UA109161U - Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач - Google Patents

Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач Download PDF

Info

Publication number
UA109161U
UA109161U UAU201602534U UAU201602534U UA109161U UA 109161 U UA109161 U UA 109161U UA U201602534 U UAU201602534 U UA U201602534U UA U201602534 U UAU201602534 U UA U201602534U UA 109161 U UA109161 U UA 109161U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
fixed
plate
concentrator
electrodes
inductor
Prior art date
Application number
UAU201602534U
Other languages
English (en)
Inventor
Микола Федорович Терещенко
Микола Вікторович Чухраєв
Валентин Валентинович Цапенко
Original Assignee
Микола Федорович Терещенко
Микола Вікторович Чухраєв
Валентин Валентинович Цапенко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Микола Федорович Терещенко, Микола Вікторович Чухраєв, Валентин Валентинович Цапенко filed Critical Микола Федорович Терещенко
Priority to UAU201602534U priority Critical patent/UA109161U/uk
Publication of UA109161U publication Critical patent/UA109161U/uk

Links

Landscapes

  • Magnetic Treatment Devices (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)

Abstract

Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач містить блок живлення і індуктор, розміщений в корпусі з діелектричного матеріалу, з'єднані електричним кабелем, та розташований в порожнині корпусу індуктора концентратор магнітного поля, виконаний у вигляді пластини і стрижня з магнітном'якого матеріалу, закріпленого в центрі пластини своїм торцем. При цьому індуктор виконаний у вигляді чотирьох котушок з сердечниками, розташованих вертикально і симетрично навколо стрижня концентратора магнітного поля і закріплених торцями своїх сердечників на пластині концентратора, а стрижень забезпечений змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу. Додатково введено плату генератора імпульсів, стабілізатор напруги, постійні магніти, електроди, датчик температури з дисплеєм, шпильки, заглушки, підкладку, ергономічний корпус, в який вмонтовано пластину концентратора з встановленими шпильками, на протилежних кінцях яких закріплені електроди з постійними магнітами, що закриваються заглушками. В центрі пластини концентратора вкручений порожнинний стрижень з закріпленим змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу. В порожнинний стрижень концентратора встановлений датчик температури, а дисплей датчика прикріплений на корпусі. На торцях шпильок фіксується підкладка з встановленою платою генератора імпульсів. До входу генератора прикріплений електричний кабель, на протилежний кінець якого встановлюється рознімання, а вихід генератора за допомогою проводу з'єднується з вузлом шпильок.

