UA113250U - Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків - Google Patents

Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків Download PDF

Info

Publication number
UA113250U
UA113250U UAU201606298U UAU201606298U UA113250U UA 113250 U UA113250 U UA 113250U UA U201606298 U UAU201606298 U UA U201606298U UA U201606298 U UAU201606298 U UA U201606298U UA 113250 U UA113250 U UA 113250U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
treatment
ornidazole
orniseratosil
prevention
trophic
Prior art date
Application number
UAU201606298U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201606298U priority Critical patent/UA113250U/uk
Publication of UA113250U publication Critical patent/UA113250U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Комплексний антимікробний сорбційний препарат для профілактики анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок та опіків являє собою кремнеземний сорбент з іммобілізованим на ньому лікарським засобом. З метою підвищення антимікробної активності до анаеробних мікроорганізмів і надання йому пролонгованої дії, він містить аеросил, іммобілізований на ньому орнідазол та сератіопептидазу

Description

Корисна модель належить до нових речовин на основі високодисперсного пірогенного кремнезему - аеросилу (торгові фармацевтичні назви Атоксил, Силлард П, Силекс), містить іммобілізований на ньому орнідазол та протеолітичний фермент сератіопептидазу. Аеросил має високу здатність до адсорбції рідини, чим зменшує набряк тканин. Внаслідок цього покращується мікроциркуляція і зменшується гіпоксія тканин. Орнідазол має здатність активно пригнічувати анаеробні мікроорганізми, що дуже важливо для лікування хірургічної інфекції.
Сератіопептидаза має фібринолітичною, протизапальною та протинабряковою дією.
Така суміш активно пригнічує анаеробні та аеробні патогенні мікроорганізми, очищує поверхню рани, покращує кровопостачання тканин, ліквідує неприємний гнильний запах, особливо при анаеробній інфекції, має протинабряковий ефект.
Відомі комерційні препарати що використовуються для лікування ранової анаеробної інфекції, наприклад, похідні нітроіїмідазолу (метронідазол, тинідазол, нітазол, орнідазол), діоксидин, кліндамізин. До них чутливі Тіспотопазх мадіпаїї5, Епіатоебва Пізіюїуїїса, СагапегеїІа мадіпаїїв5, Сіагайа іпіевіїіпаїї5, І атбіїа 5рр.; анаеробні грамвід'ємні мікроорганізми: Васієегоіде5 5рр. (в т. ч. В. Ітадіїї5, В. адібїтазопів, В. омафи5, В. Теїаійїаотісгоп, В. миЇдагв5), Ризобасіегічт 5рр.,
Мейопеїйа в5рр., Ргемоїєїїа (Р. Біміа, Р. риссає, Р. аїізівєпв); анаеробні грампозитивні палочки:
Сіозійдішт в5рр., Еибасієгішт в5рр.; анаеробні грампозитивні коки: Реріососсив5 зрр.,
Реріозігеріососсиз 5рр. (1, з, 4, 5, 6, 7).
Однак усі вони не проявляють антигіпоксичної дії, не чинять пролонгованої дії і тому не дають стійкого ефекту при лікуванні анаеробної інфекції, яка у нинішній медичний практиці є причиною більшості ускладнень, що призводить до тривалого лікування і часто до летального результату.
Найбільш близьким по технічний суті і лікувальній дії є препарат "Гентаксан", який являє собою композицію, яка вміщує в себе ксерогель метилкремнієвої кислоти з іммобілізованим на ньому антибіотиком гентаміцин (2). Цей препарат виявляє пролонговану антимікробну дію до патогенних аеробних мікроорганізмів і ефективний для лікування опіків та гнійних ран. У той же час, цей препарат не ефективний при лікуванні анаеробної та грампозитивної інфекції, не покращує кровопостачання тканин, не виявляє антигіпоксичну дію.
Задачею корисної моделі є композиція на основі високодисперсного пірогеного кремнезему -
Зо аеросилу (торгова фармацевтична назва Атоксил, Силлард П, Силекс) та іммобілізованого на ньому орнідазолу і сератіопептидази для лікування аеробної та анаеробної інфекції, яка б мала підвищений профілактичний і лікувальний ефект, очищувала ранову поверхню, покращувала кровопостачання тканин, ліквідувала неприємний гнильний запах, особливо при анаеробній інфекції, мала протинабряковий ефект, а також спосіб її одержання.
Поставлена задача вирішується тим, що композиція (Орнісератосил), яка включає в себе високодисперсний пірогенний кремнезем-аеросил (торгові фармацевтичні назви Силлард П,
СИЛЕКС), містить іммобілізований на ньому орнідазол та сератіопептидазу, при наступному складі компонентів у мас. бо: аеросил 50-99 орнідазол 0,01-50 сератіопептидаза 0,01-50.
Раніше така композиція відома не була.
