UA111969U - Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань - Google Patents

Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань Download PDF

Info

Publication number
UA111969U
UA111969U UAU201606365U UAU201606365U UA111969U UA 111969 U UA111969 U UA 111969U UA U201606365 U UAU201606365 U UA U201606365U UA U201606365 U UAU201606365 U UA U201606365U UA 111969 U UA111969 U UA 111969U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
phytocomposition
leaves
flowers
acacia
treatment
Prior art date
Application number
UAU201606365U
Other languages
English (en)
Inventor
Валентина Володимирівна Нежувака
Original Assignee
Приватне Акціонерне Товариство "Ліктрави"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Приватне Акціонерне Товариство "Ліктрави" filed Critical Приватне Акціонерне Товариство "Ліктрави"
Priority to UAU201606365U priority Critical patent/UA111969U/uk
Publication of UA111969U publication Critical patent/UA111969U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)

Abstract

Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань містить липи квітки, шипшини плоди та шавлії листя. Додатково містить малини листя та акації білої квітки.

Description

Корисна модель належить до медицини або фармакології, зокрема стосується створення композиційних засобів лікувальної або профілактичної дії, зокрема, для полегшення або усунення симптомів застуди, які при цьому мають потогінні, протизапальні та протимікробні властивості, активізують захисні сили організму, нормалізують загальний стан організму та знижують розвиток ускладнень при простудних захворюваннях.
Заявнику відомо багато фітокомпозицій схожої лікувальної або профілактичної дії, серед яких найближчими до запропонованої є наступні.
Відома фітокомпозиція (чайний бальзам), яка містить липи серцелистої квітки та малини звичайної і шипшини плоди та додатково містить чай зелений байховий, чай чорний байховий та материнку, безсмертник (цмин піщаний), брусницю звичайну, глід колючий, бузину чорну, зубрівку духмяну, каштан кінський звичайний, кропиву дводомну, кукурудзу звичайну, лимонник китайський, підбіл, м'яту перцеву, нагідки лікарські, обліпиху крушиноподібну, вільху чорну, первоцвіт весняний (лікарський), подорожник великий, розторопшу плямисту, ромашку лікарську, горобину звичайну, смородину чорну, стевію (дволисник солодкий), череду трироздільну, чорницю, шавлію лікарську та ехінацею пурпурову при певному співвідношенні компонентів (деклараційний патент України на винахід Мо 47995 А, опублікований 15.07.2002).
Відома фітокомпозиція рекомендована при нервовому та фізичному перевантаженні, підвищеній стомлюваності, після перенесених соматичних та інфекційних захворюваннях, в екологічно несприятливих умовах навколишнього середовища по вмісту антропогенних токсичних речовин та радіонуклідів, що обумовлено наявністю у складі компонентів з протизапальною, потогінною, вітамінною та загальнозміцнюючою дією. Проте не має відомостей про наявність у описаній композиції жарознижуючої, бактерицидної та дезінтоксикаційної дії, а також спрямованості на профілактику або лікування простудних захворювань. При цьому склад заявленої фітокомпозиції багатокомпонентний, що ускладнює його виробництво, а також збільшує вірогідність виникнення індивідуальної непереносимості окремих компонентів при її застосуванні.
