UA103010U - Установка для обезжирювання жировмісного продукту - Google Patents

Установка для обезжирювання жировмісного продукту Download PDF

Info

Publication number
UA103010U
UA103010U UAU201506067U UAU201506067U UA103010U UA 103010 U UA103010 U UA 103010U UA U201506067 U UAU201506067 U UA U201506067U UA U201506067 U UAU201506067 U UA U201506067U UA 103010 U UA103010 U UA 103010U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
extractor
solvent
fat
collector
hexane
Prior art date
Application number
UAU201506067U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201506067U priority Critical patent/UA103010U/uk
Publication of UA103010U publication Critical patent/UA103010U/uk
Priority to PCT/UA2016/000072 priority patent/WO2016204709A1/ru
Priority to RU2016151089U priority patent/RU177329U1/ru

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D11/00Solvent extraction
    • B01D11/02Solvent extraction of solids
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C11ANIMAL OR VEGETABLE OILS, FATS, FATTY SUBSTANCES OR WAXES; FATTY ACIDS THEREFROM; DETERGENTS; CANDLES
    • C11BPRODUCING, e.g. BY PRESSING RAW MATERIALS OR BY EXTRACTION FROM WASTE MATERIALS, REFINING OR PRESERVING FATS, FATTY SUBSTANCES, e.g. LANOLIN, FATTY OILS OR WAXES; ESSENTIAL OILS; PERFUMES
    • C11B1/00Production of fats or fatty oils from raw materials
    • C11B1/10Production of fats or fatty oils from raw materials by extracting

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Extraction Or Liquid Replacement (AREA)
  • Fats And Perfumes (AREA)

Abstract

Установка для обезжирювання жировмісного продукту, що складається з герметичного приймального бункера, який розташований над екстрактором, вихід якого з'єднаний лінією транспортування зі входом чанового тостера, перший вихід якого з'єднаний лінією відводу парів розчинника з ємністю для конденсації парів розчинника, а другий вихід якого з'єднаний зі збірником готового шроту, причому вона забезпечена дистилятором, сполученим з екстрактором і конденсатором та збірником жиру, а в корпусі екстрактора співвісно встановлений привідний вертикальний пустотілий вал з горизонтальними лопатями, які виконані у вигляді труб з отворами для розпилення розчинника, причому нижня частина приймального бункера знаходиться нижче верхнього рівня розчинника, який знаходиться в екстракторі.

