UA108843U - Біопаливний інсинератор когенераційного типу - Google Patents

Біопаливний інсинератор когенераційного типу Download PDF

Info

Publication number
UA108843U
UA108843U UAU201605343U UAU201605343U UA108843U UA 108843 U UA108843 U UA 108843U UA U201605343 U UAU201605343 U UA U201605343U UA U201605343 U UAU201605343 U UA U201605343U UA 108843 U UA108843 U UA 108843U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
biofuel
combustion chamber
destruction
waste
place
Prior art date
Application number
UAU201605343U
Other languages
English (en)
Inventor
Геннадій Борисович Варламов
Катерина Олександрівна Романова
Ольга Петрівна Дащенко
Original Assignee
Геннадій Борисович Варламов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Геннадій Борисович Варламов filed Critical Геннадій Борисович Варламов
Priority to UAU201605343U priority Critical patent/UA108843U/uk
Publication of UA108843U publication Critical patent/UA108843U/uk

Links

Landscapes

  • Gasification And Melting Of Waste (AREA)

Abstract

Біопаливний інсинератор когенераційного типу, який містить корпус з високотемпературною топковою камерою руйнування біологічних відходів, димохід, з'єднаний через димову трубу з атмосферою, причому топкова камера сконструйована для спалювання біопалива таким чином, що у її високотемпературному об'ємі розташовано пересувні решітки у двох рівнях для повного термічного руйнування м'яких тканин біологічних відходів при пересуванні їх від місця завантаження до місця розвантаження кісток, а у нижній частині відбувається збір та видалення золи з пересувної подової решітки.