Description

Корисна модель належить до медичного приладобудування, в частині фізіотерапевтичної техніки, а саме до пристроїв для лікування магнітними і електромагнітними фізичними факторами, і призначена для впливу на локальні ділянки людського організму.
Найбільш близьким технічним рішенням до того, що заявляється, є пристрій для магнітотерапії (Патент на винахід ВО Мо 2224559, МПК АбІМ 2/02, АбІМ 2/00, АбІМ 2/12, опубл. 27.02.2004 р.), що містить блок живлення і індуктор, розміщений в корпусі з діелектричного матеріалу, з'єднані електричним кабелем, та містить розташований в порожнині корпусу індуктора концентратор магнітного поля, виконаний у вигляді пластини і стрижня з магнітном'якого матеріалу, закріпленого в центрі пластини своїм торцем, при цьому індуктор виконаний у вигляді чотирьох котушок з сердечниками, розташованих вертикально і симетрично навколо стрижня концентратора магнітного поля і закріплених торцями своїх сердечників на пластині, а стрижень забезпечений змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу.
Недоліком цього пристрою є обмежені функціональні можливості в проведенні процедур тільки магнітотерапії. Поряд з цим, недоліком також є необхідність використання додаткового тримача при проведенні процедури, що в свою чергу збільшує габарити конструкції.
Задачею даної корисної моделі є розширення функціональних можливостей та досягнення більш високої лікувальної ефективності за рахунок комплексного використання різних фізичних факторів: впливу електромагнітного поля, дії струмів та полів електричного поля.
Поставлена задача вирішується за рахунок того, що комбінований фізіотерапевтичний випромінювач, містить блок живлення і індуктор, розміщений в корпусі з діелектричного матеріалу, з'єднані електричним кабелем, та розташований в порожнині корпусу індуктора концентратор магнітного поля, виконаний у вигляді пластини і стрижня з магнітном'якого матеріалу, закріпленого в центрі пластини своїм торцем, при цьому індуктор виконаний у вигляді чотирьох котушок з сердечниками, розташованих вертикально і симетрично навколо стрижня концентратора магнітного поля і закріплених торцями своїх сердечників на пластині концентратора, а стрижень забезпечений змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу, при цьому, згідно з корисною моделлю, додатково містить плату генератора імпульсів, стабілізатор напруги, постійні магніти, електроди, датчик температури з дисплеєм, шпильки, заглушки, підкладку, ергономічний корпус, в який вмонтовано пластину концентратора з
Зо встановленими шпильками, на протилежних кінцях яких закріплені електроди з постійними магнітами, що закриваються заглушками, а в центрі пластини концентратора вкручений порожнинний стрижень, з закріпленим змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу, в порожнинний стрижень концентратора встановлений датчик температури, а дисплей датчика прикріплений на корпусі, на торцях шпильок фіксується підкладка з встановленою платою генератора імпульсів, до входу генератора прикріплений електричний кабель, на протилежний кінець якого встановлюється рознімання, а вихід генератора за допомогою проводу з'єднується з вузлом шпильок.
На кресленні зображений комбінований фізіотерапевтичний випромінювач, що містить: блок живлення 1, індуктор 2, електричний кабель 3, ергономічний корпус 4, пластину концентратора 5, порожнинний стрижень 6, котушки 7, сердечники 8, наконечник 9, рознімання 10, шпильки 11, гумові втулки 12, датчик температури 13, електроди 14, заглушки 15, постійні магніти 16, підкладку 17, плату генератора імпульсів 18, стабілізатор напруги 19, шайби 20, гайки 21.
Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач складається з блока живлення 1 і індуктора 2, що з'єднані електричним кабелем 3. Індуктор 2 розміщений в корпусі 4 з діелектричного матеріалу. У порожнині корпусу 4 розташований концентратор магнітного поля, виконаний у вигляді пластини 5 і порожнинного стрижня 6 з магнітном'якого матеріалу, закріпленого своїм торцем в центрі пластини. Пластина 5 і стрижень 6 можуть бути виконані, наприклад, зі сталі марки Ст 10.
Індуктор 2 містить чотири котушки 7 (у вигляді намотаного на каркасі дроту ПЕВ) з сердечниками 8 з трансформаторної сталі, які розташовані вертикально і симетрично навколо стрижня 6. Торці сердечників 8 жорстко закріплені на пластині 5.
Стрижень 6 концентратора магнітного поля містить змінний наконечник 9 з магнітом'якого матеріалу, наприклад зі сталі Ст10. Наконечник 9 може бути виконаний у вигляді конуса, сфери, диска і т.п. і закріплюватися на стрижні 6, наприклад, за допомогою різьбового з'єднання.
Блок живлення 1 містить генератор імпульсів і необхідні перемикачі, які дозволяють встановити необхідну тривалість впливу, частоту проходження імпульсів, що подаються на різні котушки 7 індуктора, а також напрямок обертання магнітного поля і його інтенсивність. Блок живлення 1 може бути реалізований, наприклад, за схемою апарату "Полюс-3", наведеною в патенті РФ 2006236 (блок 30).
Ергономічний корпус випромінювача представлений ручкою 4, виготовленою з поліефірної смоли. В ручку встановлюється пластина концентратора 5, в останню встановлені шпильки 11, на які за допомогою різьби закріплюються електроди 14 з постійними магнітами 16. Шпильки 11 закріплюються до пластини концентратора гайками 21. Для уникнення зміщення магнітів, між ними та торцями шпильок встановлюються гумові втулки 12, електроди закриваються заглушками 15. В центрі пластини концентратора за допомогою різьбового з'єднання закріплений порожнинний стрижень концентратора 6, в який встановлюється чутливий елемент датчика температури 13. На порожнинний стрижень накручується змінний наконечник 9 з магнітном'якого матеріалу. Для забезпечення теплопровідності всередині електрода заливається термопровідна паста, наприклад КПТ-8. Плата генератора імпульсів 18, встановлюється на підкладку 17 та закріплюється за допомогою клею, наприклад Бф-2.
