UA10193U - Пристрій для біоакустичного відлякування птахів - Google Patents

Пристрій для біоакустичного відлякування птахів Download PDF

Info

Publication number
UA10193U
UA10193U UAU200501980U UAU200501980U UA10193U UA 10193 U UA10193 U UA 10193U UA U200501980 U UAU200501980 U UA U200501980U UA U200501980 U UAU200501980 U UA U200501980U UA 10193 U UA10193 U UA 10193U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
compressor
rotating
devices
bioacoustic
rotor
Prior art date
Application number
UAU200501980U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Віталій Семенович Дідковський
Виталий Семенович Дидковский
Олексій Володимирович Коржик
Алексей Владимирович Коржик
Інна Валеріївна Тонкаль
Original Assignee
Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут"
Национальний Техничний Университет України "Київський Политехничний Институт"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут", Национальний Техничний Университет України "Київський Политехничний Институт" filed Critical Національний Технічний Університет України "Київський Політехнічний Інститут"
Priority to UAU200501980U priority Critical patent/UA10193U/uk
Publication of UA10193U publication Critical patent/UA10193U/uk

Links

Landscapes

  • Rotary Pumps (AREA)

Abstract

Пристрій для біоакустичного відлякування птахів містить компресор та приєднані до нього дві повітряні сирени динамічного типу аналогічної конструкції, пристосування для обертання ротора. Кожна з сирен містить рупор, корпус, ротор та статор, що мають круглі отвори. Сирени закріплені на обертових пристроях.

