UA102102C2 - Просторове заглушення перешкод для бездротового зв'язку - Google Patents

Просторове заглушення перешкод для бездротового зв'язку Download PDF

Info

Publication number
UA102102C2
UA102102C2 UAA201015022A UAA201015022A UA102102C2 UA 102102 C2 UA102102 C2 UA 102102C2 UA A201015022 A UAA201015022 A UA A201015022A UA A201015022 A UAA201015022 A UA A201015022A UA 102102 C2 UA102102 C2 UA 102102C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cell
station
interfering
information
send
Prior art date
Application number
UAA201015022A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Алексей Ю. ГОРОХОВ
Original Assignee
Квелкомм Инкорпорейтед
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Квелкомм Инкорпорейтед filed Critical Квелкомм Инкорпорейтед
Priority claimed from PCT/US2009/044204 external-priority patent/WO2009140633A2/en
Publication of UA102102C2 publication Critical patent/UA102102C2/uk

Links

Abstract

Описані способи передачі і прийому даних з просторовим заглушенням перешкод в мережі бездротового зв'язку. У одному проекті передачі даних з просторовим заглушенням перешкод перша станція (наприклад, стільник) може прийняти інформацію просторового зворотного зв'язку (SFI) від другої станції (наприклад, від UE, що піддається впливу перешкоди), яка не має зв'язку з першою станцією. Друга станція може також прийняти інформацію попереднього кодування від третьої станції (наприклад, від UE, що обслуговується). Перша станція може послати передачу даних на третю станцію на основі інформації попереднього кодування і SFI, щоб знизити перешкоду для другої станції. У одному проекті SFI може містити інформацію для просторового обнулення. Перша станція може послати передачу даних на основі інформації для просторового обнулення, щоб направити передачу даних в сторону від другої станції.