Аеросил - високодисперсний пірогенний кремнезем, що складається з гідратованих сферичних часточок середнього радіуса 4-10 нм, аерогель полісилікатної кислоти складу зіІО»"хНгО вміст води може досягати 10 мас. 95.
Аеросил дозволений для використання перорально як ентеросорбент та як матриця для іммобілізації лікарських препаратів.
Композицію готують наступним способом: 1) приготування розчину орнідазолу від 0,1 до 10 мас. 9о; 2) приготування розчину сератіопептидази від 0,1 до 10 95; 3) змішування порошку аеросилу з розчинами орнідазолу та сератіопептидази, які взяті у відповідних кількостях; 4) дозрівання суміші при перемішуванні за температури 15-25 "С 30-40 хвилин; 5) сушіння суміші при температурі не вище 39-40 "С до утворення сухого сипучого порошку.
Нижче наводяться приклади конкретного приготування Орнісератосилу.
Приклад 1. До 10 г аеросилу (Силард П) додаємо 100 мл 0,5 Фо-ного розчину орнідазолу, що містить 0,2 г серратіопептидази. Суміш перемішуємо протягом 25 хвилин до утворення однорідної субстанції і залишаємо дозрівати при перемішуванні протягом 20 хвилин при температурі 20 "С. Отриману суміш переносимо на чашку Петрі і сушимо при температурі 39 "С у сушильній шафі до утворення сухого сипучого порошку білого кольору.
Порошкоподібний препарат, що утворився, переносимо у скляну банку ємністю 200 мл та щільно закупорюємо поліетиленовою кришкою.
Вихід препарату 10,5 г. Застосовується для лікування опіків другої стадії, поверхневих ран, трофічних виразок, не викликає болю.
Приклад 2. До 2 г аеросилу (Силард П) додаємо 20 мл 0,5 95-ного розчину орнідазолу та 40 мг сератіопептидази. Суміш перемішуємо на протязі 10 хвилин до утворення однорідної субстанції і залишаємо дозрівати протягом 30 хвилин при температурі 420 "С. Отриману суміш переносимо на чашку Петрі і сушимо при температурі 440 "С у сушильній шафі до утворення сухого сипучого порошку білого кольору.
Порошкоподібний препарат, що утворився, переносимо у скляну банку ємністю 50 мл та щільно закупорюємо поліетиленовою кришкою.
Вихід препарату 21 г.
Застосовується для лікування опіків другої стадії, поверхневих ран, трофічних виразок, не викликає болю.
Приклад 3. До 9,0 г аеросилу (Силард П) додаємо 100 мл 1,0 95 -ного розчину орнідазолу та 0,4 г сератіопептидази. Суміш перемішуємо протягом 15 хвилин до утворення однорідної субстанції і залишаємо дозрівати при перемішуванні протягом 30 хвилин при температурі -207С. Отриману суміш переносимо на чашку Петрі і сушимо при температурі 40 "С у сушильній шафі до утворення сухого сипучого порошку білого кольору.
Порошкоподібний препарат, що утворився, переносимо у скляну банку ємністю 200 мл та щільно закупорюємо поліетиленовою кришкою.
Вихід препарату 10,3 г.
Використовується для лікування гнійних ран, опіків П-ІМ стадії, некротичних трофічних виразках. Знищує запах, очищує рану від гною, некротичних тканин.
Спосіб одержання Орнісератосил 5 г Азросилу (Силлард П, Силекс) заливають 50 мл розчину, що містить 0,25 г орнідазолу та 0,1 г сератіопептидази і ретельно змішують отриману кашоподібну масу, яку висушують при 140 "С протягом 12 годин до утворення сухого сипучого порошку білого кольору.
Нами встановлено, що для приготування препарату ОРНІСЕРАТОСИЛ 1, який
Зо застосовується для лікування опіків другої стадії, поверхневих ран, трофічних виразок, можуть бути використані розчини орнідазолу не більш ніж 0,595. Для ОРНІСЕРАТОСИЛ 2, який використовується для лікування гнійних ран, опіків ПІ-ІМ стадії, некротичних трофічних виразок - не більш ніж 2 95 розчин орнідазолу.
ОРНІСЕРАТОСИЛ 1 використано у 25 хворих з поверхневими трофічними виразками, опіками І-ї стадії, гнійними ранами.
ОРНІСЕРАТОСИЛ 2 використано у 17 хворих з гнійними ранами в стадії некрозу, гангренах, трофічних виразках з некрозом.
Приклад 1: Хворий С, 1960 р. н., госпіталізований до лікарні з приводу абсцесу лівого стегна.
Стан хворого був дуже важким, виражена інтоксикація, температура тіла 39 "С, гнилісний запах, вся поверхня шкіри у вказаній ділянці некротизована. Проведено оперативне втручання. На ранову поверхню накладено ОРНІСЕРАТОСИЛ. Через 5 години температура зменшилась і нормалізувалася вже на другу добу. Поступово стан хворого покращився. На наступний день гнилісний запах зник, вираженість болю, гіперемії та набряку в ділянці рани зменшилася.
