинка - осаджувальний барабан, збільшуючи при цьому ефективну напруженість електричного поля в робочій зоні запропонованого трибоелектричного сепаратора, що збільшує ефективність його роботи. Крім того, наявність покриття з діелектричного матеріалу осаджувального барабана дозволяє збільшити допустиму величину напруги між відхильним електродом і осаджувальним барабаном, зумовлену пробійною міцністю повітря, що дає змогу збільшити робочі напруги.
Для збільшення ефективності роботи коротрона, він може бути оснащений додатковим коронувальним електродом у вигляді електропровідної пластини з зубцями на його торцевій поверхні, оберненій до осаджувального барабана. Така конструкція коротрона має значно вищу ефективність, в порівнянні з коротроном, що містить один коронувальний електрод, виконаний у вигляді електропровідного дроту малого діаметра, оскільки за рахунок неоднорідного електричного поля, створюваного додатковим коронувальним електродом, створюється ефект "іонного вітру", тобто напрямленого потоку заряджених частинок в напрямку осаджувального барабана. Такий "іонний вітер" не тільки спрямовує, а й інтенсифікує процес перенесення електричних зарядів, значно підвищуючи ефективність процесу роботи коротрона.
Під'єднання відхильного електрода і коронувального електрода або коронувальних електродів до відповідних джерел постійного струму високої напруги, з можливістю зміни полярності та величини напруги, дозволяє налаштовувати процес сепарації в залежності від
Зо електричних властивостей частинок суміші матеріалів, що сприяє підвищенню ефективності сепарації частинок різних сумішей матеріалів.
Суть винаходу пояснюється графічними матеріалами.
На фіг. 1 схематично зображено трибоелектричний сепаратор.
На фіг. 2 зображено коротрон з двома коронувальними електродами.
Запропонований трибоелектричний сепаратор (фіг 1) містить пристрій для трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів 1; подавальний лоток 2, який виконують з можливістю трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів, які рухаються по його поверхні; електроди протилежної полярності: осаджувальний барабан 3, з нанесеним на його поверхню покриттям 4 з діелектричного матеріалу і встановлений з можливістю обертання навколо горизонтальної осі з кутовою швидкістю 0), та відхильний електрод 5, встановлений над збіжною частиною осаджувального барабана З і під'єднаний до джерела постійного струму високої напруги б; очищувальний пристрій 7, який може бути виконаний, наприклад, у вигляді щітки; заземлений електропровідний скребок 8, встановлений за очищувальним пристроєм в напрямку обертання осаджувального барабана 3; коротрон 9, який містить коронувальний електрод 10, що під'єднують до окремого джерела постійного струму високої напруги 11, виконують з провідного матеріалу малого діаметра та встановлюють вздовж осаджувального барабана З в просторі між заземленим електропровідним скребком 7 і подавальним лотком 2; приймач просепарованих частинок суміші матеріалів 12. Коротрон 9 може бути доповнений коронувальним електродом 13 (фіг. 2), виконаним у вигляді електропровідної пластини з зубцями на його торцевій поверхні, оберненої до осаджувального барабана 3. Коротрон 9 з двома корону вальними електродами 10, 13 може бути виконаний в ізолюючому коробчастому корпусі 14 з відкритою бічною стороною, оберненою до осаджувального барабана 3. Відхильний електрод 5 і коронувальні електроди 10, 13 коротрона 9 під'єднують до джерел постійного струму високої напруги відповідно 6 і 11 з можливістю зміни полярності і величини напруги.
Запропонований трибоелектричний сепаратор працює наступним чином.
Приводним двигуном приводять в обертовий рух з кутовою швидкістю 0) осаджувальний барабан 3. Включають в роботу джерела постійного струму високої напруги 6 і 11 та, під'єднані до них, відповідно відхильний електрод 5 і коронувальний електрод 10 або коронувальні 60 електроди 10, 13. Полярність електродів визначають в залежності від електричних властивостей частинок суміші матеріалів, що сепаруються. При умові, що знак заряду осаджувального барабана 3 має бути протилежним знаку заряду більшої кількості заряджених частинок суміші матеріалів. Оптимальна величина напруги визначається емпірично для кожної конкретної суміші матеріалів. При обертанні осаджувального барабана З поверхня шару покриття з діелектричного матеріалу 4 піддається дії коронувального електрода 10 або коронувальних електродів 10, 13 коротрона 9.
Частинки суміші матеріалів подають у приведений в роботу пристрій для трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів 1, в якому відбувається електризація частинок тертям з отриманням заряджених частинок з від'ємним і додатнім зарядами. Надалі з пристрою для трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів 1 через подавальний лоток 2 заряджені частинки суміші матеріалів подають на поверхню осаджувального барабана 3.
За рахунок наявності поверхневих зарядів, утворених внаслідок дії на осаджувальний барабан 3, коронувального електрода 10 або коронувальних електродів 10, 13 процес сепарації частинок суміші матеріалів починається в момент сходження цих частинок з подавального лотка 2. Надалі заряджені частинки суміші матеріалів попадають в зону дії електричного поля, створеного зарядами відхильного електрода 5 і осаджувального барабана 3, де за рахунок силової взаємодії поле-заряд продовжується і завершується розділення частинок суміші матеріалів. При цьому частинки суміші матеріалів в залежності від знаку їхнього заряду розділяються на потоки, які направляють у відповідні відсіки приймача просепарованих частинок суміші матеріалів 12.
За напрямком обертання осаджувального барабана 3, після вільного сходження просепарованих частинок суміші матеріалів, очищувальним пристроєм 7 механічно видаляються налиплі на поверхню осаджувального барабана З частинки суміші матеріалів.
Надалі поверхня осаджувального барабана З входить в зону дії заземленого електропровідного скребка 8. Заземлений електропровідний скребок 8 знімає вільний поверхневий заряд з поверхні осаджувального барабана 3 та механічно доочищує поверхню осаджувального барабана З від можливих залишків налиплого матеріалу, доводячи поверхню з діелектричного матеріалу 4 осаджувального барабана 3 до початкового стану, підготовлюючи її для чергового циклу, який починається з дії коронувального електрода 10 або коронувальних
Зо електродів 10, 13 коротрона 9 на цю поверхню.
Використання запропонованого трибоелектричного сепаратора в порівнянні з прототипом, дозволяє підвищити ефективність процесу розділення частинок суміші матеріалів.
Джерело інформації: 1. Патент на винахід ЕР 1132140