Description

Фіг. 4 - передача даних висхідної лінії зв'язку з просторовим придушенням перешкод.
Фіг. 5 і 6 - процес і пристрій, відповідно, для передачі даних з просторовим придушенням перешкод.
Фіг. 7 і 8 - процес і пристрій, відповідно, для прийому даних з просторовим придушенням перешкод.
Фіг. 9 - блок-схема базової станції і ОЕ.
Докладний опис
Описані тут способи можуть використовуватися для різних мереж бездротового зв'язку, таких як
СОМА, ТОМА, РОМА, ОБОМА, 50-БОМА і інших мереж. Терміни "мережа" і "система" часто використовуються взаємозамінно. Мережа СОМА може здійснити радіотехнологію, таку як універсальний наземний радіодоступ (ШТКА), сата2000 і т. д. ОТКА містить систему широкосмугового
СОМА (МУСОМА) і інші варіанти СОМА. сата2000 охоплює стандарти І5-2000, 15-95 і І5-85. Мережа
ТОМА може здійснювати радіотехнологію, таку як глобальна система зв'язку з рухомими об'єктами (ОМ). Мережа ОБОМА може здійснювати радіотехнологію, таку як Емоїмеа ОТКА (Е-ОТАА), Ша
Мобіїеє Вгоадбрапа (МВ), ІЄЕЄЕ 802.11 (М/І-Рї), ІЄЕЕ 802.16 (МУІМАХ), ІЄЕЕ 802.20, Ріазп-ОБОМ і т. д.
ОТЕА і Е-ОТКА є частиною універсальної системи мобільного зв'язку (ШМТ5). Системи ЗОРР Гопд
Тепт Емоїшіоп (СТЕ) і СТЕ-Адмапсеа (І ТЕ-А) є новими редакціями ОМТ5, які використовують Е-ОТВА.
ТВА, Б-ОТАА, ОМТ5, І ТЕ, І ТБ-А і О5М описані в документах організації під назвою "Проект партнерства 3-го покоління" (ЗОРР). сата2000 ії ЮОМВ описані в документах організації під назвою "Проект 2 партнерства 3-го покоління" (ЗОРР2). Описані тут способи можуть використовуватися для бездротових мереж і радіотехнологій, згаданих вище, а також для інших бездротових мереж і радіотехнологій. Для ясності, конкретні аспекти способів описані нижче для І ТЕ і термінологія ТЕ використовується в більшій частині приведеного нижче опису.
На фіг. 1 показана мережа 100 бездротового зв'язку, яка може бути мережею І ТЕ або якоюсь іншою мережею. Бездротова мережа 100 може містити численні поліпшені вузли В (емВ) і інші мережеві об'єкти. Для простоти на фіг. 1 показані тільки два вузли еМВ, 110а і 1105. Вузол еМВ може бути станцією, що здійснює зв'язок з ШОЕ, і може також згадуватися як базова станція, вузол В, точка доступу і т. д. Кожний вузол еМВ 110 може забезпечувати охоплення зв'язком для конкретної географічної зони. У ЗОРР термін "стільник" може належати до зони охоплення вузла еМмВ і/або до підсистеми вузла еМмВ, яка обслуговує цю зону охоплення, в залежності від контексту, в якому використаний термін.
Вузол емМмВ може забезпечувати охоплення зв'язком для макростільника, пікостільника, фемтостільника і/або інших типів стільнику. Макростільник може охоплювати відносно велику географічну зону (наприклад, радіусом декілька кілометрів) і може дозволити необмежений доступ для
ШОЕ з абонентським обслуговуванням. Пікостільник може охоплювати відносно малу географічну зону і може дозволити необмежений доступ для ШЕ з абонентським обслуговуванням. Фемтостільник може охоплювати відносно малу географічну зону (наприклад, будинок) і може дозволити обмежений доступ для ШОЕ, що мають зв'язок з фемтостільником (наприклад, ОЕ для користувачів будинку). Вузол еМВ для макростільника може згадуватися як макро-еМмВ. Вузол еМмВ для пікостільника може згадуватися як піко-емМВ. Вузол еМмВ для фемтостільника може згадуватися як фемто-еМмВ або домашній еМмВ. У прикладі, показаному на фіг. 1, вузол еМмВ 110а може бути макро-еМмВ для макростільника Х. Вузол еМмВ 11056 може бути піко-еМВ для пікостільника М або фемто-еМмВ для фемтостільника У. Вузол еМмВ може підтримувати один або множину (наприклад, три) стільників.
Бездротова мережа 100 може також містити ретрансляційні станції. Ретрансляційна станція є станцією, яка приймає передачу даних і/або іншу інформацію від станції по висхідному каналу зв'язку (наприклад, від вузла еМВ або ПЕ) і посилає дані і/або іншу інформацію на станцію низхідного каналу зв'язку (наприклад, на СЕ або на вузол еМВ). Ретрансляційна станція може також бути ШОЕ, яке ретранслює передачі для інших ОЕ.
Бездротова мережа 100 може бути однорідною мережею, яка містить вузли еМмВ одного типу, наприклад, тільки макро-еМмВ або тільки фемто-еМмВ. Бездротова мережа 100 може також бути неоднорідною мережею, яка містить вузли еМВ різних типів, наприклад, макро-емВ, піко-еМмВ, фемто- емМВ, ретрансляційні станції і т. д. Ці різні типи вузлів еМіВ можуть мати різні рівні потужності передачі, різні зони охоплення і різний вплив на перешкоди в бездротовій мережі 100. Наприклад, макро-єМмВ можуть мати високий рівень потужності передачі (наприклад, 20 Ват), тоді як піко-еМмВ, фемто-емВ і ретрансляційні станції можуть мати більш низький рівень потужності передачі (наприклад, 1 Ват).
Описані тут способи можуть використовуватися як для однорідних, так і для неоднорідних мереж.
Мережевий контролер 130 може підключатися до ряду вузлів еМІВ і забезпечувати координацію і керування цими вузлами еМмВ. Мережевий контролер 130 може здійснювати зв'язок з вузлами еМВ 110 через транзитний модуль. Вузли еМВ 110 можуть також зв'язуватися один з одним, наприклад, прямо або опосередковано через дротовий або бездротового транзитний модуль.
ШЕ можуть бути розосереджені по всій бездротового мережі 100 і кожне ШОЕ може бути стаціонарним або мобільним. Для простоти, на фіг. 1 показані тільки чотири ШЕ, 120а, 1205, 120с і
З
1204, і вони також згадуються як ШЕ 1, 2, З і 4, відповідно. ШЕ може також згадуватися як термінал, мобільна станція, абонентська установка, станція і т. д. ОЕ може бути стільниковим телефоном, мінікомп'ютером для бездротового зв'язку (РОСА), бездротовим модемом, кишеньковим комп'ютером, ноутбуком, бездротовим телефоном, станцією бездротового абонентського доступу (УМ) і т. д. На фіг. 1 суцільна лінія з одиночною стрілкою вказує бажану передачу даних від обслуговуючого стільника на МЕ, а пунктирна лінія з одиночною стрілкою вказує заважаючу передачу від заважаючого стільника на ШЕ. Обслуговуючий стільник є стільником, призначеним для обслуговування ОЕ на низхідній і/або висхідній лінії (каналу) зв'язку. Необслуговуючий стільник може бути заважаючим стільником, що створює перешкоду для ШОЕ на низхідному каналі зв'язку, і/або стільником, який піддається впливу перешкоди, що спостерігає перешкоду від ШОЕ на висхідному каналі зв'язку.
Передачі по висхідному каналу зв'язку на фіг. 1 не показуються для простоти.
ГТЕ використовує ортогональне мультиплексування з частотним розділенням каналів (ОБОМ) на низхідному каналі і мультиплексування з одиночною несучою частотою з частотним розділенням каналів (ЗС-ЕОМ) на висхідному каналі ОБОМ і 5С-РЕОМ розділяють ширину смуги пропускання системи на множину (К) ортогональних піднесучих, які також звичайно згадуються як тони, біни і т. д.
Кожна піднесуча може бути модульована даними. Загалом, символи модуляції посилають в частотній області за допомогою ОРОМ і у часовій області за допомогою 5С-ЕОМ. Загальна кількість піднесучих (К) може залежати від ширини смуги пропускання системи. Наприклад, К може дорівнювати 128, 256, 512, 1024 або 2048 для ширини смуги пропускання системи 1,25, 2,5, 5, 10 або 20 мегагерц (МГЦ), відповідно. Ширина смуги пропускання системи може також бути розділена на піддіапазони, ів ТЕ кожний піддіапазон може охоплювати 1,08 МГц.
У І ТЕ графік часу передачі для кожної лінії зв'язку може бути розділений на блоки субкадрів.
Кожний субкадр може мати задану тривалість, наприклад, 1 мілісекунда (мс), і може містити два часових інтервали. Кожний часовий інтервал може містити шість періодів символів для розширеного циклічного префікса або сім періодів символів для звичайного циклічного префікса. Доступні ресурси частоти і часу для кожного каналу зв'язку можуть бути розділені на блоки ресурсів. Кожний блок ресурсів може охоплювати конкретну часову і частотну розмірність, наприклад, 12 піднесучих в одному часовому інтервалі в ІГ.ТЕ.
ШОЕ може здійснювати зв'язок з обслуговуючим стільником в основному перешкодовому сценарії, який є сценарієм, в якому () ШОЕ може спостерігати високу перешкоду з боку одного або більше заважаючих стільників на низхідному каналі і/або (ії) обслуговуючий стільник може спостерігати високу перешкоду зі сторони одного або більш заважаючих ШОЕ на висхідному каналі. Основний перешкодовий сценарій може виникати через розширення діапазону, що є сценарієм, в якому ОЕ з'єднується зі стільником з нижчими втратами на трасі і нижчою геометрією серед всіх стільників, виявлених ШЕ. Наприклад, на фіг. 1 СЕ 2 може виявити макростільник Х і пікостільник У і може мати нижчу потужність прийому для пікостільника У, ніж для макростільника Х. Проте, для ШЕ 2 може бути бажаним з'єднатися з пікостільником У, якщо втрати на трасі для стільника ХУ нижча, ніж втрати на трасі для макростільника Х. Це може призвести в результаті до меншої перешкоди в бездротовій мережі для даної швидкості передачі даних для ШЕ 2. Основний перешкодовий сценарій може також виникнути через обмежений зв'язок. Наприклад, на фіг. 1 ШОЕ 1 може знаходитися близько до фемтостільника У і може мати високу потужність прийому для цього стільника. Однак, СЕ 1 може бути не здатним отримати доступ до фемтостільника У через обмежений зв'язок і може тоді з'єднатися з макростільником Х, що не має обмежень, з більш низькою потужністю прийому. ШЕ 1 може тоді спостерігати високу перешкоду від фемтостільника У на низхідному каналі і може також створювати високу перешкоду для стільника У на висхідному каналі.
У варіанті просторове придушення перешкод може виконуватися для передачі даних по низхідному каналу, щоб знизити перешкоду для ШЕ. У одному проекті ШОЕ може визначити і надавати інформацію просторового зворотного зв'язку (ЕІ) для заважаючого стільника. Заважаючий стільник може посилати свою передачу на основі 5РЕЇ, щоб знизити перешкоду для ШЕ.
Можуть бути доступні наступні типи інформації:
Просторова інформація зворотного зв'язку - інформація, що використовується для зниження перешкоди для станції, яка піддається впливу перешкоди,
Інформація для просторового обнулення - інформація, яка використовується для вибору напрямку передачі в сторону від станції, яка піддається впливу перешкоди,
Інформація попереднього кодування - інформація, яка використовується для спрямування передачі в напрямку цільової станції, і
Інформація про коефіцієнт посилення для обнулення - інформація, яка вказує зниження перешкоди завдяки просторовому придушенню перешкод.
Для просторового придушення перешкод на низхідному каналі 5ЕЇ може містити (ї) інформацію для просторового обнулення для заважаючого стільника, який може використовуватися цим стільником для спрямування своєї передачі в сторону від ШОЕ, (ії) інформація попереднього кодування для обслуговуючого стільника для ШЕ, який може використовуватися заважаючим стільником для спрямування своєї передачі в сторону від обслуговуючого стільника до ШЕ, (ії) інформація про коефіцієнт посилення для обнулення, і/або (ім) інша інформація. Різні типи інформації для 5РЇ можуть бути визначені так, як описано нижче.
У одному проекті ШЕ може оцінити характеристику низхідного каналу зв'язку для заважаючого стільника, основуючись, наприклад, на опорному сигналі або пілот-сигналі, посланому стільником по низхідному каналу. Оцінка низхідного каналу зв'язку може бути представлена канальною матрицею К хХт як: поча 0-0 чт пПоя Про» 0-0 Пот
Ну - ! (1) пи Пд о. вт де Ні; - канальна матриця для низхідного каналу від заважаючого стільника до СЕ и,
Па для гГ-1,..., К, іїТ-1,..., Т, Є Комплексним коефіцієнтом посилення між передавальною антеною ї в заважаючому стільнику і приймальною антеною г в ШОЕ,
Т - кількість передавальних антен в заважаючому стільнику, і
В - кількість приймальних антен в ОБ.
Канальна матриця Ні містить К рядків для КЕ приймальних антен в ШОЕ. Кожний рядок Ніх відповідає одному канальному вектору Ніс для однієї приймальної антени в ШЕ. Якщо СЕ обладнане одиночною антеною, то Ні містить єдиний рядок для єдиного канального вектора. Матриця може, таким чином, вироджуватися у вектор, для якого існує тільки один рядок або один стовпець. Оцінка низхідного каналу може бути отримана для всіх або частини ширини смуги пропускання системи, наприклад, для піддіапазона, в якому може плануватися робота ШЕ.
У першому проекті ЕІ, ЗЕЇ може містити індикатор напрямку каналу (СОЇ) для заважаючого стільника. СОЇ для заважаючого стільника може визначатися по-різному. У одному проекті ОЕ може квантувати Ні, основуючись на кодовій книзі квантованих канальних матриць. ОЕ може оцінити кожну квантовану канальну матрицю в кодовій книзі таким чином:
Оні -Інані| (г) де Н-І-а квантована канальна матриця в кодовій книзі,
Он, - метричний показник ортогональності між Н. і Ни, і "н"- означає Ермітовий або комплексно зв'язаний елемент.
Метричний Он, і може бути обчислений для кожної квантованої канальної матриці в кодовій книзі.
Квантована канальна матриця Ну, яка має найбільший Он, і відповідає Ні» настільки близько, наскільки можливо, може бути вибрана і надаватися як СОЇ для заважаючого стільника. Канальна матриця Ніс може, таким чином, бути квантована в Ні, яка максимально корельована з Ні» (а не максимально ортогональна до Ні). У іншому проекті ШЕ може квантувати кожний рядок Ні), основуючись на кодовій книзі квантованих канальних векторів, і може отримувати квантований канальний вектор для кожного рядка Ні... ШЕ може також квантувати Ні іншими способами. Розмір кодової книги квантованих канальних матриць або векторів може бути вибраний так, щоб отримувати хороший показник обнулення, в той же час скорочуючи службову сигналізацію. СОЇ для заважаючого стільника може містити індекс квантованої канальної матриці, індекс кожного квантованого канального вектора і/або іншу інформацію. ШЕ може посилати СОЇ як ЗЕ на заважаючий стільник. Оскільки Ні, про яке повідомляють, вказує напрямок від заважаючого стільника до СЕ, заважаючий стільник може вибрати матрицю попереднього кодування, щоб бути наскільки можливо ортогональним до Ні, щоб знизити перешкоду на ШЕ.
У другому проекті з РІЇ, 5ЕЇ може містити індикатор матриці попереднього кодування (РМІ) для заважаючого стільника. РМІ для заважаючого стільника може бути визначений по-різному. У одному проекті, ШЕ може вибрати матрицю попереднього кодування з кодової книги матриць попереднього кодування, яка, наскільки можливо, ортогональна до Ні. ШЕ може оцінити кожну матрицю попереднього кодування в кодовій книзі таким чином: ов; -|ньй| з) де Рі є І-ою матрицею попереднього кодування в кодовій книзі, і
