UA108032U - Твердопаливний повітряний теплогенератор - Google Patents

Твердопаливний повітряний теплогенератор Download PDF

Info

Publication number
UA108032U
UA108032U UAU201600690U UAU201600690U UA108032U UA 108032 U UA108032 U UA 108032U UA U201600690 U UAU201600690 U UA U201600690U UA U201600690 U UAU201600690 U UA U201600690U UA 108032 U UA108032 U UA 108032U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
chamber
air
combustion chamber
heat generator
gas
Prior art date
Application number
UAU201600690U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Васильович Овчаров
Ігор Васильович Виноградський
Original Assignee
Володимир Васильович Овчаров
Ігор Васильович Виноградський
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Васильович Овчаров, Ігор Васильович Виноградський filed Critical Володимир Васильович Овчаров
Priority to UAU201600690U priority Critical patent/UA108032U/uk
Publication of UA108032U publication Critical patent/UA108032U/uk

Links

Landscapes

  • Solid-Fuel Combustion (AREA)

Abstract

Твердопаливний повітряний теплогенератор містить металевий корпус з топковою камерою, розділеної перегородкою на камеру газифікації, розташовану в нижній частині топкової камери, і камеру допалювання газів, розташовану у верхній частині топкової камери, систему змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання газів, люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації, колосникові грати, зольник з регулювальним клапаном подачі повітря, вихлопну трубу, систему подачі нагрітого повітря, що містить кожух з повітряною сорочкою, що охоплює топкову камеру, а також всмоктуючий і вихідний патрубки. Система подачі нагрітого повітря містить вентилятор, встановлений у всмоктуючому патрубку, і пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, система змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання містить інжекторний сектор газополуменевого потоку, розташований в передній частині топкової камери і встановлений навпроти перегородки між камерою газифікації і камерою допалювання газів, утворюючи канал газового потоку, регулювальний клапан подачі повітря, розташований у верхній частині передньої торцевої поверхні теплогенератора, а також екран завихрення потоку, встановлений в камері допалювання газів перед вихлопною трубою, при цьому згадана перегородка виконана дугоподібною і розташована горизонтально уздовж осьової лінії топкової камери, в нижній частині камери газифікації встановлений термокомпенсаційний екран, виконаний у вигляді пластин і розташований уздовж твірних циліндричної поверхні топкової камери, не перекриваючи колосникові решітки, а зольник виконаний у вигляді к