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до засобів захисту територій від птахів Її може бути зокрема використана в 2 сільському господарстві та авіації.
На сьогоднішній день проблема зіткнень птахів з літаками є однією з важливіших проблем розвитку авіації.
За статистикою Швейцарських ВПС на кожні 10 тис. годин польотів приходиться в середньому 9,7 зіткнень з птахами. Окрім того у зв'язку із постійним провадженням нових технологій, через збільшення швидкостей повітряних суден відповідно збільшилась небезпека подібних зіткнень та тяжкість їх наслідків.
У сільському господарстві проблема боротьби із птахами-шкідниками є досить актуальною з огляду на високий рівень збитків, що за/вдається ними посівам.
Слід відзначити, що способи синтезу репелентних сигналів є досить широкими - від апаратної реалізації до вібраційного горіння твердопаливних компонент реактивних двигунів. При цьому конструктивне оформлення подібних пристроїв забезпечує як стаціонарне, так і пересувне їх використання із можливістю зміни напрямку відлякування.
З рівня техніки відомі пристрої для біоакустичного відлякування птахів, наприклад, за авторським свідоцтвом СРСР Мо1773357 МКИ АО1М29/02, 1992, у яких використовують засоби апаратурного електронного синтезу акустичних сигналів амплітудно-модульованого та частотно-модульованого характеру в широких смугах.
У вказаних пристроях синтезовані сигнали імітують крики лиха птахів, переляку, сигнали полювання хижаків та ін. При цьому для досягнення ефекту відлякування вказані сигнали повинні мати рівень інтенсивності не менш 120дБ.
До недоліків вищевказаних пристроїв зокрема відносять обмежену площу їх дії та адаптацію птахів, що істотно знижує ефективність використання. Також пристрої, які генерують крики лиха, є не достатньо потужними для впливу на нервову систему птахів, і не здатні викликати в них почуття болю (інтенсивність сигналів 29 пристроїв за технічним можливостям не перевищує значення 100-120дБ, необхідне для досягнення больового в порогу).
Найближчою до запропонованої корисної моделі є відома з рівня техніки сирена (Герштал Д.А., Фридман В.М.
Ультразвуковая аппаратура. М. - Л. Госзнергоиздат, 1961. 248 с рис./), що складається з компресора, ротора, статора, рупора, електродвигуна або повітряної турбіни. Отвори в статорі і роторі мають круглу форму та о розміщені на відстані, яка дорівнює діаметру отвору для отримання синусоїдальних коливань. Ге»!
Вказаний пристрій працює наступним чином для створення потужних акустичних коливань, потік повітря за допомогою компресора подають під тиском на отвори статора сирени, за допомогою електродвигуна або (57 повітряної турбіни здійснюють обертання ротора, що містить отвори або зубці внаслідок чого відбувається Га») переривання струменів повітря, які витікають з великою швидкістю через отвори. При цьому отвори мають круглу 3о форму і розміщені на відстані, що дорівнює діаметру отвору. Для підвищення КПД генерованих коливань -- використовують рупор. При цьому генерований сигнал є тональним.
До недоліків вищевказаного пристрою зокрема відносять неможливість його використання для ефективного біоакустичного відлякування птахів у зв'язку з тим, одна сирена згаданої конструкції не може генерувати « амплітудно-модульований сигнал, близький до сигналів лиха, переляку птахів. З 50 Задачею запропонованої корисної моделі є створення пристрою для біоакустичного відлякування птахів із с підвищеною ефективністю, простотою конструкції та низькою собівартістю на основі застосування синтезу та
Із» випромінювання сигналів лиха птахів найбільш небезпечних для авіації та сільського господарства видів (зокрема, сірої ворони, чайок, вранових, голубів) в біоушкоджуючих ситуаціях в частотних смугах, що найбільше відповідають частотним смугам максимальної чутливості сприйняття вказаних птахів.
Поставлена задача досягається шляхом створення пристрою для біоакустичного відлякування птахів, що - містить компресор та приєднану до нього повітряну сирену динамічного типу, яка в свою чергу містить рупор, ав | корпус, ротор та статор, що мають круглі отвори розміщені на відстані, яка дорівнює діаметру отвору, пристосування для обертання ротора (електродвигун або повітряна турбіна) Новим є те, що пристрій - споряджено другою сиреною аналогічної конструкції, причому перша та друга сирени закріплені на обертових
Те) 20 пристроях та приєднані до компресора, при цьому вихід компресора, а також пристосувань для обертання роторів з'єднані з керуючим пристроєм, при цьому пристосування для обертання роторів налаштовані таким с» чином, щоб швидкість їх обертів відрізнялась в 1,2 раза.
Опис запропонованої корисної моделі ілюструється доданою фігурою, на якій схематично показано розміщення елементів пристрою, де 1 - повітряні сирени динамічного типу розміщені на обертових пристроях (на 29 фігурі не показані) у кількості 2 штук, ці сирени приєднані до пристосувань для обертання роторів 6 та до с пристроїв подачі повітря 2, З, які в свою чергу підключені до виходу компресору 4, керуючий пристрій 5 контролює синхронне включення всіх складових.
Пристрій, згідно запропонованої корисної моделі, працює наступним чином: за командою з керуючого пристрою 5 компресор 4 нагнітає під тиском повітря до пристроїв 2, 3. За допомогою різниці швидкостей 60 пристосувань для обертання роторів б, створюють різницю частот випромінюваних звукових сигналів сирен 1 ї1-2000ГЦ ота 7.-2300ГЦ, що при цьому мають рівень інтенсивності / Ізв(-2000Гц)-172,77дБ,
Ідв(-2300Гц)-172,83дБ. Область озвучування представляє собою інтерференційну область, доповнену зоною нелінійних взаємодій. ( лю. 18М, пі З М() тм, тні тв тм тні нт. т ОМ де ш - відстань, на 65 якій плоска синусоїдальна хвиля перетворюється в пилкоподібну, й» - зона нелінійної взаємодії по довжині, лу - зона нелінійної взаємодії по ширині). Відстань між випромінювачами О та кут Ф обираються безпосередньо при установці устаткування. Інтерференційна картина при цьому реалізується шляхом створення биттів (з відповідним модуляційним забарвленням), а також врахуванням нелінійних ефектів взаємодії, пов'язаних зі зміною форми хвилі й виникненням комбінаційних тонів на заданій відстані у розрахунковій області простору при забезпеченні випромінюваної інтенсивності звуку кожної сирени - 172,77дБ, 172,83дБ.
При цьому ці сигнали мають підвищену інтенсивність (не менш 165-17ОдБ) їх генерація не використовує принципи електронного синтезу комунікаційних сигналів, що дозволяє спростити конструкцію та експлуатацію пристрою із одночасним збільшенням ефекту відлякування та дальності дії.
Можливе промислове використання пристрою, основаного на запропонованій корисній моделі, з огляду 70 добре налагоджене серійне виробництво окремих елементів, які входять до складу запропонованої корисної моделі.

