UA113347U - Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод - Google Patents

Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод Download PDF

Info

Publication number
UA113347U
UA113347U UAU201607466U UAU201607466U UA113347U UA 113347 U UA113347 U UA 113347U UA U201607466 U UAU201607466 U UA U201607466U UA U201607466 U UAU201607466 U UA U201607466U UA 113347 U UA113347 U UA 113347U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
aquatic plants
higher aquatic
container
microorganisms
water
Prior art date
Application number
UAU201607466U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201607466U priority Critical patent/UA113347U/uk
Publication of UA113347U publication Critical patent/UA113347U/uk

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Purification Treatments By Anaerobic Or Anaerobic And Aerobic Bacteria Or Animals (AREA)

Abstract

Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод, при якому використовують ємність з водою, аеробні умови, вищі водні рослини (Eichhornia crassipes), іммобілізовані мікроорганізми на волокнистому носієві. Перед висадженням вищих водних рослин у стічну воду очисної споруди їх упродовж 12-14 діб висаджують у водне середовище ємності, а у нічний час їх додатково інтенсивно освітлюють поляризованим світлом 0,24÷0,30 люкса, та здійснюють підживлення біогенними елементами, а потім у ємність завантажують волокнистий носій з потрібними іммобілізованими мікроорганізмами і гідробіонтами активного мулу та здійснюють іммобілізацію мікроорганізмів і гідробіонтів на кореневу систему вищих водних рослин (Eichhornia crassipes), після чого вищі водні рослини вилучають з ємності та висаджують у стічну воду очисної споруди.