Description

Корисна модель належить до енергетики, зокрема до твердопаливних теплогенераторів для опалення гарячим повітрям виробничих і житлових приміщень. Як тверде паливо можуть бути використані дрова, вугілля, торф і відходи деревообробки.
Відомий пристрій твердопаливного повітряного теплогенератора (1), що містить металевий корпус з топковою камерою, розділеною металевою перегородкою на камеру газифікації, розташовану в нижній частині топкової камери, і камеру допалювання газів, розташовану у верхній частині топкової камери, причому зазначена перегородка містить отвір з регульованою заслінкою, розташованою в тильній частині. Крім того, пристрій містить систему змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання, люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації з регулювальним клапаном, вихлопну трубу, а також систему подачі нагрітого повітря, що містить кожух з повітряною сорочкою, що охоплює топкову камеру з всмоктуючим і вихідним патрубками.
Система змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання виконана у вигляді трубок малого діаметра, що з'єднують повітряну сорочку і камеру допалювання.
Теплогенератор оснащений системою подачі нагрітого повітря, що містить кожух з повітряною сорочкою, що охоплює топкову камеру з усіх боків. Кожух виконаний у вигляді металевої обшивки, яка, як і корпус топкової камери, має овальну форму в поперечному розрізі і виконана у вигляді замкнутого контуру, при цьому має верхній відвідний патрубок і нижній підвідний (всмоктуючий) патрубок з регулювальним клапаном, причому рух нагрітого повітря здійснюється за рахунок природної конвенції.
До недоліків даного пристрою можна віднести низьку ефективність, так як конструктивно низьке розташування завантажувального люка і відсутність зольної камери призводить до неповного використання об'єму камери газифікації і до швидкого засмічення продуктами відходів.
Крім того, рух нагрітого повітря в повітряній сорочці здійснюється тільки за рахунок природної конвенції, що не забезпечує достатню циркуляцію повітря і не дозволяє ефективно використовувати тепло та підводити його в потрібне приміщення.
Недоліком пристрою є також наявність численних невеликих отворів в інжекторних трубках подачі повітря в камеру допалювання, які піддаються тривалому впливу високих температур,
Зо що може призвести до зміни їх геометричних розмірів, а також змінити подачу окислювача і погіршити процес допалювання газів. При перезавантаженні новою порцією палива теплогенератор необхідно переводити в режим прямого горіння для досягнення температури режиму утворення піролізних газів, що значно знижує загальну ефективність використання теплогенератора і призводить до викиду незгорілих часток, що значно погіршує екологічні показники.
Відомий пристрій твердопаливного повітряного теплогенератора |2|, що містить металевий корпус з топковою камерою, розділеною перегородкою на камеру газифікації, розташовану в нижній частині топкової камери, і камеру допалювання газів, розташовану у верхній частині топкової камери, причому зазначена перегородка виконана у вигляді М-подібною металевої пластини. Теплогенератор містить систему змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання, що виконана у вигляді ряду форсунок, які розташовані уздовж камери допалювання до вихлопної труби, люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації з регулювальним клапаном і віконцем для спостереження, вихлопну трубу, що розташована у верхній частині торцевої поверхні топкової камери, колосниковую решітку, що розташована в нижній частині топкової камери, зольник з форсунками для подачі повітря. Теплогенератор оснащений системою подачі нагрітого повітря, що містить кожух з повітряною сорочкою, яка охоплює топкову камеру з бічних сторін. Кожух виконаний у вигляді металевої обшивки, яка, як і корпус топкової камери, має круглу форму в поперечному розрізі і виконана у вигляді замкнутого контуру. Кожух має верхній відвідний патрубок і нижній підвідний (всмоктуючий) патрубок, а рух нагрітого повітря здійснюється за рахунок природної конвенції.
До недоліків даного пристрою можна віднести розміщення уздовж камери допалювання ряду форсунок подачі повітря, які піддаються тривалому впливу високих температур, що може призвести до зміни їх геометричних розмірів і зміни кількості подаваного окислювача, необхідного для стабільної роботи теплогенератора.
До недоліків даного пристрою можна також віднести конструктивне розташування зольної камери в топковій камері, що знижує корисний об'єм заповнення паливом. Розташування додаткових форсунок під колосниками може призвести до викривлення форсунок через вплив високих температур і швидкого забруднення через випадання на них зольних залишків. Кожух з повітряною сорочкою не охоплює тильну частину топкової камери і вихлопну трубу, що знижує бо тепловіддачу. При перезавантаженні новою порцією палива теплогенератор тривалий час працює в нестабільному режимі, так як різке зниження температури в топковій камері не дає можливості йти процесу газифікації, що значно знижує загальну ефективність використання теплогенератора і значно погіршує екологічні показники.