Description

Корисна модель належить до промислового обладнання для обезжирювання розчинником заздалегідь підготовленого жировмісного продукту рослинного та тваринного походження та може бути використана у масложировій або комбікормовій галузі.
Відомий екстрактор безперервної дії для рослинної сировини (патент України Ме94942, МПК
ВОТО 11/00, опубл. 10.12.2014, Бюл. Мо 23), що складається з приймального бункера, корпусу з приводом і патрубків підведення екстрагенту і відведення, екстракту та шроту, в якому корпус для переміщення сировини виконаний у формі жолоба, розміщеного під кутом нахилу а, що становить 1/5-1/3 кута тертя між сировиною та поверхнею жолоба, з можливістю виконувати зворотно-поступальні рухи з регульованими частотою та амплітудою коливань і переміщувати сировину по жолобу знизу-вверх проти спрямовано напрямку переміщення екстрагенту, в верхній частині має додаткову розвантажувальну ділянку, розміщену під кутом ВД, що становить 1/3-2/3 кута тертя між сировиною та поверхнею жолоба, з можливістю регулювання її кута нахилу та довжини залежно від виду сировини, а душові розподілювачі підведення екстрагенту встановлені по ширині жолоба перпендикулярно до напрямку переміщення сировини на регульованій відстані І. від місця розвантаження шроту, причому в нижній частині корпус має горизонтально розміщену розділювальну сітку з опуклою перфорованою поверхнею із змонтованим під нею збірником відведення екстракту. Відомий пристрій має обмежені функціональні можливості, через те, що призначений тільки для вилучення розчинних речовин з рослинної сировини.
Відомий пристрій для екстракції рослинної сировини (Патент РФ Мо1648962, МПК С118 1/10, опубл. 15.05.1991 р.)Ї, що містить апарат для екстракції що являє собою камеру із завантажувальним пристосуванням для засипання в неї дробленого жмиху, мішалкою і сітчастим дном, а також транспортуючий шнек для вивантаження макухи з камери, місцелозбірники та зрошувачі, з'єднані з регенераційною системою, принаймні, один з яких призначений для подачі розчинника в камеру. Недоліком даного пристрою є низька ефективність знежирення, так як апаратно не реалізується поділ жмиху, що знаходиться на транспортувальному шнеку, від розчинника, змішаного з маслом. У відомому пристрої розчинник з маслом самоплином відділяється від жмиху, зливаючись на дно шнека, де збирається в місцелозбірник, при цьому істотна частка розчинника з маслом залишається на
Зо жмиху. Природно, що такий процес екстракції не дозволяє збільшити вихід готового продукту.
Відома установка для екстрагування біомаси (Патент РФ на винахід Ме2223132, МПК
ВО1011/02, опубл. 10.02.2004 р.|, яка являє собою систему із замкнутим контуром, що включає в себе з'єднані послідовно екстрактор, що забезпечує контакт розчинника або суміші розчинників з біомасою, випарник для відділення розчинника та екстракту біомаси один від одного, компресор для стиснення газоподібного розчинника і конденсатор для конденсації стисненого розчинника з метою повернення в апарат для екстрагування. Установка включає в себе додаткову передавальну магістраль плинного середовища, призначену для подачі гарячого плинного середовища з частини системи, віддаленої від екстрактора, в розчинник в екстракторі і один або декілька керуючих елементів для керування подачею гарячого плинного середовища. Передавальна магістраль з'єднує випускний канал компресора і екстрактор. Хоча в даній установці реалізована можливість повторного використання розчинника в екстракторі, але відома установка має такі суттєві недоліки: - для забезпечення розподілу газу по поперечному перерізу шару біомаси використовують сопло, яке знаходиться всередині екстрактора (в його основі) і приєднане до кінця передавальної магістралі. Таке технічне рішення не забезпечує проникнення розчинника у всі шари біомаси, що спричинює створення застійних зон або грудок біомаси; - відвід розчинника з екстрактора здійснюється через труби, які розташовані знизу екстрактора, що приводить до того, що разом з розчинником виводиться і біомаса; - конструкція випарника не забезпечує повне (належне) відокремлення розчинника від екстракту біомаси.
Дане технічне рішення вибране за прототип.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення конструкції установки для обезжирювання жировмісного продукту, в якій шляхом нових конструктивних змін, створюється постійне перемішування жировмісного продукту в екстракторі, що спричинює ліквідацію застійних зон протягом всього процесу екстрагування, та одночасно забезпечується постійний доступ розчинника до всіх частинок сировини, що в свою чергу забезпечує підвищення виходу і покращення якості кінцевого продукту.
Поставлена задача вирішується тим, що запропонована установка для обезжирювання жировмісного продукту, що складається з герметичного приймального бункера, який бо розташований над екстрактором, вихід якого з'єднаний лінією транспортування зі входом чанового тостера, перший вихід якого з'єднаний лінією відводу парів розчинника з ємністю для конденсації парів розчинника, а другий вихід якого з'єднаний зі збірником готового шроту, яка згідно з корисною моделлю забезпечена дистилятором, сполученим з екстрактором і конденсатором та збірником жиру, а в корпусі екстрактора співвісно встановлений привідний вертикальний пустотілий вал з горизонтальними лопатями, які виконані у вигляді труб з отворами для розпилення розчинника, причому нижня частина приймального бункера знаходиться нижче верхнього рівня розчинника, який знаходиться в екстракторі.
Крім того, в верхній частині корпусу екстрактора виконаний горизонтальний отвір для відводу меляси.
Крім того, в верхній частині корпусу екстрактора розташована заспокійлива решітка.
Встановлення в корпусі екстрактора привідного вертикального пустотілого вала з горизонтальними лопатями, які виконані у вигляді труб з отворами для розпилення розчинника, забезпечує постійне перемішування сировини та змочування її чистим розчинником. Крім того, перемішування сировини спричинює руйнування існуючих грудок сировини та запобігання створенню нових грудок протягом всього процесу екстрагування.
Корисна модель пояснюється кресленням, де зображена схема роботи запропонованої установки.
Установка для обезжирювання жировмісного продукту (див. кресл.) складається з герметичного приймального бункера 1, який розташований над екстрактором 2, вихід якого з'єднаний лінією транспортування (транспортером 3) зі входом чанового тостера 4, перший вихід якого з'єднаний лінією відводу парів розчинника з ємністю для конденсації парів розчинника (конденсатором 5), а другий вихід якого з'єднаний зі збірником готового шроту 6.
