UA10681U - Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу - Google Patents

Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу Download PDF

Info

Publication number
UA10681U
UA10681U UAU200505342U UAU200505342U UA10681U UA 10681 U UA10681 U UA 10681U UA U200505342 U UAU200505342 U UA U200505342U UA U200505342 U UAU200505342 U UA U200505342U UA 10681 U UA10681 U UA 10681U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
patients
treatment
neurangiosis
vegetative
effect
Prior art date
Application number
UAU200505342U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Лариса Яківна Васильєва-Лінецька
Лариса Яковлевна Васильева-Линецкая
Інна Віталіївна Кас
Вікторія Юріївна Кас
Ольга Валентинівна Земляна
Original Assignee
Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти
Харьковская Медицинская Академия Последипломного Образования
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти, Харьковская Медицинская Академия Последипломного Образования filed Critical Харківська Медична Академія Післядипломної Освіти
Priority to UAU200505342U priority Critical patent/UA10681U/uk
Publication of UA10681U publication Critical patent/UA10681U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу шляхом використання магнітотерапії. При цьому хворому здійснюють магнітофорез 10% розчину броміду натрію.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до медицини, а саме до фізіотерапії і може бути використана для лікування 2 хворих на вегетативну дистонію по гіпертонічному типу.
Відомим є спосіб лікування вегетативної дистонії по гіпертонічному типу, який здійснюють шляхом впливу гелій-неонового лазеру з довжиною хвилі б63Омкм в червоному діапазоні на рефлексогенні зони, в тому числі на область проекції серця. Опромінювання здійснюють кожного дня, щільністю міцності 0,5-0,б6мВт/см, експозицією бос на шість рефлексогенних зон, курс лікування складає 10-12 процедур |Шатов А.А. и др. Применение 70 лазеротерапий в комплексном санаторно-курортном лечений больньїх гипертонической болезнью. Тез. Докл. К научно-пркт. конф. - Одесса, 1989. - СЛ7У4-175).
Недоліки цього способу пов'язані з тим, що вплив здійснюється тільки на рефлексогенні зони і викликає при цьому реакції організму по типу шкірно-вісцерального рефлексу і не дозволяє досягнути стійкого ефекту, не оказує впливу на патогенетичні механізми перебігу гіпертонічної складової за рахунок низької глибини 79 проникливості лазерного випромінювання червоного діапазону.
Широко застосовують в лікуванні різні ванни (прісні, радонові, сульфідні, вуглекислі, хлоридні, натрієві), що роблять загальну седативну дію і сприяють зниження артеріального тиску. Під впливом сульфідних ванн відбувається поліпшення венозного відтоку і зменшення розладів судинного тонусу. Вуглекислі, кисневі й азотні ванни впливають на стан вищої нервової діяльності. На тлі радонових ванн знижується концентрація загальних ліпідів, триглицеридів, ліпопротеїдів, холестерину і фосфоліпідів. (Пономаренко Г.Н., Боголюбов
В.М. Общая физиотерапия: Учебник. - СПб. - 1997. - С.80Осі.
Спосіб має широкий спектр протипоказань до застосування.
Відомим є спосіб лікування вегетативної дистонії по гіпертонічному типу, який передбачає проведення імпульсного електроструму за методикою електросну |ІМитрофанова Г.Ф. Злектросон. - М., 1988. - З4с.). Вплив 22 даним методом на підкірково-стовбурні структури і коркові утворення головного мозку супроводжується -о седативним і поліпшуючим сон ефектом, зняттям стомлення, поліпшенням кровообігу і трофіки головного мозку.
Недоліком способу є те, що він недостатньо впливає на рівень артеріального тиску. При очно-сосцевидному накладенні електродів можливий розвиток електролітичних явищ в оптичних середовищах ока.
Електросон протипоказаний при церебральних арахноїдитах, високому ступені короткозорості, запальних (37 захворюваннях очей. с
Найбільш близьким та обраним за найближчий аналог є спосіб лікування хворих шляхом проведення електрофорезу но-шпа по очно-потиличній методиці (Егорова Г.И., Комарова Л.А. Влияние магнитотерапийи на ее, сердечнососудистую систему больньїх гипертонической болезнью //Вопрось! курортологии, физиотерапий и (з лечебной физультурь!.1982. Моб. С.44-461). 3о Спосіб сприяє поліпшенню мозкового кровообігу та володіє спазмолітичною дією, але не сприяє зниженню -- артеріального тиску і покращенню стану. Має протипоказання при глаукомі, короткозорості, запальних захворюваннях очей.
В основу корисної моделі покладено задачу удосконалення способу лікування хворих на вегетосудинну « дистонію по гіпертонічному типу, в якому за рахунок зміни характеру електромагнітного впливу, в тканинах і З 50 лікарському розчині індукується ЕДС, яка забезпечує спрямоване переміщення іонів ліків, за рахунок чого с покращується ефективність лікування.