За прототип прийнято фітокомпозицію, яку використовують при застуді, що містить липи квітки, шипшини плоди та шавлії листя (патент України на корисну модель Мо 15993, опублікований 17.07.2006). Фітокомпозиція додатково містить квітки бузини чорної, корені оману високого, корені солодки голої та листя м'яти холодної при відповідному співвідношенні компонентів. Фітокомпозиція за прототипом має підвищений загальнозміцнюючий та оздоровлюючий вплив на організм людини при її застосуванні та має нешкідливий та практично нетоксичний склад, який не призводить до побічної дії. Проте наявні біологічно активні речовини компонентів фітокомпозиції за прототипом не дозволяють отримати достатню потогінну, протизапальну та протимікробну дію. Також описана фітокомпозиція не має компонентів, що сприяють виведенню токсичних метаболітів, що утворюються в процесі лікування, зокрема, при простудних захворюваннях.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення фітокомпозиції комплексної дії з потогінними, протизапальними та протимікробними властивостями для полегшення симптомів застуди, активізації захисних сил організму та нормалізації загального стану організму, а також зниження розвитку ускладнень при простудних захворюваннях шляхом зміни кількісного та якісного складу фітокомпозиції. Додатковим завданням є полегшення застосування та засвоєння фітокомпозиції із зазначеними вище властивостями шляхом застосування компонентів фітокомпозиції у конкретній формі.
Поставлена задача вирішується таким чином, що відома фітокомпозиція, що містить липи квітки, шипшини плоди та шавлії листя, відповідно до корисної моделі, додатково містить малини листя та акації білої квітки у наступному співвідношенні, мас. 9о: липи квітки 20-30 шипшини плоди 20-30 малини листя 15-25 акації білої квітки 15-25 шавлії листя 5-15.
У переважному варіанті виконання фітокомпозиція містить зазначені компоненти у наступному співвідношенні, мас. 9о: липи квітки 25 шипшини плоди 25 малини листя 20 акації білої квітки 20 шавлії листя 10.
При цьому фітокомпозиція може містити суміш зазначених компонентів у подрібненому вигляді зі ступенем подрібнення у межах від 5600-180 мкм.
Також фітокомпозиція може містити суміш зазначених компонентів, розташовану у фільтр- пакеті або у пачці з внутрішнім пакетом.
Між сукупністю суттєвих ознак та досягненням технічного результату при їх застосуванні існує наступний причинно-наслідковий зв'язок.
Відомо, що фармакологічна дія і, відповідно, терапевтичний ефект фітокомпозиції обумовлений збалансованим складом груп біологічно активних речовин, що містяться в окремих його компонентах. Виходячи з цього, винахідником при визначенні якісного складу фітокомпозиції було враховано те, що, крім вибору компонентів з вираженою протизапальною та протимікробною дією, для досягнення заявленого технічного результату необхідно враховувати і отримання обволікаючих, жарознижуючих, відхаркувальних, потогінних, сечогінних, дезінтоксикаційних властивостей фітокомпозиції При цьому додаткове забезпечення загальнозміцнюючої та імуностимулюючої дії на організм людини за рахунок наявності відповідних біологічно активних речовин у компонентах фітокомпозиції дозволяє закріпити та посилити ефект лікування сезонних інфекційно-запальних захворювань. Крім того, дослідним шляхом був підібраний вітамінний та мінеральний комплекс, необхідний для активізації обмінних процесів, що пришвидшує заявлений вплив фітокомпозиції на організм людини. Таким чином, наведений склад компонентів є джерелом природних вітамінів та мінералів, а саме С, Ві, В», К, Е, каротиноїдів, мінеральних солей, що підвищують імунітет та опір організму до інфекцій та керують процесами обміну речовин, підтримують фізичну і хімічну цілісність клітин і тканин шляхом збереження характерних біоелектричних потенціалів. При цьому компоненти фітокомпозиції містять і органічні кислоти, які при засвоєнні нормалізують кислотно-лужний баланс клітин організму людини.
Тобто винахідником було поставлено завдання підбору рослинних компонентів, які у комплексі надають фітокомпозиції властивостей, зазначених вище, для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань, а також одночасно забезпечення загальнозміцнюючої та оздоровчої дії. Причому визначення кількісного складу кожного з рослинних компонентів було здійснено суто дослідним шляхом з врахуванням необхідності