Орі - метричний показник ортогональності між Р. і Ну.
ШЕ може вибрати матрицю попереднього кодування, яка має найменший Ов, і є найбільш ортогональною до Ні. ШОЕ може послати індекс цієї матриці попереднього кодування як 5РЕЇ для заважаючого стільника. Вибрана матриця попереднього кодування може містити "кращий" набір лінійних комбінацій ефективних антен, що призводять в результаті до найбільшого зниження перешкод на ШЕ.
У іншому проекті ШЕ може обчислити матрицю попереднього кодування Рі, яка є наскільки можливо ортогональною до Ніш. ОЕ може виконати розкладання по власних значеннях таким чином:
НІНИ-ЕЛЕ (3 де Е - унітарна матриця ТХТтТ вектора власного значення Ні і
А - діагональна матриця ТхХТ власних значень Ні.
Унітарна матриця Е характеризується властивістю ЕН Е-1ї, де І - одинична матриця. Стовпці Е є ортогональними один до одного і кожний стовпець має одиничну потужність. Низхідний канал від заважаючого стільника до СЕ має 5 власних мод, де З«тіпК, Т). Стовпці Т в матриці Е згадуються як вектори Т власних значень і можуть використовуватися для відправки даних на власних модах Ні.
Діагональні елементи матриці Л є власними значеннями, які представляють коефіцієнти посилення по потужності власних мод Ніш. Діагональні елементи Т матриці Лл пов'язані з власними векторами Т матриці Е. Якщо К-Т, то Лл може містити до К ненульових діагональних елементів і нулі для інших діагональних елементів. Власні вектори в матриці Е, відповідні нульовим діагональним елементам в
А, є ортогональними до Ніс і можуть бути введені в матрицю Рі» попереднього кодування. ШЕ може квантувати Ріи (наприклад, як описано вище для Ніл), щоб отримати 5РЇ для заважаючого стільника.
ШОЕ може послати 5РЇ на заважаючий стільник, який може потім вибрати матрицю попереднього кодування, щоб узгодити квантовану Ру в максимально можливій мірі, щоб знизити перешкоду для ШОЕ.
У ще одному проекті ШЕ може бути обладнано численними приймальними антенами і може визначати матрицю попереднього кодування для заважаючого стільника, враховуючи його здатність до обнулення при прийомі. СЕ може вивести матрицю просторового фільтра, основуючись на канальній матриці для обслуговуючого стільника. ОЕ може потім виконати для приймача просторову обробку передачі від обслуговуючого стільника за допомогою матриці просторового фільтра. ОЕ може оцінити кожну матрицю попереднього кодування в кодовій книзі, передбачаючи, що матриця просторового фільтра буде використовуватися в ШЕ. ШЕ може вибрати матрицю попереднього кодування, здатну забезпечити найкращі характеристики приймача за допомогою матриці просторового фільтра. ШЕ може забезпечити вибрану матрицю попереднього кодування як 5РЇ для заважаючого стільника.
У третьому проекті ЗЕІЇ, 5ЗЕЇ для заважаючого стільника може містити СОЇ або РМІ для обслуговуючого стільника. ШЕ може оцінити низхідний канал для обслуговуючого стільника і може визначити СОЇ або РМІ на основі матриці Неси низхідного каналу для обслуговуючого стільника. СОЇ може містити індекс квантованої канальної матриці, індекс кожного квантованого канального вектора і т. д. РМІ може містити індекс для матриці попереднього кодування або вектор, які повинні використовуватися обслуговуючим стільником для ШЕ, і т. д. ШЕ може посилати СОЇ або РМІ для обслуговуючого стільника як 5ЕЇ для заважаючого стільника. Оскільки СОІ/РМІ для обслуговуючого стільника вказує напрямок від обслуговуючого стільника до ОЕ, заважаючий стільник може вибрати матрицю попереднього кодування, щоб вона була, наскільки можливо, ортогональною до СОІ/РМІ для обслуговуючого стільника, щоб знизити перешкоду для ШОЕ. Наприклад, заважаючий стільник може планувати ШЕ, яке може бути мінімально порушене променем, вибраним обслуговуючим стільником.
У іншому проекті 5ЕЇ для заважаючого стільника може містити ряд ортогональних векторів, які можуть передбачати певну просторову обробку для приймача на ШЕ. Наприклад, 5РЇ може містити один або більше векторів, які можуть бути ортогональні до одного або більше основних власних векторів канальної матриці Ні, яка може бути отримана, як показана в рівнянні (4). Як інший приклад, певна просторова обробка для приймача може бути прийнята для ШЕ при передачі даних від обслуговуючого стільника. ЗЕРІЇ може потім містити один або більше векторів, які можуть бути ортогональні до діючого каналу між передавальними антенами на заважаючому стільнику і виходами просторової обробки для приймача на ШЕ.
Загалом, інформація просторового обнулення для заважаючого стільника може містити СОЇ або
РМІ для заважаючого стільника, СОЇ або РМІ для обслуговуючого стільника і/або деяку іншу інформацію. Заважаючий стільник може використати інформацію просторового обнулення, щоб визначити матрицю попереднього кодування, яка може направляти її передачу в сторону від напрямку на ПЕ.
У одному проекті 5РЇ може містити коефіцієнт посилення для обнулення при передачі (ТМ), що є результатом застосування заважаючим стільником інформації просторового обнулення, наданою ШЕ.
ШОЕ може оцінити (ї) потужність перешкоди ІЗЕЇ від заважаючого стільника, коли цей стільник застосовує інформацію для просторового обнулення і (ії) потужність перешкоди ІС. від заважаючого стільника, коли цей стільник не застосовує інформацію для просторового обнулення (або робочий розімкнений контур). ШЕ може визначити коефіцієнт посилення для обнулення при передачі, як відношення ІЗЕЇ до ІОЇ. Коефіцієнт посилення для обнулення при передачі може, таким чином, вказувати значення зниження потужності перешкоди від заважаючого стільника, якщо інформація для б просторового обнулення використовується цим стільником замість передачі в розімкненому контурі.
Заважаючий стільник може визначити рівень потужності передачі, щоб використати його для отримання цільового рівня перешкод на ШЕ. Заважаючий стільник може бути здатний збільшувати цей рівень потужності передачі за допомогою коефіцієнта посилення для обнулення при передачі, коли стільник застосовує інформацію для просторового обнулення.
У іншому проекті ЗЕЇ може містити коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі (ЕМО) для заважаючого стільника, що є результатом виконання ШОЕ просторової обробки для приймача обслуговуючого стільника. Цей проект може бути, зокрема, застосовний, якщо заважаючий стільник обладнаний одиночною передавальною антеною і нездатний виконувати вибір напрямку для просторового обнулення. Коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі може указати значення зниження потужності перешкоди внаслідок виконання СЕ просторової обробки для приймача і може визначатися, як описано нижче. Заважаючий стільник може потім визначити свій рівень потужності передачі на основі коефіцієнта посилення для обнулення при прийомі, щоб, наприклад, досягнути цільового рівня перешкод на ШЕ. Коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі може також бути розкладений на множники всередині цільового рівня перешкод для ШОЕ. Заважаючому стільнику, можливо, не знадобиться знати значення коефіцієнта для обнулення при прийомі, а швидше необхідно знати цільовий рівень перешкод для ШОЕ.
ШЕ може послати 5БЇ для заважаючого стільника, щоб підтримати просторове придушення перешкод. ЗРЕЇ може містити СОЇ або РМІ для заважаючого стільника, СОІ або РМІ для обслуговуючого стільника, коефіцієнт посилення для обнулення при передачі і/або іншу інформацію. У одному проекті
ШОЕ може послати 5РЇ безпосередньо в заважаючий стільник. У іншому проекті ШЕ може послати 5Р1І в обслуговуючий стільник, який може направити 5 заважаючому стільнику, наприклад, через сигналізацію рівня З (3), обмін якої виконується через транзитний модуль. ШЕ може посилати 5Р1Ї з досить високою швидкістю, яка може залежати від рухливості ОЕ і, можливо, від інших чинників.
Наприклад, ОЕ може послати 5РЇ з вищою швидкістю на заважаючий макростільник, щоб дозволити обнулення при передачі цим стільником в стані низької рухливості для ШОЕ. ШЕ може посилати 5БРЇ з повільнішою швидкістю заважаючого піко- або фемтостільника при статичному або квазістатичному стані ШЕ. ОЕ може також посилати 5ЕЇ кожен раз, коли потрібно, як описано нижче. Загалом, 5РЕЇ повинен відповідати відносно свіжій оцінці каналу, щоб отримати хороше обнулення при передачі.
У іншому аспекті просторове придушення перешкод може бути виконане для передачі даних по висхідному каналу, щоб знизити перешкоду для стільників. Просторове придушення перешкод для висхідного каналу може бути виконане різними способами в залежності від того, чи обладнане ОЕ однією або численними передавальними антенами.
У одному проекті заважаюче ШОЕ, обладнане численними передавальними антенами, може просторово керувати своєю передачею, щоб знижувати перешкоду для стільника. Стільник може оцінити висхідний канал від заважаючого ШОЕ до стільника і може визначити інформацію для просторового обнулення, основуючись на оціненому висхідному каналі, наприклад, використовуючи будь-який з проектів, описаних вище для низхідного каналу. Стільник може також визначити коефіцієнт посилення для обнулення, наприклад, як описано вище для низхідного каналу. 5РГЇ для заважаючого СЕ може містити інформацію для просторового обнулення, коефіцієнт посилення для обнулення при передачі і т. д. Стільник може послати 5ЕЇ на заважаюче ОЕ. Заважаюче ОЕ може використати 5РЇ, щоб просторово направити свою передачу в сторону від стільника і/або знизити свою потужність передачі.
У іншому проекті стільник може виконувати обнулення перешкоди при прийомі для заважаючого
ШОЕ, обладнаного одиночною передавальною антеною. Стільник може вибрати ШЕ для обслуговування, враховуючи заважаюче ОЕ.
Стільник може отримати символи, що приймаються, які можуть бути виражені таким чином:
Ге-Пивби-- Пів 55 -Пив Зи!иПів, (5) де 5у - символ даних, посланий обслуженим ЦЕ и, 8;- символ даних, посланий заважаючим МЕ |,
Пи - канальний вектор для висхідного каналу від обслугованого ШЕ и до стільника 5,
Ні - канальний вектор для висхідного каналу від заважаючого ЦЕ | до стільника 5, ї«х - вектор прийнятих символів в стільнику 5,
Пв - вектор сумарного шуму і перешкоди в стільнику 5, і п: - вектор сумарного шуму і перешкоди, крім як від ШЕ ), в стільнику 5.
Стільник може виконати просторову обробку для приймача, щоб відновлювати символи даних від обслугованого ШЕ і придушити/обнулити символи даних від заважаючого ШОЕ. Стільник може вибрати вектор т просторового фільтра, який (ії) відповідає Пи: для обслугованого ОЕ настільки, наскільки можливо близько, і (ії) є наскільки можливо ортогональним до прє для заважаючого СЕ. У одному проекті вектор т просторового фільтра може бути визначений на основі мінімальної -1 середньоквадратичної помилки (ММ5Е) фільтра приймача, і може бути обчислений як т- аНиьв , де а - масштабний коефіцієнт і Кли - коваріаційна матриця суми шуму і перешкоди. У іншому проекті стільник може оцінити кожний вхід в кодову книгу векторів просторового фільтра і може вибрати вектор просторового фільтра з найкращим відношенням "сигнал/"шум-перешкода" (ЗІМК). Стільник може також визначити вектор просторового фільтра іншими способами.
Стільник може виконати просторову обробку для приймача таким чином:
Ву - Тів - 5у во (6) де Зи - виявлений символ для обслугованого ЦЕ м, і
Пе - шум і перешкода після просторової обробки для приймача в стільнику 5.
Обробка, показана в рівнянні (б), може бути виконана для кожної піднесучої в кожному періоді символу.
Стільник може визначити коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі для заважаючого ЦЕ в результаті виконання стільником просторової обробки для приймача обслугованого ШОЕ. Стільник може оцінити (ії) потужність Івхг перешкоди від заважаючого ШЕ з виконанням стільником просторової обробки для приймача, і (ії) потужність Іо яхг перешкоди від заважаючого ШЕ без виконання стільником просторової обробки для приймача. Стільник може визначити коефіцієнт обнулення при прийомі як відношення Івхеє до Іпо вхг. Коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі може, таким чином, указати значення зниження потужності перешкоди за рахунок виконання стільником просторової обробки для приймача. Стільник може забезпечити коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі на заважаючому ШОЕ. Стільник або заважаюче ШОЕ може обчислити цільовий рівень потужності передачі для ОЕ, враховуючи коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі, щоб отримати цільовий рівень перешкоди для стільника. Заважаюче ОЕ може мати можливість збільшити свою потужність передачі на коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі.
Стільник може визначити коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі для конкретної пари обслугованого СЕ і заважаючого ОЕ. Якщо спарювання ОЕ небажане, то стільник може обчислити очікуваний (наприклад, середній) коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі або найгірший випадок коефіцієнта посилення для обнулення при прийомі, основуючись на численних ШЕ, які можуть бути обслуговані, і станах їх каналів. Використання коефіцієнта посилення для обнулення при прийомі може бути, зокрема, застосовно при фемто-розгортаннях, коли кожний фемтостільник може обслуговувати тільки одне або декілька ШЕ і може мати тільки одне або декілька заважаючих ШОЕ.
Отже, при фемторозгортанні може бути присутнім обмежене число пар обслугованого ЦЕ і заважаючого ШЕ.
Стільник може послати 5 для заважаючого ШЕ. 5ЕЇ може містити (ї) інформацію для просторового обнулення і/або коефіцієнт посилення для обнулення при передачі, якщо СЕ обладнане численними антенами, (ії) коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі, якщо ОЕ обладнане одиночною антеною, і/або (ії) іншу інформацію. У одному проекті стільник може послати 5БРЇ безпосередньо на заважаюче ШЕ. У іншому проекті стільник може послати 5РЇ в обслуговуючий стільник заважаючого ШОЕ, наприклад, через сигналізацію 3, якою обмінюються через транзитний модуль. Обслуговуючий стільник може потім послати 5ЕЇ на заважаюче ШОЕ. Стільник може послати
ЗР з відповідною швидкістю. Квантування для 5ЕЇ може бути вибране так, щоб отримати хороше просторове обнулення. Одні і ті ж або різні рівні квантування можуть використовуватися для 5РЇ, що посилається по повітрю, і 5РЇ, направленої через транзитний модуль.