Підкладка встановлюється на протилежні кінці шпильок та закріплюється шайбами 20 з гайками 21. Випромінювач з'єднується з блоком живлення за допомогою рознімання 10, який в свою чергу під'єднується до електричного кабелю шляхом пайки відповідних контактів. Для утворення електричних контактів з шпильками, на них монтажною "зіркою" напаюються дроти, які підключаються до виходу плати генератора імпульсів. В утворене електричне коло включається стабілізатор напруги, наприклад типу І 7812СУ. Джерелами електромагнітного поля в даному приладі слугують постійні магніти розмірного ряду Мо 38 з композицією - неодим-залізо-бор.
Основним блоком для забезпечення живлення, в режимі ультратонотерапії, в даному випромінювачі, є генератор прямокутних імпульсів побудований на мікросхемі МЕ555, який працює з частотою у діапазоні 5Гцу - 180 кГц, та має напругу живлення 3-12 В. Оскільки вихідна напруга блока живлення становить 24 В, для запобігання перегорання плати генератора в електричне коло встановлений стабілізатор напруги І 7812СУ, поз. 15 - максимальний струм навантаження становить 1,5 В, вхідна напруга - 24 В, вихідна напруга - 12 В.
Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач працює наступним чином: в блоці живлення задають необхідні параметри електромагнітного поля. В залежності від характеру та місця локалізації захворювання вибирають змінний наконечник відповідної форми та розмірів і закріплюють його на стрижні концентратора магнітного поля. Підключають апарат до джерела напруги та включають пристрій. Підносять випромінювач до області розташування біологічно
Зо активних точок (БАТ) і проводять відповідну фізіотерапевтичну процедуру, згідно з методикою лікування. При цьому контролюють стан зміни градієнта температури шкіри. Час дії вибирають, виходячи з методики лікувальної процедури.
Проведені випробування комбінованого фізіотерапевтичного випромінювача, підтвердили його високі експлуатаційні і розширені терапевтичні можливості - як для магнітотерапії так і для ультратонотерапії. Застосування в пристрої змінних наконечників, різних по своїй геометричній формі та розмірах, дозволяє фізіотерапевту здійснювати ефективний і локальний вплив на різні
БАТ пацієнта і регулювати, як дію магнітного поля, так і параметри електричного поля на біологічні тканини і органи пацієнта. При використанні випромінювача в режимі ультратонотерагпії, необхідно наносити контактний шар струмопровідної пасти між електродами та опромінюючою ділянкою біологічної тканини.
Таким чином, даний пристрій забезпечує вплив на патологічні вогнища різної етіології імпульсним обертовим магнітним полем та високочастотним електромагнітним і електричним полем, яке забезпечує в свою чергу додаткові фізичні фактори: дію коронного розряду, тепло, озон, ультрафіолетове випромінювання, ультразвукову дію.
Режим ультратонотерапії даного пристрою, дозволяє отримувати більш виражені протизапальний і болезаспокійливий ефекти у порівнянні із місцевою дарсонвалізацією, при цьому не спостерігається неприємного (іноді навіть хворобливого) відчуття, яке має місце при місцевій дарсонвалізації внаслідок використання великого рівня напруги. Електричний розряд і синусоїдальний струм подразнюють рецептори шкіри, надаючи тим самим рефлекторний вплив на різні системи організму і особливо на вегетативну нервову систему. При цьому розширюються капіляри, поліпшується крово- і лімфообіг. Під впливом тепла, що виділяється, і збуджуючої дії коронного розряду, що виникає між електродами 14, підвищується активність обмінних процесів в біологічних тканинах при фізіопроцедурі, зменшуються застійні явища, болі, свербіння, поліпшується функціональний стан периферійної нервово-судинної системи, проявляється розслаблююча, спазмолітична дія. Бактерицидні властивості озону, що утворюється між електродами 14 внаслідок коронного розряду сприяють швидкому зняттю запалення і прискоренню регенерації тканин. Таким чином, запропонований комбінований фізіотерапевтичний випромінювач, дозволяє: розширити функціональні можливості апарату для різних видів фізіотерапевтичних процедур та досягти більш високу лікувальну ефективність, 60 зменшити витрати на виготовлення випромінювача зі збереженням його широких функціональних характеристик та технічних показників, розширити функціональні можливості, завдяки універсальній конструкції випромінювача, при проведенні серій фізіотерапевтичних процедур.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач, що містить блок живлення і індуктор, розміщений в корпусі з діелектричного матеріалу, з'єднані електричним кабелем, та розташований в порожнині корпусу індуктора концентратор магнітного поля, виконаний у вигляді пластини і стрижня з магнітном'якого матеріалу, закріпленого в центрі пластини своїм торцем, при цьому індуктор виконаний у вигляді чотирьох котушок з сердечниками, розташованих вертикально і симетрично навколо стрижня концентратора магнітного поля і закріплених торцями своїх сердечників на пластині концентратора, а стрижень забезпечений змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу, який відрізняється тим, що містить плату генератора імпульсів, стабілізатор напруги, постійні магніти, електроди, датчик температури з дисплеєм, шпильки, заглушки, підкладку, ергономічний корпус, в який вмонтовано пластину концентратора з встановленими шпильками, на протилежних кінцях яких закріплені електроди з постійними магнітами, що закриваються заглушками, а в центрі пластини концентратора вкручений порожнинний стрижень з закріпленим змінним наконечником з магнітном'якого матеріалу, в порожнинний стрижень концентратора встановлений датчик температури, а дисплей датчика прикріплений на корпусі, на торцях шпильок фіксується підкладка з встановленою платою генератора імпульсів, до входу генератора прикріплений електричний кабель, на протилежний кінець якого встановлюється рознімання, а вихід генератора за допомогою проводу з'єднується з вузлом шпильок. В хе Н ТЕО МЯ пи і ОВ ОВО си ян В ни ШТАТ оненук, (З ті Б пе ШИ нн ИН и нс Ул Ми й и ОО рин п: ШЕ г ВЕ Кос Я ЯК: : ЯМ, мен
    М. и : Ка
UAU201602534U 2016-03-15 2016-03-15 Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач UA109161U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201602534U UA109161U (uk) 2016-03-15 2016-03-15 Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201602534U UA109161U (uk) 2016-03-15 2016-03-15 Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA109161U true UA109161U (uk) 2016-08-10

