UA110615U - Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі - Google Patents

Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі Download PDF

Info

Publication number
UA110615U
UA110615U UAU201608866U UAU201608866U UA110615U UA 110615 U UA110615 U UA 110615U UA U201608866 U UAU201608866 U UA U201608866U UA U201608866 U UAU201608866 U UA U201608866U UA 110615 U UA110615 U UA 110615U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
elements
holes
triangle
forming
extension
Prior art date
Application number
UAU201608866U
Other languages
English (en)
Inventor
Іван Борисович Айнагоз
Дмитро Юрійович Антоненко
Original Assignee
Іван Борисович Айнагоз
Дмитро Юрійович Антоненко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Борисович Айнагоз, Дмитро Юрійович Антоненко filed Critical Іван Борисович Айнагоз
Priority to UAU201608866U priority Critical patent/UA110615U/uk
Publication of UA110615U publication Critical patent/UA110615U/uk

Links

Landscapes

  • Connection Of Plates (AREA)
  • Insertion Pins And Rivets (AREA)

Abstract

Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі містить набір елементів, що складається з формоутворюючих елементів, елементів нарощування та фіксуючих елементів, які мають можливість послідовного з'єднання між собою без застосування будь-яких клейових матеріалів, утворюючи разом статичну або рухому конструкцію, при цьому фіксуючий елемент має голкоподібну форму з загостреннями на кінцях та круглу форму у перерізі, а елементи нарощування мають по торцях прямокутну форму. Набір містить щонайменше два елементи кріплення, щонайменше один формоутворюючий елемент, три елементи нарощування та щонайменше три фіксуючі елементи, при цьому елементи кріплення виконані у вигляді формоутворюючих елементів та мають щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника за розмірами, що на 5-15 % менші за діаметр перерізу фіксуючих елементів, та щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника, що за розміром на 5-15 % менші за розмір торців елементів нарощування. При цьому навколо вказаних отворів виконано щонайменше по одному прорізу за формою, яка повторює частину периметра отвору, навколо якого він виконаний, а формоутворюючий елемент має щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника та щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника. При цьому ортоцентр зазначеного трикутника є центром кола, описаного навколо елемента