Просторове придушення перешкод для низхідного каналу і висхідного каналу зв'язку може виконуватися по-різному. У одному проекті просторове придушення перешкод для даної лінії зв'язку може бути запущене, коли воно виправдане (замість того, щоб виконувати його весь час). Наприклад, просторове придушення перешкод може бути запущене, коли виявлене основне джерело перешкод. У одному проекті 5ЕЇ можна посилатися з відповідною швидкістю, щоб підтримувати просторове придушення перешкод. У іншому проекті 5ЕЇ може посилатися, коли запускається подією, яка може знизити об'єм службової сигналізації. Наприклад, ЗЕРІ може посилатися, якщо є помітна зміна в інформації для просторового обнулення, коефіцієнті посилення для обнулення при передачі і/або коефіцієнті посилення для обнулення при прийомі, наприклад, коли зміна в інформації для просторового обнулення або коефіцієнті посилення для обнулення перевищує певний поріг.
Описані тут способи просторового придушення перешкод можуть використовуватися для дуплексних мереж з частотним розділенням каналів (ЕОО), а також для дуплексних мереж з часовим розділенням каналів (ТОЮ). Для РОО низхідні і висхідні канали зв'язку можуть бути розподілені по окремих частотних каналах, і реакція каналу для низхідного каналу може не мати хорошої кореляції з реакцією каналу для висхідного каналу. Для мережі ЕОО ШЕ може оцінити характеристику низхідного каналу для заважаючого стільника, визначити 5РЕЇ, основуючись на характеристиці низхідного каналу, і послати 5РЇ на заважаючий стільник, як описано вище. Стільник може також оцінити характеристику висхідного каналу для заважаючого ШОЕ, визначити 5РЕЇ, основуючись на характеристиці висхідного каналу, і послати 5ЕЇ на заважаюче ШОЕ, як також було описано вище. Для ТОО низхідний канал і висхідний канал зв'язку можуть спільно використовувати один і той же частотний канал і характеристика каналу для низхідного каналу може бути корельована з характеристикою каналу зв'язку. Для мережі ТОО заважаючий стільник може оцінити характеристику висхідного каналу для ПЕ, основуючись на опорному сигналі від ОЕ, оцінити характеристику низхідного каналу, основуючись на характеристиці висхідного каналу, і використати характеристику низхідного каналу, щоб направляти його передачу в сторону від ШЕ. Заважаюче ОЕ може також оцінити характеристику низхідного каналу для стільника на основі опорного сигналу від стільника, оцінити характеристику висхідного каналу на основі характеристики низхідного каналу, і використати характеристику висхідного каналу для спрямування його передачі в напрямку в сторону від стільника. Заважаюча станція може, таким чином, мати можливість отримувати 5ЕЇ, основуючись на своїй оцінці каналу, без необхідності отримувати 5БРЕЇ від станції, що піддається дії перешкоди.
Просторове придушення перешкод може бути підтримане для даної лінії зв'язку, використовуючи різні повідомлення сигналізації і графіки часу. Деякі приклади графіків часу і повідомлень для просторового придушення перешкод на низхідному і висхідному каналах зв'язку описані нижче.
На фіг. 2 показаний проект схеми 200 передачі даних по низхідному каналу з просторовим придушенням перешкод. Для простоти, на фіг. 2 показані тільки два стільникиХ ім і двацЕ 112 на фіг. 1. Стільник Х є обслуговуючим стільником для ЦЕ 1 і заважаючим стільником для ШЕ 2. Стільник У є обслуговуючим стільником для ШЕ 2 і заважаючим стільником для ЦЕ 1.
Стільник Х може мати дані для посилання на ШОЕ 1 і може знати, що ШОЕ 1 спостерігає високу перешкоду на низхідному каналі. Наприклад, стільник Х може прийняти звіти про результати вимірювань для пілот-сигналу від ШЕ 1 і в звітах може вказуватися і/або ідентифікуватися створюючий сильну перешкоду стільник У. Стільник Х може послати запит ЗЕРЇ на ШОЕ 1, щоб просити ЦЕ 1 (ї) визначити і послати ЗРЕЇ на заважаючий стільник У і/або (ії) визначити і послати сигнал зворотного зв'язку в обслуговуючий стільник Х. Запит 5РЇ може містити різні типи інформації, як описано нижче.
Аналогічно, стільник У може мати дані для посилання на ШЕ 2 і може знати, що ШОЕ 2 спостерігає високу перешкоду на низхідному каналі. Стільник ХУ може потім послати запит 5РЇ на ШЕ 2 і просити, щоб ШЕ 2 визначило і послало 5РЇ на заважаючий стільник Х.
ЦЕ 1 може прийняти запит 5РЇ від свого обслуговуючого стільника Х. В відповідь на запит 5РЕЇ, ОЕ 1 може оцінити характеристику низхідного каналу для заважаючого стільника У і може визначити 5БРЕЇ для стільника У, основуючись на характеристиці низхідного каналу, наприклад, як описано вище. ШЕ 1 може потім послати 5ЕЇ на заважаючий стільник М. ШОЕ 1 може також оцінити характеристику низхідного каналу для свого обслуговуючого стільника Х, визначити інформацію попереднього кодування (наприклад, СОЇ або РМІ) для стільника Х і послати інформацію попереднього кодування на стільник Х. Аналогічно, ОЕ 2 може прийняти запит 5РЇ від свого обслуговуючого стільника У, оцінити характеристику низхідного каналу для заважаючого стільника Х, визначити 5ЕЇ для стільника Х, основуючись на характеристиці низхідного каналу, і послати 5РЇ на стільник Х. ОСШЕ 2 може також оцінити характеристику низхідного каналу для свого обслуговуючого стільника У, визначити інформацію попереднього кодування для стільника У і послати інформацію попереднього кодування на стільник У.
Стільник Х може прийняти інформацію попереднього кодування від ШЕ 1 і 5ЕЇ від заважаючого ОЕ 2. Стільник Х може визначити матрицю Рх попереднього кодування, щоб використати її для передачі даних, основуючись на інформації попереднього кодування від ШЕ 1 ї 5ЕЇ від ОЕ 2. Стільник Х може також визначити рівень Рага, х для використання при передачі даних, основуючись на коефіцієнті посилення для обнулення при передачі від СЕ 2, цільовому рівні перешкод для ШЕ 2 і/або іншій інформації. Стільник Х може потім передати опорний сигнал індикатора якості ресурсу (КО) за допомогою матриці Рх попереднього кодування і з рівнем Рквес!-в5, х Потужності, який може дорівнювати
Рага, х або масштабованої версії Рама, х. Опорний сигнал або пілот-сигнал є передачею, про яку апріорно відомо передавачу і приймачу. Опорний сигнал КОЇ може також згадуватися як пілот-сигнал для прийняття рішення про потужність. Опорний сигнал КОЇ може бути опорним сигналом, що направляється, посланим з матрицею попереднього кодування, і/иабо може мати змінний рівень потужності передачі. Стільник Х може також послати запит КОЇ на ШЕ 1 і/або інші ОЕ, що обслуговуються стільником Х. Запит КОЇ може просити ШЕ 1 оцінити якість каналу для стільника Х на основі опорного сигналу КО і послати КО в стільник Х. Аналогічно, стільник У може визначити матрицю Ру попереднього кодування, щоб використати її для передачі даних на основі інформації попереднього кодування від СЕ 2 ії ЗРЇ від ОЕ 1. Стільник М може також визначати рівень Рагаа, у потужності передачі, щоб використати його для передачі даних на основі коефіцієнта посилення для обнулення при передачі від ШЕ 1, цільового рівня перешкод для ШЕ 1 і/або іншої інформації. Стільник
У може потім передати опорний сигнал КО) з матрицею Ру попереднього кодування і з рівнем Ррео!-н5, у передачі потужності, який може дорівнювати Роза, м або масштабованої версії Рааа, у. Стільник Х може також послати запит КОЇ на ШЕ 2 і/або інші ОЕ, що обслуговуються стільником У.
ШЕ 1 може приймати опорні сигнали КО! від стільників Х і М, а також запит КО! від його обслуговуючого стільника Х. В відповідь на запит КО! ШОЕ 1 може оцінити якість каналу для обслуговуючого стільника Х на основі опорних сигналів КО від всіх стільників. Опорні сигнали КОЇ можуть дозволити ШЕ 1 більш точно оцінити якість каналу, яке ШЕ 1 може чекати для передачі даних від обслуговуючого стільника Х, враховуючи матриці попереднього кодування і рівні передачі потужності, які, як очікується, будуть використовувати стільники. ШЕ 1 може визначити КО), який може містити оцінку 5ІМЕ для якості каналу, схеми модуляції і кодування (МСО5), визначеної на основі оцінці
ЗІМК, і т. д. ШЕ 1 може послати КО! на свій обслуговуючий стільник Х. Аналогічно, ОШЕ 2 може прийняти опорні сигнали КО від стільників Х і У, а також запит КО від свого обслуговуючого стільника
У. СЕ 2 може оцінити якість каналу для обслуговуючого стільника У, визначити КО), і послати КОЇ на стільник У.
Стільник Х може приймати КОЇ від ШЕ 1, планувати СЕ 1 для передачі даних, вибирати МО 5, основуючись на КО, і обробляти дані для ОЕ 1 відповідно до вибраного МС5. Стільник Х може генерувати надання низхідного каналу (ОЇ), яке може також згадуватися як призначення ресурсу, надання планування і т. д. Надання низхідного каналу може вказувати призначені ресурси, вибраний
МОЗ і т. д. Стільник Х може послати надання низхідного каналу і передачу даних на ШЕ 1. СЕ 1 може прийняти надання низхідного каналу і передачу даних і може декодувати прийняту передачу відповідно до вибраного МС5. СЕ 1 може генерувати інформацію підтвердження (АСК), яка може указати, чи були дані декодовані правильно або з помилкою. ОЕ 1 може послати інформацію АСК в свій обслуговуючий стільник Х. Стільник ХУ може аналогічно виконати передачу даних на ШЕ 2.
На фіг. ЗА-30О0 представлена передача повідомлень для схеми передачі даних по низхідному каналу, показаної на фіг. 2. Кожний стільник може спочатку вибрати одне або більше СЕ для можливої передачі даних за допомогою набору ресурсів частоти і часу (наприклад, один або більше ресурсних блоків). Початковий вибір ШЕ може бути оснований на різних факторах, таких як пріоритети СЕ в різних стільниках, канальна інформація для ШОЕ, стан буфера низхідного каналу стільника, вимоги до якості обслуговування (005), критерії оптимізації мережі (наприклад, пропускна здатність, рівнодоступність) і т. д. Канальна інформація для ОЄЕЄ може бути довгостроковою і обмін між стільниками може здійснюватися через транзитний модуль, наприклад, інтерфейс Х2 згідно з І ТЕ.
Вибрані ШЕ можуть вважатися заздалегідь спланованими СЕ. Кожний стільник може послати запит
ЗЕЇ кожному вибраному ШОЕ, як показано на фіг. ЗА. Кожне вибране ШЕ може визначити і послати інформацію попереднього кодування (наприклад, СОЇ) в свій обслуговуючий стільник і може також визначити і послати 5ЕРЇ в кожний заважаючий стільник, вказаний в запиті 5ЕЇ для цього ОЕ, як показано на фіг. ЗВ.
Кожний стільник може прийняти інформацію попереднього кодування від кожного вибраного ПЕ, а також ЗЕЇ від кожного заважаючого ШОЕ. Кожний стільник може прийняти або відхилити ЗР від заважаючих ШОЕ, основуючись, наприклад, на рівнях корисності, пріоритетах і т. д. Кожний стільник може планувати одне або більше ШОЕ для передачі даних на наборі ресурсів частоти і часу на основі різних чинників, таких як описані вище для початкового вибору СЕ. Для кожного стільника сплановане
ШОЕ може бути тим же самим, що і початково вибране ШЕ, або відрізнятися від нього. Даний стільник може бути нездатний застосувати відповідну матрицю попереднього кодування для вибраного ПЕ, наприклад, через конфлікт планування між цим стільником і іншим стільником і потім може планувати інше ШЕ. Наприклад, стільник У може спочатку вибрати ШЕ 2, може виявитися нездатним використати відповідну матрицю попереднього кодування для ШЕ 2 через конфлікт планування зі стільником Х і може потім спланувати ШЕ 4, яке може бути менш порушене перешкодою від стільника Х. Ця гнучкість може дозволити стільникам планувати СЕ, що може дозволити їм отримувати перевагу з просторових променів, доступних стільникам.
Кожний стільник може визначити матрицю попереднього кодування, щоб використати її для ШЕ, що планується, і може також визначити рівень потужності передачі, щоб використати його для передачі даних. Кожний стільник може потім послати опорний сигнал КО), а також запит КОЇ кожному спланованому ШЕ, як показано на фіг. ЗС. Даний стільник може послати запити КО) і запити 5РЇ на різні ОЕ. Наприклад, стільник У може послати запит 5РЇ на ШЕ 2 і може пізніше послати запит КОЇ на
ЦЕ 4. Стільник може також послати запити КОЇ на множину ШЕ для одного і того ж набору ресурсів частоти і часу, щоб дозволити стільнику прийняти рішення про планування по ходу процесу, основуючись на КО! від цих ШЕ. Кожне сплановане ОЕ може визначити і послати КО! в свій обслуговуючий стільник, як показано на фіг. 30.
У проекті, показаному на фіг. 2-30, обслуговуючий стільник може послати запит 5РЇ на СЕ, щоб просити ШЕ послати 5РЇ на заважаючий стільник. У іншому проекті заважаючий стільник може послати запит 5РЇ на ОЕ, щоб просити ШЕ послати 5РЇ на цей стільник. Запит 5РЕЇ можуть також посилати інші об'єкти. Наприклад, ОЕ може автономно вирішити послати 5РЇ на сильний заважаючий стільник.
На фіг. 4 показаний проект схеми 400 передачі даних по висхідному каналу з просторовим придушенням перешкод. Для простоти, на фіг. 4 показані тільки два стільники Хі м і два СЕ 1 і 2, показані на фіг. 1. Стільник Х є обслуговуючим стільником для ЦЕ 1 і йому створює перешкоду ЦЕ 2 на висхідному каналі. Стільник ХУ є обслуговуючим стільником для ШЕ 2 і йому створює перешкоду ЦЕ 1 на висхідному каналі зв'язку.
ШЕ 1 може мати дані для посилання в свій обслуговуючий стільник Х і може послати запит ресурсу. Запит ресурсу може вказувати пріоритет запиту, об'єм даних для посилання від СЕ 1 і т. д. В одному проекті, який не показаний на фіг. 4, ШЕ 1 не посилає запит 5БРЇ в стільник У, що піддається впливу перешкоди. Для цього проекту стільник У, що піддається впливу перешкоди, може послати 5РЕЇ на МЕ, якщо стільник ХУ визначає, що бажане просторове придушення перешкод за допомогою ЦЕ 1. У іншому проекті, який показаний на фіг. 4, ШЕ 1 може послати запит 5БРЇ на стільник У, що піддається впливу перешкоди, щоб просити стільник У визначити і послати 5РЇ на ШОЕ 1. СЕ 1 може також послати опорний сигнал разом із запитом ресурсу, щоб дозволити кожному стільнику визначати інформацію для просторового обнулення або інформацію попереднього кодування для ШЕ 1.
Обслуговуючий стільник Х може прийняти запит ресурсу від ШЕ 1 і, можливо, запит 5РЇ від ШОЕ 2.
Стільник Х може послати запит опорного сигналу на ШЕ 1, щоб просити ШЕ 1 передати опорний сигнал
КОЇ. Стільник Х може також визначити інформацію попереднього кодування (наприклад, СОІ або РМІ) для ШЕ 1 ї може послати інформацію попереднього кодування на ШЕ 1 (не показане на фіг. 4).
