UA104500U - Функціональний харчовий продукт - Google Patents

Функціональний харчовий продукт Download PDF

Info

Publication number
UA104500U
UA104500U UAU201505281U UAU201505281U UA104500U UA 104500 U UA104500 U UA 104500U UA U201505281 U UAU201505281 U UA U201505281U UA U201505281 U UAU201505281 U UA U201505281U UA 104500 U UA104500 U UA 104500U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
vitamin
metabolism
functional food
coffee
inositol
Prior art date
Application number
UAU201505281U
Other languages
English (en)
Inventor
Тамара Андріівна Журавльова
Original Assignee
Тамара Андріівна Журавльова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тамара Андріівна Журавльова filed Critical Тамара Андріівна Журавльова
Priority to UAU201505281U priority Critical patent/UA104500U/uk
Publication of UA104500U publication Critical patent/UA104500U/uk

Links

Landscapes

  • Dairy Products (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)

Abstract

Функціональний харчовий продукт містить каву, фруктозу та/або цукор молочний (лактозу), коров'яче молоко незбиране, вітаміни В2, В5, В6, В12, РР, інозитол, таурин, кофеїн.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме до продуктів харчування з лікувальними, високими смаковими якостями та підвищеною біологічною цінністю.
Раціон сучасної людини має в середньому достатню енергетичну цінність, але не забезпечує рекомендовані фізіологічні норми вітамінів, мінеральних речовин, органічних кислот, харчових волокон. Одним із шляхів вирішення проблеми повноцінного харчування стала спроба використання продуктів функціонального харчування. Функціональні продукти харчування справляють істотний вплив на функції організму або його окремих органів і систем: підтримання імунітету, нормалізація обміну речовин, боротьба з ожирінням і відновлення ваги, запобігання багатьох хронічних захворювань, відновлення працездатності організму людини. Згідно з офіційним визначенням: функціональні продукти - це ті продукти, які виконують не тільки енергетичну функцію, забезпечуючи організм енергією і доставляючи пластичний матеріал для будови тіла, але і забезпечують поліпшення здоров'я і самопочуття, знижують ризик тих або інших захворювань. Продукти функціонального харчування (ПФХ) можуть використовувати спортсмени професіонали, а також всі ті, хто займається оздоровчою фізкультурою і фітнесом, веде активний спосіб життя, контролює свою масу тіла і піклується про стан свого здоров'я.
Вибір продуктів харчування, їх поєднання і дозування залежить від характеру виконуваних вправ, тривалості їх виконання і підбираються індивідуально відповідно до фізіологічних даних організму, з урахуванням хронічних захворювань (при їх наявності) задля підвищення толерантності до фізичного навантаження при застосуванні ПФХ.
Існує багато харчових функціональних продуктів, що мають ергогенічні властивості. Існують
ПФХ (патент ВО 2438357, "Пищевой функциональньйй продукт, обладающий зргогеническими свойствами", АбІЇ 11/30, АбІО 9/00, А23І 11/10, опубл. 10.01.2012 та патент ВО 2448527 "Пищевой функциональньй продукт, обладающий зргогеническими свойствами", АбІІ 1/29,
Аб10 9/00, А23ЗІ 1/10, опубл. 27.04.2012), що мають у складі рослинні фосфоліпіди, ароматичні смакові добавки, аскорбінову та лимонну кислоти, порошки з рису.
Також відомий ПФХ (патент ВО 2252597, "ГПищевой функциональньій продукт" АбЄТО 9/00,
А2ЗІ 1/30, опубл. 27.05.2005), який містить рослинні фосфоліпіди, ароматичні смакові добавки, аскорбінову кислоту, порошок з вижимом томатів.
За прототип прийнятий функціональний харчовий продукт для різних верств населення
Ко) (Патент ОА 53011, А2ЗІ 1/30, опубл. 27.09.2010, бюл. Мо 18), що містить подрібнені рослини, активну частину від З до 30095 від добової норми (вітаміни та вітаміноподібні нутрієнти), подрібнені рослини 30-70 г та допоміжні речовини.
Але ж відомі винаходи мають не дуже виражені ергогенічні властивості за рахунок інгредієнтів ПФХ.
Задачею корисної моделі є створення харчувального функціонального продукту для корекції щоденного харчування людей з великими фізичними та емоційними навантаженнями, що дозволить підвищити ефективність фізичної реабілітації та толерантність до фізичних навантаження при застосуванні ПФХ.
Поставлена задача вирішується тим, що харчувальний функціональний продукт містить активну частку з вітамінів, вітаміноподібних нутрієнтів, згідно з корисною моделлю, продукт містить наступні компоненти у співвідношенні, мас. 9о: кава 3,0-9,0 фруктоза та/або цукор молочний (лактоза) 40,0-48,0 коров'яче молоко незбиране 40,0-60,0 до. 0,0007- вітамін В2 0,002 вітамін В5 0,002-0,006 до. 0,0007- вітамін Вб 0,003 вітамін В12 0,015-0,020 до. 0,0001- вітамін РР 0,0005 інозитол 0,015-02 таурин 0,2-0,4 . 0,001- кофеїн 0,0009.
Склад функціонального продукту містить практично всі необхідні для організму активні речовини. ФХП призначений для включення до раціону харчування окремих груп населення, з урахуванням відповідно до рекомендованих норм добової потреби активних речовин, для нормалізації психоемоційного стану.