Description

Корисна модель належить до галузі ігрових та сувенірних конструктивних наборів (конструкторів), моделі з яких отримують шляхом складання (з'єднання) та збирання (монтажу) з листового матеріалу та з'єднувальних елементів. Такими моделями можуть бути тривимірні конструктори для дітей.
Відома "Динамічна модель іграшки, що вироблена та змонтована з листового матеріалу" ("Оупатіс тодеї су ргодисед апа аззетбіва їот 5певєї таїепа!") - динамічна модель іграшки вироблена та зібрана в каркасну основу. Щонайменше один з компонентів моделювання встановлюється на раму; елементи з'єднання та приводу розташовані між передачею кожного компонента та компонентами моделювання. Каркас містить щонайменше раму, частини рами та з'єднувальні елементи, що з'єднуються за рахунок затиску шипів або інших з'єднувальних елементів у вигляді рами. Механізм приводу шатунний (номер національної заявки
СмМ2г00821276310 20080717), Мо заявки РСТ СМ201239540 (У), від 20.05.2009, м. кл. Аб6ЗН 13/00;
АбЗН 31/00; АбЗН 7/00 ПІ.
Цей конструктор дозволяє конструювати тільки прості динамічні конструкції з досить складним процесом з'єднання деталей та шатунним механізмом. Конструктивні особливості вузлів цієї моделі дозволяють створити тільки обмежену кількість простих моделей, що рухаються. З'єднання елементів в просторову конструкцію має недоліки, а саме відсутність надійності, що може призводити до руйнування конструкції.
Відомою є корисна модель "Вузол окремих рухомих елементів механічної моделі, що здатні рухатися навколо однієї осі". Вузол окремих рухомих елементів механічної моделі, що здатні рухатися навколо однієї осі, містить вісь та деталі окремих рухомих елементів, які з'єднані між собою. Вузол містить першу та другу групу складових деталей, де перша група складових деталей містить не менш ніж дві окремі деталі, і кожна з цих окремих деталей цієї першої групи містить центральний отвір для вставляння в цей центральний отвір осі, при цьому кожна з не менш ніж двох окремих деталей першої групи містить не менш ніж два прямокутних з'єднувальних отвори, які симетрично розташовані навколо центрального отвору на кожній із окремих деталей першої групи, при цьому друга група складових деталей містить не менш ніж дві окремих зовнішніх деталі, які виконані попарно-симетричними, і кожна з цих окремих деталей другої групи містить по краях виступи і також кожна з цих окремих деталей другої групи
Зо містить в центральній частині не менш ніж один виступ, при цьому перша та друга група складових деталей з'єднані між собою шляхом попереднього складання окремих деталей другої групи, утворення при цьому складанні між торцями виступів окремих деталей другої групи центрального осьового зазору, подальшого вставляння виступів, які розташовані по нижніх краях окремих деталей другої групи в не менш ніж два прямокутних з'єднувальних отвори однієї з окремих деталей першої групи та подальшого вставляння інших виступів, які розташовані по краях окремих деталей другої групи в не менш ніж два прямокутних з'єднувальних отвори іншої окремої деталі першої групи, і наступного вставляння осі в центральний отвір однієї з окремих деталей першої групи, в центральний осьовий зазор, який утворений між торцями виступів окремих деталей другої групи та в центральний отвір іншої окремої деталі першої групи. (Патент на корисну модель Мо 95685 І, м. кл. Аб6ЗН 33/00, публік. 25.12.2014, бюл. Мо 24) |.
Цей аналог має складний процес збирання вузла рухомої конструкції, оскільки передбачає попередню збірку елементів центральної конструкції що створюють осьовий отвір своїми торцевими частинами для подальшого скріплення з іншими елементами конструкції фіксуючими деталями. До скріплення вузла фіксуючими деталями він не має стабільної структури та може розвалюватись. Недоліком цього аналога є також наявність вільного ходу між сполученими елементами та розхитування вузла конструкції, що знижує надійність механізму в цілому.
Найближчим аналогом до корисної моделі є "Ігровий конструктор, призначений для отримання складних механічних тривимірних моделей", що налічують статичні та рухомі частини без застосування будь-яких клейових матеріалів та не обмежені по довжині, ширині та об'єму розмірами фіксуючих та з'єднувальних елементів, що утворюють набір конструктивних елементів, виготовлених із екологічно чистих матеріалів. Набір елементів ігрового конструктора включає формоутворюючі елементи нарощування та фіксуючі елементи, які мають можливість послідовного з'єднання між собою. При цьому формоутворюючі елементи мають однакову товщину та необхідну форму.
Щонайменше два з формоутворюючих елементів, мають щонайменше один прямокутний та/або круглий отвір; талабо щонайменше одну зовнішню виїмку та/або проріз, і які пошарово розташовані з можливістю з'єднання між собою за допомогою щонайменше одним фіксуючим елементом, утворюючи разом статичну або рухому конструкцію. Фіксуючий елемент має голкоподібну форму з загостреннями на кінцях та круглу форму у перерізі, діаметр якої бо відповідає діаметру щонайменше одного круглого отвору на формоутворюючих елементах.