Стільник У може отримати запит 5РЕЇ від ШЕ 1, визначити 5РЇ, основуючись на передачі по висхідному каналу від ШЕ 1, і послати 5РЇ на ШЕ 1. Якщо ШЕ 1 забезпечене одиночною передавальною антеною, то 5РЇ може містити інформацію про коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі і/або іншу інформацію для ШЕ 1. Якщо ШЕ 1 забезпечене численними передавальними антенами, то ЗЕЇ може містити інформацію для просторового обнулення (наприклад, СОЇ або РМІ для стільника У), щоб дозволити ШЕ 1 направляти свою передачу в сторону від стільника У.
ШОЕ 1 може приймати запит опорного сигналу від свого обслуговуючого стільника Х, 5РЇ від стільника У, що піддається впливу перешкоди, і, можливо, інформацію попереднього кодування від обслуговуючого стільника Х. Якщо ОЕ 1 забезпечене одиночною передавальною антеною, то ЦЕ 1 може визначити рівень потужності при передачі Раага, їх, щоб використати його для передачі даних, основуючись на коефіцієнті посилення для обнулення при прийомі від стільника У, цільовому рівні перешкод для стільника М і/або іншої інформації. Якщо ШЕ 1 забезпечене численними передавальними антенами, то ШЕ 1 може визначити матрицю Рі попереднього кодування, щоб використати її для передачі даних на основі інформації попереднього кодування від стільника Х і інформації для просторового обнулення від стільника У. ШЕ 1 може потім передати опорний сигнал
КОЇ на рівні передачі Ррво!-в5, 1 і, можливо, з матрицею Рі попереднього кодування. Рво/г-в5, 1 може бути еквівалентна Раз, ї: або масштабованої версії Рааїа, 1.
Обслуговуючий стільник Х може приймати опорні сигнали КО від ОЕ 1 ії ОЕ 2. Стільник Х може визначити якість каналу для ШЕ 1, основуючись на опорних сигналах КО, і може вибрати МС5 для ОЕ 1, основуючись на якості каналу. Стільник Х може створити надання висхідного каналу, яке може містити вибраний МС5, призначені ресурси, рівень потужності передачі для використання призначених ресурсів і/або іншу інформацію. Стільник Х може послати надання висхідного каналу на
ЦЕ 1. ШЕ 1 може прийняти надання висхідного каналу, обробити дані відповідно до вибраного МОЗ і виконати передачу даних на призначених ресурсах. Стільник Х може прийняти передачу даних від ОЕ 1, декодувати прийняту передачу, визначити інформацію підтвердження АСК, основуючись на результаті декодування, і послати інформацію АСК на ШЕ 1.
У проекті, показаному на фіг. 2, запит 5РЇ може бути посланий в субкадрі М по низхідному каналу,
ЗРЇ може бути посланий в субкадрі 12 по висхідному каналу, запит КОЇ і опорний сигнал КОЇ можуть бути послані в субкадрі ІЗ по низхідному каналу, КОЇ може бути посланий в субкадрі 14 по висхідному каналу, надання низхідного каналу і дані можуть бути послані в субкадрі 5 по низхідному каналу і інформація АСК може бути послана в субкадрі 16 по висхідному каналу. Субкадри 11, 12, 13, 14, 15 і 16 можуть бути розділені на однакову або різну кількість субкадрів, наприклад, на два - чотири субкадри між послідовними субкадрами, що використовуються для передачі. У одному проекті субкадрам МН, ІЗ і
Ї5 в низхідному каналі може належати одне чергування в низхідному каналі, яке може містити субкадри низхідного каналу, рознесені на ЇЇ субкадрів, де Ї може бути будь-яким прийнятним значенням. Субкадри 12, 14 і 16 можуть належати одному чергуванню у висхідному каналі, яке може містити субкадри висхідного каналу, рознесені на ГІ. субкадрів.
У проекті, показаному на фіг. 4, запит ресурсу і запит ЗЕЇ можуть бути послані в субкадрі Й по висхідному каналу, 5РЕЇ і запит опорного сигналу можуть бути послані в субкадрі 2 по низхідному каналу, опорний сигнал КО! може бути посланий в субкадрі Ї3 по висхідному каналу, надання висхідного каналу може бути послане в субкадрі 14 по низхідному каналу, дані можуть бути послані в субкадрі 15 по висхідному каналу і інформація АСК може бути послана в субкадрі їб по низхідному каналу. Субкадри М, 12, 13, 14, 15 і 16 можуть бути розділені на однакову або різну кількість субкадрів. У одному проекті субкадри М, їЗ і 15 у висхідному каналі можуть належати одному чергуванню у висхідному каналі, а субкадри 12, 14 і 16 в низхідному каналі можуть належати одному чергуванню в низхідному каналі.
У одному проекті ресурси для передачі повідомлень і даних можуть бути передані неявно.
Наприклад, на фіг. 2 запит 5РІ може просити для 5РЕЇ конкретні ресурси даних, запит КОЇ може просити для КО) конкретні ресурси даних і т. д. В іншому проекті ресурси, що використовуються для посилання повідомлень, ресурси, що використовуються для посилання опорних сигналів, і ресурси, що використовуються для посилання даних передачі, можуть бути передані неявно. Наприклад, на фіг. 2 запит З5РЇ може бути посланий по ресурсах Кевн-яєо низхідного каналу і може просити для 5РЇ ресурси Кодта для даних низхідного каналу, які можуть бути пов'язані з Кекі-вєо. Опорні сигнали КОЇ всіх стільників, відповідних одним і тим же ресурсам даних, можуть перекриватися з Кодта, так що ОЕ можуть вимірювати повну перешкоду, що спостерігається цими ШОЕ від всіх стільників. ЗЕЇ може посилатися через ресурси К5РЇ висхідного каналу, які можуть бути пов'язані з ресурсами Кеві-веОо низхідного каналу, що використовуються для посилання запиту 5РЇ, або можуть бути явно вказані в запиті 5ЕЇ. Запит КОЇ може бути посланий по ресурсах Кнво!-вєо низхідного каналу і може просити КОЇ для ресурсів Кво!-яз низхідного каналу, які можуть бути пов'язані з Кво-нкєо. КОЇ може бути визначений на основі опорного сигналу КОЇ, посланого через ресурси Кво-я5 низхідного каналу, і може бути посланий через ресурси Ккої висхідного каналу КО), які можуть бути пов'язані з Кво-яєо низхідного каналу або можуть бути явно вказані в запиті КОЇ. Опорний сигнал КОЇ можна послати через ресурси
Вво-яз низхідного каналу і можна передати матрицю попереднього кодування і рівень потужності передачі, який повинен використовуватися на ресурсах Коадта передачі даних низхідного каналу.
Повідомлення і передачі для просторового придушення перешкод можуть містити різні типи інформації. Наприклад, повідомлення і передачі для просторового придушення перешкод на низхідному каналі можуть містити описану нижче інформацію.
У одному проекті запит 5РЕЇ, посланий на ШЕ, може містити одне або більше з наступного:
Кожний заважаючий стільник, якому ОЕ повинно послати 5РЇ,
Ресурси частоти і часу, щоб визначити 5БРЇ,
Ресурси висхідного каналу для використання при посиланні 5БРЇ,
Пріоритет запиту 5РНЇ,
Цільовий рівень перешкод, і/або
Інша інформація.
Заважаючі стільники можуть бути ідентифіковані, основуючись на звітах про вимірювання пілот- сигналу, посланого СЕ в обслуговуючий стільник. У одному проекті кожний заважаючий стільник може бути ідентифікований коротким ідентифікатором (ІС) стільника, наприклад, 2-3 бітами для кожного заважаючого стільника, щоб зменшити об'єм службової сигналізації. У іншому проекті може використовуватися бітова матриця для набору заважаючих стільників, про які повинно повідомлятися через ОЕ, і кожний заважаючий стільник може бути пов'язаний з бітом в бітовій матриці. Кількість заважаючих стільників може бути обмежена (наприклад, шістьма стільниками), щоб зменшити об'єм службової сигналізації. Кількість заважаючих стільників може також обмежуватися стільниками з потужністю, що приймається в межах заданого значення (наприклад, в межах 10 дБ) потужності обслуговуючого стільника, що приймається. ОЕ може посилати 5РЇ на кожний заважаючий стільник, вказаний в запиті 5РЇ.
Ресурси частоти і часу, по яких повинен визначатися 5РЇ, можуть бути всією або частиною ширини смуги пропускання системи, наприклад, піддіапазоном, одним або більше ресурсними блоками і т.д.
Ресурси можуть бути явно вказані в запиті 5РЇ (наприклад, за допомогою індексу ресурсу) або бути передані неявно (наприклад, пов'язаними з ресурсами, на які посилається запит 5ЕЇ).
Пріоритет запиту 5ЕЇ може бути визначений на основі різних чинників. У одному проекті пріоритет може бути визначений на основі середньострокової-довгострокової обслуговуючої функції. Пріоритет може також містити диференціал короткострокового пріоритету. Пріоритет може бути квантований по декількох значеннях (наприклад, 1-2 біта), щоб зменшити об'єм службової сигналізації. У одному проекті пріоритет може визначатися типом даних, які повинні бути послані, наприклад, найбільше зусилля (ВЕ), гарантоване відправлення (АК), термінове відправлення (ЕР) і т. д.
У одному проекті 5РЇ для заважаючого стільника може містити одне або більше з наступного:
Інформація для просторового обнулення, наприклад, СО або РМІ для заважаючого стільника, СОЇ або РМІ для обслуговуючого стільника і т. д.,
Коефіцієнт посилення для обнулення при передачі і/або коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі,
Ресурси частоти і часу, щоб придушити перешкоду, що створюється заважаючим стільником,
Цільовий рівень перешкод для ШЕ,
Пріоритет запиту на придушення перешкоди, що створюється заважаючим стільником,
Тип інформації зворотного зв'язку, і/або
Інша інформація.
СОІ або РМІ для заважаючого стільника і СОЇ або РМІ для обслуговуючого стільника можуть бути визначені, як описано вище. СОІ/РМІ для кожного стільника може бути забезпечений достатньою роздільною здатністю (наприклад, 8-10 бітів), щоб досягнути бажаної характеристики обнулення при передачі. Обслуговуючий стільник може запитати ШОЕ послати СОІ/РМІ для заважаючого стільника і
СОІ/РМІ для обслуговуючого стільника в один і той же час, щоб дозволити точну координацію планування між різними стільниками. Коефіцієнт посилення для обнулення при передачі і/або прийомі може також бути визначений і повідомлений, як описаний вище.
Ресурси частоти і часу, на які для зниження перешкод може явно вказуватися за допомогою 5БЕЇ (наприклад, індексом ресурсу) або неявно передаватися (наприклад, пов'язаними з ресурсами, на які посилають ЗРЕЇ). Ресурси частоти і часу можуть охоплювати один піддіапазон в одному субкадрі, численні піддіапазони в одному субкадрі, піддіапазон для множини субкадрів або деяку іншу частотно- часову розмірність. Пріоритет по 5ЕЇ може дорівнювати пріоритету в запиті 5ЕІ. При широкосмуговому розгортанні (наприклад, при ширині смуги більше 5 МГц), для кожної частини (наприклад, 5 МГц) ширини смуги може посилатися окремий 5РЇ, щоб знизити корисне навантаження зворотного зв'язку.
Тип інформації зворотного зв'язку може указати, чи містить ЗЕЇ () СОЇ, відповідний каналу між заважаючим стільником і ШЕ і (ії) РМІ, який може використовуватися обслуговуючим стільником для
ШОЕ. Один або обидва типи інформації можуть бути корисні для прийняття рішення по плануванню в заважаючому стільника.
У одному проекті запит КО, посланий в ШЕ, може містити одне або більше з наступного:
Ресурси частоти і часу, щоб визначити КО),
Ресурси висхідного каналу, які повинні використовуватися для посилання КО,
Пріоритет запиту КО), і/або
Інша інформація.
У одному проекті опорний сигнал КОЇ може бути переданий стільником в призначених ресурсах в субкадрі Ї3 і може передати матрицю попереднього кодування і рівень потужності передачі, які, ймовірно, будуть використовуватися на відповідних ресурсах в субкадрі 15-13-4А, де А може бути фіксованим зміщенням. Рівень потужності передачі у відповідних ресурсах може бути тим же самим або відрізнятися від рівня потужності передачі, переданого в опорному сигналі КОЇ, наприклад, в залежності від 0о5, умови якості каналу і т. д. В одному проекті всі стільники можуть передавати свої опорні сигнали КОЇ на одних і тих же ресурсах і можуть використовувати різне скремблювання для конкретного стільника. Це може дозволити ШОЕ вимірювати бажаний компонент сигналу від обслуговуючого стільника і перешкоди від заважаючих стільників на основі різних кодів скремблювання для цих стільників. Опорні сигнали КОЇ можуть дозволити точне вимірювання станів каналу для конкретного ресурсу з відносно малим об'ємом службової сигналізації. Об'єм службової сигналізації може залежати від бажаної модульності ресурсів.
У одному проекті передача КОЇ від ОЕ до обслуговуючому стільника може містити якість каналу ресурсів частоти і часу, явно або неявно вказаних в запиті КОЇ. КОЇ може містити квантовану якість каналу (наприклад, чотири або більше бітів) для кожного щонайменше одного рівня, який повинен використовуватися для передачі даних на ШЕ. Кожний рівень може відповідати просторовому каналу в каналі МІМО від обслуговуючого стільника до ШЕ. КОЇ може також містити квантовану якість каналу для базового рівня і диференціальне значення для кожного додаткового рівня. КОЇ може також містити індикатор рангу (КІ) (наприклад, один або два біти), щоб передавати певну кількість рівнів, які повинні використовуватися для передачі даних.
Повідомлення і передачі для просторового придушення перешкод на висхідному каналі зв'язку можуть містити (ї) інформацію, подібну до інформації, описаної вище для просторового придушення перешкод на низхідному каналі і/або (ії) іншу інформацію.
У одному проекті ШЕ може посилати 5РЇ і/або КО! на сегмент керування, який може бути звільнений від інших передач. Наприклад, стільник Х може резервувати сегмент керування для ШЕ в стільнику М і, можливо, в інших стільниках, щоб посилати 5РЇ і/або КО! на стільник Х. ОЕ може посилати ЗРЇ або КО) на стільник, використовуючи ОБОМА або МхЗС-ЕОМА.
У одному проекті повідомлення і передачі для просторового придушення перешкод можуть бути вибрані додатково, щоб зменшити об'єм службової сигналізації. Наприклад, послідовність повідомлень і передач, показана на фіг. 2, може посилатися один раз в кожному інтервалі планування і рішення по плануванню (наприклад, вибрані матриці попереднього кодування і рівні потужності передачі) можуть бути дійсні для всього інтервалу планування. Інтервал планування може охоплювати
М субкадрів в одному чергуванні або деякій іншій відповідній тривалості. Кожне чергування може містити субкадри, рознесені на Г. субкадрів. Інтервали планування для різних чергувань можуть бути рознесені у часі, щоб уникнути тривалої початкової затримки, викликаної додатковою вибіркою. У іншому проекті для стійкого планування повідомлення може містити біт тривалості, щоб указати його дійсність протягом тривалого періоду часу.