Вітаміни - це органічні речовини різноманітної хімічної природи, які необхідні для нормальної життєдіяльності людей у невеликих кількостях. Вітаміни та їх похідні є незамінними учасниками обміну речовин і потрібні для забезпечення нормальних функцій і будови організму, для збереження здоров'я і нормального функціонування організму. Вони впливають на засвоєння організмом поживних речовин, сприяють нормальному зростанню клітин, стимулюють реакції обміну, що протікають в організмі.
Вітамін В2 (друга назва - рибофлавін) широко поширений в природі. У організм головним чином надходить з м'ясними і молочними продуктами. Вітамін В2 інтенсифікує процеси обміну речовин в організмі, беручи участь в метаболізмі білків, жирів і вуглеводів. Він потрібний для утворення червоних кров'яних тілець і антитіл, для дихання клітин і зростання тому що полегшує поглинання кисню клітинами шкіри, нігтів і волосся, покращує стан органу зору, приймаючи, разом з вітаміном А, участь в процесах темпової адаптації, знижує втому очей і грає велику роль в запобіганні катаракті, має позитивну дію на слизові оболонки травного тракту, зводить до мінімуму негативну дію різних токсинів на дихальні шляхи. Вітамін В2 потрібний для метаболізму триптофану, який перетворюється в організмі в ніацин. Однією з цінних якостей вітаміну є його здатність прискорювати в організмі перетворення вітаміну Вб - в його активну форму. Потреба у вітаміні В2 значно збільшується при підвищених фізичних навантаженнях.
Під вітаміном В5 розуміють дві близькі за структурою сполуки - пантотенова кислота та пантотенат кальцію. Вітамін В5, потрапляючи в організм, перетворюється на пантетин, який входить до складу коензиму А, який відіграє важливу роль у процесах окислення і ацетилювання. Коензим А - одна з небагатьох речовин в організмі, що бере участь в метаболізмі і білків, і жирів, і вуглеводів. Вітамін В5 потрібний для обміну жирів, вуглеводів, амінокислот, синтезу життєво важливих жирних кислот, холестерину, гістаміну, ацетилхоліну, гемоглобіну. Найважливішою властивістю вітаміну В5 є його здатність стимулювати виробництво гормонів надниркових залоз - глюкокортикоїдів, він грає важливу у формуванні антитіл, сприяє засвоєнню інших вітамінів, бере участь в синтезі нейротрансмітерів та
Зо метаболізмі жирних кислот. Вітамін В5 потрібний для нормального поглинання і метаболізму фолієвої кислоти. Особливістю вітаміну В5 є чутливість до нагрівання, при термічній обробці їжі втрачається майже 50 95 вітаміну.
Вітаміном ВЄ називають групу близьких по структурі сполук, похідних піридину - піридоксин, піридоксаль і піридоксамін. Вітамін Вб швидко руйнується під впливом світла, проте стійкий до дії кисню і високих температур. Він відіграє важливу роль в обміні речовин, потрібний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи, бере участь в синтезі нейромедіаторів, у фосфорильованій формі забезпечує процеси декарбоксилювання, переамінування, дезамінування амінокислот, бере участь в синтезі білка, ферментів, гемоглобіну, простагландинів, обміні серотоніну, катехоламінів, глутамінової кислоти, гістаміну, покращує засвоювання жирних кислот, знижує рівень холестерину і ліпідів в крові, покращує скоротність міокарда, сприяє перетворенню фолієвої кислоти на її активну форму, стимулює гемопоез.
Потреба у вітаміні ВЄ підвищується під час стресу і підвищених навантажень.
Під назвою вітамін В12 об'єднують ряд близьких по структурі сполук, похідних кобаламіну: ціанокобаламін, оксикобаламін, нітрокобаламін, аквокобаламін. Цей вітамін - єдиний водорозчинний вітамін, який здатний акумулюватися в організмі, він відкладається в печінці, нирках, легенях і селезінці. Вітамін В12 має виражену ліпотропну дію, він попереджає жирову інфільтрацію печінки, підвищує споживання кисню клітинами при гострій і хронічній гіпоксії, бере участь в процесах трансметилування, перенесення водню, активує синтез метіоніну, посилює синтез і здатність до накопичення протеїну в організмі, підвищує фагоцитарну активність лейкоцитів і активізує діяльність ретикулоендотеліальної системи. Вітамін В12 є однією з речовин, необхідних для здоров'я репродуктивних органів чоловіків і жінок (коригує зниження вмісту сперматозоїдів в сім'яній рідині). Зниження вмісту вітаміну В12 в крові у порівнянні з нормою може призводити до порушень функцій мозку і нервової системи.
Під вітаміном РР розуміють дві близьких сполуки - нікотинова кислота (ще називають ніацин) та нікотинамід. Активна дія вітаміну РР на обмінні процеси обумовлена його входженням до складу ніацинамідаденіндинуклеотиду (НАД) їі ніацинамідаденіндинуклеотиду фосфату (НАДФ), що є кофакторами ряду ферментів. Зокрема, ніацинамід входить до складу таких ферментів як кодегідрази, що є переносниками водню до флавопротеїнових ферментів, і бо тим самим регулює окислювально-відновні процеси в організмі. Вітамін РР - це єдиний вітамін,
який традиційна медицина вважає ліками. Вважають, що він є найефективнішим лікарським засобом, що нормалізує вміст холестерину в крові. Вітамін РР бере участь більш ніж в півсотні реакцій, в ході яких цукор і жир перетворюються на енергію. Він також потрібний для обміну амінокислот і бере участь в перетворенні жирів на речовини, що іменуються ейкозаноїдами - гормоноподібні агенти, що управляють метаболічними перетворенням речовин у організмі.