Щонайменше два елементи нарощування мають по торцях прямокутну форму, яка відповідає за розміром щонайменше одному прямокутному отвору на формоутворюючих елементах, та мають можливість встановлення перпендикулярно до формоутворюючих елементів в прямокутні отвори та подальшого скріплення з останніми. Їх товщина відповідає ширині виїмок та/або прорізів на формоутворюючих елементах (Патент на корисну модель Мо 104751, м. кл.
АбЗН 33/00, публік. 10.02.2016, бюл. Мо 3) ІЗ). В процесі експлуатації конструктора виявлено конструктивні недоліки, що пов'язані з розхитуванням фіксуючих елементів у рухомих вузлах.
В основу корисної моделі поставлена задача спрощення процесу збірки вузла механічної сувенірно-колекційної моделі, підвищення надійності з'єднання елементів при створенні збірних вузлів механізму механічної сувенірно-колекційної моделі, що налічують статичні та рухомі частини без застосування будь-яких клейових матеріалів за рахунок нових ознак, а саме шляхом введення нових конструкційних елементів, та надання їм нового взаємозв'язку з фіксуючими елементами, при цьому отримання моделі досягається без додаткових закріплювальних деталей та будь яких клейких речовин. Технічний результат, що досягається, полягає в спрощенні процесу збірки завдяки виключенню необхідності утримання користувачем зібраних елементів до їх остаточної фіксації, отримання міцної конструкції збірних вузлів механізмів механічної сувенірно-колекційної моделі, унеможливлення вільного ходу між сполученими елементами, підвищення щільності та взаємозв'язку між елементами вузла при обертальних рухах і точності роботи зібраного механізму.
Поставлена задача вирішується тим, що збірний вузол механізму механічної сувенірно- колекційної моделі містить набір елементів, що складається з формоутворюючих елементів, елементів нарощування та фіксуючих елементів, які мають можливість послідовного з'єднання між собою без застосування будь-яких клейових матеріалів, утворюючи разом статичну або рухому конструкцію, при цьому фіксуючий елемент має голкоподібну форму з загостреннями на кінцях та круглу форму у перерізі, а елементи нарощування мають по торцях прямокутну форму. При цьому, згідно з корисною моделлю, набір містить щонайменше два елементи кріплення, щонайменше один формоутворюючий елемент, три елементи нарощування та щонайменше три фіксуючі елементи. При цьому елементи кріплення виконані у вигляді формоутворюючих елементів та мають щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано
Зо в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника. Розміри круглих отворів на 5-15 95 менші за діаметр перерізу фіксуючих елементів. Додатково елементи кріплення мають щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника, що за розміром на 5-15 905 менші за розмір торців елементів нарощування. А навколо вказаних отворів виконано щонайменше по одному прорізу за формою, яка повторює частину периметра отвору, навколо якого він виконаний. Формоутворюючий елемент має щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника, та щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника. Ортоцентр зазначеного трикутника є центром кола, описаного навколо елемента кріплення або формоутворюючого елемента, а відстань між ортоцентром трикутника та будь-якою його вершиною однакова на кожному з формоутворюючих та кріпильних елементів вузла. Сам вузол утворено шляхом послідовного встановлення у отвори з гранями щонайменше одного елемента кріплення перпендикулярно до нього одного торця елементів нарощування, а іншим торцем у отвори з гранями щонайменше одного формоутворюючого елемента та отвори з гранями щонайменше другого елемента кріплення з можливістю подальшої фіксації вузла фіксуючими елементами у відповідні круглі отвори.
Конструкція запропонованого збірного вузла механізму механічної сувенірно-колекційної моделі об'єднана єдиним творчим задумом та дозволяє досягти поставленого технічного результату.
Задача корисної моделі вирішена також за рахунок того, що запропоновано нові конструкційні елементи, а саме елементи кріплення, які виконані у вигляді формоутворюючих елементів та мають щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника. Таке виконання круглих отворів дозволяє відцентрувати фіксуючими елементами об'ємну конструкцію та вагу вузла у зібраному стані, що впливає на рівномірність обертання вузла та точність роботи зібраного механізму. Наприклад, при виконанні формоутворюючого елемента або елемента кріплення у вигляді зубчастого колеса та використанні декількох збірних вузлів механізму механічної сувенірно-колекційної моделі різних за розмірами виконання досягається рівномірне перетворення обертового моменту і числа обертів.
Виконання круглих отворів за розміром, що на 5-1595 менший за діаметр перерізу фіксуючих елементів, та додаткова наявність щонайменше одного прорізу навколо вказаних отворів за формою, яка повторює частину периметра отвору, навколо якого він виконаний, здійснено для компенсації мінімального зазору при закріпленні вузла фіксуючими елементами та досягнення більш жорсткої фіксації вузла в зібраному стані. Виконання отворів, менших за діаметр перерізу фіксуючих елементів в іншому діапазоні: від 1 до 5 відсотків - не забезпечить достатню жорстку фіксацію вузла, від 15 відсотків і вище - унеможливить вставлення фіксуючого елемента у виконаний отвір. Тобто, даний інтервал розміру круглих отворів є оптимальним для досягнення поставленої задачі.
