UA10826U - Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг - Google Patents

Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг Download PDF

Info

Publication number
UA10826U
UA10826U UAU200506641U UAU200506641U UA10826U UA 10826 U UA10826 U UA 10826U UA U200506641 U UAU200506641 U UA U200506641U UA U200506641 U UAU200506641 U UA U200506641U UA 10826 U UA10826 U UA 10826U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
inverter
voltage
phase
parallel
load
Prior art date
Application number
UAU200506641U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валєрій Івановіч Колєчков
Валерий Иванович Колечков
Сєргєй Вікторовіч Лєбьодкін
Сергей Викторович Лебедкин
Ольга Володимирівна Пасько
Олег Миколайович Сінчук
Олег Николаевич Синчук
Аркадій Олексійович Чернишев
Аркадий Алексеевич Чернышев
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Торговий Дім "Електричні Машини"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Торговий Дім "Електричні Машини" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Торговий Дім "Електричні Машини"
Priority to UAU200506641U priority Critical patent/UA10826U/uk
Publication of UA10826U publication Critical patent/UA10826U/uk

Links

Landscapes

  • Inverter Devices (AREA)

Abstract

Корисна модель стосується галузі електротехніки. Багаторівневій автономний інвертор фазних напруг містить паралельні гілки, кожна з яких має щонайменше два послідовно з’єднаних транзисторних ключі, зустрічно паралельно яким підключені діоди, і утворюючих щонайменше два синхронізованих по фазі мости з однойменними виводами змінної напруги від середніх точок гілок, до яких підключено навантаження, а виводи постійної напруги мостів підключені до полюсів постійної напруги джерела живлення. Для зниження втрат енергії в ключах і підвищення надійності між однойменними виводами змінної напруги мостів включені групи, кожна з яких складається з двох зустрічно паралельно з’єднаних одноопераційних тиристорів.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до електротехніки і може бути використана в частотно-регульованих 2 електроприводах і системах вторинного електроживлення.
Відомий багаторівневий інвертор напруги з трансформатором живлення, секції вторинної обмотки якого переключаються за допомогою напівпровідникових керованих ключів (Авт.свид. СРСР Мо1601720, публ. 23.10.90, бюл.МоЗ39).
Відомий пристрій аналогічного призначення дозволяє сформувати східчасту напругу на однофазному 70 навантаженні, однак наявність вхідного трансформатора ускладнює і здорожує пристрій, крім того, у трифазному варіанті виконання двигун повинний мати шістьох виводів замість загальноприйнятих трьох.
Відомий багаторівневий трифазний інвертор, що містить підключений до крайніх виводів секціоньованого джерела живлення трифазний міст керованих ключів, два додаткових послідовно з'єднаних ключі, спільний вивід яких приєднаний до нульового ланцюга трифазного навантаження, а крайні виводи підключені до центральної 12 секції джерела живлення. |(Авт.свид. СРСР Мо1246305, публ. 23.07.86, бюл.Мо27|.
Відомий трифазний інвертор забезпечує фазну вихідну напругу двоступінчастої форми, яка не містить третьої гармоніки. Недоліком відомого пристрою є складність системи внаслідок наявності секціоньованого джерела живлення. Крім того, у відомому пристрої у якості додаткових ключів можуть бути використані тільки цілком керовані напівпровідникові прилади, наприклад, ІсВ-транзисторні модулі, що приводить до значних електричних втрат і дорожнечі відомого пристрою.
Пристроєм, найбільш близьким до корисної моделі, що заявляється, є багаторівневий автономний інвертор фазних напруг, який містить мости, утворені паралельними гілками, що складаються з послідовно з'єднаних ключів, виводи постійного струму яких підключені до полюсів секцій джерела живлення, рівні потенціалів яких зростають по модулі відносно нульового виводу джерела живлення (патент РФ Мо2204880, публ.20.05.20031.
Відомий пристрій дозволяє одержати регульовану за рівнем, частотою і формою багатофазну змінну напругу У на виході. Недоліками відомого багаторівневого автономного інвертора фазних напруг є його складність, а також недостатньо висока надійність унаслідок наявності секціоньованого джерела живлення. Крім того, у відомому пристрої неефективно (короткочасно) використовуються потужнострумові ключі на низькому рівні напруги. Це особливо виявляється в тяговому електроприводі, у якого максимальний струм при низькій напрузі є тільки при о пуску локомотива, а в тривалому режимі при високій напрузі струм малий. Наявність великої кількості с транзисторів у відомому пристрої обумовлює його дорожнечу й суттєві електричні втрати.
В основу корисної моделі, що заявляється, поставлена задача створення багаторівневого автономного со інвертора фазних напруг, у якому введення нових елементів і нових зв'язків між елементами дозволяє знизити Га») втрати енергії в ключах і підвищити надійність. 3о Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг, що заявляється, як і найближчий аналог містить -- паралельні гілкою, кожна з яких має щонайменше два послідовно з'єднаних транзисторних ключі, зустрічне паралельно яким підключені діоди, і утворюючих щонайменше два синхронізованих по фазі моста з однойменними виводами змінної напруги від середніх точок гілок, до яких підключено навантаження, а виводи « постійної напруги мостів підключені до полюсів постійної напруги джерела живлення. Згідно корисної моделі, що З 70 заявляється, між однойменними виводами змінної напруги мостів включені групи, кожна з який складається з с двох зустрічне паралельно з'єднаних одноопераційних тиристорів.