Інозитол - це вітаміноподібний нутрієнт, який бере участь в регуляції жирового обміну, сприяє зниженню рівня холестерину в крові, перешкоджаючи розвитку атеросклерозу і ожирінню. Згідно з науковими даними, інозитол покращує плинність крові (реологію) і перешкоджає утворенню тромбів, покращує передачу нервових сигналів. Інозитол також потрібний для правильного розвитку і функціонування клітин спинного мозку, регулює в організмі баланс міді і цинку, адже підтримка їх нормального рівня сприяє зниженню нервозності і дратівливості. Інозитол іноді називають вітаміном зростання - він потрібний дітям і підліткам, так як сприяє швидкому росту кісток і збільшенню м'язової маси. Крім цього, інозитол сприяє поліпшенню концентрації уваги і здатності запам'ятовування. Тому його вживання особливе корисно людям розумової праці. Додаткове введення інозитолу в раціон харчування покращує стан зорової системи і попереджає стомлюваність очей, порушення зору. Інозитол особливо добре засвоюється в парі з вітаміном Е.
Таурин - це вітаміноподібний нутрієнт, який сприяє поліпшенню енергетичного обміну в організмі. Він стимулює регенераційні процеси при захворюваннях дистрофічного характеру і захворюваннях, що супроводжуються різким порушенням метаболізму очних тканин, покращує і відновлює роботу м'язів, знижує рівень холестерину в крові Таурин забезпечує антиоксидантний захист серця, бронхів, очей, перешкоджає ушкодженню м'язових клітин після інтенсивного фізичного навантаження утворюваними вільними радикалами та сприяє покращенню живлення м'язових клітин. Таурин входить до складу основного компонента жовчі, яка потрібна для перетравлювання жирів, абсорбції жиророзчинних вітамінів і для підтримки нормального рівня холестерину в крові. Таурин також виявляє захисний вплив на функціонування головного мозку, особливо при дегідратації організму. Однією із особливостей впливу таурину на організм є те, що він не дає затримуватися рідині в організмі, що дозволяє ефективно боротися із зайвою вагою.
Зо Кофеїн стимулює центральну нервову систему, посилює серцеву діяльність, прискорює пульс, викликає звуження кровоносних судин, посилює сечовиділення. Це пов'язано з тим, що кофеїн блокує фермент фосфодіестеразу та таким чином призводить до адреналінподібних ефектів. У медицині кофеїн застосовується в складі засобів від головного болю, при мігрені, як стимулятор дихання та серцевої діяльності при простудних захворюваннях, для підвищення розумової і фізичної працездатності, для усунення сонливості.
Самі зерна кави містять близько 1200 хімічних компонентів, з яких 800 - ароматичні з'єднання, що відповідають за його смак, а вміст кофеїну становить до 1500 мг/л. Кава має сильну діуретичну дію та може викликати підвищення артеріального тиску приблизно на 10 мм рт. ст., у людей, які вживають її нечасто. Але ж хронічне вживання кави у більшості людей не підвищує артеріальний тиск. Кава впливає на функціонування ЦНС, причому кава короткочасно покращує увагу, покращує здатність концентруватися, особливо коли людина стомлена.
Систематичне вживання кави здатне поліпшити чутливість до інсуліну і знизити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу. Вживання кави знижує частоту запорів. Кава значно знижує ризик розвитку цирозу печінки. В зелених зернах кави містяться корисні для здоров'я незамінні жирні кислоти: лінолева - 52,2-54,3 95; ліноленова - 2,2-2,6 95; пальмітинова - 26,6-27,8 90; олеїнова - 6,7-8,2 9о; стеаринова - 5,6-6,3 95; арахідонова - 2,6-2,8 95; бегенова - 0,5-0,6 9».
Добова потреба у фруктозі становить 30-50 грамів У нормальних умовах гормон підшлункової залози - інсулін виконує в організмі функції регулятора вуглеводного обміну.
Завдяки інсуліну цукор розподіляється в печінці і в м'язах у вигляді глікогену, а частина перетворюється в жир.
Замість фруктози можна використовувати молочний цукор (лактозу), який добре насичує продукти протеїнами, а ще лактоза широко застосовується при виготовленні ліків, Є одним з головних компонентів ароматизаторів, підсилювачів смаку, підсолоджувачів.
Таким чином, використання моделі для корекції щоденного харчування людей з великими фізичними та емоційними навантаженнями дозволить підвищити ефективність фізичної реабілітації та толерантність до фізичних навантажень при застосуванні ПФХ.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Функціональний харчовий продукт, що містить активну частку з вітамінів, вітаміноподібних нутрієнтів, який відрізняється тим, що продукт містить наступні компоненти у співвідношенні,
    має. 9о: кава 3,0-9,0 фруктоза та/або цукор молочний Й (лактоза) 40,0-48,0 коров'яче молоко незбиране 40,0-60,0 вітамін В2 0,0007-0,002 вітамін В5 0,002-0,006 вітамін Вб 0,0007-0,003 вітамін В12 0,015-0,020 вітамін РР 0,0001-0,0005 інозитол 0,015-02 таурин 0,2-0,4 кофеїн 0,001-0,0009.
UAU201505281U 2015-05-28 2015-05-28 Функціональний харчовий продукт UA104500U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201505281U UA104500U (uk) 2015-05-28 2015-05-28 Функціональний харчовий продукт