Description

Корисна модель належить до устаткуванню термічної утилізації органічних та біологічних відходів і може бути використана з метою підвищення рівня екологічної безпеки та енергетичної ефективності здійснення утилізації та знешкодження органічних та біологічних відходів у т.ч. й шкідливого виду.
Відома установка переробки сміттєвих відходів шляхом термічного руйнування та хімічної взаємодії нерозсортованого сміття із добавками (патент США Мо 3697256, НКВ кл. 75-40, опубл. 1972), де процес переробки проходить у зонах низьких, середніх та високих температур, остання з яких забезпечується спалюванням коксу. Недоліком цієї установки є висока собівартість та затяжний процес переробки. Це пов'язано із значною ціною та дефіцитом вихідної сировини (коксу) та повільним процесом спалювання, що затягує процес переробки і не дозволяє його інтенсифікувати.
Відома установка термічної переробки органічних відходів (патент РФ Мо 2131556 кл. 23 5/00. опубл. 10.06.1999), в якій відбувається термічне руйнування органічних відходів без доступу повітря у присутності вапняку, конденсація продуктів гідролізу; синтез й гідроліз карбіду кальцію здійснюється одночасно в одному реакторі у єдиному технологічному процесі при температурі не нижче 1600 "С при збитковому тиску не більше 0,01 МПа й під час синтезу і гідролізу карбіду кальцію проводять його активацію шляхом розбризкування, а теплову енергію контуру реактора направляють споживачеві.
Відомий також інсинератор (патент РФ Мо 2196935 кл. Б230 5/16. опубл. 20.01.2003), що включає корпус, люк для завантаження відходів, камеру руйнування, високотемпературне джерело теплоти, димохід, що з'єднаний з атмосферою. Камера руйнування виконана глухою у верхній її частині і з'єднана в нижній її частині із камерою допалювання для виходу газоподібних продуктів руйнування так, що високотемпературна зона знаходиться на межі камери руйнування і камери допалювання і перекриває усю площину прохідного перерізу газоподібних продуктів руйнування, при цьому високотемпературне джерело теплоти розташоване у камері допалювання, а у камері руйнування встановлено газохід для виходу продуктів руйнування з її верхньої частини у камеру опалювання. Під та дві стінки камери руйнування служать стінками камери допалювання. Газохід виконано таким чином, що направлення руху газоподібних продуктів руйнування у газоході і камері руйнування мають протилежний характер.
Зо Цей патент прийнятий нами за найближчий аналог.
Недоліками такої конструкції установки утилізації відходів є: обмеження використання за рахунок періодичності завантаження установки відходами; відсутність можливості прискорення процесів переробки відходів у зв'язку із складним термохімічним механізмом їх руйнування; низький рівень екологічної безпеки, обумовлений неякісним спалюванням палива та продуктів піролізу та потраплянням високотемпературних димових газів в атмосферу, що одночасно знижує рівень ефективності процесу переробки й забруднює довкілля.
В основу корисної моделі поставлена задача удосконалення інсинератора шляхом підвищенням рівня екологічної безпеки та енергетичної ефективності термічного процесу утилізації біологічних відходів.
Поставлена задача вирішується тим, що в біопаливному інсинераторі когенераційного типу, що включає корпус з високотемпературною топковою камерою з пересувними подом для спалювання біопалива (дерев'яна тріска, пелети, солома, лузга тощо) і збору його золи та решітками у двох рівнях з механізмами подачі палива та подрібнених ножами гільйотинного типу біовідходів (тушки тварин) відповідно, пересувний газохід для направлення димових газів у два зовнішніх контури, фільтр очищення газів та димову трубу, що з'єднана з атмосферою, забезпечують не тільки високоефективний процес термічного руйнування біовідходів, а й дозволяють використовувати теплоту димових газів для нагріву мережевої води систем опалення й гарячого водопостачання і виробництва електричної енергії за допомогою органічного циклу Ренкіна (ОВС-Огдапіс Рапкіпе Сусіє).
Суть корисної моделі пояснюється кресленням.
На кресл. зображено конструктивну схему біопаливного інсинератора когенераційного типу, який працює у стаціонарному безперервному режимі наступним чином: у топкову камеру 1 відповідними механізмами у нижню частину подається біопаливо 2, повітря 3, а у верхню - біовідходи 4, які попередньо подрібнені ножами гільйотинного типу до необхідних розмірів. При спалювані біопалива у середній і верхній частині топкової камери 1 димовими газами утворюється високотемпературний об'єм, в якому термічно руйнуються біовідходи. Швидкість транспортування біовідходів всередині топкової камери 1 регулюється таким чином, щоб на виході з неї від біовідходів залишалися лише кістки, які потрапляють у дробарку 5 для утворення з них кісткової муки.
Димові гази через димохід б направляються у пересувний газохід 7, за допомогою якого регулюється їх кількість від 0 до 100 95, що потрапляють у теплообмінники 8 та 9 зовнішніх контурів теплопостачання і виробництва електроенергії відповідно. Таким чином, біопаливний інсинератор когенераційного типу має можливість регулювати теплові потоки димових газів й розподіляти їх між зовнішніми контурами в залежності від замовлення споживачем 10 теплової чи споживачем електричної енергії.
Електрична енергія виробляється у закритому ОВС-циклу, в якому за рахунок отриманої у рекуператорі-випарнику ОВС 9 здійснюється випаровування робочого тіла ОВС-циклу, а отриману пару направляють до парової турбіни ОВС 11, яка передає свою енергію до електрогенератора ОВС 12 для виробництва електроенергії. Пара після турбіни ОВНС 11 направляється до підігрівача повітря 13, що направляється відповідною системою З до топкової камери 1. Після часткового охолодження пара далі направляється до водяного економайзера 14, де конденсується і насосом 15 у стисненому вигляді подається до рекуператора-випарника
ОВС 9. У водяному економайзері відбувається підігрів води, що направляється зовнішнім споживачам 16.
Димові гази після охолодження у теплообмінниках 8 та 9 зовнішніх контурів очищаються у фільтрі 17 й направляються у димову трубу 18, що з'єднана з атмосферою. У разі потреби за фільтром 17 може бути встановлено димосос.
Після згоряння біопалива та термічного руйнування біовідходів утворена зольна маса за допомогою механізму 19 направляється до бункера збору золи 20, де фасується у відповідний вид тари.
Біопаливний інсинератор когенераційного типу, що пропонується у даному патенті на корисну модель, дозволяє підвищити ефективність спалювання палива та термічного руйнування біовідходів, покращити екологічні показники переробки біовідходів й має такі переваги: - неперервна дія, що дозволяє інтенсифікувати та автоматизувати процес термічної переробки біовідходів; - висока енергетична ефективність за рахунок використання теплоти димових газів для отримання теплової та електричної енергії;
Зо - високий рівень екологічної безпеки за рахунок нівелювання впливу на довкілля теплових викидів з димовими газами оскільки їх температура знижується від 850 "С у топковій камері до 65 "С на виході із фільтра у димову трубу, а парникові та шкідливі компоненти затримуються у фільтрі очистки до значень, що не перевищують встановлені екологічні норми; - можливість здійснення регулювання та перерозподілу потоку димових газів від О до 100 95 для виробництва теплової і електричної енергії залежно від відповідного замовлення; - можливість отримання "зеленого" тарифу на теплову і електричну енергію, оскільки установка використовує лише біопаливо у вигляді дерев'яної тріски, пелет, соломи, лузги тощо.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Біопаливний інсинератор когенераційного типу, який містить корпус з високотемпературною топковою камерою руйнування біологічних відходів, димохід, з'єднаний через димову трубу з атмосферою, який відрізняється тим, що топкова камера сконструйована для спалювання біопалива таким чином, що у її високотемпературному об'ємі розташовано пересувні решітки у двох рівнях для повного термічного руйнування м'яких тканин біологічних відходів при пересуванні їх від місця завантаження до місця розвантаження кісток, а у нижній частині відбувається збір та видалення золи з пересувної подової решітки.
2. Біопаливний інсинератор когенераційного типу за п. 1, який відрізняється тим, що димові гази з топкової камери потрапляють у пересувний газохід, який дає можливість направляти та регулювати кількість газів до двох зовнішніх контурів теплового та електричного.
UAU201605343U 2016-05-17 2016-05-17 Біопаливний інсинератор когенераційного типу UA108843U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201605343U UA108843U (uk) 2016-05-17 2016-05-17 Біопаливний інсинератор когенераційного типу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201605343U UA108843U (uk) 2016-05-17 2016-05-17 Біопаливний інсинератор когенераційного типу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA108843U true UA108843U (uk) 2016-07-25