Найближчим аналогом до корисної моделі, що заявляється, є пристрій твердопаливного повітряного теплогенератора |З|, що містить металевий корпус з топковою камерою, розділеною перегородкою на камеру газифікації, розташовану в нижній частині топкової камери, і камеру допалювання газів, розташовану у верхній частині топкової камери, систему змішування горючих газів з повітрям, що містить плоску горизонтально розташовану металеву перегородку між камерами газифікації і камерою допалювання, повітряні інжектори, розташовані в камері допалювання, люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації, колосникові грати, зольник з люком, який оснащений регулювальним клапаном подачі повітря, а також вихлопну трубу, розташовану в камері допалювання газів. Колосники мають додаткові вертикальні колони для підведення повітря всередину маси сипучого палива і об'ємного шару горіння. До камери допалювання приєднаний вертикальний опускний канал з камерою золоуловлювача і регульованим виходом у вихлопну трубу. На тильній частині зольника є додатковий клапан, що з'єднує камеру зольника і вихлопну трубу через опускний канал, який і використовують з метою зменшення розрідження в камері газифікації та камері допалювання. Теплогенератор оснащений системою подачі нагрітого повітря, який містить кожух з повітряною сорочкою, що охоплює топкову камеру з бічних сторін. Кожух виконаний у вигляді металевої обшивки, яка, як і корпус топкової камери, має круглу форму в поперечному перерізі і виконана у вигляді замкнутого контуру, при цьому має верхній відвідний патрубок і нижній підвідний патрубок, причому рух нагрітого повітря здійснюється за рахунок природної конвенції.
До недоліків даного пристрою можна віднести складність регулювання при запуску і перезавантаженні теплогенератора, що обумовлено наявністю процесу перекриття клапанів у вихлопній трубі і може призвести до проникнення чадного газу в приміщення. При цьому відсутність регулювання подачі повітря в камеру допалювання сприяє нестабільності процесу згоряння і зниження ККД.
До недоліків також можна віднести розташування регульованого клапана в торцевій зоні зольної камери, тому що при дії високих температур в цій зоні клапан може змінити геометричні
Зо розміри і заклинити.
Крім того, наявність численних отворів в інжекторі подачі повітря в камеру допалювання при тривалому впливі високих температур може призвести до зміни їх геометричних розмірів, що змінить подачу окислювача і погіршить процес допалювання газів.
Також до недоліків можна віднести залежність роботи теплогенератора від вологості палива, яка не повинна перевищувати 2095. При такій сухості деревини рівень ККД буде найбільш високим. При запуску теплогенератора і перехідних процесах дозавантаження для досягнення температури режиму утворення піролізних газів, теплогенератор необхідно переводити в режим прямого горіння шляхом відкриття регулюючого клапана прямого димоходу, що знижує загальний рівень ефективності телогенератора і значно погіршує екологічні показники. Рух нагрітого повітря здійснюється за рахунок природної конвенції, що є малоефективним при необхідності швидкого прогрівання або передачі теплоносія в інше приміщення.
В основу корисної моделі поставлена задача створення такого твердопаливного повітряного теплогенератора, в якому шляхом удосконалення конструкції досягається підвищення експлуатаційних харатеристик, оптимізація процесу горіння, зниження вимог до вологості і розмірам твердого палива, збільшення терміну міжсервісний обслуговування.
Поставлена задача вирішується тим, що у відомому твердопаливному повітряному теплогенераторі, що включає металевий корпус з топкової камерою, розділеною перегородкою на камеру газифікації, розташовану в нижній частині топкової камери, і камеру допалювання газів, розташовану у верхній частині топкової камери, систему змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання газів, люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації, колосникові грати, зольник з регулювальним клапаном подачі повітря, вихлопну трубу, систему подачі нагрітого повітря, що містить кожух з повітряною сорочкою, яка охоплює топкову камеру, а також всмоктуючий і вихідний патрубки, згідно з корисною моделлю, система подачі нагрітого повітря містить вентилятор, встановлений у всмоктуючому патрубку, і пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, система змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання містить інжекторний сектор газополуменевого потоку, розташований в передній частині топкової камери і встановлений навпроти перегородки між камерою газифікації і камерою допалювання газів, утворюючи канал газового потоку, бо регулювальний клапан подачі повітря, розташований у верхній частині передньої торцевої поверхні теплогенератора, а також екран завихрення потоку, встановлений в камері допалювання газів перед вихлопною трубою, при цьому згадана перегородка виконана дугоподібною і розташована горизонтально уздовж осьової лінії топкової камери, в нижній частині камери газифікації встановлений термокомпенсаціонних екран, виконаний у вигляді пластин і розташований уздовж твірних циліндричної поверхні топкової камери, не перекриваючи колосникові решітки, а зольник виконаний у вигляді камери, що примикає до нижньої частини камери газифікації і розташований за її межам.
При цьому інжекторний сектор газополуменевого потоку встановлений під кутом 307-607 до площини торцевої поверхні топкової камери.
Крім того, екран завихрення потоку виконаний у вигляді вигнутої металевої пластини або у вигляді виступів, що чергуються, розташованих на внутрішній поверхні верхньої частини камери допалювання газів.
Переважно, коли пластини термокомпенсаційного екрана виконані товстостінними з металу.
Крім того люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації виконаний з регулювальним клапаном.
Доцільно, коли всмоктуючий патрубок з вентилятором розташований на одній з бічних сторін кожуха.
Крім того, пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, виконано у вигляді регулюючого клапана, розташованого на вході всмоктуючого патрубка і трубки з дросельним отвором, яка з'єднує кожух і всмоктуючий патрубок.
Завдяки тому, що система подачі нагрітого повітря містить вентилятор, встановлений у всмоктуючому патрубку, створюється додатковий тиск повітря і досягається активна циркуляція нагрітого повітря в повітряній сорочці, що забезпечує оптимальну передачу теплоносія в системі повітряного опалення.