Елементи кріплення додатково мають щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника. Таке розміщення виконаних отворів з подальшим встановленням в них торців елементів нарощування забезпечує зрівноваження обертальних деталей механізму вузла у зібраному стані, що впливає на рівномірність обертання вузла та точність роботи зібраного механізму. Ці отвори виконано за розміром, на 5-15 96 меншим за розмір торців елементів нарощування, та додатково оснащено щонайменше одним прорізом за формою, яка повторює частину периметра отвору, навколо якого він виконаний. Завдяки цьому компенсується мінімальний зазор при збірці між формоутворюючим елементом з елементами нарощування та знімається напруження матеріалу, що забезпечує цілісність та відсутність деформації елементів вузла при збірці та використанні. Виконання отворів з гранями менших за розмір торців елементів нарощування в іншому діапазоні: від 1 до 5 відсотків - не забезпечить достатню жорстку фіксацію вузла, від 15 відсотків і вище - улоеможливить вставлення елемента нарощування у виконаний отвір або призведе до пошкодження та деформації кріпильних елементів. Тобто, даний інтервал розміру отворів з гранями є оптимальним для досягнення поставленої задачі.
Розташування круглих отворів та отворів з гранями, що описане вище, з врахуванням того, що ортоцентр зазначеного рівностороннього трикутника є центром кола, описаного навколо елемента кріплення або формоутворюючого елемента, в сукупності забезпечує зрівноваження обертальних деталей механізму вузла у зібраному стані, що впливає на рівномірність обертання вузла та точність роботи зібраного механізму.
Зо Забезпечення однакової відстані між ортоцентром трикутника та будь-якою його вершиною на кожному з формоутворюючих та кріпильних елементів вузла забезпечує можливість співставлення круглих отворів на кріпильних елементах з відповідними круглими отворами на формоутворюючих елементах та скріплення елементів вузла шляхом вставляння фіксуючих елементів у їх відповідні круглі отвори. При цьому це забезпечується конструкцією елементів вузла та формою елементів нарощування без додаткового особистого втручання користувача у процедуру зіставлення круглих отворів.
Конструкція вузла, що утворюють шляхом послідовного встановлення у отвори з гранями щонайменше одного елемента кріплення перпендикулярно до нього одного торця елементів нарощування, а іншим торцем у отвори з гранями щонайменше одного формоутворюючого елемента та отвори з гранями щонайменше другого елемента кріплення є стабільною. Після виконання таких дій круглі отвори на формоутворюючих елементах та елементах кріплення вже розташовані з можливістю подальшого вставляння в них фіксуючих елементів та остаточного закріплення вузла. При цьому конструкція вузла до остаточного скріплення фіксуючими елементами не розвалюється, що додає зручності користувачу при складанні моделей тривимірних конструкцій.
Разом, вказані нові ознаки забезпечують спрощення процесу збірки завдяки виключенню необхідності утримання користувачем зібраних елементів до їх остаточної фіксації, отримання міцної конструкції збірних вузлів механізмів механічної сувенірно-колекційної моделі, унеможливлення вільного ходу між сполученими елементами, підвищення щільності та взаємозв'язку між елементами вузла при обертальних рухах і точності роботи зібраного механізму.
Таким чином, технічний результат досягається завдяки введенню нових ознак, а саме шляхом виконання нових конструкційних елементів, форми виконання елементів та надання їм нового взаємозв'язку з відомими елементами, що дозволяє отримати нову конструкцію збірного вузла механізму механічної сувенірно-колекційної моделі з новими характеристиками.
В результаті створена нова надійна система сполучення конструктивних елементів механічної сувенірно-колекційної моделі у збірний вузол механізму механічної сувенірно- колекційної моделі, яка дає можливість забезпечити спрощення процесу збірки завдяки виключенню необхідності утримання користувачем зібраних елементів до їх остаточної фіксації, бо отримання міцної конструкції збірних вузлів механізмів механічної сувенірно-колекційної моделі,
унеможливлення вільного ходу між сполученими елементами, підвищення щільності та взаємозв'язку між елементами вузла при обертальних рухах і точності роботи зібраного механізму. При цьому фіксуючі елементи, які використовуються для жорсткої фіксації деталей вузла, виконують функцію осьових деталей, якщо того потребує конструктивне рішення.
Для більш всебічного розуміння перелічених особливостей та переваг даної корисної моделі нижче наводяться відомості, які підтверджують можливість здійснення корисної моделі.