Claims (1)

  1. Формула винаходу що , , , , , Пристрій для біоакустичного відлякування птахів, що містить компресор та приєднану до нього повітряну сирену динамічного типу, яка в свою чергу містить рупор, корпус, ротор та статор, що мають круглі отвори, розміщені на відстані, яка дорівнює діаметру отвору, пристосування для обертання ротора, який відрізняється тим, що пристрій оснащений другою сиреною аналогічної конструкції, причому перша та друга сирени закріплені го на обертових пристроях та приєднані до компресора, а вихід компресора та пристосування для обертання роторів з'єднані з керуючим пристроєм, при цьому пристосування для обертання роторів виконані таким чином, що швидкість їх обертів відрізняється в 1,2 раза. що 2 (зе) (о) «- «в) ьо
    - . и? - («в) - се) сю» 60 б5
UAU200501980U 2005-03-03 2005-03-03 Пристрій для біоакустичного відлякування птахів UA10193U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200501980U UA10193U (uk) 2005-03-03 2005-03-03 Пристрій для біоакустичного відлякування птахів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200501980U UA10193U (uk) 2005-03-03 2005-03-03 Пристрій для біоакустичного відлякування птахів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA10193U true UA10193U (uk) 2005-11-15

Family

ID=74505511

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200501980U UA10193U (uk) 2005-03-03 2005-03-03 Пристрій для біоакустичного відлякування птахів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA10193U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2762724B1 (en) Ultrasonic sound emitting devices for wind turbines
KR101315113B1 (ko) 음파를 이용한 동물 퇴치기
US20060233049A1 (en) Repelling Pests
US2922999A (en) Nuisance control technique and apparatus therefor
RU2571342C2 (ru) Система для отпугивания подводных животных от подводной области
US20140016439A1 (en) Bird repellent apparatus
JP2012255432A (ja) 電圧印加装置、回転機器および電圧印加方法
US7028633B2 (en) Device for keeping birds away with differential management functions
US4642611A (en) Sound engine
US10888084B2 (en) Ultrasonic bat deterrent system
KR102363773B1 (ko) 자동차의 배기 소음에 영향을 미치는 방법 및 자동차용 배기 시스템
UA10193U (uk) Пристрій для біоакустичного відлякування птахів
US20100192834A1 (en) Aircraft safety system
JP2004153797A (ja) 超音波発生装置および照明器具
AU2012338603A1 (en) Method and device for scaring birds acoustically, in particular for an aircraft
JPWO2015145659A1 (ja) 電子式警音器
US2587848A (en) Piston type sound generator
JP4514162B1 (ja) 動物忌避装置
JP6071992B2 (ja) 生物排除装置
KR200175799Y1 (ko) 지상 설치형 조류 퇴치기
JP2011109926A (ja) 有害動物駆逐装置
SU1625474A1 (ru) Устройство дл отпугивани птиц
RU2421566C2 (ru) Способ электрофизического воздействия на воздушно-капельные дисперсии
RU87071U1 (ru) Прибор для отпугивания грызунов
SK9814Y1 (sk) Elektrické zariadenie na plašenie zvierat, najmä vtákov vo vinohradoch