Наявність пристрою для стабілізації температури повітря, що нагнітається, в системі подачі нагрітого повітря, дозволяє швидше нагріти повітря і швидше вийти на робочий режим.
Крім того, пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, запобігає перегріву вентилятора, що забезпечує його стабільну роботу тривалий час.
Завдяки тому, що система змішування горючих газів з повітрям містить інжекторний сектор
Зо газополуменевого потоку і перегородку між камерою газифікації і камерою допалювання газів, між ними утворюється звужений канал газового потоку, через який направляються піролізні гази, що утворені при нагріванні в камері газифікації.
Наявність регулювального клапана подачі повітря, розташованого у верхній частині передньої торцевої поверхні теплогенератора, дозволяє пропускати необхідну кількість повітря для оптимізації процесу згоряння піролізних газів.
Наявність в камері допалювання газів перед вихлопною трубою екрана завихрення потоку, дозволяє підвищити тепловіддачу енергії в повітряну сорочку за рахунок зниження швидкості проходження гарячих газів.
Виконання перегородки між камерою газифікації і камерою допалювання газів дугоподібної дозволяє знизити внутрішні напруги, які виникають в перегородці при підвищених температурах при роботі теплогенератора.
Виконання інжекторного сектора газопламенного потоку під кутом 307-607 до площині торцевій поверхні топкової камери дозволяє найефективніше направити піролізні гази в камеру допалювання і уникнути застійних місць.
Виконання екрана завихрення потоку у вигляді вигнутою металевої пластини або у вигляді виступів, що чергуються, дозволяє оптимально впливати на зниження швидкості проходження гарячих газів і при цьому не знижувати надійність екрана від впливу високих температур.
Завдяки тому, що в нижній частині камери газифікації встановлений термокомпенсаціонних екран, виконаний у вигляді товстостінних пластин з металу, корпус теплогенератора може витримувати більш високі температурні навантаження, крім того, процес газифікації при перехідних режимах проходить більш оптимально і дозволяє використовувати паливо підвищеної вологості без втрат ККД.
Наявність на люку для завантаження твердого палива в камеру газифікації регулювального клапана дозволяє спростити регулювання подачі необхідної кількості повітря в камеру газифікації при запуску теплогенератора.
Розташування всмоктуючого патрубка з вентилятором на одній з бічних сторін кожуха дозволяє направити потік повітря в повітряному сорочці під кутом, що забезпечує рух повітря по спіралі таким чином, що він охоплює всю нагріту поверхню топкової камери і максимально використовує тепловіддачу теплогенератора.
Виконання пристрою для стабілізації температури повітря, що нагнітається, у вигляді регулюючого клапана, розташованого на вході всмоктуючого патрубка і трубки з дросельним отвором, яка з'єднує кожух і всмоктуючий патрубок, дозволяє при запуску пристрою обмежити надходження холодного повітря в повітряну сорочку, а через трубку з дросельним отвором подати тепле повітря з повітряної сорочки у всмоктуючий патрубок, що зменшує час розігріву теплогенератора і прискорює вихід на робочий режим.
Виконання зольника у вигляді зольної камери за межами камери газифікації і розташуванню колосникових грат в нижній частині камери газифікації дозволяє збільшити корисний об'єм камери газифікації.
Суть корисної моделі пояснюється на кресленнях, де: - На Фіг. 1 - представлений вигляд спереду пристрою твердопаливного повітряного теплогенератора; - На Фіг. 2 - представлений вигляд збоку пристрою твердопаливного повітряного теплогенератора; - На Фіг. 3 - поздовжній переріз пристрою твердопаливного повітряного теплогенератора.
Твердопаливний повітряний теплогенератор містить корпус (1), виконаний у вигляді замкнутої циліндричної ємності з топковою камерою (2), оснащеною кожухом (3) з повітряною сорочкою (4) з всмоктуючим (5) і вихідними (б) патрубками для забезпечення циркуляції повітря.
Повітряна сорочка (4) охоплює верхню, бічну і задню частини топкової камери (2), а також частина вихлопної труби (7). Внутрішній простір топкової камери (2) розділено на камеру газифікації (8) і камеру допалювання газів (9) за допомогою перегородки, виконаної у вигляді дугоподібної плити (10), і інжекторного сектора газополуменевого потоку (11), розташованого в передній частині топкової камери (2). Камера допалювання газів (9) містить екран завихрення потоку (12), виконаний у вигляді вигнутої металевої пластини, або виступів (13), що чергуються.
У торці камери допалювання газів (9) розташована занижена вихлопна труба (7). У нижній частині топкової камери (2) розташовані колосникові грати (14), що виконані з жароміцного металу, і зовнішня зольна камера (15). Теплогенератор містить систему подачі нагрітого повітря, що включає кожух (3) з повітряною сорочкою (4), що охоплює топкову камеру (2), патрубок (5), що всмоктує повітря, та встановлений на одній з бічних сторін кожуха (3), і
Зо вихідний патрубок (б), встановлений у верхній частині кожуха (3).
Крім того, система подачі нагрітого повітря містить вентилятор (16), встановлений у всмоктуючому патрубку (5), і пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, виконаний у вигляді регулюючого клапана (17), розташованого на вході всмоктуючого патрубка (5), і трубки (18) з дросельним отвором, яка з'єднує порожнину кожуха (3) і всмоктуючий патрубок (5).
На передньому зовнішньому торці топкової камери (2) у верхній частині розташований закріплений за допомогою різьбових елементів люк з клапаном (19) для регулювання подачі повітря в камеру допалювання газів (9). У нижній частині топкової камери (2) в камері газифікації (8) розміщений завантажувальний люк (20), шарнірно прикріплений однією стороною до корпусу (1), оснащений регульованим клапаном (21) і замком фіксації (не показано). На зольной камері (15) встановлений люк (22), шарнірно прикріплений однією стороною до корпусу зольної камери і оснащений регульованим клапаном (23) і замком фіксації (не показано). У нижній внутрішній частині теплогенератора в камері газифікації (8) встановлено термокомпенсаціонних екран (24), виконаний з товстостінних металевих пластин.