Зо дотримання мінімальної та максимальної кількості біологічно активних речовин кожного типу, тобто отримання збалансованого складу фітокомпозиції, необхідного для отримання стабільного лікувального або профілактичного ефекту з одного боку, та уникнення надлишку біологічно активних речовин у організмі людини при прийманні приготованої фітокомпозиції, що може призвести до виникнення таких побічних ефектів як тахікардії, нудоти, підвищення тиску, розладів травної та нервової системи тощо.
Результати дослідження з визначення кількісного та якісного складу фітокомпозиції, яке було здійснено винахідником з врахуванням зазначеного вище, наведено у таблиці. Зокрема, таблиця містить перелік біологічно активних речовин для кожного з компонентів фітокомпозиції та їх вплив на організм людини. Відповідно до таблиці, винахідником при формуванні складу фітокомпозиції було враховано наявність саліцилатів та "рослинних антибіотиків" у деяких компонентах, застосування яких необхідне при виникненні будь-якого запального процесу, зокрема, у листях малини, квітках акації, липи та листях шавлії. При цьому зазначені у таблиці
БАР у квітках акації сприяють виведенню токсичних метаболітів, що утворюються в процесі лікування та перешкоджають розвитку сечокам'яної хвороби, що є додатковим усуненням наслідків лікування людини при інфекційно-запальних захворюваннях.
Виготовлення фітокомпозиції відповідно до корисної моделі можуть здійснювати наступним чином.
Фітокомпозицію готують з рослинної сировини, що зібрана та перероблена за відомими у цій галузі технологіями шляхом механічного змішування подрібнених інгредієнтів у вигляді збалансованої суміші: липи квітки (20-30 95), шипшини плоди (20-30 95), малини листя (15-25 б), акації білої квітки (15-25 95), шавлії листя (5-15 95). Переважним варіантом реалізації композиції є наступний її склад: липи квітки (25 95), шипшини плоди (25 95), малини листя (20 95), акації білої квітки (20 95), шавлії листя (10 9).
Приготована таким чином фітокомпозиція являє собою рівномірну суміш подрібненої лікарської рослинної сировини з розміром часток 5600-250 мкм у випадку фасування в пачки або з розміром часток 2000-1800 мкм у випадку фасування у фільтр-пакети.
Використовують заявлену фітокомпозицію наступним чином.
Приклад 1. Одну столову ложку фітокомпозиції заявленого складу заливають 200 мл окропу, настоюють 15 хвилин на водяній бані та 45 хвилин при кімнатній температурі і проціджують. 60 Потім вживати по 72 склянки 4-5 разів на день. Можливе додавання меду за смаком.
Приклад 2. Два фільтр-пакети фітокомпозиції заливають 200 мл окропу та настоюють у закритому посуді 20-30 хвилин. Потім вживають у теплому вигляді по 200 мл 4-5 разів на день.
Також можливе додавання меду за смаком.
Фітокомпозиція відповідно до корисної моделі полегшує симптоми застуди, проявляє потогінні, протизапальні та протимікробні властивості, активізує захисні сили організму, нормалізує загальний стан організму та знижує розвиток ускладнень при простудних захворюваннях, і при цьому полегшує застосування та засвоєння біологічно активних речовин, які вона містить.
Таблиця
Перелік біологічно активних речовин для кожного з компонентів фітокомпозиції та їх дія на організм людини
Кількість
Найменування) компоненту Дія компонента на організм БАР, які спричиняють дію компонента фітокомпозиції,| людини компонента
Чо
Флавоноїди, ефірна олія, слиз,
Протизапальна вітаміни (аскорбінова кислота, вітамін Е, каротиноїди) липи квітки 2030
Вітамінна, . Вітамінний комплекс (С, Ві, В», К, Е, загальнозміцнююча, каротиноїди), флавоноїди
Шипшини 20-30 протизапальна ' плоди Дезінтоксикаційна шлаків і токсинів)
Жарознижуюча, потогінна й й й спричиняють дію, подібну аспірину
Малини листя 15-25 й Флавоноїди, вітаміни С, Е, К,
Загальнозміцнююча, ши й макроелементи
Акації білої
Компоненти ефірної олії (туйон,
Бактерицидна карвакрол, тимОол), рослинні
Шавлії листя 5-15 антибіотики (цирзиліол)