Установка забезпечена дистилятором 7, який сполучений технологічними лініями з екстрактором 2 і конденсатором 8 та збірником жиру 9. В корпусі екстрактора 2 співвісно встановлений привідний вертикальний пустотілий вал 10 з горизонтальними лопатями 11, які виконані у вигляді труб з отворами для розпилення розчинника. Нижня частина приймального бункера 1 знаходиться на 50 см нижче верхнього рівня розчинника, який знаходиться в екстракторі 2. В верхній частині корпусу екстрактора 2 виконаний горизонтальний отвір для відводу меляси. Крім того, в верхній частині корпусу екстрактора 2 розташована заспокійлива
Зо решітка (не показана).
Запропонована установка для обезжирювання жировмісного продукту працює наступним чином.
В даній установці як розчинник використовують гексан.
Сировина (будь-який матеріал, що містить жир), що екстрагується, подається в бункер- накопичувач, далі з якого подається герметичним транспортером 12 в приймальний бункер 1, який розташований над екстрактором 2. Приймальний бункер 1 виконаний герметичним та виконує роль повітряного замка - не дозволяє парам гексану виходити в атмосферу. З приймального бункера 1 сировина надходить в екстрактор 2. Нижня частина приймального бункера 1 знаходиться на 50 см нижче верхнього рівня гексану, що знаходиться в екстракторі 2, що забезпечує попереднє замочування сировини в замкнутому просторі та зменшує створення зависі в верхньому шарі суміші. Екстрактор 2 має "парову сорочку" для підтримання постійної температури всього процесу екстрагування.
У верхній частині екстрактора 2 розташована заспокійлива решітка (не показана), яка заспокоює рідину і зменшує винесення сировини при відборі меляси. Сировину подають в екстрактор 2, таким чином, щоб вона заповнювала весь об'єм корпусу екстрактора 2 і постійно перебувала в гексані, але за умови, що верхній рівень сировини на 50 см нижче рівня гексану в екстракторі 2. Гексан в екстрактор 2 подається через вертикальний порожнистий вал 10, який приводиться в рух за допомогою електродвигуна (не показаний). Вертикальний порожнистий вал 10 забезпечений горизонтальними лопатями 11 для перемішування, які виконані у вигляді труб з отворами для розпилення гексану. Таким чином, сировина, проходячи зверху вниз по екстрактору 2, постійно перемішується і змочується чистим гексаном, а обертання лопатей 11 приводить до руйнування існуючих грудок сировини та запобігання створенню нових грудок протягом всього процесу екстрагування, одночасно забезпечуючи доступ гексану до всіх частинок сировини.
У нижній частині екстрактора 2 розташований транспортер 3, який видаляє знежирену сировину, що пройшла через екстрактор зверху донизу. Знежирена сировина знизу екстрактора 2 транспортером З виводиться з екстрактора і подається в тостер 4. Кількість відібраної на тостер 4 знежиреної сировини дозволяє подати таку ж кількість жировмісної сировини через верхній приймальний бункер 1. Таким чином, сировина, що надійшла зверху екстрактора, 60 поступово переміщається вниз, в зону чистого розчинника.
У тостер 4 сировина подається зверху. Тостер має шість чанів, парову сорочку і вертикальний вал з мішалкою (не показані). Гострий пар подається в сорочку тостера, сировина прогрівається, відбувається випаровування гексану. Тостер 4 працює під розрядження. Пари гексану уловлюються вакуумним насосом 13 і подаються на конденсатор 5. У конденсаторі 5 пари гексану конденсуються і в рідкому вигляді подаються в ємність 14 для зберігання гексану.
Отриманий знежирений і без залишків гексану шрот подається в збірник готового шроту 6, а далі на склад готової продукції.
Примусово поданий в нижню частину екстрактора підігрітий чистий розчинник (гексан) видавлює через верхній бічний горизонтальний отвір (щілину) самопливом мелясу (гексан з розчиненим жиром). Отвір розташований на 50 см вище рівня сировини в екстракторі. Таким чином, зменшується винос сировини потоком меляси. Далі меляса подається на дистилятор 7.
У дистилятор 7 подається пара, меляса, проходячи через трубки, нагрівається, відбувається випаровування гексану. Пари гексану уловлюються вакуумним насосом (не показаний), подаються на конденсатор 8, де пари гексану конденсуються і в рідкому вигляді подаються в ємність зберігання гексану 14. Жир без залишків гексану, випарений в дистиляторі, подається в збірник (ємність) 9 для зберігання жиру.
Переваги запропонованої установки полягають в наступному: - здатна екстрагувати жировмісний продукт, який має питому вагу (вище 0,7 кг/літр) вище питомої ваги гексану; - можливість екстрагувати жировмісний продукт, здатний до злежування; - сировина, що знаходиться в екстракторі, постійно перемішується (відсутнє утворення грудок і злежування сировини); - забезпечує постійний доступ гексану до частинок сировини (відсутні зони, куди не проникає гексан); - забезпечує зменшення викиду розчинника в навколишнє середовище; - зібраний розчинник багаторазово використовується в процесі екстракції; - забезпечує підвищення виходу і покращення якості кінцевого продукту.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Коо)
1. Установка для обезжирювання жировмісного продукту, що складається з герметичного приймального бункера, який розташований над екстрактором, вихід якого з'єднаний лінією транспортування зі входом чанового тостера, перший вихід якого з'єднаний лінією відводу парів розчинника з ємністю для конденсації парів розчинника, а другий вихід якого з'єднаний зі збірником готового шроту, яка відрізняється тим, що вона забезпечена дистилятором, сполученим з екстрактором і конденсатором та збірником жиру, а в корпусі екстрактора співвісно встановлений привідний вертикальний пустотілий вал з горизонтальними лопатями, які виконані у вигляді труб з отворами для розпилення розчинника, причому нижня частина приймального бункера знаходиться нижче верхнього рівня розчинника, який знаходиться в екстракторі.
2. Установка за п. 1, яка відрізняється тим, що в верхній частині корпусу екстрактора виконаний горизонтальний отвір для відводу меляси.
З. Установка за пп. 1-2, яка відрізняється тим, що в верхній частині корпусу екстрактора розташована заспокійлива решітка.
UAU201506067U 2015-06-18 2015-06-18 Установка для обезжирювання жировмісного продукту UA103010U (xx)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201506067U UA103010U (xx) 2015-06-18 2015-06-18 Установка для обезжирювання жировмісного продукту
PCT/UA2016/000072 WO2016204709A1 (ru) 2015-06-18 2016-06-17 Установка для обезжиривания жиросодержащего продукта
RU2016151089U RU177329U1 (ru) 2015-06-18 2016-06-17 Установка для обезжиривания жиросодержащего продукта