Із» Збільшення числа рівнів квантування вихідної напруги здійснюється шляхом збільшення кількості мостів, при цьому виключається секціонування джерела постійної живильної напруги, що сприяє підвищенню надійності роботи багаторівневого автономного інвертору фазних напруг. Використання у схемі пристрою груп з двох зустрічне паралельно з'єднаних одно операційних тиристорів дозволяє знизити електричні втрати та підвищити - експлуатаційну надійність пристрою. ав! Таким чином, корисна модель, що заявляється, дозволяє підвищити надійність роботи багаторівневого автономного інвертору фазних напруг і знизити втрати енергії у ключах, забезпечуючи регульовану за рівнем, со частотою та формою багаторівневу напругу на виході. ка 20 Суть корисної моделі, що заявляється, пояснюється кресленнями.
На Фіг.1 подана схема дворівневого автономного інвертора фазних напруг, однофазним навантаженням щи якого можуть бути секції спільного споживача або автономні споживачі.
На Фіг.2 подана схема дворівневого автономного інвертора фазних напруг із трифазними навантаженнями.
На Фіг.3 подана діаграма переключень напівпровідникових приладів у схемі на Фіг.1 і криві вихідних напруг 29 |і струму на першому рівні напруги (першому етапі регулювання напруги на навантаженні). с На Фіг.4 подана діаграма переключень напівпровідникових приладів у схемі на Фіг.1 і криві вихідних напруг і струму на другому рівні напруги (другому етапі регулювання напруги на навантаженні).
Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг містить паралельно з'єднані гілки, крайні спільні точки яких підключені до полюсів джерела живильної постійної напруги. бо Кожна гілка складається з послідовно з'єднаних транзисторних ключів 1, паралельно яким включені діоди 2.
Конструктивно напівпровідникові структури силового біполярного транзисторного ключа 1 і зворотного діоду 2 виконані у вигляді ЗВТ модуля. Гілки утворюють однофазні (Фіг.1) або трифазні (Фіг.2) мости 3, синхронізовані між собою по фазі. Гілки мають виводи 4 змінної напруги від середніх точок гілок.
Між однойменними виводами змінного струму мостів включені групи, кожна з який складається з двох бо паралельно з'єднаних одноопераційних тиристорів 5. До виводів 4 мостів З підключені однофазні навантаження
71, 72 або електричне не зв'язані один з одним, або секції одного спільного розщепленого навантаження (Фіг.1), або трифазні навантаження М1, М2 (Фіг.2).
Збільшення числа рівнів квантування вихідної напруги здійснюється шляхом збільшення кількості мостів.
Пристрій працює в такий спосіб. Регулювання величини вихідної напруги багаторівневого автономного інвертора фазних напруг і формування синусоїди струму навантаження здійснюється за допомогою широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) живильної постійної напруги разом з квантуванням амплітуди вихідної напруги інвертора.
При регулюванні вихідної напруги інвертора від нуля до повної напруги, рівної напрузі джерела живильної 70 постійної напруги Е, квантування його амплітуди здійснюється в два етапи.
На першому етапі квантування амплітуди вихідної напруги інвертора порядок переключень тривалості провідного стану напівпровідникових приладів на періоді вихідної напруги Т5 при формуванні позитивної напівхвилі струму і визначається алгоритмом, як представлено на Фіг.3.
Навантаження 7.4 і 75 на інтервалах Щ з'єднуються послідовно і підключаються до джерела живильної 7/5 постійної напруги , таким чином, до кожної зі згаданих навантажень прикладається імпульс напруги амплітудою
Е о На інтервалах д навантаження відключаються від джерела, і напруга на навантаженнях 7 4 і 72 дорівнює 2 нулю. Дотримується співвідношення уО-т, де те Тв ; де Ти - період модуляції. Коефіцієнт заповнення в- ї 2 ж - Змінюється по заданому законі ШІМ і по заданому рівні вихідної напруги на кожнім інтервалі Ту. Таким чином, величина вихідної напруги інвертора Оз змінюється від нуля до Е при зміні сумарного коефіцієнту заповнення 2 від нуля до одиниці.
На другому етапі квантування амплітуди вихідної напруги інвертора алгоритм керування інвертором ілюструє
Фіг.4. На інтервалах і навантаження 725 і 72» паралельно підключаються до джерела живильної постійної напруги, З таким чином, до кожної зі згаданих навантажень прикладається імпульс напруги з амплітудою Е. Дотримується співвідношення (/-х. Коефіцієнт заповнення (Їду змінюється від нуля до одиниці. Таким чином, величина
Чо що по вихідної напруги інвертора Озз на другому етапі змінюється від Е до Е. (Се) 2 сч
При протіканні активного струму навантаження до моменту Т- в ЗВТ модулях інвертора струм проводять 2 г) транзисторні ключі 1, що в позначеннях приладів відзначено буквою "т", наприклад, РАТ.т. Після зміни о полярності напруги на навантаженні з моменту Т. і протягом часу Ф де гл протікає індуктивний струм
В Ф ні то - навантаження, що у ІСВТ модулях інвертора проводять діоди 2, що в позначеннях приладів відзначено буквою "д'; наприклад, МАТ.д. При протіканні індуктивного струму навантаження при переході від інтервалів Г. до інтервалів к на першому етапі регулювання і при переході від К до (У на другому етапі регулювання передбачені « інтервали (ф, протягом яких здійснюється примусове відключення відповідного одноопераційного тиристора. шщ с Тривалість інтервалу ї; визначається часом відновлення керуючих властивостей одноопераційного тиристора при подаванні до нього напруги джерела живильної постійної напруги в зворотному напрямку і складає для ;» швидкодіючих одноопераційних тиристорів величину порядку 8...32мкс. Так, наприклад, відключення тиристора
А21 на інтервалі Кі! здійснюється короткочасним включенням пари транзисторів РАТ1.т і МАТ1.т; відключення одноопераційного тиристора В 12 на інтервалі КУ здійснюється при включенні РВ2.т і МВ1.Т. Як описано вище, - тиристори А21 і В 12 задіяні при формуванні позитивної напівхвилі струму і. При формуванні негативної о напівхвилі струму і замість них функціонують відповідно тиристори А12 і В21.
Таким чином, корисна модель, що заявляється, дозволяє підвищити надійність роботи багаторівневого (ее) автономного інвертору фазних напруг і знизити втрати енергії у ключах, забезпечуючи регульовану за рівнем, 7 50 частотою та формою багаторівневу напругу на виході.