В конструкції запропонованого збірного вузла механізму механічної сувенірно-колекційної моделі формоутворюючі, кріпильні елементи та елементи нарощування можуть бути виконані з композитного матеріалу у вигляді шаруватої клеєної деревини, що складається із склеєних між собою трьох і більше листів лущеного шпону із взаємно перпендикулярним розташуванням волокон деревини в суміжних шарах товщиною до 4 мм, на який нанесено контури деталей механічної сувенірно-колекційної моделі методом пропалювання за допомогою лазера.
Враховуючи, що прорізи, що виконані лазером, можуть мати товщину 0,15 мм, а діаметр самих круглих отворів становить до 2 мм, фіксуючі елементи можуть бути виконані з дерева, як приклад - зубочистки. Це є найбільш обгрунтованим з економічного та екологічного погляду.
Елементи корисної моделі показані на фіг. 1 - фіг. 2. На фіг. З - фіг. 4 - приклад реалізації корисної моделі.
На фіг. 1 наведено неповний перелік формоутворюючих елементів однакової товщини та різноманітної форми, наприклад у вигляді колеса або зубчастого колеса.
На фігм. 2 наведено неповний перелік елементів кріплення, виконаних у вигляді формоутворюючих елементів, однакової товщини та різноманітної форми, наприклад у вигляді колеса або зубчастого колеса.
На фіг. З наведено варіант зібрання елементів у вузол до його повного закріплення та фіксування.
На фіг. 4 наведено приклад вигляду з боку зібраного збірного вузла механізму механічної сувенірно-колекційної моделі та вигляд з боку збільшеного зрізу вузла.
Елементи корисної моделі позначені наступними цифровими позиціями. 1 - формоутворюючий елемент у вигляді колеса або зубчастого колеса; 2 - елемент нарощування;
Зо З - фіксуючий елемент; 4 - елемент кріплення у вигляді колеса або зубчастого колеса; 5 - круглий отвір в вершині рівностороннього трикутника на елементі кріплення; б - круглий отвір в ортоцентрі рівностороннього трикутника, що є центром кола, описаного навколо елемента кріплення; 7 - проріз навколо круглого отвору елемента кріплення; 8 - отвір з гранями на елементі кріплення; 9 - проріз навколо отвору з гранями елемента кріплення; 10 - круглий отвір в вершині рівностороннього трикутника на формоутворюючому елементі; 11 - круглий отвір в ортоцентрі рівностороннього трикутника, що є центром кола, описаного навколо формоутворюючого елемента; 12 - отвір з гранями на формоутворюючому елементі.
Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі містить набір елементів, що складається з формоутворюючих елементів (1), елементів нарощування (2) та фіксуючих елементів (3), які мають можливість послідовного з'єднання між собою без застосування будь- яких клейових матеріалів, утворюючи разом статичну або рухому конструкцію, при цьому фіксуючий елемент (3) має голкоподібну форму з загостреннями на кінцях та круглу форму у перерізі, а елементи нарощування (2) мають по торцях прямокутну форму та характеризується тим, що набір містить щонайменше два елементи кріплення (4), щонайменше один формоутворюючий елемент (1), три елементи нарощування (2) та щонайменше три фіксуючі елементи (3), при цьому елементи кріплення (4) виконані у вигляді формоутворюючих елементів та мають щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника (5), а четвертий в ортоцентрі цього трикутника (6) за розмірами, що на 5-15 95 менші за діаметр перерізу фіксуючих елементів (3), та щонайменше три отвори з гранями (8), які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника, що за розміром на 5-15 95 менші за розмір торців елементів нарощування (2), при цьому навколо вказаних отворів (5, 6, 8) виконано щонайменше по одному прорізу (7, 9) за формою, яка повторює частину периметра отвору (5, 6, 8), навколо якого він виконаний, а формоутворюючий елемент (1) має щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника (10), а четвертий в ортоцентрі цього трикутника (11) та бо щонайменше три отвори з гранями (12), які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника, причому ортоцентр зазначеного трикутника є центром кола (6, 11), описаного навколо елемента кріплення (4) або формоутворюючого елемента (1), а відстань між ортоцентром трикутника (6, 11) та будь-якою його вершиною однакова (5, 10) на кожному з формоутворюючих (1) та кріпильних елементах (4) вузла і сам вузол утворено шляхом послідовного встановлення у отвори з гранями (8) щонайменше одного елемента кріплення (4) перпендикулярно до нього одного торця елементів нарощування (2), а іншим торцем у отвори з гранями (11) щонайменше одного формоутворюючого елемента (1) та отвори з гранями (8) щонайменше другого елемента кріплення (4) з можливістю подальшої фіксації вузла фіксуючими елементами (3) у відповідні круглі отвори (5, 6, 10, 11).
Приклад варіанта реалізації корисної моделі з доданням супутніх графічних матеріалів.
На фіг. З показано варіант розкладання конструктивних елементів перед встановленням у відповідні отвори та на фіг. 4 зібраний та зафіксований збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі.