Пристрій працює наступним чином.
Для первинного завантаження пристрою твердими горючими компонентами відкривається завантажувальний люк (20) і камеру газифікації (8) заповнюють на 2/3 об'єму паливом. Як основне паливо використовують дерево, відходи деревини, брикети з тирси, різні види вугілля.
Паливо розпалюють шляхом занесення відкритого вогню через завантажувальний люк (20).
Подача повітря в камеру газифікації (8) регулюють клапаном (23) зольного люка.
Для досягнення стійкого горіння проводять регулювання подачі повітря через клапан (21) завантажувального люка (20). При виході на робочий режим і нестачі кисню процес горіння при температурі 2007-8007" переходить в процес термохімічної розкладання (піролізу) палива з утворенням великої кількості топкових (піролізних) газів, які, відбиваючись від дугоподібної плити (10), направляються інжекторним сектором (11) у верхню частина топкової камери в камеру допалювання газів (9). Інжекторний сектор (11) посилює захоплення піролізних газів і формує потік в камеру допалювання газів (9), де, змішуючись з повітрям, що надходить через регулювальний клапан (19), піролізні гази спалахують і утворюють палаючий факел з температурою 11007-1200". У камері допалювання (9) піролізні гази догорають, віддаючи тепло бо в повітряну сорочку (4). Для підвищення тепловіддачі на шляху руху газів встановлено екран завихрення, виконаний у вигляді вигнутою пластини (12) або увігнутих поглиблень (13). Екран завихрення перетворює потік і знижує швидкість його проходження до заниженої вихлопної трубу (7), що сприяє додатковій віддачі тепла. Охолоджені гази спрямовуються у вихлопну трубу (7) і викидаються в атмосферу. Нижня частина вихлопної труби також охоплюється повітряною сорочкою (4), що дозволяє залишковому теплу вихлопних газів віддати свою енергію. Регулювальний клапан (17), встановлений на вході всмоктуючого патрубка (5), переводиться в положення закрито і обмежує подачу холодного повітря. За рахунок розрядження від роботи вентилятора (16) тепле повітря через дроселюючий отвір трубки (18) надходить у всмоктуючий патрубок (5), що дозволяє швидше нагріти повітря в повітряній сорочці і швидше вийти на робочий режим.
При цьому вентилятор (16) нагнітає тепле повітря під кутом в повітряну сорочку (4) і забезпечує активну циркуляцію повітря в повітряній сорочці по спіралі таким чином, що воно охоплює всю нагріту поверхню топкової камери (2), максимально використовуючи тепловіддачу теплогенератора. При виході на робочий режим регулювальний клапан (17) відкриваємо для збільшення подачі холодного повітря.
Гаряче повітря через вихідний патрубок (б) надходить у розподільну систему (не вказано) і забезпечує оптимальну передачу теплоносія в системі повітряного опалення.
При виході на робочий режим температура в камері газифікації (8) зростає і розігріває термокомпенсаціонних екран (24), виконаний з товстостінних металевих пластин, розташованих в нижній частині камери газифікації (8) і навколо колосників (14). При цьому термокомпенсаціонних екран (24) забирає частину енергії, що дає можливість стабілізувати зростання температури, уникнути прогарів металу і дозволяє використовувати при подальшому завантаженні більш вологе паливо. При прогоранні палива і зниженні робочої температури проводять дозаправку паливом. Для цього відкривають завантажувальний люк (20), завантажують паливо, закривають завантажувальний люк (20) і подають додаткову кількість повітря регулювальним клапаном (21) для швидкого підвищення температури. За рахунок установки термокомпенсаційного екрана (24) компенсуються втрати тепла в перехідний період і пристрій швидко входить в робочий режим, що дозволяє стабілізувати роботу теплогенератора шляхом компенсації температурного режиму в камері газифікації при використанні палива з
Зо підвищеною вологістю і усуває викид незгорілих часток і газів. При цьому забезпечується стабільність температурних показників в теплогенераторі, не відбувається падіння його потужності і забезпечується безпечний безперервний процес роботи пристрою, що підвищує технологічність процесу.
Натурні випробування дослідних зразків показали високі експлуатаційні характеристики пристрою, значне зниження задимленості, підвищення ККД пристрою, при цьому одноразове завантаження паливом тепллогенератора забезпечує його роботу протягом не менше 12 годин.
Запропоновний пристрій забезпечує підвищення експлуатаційних характеристик за рахунок підвищення технологічності процесу спалювання і зниження енерговитрат, оскільки процес спалювання проходить при більш рівномірному режимі. Пристрій стійко працює при застосуванні палива підвищеної вологості без зниження ККД, а також в оптимальному режимі температур, що призводить до зниження утворення конденсату, кислотних утворень і зольних залишків, а це благотворно впливає на тривалість роботи металевих деталей теплогенератора і забезпечує поліпшені екологічні характеристики. Відсутність рухомих частин конструкції, тонких металевих деталей та інших частин, схильних до деформації і прогорання від впливу високих температур, дозволяють значно підвищити надійність пристрою і збільшити термін міжсервісного обслуговування.
Таким чином, запропонована корисна модель дозволяє підвищити ефективність і надійність пристрою, значно поліпшити екологічні характеристики, а також підвищити експлуатаційні характеристики та термін міжсервісного обслуговування.
Джерела інформації: 1. Патент України ОА 855 ), МПК Е248В 7/00, опуб.16.07.2001. 2. Патент України ОА 83733 С2, МПК (2006), Е2481/00, Е24В 7/00, опуб.11.08.2008. 3. Патент України ОА 59142 А, МПК Е24В 7/02, опуб.15.08.2003.