Description

Корисна модель належить до галузі екології, зокрема до способу біологічного очищення стічних вод, і може бути використана для очищення промислово-побутових стічних вод.
Для біологічного очищення стічних вод все частіше використовують вищі водні рослини, наприклад ейхорнію прекрасну (Еіспотіа сгаззіре5 (Мап.) ЗоїІтв). Ця тропічна квіткова рослина широко використовується для очищення стічних вод, які містять нафтопродукти, стоків паперового виробництва, заводу силікатних виробів, льонокомбінату та стічних вод сільськогосподарського походження ІВасенков ГІ. Очищення стічних вод сільськогосподарського походження за участю Еісппотіа сгаззірез І, Г.І Васенков, Т.П. Василюк,
І.П. Буднік // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту. Сер. Біол. - 2010. - Мо 2 (43). - С. 48-51).
Ефективність біологічного очищення стічних вод залежить від стану і розвитку ейхорнії прекрасної (оптимальний температурний режим у межах 15-35 "С, якість освітлення та інші сприятливі параметри розвитку). В Україні, у південно-східному регіоні сприятливі умови для розвитку ейхорнії прекрасної починаються наприкінці квітня - середини травня місяців.
Висадження вищих водних рослин у зазначений період, може негативно впливати на їх розвиток із-за денно-нічних перепадів температури повітря, стічної води та якості природного освітлення. Внаслідок чого коренева система ейхорнії прекрасної розвивається повільно, іноді рослини можуть загинути. Необхідно додатково адаптувати вищу водну рослинність до умов навколишнього середовища, що потребує певного часу. Тому, виникла необхідність щодо прискорення вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод очисної споруди.
Відомий спосіб очистки стічних вод за допомогою вищих водних рослин (Патент Мо 95279
України, МПК (2006.01) СО2Е 3/32, СО2Е 11/02, СО2Е 101/10, СО2Е 101/20 "Спосіб очистки стічних вод за допомогою вищих водних рослин" 25.09.2012, Бюл. Мо 18). Вищі водні рослини розміщують у вертикальному пластиковому модулі з отворами, в якому коренева система розташована всередині модуля, а стебла і листя зовні. Модуль встановлено у теплиці, в якій корегують температурний режим, фотоперіод і якість освітлення. Стічну воду подають в камеру зрошення, яка знаходиться у верхній частині модуля, і проходячи крізь вертикальний стовбур з корінням рослин вода надходить до приймальної камери. З приймальної камери очищену стічну воду крізь контрольний колодязь відводять до водойми чи в потік грунтових вод. За
Зо недостатньої якості очистки, а також після проведення технологічних процесів повертають в голову очисних споруд на повторну очистку.
Недоліком способу є те, що очистку стічних вод за допомогою вищих водних рослин проводять у теплиці. Спосіб неможливо застосувати у діючих інженерних очисних спорудах, площа яких досягає 250--500 м". Будівництво додаткової теплиці для існуючих очисних споруд потребує значних матеріальних витрат. Крім того, коренева система вищих водних рослин не іммобілізована мікроорганізмами та гідробіонтами активного мулу, що знижує ефективність очищення стічних вод.
Ознаками спільними з аналогом є: - вищі водні рослини з кореневою системою; - освітлення; - стічна вода; - ємність (камера зрошення).
Найбільш близьким аналогом є спосіб біологічного очищення зливових стічних вод (Патент
Мо 99685 України, МПК (2015.01): СО2Е 3/00 (2006.01) СО2Е 3/02 (2006.01) СО2Е 3/10, "Спосіб біологічного очищення зливових стічних вод" 25.03.2015, Бюл. Мо б), який прийнятий за прототип.
Спосіб включає ємність, в якій очищується стічна вода в аеробних умовах мікроорганізмами на волокнистому носієві, закріпленим до несучого носія у вигляді плотика з додатковою плавучістю, який має перфороване дно. Плотик розміщують в аеротенку очисних споруд для іммобілізації мікроорганізмів активного мулу на волокнистому носієві протягом 0,5--1,0 місяця.
Після чого плотики з іммобілізованими мікроорганізмами на носієві вилучають із аеротенка та розміщують на початку зливних стоків у басейнах очисних споруд, а послідуючі додаткові плотики розміщують після плотиків із іммобілізованими мікроорганізмами на носієві у зливових стічних водах уздовж басейну для здійснення протягом 12-16 днів додаткової іммобілізації мікроорганізмів на волокнистому носієві. Після чого у отвори перфорованого дна занурених у воду плотиків висаджують вищу водну рослинність, наприклад, ейхорнію прекрасну у кількості 3-5 рослин на водну поверхню плотиків, площею 0,48-0,50 ме. Після вегетаційного періоду надлишкову рослинну біомасу вищих водних рослин водного гіацинту (ейхорнії прекрасної) збирають з водної поверхні плотиків, а потім проводять контроль рослинної біомаси на бо перевищення від ГДК в них вмісту шкідливих токсичних речовин і передають нетоксичну біомасу рослин фермерським господарствам як корм для сільськогосподарських тварин. Плотики кріплять у басейні за допомогою подовжених фалів з балансирами до бокових стінок, на відстані один від іншого за їх периметром з кроком (п), 0,5--1,0 м.
Недоліком способу є те, що він не забезпечує надійність вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод. Вищі водні рослини використовують при недостатньому температурно-освітлювальному режимі їх розвитку. Висаджують вищі водні рослини в очисній споруді із запізненням. Чекають, коли встановляться сприятливі умови навколишнього середовища для оптимального розвитку вищих водних рослин. Внаслідок чого втрачається час та ефективність біологічного очищення стічних вод.