Збирання вузла відбувається в такій послідовності: користувач встановлює у три отвори з гранями (8) одного елемента кріплення (4) у вигляді колеса, перпендикулярно до нього, три елементи нарощування (2) торцями, що мають прямокутну форму, іншими торцями елементи нарощування користувач встановлює у отвори з гранями (11) формоутворюючого елемента (1) у вигляді зубчастого колеса та отвори з гранями (8) другого елемента кріплення (4) у вигляді колеса. Притискає всі елементи. Вузол вже має стабільну конструкцію. Далі, користувач бере чотири фіксуючих елементи (3) у вигляді зубочисток та протягує їх через отвори: три зубочистки (3) вставляються і протягуються через відповідні три круглі отвори у вершинах рівностороннього трикутника (5) на елементі кріплення (4), далі через круглі отвори (10) у вершинах рівностороннього трикутника на формоутворюючому елементі (1) та через відповідні три круглі отвори у вершинах рівностороннього трикутника (5) на другому елементі кріплення (4), а одну зубочистку (3) протягує через круглий отвір в ортоцентрі рівностороннього трикутника (6), що є центром кола, описаного навколо першого елемента кріплення (4), круглий отвір в ортоцентрі рівностороннього трикутника (11), що є центром кола, описаного навколо формоутворюючого елемента (1) та круглий отвір в ортоцентрі рівностороннього трикутника (б), що є центром кола, описаного навколо другого елемента кріплення (4).
Зо Конструктивним рішенням передбачено обертання вузла навкруги центральної осі. Для досягнення цього користувач зламує частини виступаючих кінців фіксуючих елементів (3), що виступають поза зовнішні межі круглих отворів (5) елементів кріплення (4).
Якщо конструктивним рішенням передбачено обертання вузла навкруги трьох точок користувач зламує частини виступаючих кінців фіксуючих елементів (3), що виступають за зовнішні межі круглих отворів (б) елементів кріплення (4).
Вузол, що запропоновано, реалізовано при складанні та збиранні об'ємних, тривимірних, зменшених копій чи фантазійних розробок: конструкцій, споруд, механізмів, машин тощо у вигляді ігрових, декоративних, сувенірних чи колекційних механічних моделей без застосування будь-яких клейових матеріалів та є складовою набору конструктивних елементів, виготовлених із екологічно чистих матеріалів.
Реалізація збірного вузла механізму механічної сувенірно-колекційної моделі розширює асортимент існуючих ігрових конструкторів та сувенірних моделей і можлива для виробництва в промисловому масштабі.
Результати дослідних випробувань збірного вузла механізму у механічних сувенірно- колекційних моделях підтвердили досягнення поставленого технічного результату.
Джерела інформації: 1. Номер національної заявки СМ200821276310 20080717, Мо заявки РСТ СМ201239540 (У), від 20.05.2009, м. кл. А6ЗН 13/00; АЄЗН 31/00; АЄЗН 7/00. 2. Патент на корисну модель Мо 95685 у, м. кл. АЄЗН 33/00, публік. 25.12.2014, бюл. Мо 24. 3. Патент на корисну модель Мо 104751 |, м. кл. А6ЗН 33/00, публік. 10.02.2016, бюл. Мо 3.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    55 Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі містить набір елементів, що складається з формоутворюючих елементів, елементів нарощування та фіксуючих елементів, які мають можливість послідовного з'єднання між собою без застосування будь-яких клейових матеріалів, утворюючи разом статичну або рухому конструкцію, при цьому фіксуючий елемент має голкоподібну форму з загостреннями на кінцях та круглу форму у перерізі, а елементи бо нарощування мають по торцях прямокутну форму, який відрізняється тим, що набір містить щонайменше два елементи кріплення, щонайменше один формоутворюючий елемент, три елементи нарощування та щонайменше три фіксуючі елементи, при цьому елементи кріплення виконані у вигляді формоутворюючих елементів та мають щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника за розмірами, що на 5-15 95 менші за діаметр перерізу фіксуючих елементів, та щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника, що за розміром на 5-1595 менші за розмір торців елементів нарощування, при цьому навколо вказаних отворів виконано щонайменше по одному прорізу за формою, яка повторює частину периметра отвору, навколо якого він виконаний, а формоутворюючий елемент має щонайменше чотири круглі отвори, три з яких виконано в вершинах рівностороннього трикутника, а четвертий в ортоцентрі цього трикутника та щонайменше три отвори з гранями, які виконано на подовженні ортоцентричних відрізків рівностороннього трикутника, причому ортоцентр зазначеного трикутника є центром кола, описаного навколо елемента кріплення або формоутворюючого елемента, а відстань між ортоцентром трикутника та будь-якою його вершиною однакова на кожному з формоутворюючих та кріпильних елементах вузла і сам вузол утворено шляхом послідовного встановлення у отвори з гранями щонайменше одного елемента кріплення перпендикулярно до нього одного торця елементів нарощування, а іншим торцем у отвори з гранями щонайменше одного формоутворюючого елемента та отвори з гранями щонайменше другого елемента кріплення з можливістю подальшої фіксації вузла фіксуючими елементами у відповідні круглі отвори.
UAU201608866U 2016-08-17 2016-08-17 Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі UA110615U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201608866U UA110615U (uk) 2016-08-17 2016-08-17 Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201608866U UA110615U (uk) 2016-08-17 2016-08-17 Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA110615U true UA110615U (uk) 2016-10-10