Повідомлення і передачі, показані на фіг. 2 і 4, можуть посилатися по різних каналах. Наприклад, в системах ІГТЕ стільник може посилати 5РЇ і запити КОЇ по низхідному фізичному каналу керування (РОССН) на ЦЕ. У одному проекті стільник може посилати запит 5РЇ або запит КОЇ, використовуючи існуючий формат інформації керування низхідного каналу (ОСІ), наприклад, з різним скремблюванням для циклічної перевірки надмірності (СКС), щоб розрізнювати 5РЇ або запит КОЇ від інших типів повідомлень. У іншому проекті стільник може посилати запит 5РЇ або запит КОЇ, використовуючи новий формат ОСІ. Стільник може посилати численні 5БРІ або запити КО! спільно в просторі,
відповідному одному РОССН, використовуючи різні СКС. Стільник може також передавати надання низхідного каналу по РОССН на сплановане ОЕ. Стільник може передавати дані по фізичному низхідному каналу (РОБСН), що спільно використовується в одній або декількох передачах НАКО.
Стільник може також передавати призначені опорні сигнали по РОБСН на сплановані ОЕ.
ЦЕ може посилати 5БРЇ, КО і/або інформацію АСК по (ї) фізичному висхідному каналу керування (РОССН), якщо посилається тільки інформація керування, або (її) фізичному висхідному каналу (РОБСН), що спільно використовується, якщо посилаються і дані і інформація керування. Р і КОЇ можуть, таким чином, посилатися всередині смуги, якщо також посилаються дані. РОССН може нести до 12 бітів інформації на двох ресурсних блоках (КВ) в одному субкадрі. Ці 12 бітів інформації можуть бути кодовані (20, 12) блоковим кодом, щоб отримати 20 кодових бітів, які можуть бути додатково оброблені і послані на двох КВ. У одному проекті підвищене корисне навантаження з С бітів (наприклад, 13-16 бітів) для ЗЕЇ може бути послане по РОССН з більш високою кодовою частотою, наприклад, з (20, 0) кодовою частотою, де ОО може бути більшим 12. У іншому проекті підвищене корисне навантаження може бути послане за допомогою нового формату РОССН. Корисне навантаження може бути кодоване згортковим кодом або кодом Ріда-Мюллера і послане через два половинних КВ. Кожний половинний КВ може охоплювати шість піднесучих в одному часовому інтервалі з шести або семи періодів символів і може містити опорний сигнал в центральному двосимвольному періоді часового інтервалу. У ще одному проекті підвищене корисне навантаження може бути розбите на численні частини і кожна частина може бути послана, використовуючи існуючий формат РОССН. Численні частини можна послати на різних наборах піднесучих в одному і тому ж субкадрі за допомогою Мх5С-ЕОМА або в різних субкадрах, щоб дозволити використання вищої потужності передачі для кожної частини. Різні повідомлення і передачі, показані на фіг. 2 і 4, можна також посилати по інших каналах передачі даних і/або керування.
Описані тут способи придушення перешкод можуть збільшити розмірність на низхідному каналі, а також і на висхідному каналі зв'язку. Способи можуть забезпечувати істотний виграш при незапланованому розгортанні (наприклад, для розширення охоплення), обмежених сценаріях зв'язку і інших сценаріях. Методики можуть бути особливо переважні в сценаріях з декількома обслуговуваними ШЕ, що спостерігають високі перешкоди від декількох сусідніх стільників (наприклад, фемторозгортання) і в сценаріях з пульсуючим трафіком.
Описані тут способи можуть також використовуватися для міжсайтового пакетного спільного використання (ІЗРБ) і спільного мовчання (С5). Для ІЗР5 численні стільники (одного і того ж або різних вузлів еМВ) можуть посилати пакет на одиночне ШЕ. Кожний стільник може послати свою передачу даних на ШОЕ на основі інформації попереднього кодування, визначеної ОЕ для цього стільника. Для ІЗР5 кожний стільник, крім обслуговуючого стільника, може керувати своєю передачею в напрямку ШЕ (замість напрямку від СЕ) на основі інформації попереднього кодування від ОЕ. Для С5 заважаючий стільник може знизити свою потужність передачі (можливо, до нуля), щоб знизити перешкоди для ШЕ в сусідньому стільнику. Заважаючий стільник може вирішити, чи направити передачу в сторону від ШЕ чи просто знизити потужність передачі.
На фіг. 5 показаний проект процесу 500 послідовності виконання операцій при передачі даних з просторовим придушенням перешкод в мережі бездротового зв'язку. Процес 500 може виконуватися першою станцією, яка може бути стільником для передачі даних на низхідному каналі, ОЕ для передачі даних на висхідному каналі або яким-небудь іншим об'єктом.
Перша станція (наприклад, стільник) може прийняти 5! від другої станції (наприклад, що піддається впливу перешкоди ШОЕ), що не має зв'язку з першою станцією (блок 512). Друга станція може послати 5РЇ першій станції у відповідь на запит 5РЇ, який може бути посланий на другу станцію обслуговуючим стільником другої станції або першої станції. Перша станція може також послати запит
ЗР третьої станції (наприклад, обслугованому ШОЕ), яка може визначити і послати 5РЇ одній або більше іншим заважаючим станціям. 5РЇ може, таким чином, бути посланий при опиті або на вимогу.
Перша станція може прийняти інформацію попереднього кодування (наприклад, СОЇ або РМІ) від третьої станції (блок 514). Перша станція може направити передачу даних третьої станції на основі інформації попереднього кодування і 5РЇ, щоб знизити перешкоди для другої станції (блок 516).
У одному проекті 5РЇ може містити інформацію для просторового обнулення (наприклад, СОЇ або
РМІ) для першої станції. Перша станція може потім послати передачу даних на основі інформації для просторового обнулення, щоб направляти передачу даних в сторону від другої станції. Наприклад, перша станція може вибрати матрицю попереднього кодування на основі 5РЇ від другої станції і інформації попереднього кодування від третьої станції. Перша станція може потім направити на третю станцію передачу даних на основі матриці попереднього кодування.
У іншому проекті 5ЕРІ може містити інформацію для просторового обнулення і коефіцієнт посилення для обнулення при передачі, що показує придушення перешкоди на другій станції за рахунок використання інформації для просторового обнулення першою станцією. Перша станція може визначити рівень потужності передачі на основі коефіцієнта посилення для обнулення при передачі і може послати передачу даних з певним рівнем потужності передачі. У ще одному проекті 5ЕЇ може містити коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі, що показує придушення перешкод на другій станції завдяки використанню просторової обробки для приймача другою станцією. Перша станція може визначити рівень потужності передачі на основі коефіцієнта посилення для обнулення при прийомі і може послати передачу даних з певним рівнем потужності передачі.
Для передачі даних по низхідному каналу перша станція може містити обслуговуючий стільник, друга станція може містити СЕ, яке піддається впливу перешкоди, і третя станція може містити обслуговане ОЕ. Обслуговуючий стільник може приймати 5РЇ безпосередньо від ОЕ, що піддається впливу перешкоди. Альтернативно, обслуговуючий стільник може приймати 5РЇ опосередковано від
ОЕ, що піддається впливу перешкоди, через інший стільник. Для передачі даних по висхідному каналу перша станція може містити ШОЕ, друга станція може містити стільник, що піддається впливу перешкоди, і третя станція може містити обслуговуючий стільник для ШОЕ.
На фіг. 6 показаний проект пристрою 600 для передачі даних з просторовим придушенням перешкод. Пристрій 600 містить модуль 612 для прийому на першій станції ЗЕРЇ, посланого другою станцією, яка не має зв'язку з першою станцією, модуль 614 для прийому інформації попереднього кодування від третьої станції і модуль 616 для посилання передачі даних від першої станції на третю станцію на основі інформації попереднього кодування і 5РЇ, щоб знизити перешкоду для другої станції.
На фіг. 7 показаний проект процесу 700 для прийому даних з просторовим придушенням перешкод в мережі бездротового зв'язку. Процес 700 може бути виконаний першою станцією, яка може бути ОЕ для передачі даних по низхідному каналу, стільником для передачі даних по висхідному каналу або яким-небудь іншим об'єктом.
Перша станція (наприклад, ШЕ) може прийняти запит 5ЕЇ, щоб послати 5РЇ для другої станції (наприклад, заважаючому стільнику), що не має зв'язку з першою станцією (блок 712). У одному проекті запит ЗЕЇ може бути посланий третьою станцією (наприклад, обслуговуючим стільником), яка має зв'язку з першою станцією. У іншому проекті запит ЗЕЇ може бути посланий другою станцією. У будь-якому випадку, у відповідь на запит 5ЕЇ перша станція може визначити 5РЇ для другої станції (блок 714). Перша станція може послати 5ЕЇ на другу станцію або на третю станцію, яка може направити ЗЕЇ другій станції (блок 716). Перша станція може також визначити інформацію попереднього кодування (наприклад, СОЇ або РМІ) для третьої станції (блок 718) і може послати інформацію попереднього кодування третій станції (блок 720). Перша станція може після цього прийняти передачу даних, послану третьою станцією, основуючись на інформації попереднього кодування (блок 722). Перша станція може також прийняти передачу, послану другою станцією іншій станції, основуючись на 5РЇ, щоб зменшити перешкоду для першої станції (блок 724).
У одному проекті ЗЕЇ може містити інформацію для просторового обнулення. Перша станція може визначити характеристику каналу від другої станції до першої станції. Перша станція може потім вибрати матрицю попереднього кодування з кодової книги матриць попереднього кодування, основуючись на характеристиці каналу, щоб знизити перешкоду для першої станції. Інформація для просторового обнулення може містити вибрану матрицю попереднього кодування, СОЇ або РМІ для другої станції, СОЇ або РМІ для третьої станції і т. д. В будь-якому випадку, друга станція може посилати свою передачу, основуючись на інформації для просторового обнулення, щоб направляти передачу в сторону від першої станції.
У іншому проекті ЗЕ може містити інформацію для просторового обнулення і коефіцієнта посилення для обнулення при передачі. Друга станція може потім послати свою передачу з рівнем потужності передачі, визначеному на основі коефіцієнта посиленні для обнулення при передачі. У ще одному проекті ЗЕЇ може містити коефіцієнт посилення для обнулення при прийомі. Друга станція може потім послати свою передачу з рівнем потужності передачі, визначеним на основі коефіцієнта посилення для обнулення при прийомі.
Для передачі даних по низхідному каналу перша станція може містити ОЕ, друга станція може містити заважаючий стільник і третя станція може містити обслуговуючий стільник для ШЕ. ШЕ може послати 5ЕЇ безпосередньо на заважаючий стільник. Альтернативно, ОЕ може послати 5РЇ в обслуговуючий стільник, який може відправити 5ЕЇ на заважаючий стільник. Для передачі даних по висхідному каналу на каналі зв'язку перша станція може містити стільник, друга станція може містити заважаюче ЦЕ і третя станція може містити ОЕ, що обслуговується стільником.
На фіг. 8 показаний проект пристрою 800 для прийому даних з просторовим придушенням перешкод. Пристрій 800 містить модуль 812 для прийому на першій станції запиту З5ЕЇ, щоб послати
ЗР на другу станцію, що не має зв'язку з першою станцією, модуль 814 для визначення 5РЇ для другої станції, модуль 816 для посилання 5РЇ, наприклад, на другу станцію, модуль 818 для визначення інформації попереднього кодування для третьої станції, модуль 820 для посилання інформації попереднього кодування третьої станції, модуль 822 для прийому передачі даних, посланої третьою станцією на першу станцію на основі інформації попереднього кодування, і модуль 824 для прийому передачі, посланій другою станцією іншої станції на основі 5РЇ, щоб знизити перешкоду для першої станції.
Модулі, показані на фіг. б і 8, можуть містити процесори, електронні пристрої, пристрої апаратурного забезпечення, електронні компоненти, логічні схеми, запам'ятовуючі пристрої, системні програми, керуючі програми вбудованого програмного забезпечення і т. д. або будь-яку їх комбінацію.
На фіг. 9 показана блок-схема проекту базової станції/еМмВ 110 і СЕ 120, яка може бути базовою станцією/еМмВ або ШЄ, показаними на фіг 1. Базова станція 110 може бути обладнана передавальними антенами Т 934а-9341, і ОШЕ 120 може бути обладнане приймальними антенами Є 952а-952г, де, звичайно, Т2 1 і КК 1.
На базовій станції 110, процесор 920 передачі може приймати дані від джерела 912 даних 912 і повідомлення від контролера/процесора 940. Наприклад, контролер/процесор 940 може забезпечувати повідомлення для просторового придушення перешкод, показані на фіг. 2 і 4. Процесор 920 передачі може обробляти (наприклад, кодувати, чергувати і відображати символи), дані і повідомлення і забезпечувати символи даних і символи керування, відповідно. Процесор 920 передачі може також генерувати опорні посилання для опорного сигналу КО) і/або інші опорні сигнали або пілот-сигнали. Процесор 930 передачі (ТХ) з багатьма входами і багатьма виходами (МІМО) може виконувати просторову обробку (наприклад, попереднє кодування) символів даних, символів керування і/або опорних символів, якщо треба, і може забезпечувати потоки вихідних символів передачі Т на модулятори передачі Т (МОЮ) 932а-9321. Кожний модулятор 932 може обробляти відповідний вихідний потік символів (наприклад, для ОРОМ і т. д.), щоб отримати вихідний потік вибірки. Кожний модулятор 932 може додатково обробляти (наприклад, перетворювати в аналогову форму, посилювати, фільтрувати і перетворювати вгору по частоті) вихідний потік вибірки, щоб забезпечити сигнал по низхідному каналу. Сигнали Т низхідного каналу від модуляторів 932а-9321 можуть бути передаватися, відповідно, через передавальні антени Т 934а-934Її.
На ШЕ 120 антени 952а-952г можуть приймати сигнали низхідного каналу від базової станції 110 і можуть подавати прийняті сигнали на демодулятори (ЕМО) 954а-954г, відповідно. Кожний демодулятор 954 може формувати (наприклад, фільтрувати, посилювати, перетворювати вниз по частоті і перетворювати в цифрову форму) відповідний прийнятий сигнал, щоб отримати вхідні вибірки. Кожний демодулятор 954 може додатково обробляти вхідні вибірки (наприклад, для ОБОМ і т. д.), щоб отримати прийняті символи. Детектор 956 МІМО може отримати прийняті символи від всіх демодуляторів К 954а-954г, виконати виявлення за принципом МІМО для прийнятих символів, якщо можливо, і надати детектовані символи. Приймальний процесор 958 може обробляти (наприклад, демодулювати, усувати перемежовування і декодувати), детектовані символи, подавати декодовані дані для ШЕ 120 на приймач 960 даних і подавати декодоване повідомлення на контролер/процесори 980.