Ознаками, спільними з аналогом, є: - ємність з водою; - аеробні умови; - волокнистий носій; - іммобілізація мікроорганізмів на волокнистому носієві; - вища водна рослина.
В основу корисної моделі поставлено задачу розробити спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод, який би дозволив підвищити ефективність очищення промислово-побутових стічних вод очисної споруди шляхом попереднього висадження вищих водних рослин у баластову ємність для розвитку їх кореневої системи та наступною її іммобілізацією мікроорганізмами і гідробіонтами активного мулу.
Суттєвими ознаками способу є: - ємність з водою; - аеробні умови; - волокнистий носій; - іммобілізація мікроорганізмів та гідробіонтів на волокнистому носієві; - вища водна рослина (Еісппогпіа сгазвзірев); - висадження вищих водних рослин до водного середовища ємності перед їх висадженням у стічну воду очисної споруди; - додаткове інтенсивне освітлення вищих водних рослин у нічний час поляризованим світлом 0,24--0,30 люкс; підживлення вищих водних рослин біогенними елементами; - завантаження штучного волокнистого носія із потрібними іммобілізованими мікроорганізмами та гідробіонтами до ємності; - іммобілізація мікроорганізмами та гідробіонтами кореневої системи (природного носія) вищих водних рослин (Еіспротіа сгавзвзірев); - вилучення вищих водних рослин з ємності та висадження їх у стічну воду очисної споруди; - вирощування вищих водних рослин у ємності упродовж 12-14 діб; застосування біогенних елементів - пташиного посліду, 30--40 г на 1 л води для підживлення вищих водних рослин.
Відмінними від аналога ознаками способу є: - висадження вищих водних рослин до водного середовища ємності перед їх висадженням у стічну воду очисної споруди; - додаткове інтенсивне освітлення вищих водних рослин у нічний час поляризованим світлом 0,24--0,30 люкс; - підживлення вищих водних рослин біогенними елементами; - завантаження штучного волокнистого носія із потрібними іммобілізованими мікроорганізмами та гідробіонтами до ємності; - іммобілізація мікроорганізмами та гідробіонтами кореневої системи (природного носія) вищих водних рослин (Еіспротіа сгавзвзірев); - вилучення вищих водних рослин з ємності та висадження їх у стічну воду очисної споруди; - вирощування вищих водних рослин у ємності упродовж 12-14 діб; - застосування біогенних елементів - пташиного посліду, 30-40 г на 1 л води для підживлення вищих водних рослин.
Суть запропонованого способу вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод полягає у наступному. Висадження вищих водних рослин здійснюють у ємності з водою в аеробних умовах із іммобілізацією мікроорганізмів та гідробіонтів на їх кореневу систему.
Згідно з корисною моделлю, висадження вищих водних рослин (ейхорнії прекрасної) до водного середовища ємності здійснюють перед їх висадженням у стічну воду очисної споруди.
Ємність розміщують у теплиці в якій корегують температурний режим та якість освітлення. бо Температурний режим навколишнього та водного середовища ємності підтримують при температурі не вище 17 "С та не вище 35"С. Висаджені вищі водні рослини у ємності витримують упродовж 12-14 діб і у нічний час додатково інтенсивно освітлюють поляризованим світлом 0,24-0,30 люкса. Крім того, для оптимального розвитку кореневої системи вищих водних рослин їх підживлюють біогенними елементами, за які застосовують пташиний послід - 30--40 г на 1 л води. Після чого у водне середовище ємності завантажують волокнистий носій із потрібними іммобілізованими мікроорганізмами та гідробіонтами активного мулу з середньою біомасою 12800-13000 мг/л та здійснюють іммобілізацію мікроорганізмів і гідробіонтів на кореневу систему (природний носій) вищих водних рослин. Іммобілізовані мікроорганізми та гідробіонти активного мулу на кореневій системі вищих водних рослин у подальшому використовують для біологічного очищення стічних вод очисної споруди. Після іммобілізації мікроорганізмів та гідробіонтів на кореневу систему вищих водних рослин, їх вилучають з ємності та висаджують у стічні води очисної споруди.
Здійснення запропонованого способу проводять в окремій ємності з водою, де вищі водні рослини оптимально розвиваються. Оптимальний розвиток вищих водних рослин досягається за рахунок додаткового освітлення та підживлення біогенними елементами - пташиним послідом, який містить 95 у сухій речовині біомаси: органічної речовини - 76,0--77,0; азоту - 2,3-5,7; фосфору - 1,0-2,7; калію - 1,0-2,9; кальцію - 5,6--11,6; магнію - 0,9--1,1 та інші поживні речовини.
Як мікроорганізми активного мулу, які у подальшому іммобілізують на кореневу систему вищих водних рослин, використовують необхідні (спеціалізовані) штами бактерій, які наведені у таблиці.
Таблиця
Рзейдотопаз 5р. ВКПМ В - 3780,
Васійиз Іспепітогітіх ВКПМ В - 3779, Фенол, метанол, формальдегід.
Васіїй5 тедаїегішт ВКПМ В - 3778
Мусобасіегішт 5р. ИЖ-4,
Мусобасіетіит Памезсепв,
Аподососсивз 5р. 56 0/4, Нафтопродукти.
Асіпегобасіег 5р. НБ-1
Косипа гозеа, Коситіароивіїв5,
Рзепдотопазв зеїпепіїргаесірітапв, Поверхнево активні речовини.
Ргоїєиз мцїЇдагів, Зіарнуіососсив магтпеа А.
Запропонований спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод у порівнянні із відомими базовими способами дозволяє ефективно вирощувати вищі водні рослини при оптимальних для них умовах середовища. Ефективне очищення промислово-побутових стічних вод очисної споруди досягається шляхом попереднього висадження вищих водних рослин у баластову ємність для розвитку їх кореневої системи та послідуючою її іммобілізацією мікроорганізмами і гідробіонтами активного мулу.
Коо)