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Трибоелектричний сепаратор, що містить пристрій для трибоелектричного зарядження частинок суміші матеріалів, подавальний лоток, електроди протилежної полярності, один з яких осаджувальний барабан, що встановлений з можливістю обертання навколо горизонтальної осі, а інший, відхильний електрод, встановлений над збіжною частиною осаджувального барабана, очищувальний пристрій, який відрізняється тим, що осаджувальний барабан виконано з нанесеним на його поверхню покриттям з діелектричного матеріалу, а сепаратор доповнений заземленим електропровідним скребком, який встановлено за очищувальним пристроєм в напрямку обертання осаджувального барабана, і коротроном, що містить коронувальний електрод, який виконаний з електропровідного дроту, під'єднаний до окремого джерела постійного струму високої напруги та встановлений вздовж осаджувального барабана в просторі між заземленим електропровідним скребком і подавальним лотком.
2. Трибоелектричний сепаратор за п. 1, який відрізняється тим, що коротрон доповнений коронувальним електродом, виконаним у вигляді електропровідної пластини з зубцями на його торцевій поверхні, оберненої до осаджувального барабана.
З. Трибоелектричний сепаратор за п. 1 або п. 2, який відрізняється тим, що відхильний електрод і коронувальний електрод або коронувальні електроди коротрона відповідно під'єднано до джерела постійного струму високої напруги з можливістю зміни полярності та величини напруги.
UAA201503657A 2015-04-17 2015-04-17 Трибоелектричний сепаратор UA114818C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201503657A UA114818C2 (uk) 2015-04-17 2015-04-17 Трибоелектричний сепаратор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201503657A UA114818C2 (uk) 2015-04-17 2015-04-17 Трибоелектричний сепаратор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA114818C2 true UA114818C2 (uk) 2017-08-10

Family

ID=59521757

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201503657A UA114818C2 (uk) 2015-04-17 2015-04-17 Трибоелектричний сепаратор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA114818C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS5914755B2 (ja) コロナ放電方法及びコロナ放電装置
CN112074350B (zh) 用于静电分离粒状材料的方法和装置
US2314940A (en) Electrostatic ore-concentration
US20050061713A1 (en) Apparatus for the electrostatic separation of particulate mixtures
UA114818C2 (uk) Трибоелектричний сепаратор
US1116951A (en) Process of electrical separation.
US9795986B2 (en) Method for electrostatically coating objects and application device
SU1097183A3 (ru) Устройство дл электростатического нанесени покрытий
US20060081507A1 (en) Apparatus for the electrostatic separation of particulate mixtures
CN213590782U (zh) 用于矿石磁性分级的电选机
RU2007106173A (ru) Устройство и способ разделения частиц
RU64950U1 (ru) Электрический сепаратор
SU862988A1 (ru) Способ электросепарации сыпучих материалов
US888638A (en) Apparatus for electrical separation of particles from a fluid stream.
SU1660751A1 (ru) Электрический сепаратор
JP2004283778A (ja) 導電材とプラスチック材の選別方法および装置
JPS5768155A (en) Electrostatic sorter
SU1764701A1 (ru) Устройство дл разделени сыпучих материалов
SU564883A1 (ru) Электрический сепаратор
SU1592046A1 (ru) Ко р он н о-э л е ктростатич е ский сепаратор
EP1127623A1 (en) Plastic separator
US2254135A (en) Process and apparatus for separating disintegrated solid materials
SU1197735A1 (ru) Устройство дл очистки кварцевого сырь
SU624651A1 (ru) Сепаратор электрический коронный
AU2006300895B2 (en) Device for and method of separating particles