На висхідному каналі зв'язку в ОЕ 120 процесор 964 передачі може приймати і обробляти дані, які надходять від джерела 962 даних і повідомлень (наприклад, для просторового придушення перешкод) від контролера/процесора 980. Процесор 964 передачі може також генерувати опорні символи для опорного сигналу КО) і/або інших опорних сигналів або пілота-сигналів. Символи від процесора 964 передачі можуть бути заздалегідь кодовані процесором 966 ТХ МІМО, якщо треба, додатково обробляються модуляторами 954а-954г і передаються на базову станцію 110. На базовій станції 110 сигнали висхідного каналу зв'язку від ШЕ 120 можуть прийматися антенами 934, оброблятися демодуляторами 932, детектуватися детектором 936 МІМО, якщо треба, і додатково оброблятися процесором 938 прийому, щоб отримати декодовані дані і повідомлення, передані від ОЕ 120.
Контролери/процесор 940 і 980 можуть керувати роботою на базовій станції 110 ї ОЄ 120, відповідно. Процесор 940 і/або інші процесори і модулі на базовій станції 110 можуть виконувати або керувати процесом 500, показаним на фіг. 5, процесом 700, показаним на фіг. 7, і/або іншими процесами для описаних тут способів. Процесор 980 і/або інші процесори і модулі на СЕ 120 можуть виконати або керувати процесом 500, процесом 700 і/або іншими процесами для описаних тут способів. Запам'ятовуючі пристрої 942 і 982 можуть зберігати дані і керуючі програми для базової станції 110 ї ОЕ 120, відповідно. Планувальник 944 може планувати ШЕ для передачі даних на низхідному каналі і/або висхідному каналі і може забезпечувати надання ресурсів для запланованих
ОБ.
Фахівці в даній галузі техніки повинні розуміти, що інформація і сигнали можуть бути представлені, використовуючи будь-яку з множини різних технологій і способів. Наприклад, дані, інструкції, команди, інформація, сигнали, біти, символи і елементарні сигнали, які можуть згадуватися скрізь в приведеному вище описі, можуть бути представлені напругами, струмами, електромагнітними хвилями, магнітними полями або частинками, оптичними полями або частинками або будь-якою їх комбінацією.
Фахівці в даній галузі техніки додатково повинні враховувати, що різні ілюстративні логічні блоки, модулі, схеми і етапи алгоритму, описані в зв'язку зі зробленим тут розкриттям, можуть бути здійснені як електронне апаратурне забезпечення, комп'ютерне програмне забезпечення, або їх комбінації. Щоб ясно проілюструвати цю взаємозамінність апаратурного забезпечення і програмного забезпечення, різні ілюстративні компоненти, блоки, модулі, схеми і етапи були описані вище, загалом, з точки зору їх функціональності. Чи здійснюється така функціональність як апаратурне забезпечення або як програмне забезпечення, залежить від конкретного застосування і конструктивних обмежень, які накладаються на всю систему. Фахівці в даній галузі техніки можуть здійснити описану функціональність різними шляхами для кожного конкретного застосування, але такі рішення по здійсненню не повинні розглядатися як такі, що створюють відхилення від об'єму даного розкриття.
Різні ілюстративні логічні блоки, модулі і схеми, описані в зв'язку зі зробленим тут розкриттям, можуть бути здійснені або виконані за допомогою універсального процесора, цифрового сигнального процесора (О5Р), спеціалізованої інтегральної схеми (АБІС), програмованої користувачем вентильної матриці (ЕРСА) або іншого програмованого логічного пристрою, дискретної діодної або транзисторної логіки, дискретних апаратурних компонент або будь-якої їх комбінації, призначеної для виконання описаних тут функцій. Універсальний процесор може бути мікропроцесором, але, як альтернатива, процесор може бути будь-яким традиційним процесором, контролером, мікроконтролером або кінцевим автоматом. Процесор може також бути здійснений як комбінація обчислювальних пристроїв, наприклад, як комбінація Ю5Р і мікропроцесора, множини мікропроцесорів, одного або більше мікропроцесорів з ядром О5Р або як будь-яка інша така конфігурація.
Етапи способу або алгоритму, описані в зв'язку з виконаним тут розкриттям, можуть бути реалізовані безпосередньо в апаратурному забезпеченні, в програмному модулі, що виконується процесором, або в їх комбінації. Програмний модуль може постійно знаходитися в оперативному запам'ятовуючому пристрої (КАМ), флеш-пам'яті, постійному запам'ятовуючому пристрої (КОМ), стираному програмованому постійному запам'ятовуючому пристрої (ЕРКОМ), електрично програмованому стираному постійному запам'ятовуючому пристрої (ЕЕРКОМ), регістрах, на жорсткому диску, змінному диску, СО-КОМ або будь-якій іншій формі носія даних, відомого в техніці.
Наприклад, носій даних пов'язаний з процесором таким чином, що процесор може зчитувати інформацію і записувати інформацію на носій даних. У альтернативі, носій даних може бути невід'ємною частиною процесора. Процесор і носій даних можуть постійно знаходитися в АБІС. АБІС може постійно знаходитися на користувацькому терміналі. У альтернативі, процесор і носій даних можуть постійно бути присутнім як дискретні компоненти на користувацькому терміналі.
У одному або більше прикладах проектів описані функції можуть бути здійснені в апаратурному забезпеченні, програмному забезпеченні, вбудованому програмному забезпеченні або будь-якій їх комбінації. При реалізації в програмному забезпеченні функції можуть зберігатися або передаватися як одна або більше команд або керуючих програм на носії даних, що зчитується комп'ютером. До носіїв, що зчитуються комп'ютером, належать як комп'ютерні запам'ятовуючі пристрої, так і середовище передачі даних, в тому числі, будь-яке середовище передачі, що полегшує передачу комп'ютерної програми з одного місця в інше. Носії даних можуть бути будь-якими доступними носіями, до яких може отримувати доступ універсальний або спеціальний комп'ютер. Тільки для прикладу, але не для обмеження, до таких носіїв, що зчитуються комп'ютером, можуть належати КАМ,
ВОМ, ЕЕРВОМ, СО-КОМ або інший оптичний дисковий накопичувач, магнітний запам'ятовуючий пристрій або будь-яке інше середовище передачі даних, яке може використовуватися для перенесення або зберігання бажаних засобів керуючих програм в формі команд або структур даних і до яких може отримувати доступ універсальний або спеціалізований комп'ютер або універсальний або спеціалізований процесор. Крім того, будь-яке підключення належно називають середовищем передачі даних, що зчитується комп'ютером. Наприклад, якщо програмне забезпечення передається з веб-сайту, сервера або іншого віддаленого джерела, використовуючи коаксіальний кабель, оптоволоконний кабель, виту пару, цифрову абонентську лінію (051) або бездротові технології, такі як інфрачервоне випромінювання, радіохвилі і НВЧ-хвилі, то тоді коаксіальний кабель, оптоволоконний кабель, вита пара, О5І. або бездротові технології, такі як інфрачервоне випромінювання, радіохвилі і
НВЧ-хвилі вважаються такими, що містяться у визначенні середовища передачі даних. Диск, як це визначення використовується тут, містить компакт-диск (СО), лазерний диск, оптичний диск, цифровий універсальний диск (ОМ), дискету і диск ВіІи-гау, де одні диски (дізК) звичайно відтворюють дані магнітним способом, а інші диски (дізс) відтворюють дані оптично за допомогою лазерів. Комбінації згаданого вище також повинні міститися в об'ємі носіїв, що зчитуються комп'ютером.
Попередній опис розкриття представлений, щоб дозволити будь-якому фахівцеві в даній галузі техніки виконувати або використовувати розкриття. Різні зміни в розкритті повинні бути абсолютно очевидні фахівцям в даній галузі техніки і основоположні принципи, визначені тут, можуть бути застосовані до інших варіантів, не відступаючи від суті або об'єму розкриття. Таким чином, розкриття не призначено обмежуватися описаними тут прикладами і проектами, а повинне представлятися в найширшому об'ємі, сумісному з принципами і новими ознаками, розкритими тут.
тг-т-жу ПИЖМА ВИХ полинфн КОЖ вєтьх дет г т
ІД днк,
ТО. р. те й тя р Я Х хоп Й ка і пх ря ; х - х
М і х і я Х Ох їх й Б: МИ х ГеТеУ х о рух а Меню см х хо т Н з НИ В й шо У х й " па пидмприхлай макропттмьння ХК Ох х й во Х х я цжя й х Х р ко х г й їде пом
ЯКО одрнітт ті ттннии ні тети тях У
Н
Б
. й їх М і Її ню р пі но
Ав й НА пмипежений м-х ДОН ЕВ ек хом З лету А Ше ! щ- тав АЙ . с
НИЙ У бкзнекийо пи же волі бюапінценик УЗ
Й сн Її с з А тітки пак
Здрит Ме те и пом
ТИТА паслоддої вт лютні МКГ дмниий ї Да : « В Я | хиба БУМ | Н Н нин ши в п п к п т хо Я х Я м
Ооххемох х КІ Еч
Топйиуюаинних У 7 щ це Не Ян Яд тт, Н й у Н пива Мия ва ; | Й ШОЕ сежеежіжееюічитт іти Миті нн ВеКе оо Не и но и еВ я ит
Фо
Гітех НЯ ї
Н Н фен Я
КІН ОУ. необ ннйн ї В
Усе ТМ Ж пудкаогя Ея х З ве ке інші х й х 1 охижкАжьио 1 ря Е У пе рон ;ИЧНИННН Жодних ми : й 1 Ї Й Ким роя БОВМО КО тенту нттнктттн ня дня тт ін тт нут тт тт тов ЯМ джин ЗК 7 ке су хід
Фи,
ко Кей джек д доти у; з х ск х їх Т і В Х
ІЗ - ЕЕ І дея ЕВ Х, в сбежх СХ ком М 2 В міни. ХОМ я хорі й т х дк АХ х з х х ІІ и пох ЕЕ цЕЗ М ше З Х чЕЗ х х с х і кл х ху цех я Ко у шир ех
З З ЩО і;
Я й Бе Ще щЕЗ г) Швя о. ката ии У алго У тій о що я ненько: пчг. ОВ он НОВЕ Вт
Ку й ци» шк их НЯ й
З ї- В зам Кк З тому їх спе Я
ЕЄ ков вгу В ах М,
З пишно М на вже З плен МАО сто Ва
НОЖУ х пр Не Я В ще а х і щи В
ПЕ «жи й 53 Ми х Кая 3 М С ЕХ У Й Я ци
З мае 2. МУ г 7 і " у ГКУ І» і пе І пр 1 пек І. Ци ГО: лумртик лину
Ї гне Фіг Зо у ж «а для кт вино я. пітниці Зіліит шення тиву ' | мули, пофменюккі
Фліпеннк Х пі рол її
Пе КД я ПЕС КК М : Кі х 7 х Я -й роко Я ; - р Ї х В. Я ідннннннннниі
Кожну. Я ; і ї кг няння Ї тт Коди
ПзВИС КЕ ННІ Н і
Н ї Гектонки і Н поні нм ен ин пон поні інн х - х
Мун їй ї щи І х
Н Н
Нкиженк рент пехвиихи
Боосминю і оптитита як, Ї ВО рек ен ев НО НЕ А ВАННИ ОНИ ОН оо нн УНН щи
Ся дика мох Я ЛКК сиве «ех ке х 7 У у
Гл х 7 м й пИчуреУ ! х ща ниви
Ії фипизеніи й мое жаннценний Дачі
Їхурих ВІ сикекох о
І ' юном КІ ! кА пкт рою ня пк
ІЖВаВ, ве ди ТЛА г у тай х ПУ
Фк.
Ай
Б
Ж нт ж тн ння де ї Знемск х й м : Її
Мінін інн п порів рій ї Бур; до
Ж «о ЕХ
Ї ащоьнаи алею сівний сіаиескниг Її Н Але ваз поилюоМму ма перцевий ЗЕ кіз ка ВЕ, децаши пмугою виник і ре опцореруконтчивийк; ою й має з'хаву сжкурмахах ПЕ опа лимлаатумх кванех І з першекьуіноцех с . - ї люрлхаииь шен де ЗК КЛих т порем. З дич ок дяді Н как
ЇЇ сон отит вій
І Я ї ія г пт кЗІЯ Н Мозуме Ах придомуУ паппрманяї ; Н : й їй
Прийнятилірпркацлютовараитьсо ї -у поцередевох калунаицья ямотретий сізици лих А щі Н ї спаумдниз кутами гів фнвприхонловій | Н і В по і Відртютнттнтітнннтнніннннтнннннннятя і склу ткана СХ ї д: и но п ЗП КІВ с щік: : .
М Я НН В ОМолульдопязнкицанех попе одних ВІД іМепплук пиридаву пезнх Від перекисом как! Н :обперцим іден ої ср сганцке не мов; і третв) сти ней на боопві нНФормації і БО боршаци побеобднеоцптіходуюної ЗК о рлапорезнусьй килуанняї ВЕР, пло мети І ронашамевциихти пеуркикоду для жпукот стави
Н пертшкоду дох пихи Н НиШ ! Не
Н Н НИ
Н Н КОД міднжнннжяннюєтююєєт єсть і і уплив тткттож яті ееях, й .
Н Мзнеик х ча А еплнжинвлжжнжчвжжжкжеттижиажант тт кн жавжвтинжжентвжичнанижи чн, Ффі,й зл ки не
Ба
Ї Зацмок у щі х ; хм ст 2 Гена
Ж У и М 1
Ниеййкти прогин стмиої снаприиаия, М і кУеминах прийиму ма пере ізн ци дам ВС; я продати ВИС заз вуса стан фоздияту М, шюфпоснати Кр дк лу
Й ї Н Ії ак. похачаєі 1
Сиацриячац; кзакажекеий кіцек), кю мк 3 м стеМнІЕ ши ни млс су хаКу з мерпок ! хяк втечу З леоцемои ам ! Н пизицее у
Н : Н якіх тяжкий
Й іє ; а шееежеєтнтяяяттяянтя тя Тоня тяюяятяннтяннннннях пОК ї те Цї с. орє - Н 5 «Й КО Малу ло хизизесича ВО за прут. п і - 7 Н і Мих ЗК здя лютої пудиції , і стамщаї і ! Е І ; ен а а КІ хто кто ТВО ТТТІ ІІТ трі ііі тоні, у ча пай
У ї ФІ : Мини и Я РОК
Кожен ЖІ нями, ко Ус сіжицо ТОР Кпудеяь рмомоєивацияя, занпонклат ка і " АТИВаВИ Н ВО і у І; дрУГУ ІННЦІУ :
Н і НІ т
Н Н Н ї 5 715 ЗІ
Кк. Ка пн В ММК | Колін еннін тт нн сжтттнктентннттнонтнтежннн нн
Н Бизначнан кформомихх поперелюдто І. Н МОлУуЛЬАЧя Визнавенит пирормації іходувамьх зла при поем сперикнях, для рез еиюремтору нування дно при стахойї і пвшиуєтеруюттх пелленихи і Н і і ху : пла у кі Н пок питна Н По У е ни р те НН
Кпюслято Мфопманіку. ІвУшИедНиИ ли КОДуВАМия Н Мрохуде вла пасивних корма. за лрих пценцх їм попри виду них Масло стякоме . Я 725 ! я кфоя Н й
Прийняти пороиаяю динехпселану тршняиа Н МилУль дя прийму лерелвчі ланих, упншщеих на першу утлкіио не освря: Н полю тритнокрктеніюю ню порту НІ пнфопмації реа нисо килуВаекх в-ратаних пеютоем пифиомисї цопередонио
І
' кОЛУВАННЯ
Н Н
Ен в нен і вин я ОН ях і дети ві РУК ! Ку прмийєсхтм опоодему поривну. друга скицк і Мене пах пмейсму Передше пеплени на осоов МКК пихезментити перибіону ни ! Моусою стднпісц вк ше к ЗК й пет стани Б- зменшити першикову на ерпиЙ стави
Й
Міідонднннинндліттн кі парннн няння няння Н /4 7 ве
Н Клен Н к. у о пі ту М
Фіг Чи. Я і пак СЯ Не о пяти в г -в ж Си есе КИТИ п я вКя ще Жду їж "55 щ- рай ой Ки и воя Б НО
ТЕ Ше где По лов і ї Ця ВО ГНрхвимм фоймерсані р опжекор. ро МЛАОЄНИК ор хо зжржикниу 4 режидітюююь ням р ци | ре їозаних ож ономхим є І: чхмил ту фани Кф рн і Ї дклжеєтммо : зимоемех вк зем
Ї 7 ї ІХ і Н | НД : НУ я Кетуттнкювк х офрллюжокви М г Не п А ВИН рон КО Коня і Пенн; чані пд бнннчнння х Ї ї ї НЕ Ні ; ! детечінкндннн Н д ЩЕ Бднннняннанння Н їх рщт Н їх Ії люд! пу що ії ЗШ г Ще щої що м. її. Ка ї ч ї 14 палектктя нт фритюрі ї їх І НВ Шопеннилот р ГУех рожеве ро фо ненюю рібиМкуватия | І: х ЩЕ МН іулауюнтх ричукін руді проимнихх ки я НН і і Ці мрмхци в пд рих: 1 5 НН. у ч ЩЕ р і НН і я БО КУН дню ня у. КО Поу лою ек | Я
Я Сенинечкчтютюя гі Б а Не френннніннннннняй Н що НИК уми З КАчня ее чн то за Бо вл РОМ ше ррож РУТ до 1 ?
ПОД І Я МЕ УЖ Н НЕШШМЖх Куй; рн роя
Туди Трон | : Н Й ТИ Прасним ! Мижетюво 1 Пюре прмимеб: рогом. | 3 М доуячюми пек ЕНН тк рою
Н Н ОО їх ре я НОВА ПЯК о ки ОНИ АНУ
Томих Мф ОТИНеМУ Ве униджаюмої З ен питеняякА В, хи у ес Я і : рофкменк Пік Медуйя у ! НИ и м ПН Я Млнннинннн? БК дннниций Кишжннннний! Мінні діт ут
Фа.
UAA201015022A 2008-05-15 2009-05-15 Просторове заглушення перешкод для бездротового зв'язку UA102102C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US5356408P 2008-05-15 2008-05-15
PCT/US2009/044204 WO2009140633A2 (en) 2008-05-15 2009-05-15 Spatial interference mitigation for wireless communication