Claims (1)

  1. Формула винаходу
    Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг, що містить паралельні гілки, кожна з яких має щонайменше два послідовно з'єднаних транзисторних ключі, зустрічно паралельно яким підключені діоди, і с утворюючих щонайменше два синхронізованих по фазі мости з однойменними виводами змінної напруги від середніх точок гілок, до яких підключено навантаження, а виводи постійної напруги мостів підключені до полюсів постійної напруги джерела живлення, який відрізняється тим, що між однойменними виводами змінної
    60о напруги мостів включені групи, кожна з яких складається з двох зустрічно паралельно з'єднаних одноопераційних тиристорів.
    б5
UAU200506641U 2005-07-07 2005-07-07 Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг UA10826U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200506641U UA10826U (uk) 2005-07-07 2005-07-07 Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200506641U UA10826U (uk) 2005-07-07 2005-07-07 Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA10826U true UA10826U (uk) 2005-11-15

Family

ID=74505758

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200506641U UA10826U (uk) 2005-07-07 2005-07-07 Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA10826U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9831778B2 (en) Power-converting device and power conditioner using the same
US9083274B2 (en) Power stage precharging and dynamic braking apparatus for multilevel inverter
US9806618B2 (en) Power converting device and power conditioner using the same
US8422257B2 (en) Voltage source converter
US9030857B2 (en) Five-stage neutral point clamped inverter
US8488336B2 (en) Converter device comprising at least five DC voltage levels and uninterruptible power supply provided with said device
US10063162B2 (en) Multi level inverter
US11108338B2 (en) Dual submodule for a modular multilevel converter and modular multilevel converter including the same
US20090285005A1 (en) Space-saving inverter with reduced switching losses and increased life
US20120206948A1 (en) Device and method for converting direct current into alternate current
US12021401B2 (en) Single stage charger for high voltage batteries
JP2013215043A5 (uk)
Ali et al. High boost seventeen-level switched capacitor inverter topology with continuous input current
CN114204836A (zh) 一种逆变器和逆变装置
CN219980665U (zh) 模块化多电平转换器及系统
JP2013081309A (ja) 電力変換装置
US20230070123A1 (en) 3-phase pv inverter with 2-phase isolated operation in the event of a network fault
Shahir et al. 16-level basic topology for cascaded multilevel inverters with reduced number of components
WO2019236861A8 (en) Scalable multi-level power converter
RU52539U1 (ru) Многоуровневый автономный инвертор фазных напряжений
JP2019176708A (ja) 電力変換装置、発電システム、負荷システム及び送配電システム
RU2204880C2 (ru) Многоуровневый автономный инвертор фазных напряжений
UA10826U (uk) Багаторівневий автономний інвертор фазних напруг
Bangarraju et al. Power quality improvement using solar PV H-bridge based hybrid multilevel inverter
US6885569B2 (en) Energy converting device