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201505281U UA104500U (uk) 2015-05-28 2015-05-28 Функціональний харчовий продукт

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA104500U true UA104500U (uk) 2016-02-10

Family

ID=55701041

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201505281U UA104500U (uk) 2015-05-28 2015-05-28 Функціональний харчовий продукт

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA104500U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7901710B2 (en) Nutritional supplement for use under physiologically stressful conditions
US20030143311A1 (en) Recovery drink formula and method
CN104509919A (zh) 一种功能性营养素饮料
CN101248873A (zh) 具有视力保护功能的饮用食品
CN102160664A (zh) 儿童营养饮料
CN103190483A (zh) 儿童成长奶茶
CN108013299A (zh) 补充体能饮料
US20030104107A1 (en) Energy drink formula and method
CN1098264A (zh) 一种养生液
CA2746902C (en) A multivitamin/mineral formulation to combat the effects of environmental stress; improve immunity and improve energy while addressing vitamin and mineral deficiencies without the negative side effects of a mega dose nutritional supplement
RU2723950C1 (ru) Фармацевтическая композиция для парентерального капельного введения
Driskell Summary—Vitamins and trace elements in sports nutrition
Leutholtz et al. Optimizing nutrition for exercise and sport
Chen Vitamins: effects of exercise on requirements
RU2664424C1 (ru) Средство, повышающее работоспособность у спортсменов
Hassan et al. Thiamine deficiency-Beriberi–A forgotten disease
UA104500U (uk) Функціональний харчовий продукт
UA104495U (uk) Харчовий функціональний продукт
Fattaxov et al. Effects of diet on hirudotherapy
RU2675978C2 (ru) Спортивно-энергетическая биодобавка
CN101171037A (zh) 营养补充剂透过粘膜吸收的可食用薄膜
Bodkin Alternative therapies for the holistic care of the HIV/AIDS patient: overview
UA104499U (uk) Функціональний харчовий продукт
UA104498U (uk) Функціональний харчовий продукт
Ayaz et al. Nutritional disorders in India and their alleviation through counseling and diet modification