Claims (8)

55 ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Твердопаливний повітряний теплогенератор, що включає металевий корпус з топковою камерою, розділеною перегородкою на камеру газифікації, розташовану в нижній частині топкової камери, і камеру допалювання газів, розташовану у верхній частині топкової камери, бо систему змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання газів, люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації, колосникові грати, зольник з регулювальним клапаном подачі повітря, вихлопну трубу, систему подачі нагрітого повітря, що містить кожух з повітряною сорочкою, що охоплює топкову камеру, а також всмоктуючий і вихідний патрубки, який відрізняється тим, що система подачі нагрітого повітря містить вентилятор, встановлений у всмоктуючому патрубку, і пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, система змішування горючих газів з повітрям в камері допалювання містить інжекторний сектор газополуменевого потоку, розташований в передній частині топкової камери і встановлений навпроти перегородки між камерою газифікації і камерою допалювання газів, утворюючи канал газового потоку, регулювальний клапан подачі повітря, розташований у верхній частині передньої торцевої поверхні теплогенератора, а також екран завихрення потоку, встановлений в камері допалювання газів перед вихлопною трубою, при цьому згадана перегородка виконана дугоподібною і розташована горизонтально уздовж осьової лінії топкової камери, в нижній частині камери газифікації встановлений термокомпенсаційний екран, виконаний у вигляді пластин і розташований уздовж твірних циліндричної поверхні топкової камери, не перекриваючи колосникові решітки, а зольник виконаний у вигляді камери, що примикає до нижньої частини камери газифікації і розташований за її межами.
2. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що інжекторний сектор газополуменевого потоку встановлений під кутом 307-607" до площини торцевої поверхні камери згоряння.
3. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що екран завихрення потоку виконаний у вигляді вигнутої металевої пластини.
4. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що екран завихрення потоку виконаний у вигляді виступів, що чергуються, розташованих на внутрішній поверхні верхньої частини камери допалювання газів.
5. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що пластини термокомпенсаційного екрана виконані товстостінними з металу.
6. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що люк для завантаження твердого палива в камеру газифікації виконаний з регулювальним клапаном.
7. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що Зо всмоктуючий патрубок з вентилятором розташований на одній з бічних сторін кожуха.
8. Твердопаливний повітряний теплогенератор за п. 1, який відрізняється тим, що пристрій для стабілізації температури повітря, що нагнітається, виконано у вигляді регулюючого клапана, розташованого на вході всмоктуючого патрубка і трубки з дросельним отвором, яка з'єднує кожух і всмоктуючий патрубок. (с;
UAU201600690U 2016-01-28 2016-01-28 Твердопаливний повітряний теплогенератор UA108032U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201600690U UA108032U (uk) 2016-01-28 2016-01-28 Твердопаливний повітряний теплогенератор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201600690U UA108032U (uk) 2016-01-28 2016-01-28 Твердопаливний повітряний теплогенератор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA108032U true UA108032U (uk) 2016-06-24