Claims (4)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань, що містить липи квітки, шипшини плоди та шавлії листя, яка відрізняється тим, що додатково містить малини листя та акації білої квітки у наступному співвідношенні, мас. 9о: липи квітки 20-30 шипшини плоди 20-30 малини листя 15-25 акації білої квітки 15-25 шавлії листя 5-15.
2. Фітокомпозиція за п. 1, яка відрізняється тим, що містить зазначені компоненти у наступному співвідношенні, мас. 9о: липи квітки 25 шипшини плоди 25 малини листя 20 акації білої квітки 20 шавлії листя 10.
З. Фітокомпозиція за п. 1, яка відрізняється тим, що містить суміш зазначених компонентів у подрібненому вигляді зі ступенем подрібнення у межах від 5600-180 мкм.
4. Фітокомпозиція за п. З, яка відрізняється тим, що містить суміш зазначених компонентів у фільтр-пакеті або у пачці з внутрішнім пакетом.
UAU201606365U 2016-06-10 2016-06-10 Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань UA111969U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201606365U UA111969U (uk) 2016-06-10 2016-06-10 Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201606365U UA111969U (uk) 2016-06-10 2016-06-10 Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA111969U true UA111969U (uk) 2016-11-25

Family

ID=57792441

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201606365U UA111969U (uk) 2016-06-10 2016-06-10 Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA111969U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN104207982B (zh) 预防口腔上火的中药组合物及含有其的口腔护理产品
Priya et al. Phyllanthus emblica Linn.(Amla)—a natural gift to humans: an overview
CN102319305A (zh) 安眠燃香
CN103070920A (zh) 一种新型丹参超微粉颗粒中药饮片的制备工艺
Halberstein Botanical medicines for diuresis: cross-cultural comparisons
CN102552089A (zh) 一种银杏洗浴粉及其制作方法
CN101869542B (zh) 一种含有木瓜和荷叶提取物的爽肤水及其制备方法
CN102552090A (zh) 银杏洗浴粉及其制作方法
CN104985963A (zh) 一种电气石与活性炭复配的新型文具收纳装置
CN104644535A (zh) 洗发沐浴粉
CN101912109B (zh) 一种具有耐缺氧功能的保健食品及其制备方法
CN1318081C (zh) 一种蚂蚁油搽剂及其制备方法
UA111969U (uk) Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань
Ogbonna et al. Different approaches to formulation of herbal extracts/phytopharmaceuticals/bioactive phytochstituents-a review
Bhat Action of arecanut (Areca Catechu L.) and its chewing forms on laboratory animals and its implication on human carcinogenesis-An assessment
RU2443427C1 (ru) Антигельминтное средство
Moke et al. THE EFFECT OF OMEGA® ROOTS+ GINSENG ALOE VERA, A NIGERIAN HERBAL MIXTURE, ON HAEMATOLOGICAL PARAMETERS OF NORMAL EXPERIMENTAL RATS
UA111970U (uk) Фітокомпозиція для лікування або профілактики інфекційно-запальних захворювань із загальнозміцнюючою та оздоровчою дією
CN107683923A (zh) 一种润肠通便植物袋泡茶及其制备方法
CN105966129A (zh) 一种具有远红外线保健功能的文具收纳盒
MOORE Herbal materia medica
RU2224536C1 (ru) Лекарственное средство для лечения панкреатита и сахарного диабета
Fite et al. Essential Oils for Healing: Over 400 All-Natural Recipes for Everyday Ailments
CN105878566A (zh) 一种中药解酒毒溶液的制备方法
Ulbricht Davis's Pocket Guide to Herbs and Supplements