Перев'язки з ОРНІСЕРАТОСИЛОмМ проводили щоденно. Через 2 доби після оперативного втручання рана очистилася, на третю добу з'явилися грануляції, на четверту добу відмічено появу крайової епітелізації. При визначенні цитологічної характеристики рани методом ранових відбитків за М.П. Покровською та М.С. Макаровим після розкриття абсцесу відзначали дегенеративно-запальний тип цитограми. При цьому в препараті містилася значна кількість нейтрофільних гранулоцитів у стадії дегенерації, нитки фібрину та мікроорганізми, які знаходилися всередині клітин у значній кількості. На З добу лікування відмітили достовірне зменшення кількості нейтрофільних гранулоцитів і збільшення відносної кількості макрофагів та полібластів. На 5 добу тип цитограми був регенераторний (полібласти, фібробласти) при повній відсутності клітин, характерних для гострого запального процесу. При мікробіологічному дослідженні ранового вмісту після розкриття абсцесу отримано Е. Ппізіоїугйса-1072 КОЕЛг тканин.
На З добу лікування кількість мікроорганізмів зменшилася до 107 КОЕЛГг, а на 5 добу рана була стерильною. На б добу хворому накладено вторинні шви. Термін перебування хворого в стаціонарі склав 7 діб, він був виписаний на амбулаторне лікування до зняття швів, яке тривало 9 діб.
Приклад 2: Хвора Ю., 1944 р. н., госпіталізована з приводу хронічної венозної недостатності бо нижніх кінцівок, ускладненої трофічною виразкою, покритою місцями некротичними тканинами,
які було видалено. На ранову поверхню накладено ОРНІСЕРАТОСИЛ, перев'язки з яким проводили щоденно. На наступну добу виразка очистилася, на третю добу з'явилися грануляції, на четверту добу відмічено появу крайової епітелізації. При визначенні цитологічної характеристики рани методом ранових відбитків за М.П.Покровською та М.С. Макаровим на першу добу відзначали дегенеративно-запальний тип цитограми - в препараті містилася значна кількість нейтрофільних гранулоцитів у стадії дегенерації, нитки фібрину та мікроорганізми. На 2 добу лікування відмітили значне зменшення кількості нейтрофільних гранулоцитів і збільшення кількості макрофагів та полібластів. На 4 добу тип цитограми був регенераторний (полібласти, фібробласти) при повній відсутності нейтрофільних гранулоцитів. При мікробіологічному дослідженні отримано В. Ргадії5-10190 КОЕ/г тканин. На 3 добу лікування кількість мікроорганізмів зменшилася до 102 КОЕ/1г, а на 4 добу рана була стерильною. Термін перебування хворої в стаціонарі склав 9 діб. За цей час виразка повністю загоїлася.
У зв'язку з викладеним новий препарат ОРНІСЕРАТОСИЛ можна використовувати для профілактики і місцевого лікування аеробної та анаеробної інфекції в ранах різного генезу, трофічних виразок, абсцесів та ін.
Джерела інформації: 1. Машковский М.Д. Лекарственнье средства (изданиеє шестнадцатоеє) / Машковский М.Д. -
Москва: Новая волна, 2014. - 1216 с. 2. А.б. Мо 1144699 з пріорітетом від 15.11.1984 (прототип). Спосіб лікування гнійних ран /
А.А. Шалімов та ін. (СРСР).
З. Бобрицька Л.О. фізичні та фармакотехнологічні дослідження субстанції орнідазолу /
Л.О. Бобрицька, Д.І. Дмитрієвський, М.Л. Гончаров // Вісник фармації. - 2010. - Ме2. - С. 13-15. 4. Орнидазол как современное антипротозойное средство: матер. Всеукр. наук.-практ. конф. студ. та мол. Вчених "Актуальні питання створення нових лікарських засобів". - Х.: Вид-во НФаУ, 2008. - 114 с. 5. Знциклопедия лекарств. Реєстр лекарственньіїх средств России. - М., 2005. - Вьп. 12. - 1440 с. 6. Компендиум 2011 - лекарственнье препарать! / В.Н. Коваленко, А.П. Викторов (ред.). -
Киев: МОРИОН. - 2320 с.
Зо 7. Клинические испьітания лекарств. 2-е изд., перераб. и доп. / Мальцев В.И., Ефимцева
Т.К., Белоусов Ю.Б., Коваленко В.Н.|. - Киев: МОРИОН, 2006. - 456 с.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Комплексний антимікробний сорбційний препарат для профілактики анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок та опіків, що являє собою кремнеземний сорбент з іммобілізованим на ньому лікарським засобом, який відрізняється тим, що з метою підвищення антимікробної активності до анаеробних мікроорганізмів і надання йому пролонгованої дії, він містить аеросил, іммобілізований на ньому орнідазол та сератіопептидазу, при наступному складі компонентів, мас. 90: аеросил (Силард П, Силекс) 50-99 орнідазол 0,01-50 сератіопептидаза 0,01-50.
UAU201606298U 2016-06-09 2016-06-09 Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків UA113250U (xx)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201606298U UA113250U (xx) 2016-06-09 2016-06-09 Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201606298U UA113250U (xx) 2016-06-09 2016-06-09 Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA113250U true UA113250U (xx) 2017-01-25