Family

ID=56562274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201600690U UA108032U (uk) 2016-01-28 2016-01-28 Твердопаливний повітряний теплогенератор

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA108032U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2464490C (en) Combustion apparatus for solid fuel
RU153204U1 (ru) Котел отопительный
EP0401205A1 (en) DEVICE FOR SUPPLYING SECONDARY AIR AND BOILER USED WITH SAID DEVICE.
EP2884200B1 (en) Central heating boiler
RU205652U1 (ru) Установка для сжигания твердого топлива
CN102042602B (zh) 烟浓缩气化焚烧有毒废液的处理方法及装置
RU204800U1 (ru) Установка для сжигания твердого топлива
RU2439437C1 (ru) Газогенераторное отопительное устройство
RU173717U1 (ru) Отопительная печь
RU182455U1 (ru) Водогрейный твердотопливный котел длительного горения
RU2276755C1 (ru) Печь, воздуховод и дымоход для нее
RU2147601C1 (ru) Газогенератор для твердого топлива
UA108032U (uk) Твердопаливний повітряний теплогенератор
RU183190U1 (ru) Водогрейный твердотопливный котел длительного горения
RU2134838C1 (ru) Печь
CN206709083U (zh) 一种垃圾热解气化焚烧炉
RU2780178C1 (ru) Банная печь
RU52983U1 (ru) Банная печь
RU2134844C1 (ru) Отопительное устройство
RU2218525C2 (ru) Камерный огневой воздухонагреватель
RU183159U1 (ru) Водогрейный твердотопливный котел длительного горения
JP3088942U (ja) 木質ペレット燃焼用ガンタイプバーナ
RU2639406C2 (ru) Котел длительного горения
RU68098U1 (ru) Печь на твердом топливе
RU180679U1 (ru) Углевыжигательная печь