Із» Поставлена задача вирішується в способі лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу шляхом використання магнітотерапії, згідно з корисною моделлю, хворому здійснюють магнітофорез 1095 розчину броміду натрію, прокладки розміщують паравертебрально на рівні С4-ТИб, над ними контактно розташовують циліндричні індуктори від апарата "Полюс-1", вплив здійснюють перемінним магнітним полем - синусоїдальної форми, інтенсивністю З5мТ, 20 хвилин, щодня, на курс 10 процедур. ав | В останні роки магнітотерапія частіше почала застосовуватися для введення в організм лікарських засобів (магнітофорез). Магнітні поля сприяють прискоренню дифузійних процесів, підвищують судинну й епітеліальну б проникність. Крім того, магнітне поле істотно підвищує біодоступність лікарських речовин. При спільному о 20 їхньому застосуванні, завдяки цим механізмам, ліки можуть проникати через шкіру і слизуваті оболонки внаслідок полегшеної дифузії. Уведення ліків може, мабуть, відбуватися і за рахунок вторинного електрофорезу. та Дія МП на нервову систему характеризується зміною поводження організму, його умовно-рефлекторної діяльності, фізіологічних і біологічних процесів. Це виникає за рахунок стимуляції процесів коркового гальмування, що порозумівається виникненням седативного ефекту і сприятливою дією магнітного поляна сон і 29 емоційну напругу. Високочутливі до впливу перемінного магнітного поля (ПеМп) центри вегетативної регуляції - с гіпоталамус, таламус, ретикулярна формація середнього мозку, що здійснюють регуляцію внутрішніх органів при участі ендокринної системи. При дії ПеМп, відзначається синхронізація роботи секреторних клітин гіпоталамуса, посилення синтезу і виведення нейросекрету з його ядер. Одночасно відбувається посилення активності всіх часток гіпофіза. 60 Вибір даного препарату обумовлений тим, що бром має седативну дію, що відповідно до сучасних представлень зв'язується з посиленням гальмових процесів. Бром робить менш виражений заспокійливий ефект, але не викликає міорелаксації, атаксії, сонливості, а так само явищ психічної і фізичної залежності і може широко застосовуватися в амбулаторній та стаціонарній практиці.
Застосування сполученої дії лікарського препарату і магнітного поля дозволяє підсумовувати позитивну дію бо обох факторів. Магнітофорез є перспективним методом лікування тому, що він має ряд переваг перед електро- і фонофорезом. До них відносяться: 1. Можливість призначення в самі ранні терміни захворювання. 2. Відсутність обмежень, зв'язаних з полярністю іонів. 3. Простота і приступність методу, що дозволяють його призначати не тільки в умовах стаціонару, але й у поліклініці. 4. Відсутність протипоказань зв'язаних з віком.
Спосіб, що заявляється, здійснюють таким чином.
Процедури проводять у комфортних для хворого умовах, при кімнатній температурі. Положення хворого 7/0 лежачи на животі.
Для магнітофорезу брому використовують 1095 розчин броміду натрію, що наносять на марлеву прокладку в кількості бмл. Прокладки розташовують паравертебрально на рівні С4-ТАб6, над ними контактно розташовують циліндричні індуктори від апарата "Полюс-1". Вплив здійснюють перемінним магнітним полем синусоїдальної форми, інтенсивністю Зм, 20 хвилин, щодня, на курс 10 процедур.
Приклад. Хворий К., 25 років. Діагноз: віддалені наслідки черепно-мозкової травми, вегетосудинна дистонія по гіпертонічному типу.
Скарги на поганий настрій, серцебиття, порушення сну, головний біль, підвищений артеріальний тиск, підвищену тривогу. 5 років тому переніс черепно-мозкову травму, через рік після якої почались напади головного болю, підйоми артеріального тиску (АТ).
Хворого лікували запропонованим способом. Після першого сеансу настрій покращився, хворий спав протягом 8 годин, зменшилося серцебиття. Після другого сеансу АТ знизився зі 160/95 до 140/85мм рт. ст.
Всього хворий отримав 10 сеансів магнітофорезу брома. Після лікування скарги не пред'являв.
Способом, що заявляється пройшли лікування 64 хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу.
Аналіз результатів отриманих після завершення лікування, свідчать про те, що включення в комплекс ов Лікування хворих із синдромом вегетативної дистонії по гіпертонічному типі магнітофорезу брому дозволяє значно підвищити ефективність лікування. Так у 45(6995) було відзначено значне поліпшення стану, у 18(27,790) о, обстежуваних поліпшення було незначним і тільки в 2(395) спостережень стан залишилося на колишньому рівні.
При цьому під значним поліпшенням розуміємо нормалізацію АТ і зникнення скарг вегетативного характеру, про незначне поліпшення стану говоримо в тому випадку, якщо в процесі лікування рівень АТ знижувався, але не «- зо досягав нормальних значень, і зменшувалися скарги вегетативного характеру.
Таким чином, застосування запропонованого способу лікування супроводжується поліпшенням со психоемоційного стану, що виявляється зменшенням величин показника відхилення від автогенної норми, «о зниженням рівня тривоги і напруги, підвищенням рівня комфортності. При цьому спостерігається виражена седативна дія. о ч-