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201506067U UA103010U (xx) 2015-06-18 2015-06-18 Установка для обезжирювання жировмісного продукту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA103010U true UA103010U (xx) 2015-11-25

Family

ID=55171388

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201506067U UA103010U (xx) 2015-06-18 2015-06-18 Установка для обезжирювання жировмісного продукту

Country Status (3)

Country Link
RU (1) RU177329U1 (uk)
UA (1) UA103010U (uk)
WO (1) WO2016204709A1 (uk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2738938C1 (ru) * 2019-12-23 2020-12-18 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Тамбовский государственный технический университет" (ФГБОУ ВО "ТГТУ") Универсальная вакуумная экстрактно-выпарная установка

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IS728B6 (is) * 1966-08-25 1970-09-28 Astra Nutrition Ab Aðferð og tæki til óslitinnar vinnslu feitiefnaríkra lífrænna efna.
SU466845A1 (ru) * 1972-08-03 1982-08-15 Предприятие П/Я Р-6603 Аппарат дл контактировани взаимно несмешивающихс фаз
GB9920943D0 (en) * 1999-09-06 1999-11-10 Ici Plc Apparatus and methods for removing solvent residues
RU111013U1 (ru) * 2011-06-09 2011-12-10 Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Восточно-Сибирский государственный технологический университет" Экстрактор для растительного и животного сырья

Also Published As

Publication number Publication date
WO2016204709A1 (ru) 2016-12-22
RU177329U1 (ru) 2018-02-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10441905B2 (en) Extractor with screen washing system
US20120251642A1 (en) System and Method for Continuous Extraction of Material
GB2199043A (en) Apparatus and process for obtaining oil, gas and by-products from pyrobituminous shale and other material impregnated with hydrocarbons
US2637666A (en) Extraction tower for comminuted material of vegetable or plant origin, particularly sugar beets
CN201864712U (zh) 高效连续的植物提取装置
JP2592112B2 (ja) 装填―送出装置
RU111012U1 (ru) Экстрактор для системы твердое тело - жидкость
US848484A (en) Apparatus for extracting by-products from wood.
CN107841372A (zh) 动物油脂炼制设备及方法
RU177329U1 (ru) Установка для обезжиривания жиросодержащего продукта
US3018564A (en) Apparatus for treating flowable materials
US550035A (en) Extracting and drying apparatus
US3529939A (en) Continuous rendering apparatus
US2554109A (en) Solvent extractor
JP2009041783A (ja) 処理対象物の加熱乾燥処理方法と加熱処理装置
US20180291307A1 (en) Extractor with drop zone mixing
CN108018115A (zh) 动物油脂炼制工艺
CN204763734U (zh) 一种鞋料内部件的输送装置
US2377136A (en) Extraction apparatus
AU2013100196A4 (en) Mechanical dewatering of brown coal
EP3048160A1 (en) Method for the elimination of plastic contained in urban and industrial waste, and facility for implementing same
RU2210589C1 (ru) Способ экстракции растительных масел и устройство для его осуществления
US2545938A (en) Solvent extraction apparatus
US1601777A (en) Method and apparatus eos
RU181328U1 (ru) Экстрактор для растительного сырья