Family

ID=58049989

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201606298U UA113250U (xx) 2016-06-09 2016-06-09 Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA113250U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10166275B2 (en) Antimicrobial composition comprising pyrogenic silica and serrathiopeptidase and uses thereof
Biswas et al. Use of sugar on the healing of diabetic ulcers: a review
US20170312221A1 (en) Pharmaceutical preparation and method of its production and use
US8252335B2 (en) Healing powder and method of use thereof
UA113250U (xx) Комплексний антимікробний сорбційний препарат орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків
WO2016071405A2 (en) Pharmaceutical preparation and method of its production and use
RU2146136C1 (ru) Антисептическое средство "катацел"
UA114646U (xx) Спосіб одержання комплексного антимікробного сорбційного препарату орнісератосил для профілактики аеробної і анаеробної інфекції та лікування гнійних ран, трофічних виразок, опіків
UA64934A (en) Complex antibacterial sorption preparation benegol for preventing anaerobic infection and treating purulent wounds, neurepathic eschar, and wounds and method for its manufacture
AU2019213007B2 (en) Hydrophilic/hydrophobic pharmaceutical composition and method of its production and use
RU2668692C1 (ru) Порошкообразная лекарственная форма для ускорения купирования остеомиелита, содержащая хлорид рубидия
Sezai et al. New treatment for percutaneous sites in patients with a ventricular assist device: Nihon University crystal violet method
JP2024088739A (ja) 親水性/疎水性薬学的組成物、ならびにその産生法および使用法
SU1144699A1 (ru) Способ лечени гнойно-септических заболеваний
AU2014345638A1 (en) Pharmaceutical preparation and method of its production and use