Family

ID=56563198

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201605343U UA108843U (uk) 2016-05-17 2016-05-17 Біопаливний інсинератор когенераційного типу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA108843U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105368499B (zh) 块状生物质上吸式固定床气化发电联产电、炭、热的工艺
CN201875725U (zh) 生活、医疗垃圾衍生燃料rdf气化燃烧炉
WO2010077182A1 (ru) Способ переработки органических отходов и устройство для его осуществления
CN106338068A (zh) 一种生活垃圾热解气化处理系统
CN102997246A (zh) 一种垃圾高温焚烧装置
CN113883525A (zh) 一种耦合燃煤发电机组的垃圾处理系统及方法
CN108506943B (zh) 一种火电厂燃煤锅炉焚烧含生物质的废弃物的方法和系统
RU2303192C1 (ru) Комплекс газотеплоэлектрогенераторный
RU142005U1 (ru) Топка с реактором форсированного кипящего слоя
CN203669943U (zh) 一种利用废固节能发电的装置
CN1101281C (zh) 城市垃圾处理方法及专用设备
CN205874319U (zh) 生物质成型燃料的热、电、气联产系统
CN109990296A (zh) 烟气循环式煤与垃圾耦合燃烧系统
CN202253664U (zh) 一种垃圾高温焚烧装置
CN108506938A (zh) 一种燃煤锅炉分级焚烧含生物质的废弃物的方法和系统
CN204113363U (zh) 生活垃圾制备rdf热解气化燃气焚烧清洁高效发电系统
CN106196175A (zh) 适合民用的生物质自动采暖系统
UA108843U (uk) Біопаливний інсинератор когенераційного типу
RU89670U1 (ru) Устройство для утилизации влажных отходов, содержащих органические материалы
JP5945043B1 (ja) 高温炉及びこれを用いたエネルギー生成システム
CN107384481A (zh) 下吸式辐射管生物质气化制气炉及制气系统
CN209309975U (zh) 一种具有内胆分层结构的生物质燃烧器
WO2015023169A1 (ru) Бытовой котел, работающий на твердом топливе различной степени влажности
CN106765123A (zh) 大容量垃圾高温气化喷燃系统
CN208312400U (zh) 烟气循环式煤与垃圾耦合燃烧系统