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод, в якому використовують ємність з водою, аеробні умови, вищі водні рослини (Еісппогпіа стгазвзірев), іммобілізованих мікроорганізмів на волокнистому носієві, який відрізняється тим, що перед висадженням вищих водних рослин у стічну воду очисної споруди їх упродовж 12-14 діб висаджують у водне середовище ємності, а у нічний час їх додатково інтенсивно освітлюють поляризованим світлом 0,24--0,30 люкса, та здійснюють підживлення біогенними елементами, а потім у ємність завантажують волокнистий носій з потрібними іммобілізованими мікроорганізмами і гідробіонтами активного мулу та здійснюють іммобілізацію мікроорганізмів і гідробіонтів на кореневу систему вищих водних рослин (Еіспіогпіа стаззірев), після чого вищі водні рослини вилучають з ємності та висаджують у стічну воду очисної споруди.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як біогенні елементи застосовують пташиний послід, 30--40 г на 1 л води для підживлення вищих водних рослин у ємності.
UAU201607466U 2016-07-08 2016-07-08 Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод UA113347U (xx)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201607466U UA113347U (xx) 2016-07-08 2016-07-08 Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201607466U UA113347U (xx) 2016-07-08 2016-07-08 Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA113347U true UA113347U (xx) 2017-01-25

Family

ID=58049917

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201607466U UA113347U (xx) 2016-07-08 2016-07-08 Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA113347U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5322035A (en) Hydrological system for a closed ecological system
CN105859049A (zh) 一种沼液生态处理养殖系统及其作业方法
CN104944711B (zh) 基于水生态系统的水处理方法及其装置
KR20080007964A (ko) 수생초목을 이용한 오수의 자연고도 정화장치
Craggs et al. Dairy farm wastewater treatment by an advanced pond system
CN103951064A (zh) 一种用于微污染水处理的生态滤池
CN113213710A (zh) 海水工厂化大棚养殖南美白对虾尾水处理系统和方法
RU2595670C2 (ru) Система для разложения органических соединений и способ ее эксплуатации
Bouali et al. Pilot study of constructed wetlands for tertiary wastewater treatment using duckweed and immobilized microalgae
Maddox et al. Waste treatment for confined swine with an integrated artificial wetland and aquaculture system
CN101643276A (zh) 一种藻类复合塘装置
KR20190033819A (ko) 정수 시스템이 결합 된 수경 재배 및 양어 장치
UA113347U (xx) Спосіб прискореного вирощування вищих водних рослин для біологічного очищення стічних вод
GB2477501A (en) Treatment of water pollution utilising plants with aerenchyma tissues
RU2721534C1 (ru) Способ водоподготовки для культивирования гидробионтов в замкнутых объемах и реализующее его устройство
RU2288894C1 (ru) Способ гидроботанической очистки загрязненных водных сред в климатических условиях средних широт
KR101860758B1 (ko) 폐양액 처리장치 및 방법
RU2061663C1 (ru) Способ биологической очистки сточных вод
CN110183033A (zh) 一种养殖场含粪、渣废水处理制肥工艺
CN109208730A (zh) 一种规模养殖排污治理工艺
CN109987715B (zh) 一种逐级生物操控型生态净化塘系统
RU2700474C1 (ru) Способ гидроботанической очистки водных сред, загрязненных мышьяксодержащими соединениями
CN216303558U (zh) 一种养牛场、养猪场及工业用污水处理设备
CN208038136U (zh) 一种污水处理厂全过程生物除臭、污泥减量、污水处理装置
RU2692623C1 (ru) Способ переработки фекальных и животноводческих стоков