Family

ID=56707457

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201602534U UA109161U (uk) 2016-03-15 2016-03-15 Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA109161U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9636519B2 (en) Magnetic stimulation methods and devices for therapeutic treatments
US11491342B2 (en) Magnetic stimulation methods and devices for therapeutic treatments
KR101755657B1 (ko) 강한 자기장을 이용한 저주파 전기자극시 발생되는 피부의 통증을 완화시키는 자기장 인가장치
US7335156B2 (en) Digital electromagnetic pulse generator
US11666774B2 (en) Pulse source and method for magnetically inductive nerve stimulation
CA3094851C (en) Central nerve magnetic stimulation device and healthcare or medical instrument having same
HRPK20190078B3 (hr) Uređaj za neinvazivno tretiranje bolesti i stanja živih organizama
AU2010215122A1 (en) Sequentially Programmed Magnetic Field therapeutic system (SPMF)
US20130110150A1 (en) Electroacupuncture needle and electroacupuncture platform
RU2314769C2 (ru) Способ бесконтактной дискретно-когерентной холодноплазменной коагуляции и устройство для его осуществления
Recoskie et al. The discrepancy between human peripheral nerve chronaxie times as measured using magnetic and electric field stimuli: the relevance to MRI gradient coil safety
UA109161U (uk) Комбінований фізіотерапевтичний випромінювач
KR101733589B1 (ko) 경두개 자기자극 장치
KR20050089140A (ko) 고주파 전기 발모기
Charlet de Sauvage et al. Design and construction of a portable transcranial magnetic stimulation (TMS) apparatus for migraine treatment
Chung et al. Evaluation of total harmonic distortion of input power between single-and three-phase flyback converters in capacitor discharge application
CN113509641A (zh) 一种非药物且非侵入性开放血脑屏障的装置和方法
CN102179004A (zh) 一种经颅磁刺激装置
RU167065U1 (ru) Устройство для транскраниальной стимуляции головного мозга постоянным током
CN207370803U (zh) 一种盆腔炎治疗头
KR200388350Y1 (ko) 고주파 의료기용 일렉트로드 홀더
RU2722354C1 (ru) Устройство для полостного физиотерапевтического воздействия (варианты)
CN203494064U (zh) 一种盆腔炎治疗头
Wang et al. A noninvasive field-enhanced magnetic stimulator using secondary ferrite core and resonant structure
JP2020535901A (ja) 身体組織の病変に対する治療処置のための広帯域電磁共振器、治療処置のための医療装置、および治療処置の方法