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA102102C2 true UA102102C2 (uk) 2013-06-10

Family

ID=51948960

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201015022A UA102102C2 (uk) 2008-05-15 2009-05-15 Просторове заглушення перешкод для бездротового зв'язку
UAA201301789A UA105857C2 (uk) 2008-05-15 2009-05-15 Просторове придушення перешкод для бездротового зв'язку

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201301789A UA105857C2 (uk) 2008-05-15 2009-05-15 Просторове придушення перешкод для бездротового зв'язку

Country Status (1)

Country Link
UA (2) UA102102C2 (uk)

Also Published As

Publication number Publication date
UA105857C2 (uk) 2014-06-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10499381B2 (en) Systems and methods for distributed open-loop multi-user co-operative multi-point (CoMP) scheduling and transmission
JP6185013B2 (ja) ワイヤレス通信のための空間干渉緩和
KR101552268B1 (ko) 다중-입력-다중-출력 및 협력형 멀티포인트 송신들에서의 안테나 시간 오프셋
JP5840798B2 (ja) 衝突するチャネル状態情報報告の処理を可能にするユーザ機器、基地局、および方法
US10050734B2 (en) Network node and method for enabling interference alignment of transmissions to user equipments
AU2009240650B9 (en) Null pilots for interference estimation in a wireless communication network
KR102149397B1 (ko) 3-d mimo에 대한 csi-rs의 구성을 위한 방법 및 장치
TWI618376B (zh) 用於多用戶多輸入多輸出(mimo)通訊之干擾消除及抑制
JP2013545405A (ja) チャネル状態情報を決定して使用するための方法および装置
KR20150143702A (ko) 기지국에 의한 강화된 안테나 관리
US10687348B2 (en) Hybrid multiband and subband scheduling in multi-user superposition transmission
US11632151B2 (en) Method and apparatus for massive MU-MIMO
UA102102C2 (uk) Просторове заглушення перешкод для бездротового зв'язку
Zhang On active learning and supervised transmission of spectrum sharing based cognitive radios by exploiting hidden primary radio feedback
RU2481719C2 (ru) Пространственное подавление помех для беспроводной связи