Family

ID=57219581

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201608866U UA110615U (uk) 2016-08-17 2016-08-17 Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA110615U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3564758A (en) Polygonal building elements with connectors therefor for assembling toy structures
KR20180030598A (ko) 장난감 건설세트
RU2744062C2 (ru) Составные конструкции из игровых конструкционных блоков
KR20100087087A (ko) 조립 완구
WO2016076816A1 (ru) Узел отдельных подвижных элементов механической модели
KR101632535B1 (ko) 자석을 포함하는 블록완구
UA110615U (uk) Збірний вузол механізму механічної сувенірно-колекційної моделі
CN112654406A (zh) 玩具构造套件以及组装这种玩具构造套件的方法
KR100865078B1 (ko) 조립용 블럭
NO124293B (uk)
RU2370298C2 (ru) Сборно-разборный конструктор
RU2717679C1 (ru) Детский строительный набор для созидательного произвольного конструирования
KR101180298B1 (ko) 조립식 토이 하우스
CN208275019U (zh) 锁式可拼装益智玩具
RU171326U1 (ru) Система соединения деталей трехмерной механической модели
RU2689214C1 (ru) Игровой конструктор
RU183666U1 (ru) Элемент конструктора
WO2018034635A1 (en) Assembled unit of a mechanism of mechanical souvenir-collectible model
RU111010U1 (ru) Сборный детский домик
DE20280406U1 (de) Bauspielzeugsatz, der Verbindungskörper mit geringer Einsetzkraft aufweist
UA108449U (uk) Модульна система з'єднання деталей тривимірної механічної моделі
DE202015005366U1 (de) Knoten einzelner beweglicher Elemente des mechanischen Musters, die sich um die Achse bewegen können
US11684867B2 (en) 3D tile
RU2675660C1 (ru) Узел отдельных подвижных элементов механической модели, которые способны двигаться вокруг одной оси, и способ соединения деталей отдельных подвижных элементов узла механической модели, которые способны двигаться вокруг одной оси
JP6731711B2 (ja) 組立玩具