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу шляхом використання « магнітотерапії, який відрізняється тим, що хворому здійснюють магнітофорез 1095 розчину броміду натрію, - с прокладки розміщують паравертебрально на рівні С4-ТИб, над ними контактно розташовують циліндричні індуктори від апарата "Полюс-1"7 вплив здійснюють змінним магнітним полем синусоїдальної форми, :з» інтенсивністю 35 мТ, 20 хвилин, щодня, на курс 10 процедур.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних - мікросхем", 2005, М 11, 15.11.2005. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. («в) (22) о 50 -
    с 60 б5
UAU200505342U 2005-06-06 2005-06-06 Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу UA10681U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200505342U UA10681U (uk) 2005-06-06 2005-06-06 Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200505342U UA10681U (uk) 2005-06-06 2005-06-06 Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA10681U true UA10681U (uk) 2005-11-15

Family

ID=74506130

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200505342U UA10681U (uk) 2005-06-06 2005-06-06 Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA10681U (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2523557C2 (ru) * 2010-07-15 2014-07-20 Общество С Ограниченной Ответственностью "Научно-Производственная Фирма "Материа Медика Холдинг" Способ лечения вегетососудистой дистонии и фармацевтическая композиция для лечения вегетососудистой дистонии

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2523557C2 (ru) * 2010-07-15 2014-07-20 Общество С Ограниченной Ответственностью "Научно-Производственная Фирма "Материа Медика Холдинг" Способ лечения вегетососудистой дистонии и фармацевтическая композиция для лечения вегетососудистой дистонии

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Carrico et al. Guided imagery for women with interstitial cystitis: results of a prospective, randomized controlled pilot study
Kold et al. Modulation of central pain mechanisms using high‐definition transcranial direct current stimulation: A double‐blind, sham‐controlled study
Urba Nonpharmacologic pain management in terminal care
Choudhary et al. Threshold adjusted vagus nerve stimulation after asphyxial cardiac arrest results in neuroprotection and improved survival
RU2486931C1 (ru) Способ лечения детей с перинатальным поражением центральной нервной системы и его последствий
UA10681U (uk) Спосіб лікування хворих на вегетосудинну дистонію по гіпертонічному типу
Zare et al. The effect of thermal therapy on uremic pruritus in hemodialysis patients
RU2308986C1 (ru) Способ лечения функциональных нарушений толстой кишки
RU2609060C1 (ru) Способ лечения больных сахарным диабетом 2 типа
Wang et al. Effects of varying acupuncture manipulations at ST36 (zusanli) on gastric electrical frequency and amplitude in bradygastria rabbits
RU2451530C1 (ru) Способ лечения больных хроническим некалькулезным холециститом
RU2778603C1 (ru) Способ стимуляции резорбции грыжи поясничного отдела позвоночника
RU2709614C1 (ru) Способ лечения энцефалопатии
Zhou et al. [Retracted] Auricular Point Pressing Beans+ Continuous Intervention on β2‐MG, Curative Effect, and Relationship with Prognosis in Elderly MHD Sufferers
RU2315636C1 (ru) Способ лечения больных вибрационной болезнью с синдромом вертебрально-базилярной недостаточности
RU2714296C1 (ru) Способ лечения больных с хронической инсомнией
RU2355439C2 (ru) Способ лечения больных с неврологическими проявлениями дорсопатии
RU2372888C1 (ru) Способ курортной терапии больных в раннем восстановительном периоде после легкой черепно-мозговой травмы
Xuereb Repetitive transcranial magnetic stimulation in Malta: a revolutionary therapy for psychiatric and neurological disorders
RU2081637C1 (ru) Способ воздействия на психиатрические и психоневрологические способности организма
Adıgüzel et al. The Impact of Vagal Nerve Stimulation From the Lateral Neck Region on Venous Canulation Pain: a Randomised Controlled Trial
RU2148984C1 (ru) Способ лечения хронического панкреатита
RU2202331C2 (ru) Способ комплексного лечения вегетативно-сосудистых кризов у взрослых больных, страдающих неврозами
Sun et al. The Application Progress of Auricular Therapy in Diabetes.
RU2523634C1 (ru) Способ комплексного воздействия на нервно-рефлекторные механизмы зуда у больных атопическим дерматитом